Piłka siatkowa na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020 – turniej plażowy mężczyzn
| |||
Dyscyplina | |||
---|---|---|---|
Organizator | |||
Szczegóły turnieju | |||
Gospodarz | |||
Otwarcie | 24 lipca 2021 | ||
Zamknięcie (finał) | 7 sierpnia 2021 | ||
Liczba drużyn | 24 (z 5 konfederacji) | ||
Hala | Shiokaze Park | ||
Statystyki turnieju | |||
Liczba meczów | 54 |
Turniej olimpijski w siatkówce plażowej mężczyzn podczas XXXII Letnich Igrzysk Olimpijskich w Tokio odbył się w dniach od 24 lipca do 7 sierpnia 2021.
Rozgrywki
Do rywalizacji przystąpiło 24 zespołów, które zostały podzielone na sześć grup. W każdej z nich zmagania toczyły się systemem kołowym (tj. każdy z każdym, po jednym meczu). Do dalszej fazy rozgrywek awansowały dwie najlepsze drużyny z każdej z grup, dwie najlepsze drużyny spośród tych, które zajęły trzecie miejsca. Pozostałe cztery drużyny z trzecich miejsc - szczęśliwi przegrani - walczyły w barażach o pozostałe dwa miejsca w fazie pucharowej.
Faza grupowa
Grupa A
Lp. | Drużyna | Pkt | Mecze | Sety | Małe punkty | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | wyg. | zdob. | |||||||||
1 | Semenov / Leshukov | 6 | 3 | 6 | 127 | ||||||
2 | Mol / Sørum | 5 | 3 | 4 | 137 | ||||||
3 | Herrera / Gavira | 4 | 3 | 2 | 120 | ||||||
4 | McHugh / Schumann | 3 | 3 | 1 | 114 |
Źródło: [1]
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. wyższy stosunek małych punktów; 3. wyższy stosunek setów.
Punktacja: zwycięstwo - 2 pkt; porażka - 1 pkt
Data | Drużyna 1 | Wynik | Drużyna 2 | Sety |
---|---|---|---|---|
24.07 | Semenov / Leshukov | 2:0 | Herrera / Gavira | 21:19, 22:20 |
Mol / Sørum | 2:1 | McHugh / Schumann | 21:18, 18:21, 15:13 | |
26.07 | Semenov / Leshukov | 2:0 | McHugh / Schumann | 21:14, 21:16 |
Mol / Sørum | 2:0 | Herrera / Gavira | 21:17, 24:22 | |
28.07 | Herrera / Gavira | 2:0 | McHugh / Schumann | 21:16, 21:16 |
Mol / Sørum | 0:2 | Semenov / Leshukov | 19:21, 19:21 |
Grupa B
Lp. | Drużyna | Pkt | Mecze | Sety | Małe punkty | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | wyg. | zdob. | |||||||||
1 | Krasilnikov / Stoyanovskiy | 5 | 3 | 5 | 169 | ||||||
2 | Pļaviņš / Točs | 5 | 3 | 4 | 83 | ||||||
3 | Gaxiola / Rubio | 4 | 3 | 4 | 150 | ||||||
4 | Perušič / Schweiner | 4 | 3 | 3 | 96 |
Źródło: [2]
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. wyższy stosunek małych punktów; 3. wyższy stosunek setów.
