PlusLiga (2019/2020)
| |||
Szczegóły | |||
Organizator | |||
---|---|---|---|
Edycja | XX | ||
Liczba zespołów | 14 | ||
Termin | 26.10.2019 – 11.03.2020 | ||
Liczba meczów | 168 | ||
Liczba setów | 653 | ||
Liczba obiektów sportowych | 17 (w 15 miejscowościach) | ||
Zwycięzca | nie przyznano tytułu mistrza Polski |
PlusLiga 2019/2020 − 84. sezon mistrzostw Polski (20. sezon jako ligi profesjonalnej) organizowany przez Polską Ligę Siatkówki SA pod egidą PZPS. Zainaugurowany został 26 października 2019 roku.
Rozgrywki miały obejmować fazę zasadniczą, w której uczestniczyło 14 zespołów oraz fazę play-off składającą się z meczów o 11. miejsce, meczów o 9. miejsce, ćwierćfinałów, półfinałów, meczów o 3. miejsce i finałów.
12 marca 2020 roku ze względu na szerzenie się zakażeń wirusem SARS-CoV-2 w Polsce Polska Liga Siatkówki SA wstrzymała do odwołania rozgrywki PlusLigi[1].
25 marca 2020 roku Zarząd PLS SA zdecydował o zakończeniu sezonu PlusLigi bez przyznania tytułu mistrza Polski. Zgodnie z tą decyzją klasyfikacja końcowa ustalona została na podstawie tabeli fazy zasadniczej z dnia 12 marca 2020 roku. Ostatnia w tabeli rozgrywek drużyna PlusLigi – BKS Visła Bydgoszcz – spadła do Krispol 1. Ligi[2].
W sezonie 2019/2020 w Lidze Mistrzów Polskę reprezentowały Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Verva Warszawa Orlen Paliwa oraz Jastrzębski Węgiel, natomiast w Pucharze Challenge – Aluron Virtu CMC Zawiercie.
System rozgrywek
Faza zasadnicza
W fazie zasadniczej 14 drużyn rozgrywa ze sobą spotkania systemem „każdy z każdym – mecz i rewanż”. Do fazy play-off awans uzyskuje 8 najlepszych drużyn. Drużyna, która zajęła 14. miejsce po zakończeniu fazy zasadniczej, opuszcza PlusLigę i od sezonu 2020/2021 będzie miała prawo uczestniczyć w rozgrywkach 1. ligi[3].
Faza play-off
Mecze o miejsca 1-8
Ćwierćfinały
O mistrzowski tytuł grają drużyny, które po zakończeniu fazy zasadniczej zajęły w tabeli miejsca od 1 do 8. Ćwierćfinałowe pary tworzone są według klucza: 1-8; 2-7; 3-6; 4-5. Rywalizacja toczy się do dwóch wygranych meczów ze zmianą gospodarza po każdym meczu. Gospodarzami pierwszych spotkań są zespoły, które po fazie zasadniczej zajęły wyższe miejsce w tabeli.
Mecze o miejsca 5-8
Przegrani par ćwierćfinałowych tworzą pary meczowe i grają o miejsca 5-6 i 7-8. Drużyny wyżej sklasyfikowane po zakończeniu fazy zasadniczej rywalizują o miejsca 5-6, natomiast drużyny niżej sklasyfikowane po zakończeniu fazy zasadniczej grają o miejsca 7-8. Drużyny rozgrywają dwumecz. Gospodarzami pierwszych spotkań są zespoły, które po fazie zasadniczej zajęły niższe miejsce w tabeli. Jeżeli po zakończeniu drugiego spotkania stan rywalizacji w meczach wynosi 1:1, to o wygraniu rywalizacji decyduje tzw. złoty set grany do 15 punktów z dwoma punktami przewagi jednej z drużyn.
Półfinały
W półfinałach grają zwycięzcy z poszczególnych par ćwierćfinałowych. Pierwszą parę półfinałową tworzą zwycięzca rywalizacji 1-8 ze zwycięzcą rywalizacji 4-5, drugą natomiast – zwycięzca rywalizacji 2-7 ze zwycięzcą rywalizacji 3-6. Drużyny grają do dwóch wygranych meczów ze zmianą gospodarza po każdym meczu. Gospodarzami pierwszych spotkań są zespoły, które po fazie zasadniczej zajęły wyższe miejsce w tabeli.
Mecze o 3. miejsce
O brązowy medal grają przegrani w parach półfinałowych. Rywalizacja toczy się do trzech wygranych meczów ze zmianą gospodarza po każdym meczu. Gospodarzem pierwszego spotkania jest zespół, który po fazie zasadniczej zajął wyższe miejsce w tabeli.
Finały
O tytuł mistrzowski grają zwycięzcy w parach półfinałowych. Rywalizacja toczy się do trzech wygranych meczów ze zmianą gospodarza po każdym meczu. Gospodarzem pierwszego spotkania jest zespół, który po fazie zasadniczej zajął wyższe miejsce w tabeli.
Mecze o miejsca 9-12
Drużyny z miejsc 9-10 i 11-12 tworzą pary meczowe, rywalizując o miejsca w klasyfikacji końcowej sezonu w formie dwumeczów. Gospodarzami pierwszych spotkań są zespoły, które po fazie zasadniczej zajęły niższe miejsce w tabeli. Jeżeli po zakończeniu drugiego spotkania stan rywalizacji w meczach wynosi 1:1, to o wygraniu rywalizacji decyduje wygranie tzw. złotego seta do 15 punktów z dwoma punktami przewagi jednej z drużyn[3].
Drużyny uczestniczące
PlusLiga 2019/2020 | |||
---|---|---|---|
KED | Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle | 1 | LM |
WAR | Verva Warszawa Orlen Paliwa | 2 | LM |
JAS | Jastrzębski Węgiel | 3 | LM |
ZAW | Aluron Virtu CMC Zawiercie | 4 | Ch |
RAD | Cerrad Enea Czarni Radom | 5 | |
BEŁ | PGE Skra Bełchatów | 6 | |
RZE | Asseco Resovia Rzeszów | 7 | |
KAT | GKS Katowice | 8 | |
GDA | Trefl Gdańsk | 9 | |
OLS | Indykpol AZS Olsztyn | 10 | |
LUB | Cuprum Lubin | 11 | |
BYD | BKS Visła Bydgoszcz | 12 | |
BĘD | MKS Będzin | 13 | |
Awans z I ligi | |||
SUW | Ślepsk Malow Suwałki | 1 | |
Oznaczenia:
|
Uwaga: Klub Verva Warszawa Orlen Paliwa do 19 listopada 2019 roku występował pod nazwą Projekt Warszawa[4].
Hale sportowe
Klub | Hala sportowa | Miejscowość | Liczba miejsc siedzących |
---|---|---|---|
Aluron Virtu CMC Zawiercie | Hala OSiR II | Zawiercie | 1500 |
Asseco Resovia Rzeszów | Hala Podpromie | Rzeszów | 4304 |
BKS Visła Bydgoszcz | Hala Łuczniczka | Bydgoszcz | 6082 |
Cerrad Enea Czarni Radom | Hala MOSiR | Radom | 1600 |
Cuprum Lubin | Hala widowiskowo-sportowa RCS | Lubin | 3714 |
GKS Katowice | Ośrodek Sportowy „Szopienice” | Katowice | 1534 |
Spodek[a] | Katowice | 11036 | |
Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle | Hala Azoty | Kędzierzyn-Koźle | 3375 |
Indykpol AZS Olsztyn | Hala Urania | Olsztyn | 2400 |
Jastrzębski Węgiel | Hala widowiskowo-sportowa | Jastrzębie-Zdrój | 3112 |
MKS Będzin | Hala widowiskowo-sportowa MOSiR | Sosnowiec | 1400 |
PGE Skra Bełchatów | Hala Energia | Bełchatów | 2700 |
Ślepsk Malow Suwałki | Suwałki Arena | Suwałki | 2165 |
Trefl Gdańsk | Ergo Arena | Gdańsk | 11200 |
Verva Warszawa Orlen Paliwa | Hala Torwar | Warszawa | 4824 |
Arena Ursynów[b] | Warszawa | 1500 | |
Orlen Arena[c] | Płock | 5029 |
Sędziowie
W sezonie 2019/2020 w PlusLidze mecze prowadziło 24 sędziów.
Lista sędziów PlusLigi w sezonie 2019/2020 | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Imię i nazwisko | Rok urodzenia | Województwo | Liczba sędziowanych meczów | ||||||||
I sędzia | II sędzia | Razem | |||||||||
Marek Budzik | 1974 | śląskie | 9 | 7 | 16 | ||||||
Paweł Burkiewicz | 1974 | małopolskie | 7 | 7 | 14 | ||||||
Tomasz Flis | 1975 | małopolskie | 7 | 10 | 17 | ||||||
Mariusz Gadzina | 1976 | podkarpackie | 8 | 8 | 16 | ||||||
Sławomir Gołąbek | 1975 | opolskie | 7 | 7 | 14 | ||||||
Marcin Herbik | 1972 | mazowieckie | 5 | 5 | 10 | ||||||
Paweł Ignatowicz | 1968 | dolnośląskie | 7 | 8 | 15 | ||||||
Tomasz Janik | 1967 | mazowieckie | 8 | 6 | 14 | ||||||
Waldemar Kobienia | 1965 | opolskie | 6 | 8 | 14 | ||||||
Maciej Kolendowski | 1972 | małopolskie | 9 | 7 | 16 | ||||||
Piotr Król | 1972 | śląskie | 7 | 6 | 13 | ||||||
Marek Lagierski | 1971 | śląskie | 6 | 8 | 14 | ||||||
Jacek Litwin | 1971 | małopolskie | 9 | 6 | 15 | ||||||
Maciej Maciejewski | 1972 | zachodniopomorskie | 10 | 7 | 17 | ||||||
Jarosław Makowski | 1977 | zachodniopomorskie | 4 | 4 | 8 | ||||||
Wojciech Maroszek | 1974 | śląskie | 6 | 7 | 13 | ||||||
Agnieszka Michlic | 1973 | kujawsko-pomorskie | 6 | 7 | 13 | ||||||
Magdalena Niewiarowska | 1981 | mazowieckie | 7 | 7 | 14 | ||||||
Szymon Pindral | 1973 | świętokrzyskie | 8 | 7 | 15 | ||||||
Bogumił Sikora | 1964 | śląskie | 4 | 4 | 8 | ||||||
Piotr Skowroński | 1973 | pomorskie | 8 | 7 | 15 | ||||||
Maciej Twardowski | 1970 | mazowieckie | 7 | 10 | 17 | ||||||
Marcin Weiner | 1973 | śląskie | 6 | 6 | 12 | ||||||
Zbigniew Wolski | 1971 | lubuskie | 7 | 9 | 16 |
Trenerzy
Klub | Pierwszy trener | Narodowość | Drugi trener | Narodowość |
---|---|---|---|---|
Aluron Virtu CMC Zawiercie | Dominik Kwapisiewicz | Polska | — | — |
Asseco Resovia Rzeszów | Emanuele Zanini | Włochy | Wojciech Serafin | Polska |
BKS Visła Bydgoszcz | Marcin Ogonowski | Polska | — | — |
Cerrad Enea Czarni Radom | Robert Prygiel | Polska | Dmitrij Skoryj | Rosja |
Cuprum Lubin | Marcelo Fronckowiak | Brazylia | Rainer Vassiljev | Estonia |
GKS Katowice | Dariusz Daszkiewicz | Polska | Grzegorz Słaby | Polska |
Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle | Nikola Grbić | Serbia | Michał Chadała | Polska |
Indykpol AZS Olsztyn | Daniel Castellani | Argentyna | Marcin Mierzejewski | Polska |
Jastrzębski Węgiel | Slobodan Kovač | Serbia | Leszek Dejewski | Polska |
MKS Będzin | Jakub Bednaruk | Polska | Emil Siewiorek | Polska |
PGE Skra Bełchatów | Michał Mieszko Gogol | Polska | Radosław Kolanek | Polska |
Ślepsk Malow Suwałki | Andrzej Kowal | Polska | Mateusz Mielnik | Polska |
Trefl Gdańsk | Michał Winiarski | Polska | Roberto Rotari | Włochy |
Verva Warszawa Orlen Paliwa | Andrea Anastasi | Włochy | Karol Rędzioch | Polska |
Zmiany trenerów
Klub | Były trener | Narodowość | Data odejścia | Powód | Nowy trener | Narodowość | Data przyjścia | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przed sezonem | ||||||||
Asseco Resovia Rzeszów | Gheorghe Crețu | Rumunia | 06.05.2019 | koniec kontraktu | Piotr Gruszka | Polska | 09.05.2019 | [5][6] |
BKS Visła Bydgoszcz | Jakub Bednaruk | Polska | 05.04.2019 | koniec kontraktu | Przemysław Michalczyk | Polska | 08.05.2019 | [7] |
GKS Katowice | Piotr Gruszka | Polska | 06.04.2019 | koniec kontraktu | Dariusz Daszkiewicz | Polska | 15.04.2019 | [8][9] |
Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle | Andrea Gardini | Włochy | 12.05.2019 | koniec kontraktu | Nikola Grbić | Serbia | 20.05.2019 | [10][11] |
MKS Będzin | Emil Siewiorek | Polska | — (II trener) | koniec kontraktu | Jakub Bednaruk | Polska | 09.04.2019 | [12] |
PGE Skra Bełchatów | Roberto Piazza | Włochy | 10.06.2019 | koniec kontraktu | Michał Mieszko Gogol | Polska | 25.06.2019 | [13][14] |
Ślepsk Malow Suwałki | Mateusz Mielnik | Polska | — (II trener) | koniec kontraktu | Andrzej Kowal | Polska | 07.05.2019 | [15][16] |
Trefl Gdańsk | Andrea Anastasi | Włochy | 08.04.2019 | koniec kontraktu | Michał Winiarski | Polska | 06.06.2019 | [17][18] |
Verva Warszawa Orlen Paliwa | Stéphane Antiga | Francja | 31.05.2019 | koniec kontraktu | Andrea Anastasi | Włochy | 06.06.2019 | [19][20] |
W trakcie sezonu | ||||||||
