PlusLiga (2011/2012)
| |||
Asseco Resovia Rzeszów Mistrzem Polski w sezonie 2011/2012 | |||
Szczegóły | |||
Państwo | |||
---|---|---|---|
Organizator | |||
Edycja | XII | ||
Liczba zespołów | 10 | ||
Termin | 29.09.2011 – 25.04.2012 | ||
Liczba meczów | 132 | ||
Liczba setów | 500 | ||
Liczba obiektów sportowych | 12 (w 11 miejscowościach) | ||
Zwycięzca |
PlusLiga 2011/2012 − 76. sezon mistrzostw Polski (12. sezon jako ligi profesjonalnej) organizowany przez Profesjonalną Ligę Piłki Siatkowej SA pod egidą PZPS. Zainaugurowany został 29 września 2011 i trwał do 25 kwietnia 2012.
Rozgrywki składały się z fazy zasadniczej, w której uczestniczyło 10 zespołów, fazy-play-off składającej się z ćwierćfinałów, półfinałów, meczów o miejsca 5-8, meczów o 5. miejsce, meczów o 3. miejsce i finałów oraz meczów o miejsca 9-10.
Mistrzem Polski została Asseco Resovia Rzeszów, która w finałach fazy play-off pokonała PGE Skrę Bełchatów. Brązowy medal zdobyła ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.
W związku z decyzją zarządu PZPS z dnia 1 września 2011 roku, w lidze na kolejny sezon pozostawały drużyny uczestniczące w rozgrywkach w poprzednim sezonie, o ile spełniły ustalone warunki[1]. W wyniku niemożności spełnienia warunków klub Fart Kielce po sezonie zrezygnował ze startów w PlusLidze[2].
W sezonie 2011/2012 w Lidze Mistrzów Polskę reprezentowali PGE Skra Bełchatów i ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, w Pucharze CEV – Asseco Resovia Rzeszów oraz Tytan AZS Częstochowa, natomiast w Pucharze Challenge – AZS Politechnika Warszawska. Z kolei Jastrzębski Węgiel otrzymał od organizatorów „dziką kartę” i wystąpił w Klubowych Mistrzostwach Świata.
System rozgrywek
- Faza zasadnicza: W fazie zasadniczej uczestniczyło 10 drużyn, które rozegrały ze sobą po dwa spotkania. Osiem najlepszych zespołów awansowało do fazy play-off, natomiast dwa ostatnie rozegrały ze sobą mecze o miejsca 9-10 (do trzech zwycięstw)[1].
- Faza play-off: Faza play-off składała się z ćwierćfinałów (do trzech zwycięstw), półfinałów (do trzech zwycięstw), meczów o miejsca 5-8 (do dwóch zwycięstw), meczów o 5. miejsce (do trzech zwycięstw), meczów o 3. miejsce (do trzech zwycięstw) oraz finałów (do trzech zwycięstw), które wyłoniły mistrza Polski[3].
Drużyny uczestniczące
PlusLiga 2011/2012 | |||
---|---|---|---|
BEŁ | PGE Skra Bełchatów | 1 | LM |
KED | ZAKSA Kędzierzyn-Koźle | 2 | LM |
RZE | Asseco Resovia Rzeszów | 3 | CEV |
CZE | Tytan AZS Częstochowa | 4 | CEV |
WAR | AZS Politechnika Warszawska | 5 | Ch |
BYD | Delecta Bydgoszcz | 6 | |
JAS | Jastrzębski Węgiel | 7 | |
OLS | Indykpol AZS Olsztyn | 8 | |
KIE | Fart Kielce | 9 | |
Awans z I ligi | |||
GDA | Lotos Trefl Gdańsk | 1 | |
Oznaczenia:
|
Hale sportowe
Trenerzy
Zmiany trenerów
Klub | Były trener | Data odejścia | Powód odejścia | Nowy trener |
---|---|---|---|---|
Lotos Trefl Gdańsk | Grzegorz Ryś | 27 grudnia 2011 | rozwiązanie kontraktu[8] | Dariusz Luks |
Fart Kielce | Grzegorz Wagner | 12 marca 2012 | rozwiązanie kontraktu[9] | Sebastian Świderski |
Sędziowie
W meczach PlusLigi w sezonie 2011/2012 sędziowało 19 polskich sędziów[10][11]. W trakcie rozgrywek zmarł sędzia z Radomia – Janusz Soból[12].
Arbitrzy Waldemar Niemczura i Wojciech Kasprzyk zostali tymczasowo zawieszeni za zakończenie pojedynku 13. kolejki Asseco Resovia – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle przy stanie 2:1 i 24:14[13].
Mecz 17. kolejki Jastrzębski Węgiel – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle poprowadzili sędziowie zagraniczni – Serb Dejan Jovanović i Czech Milan Labašta. Ich zadaniem było sprawdzenie systemu challenge, który po raz pierwszy obowiązywał w trakcie Final Four Ligi Mistrzów[14].
|
|
Faza zasadnicza
Tabela wyników
Gospodarz \ Gość1 | BEŁ | KED | RZE | CZE | WAR | BYD | JAS | OLS | KIE | GDA |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
PGE Skra Bełchatów | 0:3 | 3:0 | 3:1 | 3:2 | 3:0 | 3:0 | 3:0 | 3:1 | 3:0 | |
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle | 1:3 | 3:0 | 3:0 | 3:0 | 3:2 | 2:3 | 1:3 | 3:1 | 3:1 | |
Asseco Resovia Rzeszów | 3:2 | 3:1 | 1:3 | 3:0 | 3:1 | 3:0 | 3:0 | 3:0 | 3:0 | |
Tytan AZS Częstochowa | 0:3 | 1:3 | 0:3 | 2:3 | 3:1 | 3:1 | 3:1 | 0:3 | 3:0 | |
AZS Politechnika Warszawska | 2:3 | 0:3 | 2:3 | 3:2 | 1:3 | 2:3 | 1:3 | 3:2 | 3:0 | |