Punktacja: zwycięstwo - 2 pkt; porażka - 1 pkt
Data | Drużyna 1 | Wynik | Drużyna 2 | Sety |
---|---|---|---|---|
26.07 | Krasilnikov / Stoyanovskiy | 2:1 | Gaxiola / Rubio | 24:26, 21:15, 18:16 |
Perušič / Schweiner | 0:2 | Pļaviņš / Točs | walkower[1] | |
29.07 | Perušič / Schweiner | 2:1 | Gaxiola / Rubio | 17:21, 21:16, 16:14 |
Krasilnikov / Stoyanovskiy | 1:2 | Pļaviņš / Točs | 21:13, 19:21, 11:15 | |
31.07 | Pļaviņš / Točs | 0:2 | Gaxiola / Rubio | 18:21, 16:21 |
Krasilnikov / Stoyanovskiy | 2:1 | Perušič / Schweiner | 19:21, 21:13, 15:8 |
Grupa C
Lp. | Drużyna | Pkt | Mecze | Sety | Małe punkty | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | wyg. | zdob. | |||||||||
1 | Cherif / Ahmed | 6 | 3 | 6 | 129 | ||||||
2 | Gibb / Bourne | 5 | 3 | 4 | 121 | ||||||
3 | Heidrich / Gerson | 4 | 3 | 2 | 133 | ||||||
4 | Carambula / Rossi | 3 | 3 | 1 | 125 |
Źródło: [3]
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. wyższy stosunek małych punktów; 3. wyższy stosunek setów.
Punktacja: zwycięstwo - 2 pkt; porażka - 1 pkt
Data | Drużyna 1 | Wynik | Drużyna 2 | Sety |
---|---|---|---|---|
25.07 | Cherif / Ahmed | 2:0 | Heidrich / Gerson | 21:17, 21:16 |
Gibb / Bourne | 2:0 | Carambula / Rossi | 21:18, 21:19 | |
28.07 | Gibb / Bourne | 2:0 | Heidrich / Gerson | 21:19, 23:21 |
Cherif / Ahmed | 2:0 | Carambula / Rossi | 24:22, 21:13 | |
30.07 | Carambula / Rossi | 1:2 | Heidrich / Gerson | 14:21, 26:24, 13:15 |
Cherif / Ahmed | 2:0 | Gibb / Bourne | 21:18, 21:17 |
Grupa D
Lp. | Drużyna | Pkt | Mecze | Sety | Małe punkty | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | wyg. | zdob. | |||||||||
1 | Cerutti / Filho | 5 | 3 | 5 | 143 | ||||||
2 | Brouwer / Meeuwsen | 5 | 3 | 4 | 120 | ||||||
3 | Lucena / Dalhausser | 5 | 3 | 4 | 147 | ||||||
4 | Azaad / Capogrosso | 3 | 3 | 1 | 107 |
Źródło: [4]
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. wyższy stosunek małych punktów; 3. wyższy stosunek setów.
Punktacja: zwycięstwo - 2 pkt; porażka - 1 pkt
Data | Drużyna 1 | Wynik | Drużyna 2 | Sety |
---|---|---|---|---|
24.07 | Cerutti / Filho | 2:0 | Azaad / Capogrosso | 21:16, 21:17 |
Brouwer / Meeuwsen | 2:0 | Lucena / Dalhausser | 21:17, 21:18 | |
27.07 | Cerutti / Filho | 1:2 | Lucena / Dalhausser | 22:24, 21:19, 13:15 |
Brouwer / Meeuwsen | 2:0 | Azaad / Capogrosso | 21:14, 21:14 | |
29.07 | Lucena / Dalhausser | 2:1 | Azaad / Capogrosso | 21:19, 18:21, 15:6 |
Cerutti / Filho | 2:0 | Brouwer / Meeuwsen | 21:14, 24:22 |
Grupa E
Lp. | Drużyna | Pkt | Mecze | Sety | Małe punkty | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | wyg. | zdob. | |||||||||
1 | Evandro / Schmidt | 6 | 3 | 6 | 151 | ||||||
2 | Bryl / Fijałek | 5 | 3 | 5 | 134 | ||||||
3 | M. Grimalt / E. Grimalt | 4 | 3 | 3 | 125 | ||||||
4 | El Graoui / Abicha | 3 | 3 | 0 | 84 |
Źródło: [5]
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. wyższy stosunek małych punktów; 3. wyższy stosunek setów.