Jastrzębski Węgiel | Roberto Santilli | Włochy | 19.11.2019 | niesatysfakcjonujący poziom gry zespołu oraz brak oczekiwanych wyników sportowych | Luke Reynolds (p.o.) | Australia | 19.11.2019[d] | [21] |
Luke Reynolds (p.o.) | Australia | 01.12.2019[e] | zakończenie okresu przejściowego | Slobodan Kovač | Serbia | 01.12.2019 | [22] | |
Indykpol AZS Olsztyn | Paolo Montagnani | Włochy | 23.01.2020 | rezygnacja | Marcin Mierzejewski (p.o.) | Polska | 23.01.2020[f] | [23] |
Marcin Mierzejewski (p.o.) | Polska | 29.01.2020[g] | zakończenie okresu przejściowego | Daniel Castellani | Argentyna | 29.01.2020 | [24] | |
Asseco Resovia Rzeszów | Piotr Gruszka | Polska | 30.01.2020 | poziom gry i wyniki sportowe poniżej oczekiwań | Wojciech Serafin (p.o.) | Polska | 30.01.2020[h] | [25] |
Wojciech Serafin (p.o.) | Polska | 11.02.2020[i] | zakończenie okresu przejściowego | Emanuele Zanini | Włochy | 11.02.2020 | [26] | |
Aluron Virtu CMC Zawiercie | Mark Lebedew | Australia | 14.02.2020 | rezygnacja ze względu na słabe wyniki sportowe | Dominik Kwapisiewicz | Polska | 14.02.2020[j] | [27] |
BKS Visła Bydgoszcz | Przemysław Michalczyk | Polska | 28.02.2020 | rezygnacja ze względu na słabe wyniki sportowe | Marcin Ogonowski | Polska | 28.02.2020[k] | [28] |
Faza zasadnicza
Tabela wyników
Gospodarz \ Gość1 | KED | WAR | JAS | ZAW | RAD | BEŁ | RZE | KAT | GDA | OLS | LUB | BYD | BĘD | SUW |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle | - | 2:3 | 2:3 | 3:1 | 3:0 | 3:0 | 3:0 | 3:1 | 3:2 | 3:1 | 3:1 | 3:0 | 3:0 | 3:1 |
Verva Warszawa Orlen Paliwa | — | - | 3:0 | 3:0 | 3:0 | 3:1 | 3:1 | 3:2 | 3:0 | 3:1 | 3:0 | 3:0 | 3:1 | 3:1 |
Jastrzębski Węgiel | 0:3 | 0:3 | - | 3:0 | 0:3 | 3:2 | 3:0 | 3:2 | 3:1 | 0:3 | 3:0 | 3:2 | — | 3:0 |
Aluron Virtu CMC Zawiercie | 0:3 | 2:3 | 3:2 | - | 1:3 | 3:1 | 2:3 | 0:3 | 0:3 | 3:1 | 3:0 | — | 3:1 | 3:0 |
Cerrad Enea Czarni Radom | 0:3 | 3:1 | 1:3 | — | - | 1:3 | 3:0 | 3:1 | 3:2 | 1:3 | — | 3:2 | 3:0 | 2:3 |
PGE Skra Bełchatów | 3:2 | 3:1 | 0:3 | 3:0 | 3:2 | - | 3:0 | 3:2 | 3:0 | — | 2:3 | 3:0 | 3:1 | 3:1 |
Asseco Resovia Rzeszów | 2:3 | 1:3 | 0:3 | 3:1 | 3:1 | — | - | 1:3 | — | 1:3 | 0:3 | 3:0 | 2:3 | 1:3 |
GKS Katowice | 0:3 | 2:3 | 3:1 | 3:1 | — | 0:3 | 3:2 | - | 2:3 | 3:2 | 2:3 | 3:1 | 3:1 | — |
Trefl Gdańsk | 1:3 | 3:0 | 1:3 | 3:0 | 3:1 | 1:3 | 3:0 | 2:3 | - | 1:3 | 3:0 | 3:2 | 3:1 | 0:3 |
Indykpol AZS Olsztyn | 1:3 | 1:3 | — | 1:3 | 3:2 | 0:3 | 1:3 | 3:2 | 0:3 | - | 3:1 | 3:0 | 2:3 | 1:3 |
Cuprum Lubin | 0:3 | — | 1:3 | 2:3 | 1:3 | 0:3 | 1:3 | 3:1 | 0:3 | 0:3 | - | 3:0 | 3:2 | 3:1 |
BKS Visła Bydgoszcz | — | 0:3 | 0:3 | 1:3 | 3:2 | 0:3 | 3:2 | 2:3 | 1:3 | 2:3 | 2:3 | - | 2:3 | 3:0 |
MKS Będzin | 3:1 | 0:3 | 0:3 | 3:0 | 3:1 | 0:3 | 2:3 | 3:0 | 1:3 | 2:3 | 3:2 | 3:1 | - | — |
Ślepsk Malow Suwałki | 0:3 | 0:3 | 1:3 | 3:1 | 1:3 | 3:1 | 3:1 | 2:3 | 3:2 | 3:1 | 0:3 | 3:2 | 3:1 | - |
Źródło: plusliga.pl (pol.)
1 Drużyna gospodarzy jest wymieniona po lewej stronie tabeli.
Kolory:
zwycięstwo gospodarzy
zwycięstwo gości
Terminarz i wyniki
1. KOLEJKA | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Data | Godzina | Gospodarz | Rezultat | Gość | Widzów | MVP | |||||
06.11.2019 | 17:30 | Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle | 3:1 (21:25, 25:20, 25:20, 27:25) | Ślepsk Malow Suwałki | 1096 | Łukasz Kaczmarek | |||||
26.10.2019 | 19:00 | Projekt Warszawa | 3:1 (25:20, 18:25, 25:22, 25:22) | MKS Będzin | 1678 | Antoine Brizard | |||||
26.10.2019 | 20:30 | BKS Visła Bydgoszcz | 0:3 (22:25, 17:25, 20:25) | Jastrzębski Węgiel | 2000 | Julien Lyneel | |||||
26.10.2019 | 17:30 | Cuprum Lubin | 2:3 (25:21, 23:25, 20:25, 25:23, 13:15) | Aluron Virtu CMC Zawiercie | 1529 | Michal Masný | |||||
26.10.2019 | 14:45 | Indykpol AZS Olsztyn | 3:2 (22:25, 25:17, 25:15, 15:25, 15:13) | Cerrad Enea Czarni Radom | 2292 | Jan Hadrava | |||||
27.10.2019 | 17:30 | Trefl Gdańsk | 1:3 (19:25, 25:22, 24:26, 17:25) | PGE Skra Bełchatów | 5500 | Dušan Petković | |||||
27.10.2019 | 14:45 | GKS Katowice | 3:2 (20:25, 25:21, 21:25, 25:22, 15:10) | Asseco Resovia Rzeszów | 1000 | Rafał Szymura |
2. KOLEJKA | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Data | Godzina | Gospodarz | Rezultat | Gość | Widzów | MVP | |||||
30.10.2019 | 17:30 | Asseco Resovia Rzeszów | 1:3 (25:23, 17:25, 16:25, 22:25) | Ślepsk Malow Suwałki | 3456 | Nicolas Szerszen | |||||
30.10.2019 | 18:00 | PGE Skra Bełchatów | 3:2 (19:25, 26:24, 22:25, 25:19, 16:14) | GKS Katowice | 1623 | Mariusz Wlazły | |||||
30.10.2019 | 18:30 | Trefl Gdańsk | 3:1 (25:13, 21:25, 25:19, 25:21) | Cerrad Enea Czarni Radom | 1950 | Bartosz Filipiak | |||||
30.10.2019 | 20:30 | Aluron Virtu CMC Zawiercie | 3:1 (25:16, 24:26, 25:21, 25:23) | Indykpol AZS Olsztyn | 1500 | Alexandre Ferreira | |||||
30.10.2019 | 18:00 | Jastrzębski Węgiel | 3:0 (25:20, 25:23, 25:7) | Cuprum Lubin | 1563 | Lukas Kampa | |||||
30.10.2019 | 18:00 | BKS Visła Bydgoszcz | 0:3 (21:25, 23:25, 13:25) | Projekt Warszawa | 960 | Igor Grobelny | |||||
30.10.2019 | 18:30 | Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle | 3:0 (27:25, 25:21, 28:26) | MKS Będzin | 1540 | Benjamin Toniutti |
3. KOLEJKA | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Data | Godzina | Gospodarz | Rezultat | Gość | Widzów | MVP | |||||
04.11.2019 | 17:30 | Projekt Warszawa | 3:1 (25:19, 26:24, 20:25, 25:23) | Ślepsk Malow Suwałki | 1524 | Bartosz Kwolek | |||||
03.11.2019 | 14:45 | Jastrzębski Węgiel | 0:3 (23:25, 21:25, 20:25) | Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle | 3100 | Benjamin Toniutti | |||||
03.11.2019 | 17:30 | Aluron Virtu CMC Zawiercie | 3:1 (20:25, 25:19, 25:23, 25:19) | MKS Będzin | 1500 | Grzegorz Bociek | |||||
04.11.2019 | 20:30 | Cerrad Enea Czarni Radom | 3:2 (21:25, 25:17, 23:25, 25:19, 17:15) | BKS Visła Bydgoszcz | 1400 | Wojciech Włodarczyk | |||||
02.11.2019 | 17:30 | PGE Skra Bełchatów | 2:3 (14:25, 25:16, 20:25, 25:23, 12:15) | Cuprum Lubin | 1779 | Jakub Ziobrowski | |||||
02.11.2019 | 14:45 | Asseco Resovia Rzeszów | 1:3 (20:25, 20:25, 25:21, 19:25) | Indykpol AZS Olsztyn | 3607 | Jan Hadrava | |||||
02.11.2019 | 20:30 | GKS Katowice | 2:3 (23:25, 25:21, 25:27, 25:15, 11:15) | Trefl Gdańsk | 600 | Paweł Halaba |
4. KOLEJKA | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Data | Godzina | Gospodarz | Rezultat | Gość | Widzów | MVP | |||||
17.12.2019 | 17:30 | Ślepsk Malow Suwałki | 3:2 (18:25, 22:25, 25:16, 25:21, 16:14) | Trefl Gdańsk | 2035 | Nicolas Szerszen | |||||
08.11.2019 | 20:30 | Indykpol AZS Olsztyn | 3:2 (25:20, 25:22, 18:25, 20:25, 15:9) | GKS Katowice | 2186 | Robbert Andringa | |||||
09.11.2019 | 20:30 | Cuprum Lubin | 1:3 (25:19, 18:25, 15:25, 21:25) | Asseco Resovia Rzeszów | 1871 | Zbigniew Bartman | |||||
10.11.2019 | 20:00 | BKS Visła Bydgoszcz | 0:3 (19:25, 15:25, 27:29) | PGE Skra Bełchatów | 2575 | Mariusz Wlazły | |||||
10.11.2019 | 14:45 | Cerrad Enea Czarni Radom | 3:0 (25:22, 25:21, 25:22) | MKS Będzin | 1500 | Karol Butryn | |||||
09.11.2019 | 14:45 | Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle | 3:1 (23:25, 25:22, 27:25, 25:23) | Aluron Virtu CMC Zawiercie | 1795 | Aleksander Śliwka | |||||
09.11.2019 | 17:30 | Jastrzębski Węgiel | 0:3 (21:25, 15:25, 20:25) | Projekt Warszawa | 2674 | Bartosz Kwolek |
5. KOLEJKA | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Data | Godzina | Gospodarz | Rezultat | Gość | Widzów | MVP | |||||
15.11.2019 | 20:30 | Jastrzębski Węgiel | 3:0 (25:21, 25:22, 25:22) | Ślepsk Malow Suwałki | 1183 | Jurij Hładyr | |||||
16.11.2019 | 14:45 | Aluron Virtu CMC Zawiercie | 2:3 (20:25, 25:19, 20:25, 25:15, 16:18) | Projekt Warszawa | 1500 | Piotr Nowakowski | |||||
17.11.2019 | 17:30 | Cerrad Enea Czarni Radom | 0:3 (24:26, 25:27, 22:25) | Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle | 1500 | Benjamin Toniutti | |||||
16.11.2019 | 20:30 | PGE Skra Bełchatów | 3:1 (25:21, 25:21, 23:25, 25:23) | MKS Będzin | 1562 | Grzegorz Łomacz | |||||
06.11.2019 | 20:30 | Asseco Resovia Rzeszów | 3:0 (25:21, 25:18, 25:22) | BKS Visła Bydgoszcz | 3107 | Nicholas Hoag | |||||
16.11.2019 | 17:30 | GKS Katowice | 2:3 (25:20, 22:25, 21:25, 25:23, 10:15) | Cuprum Lubin | 500 | Miguel Tavares | |||||
17.11.2019 | 14:45 | Trefl Gdańsk | 1:3 (27:29, 26:24, 26:28, 17:25) | Indykpol AZS Olsztyn | 4100 | Paweł Woicki |
6. KOLEJKA | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Data | Godzina | Gospodarz | Rezultat | Gość | Widzów | MVP | |||||
23.11.2019 | 14:45 | Ślepsk Malow Suwałki | 3:1 (25:20, 25:19, 23:25, 27:25) | Indykpol AZS Olsztyn | 2241 | Andreas Takvam | |||||
24.11.2019 | 17:30 | Cuprum Lubin | 0:3 (27:29, 19:25, 19:25) | Trefl Gdańsk | 1352 | Bartosz Filipiak | |||||
23.11.2019 | 17:30 | BKS Visła Bydgoszcz | 2:3 (25:22, 25:18, 22:25, 18:25, 12:15) | GKS Katowice | 915 | Jakub Jarosz | |||||
11.12.2019 | 20:30 | MKS Będzin | 2:3 (25:17, 17:25, 19:25, 25:20, 13:15) | Asseco Resovia Rzeszów | 1100 | Kawika Shoji | |||||
24.11.2019 | 14:45 | Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle | 3:0 (25:22, 25:22, 25:18) | PGE Skra Bełchatów | 2960 | Kamil Semeniuk | |||||
24.11.2019 | 20:30 | Verva Warszawa Orlen Paliwa | 3:0 (25:22, 25:20, 25:22) | Cerrad Enea Czarni Radom | 1725 | Damian Wojtaszek | |||||
22.11.2019 | 20:30 | Jastrzębski Węgiel | 3:0 (25:15, 26:24, 25:13) | Aluron Virtu CMC Zawiercie | 1846 | Jurij Hładyr |
7. KOLEJKA | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Data | Godzina | Gospodarz | Rezultat | Gość | Widzów | MVP | |||||
26.11.2019 | 17:30 | Aluron Virtu CMC Zawiercie | 3:0 (25:22, 25:22, 25:23) | Ślepsk Malow Suwałki | 1500 | Alexandre Ferreira | |||||
27.11.2019 | 18:00 | Cerrad Enea Czarni Radom | 1:3 (19:25, 27:25, 18:25, 23:25) | Jastrzębski Węgiel | 1500 | Jakub Popiwczak | |||||
27.11.2019 | 20:30 | PGE Skra Bełchatów | 3:1 (25:23, 21:25, 25:22, 25:20) | Verva Warszawa Orlen Paliwa | 2600 | Mariusz Wlazły | |||||
27.11.2019 | 17:30 | Asseco Resovia Rzeszów | 2:3 (26:28, 23:25, 25:23, 25:23, 11:15) | Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle | 4123 | Łukasz Wiśniewski | |||||
27.11.2019 | 18:00 | GKS Katowice | 3:1 (25:21, 23:25, 25:22, 27:25) | MKS Będzin | 550 | Jakub Jarosz | |||||
27.11.2019 | 19:00 | Trefl Gdańsk | 3:2 (25:20, 27:29, 25:18, 17:25, 15:13) | BKS Visła Bydgoszcz | 1800 | Ruben Schott | |||||
