2015–2017 Polska U-2112(1)
W sumie:16(1)
  1. Aktualne na: 29 września 2022.
  2. Aktualne na: 29 września 2022.

Paweł Jaroszyński (ur. 2 października 1994 w Lublinie) – polski piłkarz grający na pozycji obrońcy w polskim klubie Cracovia, do którego jest wypożyczony z włoskiego klubu US Salernitana 1919. Wychowanek klubu Górnik Łęczna.

Kariera

W lipcu 2011 roku przeszedł na zasadzie wolnego transferu do Cracovia. Przez pierwsze dwa sezony występował w zespołach juniorskich oraz w drużynie grającej w Młodej Ekstraklasie[1][2]. W sezonie 2013/2014 w meczu 5 kolejki Ekstraklasy zadebiutował w pierwszej drużynie Cracovii w meczu z Zagłębiem Lubin, występując na boisku przez 75 minut, kiedy został zmieniony przez Sławomira Szeligę[3]. W sezonie 2015/2016 strzelił swoją pierwszą bramkę w barwach Cracovii w zremisowanym 2:2 meczu Ekstraklasy z Piastem Gliwice[4].

W lipcu 2017 roku podpisał czteroletni kontrakt z Chievo Werona[5][6]. Transfer opiewał na kwotę 400 tysięcy euro[7]. Debiutował w nowym zespole w derbowym spotkaniu z Hellas Verona w Pucharze Włoch przegranym po rzutach karnych 5:6[8]. Jaroszyński zagrał w tym spotkaniu 101 minut, a następnie został zmieniony przez Massimo Gobbiego. 3 grudnia 2017 roku w 15 kolejce zadebiutował w Serie A w spotkaniu przeciwko Interowi Mediolan przegranym 5:0. Zagrał w tym spotkaniu 3 minuty wchodząc na boisko za Massimo Gobbiego[9].

22 czerwca 2019 roku klub Serie A Genoa CFC ogłosił transfer definitywny Pawła Jaroszyńskiego z Chievo Werona. Kwota za jaką został wykupiony to 4 miliony euro[10][11].

7 sierpnia 2019 roku Genoa CFC wypożyczyła Jaroszyńskiego do występującego w Serie B US Salernitana 1919[12]. W nowym klubie zadebiutował w spotkaniu Pucharu Włoch z US Catanzaro 1929 wygranym przez jego zespół 3:1[13]. Zawodnik w Serie B zadebiutował w spotkaniu pierwszej kolejki z Delfino Pescara 1936 wygranym przez jego zespół 3:1. Jaroszyński rozegrał 90 minut i zanotował asystę przy bramce na 1:0[14].

Po zakończonym sezonie 2019/2020 Genoa CFC wypożyczyła Jaroszyńskiego do występującego w Serie B Delfino Pescara 1936[15]. Po rozegraniu w barwach drużyny z Pescary rundy jesiennej sezonu 2020/2021 Paweł Jaroszyński ponownie został wypożyczony do US Salernitana 1919[16]. W 2022 Salaternitana go wykupiła, a 31 sierpnia 2022 roku wypożyczyła do Cracovii[17]. W drużynie „Pasów” zadebiutował 3 września, w wygranym 3:0 spotkaniu przeciwko Rakowowi Częstochowa[18].