Delecta Bydgoszcz | 0:3 | 1:3 | 3:2 | 3:0 | 3:2 | 2:3 | 3:0 | 3:0 | 3:0 | |
Jastrzębski Węgiel | 1:3 | 0:3 | 3:1 | 3:0 | 3:1 | 2:3 | 3:1 | 2:3 | 3:0 | |
Indykpol AZS Olsztyn | 1:3 | 3:1 | 0:3 | 3:0 | 0:3 | 2:3 | 1:3 | 0:3 | 1:3 | |
Fart Kielce | 2:3 | 0:3 | 0:3 | 1:3 | 2:3 | 1:3 | 3:1 | 3:1 | 3:1 | |
Lotos Trefl Gdańsk | 1:3 | 0:3 | 1:3 | 1:3 | 3:0 | 0:3 | 0:3 | 3:0 | 3:2 |
Źródło: plusliga.pl
1 Drużyna gospodarzy jest wymieniona po lewej stronie tabeli.
Kolory:
zwycięstwo gospodarzy
zwycięstwo gości
Terminarz i wyniki
1. KOLEJKA | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Data | Godzina | Gospodarz | Rezultat | Gość | Widzów | MVP | |||||
30.09.2011 | 20:00 | Lotos Trefl Gdańsk | 1:3 (18:25, 21:25, 25:23, 20:25) | PGE Skra Bełchatów | 7313 | Mariusz Wlazły | |||||
03.10.2011 | 18:00 | ZAKSA Kędzierzyn-Koźle | 3:1 (18:25, 25:21, 25:16, 25:21) | Fart Kielce | 2000 | Antonin Rouzier | |||||
02.10.2011 | 17:00 | Asseco Resovia Rzeszów | 3:0 (25:17, 25:21, 25:22) | Indykpol AZS Olsztyn | 4200 | Georg Grozer | |||||
01.10.2011 | 17:00 | Tytan AZS Częstochowa | 3:1 (21:25, 28:26, 25:17, 25:20) | Jastrzębski Węgiel | 2000 | Bartosz Janeczek | |||||
29.09.2011 | 19:00 | AZS Politechnika Warszawska | 1:3 (15:25, 20:25, 25:19, 13:25) | Delecta Bydgoszcz | 2500 | Stéphane Antiga |
2. KOLEJKA | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Data | Godzina | Gospodarz | Rezultat | Gość | Widzów | MVP | |||||
08.10.2011 | 17:00 | Delecta Bydgoszcz | 3:0 (25:21, 25:22, 25:23) | Lotos Trefl Gdańsk | 2100 | Stéphane Antiga | |||||
05.10.2011 | 18:00 | Jastrzębski Węgiel | 3:1 (24:26, 25:22, 25:23, 32:30) | AZS Politechnika Warszawska | 3000 | Michał Kubiak | |||||
07.10.2011 | 18:00 | Indykpol AZS Olsztyn | 3:0 (25:23, 25:23, 25:13) | Tytan AZS Częstochowa | 1900 | Guillermo Hernán | |||||
08.10.2011 | 18:00 | Fart Kielce | 0:3 (22:25, 33:35, 24:26) | Asseco Resovia Rzeszów | 3500 | Olieg Achrem | |||||
08.10.2011 | 14:30 | PGE Skra Bełchatów | 0:3 (23:25, 21:25, 19:25) | ZAKSA Kędzierzyn-Koźle | 3500 | Paweł Zagumny |
3. KOLEJKA | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Data | Godzina | Gospodarz | Rezultat | Gość | Widzów | MVP | |||||
12.10.2011 | 18:00 | ZAKSA Kędzierzyn-Koźle | 3:1 (25:20, 21:25, 25:21, 25:21) | Lotos Trefl Gdańsk | 1600 | Patryk Czarnowski | |||||
12.10.2011 | 20:00 | Asseco Resovia Rzeszów | 3:2 (25:22, 19:25, 25:22, 24:26, 20:18) | PGE Skra Bełchatów | 5000 | Piotr Nowakowski | |||||
12.10.2011 | 19:00 | Tytan AZS Częstochowa | 0:3 (23:25, 24:26, 19:25) | Fart Kielce | 800 | Adam Kamiński | |||||
12.10.2011 | 19:00 | AZS Politechnika Warszawska | 1:3 (19:25, 23:25, 25:16, 21:25) | Indykpol AZS Olsztyn | 2200 | Wojciech Winnik | |||||
25.10.2011 | 18:50 | Delecta Bydgoszcz | 2:3 (21:25, 25:21, 25:19, 19:25, 13:15) | Jastrzębski Węgiel | 4150 | Michał Łasko |
4. KOLEJKA | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Data | Godzina | Gospodarz | Rezultat | Gość | Widzów | MVP | |||||
17.10.2011 | 18:50 | Lotos Trefl Gdańsk | 0:3 (19:25, 24:26, 22:25) | Jastrzębski Węgiel | 5224 | Michał Łasko | |||||
15.10.2011 | 17:00 | Indykpol AZS Olsztyn | 2:3 (20:25, 25:23, 20:25, 25:21, 11:15) | Delecta Bydgoszcz | 1900 | Antti Siltala | |||||
15.10.2011 | 18:00 | Fart Kielce | 2:3 (21:25, 25:23, 16:25, 25:22, 11:15) | AZS Politechnika Warszawska | 3000 | Paweł Mikołajczak | |||||
15.10.2011 | 17:00 | PGE Skra Bełchatów | 3:1 (29:31, 25:21, 25:20, 25:22) | Tytan AZS Częstochowa | 2250 | Aleksandar Atanasijević | |||||
15.10.2011 | 14:30 | ZAKSA Kędzierzyn-Koźle | 3:0 (26:24, 27:25, 25:23) | Asseco Resovia Rzeszów | 3000 | Michał Ruciak |
5. KOLEJKA | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Data | Godzina | Gospodarz | Rezultat | Gość | Widzów | MVP | |||||
22.10.2011 | 17:00 | Asseco Resovia Rzeszów | 3:0 (25:14, 25:16, 26:24) | Lotos Trefl Gdańsk | 4200 | Lukáš Ticháček | |||||
22.10.2011 | 17:00 | Tytan AZS Częstochowa | 1:3 (26:28, 28:30, 25:22, 22:25) | ZAKSA Kędzierzyn-Koźle | 2200 | Paweł Zagumny | |||||
22.10.2011 | 15:50 | AZS Politechnika Warszawska | 2:3 (25:23, 17:25, 20:25, 25:22, 6:15) | PGE Skra Bełchatów | 4000 | Bartosz Kurek | |||||
21.10.2011 | 20:00 | Fart Kielce | 1:3 (17:25, 25:21, 19:25, 27:29) | Delecta Bydgoszcz | 1800 | Dawid Konarski | |||||
22.10.2011 | 17:00 | Jastrzębski Węgiel | 3:1 (23:25, 25:19, 25:19, 25:22) | Indykpol AZS Olsztyn | 2500 | Zbigniew Bartman |
6. KOLEJKA | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Data | Godzina | Gospodarz | Rezultat | Gość | Widzów | MVP | |||||
