2020–Arsenal12(0)
2022–Udinese (wyp.)0(0)
W sumie:265(14)
  1. Aktualne na: 31 stycznia 2022.

Pablo Marí Villar (ur. 31 sierpnia 1993 w Walencji) – hiszpański piłkarz występujący na pozycji obrońcy w angielskim klubie Arsenal F.C. Wychowanek Mallorki, w swojej karierze grał także w Gimnàstiku.

Kariera piłkarska

Pablo Marí jest wychowankiem RCD Mallorca. W drużynie rezerw Mallorki zadebiutował w rozgrywkach Segunda División B mając zaledwie 17 lat. 7 grudnia 2011 roku po raz pierwszy wystąpił w meczu Primera División. Wyszedł na boisko w 61. minucie dokańczanego meczu przeciwko Granadzie, który 20 listopada 2011 roku został przerwany w 60. minucie. 2 września 2013 roku przeszedł do Gimnàstic Tarragona[2]. W barwach katalońskiej ekipy zadebiutował 12 października w meczu przeciwko CD Olímpic de Xàtiva. 1 grudnia 2013 roku strzelił pierwszą bramkę dla klubu w meczu przeciwko rezerwom Levante UD. 25 czerwca 2015 roku po uzyskaniu przez klub awansu do Segunda División przedłużył kontrakt na 3 lata[3].

15 sierpnia 2016 roku został zawodnikiem Manchester City FC, z zamiarem wzmocnienia będącego wówczas klubem partnerskim Girona FC. W związku z tym Hiszpan od razu trafił na wypożyczenie do tego klubu[4]. Zaledwie 8 występów spowodowało, że na kolejne dwa sezony został wypożyczany do innych klubów. Najpierw do NAC Breda (gdzie nawet był kapitanem zespołu)[5], a następnie do Deportivo La Coruna[6]. Z hiszpańskim zespołem bliski był awansu do Primera División, jednak ostatecznie jego zespół przegrał w finale baraży o awans z RCD Mallorca.

11 lipca 2019 roku za kwotę około 1,3 miliona Euro został zawodnikiem CR Flamengo[7]. Marí został dopiero trzecim w historii hiszpańskim zawodnikiem, który trafił do Flamengo, po bramkarzu Talladasie, który bronił barw klubu w 1937 roku oraz napastniku José Ufarte, który występował w ekipie z Rio de Janeiro w latach 1961-1964[8].

W czerwono-czarnych barwach zadebiutował już 28 lipca w wygranym 3-2 meczu z Botafogo FR, a pierwszą bramkę zdobył 26 sierpnia w spotkaniu przeciwko Cearze. W listopadzie tego samego roku został pierwszym hiszpańskim zawodnikiem, który triumfował w rozgrywkach Copa Libertadores, najważniejszych klubowych rozgrywkach piłkarskich w Ameryce Południowej[9]. 29 stycznia 2020 przeszedł do Arsenalu F.C. na zasadzie wypożyczenia do końca sezonu[10].