27.11.2019 | 18:00 | Indykpol AZS Olsztyn | 3:1 (29:31, 25:16, 25:20, 25:15) | Cuprum Lubin | 1978 | Mateusz Poręba |
8. KOLEJKA | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Data | Godzina | Gospodarz | Rezultat | Gość | Widzów | MVP | |||||
30.11.2019 | 20:30 | Ślepsk Malow Suwałki | 0:3 (12:25, 21:25, 22:25) | Cuprum Lubin | 1750 | Jakub Ziobrowski | |||||
02.12.2019 | 17:30 | BKS Visła Bydgoszcz | 2:3 (25:22, 18:25, 20:25, 27:25, 8:15) | Indykpol AZS Olsztyn | 475 | Mohammad Musawi | |||||
02.12.2019 | 20:30 | MKS Będzin | 1:3 (28:30, 25:22, 23:25, 27:29) | Trefl Gdańsk | 1000 | Bartosz Filipiak | |||||
30.11.2019 | 17:30 | Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle | 3:1 (25:22, 24:26, 25:18, 25:17) | GKS Katowice | 1497 | Kamil Semeniuk | |||||
01.12.2019 | 20:00 | Verva Warszawa Orlen Paliwa | 3:1 (20:25, 25:22, 25:15, 25:18) | Asseco Resovia Rzeszów | 3105 | Kévin Tillie | |||||
30.11.2019 | 14:45 | Jastrzębski Węgiel | 3:2 (25:22, 20:25, 17:25, 32:30, 15:13) | PGE Skra Bełchatów | 2753 | Dawid Konarski | |||||
01.12.2019 | 14:45 | Aluron Virtu CMC Zawiercie | 1:3 (23:25, 19:25, 25:21, 17:25) | Cerrad Enea Czarni Radom | 1500 | Karol Butryn |
9. KOLEJKA | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Data | Godzina | Gospodarz | Rezultat | Gość | Widzów | MVP | |||||
07.12.2019 | 20:30 | Cerrad Enea Czarni Radom | 2:3 (18:25, 25:20, 25:23, 18:25, 7:15) | Ślepsk Malow Suwałki | 1500 | Bartłomiej Bołądź | |||||
08.12.2019 | 14:45 | PGE Skra Bełchatów | 3:0 (25:21, 25:17, 25:20) | Aluron Virtu CMC Zawiercie | 2700 | Grzegorz Łomacz | |||||
06.12.2019 | 20:30 | Asseco Resovia Rzeszów | 0:3 (12:25, 20:25, 15:25) | Jastrzębski Węgiel | 4012 | Tomasz Fornal | |||||
07.12.2019 | 14:45 | GKS Katowice | 2:3 (23:25, 25:21, 28:26, 23:25, 14:16) | Verva Warszawa Orlen Paliwa | 650 | Piotr Nowakowski | |||||
08.12.2019 | 12:30 | Trefl Gdańsk | 1:3 (23:25, 25:19, 34:36, 17:25) | Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle | 4600 | Aleksander Śliwka | |||||
07.12.2019 | 17:30 | Indykpol AZS Olsztyn | 2:3 (25:23, 22:25, 25:15, 21:25, 13:15) | MKS Będzin | 2259 | Rafał Sobański | |||||
06.12.2019 | 17:30 | Cuprum Lubin | 3:0 (25:19, 25:16, 25:20) | BKS Visła Bydgoszcz | 1058 | Bartłomiej Lipiński |
10. KOLEJKA | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Data | Godzina | Gospodarz | Rezultat | Gość | Widzów | MVP | |||||
13.12.2019 | 20:30 | Ślepsk Malow Suwałki | 3:2 (17:25, 25:18, 25:18, 20:25, 15:8) | BKS Visła Bydgoszcz | 2015 | Nicolas Szerszen | |||||
15.12.2019 | 20:30 | MKS Będzin | 3:2 (23:25, 25:23, 23:25, 25:19, 15:13) | Cuprum Lubin | 800 | Rafał Faryna | |||||
14.12.2019 | 17:30 | Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle | 3:1 (25:21, 25:14, 23:25, 25:14) | Indykpol AZS Olsztyn | 1200 | Kamil Semeniuk | |||||
14.12.2019 | 20:30 | Verva Warszawa Orlen Paliwa | 3:0 (25:23, 25:23, 27:25) | Trefl Gdańsk | 2056 | Piotr Nowakowski | |||||
14.12.2019 | 14:45 | Jastrzębski Węgiel | 3:2 (20:25, 21:25, 25:20, 25:20, 15:10) | GKS Katowice | 2175 | Tomasz Fornal | |||||
15.12.2019 | 14:45 | Asseco Resovia Rzeszów | 3:1 (25:20, 20:25, 25:19, 27:25) | Aluron Virtu CMC Zawiercie | 3682 | Zbigniew Bartman | |||||
15.12.2019 | 17:30 | Cerrad Enea Czarni Radom | 1:3 (19:25, 25:18, 31:33, 22:25) | PGE Skra Bełchatów | 1500 | Norbert Huber |
11. KOLEJKA | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Data | Godzina | Gospodarz | Rezultat | Gość | Widzów | MVP | |||||
22.12.2019 | 17:30 | PGE Skra Bełchatów | 3:1 (26:28, 29:27, 25:23, 25:20) | Ślepsk Malow Suwałki | 2442 | Grzegorz Łomacz | |||||
20.12.2019 | 17:30 | Asseco Resovia Rzeszów | 3:1 (21:25, 25:20, 25:21, 25:17) | Cerrad Enea Czarni Radom | 3823 | Bartłomiej Lemański | |||||
21.12.2019 | 14:00 | GKS Katowice | 3:1 (25:20, 25:18, 23:25, 25:18) | Aluron Virtu CMC Zawiercie | 1500 | Jakub Jarosz | |||||
22.12.2019 | 14:45 | Trefl Gdańsk | 1:3 (18:25, 14:25, 25:23, 19:25) | Jastrzębski Węgiel | 3400 | Lukas Kampa | |||||
21.12.2019 | 20:30 | Indykpol AZS Olsztyn | 1:3 (21:25, 17:25, 25:21, 21:25) | Verva Warszawa Orlen Paliwa | 2242 | Artur Udrys | |||||
21.12.2019 | 17:30 | Cuprum Lubin | 0:3 (19:25, 17:25, 21:25) | Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle | 3440 | David Smith | |||||
20.12.2019 | 20:30 | BKS Visła Bydgoszcz | 2:3 (26:24, 19:25, 20:25, 25:21, 13:15) | MKS Będzin | 500 | Rafał Faryna |
12. KOLEJKA | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Data | Godzina | Gospodarz | Rezultat | Gość | Widzów | MVP | |||||
26.12.2019 | 14:45 | Ślepsk Malow Suwałki | 3:1 (25:22, 21:25, 26:24, 26:24) | MKS Będzin | 2290 | Joshua Tuaniga | |||||
12.01.2020 | 20:30 | Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle | 3:0 (25:21, 25:20, 25:20) | BKS Visła Bydgoszcz | 811 | David Smith | |||||
23.12.2019 | 20:30 | Verva Warszawa Orlen Paliwa | 3:0 (25:13, 25:22, 25:23) | Cuprum Lubin | 1320 | Kévin Tillie | |||||
12.11.2019 | 17:30 | Jastrzębski Węgiel | 0:3 (21:25, 24:26, 29:31) | Indykpol AZS Olsztyn | 1800 | Wojciech Żaliński | |||||
04.12.2019 | 18:00 | Aluron Virtu CMC Zawiercie | 0:3 (19:25, 24:26, 24:26) | Trefl Gdańsk | 1500 | Pablo Crer | |||||
20.11.2019 | 18:00 | Cerrad Enea Czarni Radom | 3:1 (25:22, 25:23, 22:25, 25:18) | GKS Katowice | 1500 | Michał Ruciak | |||||
20.11.2019 | 17:30 | PGE Skra Bełchatów | 3:0 (25:19, 25:23, 25:21) | Asseco Resovia Rzeszów | 2623 | Milan Katić |
13. KOLEJKA | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Data | Godzina | Gospodarz | Rezultat | Gość | Widzów | MVP | |||||
04.01.2020 | 14:45 | Ślepsk Malow Suwałki | 2:3 (25:21, 19:25, 20:25, 25:21, 12:15) | GKS Katowice | 2290 | Wiktor Musiał | |||||
13.11.2019 | 20:30 | Trefl Gdańsk | 3:0 (25:14, 25:22, 25:19) | Asseco Resovia Rzeszów | 3300 | Paweł Halaba | |||||
18.12.2019 | 20:30 | Indykpol AZS Olsztyn | 0:3 (18:25, 22:25, 20:25) | PGE Skra Bełchatów | 2399 | Grzegorz Łomacz | |||||
13.11.2019 | 17:30 | Cuprum Lubin | 1:3 (25:22, 28:30, 22:25, 21:25) | Cerrad Enea Czarni Radom | 1144 | Karol Butryn | |||||
13.11.2019 | 18:30 | BKS Visła Bydgoszcz | 1:3 (25:23, 22:25, 19:25, 22:25) | Aluron Virtu CMC Zawiercie | 548 | Mateusz Malinowski | |||||
06.11.2019 | 18:00 | MKS Będzin | 0:3 (21:25, 19:25, 23:25) | Jastrzębski Węgiel | 1250 | Dawid Konarski | |||||
20.11.2019 | 20:30 | Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle | 2:3 (25:22, 22:25, 25:20, 18:25, 11:15) | Verva Warszawa Orlen Paliwa | 1591 | Bartosz Kwolek |
14. KOLEJKA | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Data | Godzina | Gospodarz | Rezultat | Gość | Widzów | MVP | |||||
05.02.2020 | 17:30 | Ślepsk Malow Suwałki | 0:3 (31:33, 18:25, 19:25) | Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle | 2205 | Aleksander Śliwka | |||||
05.02.2020 | 20:30 | MKS Będzin | 0:3 (20:25, 27:29, 15:25) | Verva Warszawa Orlen Paliwa | 1280 | Andrzej Wrona | |||||
19.11.2019 | 17:30 | Jastrzębski Węgiel | 3:2 (25:21, 25:27, 25:23, 24:26, 15:11) | BKS Visła Bydgoszcz | 1027 | Christian Fromm | |||||
20.11.2019 | 18:00 | Aluron Virtu CMC Zawiercie | 3:0 (25:17, 25:20, 25:19) | Cuprum Lubin | 1500 | Grzegorz Bociek | |||||
11.03.2020 | 17:30 | Cerrad Enea Czarni Radom | 1:3 (24:26, 25:20, 20:25, 23:25) | Indykpol AZS Olsztyn | 0[l] | Jan Hadrava | |||||
04.02.2020 | 20:30 | PGE Skra Bełchatów | 3:0 (27:25, 25:22, 25:21) | Trefl Gdańsk | 1125 | Milan Katić | |||||
29.01.2020 | 20:30 | Asseco Resovia Rzeszów | 1:3 (25:22, 20:25, 20:25, 19:25) | GKS Katowice | 2733 | Wiktor Musiał |
15. KOLEJKA | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Data | Godzina | Gospodarz | Rezultat | Gość | Widzów | MVP | |||||
17.01.2020 | 17:30 | Ślepsk Malow Suwałki | 3:1 (25:19, 25:21, 20:25, 25:21) | Asseco Resovia Rzeszów | 2295 | Bartłomiej Bołądź | |||||
19.01.2020 | 17:30 | GKS Katowice | 0:3 (18:25, 17:25, 17:25) | PGE Skra Bełchatów | 1450 | Grzegorz Łomacz | |||||
19.01.2020 | 14:45 | Cerrad Enea Czarni Radom | 3:2 (25:22, 21:25, 22:25, 25:21, 15:12) | Trefl Gdańsk | 1500 | Brenden Sander | |||||
17.01.2020 | 20:30 | Indykpol AZS Olsztyn | 1:3 (25:23, 23:25, 21:25, 21:25) | Aluron Virtu CMC Zawiercie | 1927 | Grzegorz Bociek | |||||
05.02.2020 | 18:00 | Cuprum Lubin | 1:3 (28:26, 18:25, 17:25, 11:25) | Jastrzębski Węgiel | 1879 | Lukas Kampa | |||||
18.01.2020 | 20:30 | Verva Warszawa Orlen Paliwa | 3:0 (25:16, 25:20, 25:23) | BKS Visła Bydgoszcz | 2079 | Damian Wojtaszek | |||||
18.01.2020 | 17:30 | MKS Będzin | 3:1 (25:17, 25:23, 28:30, 25:19) | Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle | 1340 | Grzegorz Pająk |
16. KOLEJKA | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Data | Godzina | Gospodarz | Rezultat | Gość | Widzów | MVP | |||||
21.01.2020 | 20:30 | Ślepsk Malow Suwałki | 0:3 (22:25, 21:25, 23:25) | Verva Warszawa Orlen Paliwa | 2294 | Igor Grobelny | |||||
22.01.2020 | 20:30 | Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle | 2:3 (22:25, 25:22, 28:26, 18:25, 10:15) | Jastrzębski Węgiel | 1890 | Tomasz Fornal | |||||
22.01.2020 | 18:30 | MKS Będzin | 3:0 (25:20, 27:25, 31:29) | Aluron Virtu CMC Zawiercie | 1360 | Rafał Faryna | |||||
22.01.2020 | 18:00 | BKS Visła Bydgoszcz | 3:2 (25:20, 21:25, 25:23, 22:25, 15:9) | Cerrad Enea Czarni Radom | 343 | Tonček Štern | |||||
22.01.2020 | 18:00 | Cuprum Lubin | 0:3 (22:25, 20:25, 19:25) | PGE Skra Bełchatów | 1751 | Grzegorz Łomacz | |||||
22.01.2020 | 17:30 | Indykpol AZS Olsztyn | 1:3 (16:25, 25:19, 23:25, 21:25) | Asseco Resovia Rzeszów | 2169 | Zbigniew Bartman | |||||
22.01.2020 | 18:30 | Trefl Gdańsk | 2:3 (24:26, 21:25, 25:22, 25:19, 19:21) | GKS Katowice | 3100 | Jan Firlej |
17. KOLEJKA | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Data | Godzina | Gospodarz | Rezultat | Gość | Widzów | MVP | |||||
04.03.2020 | 20:30 | Trefl Gdańsk | 0:3 (15:25, 20:25, 14:25) | Ślepsk Malow Suwałki | 1800 | Nicolas Szerszeń | |||||
25.01.2020 | 20:30 | GKS Katowice | 3:2 (22:25, 28:26, 25:17, 23:25, 15:12) | Indykpol AZS Olsztyn | 450 | Rafał Szymura | |||||
26.01.2020 | 20:30 | Asseco Resovia Rzeszów | 0:3 (20:25, 20:25, 14:25) | Cuprum Lubin | 3213 | Miguel Tavares | |||||
25.01.2020 | 17:30 | PGE Skra Bełchatów | 3:0 (25:23, 25:16, 25:23) | BKS Visła Bydgoszcz | 2458 | Norbert Huber | |||||
27.01.2020 | 17:30 | MKS Będzin | 3:1 (26:24, 25:15, 19:25, 25:21) | Cerrad Enea Czarni Radom | 1120 | Rafał Faryna | |||||