Punktacja: zwycięstwo - 2 pkt; porażka - 1 pkt
Data | Drużyna 1 | Wynik | Drużyna 2 | Sety |
---|---|---|---|---|
25.07 | Evandro / Schmidt | 2:1 | M. Grimalt / E. Grimalt | 21:15, 16:21, 15:12 |
Bryl / Fijałek | 2:0 | El Graoui / Abicha | 21:17, 21:11 | |
27.07 | Evandro / Schmidt | 2:0 | El Graoui / Abicha | 21:14, 21:16 |
Bryl / Fijałek | 2:0 | M. Grimalt / E. Grimalt | 21:17, 21:18 | |
30.07 | M. Grimalt / E. Grimalt | 2:0 | El Graoui / Abicha | 21:14, 21:12 |
Bryl / Fijałek | 1:2 | Evandro / Schmidt | 21:19, 14;21, 15:17 |
Grupa F
Lp. | Drużyna | Pkt | Mecze | Sety | Małe punkty | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | wyg. | zdob. | |||||||||
1 | Nicolai / Lupo | 8 | 5 | 6 | 150 | ||||||
2 | Thole / Wickler | 5 | 3 | 5 | 138 | ||||||
3 | Kantor / Łosiak | 4 | 3 | 3 | 128 | ||||||
4 | Ishijima / Shiratori | 3 | 3 | 0 | 91 |
Źródło: [6]
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. wyższy stosunek małych punktów; 3. wyższy stosunek setów.
Punktacja: zwycięstwo - 2 pkt; porażka - 1 pkt
Data | Drużyna 1 | Wynik | Drużyna 2 | Sety |
---|---|---|---|---|
25.07 | Ishijima / Shiratori | 0:2 | Kantor / Łosiak | 15:21, 14:21 |
Thole / Wickler | 1:2 | Nicolai / Lupo | 21:19, 19:21, 13:15 | |
27.07 | Ishijima / Shiratori | 0:2 | Nicolai / Lupo | 19:21, 16:21 |
Thole / Wickler | 2:0 | Kantor / Łosiak | 22:20, 21:16 | |
30.07 | Nicolai / Lupo | 2:1 | Kantor / Łosiak | 21:19, 17:21, 15:10 |
31.07 | Ishijima / Shiratori | 0:2 | Thole / Wickler | 16:21, 11:21 |
Zespoły z miejsc trzecich
Lp. | Drużyna | Pkt | Mecze | Sety | Małe punkty | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | wyg. | zdob. | |||||||||
1 | Lucena / Dalhausser | 5 | 3 | 4 | 147 | ||||||
2 | Gaxiola / Rubio | 4 | 3 | 4 | 150 | ||||||
3 | M. Grimalt / E. Grimalt | 4 | 3 | 3 | 125 | ||||||
4 | Kantor / Łosiak | 4 | 3 | 3 | 128 | ||||||
5 | Herrera / Gavira | 4 | 3 | 2 | 120 | ||||||
6 | Heidrich / Gerson | 4 | 3 | 2 | 133 |
Play-off szczęśliwych przegranych
Data | Drużyna 1 | Wynik | Drużyna 2 | Sety |
---|---|---|---|---|
31:07 | Kantor / Łosiak | 1:2 | Herrera / Gavira | 29:31, 21:19, 7:15 |
31.07 | M. Grimalt / E. Grimalt | 2:0 | Heidrich / Gerson | 21:17, 21:18 |
Faza pucharowa
1/8 finału | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2 sierpnia | ||||||||||||||
Semenov / Leshukov | 2 | |||||||||||||
4 sierpnia | ||||||||||||||
M. Grimalt / E. Grimalt | 0 | |||||||||||||
Semenov / Leshukov | 0 | |||||||||||||
1 sierpnia | ||||||||||||||
Mol / Sørum | 2 | |||||||||||||
Mol / Sørum | 2 | |||||||||||||
5 sierpnia | ||||||||||||||
Brouwer / Meeuwsen | 0 | |||||||||||||
Mol / Sørum | 2 | |||||||||||||
2 sierpnia | ||||||||||||||
Pļaviņš / Točs | 0 | |||||||||||||
Evandro / Schmidt | 0 | |||||||||||||
