Wygrane0
Pole position0
Najszybsze okrążenie0

Prost JS45bolid Formuły 1 zespołu Prost Grand Prix używany w sezonie 1997.

Na początku roku 1997 Alain Prost postanowił wystawić własny zespół w Formule 1. W tym celu zakupił utytułowany, ale bankrutujący team Ligier i zmienił nazwę zespołu na Prost Grand Prix. Bolid zespołu został zaprojektowany przez Loïca Bigoisa na podstawie Ligiera JS43, który wygrał Grand Prix Monako w sezonie 1996.

Już w pierwszym wyścigu, Grand Prix Australii, obaj kierowcy uzyskali dobre miejsca - Panis był piąty, Nakano siódmy. W Grand Prix Brazylii pierwsze podium dla zespołu wywalczył Panis. W czasie Grand Prix Argentyny Olivier Panis kwalifikacje ukończył na trzecim miejscu, za Williamsami; do Jacques'a Villeneuve'a, który ruszał z pole position, stracił 1,018 sekundy, a o drugie miejsce przegrał o 0,220 sekundy z Heinzem-Haraldem Frentzenem. Shinji Nakano zakwalifikował się na miejscu dwudziestym ze stratą 3,893 sekundy do pierwszego pola. Wyścigu obaj kierowcy nie ukończyli z powodu awarii bolidów. Podczas wyścigu o Grand Prix San Marino Panis ukończył wyścig na ósmym miejscu, a zakwalifikował się z czwartego pola, Nakano zaś nie ukończył wyścigu na skutek kolizji z Hillem na okrążeniu jedenastym. W Grand Prix Monako zapunktował tylko Panis, który zakończył wyścig na czwartym miejscu; Nakano odpadł na trzydziestym szóstym okrążeniu. Grand Prix Hiszpanii Oliver Panis ukończył na drugim miejscu podium, a Nakano nie ukończył wyścigu z powodu awarii skrzyni biegów. W wyścigu na Circuit Gilles Villeneuve w Kanadzie Panis miał wypadek, na skutek którego złamał obie nogi i nie mógł startować w wyścigach przez ponad trzy miesiące. Nakano wyścig ten ukończył na szóstym miejscu. Podczas następnych eliminacji za zastępcę Olivera Panisa wybrano Włocha Jarno Trullego z zespołu Minardi. Jego najlepszym wynikiem było 4. miejsce podczas wyścigu w Niemczech, dzięki któremu zdobył swoje pierwsze punkty w historii startów w Formule 1. Shinji Nakano ostatnie punkty zdobył podczas Grand Prix Węgier, i do końca sezonu nie zdołał już zdobyć punktów. Panis powrócił do zespołu na Grand Prix Luksemburga, które zakończył na szóstym miejscu. W dwóch ostatnich wyścigach nie zdobył ani jednego punktu.