25.01.2020 | 14:45 | Aluron Virtu CMC Zawiercie | 0:3 (20:25, 20:25, 20:25) | Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle | 1500 | Árpád Baróti | |||||
26.01.2020 | 14:45 | Verva Warszawa Orlen Paliwa | 3:0 (25:21, 26:24, 25:22) | Jastrzębski Węgiel | 3324 | Piotr Nowakowski |
18. KOLEJKA | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Data | Godzina | Gospodarz | Rezultat | Gość | Widzów | MVP | |||||
01.02.2020 | 17:30 | Ślepsk Malow Suwałki | 1:3 (16:25, 25:20, 17:25, 18:25) | Jastrzębski Węgiel | 2299 | Dawid Konarski | |||||
02.02.2020 | 17:30 | Verva Warszawa Orlen Paliwa | 3:0 (25:20, 25:21, 25:19) | Aluron Virtu CMC Zawiercie | 2089 | Kévin Tillie | |||||
01.02.2020 | 14:45 | Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle | 3:0 (25:19, 25:21, 25:21) | Cerrad Enea Czarni Radom | 1220 | Árpád Baróti | |||||
31.01.2020 | 20:30 | MKS Będzin | 0:3 (17:25, 20:25, 18:25) | PGE Skra Bełchatów | 1480 | Mariusz Wlazły | |||||
03.02.2020 | 20:30 | BKS Visła Bydgoszcz | 3:2 (26:24, 18:25, 22:25, 25:19, 15:12) | Asseco Resovia Rzeszów | 1410 | Michał Filip | |||||
01.02.2020 | 20:30 | Cuprum Lubin | 3:1 (25:23, 25:22, 16:25, 25:19) | GKS Katowice | 1091 | Miguel Tavares | |||||
31.01.2020 | 17:30 | Indykpol AZS Olsztyn | 0:3 (19:25, 18:25, 20:25) | Trefl Gdańsk | 2217 | Marcin Janusz |
19. KOLEJKA | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Data | Godzina | Gospodarz | Rezultat | Gość | Widzów | MVP | |||||
14.02.2020 | 20:30 | Indykpol AZS Olsztyn | 1:3 (32:34, 23:25, 25:23, 17:25) | Ślepsk Malow Suwałki | 2000 | Cezary Sapiński | |||||
14.02.2020 | 17:30 | Trefl Gdańsk | 3:0 (26:24, 25:17, 25:16) | Cuprum Lubin | 9980 | Bartłomiej Mordyl | |||||
17.02.2020 | 20:30 | GKS Katowice | 3:1 (33:35, 25:16, 25:15, 25:18) | BKS Visła Bydgoszcz | 450 | Rafał Szymura | |||||
15.02.2020 | 20:30 | Asseco Resovia Rzeszów | 2:3 (23:25, 25:18, 25:20, 20:25, 11:15) | MKS Będzin | 2536 | Grzegorz Pająk | |||||
16.02.2020 | 14:45 | PGE Skra Bełchatów | 3:2 (25:21, 25:17, 25:27, 21:25, 15:10) | Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle | 2700 | Jakub Kochanowski | |||||
15.02.2020 | 14:45 | Cerrad Enea Czarni Radom | 3:1 (25:19, 22:25, 25:21, 25:23) | Verva Warszawa Orlen Paliwa | 1500 | Karol Butryn | |||||
16.02.2020 | 17:30 | Aluron Virtu CMC Zawiercie | 3:2 (21:25, 19:25, 28:26, 25:22, 15:11) | Jastrzębski Węgiel | 1500 | Marcin Waliński |
20. KOLEJKA | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Data | Godzina | Gospodarz | Rezultat | Gość | Widzów | MVP | |||||
23.02.2020 | 14:45 | Ślepsk Malow Suwałki | 3:1 (17:25, 25:22, 25:19, 25:22) | Aluron Virtu CMC Zawiercie | 2399 | Joshua Tuaniga | |||||
22.02.2020 | 20:30 | Jastrzębski Węgiel | 0:3 (23:25, 26:28, 19:25) | Cerrad Enea Czarni Radom | 2117 | Wojciech Włodarczyk | |||||
22.02.2020 | 14:45 | Verva Warszawa Orlen Paliwa | 3:1 (25:22, 31:29, 18:25, 25:14) | PGE Skra Bełchatów | 4572 | Artur Udrys | |||||
22.02.2020 | 17:30 | Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle | 3:0 (25:20, 25:22, 25:19) | Asseco Resovia Rzeszów | 1815 | Kamil Semeniuk | |||||
21.02.2020 | 17:30 | MKS Będzin | 3:0 (25:17, 25:18, 25:23) | GKS Katowice | 1362 | Rafał Faryna | |||||
23.02.2020 | 20:30 | BKS Visła Bydgoszcz | 1:3 (25:21, 19:25, 15:25, 15:25) | Trefl Gdańsk | 550 | Marcin Janusz | |||||
21.02.2020 | 20:30 | Cuprum Lubin | 0:3 (19:25, 23:25, 23:25) | Indykpol AZS Olsztyn | 1074 | Paweł Woicki |
21. KOLEJKA | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Data | Godzina | Gospodarz | Rezultat | Gość | Widzów | MVP | |||||
12.01.2020 | 14:45 | Cuprum Lubin | 3:1 (25:21, 18:25, 25:22, 25:19) | Ślepsk Malow Suwałki | 1137 | Damian Domagała | |||||
27.02.2020 | 17:30 | Indykpol AZS Olsztyn | 3:0 (25:13, 25:14, 25:17) | BKS Visła Bydgoszcz | 1900 | Mateusz Poręba | |||||
26.02.2020 | 18:30 | Trefl Gdańsk | 3:1 (25:19, 21:25, 25:16, 25:16) | MKS Będzin | 1800 | Bartosz Filipiak | |||||
26.02.2020 | 17:30 | GKS Katowice | 0:3 (22:25, 20:25, 20:25) | Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle | 1100 | Łukasz Wiśniewski | |||||
26.02.2020 | 20:30 | Asseco Resovia Rzeszów | 1:3 (23:25, 25:21, 20:25, 18:25) | Verva Warszawa Orlen Paliwa | 3032 | Piotr Nowakowski | |||||
25.02.2020 | 20:30 | PGE Skra Bełchatów | 0:3 (22:25, 23:25, 19:25) | Jastrzębski Węgiel | 2584 | Dawid Konarski | |||||
— | — | Cerrad Enea Czarni Radom | mecz anulowany | Aluron Virtu CMC Zawiercie | — | — |
22. KOLEJKA | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Data | Godzina | Gospodarz | Rezultat | Gość | Widzów | MVP | |||||
28.02.2020 | 20:30 | Ślepsk Malow Suwałki | 1:3 (23:25, 42:44, 25:22, 21:25) | Cerrad Enea Czarni Radom | 2399 | Karol Butryn | |||||
01.03.2020 | 14:45 | Aluron Virtu CMC Zawiercie | 3:1 (25:21, 20:25, 25:20, 25:14) | PGE Skra Bełchatów | 1500 | Marcin Waliński | |||||
29.02.2020 | 17:30 | Jastrzębski Węgiel | 3:0 (25:18, 25:20, 25:22) | Asseco Resovia Rzeszów | 2467 | Lukas Kampa | |||||
29.02.2020 | 20:30 | Verva Warszawa Orlen Paliwa | 3:2 (19:25, 17:25, 25:21, 25:23, 15:13) | GKS Katowice | 1672 | Piotr Nowakowski | |||||
29.02.2020 | 14:45 | Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle | 3:2 (25:18, 25:15, 22:25, 22:25, 15:12) | Trefl Gdańsk | 1388 | Benjamin Toniutti | |||||
03.03.2020 | 20:30 | MKS Będzin | 2:3 (17:25, 25:21, 25:20, 21:25, 11:15) | Indykpol AZS Olsztyn | 1028 | Mohammad Musawi | |||||
01.03.2020 | 20:30 | BKS Visła Bydgoszcz | 2:3 (29:27, 23:25, 25:20, 20:25, 12:15) | Cuprum Lubin | 250 | Mateusz Sacharewicz |
23. KOLEJKA | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Data | Godzina | Gospodarz | Rezultat | Gość | Widzów | MVP | |||||
07.03.2020 | 17:00 | BKS Visła Bydgoszcz | 3:0 (26:24, 25:21, 25:23) | Ślepsk Malow Suwałki | 420 | Michal Masný | |||||
09.03.2020 | 20:30 | Cuprum Lubin | 3:2 (28:26, 21:25, 23:25, 25:17, 15:8) | MKS Będzin | 504 | Jędrzej Gruszczyński | |||||
07.03.2020 | 20:30 | Indykpol AZS Olsztyn | 1:3 (19:25, 23:25, 27:25, 17:25) | Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle | 2257 | Benjamin Toniutti | |||||
08.03.2020 | 18:00 | Trefl Gdańsk | 3:0 (25:23, 26:24, 25:19) | Verva Warszawa Orlen Paliwa | 3850 | Bartosz Filipiak | |||||
08.03.2020 | 20:30 | GKS Katowice | 3:1 (25:21, 29:31, 25:23, 25:21) | Jastrzębski Węgiel | 650 | Rafał Szymura | |||||
06.03.2020 | 20:30 | Aluron Virtu CMC Zawiercie | 2:3 (25:21, 21:25, 22:25, 25:17, 13:15) | Asseco Resovia Rzeszów | 1500 | Zbigniew Bartman | |||||
06.03.2020 | 17:30 | PGE Skra Bełchatów | 3:2 (23:25, 25:17, 25:16, 21:25, 15:9) | Cerrad Enea Czarni Radom | 1358 | Artur Szalpuk |
24. KOLEJKA | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Data | Godzina | Gospodarz | Rezultat | Gość | Widzów | MVP | |||||
09.02.2020 | 14:45 | Ślepsk Malow Suwałki | 3:1 (16:25, 25:22, 25:21, 28:26) | PGE Skra Bełchatów | 2299 | Nicolas Szerszeń | |||||
10.02.2020 | 20:30 | Cerrad Enea Czarni Radom | 3:0 (25:15, 25:17, 25:19) | Asseco Resovia Rzeszów | 1500 | Brenden Sander | |||||
07.02.2020 | 17:30 | Aluron Virtu CMC Zawiercie | 0:3 (22:25, 22:25, 19:25) | GKS Katowice | 1500 | Rafał Szymura | |||||
08.02.2020 | 14:45 | Jastrzębski Węgiel | 3:1 (21:25, 25:19, 25:21, 25:20) | Trefl Gdańsk | 2310 | Lukas Kampa | |||||
09.02.2020 | 20:30 | Verva Warszawa Orlen Paliwa | 3:1 (25:21, 25:17, 18:25, 25:18) | Indykpol AZS Olsztyn | 1710 | Artur Udrys | |||||
08.02.2020 | 17:30 | Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle | 3:1 (25:21, 23:25, 25:12, 25:21) | Cuprum Lubin | 1112 | Benjamin Toniutti | |||||
08.02.2020 | 20:30 | MKS Będzin | 3:1 (25:21, 19:25, 25:19, 25:20) | BKS Visła Bydgoszcz | 1300 | Rafał Faryna |
25. KOLEJKA | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Data | Godzina | Gospodarz | Rezultat | Gość | Widzów | MVP | |||||
— | — | MKS Będzin | mecz anulowany | Ślepsk Malow Suwałki | — | — | |||||
— | — | BKS Visła Bydgoszcz | mecz anulowany | Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle | — | — | |||||
— | — | Cuprum Lubin | mecz anulowany | Verva Warszawa Orlen Paliwa | — | — | |||||
— | — | Indykpol AZS Olsztyn | mecz anulowany | Jastrzębski Węgiel | — | — | |||||
11.03.2020 | 20:30 | Trefl Gdańsk | 3:0 (25:18, 25:20, 25:20) | Aluron Virtu CMC Zawiercie | 0[l] | Paweł Halaba | |||||
— | — | GKS Katowice | mecz anulowany | Cerrad Enea Czarni Radom | — | — | |||||
— | — | Asseco Resovia Rzeszów | mecz anulowany | PGE Skra Bełchatów | — | — |
26. KOLEJKA | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Data | Godzina | Gospodarz | Rezultat | Gość | Widzów | MVP | |||||
— | — | GKS Katowice | mecz anulowany | Ślepsk Malow Suwałki | — | — | |||||
— | — | Asseco Resovia Rzeszów | mecz anulowany | Trefl Gdańsk | — | — | |||||
— | — | PGE Skra Bełchatów | mecz anulowany | Indykpol AZS Olsztyn | — | — | |||||
— | — | Cerrad Enea Czarni Radom | mecz anulowany | Cuprum Lubin | — | — | |||||
— | — | Aluron Virtu CMC Zawiercie | mecz anulowany | BKS Visła Bydgoszcz | — | — | |||||
— | — | Jastrzębski Węgiel | mecz anulowany | MKS Będzin | — | — | |||||
— | — | Verva Warszawa Orlen Paliwa | mecz anulowany | Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle | — | — |
Tabela
Lp. | Drużyna | Pkt | Mecze | Rodzaj wyniku | Sety | Małe punkty | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | 3:0 | wyg. | zdob. | ||||||||||||||
1 | Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle | 61 | 24 | 11 | 67 | 2155 | |||||||||||
2 | Verva Warszawa Orlen Paliwa | 59 | 24 | 10 | 65 | 2092 | |||||||||||
3 | PGE Skra Bełchatów | 50 | 24 | 9 | 58 | 2108 | |||||||||||
4 | Jastrzębski Węgiel | 48 | 24 | 8 | 54 | 2067 | |||||||||||
5 | Trefl Gdańsk | 41 | 25 | 7 | 52 | 2183 | |||||||||||
6 | GKS Katowice | 35 | 24 | 1 | 50 | 2298 | |||||||||||
7 | Cerrad Enea Czarni Radom | 32 | 23 | 3 | 44 | 2055 | |||||||||||
8 | Indykpol AZS Olsztyn | 31 | 24 | 3 | 46 | 2157 | |||||||||||
9 | Ślepsk Malow Suwałki | 31 | 24 | 1 | 41 | 2118 | |||||||||||
10 | Aluron Virtu CMC Zawiercie | 27 | 24 | 2 | 36 | 1993 | |||||||||||
11 | MKS Będzin | 26 | 24 | 2 | 40 | 2125 | |||||||||||
12 | Cuprum Lubin | 25 | 24 | 3 | 36 | 1935 | |||||||||||
13 | Asseco Resovia Rzeszów | 23 | 24 | 1 | 35 | 1974 | |||||||||||
14 | BKS Visła Bydgoszcz | 15 | 24 | 1 | 29 | 1960 |
Źródło: plusliga.pl (pol.)