4 sierpnia | ||||||||||||||
Pļaviņš / Točs | 2 | |||||||||||||
Pļaviņš / Točs | 2 | |||||||||||||
2 sierpnia | ||||||||||||||
Cerutti / Filho | 0 | |||||||||||||
Gaxiola / Rubio | 0 | |||||||||||||
7 sierpnia | ||||||||||||||
Cerutti / Filho | 2 | |||||||||||||
Mol / Sørum | 2 | |||||||||||||
1 sierpnia | ||||||||||||||
Krasilnikov / Stoyanovskiy | 0 | |||||||||||||
Cherif / Ahmed | 2 | |||||||||||||
4 sierpnia | ||||||||||||||
Lucena / Dalhausser | 1 | |||||||||||||
Cherif / Ahmed | 2 | |||||||||||||
2 sierpnia | ||||||||||||||
Nicolai / Lupo | 0 | |||||||||||||
Bryl / Fijałek | 0 | |||||||||||||
5 sierpnia | ||||||||||||||
Nicolai / Lupo | 2 | |||||||||||||
Cherif / Ahmed | 0 | |||||||||||||
2 sierpnia | ||||||||||||||
Krasilnikov / Stoyanovskiy | 2 | Mecz o 3. miejsce | ||||||||||||
Gibb / Bourne | 1 | |||||||||||||
4 sierpnia | 7 sierpnia | |||||||||||||
Thole / Wickler | 2 | |||||||||||||
Thole / Wickler | 0 | Pļaviņš / Točs | 0 | |||||||||||
2 sierpnia | ||||||||||||||
Krasilnikov / Stoyanovskiy | 2 | Cherif / Ahmed | 2 | |||||||||||
Herrera / Gavira | 0 | |||||||||||||
Krasilnikov / Stoyanovskiy | 2 | |||||||||||||
1/8 finału
Data | Drużyna 1 | Wynik | Drużyna 2 | Sety |
---|---|---|---|---|
01.08 | Cherif / Ahmed | 2:1 | Lucena / Dalhausser | 14:21, 21:19, 15:11 |
01.08 | Mol / Sørum | 2:0 | Brouwer / Meeuwsen | 21:17, 21:19 |
02.08 | Evandro / Schmidt | 0:2 | Pļaviņš / Točs | 19:21, 18:21 |
02.08 | Semenov / Leshukov | 2:0 | M. Grimalt / E. Grimalt | 21:16, 21:16 |
02.08 | Bryl / Fijałek | 0:2 | Nicolai / Lupo | 20:22, 18:21 |
02.08 | Herrera / Gavira | 0:2 | Krasilnikov / Stoyanovskiy | 20:22, 17:21 |
02.08 | Gaxiola / Rubio | 0:2 | Cerutti / Filho | 14:21, 13:21 |
02.08 | Gibb / Bourne | 1:2 | Thole / Wickler | 21:17, 15:21, 11:15 |
Ćwierćfinały
Data | Drużyna 1 | Wynik | Drużyna 2 | Sety |
---|---|---|---|---|
04.08 | Semenov / Leshukov | 0:2 | Mol / Sørum | 17:21, 19:21 |
04.08 | Pļaviņš / Točs | 2:0 | Cerutti / Filho | 21:16, 21:19 |
04.08 | Thole / Wickler | 0:2 | Krasilnikov / Stoyanovskiy | 16:21, 19:21 |
04.08 | Cherif / Ahmed | 2:0 | Nicolai / Lupo | 21:17, 23:21 |
Półfinały
Data | Drużyna 1 | Wynik | Drużyna 2 | Sety |
---|---|---|---|---|
05.08 | Mol / Sørum | 2:0 | Pļaviņš / Točs | 21:15, 21:16 |
05.08 | Cherif / Ahmed | 0:2 | Krasilnikov / Stoyanovskiy | 19:21, 17:21 |
Mecz o 3. miejsce
Data | Drużyna 1 | Wynik | Drużyna 2 | Sety |
---|---|---|---|---|
07.08 | Pļaviņš / Točs | 0:2 | Cherif / Ahmed | 12:21, 18:21 |
Finał
Data | Drużyna 1 | Wynik | Drużyna 2 | Sety |
---|---|---|---|---|
07.08 | Mol / Sørum | 2:0 | Krasilnikov / Stoyanovskiy | 21:17, 21:18 |
Klasyfikacja końcowa
Miejsce | Reprezentacja |
---|---|
Mol / Sørum | |
Krasilnikov / Stoyanovskiy | |
Cherif / Ahmed | |