28.10.2011 | 20:00 | Lotos Trefl Gdańsk | 3:0 (25:20, 25:23, 25:18) | Indykpol AZS Olsztyn | 3850 | Mikko Oivanen | |||||
29.10.2011 | 14:30 | Fart Kielce | 3:1 (25:23, 22:25, 25:21, 25:19) | Jastrzębski Węgiel | 2500 | Rafał Buszek | |||||
29.10.2011 | 16:00 | PGE Skra Bełchatów | 3:0 (25:19, 25:22, 25:20) | Delecta Bydgoszcz | 2500 | Daniel Pliński | |||||
30.10.2011 | 17:00 | ZAKSA Kędzierzyn-Koźle | 3:0 (25:19, 25:21, 31:29) | AZS Politechnika Warszawska | 2800 | Antonin Rouzier | |||||
31.10.2011 | 18:00 | Asseco Resovia Rzeszów | 1:3 (22:25, 25:20, 22:25, 22:25) | Tytan AZS Częstochowa | 4500 | Krzysztof Gierczyński |
7. KOLEJKA | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Data | Godzina | Gospodarz | Rezultat | Gość | Widzów | MVP | |||||
04.11.2011 | 20:00 | Tytan AZS Częstochowa | 3:0 (28:26, 26:24, 25:20) | Lotos Trefl Gdańsk | 1800 | Michał Kamiński | |||||
04.11.2011 | 19:00 | AZS Politechnika Warszawska | 2:3 (25:20, 17:25, 25:23, 17:25, 13:15) | Asseco Resovia Rzeszów | 2500 | Georg Grozer | |||||
03.11.2011 | 20:30 | Delecta Bydgoszcz | 1:3 (25:22, 16:25, 24:26, 23:25) | ZAKSA Kędzierzyn-Koźle | 4000 | Guillaume Samica | |||||
04.11.2011 | 14:30 | Jastrzębski Węgiel | 1:3 (19:25, 18:25, 25:22, 22:25) | PGE Skra Bełchatów | 3000 | Mariusz Wlazły | |||||
03.11.2011 | 18:00 | Indykpol AZS Olsztyn | 0:3 (17:25, 19:25, 22:25) | Fart Kielce | 2000 | Pierre Pujol |
8. KOLEJKA | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Data | Godzina | Gospodarz | Rezultat | Gość | Widzów | MVP | |||||
11.12.2011 | 18:00 | Lotos Trefl Gdańsk | 3:2 (25:22, 20:25, 25:14, 16:25, 15:10) | Fart Kielce | 3250 | Matti Hietanen | |||||
10.12.2011 | 17:00 | PGE Skra Bełchatów | 3:0 (25:20, 25:15, 26:24) | Indykpol AZS Olsztyn | 2200 | Daniel Pliński | |||||
10.12.2011 | 14:30 | ZAKSA Kędzierzyn-Koźle | 2:3 (25:14, 27:25, 18:25, 23:25, 13:15) | Jastrzębski Węgiel | 3000 | Raphael Margarido (Vinhedo) | |||||
10.12.2011 | 17:00 | Asseco Resovia Rzeszów | 3:1 (26:24, 25:20, 23:25, 25:13) | Delecta Bydgoszcz | 4300 | Georg Grozer | |||||
09.12.2011 | 20:00 | Tytan AZS Częstochowa | 2:3 (25:18, 25:19, 25:27, 17:25, 9:15) | AZS Politechnika Warszawska | 1900 | Paweł Mikołajczak |
9. KOLEJKA | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Data | Godzina | Gospodarz | Rezultat | Gość | Widzów | MVP | |||||
18.12.2011 | 19:00 | AZS Politechnika Warszawska | 3:0 (25:23, 25:21, 25:23) | Lotos Trefl Gdańsk | 1850 | Wojciech Żaliński | |||||
16.12.2011 | 18:00 | Delecta Bydgoszcz | 3:0 (25:23, 25:17, 25:10) | Tytan AZS Częstochowa | 3500 | Marcin Wika | |||||
17.12.2011 | 14:30 | Jastrzębski Węgiel | 3:1 (25:15, 25:13, 16:25, 26:24) | Asseco Resovia Rzeszów | 3000 | Michał Łasko | |||||
18.12.2011 | 16:00 | Indykpol AZS Olsztyn | 3:1 (18:25, 25:21, 25:23, 32:30) | ZAKSA Kędzierzyn-Koźle | 2500 | Bartosz Krzysiek | |||||
17.12.2011 | 14:30 | Fart Kielce | 2:3 (25:23, 21:25, 25:19, 13:25, 11:15) | PGE Skra Bełchatów | 4000 | Michał Winiarski |
10. KOLEJKA | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Data | Godzina | Gospodarz | Rezultat | Gość | Widzów | MVP | |||||
29.12.2011 | 17:00 | PGE Skra Bełchatów | 3:0 (25:20, 25:23, 25:10) | Lotos Trefl Gdańsk | 2000 | Bartosz Kurek | |||||
30.12.2011 | 18:00 | Fart Kielce | 0:3 (18:25, 23:25, 28:30) | ZAKSA Kędzierzyn-Koźle | 3200 | Antonin Rouzier | |||||
29.12.2011 | 18:00 | Indykpol AZS Olsztyn | 0:3 (19:25, 15:25, 15:25) | Asseco Resovia Rzeszów | 2500 | Olieg Achrem | |||||
30.12.2011 | 18:00 | Jastrzębski Węgiel | 3:0 (25:19, 25:15, 25:22) | Tytan AZS Częstochowa | 3000 | Michał Łasko | |||||
29.12.2011 | 20:30 | Delecta Bydgoszcz | 3:2 (18:25, 25:27, 25:22, 25:20, 17:15) | AZS Politechnika Warszawska | 1700 | Wojciech Jurkiewicz |
11. KOLEJKA | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Data | Godzina | Gospodarz | Rezultat | Gość | Widzów | MVP | |||||
13.01.2012 | 20:00 | Lotos Trefl Gdańsk | 0:3 (21:25, 21:25, 20:25) | Delecta Bydgoszcz | 3250 | Marcin Wika | |||||
14.01.2012 | 14:30 | AZS Politechnika Warszawska | 2:3 (23:25, 25:20, 21:25, 25:21, 10:15) | Jastrzębski Węgiel | 4000 | Paweł Rusek | |||||
16.01.2012 | 18:00 | Tytan AZS Częstochowa | 3:1 (25:21, 25:16, 24:26, 25:14) | Indykpol AZS Olsztyn | 1550 | Fabian Drzyzga | |||||
14.01.2012 | 17:00 | Asseco Resovia Rzeszów | 3:0 (25:19, 31:29, 25:20) | Fart Kielce | 3700 | Georg Grozer | |||||
15.01.2012 | 18:00 | ZAKSA Kędzierzyn-Koźle | 1:3 (25:23, 22:25, 25:27, 27:29) | PGE Skra Bełchatów | 3000 | Daniel Pliński |