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. liczba wygranych meczów; 3. wyższy stosunek setów; 4. wyższy stosunek małych punktów; 5. bilans w bezpośrednich spotkaniach.
Punktacja: 3:0 i 3:1 - 3 pkt; 3:2 - 2 pkt; 2:3 - 1 pkt; 1:3 i 0:3 - 0 pkt
spadek do 1. ligi
Miejsca po danych kolejkach
Drużyna \ Kolejka | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 (15) | 15 (16) | 16 (17) | 17 (18) | 18 (14) | 19 (24) | 20 (19) | 21 (20) | 22 (21) | 23 (22) | 24 (23) | 25 | 26 |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Aluron Virtu CMC Zawiercie | 6 | 3 | 2 | 5 | 5 | 5 | 5 | 6 | 7 | 7 | 7 | 7 | 7 | 6 | 6 | 7 | 8 | 7 | 10 | 9 | 11 | 11 | 10 | 10 | 10 | — |
Asseco Resovia Rzeszów | 8 | 10 | 12 | 7 | 9 | 10 | 10 | 11 | 12 | 9 | 9 | 9 | 11 | 11 | 11 | 11 | 10 | 10 | 12 | 12 | 13 | 13 | 13 | 13 | 13 | — |
BKS Visła Bydgoszcz | 12 | 14 | 13 | 13 | 13 | 13 | 13 | 13 | 13 | 13 | 14 | 14 | 14 | 14 | 14 | 14 | 14 | 14 | 14 | 14 | 14 | 14 | 14 | 14 | 14 | — |
Cerrad Enea Czarni Radom | 9 | 11 | 10 | 8 | 7 | 7 | 8 | 8 | 8 | 8 | 8 | 8 | 10 | 9 | 10 | 10 | 12 | 12 | 8 | 8 | 8 | 8 | 7 | 7 | 7 | — |
Cuprum Lubin | 7 | 12 | 11 | 12 | 11 | 12 | 12 | 10 | 10 | 11 | 12 | 12 | 12 | 12 | 12 | 12 | 7 | 8 | 9 | 11 | 12 | 12 | 12 | 12 | 12 | — |
GKS Katowice | 5 | 8 | 8 | 10 | 10 | 9 | 9 | 9 | 9 | 10 | 10 | 10 | 8 | 10 | 7 | 6 | 6 | 6 | 5 | 5 | 6 | 6 | 6 | 6 | 6 | — |
Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle | nk | 5 | 3 | 2 | 1 | 2 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 1 | 1 | — |
Indykpol AZS Olsztyn | 4 | 9 | 6 | 6 | 3 | 6 | 6 | 5 | 6 | 6 | 6 | 6 | 6 | 7 | 8 | 8 | 9 | 9 | 11 | 13 | 10 | 9 | 8 | 9 | 8 | — |
Jastrzębski Węgiel | 1 | 1 | 4 | 4 | 6 | 3 | 2 | 3 | 2 | 3 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 3 | 4 | 4 | — |
MKS Będzin | 10 | 13 | 14 | 14 | 14 | 14 | 14 | 14 | 14 | 14 | 13 | 13 | 13 | 13 | 13 | 13 | 13 | 13 | 13 | 10 | 9 | 10 | 11 | 11 | 11 | — |
PGE Skra Bełchatów | 2 | 4 | 5 | 3 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 2 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 4 | 3 | 3 | — |
Ślepsk Malow Suwałki | nk | 6 | 9 | 11 | 12 | 11 | 11 | 12 | 11 | 12 | 11 | 11 | 9 | 8 | 9 | 9 | 11 | 11 | 7 | 7 | 7 | 7 | 9 | 8 | 9 | — |
Trefl Gdańsk | 11 | 7 | 7 | 9 | 8 | 8 | 7 | 7 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 6 | 6 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | — |
Verva Warszawa Orlen Paliwa | 3 | 2 | 1 | 1 | 2 | 1 | 3 | 2 | 3 | 2 | 3 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | — |
Klasyfikacja końcowa
Zarząd Polskiej Ligi Siatkówki SA zdecydował, że nie zostanie przyznany tytuł mistrza Polski, a kolejność w klasyfikacji końcowej zostanie ustalona według liczby zdobytych punktów meczowych w tabeli, bez ukończenia fazy zasadniczej rozgrywek.
spadek do I ligi
Statystyki
Sety, małe punkty i liczba widzów
Faza zasadnicza | |||||||||||||||
Kolejka | Mecze | Sety (średnio na mecz) | Małe punkty (średnio na set) | Liczba widzów (średnio na mecz) | Kolejka | Mecze | Sety (średnio na mecz) | Małe punkty (średnio na set) | Liczba widzów (średnio na mecz) | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 7 | 30 | 1308 | 15 095 | 14 | 7 | 25 | 1159 | 9870 | ||||||
2 | 7 | 26 | 1161 | 12 592 | 15 | 7 | 27 | 1210 | 12 470 | ||||||
3 | 7 | 30 | 1311 | 13 510 | 16 | 7 | 28 | 1266 | 12 907 | ||||||
4 | 7 | 27 | 1190 | 14 636 | 17 | 7 | 24 | 1066 | 13 865 | ||||||
5 | 7 | 27 | 1234 | 13 452 | 18 | 7 | 25 | 1095 | 11 806 | ||||||
6 | 7 | 26 | 1145 | 12 139 | 19 | 7 | 30 | 1349 | 20 666 | ||||||
7 | 7 | 29 | 1332 | 14 051 | 20 | 7 | 24 | 1094 | 13 889 | ||||||
8 | 7 | 29 | 1310 | 12 080 | 21 | 6 | 21 | 929 | 11 553 | ||||||
9 | 7 | 28 | 1225 | 16 779 | 22 | 7 | 31 | 1375 | 10 704 | ||||||
10 | 7 | 30 | 1322 | 13 428 | 23 | 7 | 29 | 1295 | 10 539 | ||||||
11 | 7 | 28 | 1260 | 17 347 | 24 | 7 | 26 | 1163 | 11 731 | ||||||
12 | 7 | 23 | 1085 | 11 844 | 25 | 1 | 3 | 133 | 0 | ||||||
13 | 7 | 27 | 1203 | 12 522 | 26 | — | — | — | — | ||||||
Podsumowanie rundy pierwszej (po 13 kolejkach) | Podsumowanie rundy rewanżowej | ||||||||||||||
1-13 | 91 | 360 | 16086 | 179 475 | 14-26 | 77 | 293 | 13134 | 140 000 | ||||||
Podsumowanie sezonu | |||||||||||||||
Faza zasadnicza | 168 | 653 | 29220 | 319 475 |
Liczba widzów według klubów
Klub | Mecze | Liczba widzów | Najwięcej widzów | Najmniej widzów | Średnia liczba widzów | Różnica (2018/2019) |
---|---|---|---|---|---|---|
Aluron Virtu CMC Zawiercie | 12 | 18 000 | 1500 | 1500 | 1500 | 0,00% |
Asseco Resovia Rzeszów | 11 | 37 324 | 4123 | 2536 | 3393 | –1,42% |
BKS Visła Bydgoszcz | 12 | 10 946 | 2575 | 250 | 912 | –53,44% |
Cerrad Enea Czarni Radom | 11 | 14 900 | 1500 | 0 | 1355 | –9,27% |
Cuprum Lubin | 12 | 17 830 | 3440 | 504 | 1486 | +15,54% |
GKS Katowice | 11 | 8900 | 1500 | 450 | 809 | –35,48% |
Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle | 13 | 19 915 | 2960 | 811 | 1532 | –23,13% |
Indykpol AZS Olsztyn | 12 | 25 826 | 2399 | 1900 | 2152 | +5,45% |
Jastrzębski Węgiel | 12 | 25 015 | 3100 | 1027 | 2085 | –21,78% |
MKS Będzin | 12 | 14 420 | 1480 | 800 | 1202 | +14,66% |
PGE Skra Bełchatów | 12 | 25 554 | 2700 | 1125 | 2130 | –1,14% |
Ślepsk Malow Suwałki | 13 | 28 811 | 2399 | 1750 | 2216 | +396,91% |
Trefl Gdańsk | 13 | 45 180 | 9980 | 0 | 3475 | +43,37% |
Verva Warszawa Orlen Paliwa | 12 | 26 854 | 4572 | 1320 | 2238 | –42,78% |
Razem | 168 | 319 475 | 9980 | 0 | 1902 | –9,79% |
Statystyki indywidualne
Ranking najlepiej punktujących zawodników
Ranking najlepiej punktujących zawodników w ataku
Rk | Zawodnik | M | S | Pkt | Rk | Zawodnik | S | Pkt | Pkt/S | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Bartosz Filipiak (Trefl Gdańsk) | 25 | 96 | 382 | 1 | Tonček Štern (BKS Visła Bydgoszcz) | 67 | 608 | 4,31 | |
2 | Karol Butryn (Cerrad Enea Czarni Radom) | 23 | 90 | 365 | 2 | Karol Butryn (Cerrad Enea Czarni Radom) | 90 | 365 | 4,06 | |
3 | Nicolas Szerszeń (Ślepsk Malow Suwałki) | 24 | 92 | 332 | 3 | Bartosz Filipiak (Trefl Gdańsk) | 96 | 382 | 3,98 | |
4 | Wojciech Żaliński (Indykpol AZS Olsztyn) | 24 | 88 | 326 | 4 | Rafał Faryna (MKS Będzin) | 84 | 320 | 3,81 | |
5 | Bartłomiej Bołądź (Ślepsk Malow Suwałki) | 24 | 88 | 322 | 5 | Wojciech Żaliński (Indykpol AZS Olsztyn) | 88 | 326 | 3,70 | |
6 | Rafał Faryna (MKS Będzin) | 24 | 84 | 320 | 6 | Jan Hadrava (Indykpol AZS Olsztyn) | 68 | 251 | 3,69 | |
7 | Dawid Konarski (Jastrzębski Węgiel) | 24 | 85 | 312 | 7 | Dawid Konarski (Jastrzębski Węgiel) | 85 | 312 | 3,67 | |
8 | Rafał Szymura (GKS Katowice) | 23 | 100 | 305 | 8 | Bartłomiej Bołądź (Ślepsk Malow Suwałki) | 88 | 322 | 3,66 | |
9 | Bartosz Kwolek (Verva Warszawa Orlen Paliwa) | 24 | 88 | 296 | 9 | Nicolas Szerszeń (Ślepsk Malow Suwałki) | 92 | 332 | 3,61 | |
10 | Tonček Štern (BKS Visła Bydgoszcz) | 17 | 67 | 289 | 10 | Zbigniew Bartman (Asseco Resovia Rzeszów) | 66 | 233 | 3,53 |
Ranking najskuteczniej atakujących zawodników
Ranking najlepiej punktujących zawodników w bloku
Rk | Zawodnik | M | S | Pkt | Rk | Zawodnik | S | Pkt | Pkt/S | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Mohammad Musawi (Indykpol AZS Olsztyn) | 24 | 97 | 78 | 1 | Mohammad Musawi (Indykpol AZS Olsztyn) | 97 | 78 | 0,80 | |
2 | Piotr Nowakowski (Verva Warszawa Orlen Paliwa) | 21 | 79 | 56 | 2 | Bartłomiej Mordyl (Trefl Gdańsk) | 50 | 36 | 0,72 | |
3 | Janusz Gałązka (BKS Visła Bydgoszcz) | 24 | 93 | 54 | 3 | Piotr Nowakowski (Verva Warszawa Orlen Paliwa) | 79 | 56 | 0,71 | |
4 | Jan Nowakowski (GKS Katowice) | 22 | 92 | 51 | 4 | Michał Ostrowski (Cerrad Enea Czarni Radom) | 50 | 32 | 0,64 | |
5 | Andreas Takvam (Ślepsk Malow Suwałki) | 24 | 90 | 47 | 5 | Jakub Kochanowski (PGE Skra Bełchatów) | 72 | 45 | 0,62 | |
6 | Jakub Kochanowski (PGE Skra Bełchatów) | 21 | 72 | 45 | 6 | Janusz Gałązka (BKS Visła Bydgoszcz) | 93 | 54 | 0,58 | |
7 | Bartosz Filipiak (Trefl Gdańsk) | 25 | 96 | 43 | 7 | Jan Nowakowski (GKS Katowice) | 92 | 51 | 0,55 | |
8 | Andrzej Wrona (Verva Warszawa Orlen Paliwa) | 22 | 75 | 41 | 8 | Andrzej Wrona (Verva Warszawa Orlen Paliwa) | 75 | 41 | 0,55 | |
9 | Łukasz Wiśniewski (Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle) | 24 | 85 | 40 | 9 | Norbert Huber (PGE Skra Bełchatów) | 46 | 25 | 0,54 | |
10 | Karol Kłos (PGE Skra Bełchatów) | 21 | 75 | 39 | 10 | Tomasz Kalembka (BKS Visła Bydgoszcz/Asseco Resovia Rzeszów) | 66 | 35 | 0,53 |
Ranking najlepiej punktujących zawodników w zagrywce
Rk | Zawodnik | M | S | Pkt | Rk | Zawodnik | S | Pkt | Pkt/S | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Nicolas Szerszeń (Ślepsk Malow Suwałki) | 24 | 92 | 49 | 1 | Nicolas Szerszeń (Ślepsk Malow Suwałki) | 92 | 49 | 0,53 | |
2 | Karol Butryn (Cerrad Enea Czarni Radom) | 23 | 90 | 43 | 2 | Karol Butryn (Cerrad Enea Czarni Radom) | 90 | 43 | 0,48 | |
3 | Bartosz Kwolek (Verva Warszawa Orlen Paliwa) | 24 | 88 | 42 | 3 | Bartosz Kwolek (Verva Warszawa Orlen Paliwa) | 88 | 42 | 0,48 | |
4 | Mateusz Malinowski (Aluron Virtu Warta Zawiercie) | 24 | 84 | 36 | 4 | Paweł Halaba (Trefl Gdańsk) | 74 | 33 | 0,45 | |
5 | Bartosz Filipiak (Trefl Gdańsk) | 25 | 96 | 35 | 5 | Mateusz Malinowski (Aluron Virtu Warta Zawiercie) | 84 | 36 | 0,43 | |
6 | Paweł Halaba (Trefl Gdańsk) | 22 | 74 | 33 | 6 | Jurij Hładyr (Jastrzębski Węgiel) | 79 | 32 | 0,41 | |
7 | Alen Pajenk (Cerrad Enea Czarni Radom) | 23 | 84 | 33 | 7 | Alen Pajenk (Cerrad Enea Czarni Radom) | 84 | 33 | 0,39 | |
8 | Jurij Hładyr (Jastrzębski Węgiel) | 23 | 79 | 32 | 8 | Bartosz Filipiak (Trefl Gdańsk) | 96 | 35 | 0,36 | |