4. | Pļaviņš / Točs |
5. | Semenov / Leshukov |
Cerutti / Filho | |
Nicolai / Lupo | |
Thole / Wickler | |
9. | Evandro / Schmidt |
Brouwer / Meeuwsen | |
Lucena / Dalhausser | |
M. Grimalt / E. Grimalt | |
Bryl / Fijałek | |
Herrera / Gavira | |
Gaxiola / Rubio | |
Gibb / Bourne | |
17. | Kantor / Łosiak |
Heidrich / Gerson | |
19. | Azaad / Capogrosso |
McHugh / Schumann | |
Perušič / Schweiner | |
Carambula / Rossi | |
Ishijima / Shiratori | |
El Graoui / Abicha |
Przypisy
Bibliografia
- Siatkówka plażowa mężczyzn na stronie igrzysk. [dostęp 2021-08-02]. (ang.).
Linki zewnętrzne
- Siatkówka plażowa mężczyzn na stronie FIVB. [dostęp 2021-08-02]. (ang.).
Media użyte na tej stronie
Pictograms of Olympic sports - Volleyball (indoor). This is unofficial sample picture. Images of official Olympic pictograms for 1948 Summer Olympics and all Summer Olympics since 1964 can be found in corresponding Official Reports.
Autor: https://phabricator.wikimedia.org/diffusion/GOJU/browse/master/AUTHORS.txt, Licencja: MIT
A icon from the OOjs UI lib.
Autor: https://phabricator.wikimedia.org/diffusion/GOJU/browse/master/AUTHORS.txt, Licencja: MIT
A icon from the OOjs UI lib.
Olympic Movement flag
Proportions 2:3, created 1913, adopted 1914, first used 1920.
- Colors as per http://fairspielen.de/wp-content/uploads/2015/09/Annexe-3-Olympism_and_the_Olympic_Symbol_-_Principles_and_Usages_Guide-1.pdf
- blue: PMS 3005C
- yellow: PMS 137C
- black: PMS 426C
- green: PMS 355C
- red: PMS 192C
- Dimensions of the rings taken from http://fairspielen.de/wp-content/uploads/2015/09/Annexe-3-Olympism_and_the_Olympic_Symbol_-_Principles_and_Usages_Guide-1.pdf
Autor: Pedro A. Gracia Fajardo, escudo de Manual de Imagen Institucional de la Administración General del Estado, Licencja: CC0
Flaga Hiszpanii
The flag of Navassa Island is simply the United States flag. It does not have a "local" flag or "unofficial" flag; it is an uninhabited island. The version with a profile view was based on Flags of the World and as a fictional design has no status warranting a place on any Wiki. It was made up by a random person with no connection to the island, it has never flown on the island, and it has never received any sort of recognition or validation by any authority. The person quoted on that page has no authority to bestow a flag, "unofficial" or otherwise, on the island.
Łatwo można dodać ramkę naokoło tej grafiki
Autor: B1mbo, Licencja: CC BY-SA 2.5
Drawing of a gold medal, based on Olympic rings.svg.
Autor: B1mbo, Licencja: CC BY-SA 2.5
Draw of a silver medal, based in Olympic rings.svg.
- The joining of the rings is not correct drawn.
Autor: B1mbo, Licencja: CC BY-SA 2.5
Drawing of a bronze medal, based on Olympic rings.svg.