12. KOLEJKA | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Data | Godzina | Gospodarz | Rezultat | Gość | Widzów | MVP | |||||
28.01.2012 | 15:00 | Lotos Trefl Gdańsk | 0:3 (20:25, 19:25, 21:25) | ZAKSA Kędzierzyn-Koźle | 3500 | Antonin Rouzier | |||||
28.01.2012 | 20:00 | PGE Skra Bełchatów | 3:0 (25:16, 29:27, 25:16) | Asseco Resovia Rzeszów | 2700 | Bartosz Kurek | |||||
30.01.2012 | 18:00 | Fart Kielce | 1:3 (25:16, 25:27, 25:27, 23:25) | Tytan AZS Częstochowa | 2500 | Wojciech Sobala | |||||
28.01.2012 | 17:00 | Indykpol AZS Olsztyn | 0:3 (17:25, 21:25, 15:25) | AZS Politechnika Warszawska | 1900 | Patrick Steuerwald | |||||
29.01.2012 | 17:30 | Jastrzębski Węgiel | 2:3 (23:25, 22:25, 25:19, 25:20, 17:19) | Delecta Bydgoszcz | 3000 | Stéphane Antiga |
13. KOLEJKA | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Data | Godzina | Gospodarz | Rezultat | Gość | Widzów | MVP | |||||
04.02.2012 | 17:00 | Jastrzębski Węgiel | 3:0 (25:19, 26:24, 25:18) | Lotos Trefl Gdańsk | 2800 | Russell Holmes | |||||
04.02.2012 | 17:00 | Delecta Bydgoszcz | 3:0 (25:15, 25:11, 25:12) | Indykpol AZS Olsztyn | 2100 | Antti Siltala | |||||
03.02.2012 | 18:00 | AZS Politechnika Warszawska | 3:2 (25:23, 25:20, 19:25, 22:25, 15:12) | Fart Kielce | 1250 | Damian Wojtaszek | |||||
05.02.2012 | 18:00 | Tytan AZS Częstochowa | 0:3 (16:25, 24:26, 24:26) | PGE Skra Bełchatów | 2500 | Miguel Ángel Falasca | |||||
04.02.2012 | 14:30 | Asseco Resovia Rzeszów | 3:1 (25:27, 25:21, 25:19, 25:14) | ZAKSA Kędzierzyn-Koźle | 4100 | Georg Grozer |
14. KOLEJKA | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Data | Godzina | Gospodarz | Rezultat | Gość | Widzów | MVP | |||||
11.02.2012 | 18:00 | Lotos Trefl Gdańsk | 1:3 (22:25, 23:25, 25:17, 17:25) | Asseco Resovia Rzeszów | 3650 | Piotr Nowakowski | |||||
11.02.2012 | 17:00 | ZAKSA Kędzierzyn-Koźle | 3:0 (25:21, 30:28, 27:25) | Tytan AZS Częstochowa | 1500 | Dominik Witczak | |||||
11.02.2012 | 16:00 | PGE Skra Bełchatów | 3:2 (21:25, 25:17, 26:24, 23:25, 15:13) | AZS Politechnika Warszawska | 2000 | Mariusz Wlazły | |||||
10.02.2012 | 18:00 | Delecta Bydgoszcz | 3:0 (25:23, 25:23, 25:13) | Fart Kielce | 1900 | Dawid Konarski | |||||
11.02.2012 | 13:45 | Indykpol AZS Olsztyn | 1:3 (25:18, 21:25, 20:25, 22:25) | Jastrzębski Węgiel | 1700 | Michał Kubiak |
15. KOLEJKA | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Data | Godzina | Gospodarz | Rezultat | Gość | Widzów | MVP | |||||
15.02.2012 | 18:00 | Indykpol AZS Olsztyn | 1:3 (21:25, 20:25, 25:21, 20:25) | Lotos Trefl Gdańsk | 1400 | Grzegorz Łomacz | |||||
15.02.2012 | 18:00 | Jastrzębski Węgiel | 2:3 (25:21, 21:25, 25:23, 19:25, 11:15) | Fart Kielce | 2500 | Michał Kozłowski | |||||
15.02.2012 | 18:00 | Delecta Bydgoszcz | 0:3 (31:33, 16:25, 17:25) | PGE Skra Bełchatów | 5127 | Bartosz Kurek | |||||
15.02.2012 | 19:00 | AZS Politechnika Warszawska | 0:3 (21:25, 17:25, 16:25) | ZAKSA Kędzierzyn-Koźle | 2500 | Paweł Zagumny | |||||
15.02.2012 | 19:00 | Tytan AZS Częstochowa | 0:3 (16:25, 19:25, 18:25) | Asseco Resovia Rzeszów | 1200 | Lukáš Ticháček |
16. KOLEJKA | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Data | Godzina | Gospodarz | Rezultat | Gość | Widzów | MVP | |||||
18.02.2012 | 15:00 | Lotos Trefl Gdańsk | 1:3 (18:25, 20:25, 27:25, 24:26) | Tytan AZS Częstochowa | 960 | Bartosz Janeczek | |||||
19.02.2012 | 13:00 | Asseco Resovia Rzeszów | 3:0 (25:19, 25:22, 25:17) | AZS Politechnika Warszawska | 4300 | Piotr Nowakowski | |||||
18.02.2012 | 17:00 | ZAKSA Kędzierzyn-Koźle | 3:2 (25:21, 17:25, 21:25, 25:18, 15:12) | Delecta Bydgoszcz | 1800 | Paweł Zagumny | |||||
18.02.2012 | 14:30 | PGE Skra Bełchatów | 3:0 (25:18, 25:23, 25:21) | Jastrzębski Węgiel | 2700 | Michał Winiarski | |||||
20.02.2012 | 18:00 | Fart Kielce | 3:1 (25:21, 25:19, 24:26, 25:20) | Indykpol AZS Olsztyn | 1000 | Marcus Nilsson |
17. KOLEJKA | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Data | Godzina | Gospodarz | Rezultat | Gość | Widzów | MVP | |||||
26.02.2012 | 18:00 | Fart Kielce | 3:1 (25:19, 16:25, 25:19, 26:24) | Lotos Trefl Gdańsk | 2500 | Xavier Kapfer | |||||
25.02.2012 | 17:00 | Indykpol AZS Olsztyn | 1:3 (17:25, 25:20, 20:25, 17:25) | PGE Skra Bełchatów | 1700 | Michał Winiarski | |||||
26.02.2012 | 17:30 | Jastrzębski Węgiel | 0:3 (23:25, 22:25, 20:25) | ZAKSA Kędzierzyn-Koźle | 2600 | Michał Ruciak | |||||
24.02.2012 | 18:00 | Delecta Bydgoszcz | 3:2 (19:25, 25:20, 25:21, 18:25, 15:10) | Asseco Resovia Rzeszów | 2800 | Stéphane Antiga | |||||