9 | Tomasz Fornal (Jastrzębski Węgiel) | 24 | 84 | 29 | 9 | Jan Hadrava (Indykpol AZS Olsztyn) | 68 | 24 | 0,35 | |
10 | Jakub Jarosz (GKS Katowice) | 19 | 80 | 28 | 10 | Jakub Jarosz (GKS Katowice) | 80 | 28 | 0,35 |
Ranking najlepiej przyjmujących zawodników
Najlepsi zawodnicy meczów
Uwaga: W meczach BKS Visła Bydgoszcz – Jastrzębski Węgiel (1. kolejka) oraz Trefl Gdańsk – Cuprum Lubin (19. kolejka) żaden zawodnik nie został wyróżniony.
Prawa transmisyjne
Wyłączne prawa transmisyjne do rozgrywek posiadała Telewizja Polsat. Mecze transmitowane były na kanałach: Polsat Sport, Polsat Sport Extra oraz Polsat Sport News. W przypadku kolejek weekendowych pokazywane były wszystkie bądź prawie wszystkie mecze danej kolejki, natomiast w przypadku kolejek rozgrywanych w tygodniu zazwyczaj miały miejsce transmisje dwóch spotkań w środę – o 17:30 i 20:30 oraz wybranych meczów w innych dniach.
Na kanale Polsat Sport początkowo w czwartki o różnych godzinach, a od 29 grudnia 2019 roku – w niedziele nadawany był także magazyn podsumowujący każdą kolejkę PlusLigi – #7strefa.
W sezonie 2019/2020 spośród 168 rozegranych spotkań na kanałach sportowych Polsatu pokazano 147 meczów.
Kolejka | Liczba transmitowanych meczów | |||
---|---|---|---|---|
Polsat Sport | Polsat Sport Extra | Polsat Sport News | Razem | |
1 | 5 | 1 | — | 6 |
2 | — | 2 | — | 2 |
3 | 5 | 1 | 1 | 7 |
4 | 5 | 2 | — | 7 |
5 | 4 | 1 | 2 | 7 |
6 | 5 | 2 | — | 7 |
7 | 3 | — | — | 3 |
8 | 5 | 2 | — | 7 |
9 | 6 | 1 | — | 7 |
10 | 5 | 2 | — | 7 |
11 | 4 | 3 | — | 7 |
12 | 5 | 1 | — | 6 |
13 | 5 | — | — | 5 |
14 | 5 | 1 | — | 6 |
15 | 4 | 2 | — | 6 |
16 | 3 | — | — | 3 |
17 | 7 | — | — | 7 |
18 | 7 | — | — | 7 |
19 | 7 | — | — | 7 |
20 | 7 | — | — | 7 |
21 | 5 | — | — | 5 |
22 | 7 | — | — | 7 |
23 | 6 | — | — | 6 |
24 | 7 | — | — | 7 |
25 | 1 | — | — | 1 |
26 | — | — | — | — |
Razem | 123 | 21 | 3 | 147 |
Transfery
Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle | ||
---|---|---|
Przychodzą | Odchodzą | |
|
|
Verva Warszawa Orlen Paliwa | ||
---|---|---|
Przychodzą | Odchodzą | |
|
| |
W trakcie sezonu | ||
Jastrzębski Węgiel | ||
---|---|---|
Przychodzą | Odchodzą | |
| ||
W trakcie sezonu | ||
|
|
Aluron Virtu CMC Zawiercie | ||
---|---|---|
Przychodzą | Odchodzą | |
W trakcie sezonu | ||
Cerrad Enea Czarni Radom | ||
---|---|---|
Przychodzą | Odchodzą | |
| ||
W trakcie sezonu | ||
PGE Skra Bełchatów | ||
---|---|---|
Przychodzą | Odchodzą | |
|
Asseco Resovia Rzeszów | ||
---|---|---|
Przychodzą | Odchodzą | |
|
| |
W trakcie sezonu | ||
|
|
GKS Katowice | ||
---|---|---|
Przychodzą | Odchodzą | |
|
|
Trefl Gdańsk | ||
---|---|---|
Przychodzą | Odchodzą | |
|
Indykpol AZS Olsztyn | ||
---|---|---|
Przychodzą | Odchodzą | |
|
Cuprum Lubin | ||
---|---|---|
Przychodzą | Odchodzą | |
BKS Visła Bydgoszcz | ||
---|---|---|
Przychodzą | Odchodzą | |
|
| |
W trakcie sezonu | ||
MKS Będzin | ||
---|---|---|
Przychodzą | Odchodzą | |
|
| |
W trakcie sezonu | ||
|
Ślepsk Malow Suwałki | ||
---|---|---|
Przychodzą | Odchodzą | |
|
|
Składy drużyn
Aluron Virtu Warta Zawiercie | ||||
---|---|---|---|---|
Nr | Imię i nazwisko | Data ur. | Wzrost | Pozycja |
1 | Marcin Waliński | 24.10.1990 | 196 | przyjmujący |
2 | Arshdeep Dosanjh | 30.07.1996 | 205 | rozgrywający |
3 | Łukasz Swodczyk | 01.06.1990 | 196 | środkowy |
5 | Piotr Lipiński (od 29.01.2020) | 04.01.1979 | 195 | rozgrywający |
6 | Mateusz Malinowski | 06.05.1992 | 197 | atakujący |
8 | Alexandre Ferreira | 13.11.1991 | 203 | przyjmujący |
9 | Krzysztof Andrzejewski | 26.01.1983 | 180 | libero |
10 | Bartosz Gawryszewski | 22.08.1985 | 202 | środkowy |
11 | Marcin Kania | 14.02.1996 | 203 | środkowy |
12 | Grzegorz Bociek | 06.06.1991 | 207 | atakujący |
17 | Pieter Verhees | 08.12.1989 | 205 | środkowy |
19 | Taichirō Koga | 04.10.1989 | 170 | libero |
22 | Nikołaj Penczew | 22.05.1992 | 196 | przyjmujący |
55 | Wojciech Ferens | 05.04.1991 | 194 | przyjmujący |
99 | Patryk Czarnowski | 01.11.1985 | 202 | środkowy |
Odeszli w trakcie sezonu | ||||
77 | Michal Masný (do 27.01.2020) | 14.08.1979 | 182 | rozgrywający |
Trenerzy | ||||
Dominik Kwapisiewicz (od 14.02.2020) | Trener | |||
Mark Lebedew (do 14.02.2020) | ||||
Dominik Kwapisiewicz (do 14.02.2020) | Asystent trenera |
Asseco Resovia Rzeszów | ||||
---|---|---|---|---|
Nr | Imię i nazwisko | Data ur. | Wzrost | Pozycja |
1 | Bartłomiej Krulicki | 15.09.1993 | 205 | środkowy |
2 | Grzegorz Kosok | 02.03.1986 | 206 | środkowy |
3 | Bartłomiej Lemański | 19.03.1996 | 217 | środkowy |
4 | Luke Perry | 20.11.1995 | 180 | libero |
5 | Marcin Komenda | 24.05.1996 | 198 | rozgrywający |
6 | Tomas Rousseaux | 31.03.1994 | 198 | przyjmujący |
7 | Kawika Shoji | 11.11.1987 | 190 | rozgrywający |
8 | Nicholas Hoag | 19.08.1992 | 200 | przyjmujący |
9 | Zbigniew Bartman | 04.05.1987 | 198 | atakujący |
12 | Tomasz Kalembka (od 31.01.2020) | 30.06.1991 | 205 | środkowy |
13 | Olieg Achrem (od 13.01.2020) | 12.03.1983 | 195 | przyjmujący |
14 | Rafał Buszek | 28.04.1987 | 196 | przyjmujący |
16 | Nicolas Maréchal | 04.03.1987 | 198 | przyjmujący |
20 | Michał Kowal | 19.06.2001 | 186 | przyjmujący |
21 | Patryk Giża | 16.10.2001 | 201 | środkowy |
22 | Sebastian Kwiatkowski | 11.05.2001 | 197 | atakujący |
23 | Bartosz Mariański | 26.05.1992 | 187 | libero |
24 | Mateusz Ściurka | 12.07.2001 | 182 | rozgrywający |
77 | Damian Schulz | 26.02.1990 | 208 | atakujący |
Odeszli w trakcie sezonu | ||||
17 | Marcin Możdżonek (do 17.02.2020) | 09.02.1985 | 212 | środkowy |
Trenerzy | ||||
Emanuele Zanini (od 11.02.2020) | Trener | |||
Piotr Gruszka (do 30.01.2020) | ||||
Wojciech Serafin | Asystent trenera |
BKS Visła Bydgoszcz | ||||
---|---|---|---|---|
Nr | Imię i nazwisko | Data ur. | Wzrost | Pozycja |
1 | Janusz Gałązka | 26.04.1987 | 199 | środkowy |
2 | Dawid Woch | 16.05.1997 | 198 | środkowy |
7 | Paweł Gryc | 09.01.1996 | 208 | przyjmujący/atakujący |
9 | Gonzalo Quiroga | 25.02.1993 | 193 | przyjmujący |
10 | Radosław Gil | 25.01.1997 | 191 | rozgrywający |
11 | Jakub Urbanowicz | 14.08.1993 | 203 | przyjmujący |
13 | Dawid Siwczyk (od 30.01.2020) | 13.06.1993 | 196 | środkowy |
14 | Jakub Peszko | 01.04.1992 | 193 | przyjmujący |
18 | Tomasz Bonisławski | 22.01.1991 | 188 | libero |
19 | Paweł Cieślik | 18.03.2000 | 197 | atakujący |
20 | Kamil Szymura | 29.01.1999 | 185 | libero |
77 | Michal Masný (od 28.01.2020) | 14.08.1979 | 182 | rozgrywający |
94 | Michał Filip (od 30.01.2020) | 31.08.1994 | 195 | atakujący |
Odeszli w trakcie sezonu | ||||
4 | Tonček Štern (do 30.01.2020) | 14.11.1995 | 198 | atakujący |
5 | Piotr Lipiński (do 27.01.2020) | 04.01.1979 | 195 | rozgrywający |
8 | Tomasz Kalembka (do 30.01.2020) | 30.06.1991 | 205 | środkowy |
Trenerzy | ||||
Marcin Ogonowski (od 28.02.2020) | Trener | |||
Przemysław Michalczyk (do 28.02.2020) | ||||
Marcin Ogonowski (do 28.02.2020) | Asystent trenera |
Cerrad Enea Czarni Radom | ||||
---|---|---|---|---|
Nr | Imię i nazwisko | Data ur. | Wzrost | Pozycja |
1 | Alen Pajenk | 23.04.1986 | 203 | środkowy |
2 | Michał Ostrowski | 29.03.1990 | 203 | środkowy |
3 | Michał Kędzierski | 09.08.1994 | 194 | rozgrywający |
4 | Bartłomiej Grzechnik | 08.03.1993 | 200 | środkowy |
6 | Damian Boruch | 14.12.1989 | 209 | środkowy |
7 | Atanasis Protopsaltis | 12.09.1993 | 186 | przyjmujący |
9 | Dejan Vinčić | 15.09.1986 | 202 | rozgrywający |
11 | Michał Ruciak | 22.08.1983 | 190 | libero |
13 | Mateusz Masłowski | 13.06.1997 | 185 | libero |
15 | Brenden Sander (od 22.11.2019) | 22.12.1995 | 193 | przyjmujący |
17 | Bartosz Firszt | 19.03.1999 | 198 | przyjmujący |
20 | Wojciech Włodarczyk | 28.10.1990 | 200 | przyjmujący |
21 | Karol Butryn | 18.06.1993 | 193 | atakujący |
27 | Łukasz Zugaj (od 30.01.2020) | 27.01.1993 | 192 | atakujący |
Odeszli w trakcie sezonu | ||||
10 | Michał Filip (do 30.01.2020) | 31.08.1994 | 195 | atakujący |
Trenerzy | ||||
Robert Prygiel | Trener | |||
Dmitrij Skoryj | Asystent trenera |
Cuprum Lubin | ||||
---|---|---|---|---|
Nr | Imię i nazwisko | Data ur. | Wzrost | Pozycja |
1 | Bartłomiej Lipiński | 16.11.1996 | 201 | przyjmujący |
2 | Kamil Maruszczyk | 13.01.1993 | 191 | przyjmujący |
6 | Bartłomiej Zawalski | 13.02.1999 | 204 | środkowy |
7 | Maciej Gorzkiewicz | 16.02.1984 | 192 | rozgrywający |
9 | Jakub Ziobrowski | 23.01.1997 | 202 | atakujący |
10 | Robinson Dvoranen | 23.12.1983 | 201 | przyjmujący |
11 | Filip Biegun | 21.05.1996 | 200 | przyjmujący |
12 | Przemysław Smoliński | 27.11.1992 | 201 | środkowy |
13 | Jędrzej Gruszczyński | 13.11.1997 | 186 | libero |
15 | Miguel Tavares | 02.03.1993 | 191 | rozgrywający |
16 | Bartosz Makoś | 01.08.1998 | 175 | libero |
17 | Mateusz Sacharewicz | 23.10.1989 | 198 | środkowy |
18 | Damian Domagała | 23.04.1998 | 200 | atakujący |
20 | Maksim Marozau | 29.05.1989 | 206 | środkowy |
Trenerzy | ||||
Marcelo Fronckowiak | Trener | |||
Rainer Vassiljev | Asystent trenera |
GKS Katowice | ||||
---|---|---|---|---|
Nr | Imię i nazwisko | Data ur. | Wzrost | Pozycja |
1 | Jan Nowakowski | 17.05.1994 | 202 | środkowy |
2 | Jakub Szymański | 25.03.1998 | 200 | przyjmujący |
3 | Wiktor Musiał | 30.03.1993 | 194 | atakujący |
5 | Miłosz Zniszczoł | 02.07.1986 | 200 | środkowy |
6 | Jan Firlej | 26.09.1996 | 188 | rozgrywający |
7 | Jakub Jarosz | 10.02.1987 | 197 | atakujący |
10 | Maciej Fijałek | 07.08.1982 | 186 | rozgrywający |
11 | Adrian Buchowski | 30.09.1991 | 194 | przyjmujący |
12 | Emanuel Kohút | 21.07.1982 | 206 | środkowy |
13 | Rafał Szymura | 29.08.1995 | 196 | przyjmujący |
