2017–2019 Hiszpania U-212(0)
W sumie:3(0)
  1. Aktualne na: 14 lutego 2019.
  2. Aktualne na: 14 lutego 2019.

Pol Mikel Lirola Kosok (ur. 13 sierpnia 1997 w Mollet del Vallès) – hiszpański piłkarz grający na pozycji obrońcy we włoskim klubie ACF Fiorentina.

Lirola jest wychowankiem Espanyolu. Stamtąd trafił do młodzieżowych drużyn Juventusu. Nie potrafił się przebić do kadry pierwszego zespołu turyńczyków, dlatego w sierpniu 2016 roku udał się na wypożyczenie do Sassuolo. Debiut na poziomie Serie A zanotował w wygranym 2:0 spotkaniu z Genoą. Lirola rozegrał wtedy pełne 90 minut[1]. Był wypożyczany przez 2,5 roku, aż w styczniu 2018 roku został zakupiony przez Neroverdich. Kwota transferu wyniosła 7 milionów euro. Podobnie jak debiut, także i pierwszego gola w Sassuolo strzelił przeciwko Genoi - miało to miejsce 2 września 2018 roku. Zespół Liroli wygrał to spotkanie 5:3, a sam zawodnik wpisał się na listę strzelców w 38. minucie podwyższając wtedy wynik na 2:1[2].

Łącznie w karierze:671507100792

1. US Sassuolo - Genoa CFC, 18 wrz 2016 - Serie A, [w:] baza Transfermarkt (protokoły meczowe) [online] [dostęp 2019-02-14].

Autor: Supporterhéninois, Licencja: CC0
Pol Lirola lors du match RC Lens / Olympique de Marseille, le 3 février 2021, comptant pour la 23ème journée du championnat de France de Ligue 1, au Stade Bollaert-Delelis.