26.02.2012 | 16:00 | AZS Politechnika Warszawska | 3:2 (20:25, 29:27, 25:17, 24:26, 19:17) | Tytan AZS Częstochowa | 1500 | Paweł Mikołajczak |
18. KOLEJKA | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Data | Godzina | Gospodarz | Rezultat | Gość | Widzów | MVP | |||||
03.03.2012 | 17:00 | Lotos Trefl Gdańsk | 3:0 (25:18, 25:12, 27:25) | AZS Politechnika Warszawska | 2750 | Grzegorz Łomacz | |||||
07.03.2012 | 19:00[15] | Tytan AZS Częstochowa | 3:1 (25:20, 26:28, 25:23, 25:18) | Delecta Bydgoszcz | 1500 | Krzysztof Gierczyński | |||||
02.03.2012 | 18:00 | Asseco Resovia Rzeszów | 3:0 (25:21, 25:19, 25:22) | Jastrzębski Węgiel | 4304 | Adrian Radu Gontariu | |||||
03.03.2012 | 17:00 | ZAKSA Kędzierzyn-Koźle | 1:3 (20:25, 25:23, 19:25, 22:25) | Indykpol AZS Olsztyn | 1600 | Bartosz Krzysiek | |||||
03.03.2012 | 16:00 | PGE Skra Bełchatów | 3:1 (29:27, 25:15, 22:25, 25:22) | Fart Kielce | 2500 | Michał Winiarski |
Tabela fazy zasadniczej
Lp. | Drużyna | Pkt | Mecze | Rodzaj wyniku | Sety | Małe punkty | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | 3:0 | wyg. | zdob. | ||||||||||||||
1 | PGE Skra Bełchatów | 46 | 18 | 7 | 50 | 1642 | |||||||||||
2 | ZAKSA Kędzierzyn-Koźle | 39 | 18 | 8 | 45 | 1587 | |||||||||||
3 | Asseco Resovia Rzeszów | 38 | 18 | 8 | 43 | 1530 | |||||||||||
4 | Delecta Bydgoszcz | 31 | 18 | 5 | 40 | 1586 | |||||||||||
5 | Jastrzębski Węgiel | 29 | 18 | 3 | 37 | 1593 | |||||||||||
6 | Tytan AZS Częstochowa | 23 | 18 | 1 | 27 | 1499 | |||||||||||
7 | Fart Kielce | 21 | 18 | 2 | 30 | 1575 | |||||||||||
8 | AZS Politechnika Warszawska | 19 | 18 | 2 | 31 | 1592 | |||||||||||
9 | Indykpol AZS Olsztyn | 13 | 18 | 1 | 20 | 1344 | |||||||||||
10 | Lotos Trefl Gdańsk | 11 | 18 | 2 | 17 | 1341 |
Źródło: plusliga.pl
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. wyższy stosunek setów; 3. wyższy stosunek małych punktów.
Punktacja: 3:0 i 3:1 - 3 pkt; 3:2 - 2 pkt; 2:3 - 1 pkt; 1:3 i 0:3 - 0 pkt
faza play-off
mecze o miejsca 9-10
Zmiany w tabeli fazy zasadniczej
Klub | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Asseco Resovia Rzeszów | 1 | 1 | 2 | 3 | 3 | 4 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 4 | 3 | 3 | 3 | 3 |
AZS Politechnika Warszawska | 9 | 8 | 9 | 9 | 8 | 9 | 9 | 9 | 9 | 7 | 8 | 7 | 6 | 6 | 6 | 8 | 8 | 8 |
Delecta Bydgoszcz | 2 | 2 | 3 | 2 | 2 | 3 | 4 | 5 | 5 | 5 | 5 | 4 | 4 | 3 | 5 | 4 | 4 | 4 |
Fart Kielce | 8 | 9 | 7 | 7 | 7 | 6 | 6 | 6 | 6 | 6 | 7 | 8 | 8 | 8 | 8 | 7 | 6 | 7 |
Indykpol AZS Olsztyn | 10 | 4 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 8 | 8 | 9 | 9 | 9 | 9 | 9 | 9 | 9 | 9 | 9 |
Jastrzębski Węgiel | 6 | 5 | 5 | 4 | 4 | 5 | 5 | 4 | 4 | 4 | 4 | 5 | 5 | 5 | 4 | 5 | 5 | 5 |
PGE Skra Bełchatów | 3 | 6 | 6 | 6 | 5 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Lotos Trefl Gdańsk | 7 | 10 | 10 | 10 | 10 | 10 | 10 | 10 | 10 | 10 | 10 | 10 | 10 | 10 | 10 | 10 | 10 | 10 |
Tytan AZS Częstochowa | 4 | 7 | 8 | 8 | 9 | 8 | 7 | 7 | 7 | 8 | 6 | 6 | 7 | 7 | 7 | 6 | 7 | 6 |
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle | 5 | 3 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
Faza play-off
Drabinka
Ćwierćfinały | Półfinały | Finały | |||||||||||||||||||||||
1 | PGE Skra Bełchatów | 3 | 3 | 3 | |||||||||||||||||||||
8 | AZS Politechnika Warszawska | 0 | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||
1 | PGE Skra Bełchatów | 3 | 3 | 3 | |||||||||||||||||||||
5 | Jastrzębski Węgiel | 2 | 0 | 2 | |||||||||||||||||||||
4 | Delecta Bydgoszcz | 3 | 2 | 2 | 1 | ||||||||||||||||||||
5 | Jastrzębski Węgiel | 0 | 3 | 3 | 3 | ||||||||||||||||||||
1 | PGE Skra Bełchatów | 1 | 1 | 3 | 0 | ||||||||||||||||||||
3 | Asseco Resovia Rzeszów | 3 | 3 | 1 | 3 | ||||||||||||||||||||
2 | ZAKSA Kędzierzyn-Koźle | 3 | 3 | 3 | |||||||||||||||||||||
7 | Fart Kielce | 0 | 1 | 2 | |||||||||||||||||||||
2 | ZAKSA Kędzierzyn-Koźle | 0 | 3 | 2 | 0 | ||||||||||||||||||||
3 | Asseco Resovia Rzeszów | 3 | 1 | 3 | 3 | Mecze o 3. miejsce | |||||||||||||||||||
3 | Asseco Resovia Rzeszów | 3 | 3 | 3 | |||||||||||||||||||||
6 | Tytan AZS Częstochowa | 1 | 1 | 1 | 2 | ZAKSA Kędzierzyn-Koźle | 1 | 3 | 0 | 3 | 3 | ||||||||||||||
5 | Jastrzębski Węgiel | 3 | 1 | 3 | 0 | 0 |
Mecze o miejsca 5-8 | Mecze o 5. miejsce | |||||||||||||
4 | Delecta Bydgoszcz | 3 | 3 | |||||||||||
8 | AZS Politechnika Warszawska | 0 | 0 | |||||||||||
4 | Delecta Bydgoszcz | 2 | 2 | 3 | 3 | 3 | ||||||||
6 | Tytan AZS Częstochowa | 3 | 3 | 1 | 1 | 0 | ||||||||