14 | Kamil Drzazga | 11.09.2000 | 212 | środkowy |
15 | Kamil Kwasowski | 13.09.1990 | 199 | przyjmujący |
17 | Szymon Gregorowicz | 07.03.1994 | 183 | libero |
21 | Dustin Watten | 27.10.1986 | 183 | libero |
Trenerzy | ||||
Dariusz Daszkiewicz | Trener | |||
Grzegorz Słaby | Asystent trenera |
Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle | ||||
---|---|---|---|---|
Nr | Imię i nazwisko | Data ur. | Wzrost | Pozycja |
1 | Paweł Zatorski | 21.06.1990 | 184 | libero |
2 | Łukasz Kaczmarek | 29.06.1994 | 204 | atakujący |
3 | Simone Parodi | 16.06.1986 | 195 | przyjmujący |
4 | Przemysław Stępień | 07.02.1994 | 185 | rozgrywający |
5 | Łukasz Walawender | 19.07.1996 | 189 | rozgrywający |
6 | Benjamin Toniutti | 30.10.1989 | 183 | rozgrywający |
7 | Piotr Łukasik | 11.07.1994 | 208 | przyjmujący |
8 | Sławomir Jungiewicz | 21.06.1989 | 195 | atakujący |
9 | Łukasz Wiśniewski | 03.02.1989 | 198 | środkowy |
11 | Aleksander Śliwka | 24.05.1995 | 196 | przyjmujący |
12 | Sebastian Warda | 18.01.1989 | 205 | środkowy |
13 | Kamil Semeniuk | 16.07.1996 | 194 | przyjmujący |
14 | Árpád Baróti | 23.10.1991 | 206 | atakujący |
15 | David Smith | 15.05.1985 | 201 | środkowy |
16 | Krzysztof Rejno | 22.02.1993 | 203 | środkowy |
18 | Adam Smolarczyk | 12.05.1994 | 204 | przyjmujący |
19 | Filip Grygiel | 03.02.2000 | 199 | atakujący |
21 | Daniel Szaniawski | 20.08.1992 | 200 | środkowy |
33 | Maciej Walczak | 30.11.1998 | 196 | atakujący |
71 | Korneliusz Banach | 25.01.1994 | 180 | libero |
88 | Damian Pilichowski | 23.04.1991 | 183 | libero |
Trenerzy | ||||
Nikola Grbić | Trener | |||
Michał Chadała | Asystent trenera |
Indykpol AZS Olsztyn | ||||
---|---|---|---|---|
Nr | Imię i nazwisko | Data ur. | Wzrost | Pozycja |
1 | Tomasz Kowalski | 12.06.1991 | 192 | rozgrywający |
2 | Jan Hadrava | 03.06.1991 | 199 | atakujący |
3 | Michał Żurek | 03.06.1988 | 182 | libero |
6 | Robbert Andringa | 28.04.1990 | 192 | przyjmujący |
9 | Paweł Pietraszko | 05.10.1990 | 201 | środkowy |
10 | Remigiusz Kapica | 28.09.2000 | 200 | atakujący |
12 | Paweł Woicki | 29.06.1983 | 183 | rozgrywający |
14 | Michał Kozłowski | 14.04.2001 | 203 | środkowy |
15 | Mateusz Mika | 21.01.1991 | 207 | przyjmujący |
16 | Mateusz Poręba | 24.08.1999 | 202 | środkowy |
17 | Jakub Zabłocki | 10.04.1995 | 189 | libero |
18 | Dawid Sokołowski | 06.10.2000 | 192 | przyjmujący |
21 | Wojciech Żaliński | 08.01.1988 | 195 | przyjmujący |
66 | Mohammad Musawi | 22.08.1987 | 203 | środkowy |
Trenerzy | ||||
Daniel Castellani (od 29.01.2020) | Trener | |||
Paolo Montagnani (do 23.01.2020) | ||||
Marcin Mierzejewski | Asystent trenera |
Jastrzębski Węgiel | ||||
---|---|---|---|---|
Nr | Imię i nazwisko | Data ur. | Wzrost | Pozycja |
1 | Christian Fromm | 16.08.1990 | 204 | przyjmujący |
3 | Jakub Popiwczak | 17.04.1996 | 180 | libero |
4 | Arturo Iglesias (od 18.12.2019) | 22.11.1995 | 183 | rozgrywający |
5 | Jakub Bucki | 13.08.1988 | 197 | atakujący |
6 | Dawid Konarski | 31.08.1989 | 198 | atakujący |
7 | Paweł Rusek | 21.01.1983 | 183 | libero |
8 | Julien Lyneel | 15.04.1990 | 192 | przyjmujący |
9 | Graham Vigrass | 17.06.1989 | 205 | środkowy |
10 | Lukas Kampa | 29.11.1986 | 195 | rozgrywający |
11 | Dominik Depowski | 27.10.1995 | 203 | przyjmujący |
13 | Jurij Hładyr | 08.07.1984 | 202 | środkowy |
14 | Dawid Gruszczyński | 02.05.2001 | 186 | rozgrywający |
15 | Michał Szalacha | 15.01.1994 | 202 | środkowy |
16 | Piotr Hain | 26.02.1991 | 207 | środkowy |
18 | Jakub Janicki | 10.08.2001 | 183 | libero |
21 | Tomasz Fornal | 31.08.1997 | 200 | przyjmujący |
27 | Patryk Cichosz | 05.01.2001 | 210 | środkowy |
Odeszli w trakcie sezonu | ||||
2 | Raphael Margarido (do 18.12.2019) | 28.04.1983 | 184 | rozgrywający |
Trenerzy | ||||
Slobodan Kovač (od 01.12.2019) | Trener | |||
Roberto Santilli (do 19.11.2019) | ||||
Leszek Dejewski | Asystent trenera |
MKS Będzin | ||||
---|---|---|---|---|
Nr | Imię i nazwisko | Data ur. | Wzrost | Pozycja |
2 | Dawid Gunia | 01.01.1987 | 203 | środkowy |
3 | Konrad Buczek | 17.02.1994 | 190 | rozgrywający |
4 | Wiktor Haduch | 02.01.2001 | 178 | libero |
5 | Artur Ratajczak | 18.09.1990 | 206 | środkowy |
6 | Dawid Dryja | 21.07.1992 | 201 | środkowy |
9 | Grzegorz Pająk (od 26.11.2019) | 01.01.1987 | 196 | rozgrywający |
10 | Rafał Sobański | 10.08.1991 | 195 | przyjmujący |
11 | Michał Superlak | 16.11.1993 | 206 | atakujący |
12 | Jan Fornal | 14.01.1995 | 191 | przyjmujący |
13 | Michał Potera | 06.03.1988 | 183 | libero |
14 | Bartosz Schmidt | 03.06.1991 | 200 | środkowy |
16 | Rafał Faryna | 28.09.1994 | 200 | atakujący |
18 | Filip Wieczorek | 05.02.2001 | 192 | przyjmujący |
20 | Piotr Macheta | 12.10.1998 | 180 | libero |
21 | Maksymilian Semeniuk | 21.05.2002 | 201 | przyjmujący |
22 | Michał Prokopiuk | 09.03.2002 | 201 | środkowy |
23 | Jakub Wierciński | 23.02.2001 | 195 | rozgrywający |
77 | David Sossenheimer | 21.06.1996 | 193 | przyjmujący |
Odeszli w trakcie sezonu | ||||
1 | Tyler Sanders (do 23.11.2019) | 14.12.1991 | 191 | rozgrywający |
7 | Purija Fajjazi (do 10.12.2019) | 12.01.1993 | 194 | przyjmujący |
Trenerzy | ||||
Jakub Bednaruk | Trener | |||
Emil Siewiorek | Asystent trenera |
PGE Skra Bełchatów | ||||
---|---|---|---|---|
Nr | Imię i nazwisko | Data ur. | Wzrost | Pozycja |
1 | Kamil Droszyński | 28.01.1997 | 190 | rozgrywający |
2 | Mariusz Wlazły | 04.08.1983 | 194 | atakujący |
6 | Karol Kłos | 08.08.1989 | 201 | środkowy |
7 | Jakub Kochanowski | 17.07.1997 | 199 | środkowy |
8 | Milan Katić | 22.10.1993 | 202 | przyjmujący |
11 | Milad Ebadipur | 17.10.1993 | 196 | przyjmujący |
12 | Artur Szalpuk | 20.03.1995 | 201 | przyjmujący |
15 | Grzegorz Łomacz | 01.10.1987 | 187 | rozgrywający |
16 | Kacper Piechocki | 17.12.1995 | 184 | libero |
17 | Piotr Orczyk | 19.03.1993 | 198 | przyjmujący |
18 | Robert Milczarek | 28.11.1983 | 188 | libero |
21 | Dušan Petković | 27.01.1992 | 200 | atakujący |
22 | Dawid Filipek | 21.02.2001 | 190 | rozgrywający |
23 | Aleksander Antosiewicz | 13.02.2001 | 205 | środkowy |
99 | Norbert Huber | 14.08.1998 | 207 | środkowy |
Trenerzy | ||||
Michał Mieszko Gogol | Trener | |||
Radosław Kolanek | Asystent trenera |
Ślepsk Malow Suwałki | ||||
---|---|---|---|---|
Nr | Imię i nazwisko | Data ur. | Wzrost | Pozycja |
2 | Patryk Szwaradzki | 27.06.1995 | 194 | atakujący |
4 | Wojciech Siek | 10.05.1994 | 205 | środkowy |
7 | Kamil Skrzypkowski | 30.09.1986 | 193 | przyjmujący |
8 | Kévin Klinkenberg | 04.10.1990 | 198 | przyjmujący |
9 | Nicolas Szerszeń | 31.12.1996 | 195 | przyjmujący |
10 | Bartłomiej Bołądź | 28.09.1994 | 203 | atakujący |
11 | Andreas Takvam | 04.06.1993 | 201 | środkowy |
12 | Łukasz Rudzewicz | 25.01.1985 | 198 | środkowy |
13 | Jakub Rohnka | 10.03.1992 | 194 | przyjmujący |
14 | Cezary Sapiński | 28.09.1994 | 203 | środkowy |
16 | Paweł Filipowicz | 07.05.1992 | 189 | libero |
18 | Kacper Gonciarz | 31.08.1992 | 191 | rozgrywający |
82 | Adrian Stańczak | 17.02.1987 | 183 | libero |
91 | Joshua Tuaniga | 18.03.1997 | 191 | rozgrywający |
Trenerzy | ||||
Andrzej Kowal | Trener | |||
Mateusz Mielnik | Asystent trenera |
Trefl Gdańsk | ||||
---|---|---|---|---|
Nr | Imię i nazwisko | Data ur. | Wzrost | Pozycja |
1 | Bartosz Filipiak | 27.02.1994 | 197 | atakujący |
4 | Łukasz Kozub | 03.11.1997 | 186 | rozgrywający |
5 | Marcin Janusz | 31.07.1994 | 195 | rozgrywający |
6 | Szymon Jakubiszak | 13.02.1998 | 208 | przyjmujący |
9 | Kewin Sasak | 20.02.1997 | 208 | atakujący |
10 | Bartosz Weber | 14.03.2001 | 189 | libero |
11 | Mateusz Janikowski | 05.05.1999 | 200 | przyjmujący |
12 | Karol Urbanowicz | 24.02.2001 | 200 | środkowy |
13 | Ruben Schott | 08.07.1994 | 192 | przyjmujący |
14 | Maciej Olenderek | 16.10.1992 | 178 | libero |
15 | Paweł Halaba | 14.12.1995 | 195 | przyjmujący |
16 | Fabian Majcherski | 28.03.1997 | 175 | libero |
17 | Bartłomiej Mordyl | 31.01.1995 | 201 | środkowy |
18 | Pablo Crer | 12.06.1989 | 205 | środkowy |
20 | Wojciech Grzyb | 04.01.1981 | 206 | środkowy |
Trenerzy | ||||
Michał Winiarski | Trener | |||
Roberto Rotari | Asystent trenera |
Verva Warszawa Orlen Paliwa | ||||
---|---|---|---|---|
Nr | Imię i nazwisko | Data ur. | Wzrost | Pozycja |
1 | Jakub Kowalczyk | 26.06.1986 | 200 | środkowy |
2 | Bartosz Kwolek | 17.07.1997 | 193 | przyjmujący |
4[n] | Jan Król | 23.08.1989 | 198 | atakujący |
6 | Antoine Brizard | 22.05.1994 | 194 | rozgrywający |
8 | Andrzej Wrona | 27.12.1988 | 206 | środkowy |
9 | Patryk Niemiec | 18.02.1997 | 202 | środkowy |
11 | Piotr Nowakowski | 18.12.1987 | 205 | środkowy |
12[o] | Jan Kopyść (od 04.11.2019) | 02.12.1999 | 195 | przyjmujący |
13 | Igor Grobelny | 08.06.1993 | 194 | przyjmujący |
14 | Dominik Jaglarski | 20.06.1997 | 187 | libero |
18 | Damian Wojtaszek | 07.09.1988 | 180 | libero |
22 | Kévin Tillie | 02.11.1990 | 200 | przyjmujący |
23 | Artur Udrys | 18.10.1990 | 212 | atakujący |
85 | Michał Kozłowski | 16.02.1985 | 191 | rozgrywający |
Trenerzy | ||||
Andrea Anastasi | Trener | |||
Karol Rędzioch | Asystent trenera |
Zobacz też
- I liga polska w piłce siatkowej mężczyzn (2019/2020)
- II liga polska w piłce siatkowej mężczyzn (2019/2020)
- III liga polska w piłce siatkowej mężczyzn (2019/2020)
- IV liga polska w piłce siatkowej mężczyzn (2019/2020)
- Puchar Polski w piłce siatkowej mężczyzn (2019/2020)
- Superpuchar Polski w piłce siatkowej mężczyzn (2019)
Uwagi
- ↑ W Spodku rozegrany został jeden mecz: GKS Katowice – Aluron Virtu CMC Zawiercie (21.12.2019).