6 | Tytan AZS Częstochowa | 3 | 3 | |||||||||||
7 | Fart Kielce | 1 | 1 |
I runda
Ćwierćfinały
(do trzech zwycięstw)
PGE Skra Bełchatów | 3 – 0 | AZS Politechnika Warszawska | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Data | Godzina | Gospodarz | Rezultat | Gość | Widzów | MVP |
10.03.2012 | 14:30 | PGE Skra Bełchatów | 3:0 (25:23, 25:21, 25:21) | AZS Politechnika Warszawska | 2000 | Bartosz Kurek |
11.03.2012 | 14:30 | PGE Skra Bełchatów | 3:0 (25:21, 25:21, 25:17) | AZS Politechnika Warszawska | 1500 | Karol Kłos |
21.03.2012 | 18:00 | AZS Politechnika Warszawska | 0:3 (14:25, 16:25, 23:25) | PGE Skra Bełchatów | 2000 | Miguel Ángel Falasca |
Delecta Bydgoszcz | 1 – 3 | Jastrzębski Węgiel | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Data | Godzina | Gospodarz | Rezultat | Gość | Widzów | MVP |
11.03.2012 | 14:00 | Delecta Bydgoszcz | 3:0 (25:22, 25:18, 25:22) | Jastrzębski Węgiel | 3000 | Stéphane Antiga |
12.03.2012 | 18:00 | Delecta Bydgoszcz | 2:3 (25:23, 25:22, 15:25, 23:25, 9:15) | Jastrzębski Węgiel | 2900 | Michał Łasko |
21.03.2012 | 18:00 | Jastrzębski Węgiel | 3:2 (26:28, 22:25, 25:20, 26:24, 16:14) | Delecta Bydgoszcz | 2900 | Michał Łasko |
22.03.2012 | 18:00 | Jastrzębski Węgiel | 3:1 (25:23, 21:25, 25:20, 25:18) | Delecta Bydgoszcz | 3000 | Michał Łasko |
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle | 3 – 0 | Fart Kielce | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Data | Godzina | Gospodarz | Rezultat | Gość | Widzów | MVP |
09.03.2012 | 18:00 | ZAKSA Kędzierzyn-Koźle | 3:0 (25:16, 25:22, 25:22) | Fart Kielce | 1200 | Antonin Rouzier |
10.03.2012 | 17:00 | ZAKSA Kędzierzyn-Koźle | 3:1 (25:17, 27:29, 25:13, 25:19) | Fart Kielce | 1200 | Guillaume Samica |
21.03.2012 | 18:00 | Fart Kielce | 2:3 (25:20, 19:25, 17:25, 25:23, 12:15) | ZAKSA Kędzierzyn-Koźle | 2800 | Antonin Rouzier |
Asseco Resovia | 3 – 0 | Tytan AZS Częstochowa | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Data | Godzina | Gospodarz | Rezultat | Gość | Widzów | MVP |
09.03.2012 | 18:00 | Asseco Resovia Rzeszów | 3:1 (25:22, 25:21, 22:25, 25:16) | Tytan AZS Częstochowa | 4200 | Lukáš Ticháček |
10.03.2012 | 17:00 | Asseco Resovia Rzeszów | 3:1 (25:22, 19:25, 25:23, 25:12) | Tytan AZS Częstochowa | 3900 | Piotr Nowakowski |
21.03.2012 | 19:00 | Tytan AZS Częstochowa | 1:3 (17:25, 23:25, 25:22, 13:25) | Asseco Resovia Rzeszów | 1800 | Marko Bojić |
II runda
Półfinały
(do trzech zwycięstw)
PGE Skra Bełchatów | 3 – 0 | Jastrzębski Węgiel | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Data | Godzina | Gospodarz | Rezultat | Gość | Widzów | MVP |
04.04.2012 | 20:45 | PGE Skra Bełchatów | 3:2 (18:25, 25:22, 21:25, 25:22, 15:11) | Jastrzębski Węgiel | 2700 | Mariusz Wlazły |
05.04.2012 | 20:45 | PGE Skra Bełchatów | 3:0 (25:19, 27:25, 25:20) | Jastrzębski Węgiel | 2700 | Bartosz Kurek |
10.04.2012 | 17:30 | Jastrzębski Węgiel | 2:3 (25:23, 19:25, 25:21, 26:28, 12:15) | PGE Skra Bełchatów | 3000 | Bartosz Kurek |
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle | 1 – 3 | Asseco Resovia | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Data | Godzina | Gospodarz | Rezultat | Gość | Widzów | MVP |
04.04.2012 | 17:30 | ZAKSA Kędzierzyn-Koźle | 0:3 (19:25, 23:25, 15:25) | Asseco Resovia Rzeszów | 2000 | Krzysztof Ignaczak |
05.04.2012 | 17:30 | ZAKSA Kędzierzyn-Koźle | 3:1 (24:26, 25:23, 25:20, 25:20) | Asseco Resovia Rzeszów | 2400 | Paweł Zagumny |
10.04.2012 | 20:00 | Asseco Resovia Rzeszów | 3:2 (25:23, 27:29, 23:25, 25:15, 15:13) | ZAKSA Kędzierzyn-Koźle | 4300 | Georg Grozer |
11.04.2012 | 20:00 | Asseco Resovia Rzeszów | 3:0 (26:24, 25:21, 25:17) | ZAKSA Kędzierzyn-Koźle | 4300 | Georg Grozer |
Mecze o miejsca 5-8
(do dwóch zwycięstw)
Delecta Bydgoszcz | 2 – 0 | AZS Politechnika Warszawska | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Data | Godzina | Gospodarz | Rezultat | Gość | Widzów | MVP |
04.04.2012 | 18:30 | AZS Politechnika Warszawska | 0:3 (16:25, 17:25, 24:26) | Delecta Bydgoszcz | 700 | Dawid Konarski |
10.04.2012 | 18:00 | Delecta Bydgoszcz | 3:0 (25:17, 25:22, 25:18) | AZS Politechnika Warszawska | 1800 | Stéphane Antiga |
Tytan AZS Częstochowa | 2 – 0 | Fart Kielce | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Data | Godzina | Gospodarz | Rezultat | Gość | Widzów | MVP |
04.04.2012 | 19:00 | Fart Kielce | 1:3 (22:25, 25:18, 21:25, 30:32) | Tytan AZS Częstochowa | 2500 | Dawid Murek |
11.04.2012 | 19:00 | Tytan AZS Częstochowa | 3:1 (25:20, 25:23, 17:25, 31:29) | Fart Kielce | 1300 | Łukasz Wiśniewski |
III runda
Finały
(do trzech zwycięstw)
PGE Skra Bełchatów | 1 – 3 | Asseco Resovia | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Data | Godzina | Gospodarz | Rezultat | Gość | Widzów | MVP |
17.04.2012 | 18:00 | PGE Skra Bełchatów | 1:3 (25:18, 24:26, 16:25, 18:25) | Asseco Resovia Rzeszów | 2700 | Paul Lotman |
18.04.2012 | 18:00 | PGE Skra Bełchatów | 1:3 (21:25, 19:25, 26:24, 15:25) | Asseco Resovia Rzeszów | 2700 | Lukáš Ticháček |
21.04.2012 | 18:00 | Asseco Resovia Rzeszów | 1:3 (19:25, 15:25, 25:16, 20:25) | PGE Skra Bełchatów | 4300 | Daniel Pliński |
22.04.2012 | 14:00 | Asseco Resovia Rzeszów | 3:0 (25:23, 25:21, 25:15) | PGE Skra Bełchatów | 4200 | Georg Grozer |
Mecze o 3. miejsce
(do trzech zwycięstw)
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle | 3 – 2 | Jastrzębski Węgiel | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Data | Godzina | Gospodarz | Rezultat | Gość | Widzów | MVP |
17.04.2012 | 18:00 | ZAKSA Kędzierzyn-Koźle | 1:3 (25:20, 20:25, 16:25, 22:25) | Jastrzębski Węgiel | 1800 | Michał Kubiak |
18.04.2012 | 18:00 | ZAKSA Kędzierzyn-Koźle | 3:1 (25:21, 25:19, 24:26, 25:21) | Jastrzębski Węgiel | 1200 | Michał Ruciak |
21.04.2012 | 17:00 | Jastrzębski Węgiel | 3:0 (25:23, 25:22, 25:15) | ZAKSA Kędzierzyn-Koźle | 3000 | Raphael Margarido (Vinhedo) |
22.04.2012 | 17:00 | Jastrzębski Węgiel | 0:3 (20:25, 19:25, 22:25) | ZAKSA Kędzierzyn-Koźle | 2900 | Paweł Zagumny |
25.04.2012 | 20:00 | ZAKSA Kędzierzyn-Koźle | 3:0 (25:21, 25:23, 25:19) | Jastrzębski Węgiel | 2600 | Guillaume Samica |
Mecze o 5. miejsce
(do trzech zwycięstw)
Delecta Bydgoszcz | 3 – 2 | Tytan AZS Częstochowa | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Data | Godzina | Gospodarz | Rezultat | Gość | Widzów | MVP |
17.04.2012 | 18:00 | Delecta Bydgoszcz | 2:3 (22:25, 25:20, 25:21, 20:25, 11:15) | Tytan AZS Częstochowa | 1300 | Dawid Murek |
18.04.2012 | 18:00 | Delecta Bydgoszcz | 2:3 (25:20, 20:25, 18:25, 25:17, 11:15) | Tytan AZS Częstochowa | 1100 | Łukasz Wiśniewski |
21.04.2012 | 17:00 | Tytan AZS Częstochowa | 1:3 (24:26, 15:25, 26:24, 19:25) | Delecta Bydgoszcz | 1300 | Marcin Wika |
22.04.2012 | 15:00 | Tytan AZS Częstochowa | 1:3 (18:25, 23:25, 30:28, 14:25) | Delecta Bydgoszcz | 800 | Michal Masný |
25.04.2012 | 18:00 | Delecta Bydgoszcz | 3:0 (25:19, 25:14, 26:24) | Tytan AZS Częstochowa | 2200 | Dawid Konarski |
Mecze o miejsca 9-10
(do trzech zwycięstw)
Indykpol AZS Olsztyn | 1 – 3 | Lotos Trefl Gdańsk | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Data | Godzina | Gospodarz | Rezultat | Gość | Widzów | MVP |
10.03.2012 | 17:00 | Indykpol AZS Olsztyn | 3:2 (23:25, 25:19, 25:14, 26:28, 15:10) | Lotos Trefl Gdańsk | 1000 | Paweł Siezieniewski |
14.03.2012 | 19:00 | Lotos Trefl Gdańsk | 3:1 (27:25, 17:25, 25:18, 25:19) | Indykpol AZS Olsztyn | 1380 | Mikko Oivanen |
21.03.2012 | 18:00 | Indykpol AZS Olsztyn | 0:3 (23:25, 23:25, 23:25) | Lotos Trefl Gdańsk | 1500 | Dmytro Wdowin |
28.03.2012 | 19:00 | Lotos Trefl Gdańsk | 3:0 (25:13, 25:21, 26:24) | Indykpol AZS Olsztyn | 1650 | Matti Hietanen |
Klasyfikacja końcowa
Klub ZAKSA Kędzierzyn-Koźle otrzymał dziką kartę na grę w Lidze Mistrzów. |
|
Statystyki, varia
Sety, małe punkty, liczba widzów
|
|
Klub | Liczba meczów | Sety rozegrane | Sety wygrane | Sety przegrane | Małe punkty zdobyte | Małe punkty stracone | Liczba widzów | Średnio na mecz |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Asseco Resovia Rzeszów | 29 | 107 | 72 | 35 | 2520 | 2270 | 63804 | 4254 |
AZS Politechnika Warszawska | 23 | 90 | 31 | 59 | 1883 | 2055 | 25000 | 2273 |
Delecta Bydgoszcz | 29 | 115 | 67 | 48 | 2587 | 2454 | 39677 | 2645 |
Fart Kielce | 23 | 91 | 35 | 56 | 2006 | 2104 | 29300 | 2664 |
Indykpol AZS Olsztyn | 22 | 80 | 24 | 56 | 1672 | 1888 | 20000 | 1818 |
Jastrzębski Węgiel | 30 | 118 | 57 | 61 | 2645 | 2623 | 40200 | 2871 |
Lotos Trefl Gdańsk | 22 | 77 | 28 | 49 | 1682 | 1787 | 36777 | 3343 |
PGE Skra Bełchatów | 28 | 105 | 73 | 32 | 2474 | 2231 | 36650 | 2443 |
Tytan AZS Częstochowa | 28 | 107 | 44 | 63 | 2375 | 2531 | 20650 | 1588 |
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle | 30 | 110 | 69 | 41 | 2575 | 2476 | 32700 | 2044 |
Najlepsi zawodnicy meczów
Rankingi zawodników i drużynowe
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Źródło: plusliga.pl
Najlepsza 7 fazy zasadniczej
Najlepsza 7 fazy zasadniczej wybrana została przez trenerów poszczególnych klubów grających w PlusLidze[16].