- ↑ W Arenie Ursynów rozegrane zostały dwa mecze: Projekt Warszawa – Ślepsk Malow Suwałki (04.11.2019); Verva Warszawa Orlen Paliwa – Cerrad Enea Czarni Radom (24.11.2019).
- ↑ W Orlen Arenie rozegrany został jeden mecz: Verva Warszawa Orlen Paliwa – GKS Katowice (29.02.2020).
- ↑ Luke Reynolds pełnił funkcję trenera przygotowania motorycznego.
- ↑ Luke Reynolds powrócił do obowiązków trenera przygotowania motorycznego.
- ↑ Marcin Mierzejewski pełnił funkcję asystenta trenera.
- ↑ Marcin Mierzejewski powrócił do obowiązków asystenta trenera.
- ↑ Wojciech Serafin pełnił funkcję asystenta trenera.
- ↑ Wojciech Serafin powrócił do obowiązków asystenta trenera.
- ↑ Dominik Kwapisiewicz pełnił funkcję asystenta trenera.
- ↑ Marcin Ogonowski pełnił funkcję asystenta trenera.
- ↑ a b Ze względu na szerzenie się zakażeń wirusem SARS-CoV-2 w Polsce mecz odbył się bez udziału publiczności.
- ↑ Lista spotkań przełożonych na późniejsze terminy:
- 1. kolejka: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Ślepsk Malow Suwałki (rozegrane 6 listopada 2019),
- 4. kolejka: Ślepsk Malow Suwałki – Trefl Gdańsk (rozegrane 17 grudnia 2019),
- 6. kolejka: MKS Będzin – Asseco Resovia Rzeszów (rozegrane 11 grudnia 2019),
- 12. kolejka: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – BKS Visła Bydgoszcz (rozegrane 12 stycznia 2020),
- 14. kolejka: Cerrad Enea Czarni Radom – Indykpol AZS Olsztyn (rozegrane 11 marca 2020),
- 15. kolejka: Cuprum Lubin – Jastrzębski Węgiel (rozegrane 5 lutego 2020),
- 17. kolejka: Trefl Gdańsk – Ślepsk Malow Suwałki (rozegrane 4 marca 2020),
- 21. kolejka: Cerrad Enea Czarni Radom – Aluron Virtu CMC Zawiercie (rozegrane 15 marca 2020).
- 5. kolejka: Asseco Resovia Rzeszów – BKS Visła Bydgoszcz (rozegrane 6 listopada 2019),
- 12. kolejka: Jastrzębski Węgiel – Indykpol AZS Olsztyn (rozegrane 12 listopada 2019); Cerrad Enea Czarni Radom – GKS Katowice; PGE Skra Bełchatów – Asseco Resovia Rzeszów (oba spotkania rozegrane 20.11.2019),
- 13. kolejka: MKS Będzin – Jastrzębski Węgiel (rozegrane 6 listopada 2019); BKS Visła Bydgoszcz – Aluron Virtu CMC Zawiercie; Cuprum Lubin – Cerrad Enea Czarni Radom; Trefl Gdańsk – Asseco Resovia Rzeszów (wszystkie spotkania rozegrane 13 listopada 2019); Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Verva Warszawa Orlen Paliwa (rozegrane 20 listopada 2019); Indykpol AZS Olsztyn – PGE Skra Bełchatów (rozegrane 18 grudnia 2019),
- 14. kolejka: Jastrzębski Węgiel – BKS Visła Bydgoszcz (rozegrane 19 listopada 2019); Aluron Virtu CMC Zawiercie – Cuprum Lubin (rozegrane 20 listopada 2019); Asseco Resovia Rzeszów – GKS Katowice (rozegrane 29 stycznia 2020),
- 21. kolejka: Cuprum Lubin – Ślepsk Malow Suwałki (rozegrane 12 stycznia 2020).
- ↑ Jan Król w kolejkach 1-5 grał z numerem 7.
- ↑ Jan Kopyść w kolejkach 3-5 grał z numerem 99.
Przypisy
- ↑ Komunikat Zarządu Polskiej Ligi Siatkówki (pol.). plusliga.pl. [dostęp 2020-03-14].
- ↑ Koniec sezonu PlusLigi, Ligi Siatkówki Kobiet oraz KRISPOL 1. Ligi (pol.). plusliga.pl. [dostęp 2020-03-25].
- ↑ a b System rozgrywek PlusLigi sezon 2019/2020 (14 drużyn) (pol.). siatkarskaliga.pl. [dostęp 2019-11-05]. [zarchiwizowane z tego adresu].
- ↑ Warszawscy siatkarze grają z VERVĄ (pol.). vervawarszawa.pl. [dostęp 2020-03-25]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-03-25)].
- ↑ Zmiany w sztabie szkoleniowym Asseco Resovii (pol.). assecoresovia.pl. [dostęp 2019-11-19].
- ↑ Piotr Gruszka trenerem Asseco Resovii! (pol.). assecoresovia.pl. [dostęp 2019-11-19].
- ↑ Michalczyk trenerem Chemika Bydgoszcz! (pol.). visla-bydgoszcz.pl. [dostęp 2019-11-19].
- ↑ Podziękowania dla Piotra Gruszki (pol.). gkskatowice.eu. [dostęp 2019-11-19].
- ↑ Dariusz Daszkiewicz trenerem GieKSy (pol.). gkskatowice.eu. [dostęp 2019-11-19].
- ↑ Andrea Gardini odchodzi z ZAKSY (pol.). zaksa.pl. [dostęp 2019-11-19].
- ↑ Mistrz olimpijski w ZAKSIE (pol.). zaksa.pl. [dostęp 2019-11-19].
- ↑ Jakub Bednaruk trenerem MKS-u! (pol.). mksbedzin.pl. [dostęp 2019-11-19].
- ↑ Grazie Roberto! (pol.). skra.pl. [dostęp 2019-11-19].
- ↑ Michał Mieszko Gogol nowym trenerem PGE Skry (pol.). skra.pl. [dostęp 2019-11-19].
- ↑ Komunikat klubu dot. specjalnej konferencji prasowej! (pol.). slepsksuwalki.pl. [dostęp 2019-11-19].
- ↑ Pierwsze z kart zostały odkryte! (pol.). slepsksuwalki.pl. [dostęp 2019-11-19].
- ↑ Trener Andrea Anastasi żegna się z Gdańskiem (pol.). treflgdansk.pl. [dostęp 2019-11-19].
- ↑ Michał Winiarski trenerem Trefla Gdańsk (pol.). treflgdansk.pl. [dostęp 2019-11-19].
- ↑ Pożegnanie Stephane'a Antigi (pol.). onicowarszawa.pl. [dostęp 2019-11-19]. [zarchiwizowane z tego adresu].
- ↑ Andrea Anastasi nowym trenerem ONICO Warszawa (pol.). onicowarszawa.pl. [dostęp 2019-11-19].
- ↑ Komunikat Zarządu KS Jastrzębski Węgiel S.A. (pol.). jastrzebskiwegiel.pl. [dostęp 2019-11-19].
- ↑ Slobodan Kovač trenerem Jastrzębskiego Węgla! (pol.). jastrzebskiwegiel.pl. [dostęp 2019-12-01].
- ↑ Komunikat Klubu Piłka Siatkowa AZS UWM SA w Olsztynie (pol.). indykpolazs.pl. [dostęp 2020-01-23]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-01-23)].
- ↑ Daniel Castellani trenerem Indykpolu AZS Olsztyn! (pol.). indykpolazs.pl. [dostęp 2020-01-29]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-01-29)].
- ↑ Zmiany w sztabie szkoleniowym Asseco Resovii Rzeszów (pol.). assecoresovia.pl. [dostęp 2020-01-30].
- ↑ Emanuele Zanini nowym trenerem Asseco Resovii Rzeszów (pol.). assecoresovia.pl. [dostęp 2020-02-29].
- ↑ Mark Lebedew ustąpił z funkcji trenera Aluron Virtu CMC Zawiercie (pol.). aluronvirtucmc.pl. [dostęp 2020-02-15].
- ↑ Komunikat ws. Przemysława Michalczyka (pol.). visla-bydgoszcz.pl. [dostęp 2020-02-29].
- ↑ Ranking MVP (pol.). plusliga.pl. [dostęp 2020-03-08].
- ↑ KOMUNIKAT: TERMINARZ – OBSADY – WYNIKI ROZGRYWEK O MISTRZOSTWO POLSKI MĘŻCZYZN – PLUSLIGA 2019/2020 (pol.). siatkarskaliga.pl. [dostęp 2019-11-05].
Media użyte na tej stronie
(c) Karte: NordNordWest, Lizenz: Creative Commons by-sa-3.0 de
Location map of Poland
Pictograms of Olympic sports - Volleyball (indoor). This is unofficial sample picture. Images of official Olympic pictograms for 1948 Summer Olympics and all Summer Olympics since 1964 can be found in corresponding Official Reports.
Autor: https://phabricator.wikimedia.org/diffusion/GOJU/browse/master/AUTHORS.txt, Licencja: MIT
An icon from the OOjs UI MediaWiki lib.
Autor: https://phabricator.wikimedia.org/diffusion/GOJU/browse/master/AUTHORS.txt, Licencja: MIT
An icon from the OOjs UI MediaWiki lib.
Złota korona
Złoty puchar
See below.
Flag of Portugal, created by Columbano Bordalo Pinheiro (1857-1929), officially adopted by Portuguese government in June 30th 1911 (in use since about November 1910). Color shades matching the RGB values officially reccomended here. (PMS values should be used for direct ink or textile; CMYK for 4-color offset printing on paper; this is an image for screen display, RGB should be used.)
The flag of Navassa Island is simply the United States flag. It does not have a "local" flag or "unofficial" flag; it is an uninhabited island. The version with a profile view was based on Flags of the World and as a fictional design has no status warranting a place on any Wiki. It was made up by a random person with no connection to the island, it has never flown on the island, and it has never received any sort of recognition or validation by any authority. The person quoted on that page has no authority to bestow a flag, "unofficial" or otherwise, on the island.