|
|
W nawiasie podana została liczba uzyskanych głosów.
Transmisje
|
|
Składy drużyn
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Transfery
Zobacz też
- PlusLiga Kobiet (2011/2012)
- AZS Olsztyn w sezonie 2011/2012
- Skra Bełchatów w sezonie 2011/2012
Przypisy
- ↑ a b REGULAMIN PROFESJONALNEGO WSPÓŁZAWODNICTWA W PIŁCE SIATKOWEJ MĘŻCZYZN (pol.). plusliga.pl. [dostęp 2012-04-25]. [zarchiwizowane z tego adresu (2011-11-12)].
- ↑ Fart Kielce nie zagra w PlusLidze (pol.). siatka.org. [dostęp 2012-07-12].
- ↑ ROZGRYWKI PLUSLIGI FAZA PLAY – OFF SEZON 2011/2012 (pol.). plusliga.pl. [dostęp 2012-04-25]. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-03-28)].
- ↑ Resovia zwolniła Travicę! (pol.). sportowefakty.pl. [dostęp 2011-12-28].
- ↑ Piotr Makowski trenerem Delecty Bydgoszcz (pol.). plusliga.pl. [dostęp 2011-12-28].
- ↑ Tomaso Totolo trenerem Indykpolu AZS Olsztyn (pol.). siatka.org. [dostęp 2011-12-28].
- ↑ Ryś nowym trenerem Lotosu Trefl (pol.). sportowefakty.pl. [dostęp 2011-12-28].
- ↑ Zmiana trenera w Treflu Gdańsk (pol.). siatka.org. [dostęp 2011-12-28].
- ↑ Oficjalnie – Świderski za Wagnera w Farcie! (pol.). radio.kielce.pl. [dostęp 2012-03-12].
- ↑ Sędziowie (pol.). plusliga.pl. [dostęp 2012-02-25]. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-02-21)].
- ↑ Lista arbitrów – Uprawnienia PL (pol.). sedziowie.pzps.pl. [dostęp 2012-02-25]. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-02-22)].
- ↑ Sędzia Janusz Soból z Radomia nie żyje (pol.). siatka.org. [dostęp 2012-02-25].
- ↑ Sędziowie meczu w Rzeszowie zawieszeni (pol.). gazeta.pl. [dostęp 2012-02-25].
- ↑ Sędziowie zagraniczni poprowadzą mecz PlusLigi (pol.). plusliga.pl. [dostęp 2012-02-25].
- ↑ Mecz według terminarza miał być rozegrany 5 marca 2012 r. o godz. 18, jednak ze względu na żałobę narodową w związku z katastrofą kolejową pod Szczekocinami zdecydowano się o rozegraniu spotkania w innym terminie.
- ↑ Najlepszy skład fazy zasadniczej w ankiecie trenerów (pol.). plusliga.pl. [dostęp 2012-03-09].
Media użyte na tej stronie
(c) Karte: NordNordWest, Lizenz: Creative Commons by-sa-3.0 de
Location map of Poland
Pictograms of Olympic sports - Volleyball (indoor). This is unofficial sample picture. Images of official Olympic pictograms for 1948 Summer Olympics and all Summer Olympics since 1964 can be found in corresponding Official Reports.
Autor: https://phabricator.wikimedia.org/diffusion/GOJU/browse/master/AUTHORS.txt, Licencja: MIT
An icon from the OOjs UI MediaWiki lib.
Autor: https://phabricator.wikimedia.org/diffusion/GOJU/browse/master/AUTHORS.txt, Licencja: MIT
An icon from the OOjs UI MediaWiki lib.
Złota korona
Złoty puchar
See below.
Autor: Pedro A. Gracia Fajardo, escudo de Manual de Imagen Institucional de la Administración General del Estado, Licencja: CC0
Flaga Hiszpanii
Flaga Finlandii
The flag of Navassa Island is simply the United States flag. It does not have a "local" flag or "unofficial" flag; it is an uninhabited island. The version with a profile view was based on Flags of the World and as a fictional design has no status warranting a place on any Wiki. It was made up by a random person with no connection to the island, it has never flown on the island, and it has never received any sort of recognition or validation by any authority. The person quoted on that page has no authority to bestow a flag, "unofficial" or otherwise, on the island.
Flag of Portugal, created by Columbano Bordalo Pinheiro (1857-1929), officially adopted by Portuguese government in June 30th 1911 (in use since about November 1910). Color shades matching the RGB values officially reccomended here. (PMS values should be used for direct ink or textile; CMYK for 4-color offset printing on paper; this is an image for screen display, RGB should be used.)
Autor: Nula Anna Kłeczek, Licencja: CC BY-SA 3.0
Asseco Resovia Rzeszów Mistrzem Polski. Finał PlusLigi 2011/2012. Rzeszów.
Autor: Nula Anna Kłeczek, Licencja: CC BY-SA 3.0
Asseco Resovia Rzeszów Mistrzem Polski. Finał PlusLigi 2011/2012. Rzeszów.
Autor: Nula Anna Kłeczek, Licencja: CC BY-SA 3.0
Skra Bełchatów Wicemistrz Polski w sezonie 2011/2012. Rzeszów.