Puchar Świata w biathlonie 2014/2015 – Östersund
| ||
Data | 30 listopada – 7 grudnia | |
---|---|---|
Gospodarz | Östersund | |
Organizator | IBU | |
Liczba konkurencji | 7 | |
Zwycięzcy | ||
Bieg indywidualny | Emil Hegle Svendsen Darja Domraczewa | |
Sprint | Martin Fourcade Tiril Eckhoff | |
Bieg pościgowy | Martin Fourcade Kaisa Mäkäräinen | |
Sztafeta mieszana | Francja |
Zawody pucharu świata w biathlonie w Östersund były pierwszymi w sezonie 2014/2015 w tej dyscyplinie sportu. Konkurencje rozgrywane były w dniach 30 listopada – 7 grudnia. Rywalizacja odbyła się w biegu indywidualnym, sprincie, biegu pościgowym oraz w sztafecie mieszanej.
Program zawodów
Dzień | Konkurencja | Początek | Liczba uczestników |
---|---|---|---|
30 listopada | Sztafeta mieszana | 15:30 CET | 92 |
3 grudnia | Bieg indywidualny mężczyzn | 17:15 CET | 101 |
4 grudnia | Bieg indywidualny kobiet | 17:15 CET | 94 |
6 grudnia | Sprint mężczyzn | 11:30 CET | 100 |
6 grudnia | Sprint kobiet | 14:45 CET | 97 |
7 grudnia | Bieg pościgowy mężczyzn | 11:00 CET | 60 |
7 grudnia | Bieg pościgowy kobiet | 13:30 CET | 59 |
Zestawienie medalistów
Mężczyźni
Bieg indywidualny (20 km) szczegóły | Emil Hegle Svendsen Norwegia (NOR) | Serhij Semenow Ukraina (UKR) | Michal Šlesingr Czechy (CZE) |
Sprint (10 km) szczegóły | Martin Fourcade Francja (FRA) | Ondřej Moravec Czechy (CZE) | Jakov Fak Słowenia (SVN) |
Bieg pościgowy (12,5 km) szczegóły | Martin Fourcade Francja (FRA) | Anton Szypulin Rosja (RUS) | Emil Hegle Svendsen Norwegia (NOR) |
Kobiety
Bieg indywidualny (15 km) szczegóły | Darja Domraczewa Białoruś (BLR) | Kaisa Mäkäräinen Finlandia (FIN) | Wałentyna Semerenko Ukraina (UKR) |
Sprint (7,5 km) szczegóły | Tiril Eckhoff Norwegia (NOR) | Veronika Vítková Czechy (CZE) | Kaisa Mäkäräinen Finlandia (FIN) |
Bieg pościgowy (10 km) szczegóły | Kaisa Mäkäräinen Finlandia (FIN) | Wałentyna Semerenko Ukraina (UKR) | Dorothea Wierer Włochy (ITA) |
Sztafeta mieszana
K/M (2x6 km + 2x7,5 km) szczegóły | Francja | Norwegia | Niemcy |
Wyniki
Bieg indywidualny mężczyzn
Pozycja | Zawodnik | Reprezentacja | Pudła | Wynik | Strata |
---|---|---|---|---|---|
Emil Hegle Svendsen | Norwegia | 0 (0+0+0+0) | 53:25,6 | — | |
Serhij Semenow | Ukraina | 1 (0+1+0+0) | 54:43,2 | +1:17,6 | |
Michal Šlesingr | Czechy | 1 (0+0+1+0) | 55:33,9 | +2:08,3 | |
4. | Erik Lesser | Niemcy | 1 (0+1+0+0) | 55:37,1 | +2:11,5 |
5. | Fredrik Lindström | Szwecja | 2 (1+0+0+1) | 55:40,7 | +2:15,1 |
6. | Ole Einar Bjørndalen | Norwegia | 3 (2+0+1+0) | 55:41,7 | +2:16,1 |
7. | Dominik Landertinger | Austria | 2 (0+1+1+0) | 56:09,8 | +2:44,2 |
8. | Johannes Thingnes Bø | Norwegia | 4 (0+2+1+1) | 56:16,9 | +2:51,3 |
9. | Simon Fourcade | Francja | 1 (1+0+0+0) | 56:23,7 | +2:58,1 |
10. | Quentin Fillon Maillet | Francja | 1 (0+0+0+1) | 56:48,5 | +3:22,9 |
11. | Tim Burke | Stany Zjednoczone | 3 (1+1+1+0) | 56:58,4 | +3:32,8 |
12. | Ondřej Moravec | Czechy | 2 (1+0+0+1) | 56:58,5 | +3:32,9 |
13. | Dominik Windisch | Włochy | 2 (1+0+0+1) | 57:00,7 | +3:35,1 |
14. | Krasimir Anew | Bułgaria | 2 (0+0+0+2) | 57:17,9 | +3:52,3 |
15. | Jewgienij Garaniczew | Rosja | 4 (1+0+1+2) | 57:30,2 | +4:04,6 |
16. | Arnd Peiffer | Niemcy | 3 (1+0+0+2) | 57:32,9 | +4:07,3 |
17. | Benjamin Weger | Szwajcaria | 4 (1+1+1+1) | 57:47,6 | +4:22,0 |
18. | Maksim Cwietkow | Rosja | 2 (0+0+1+1) | 57:52,5 | +4:26,9 |
19. | Thomas Bormolini | Włochy | 1 (0+0+0+1) | 58:14,9 | +4:49,3 |
20. | Lowell Bailey | Stany Zjednoczone | 3 (0+1+0+2) | 58:15,6 | +4:50,0 |
21. | Tobias Arwidson | Szwecja | 2 (1+0+1+0) | 58:16,5 | +4:50,9 |
22. | Klemen Bauer | Słowenia | 4 (1+1+0+2) | 58:16,6 | +4:51,0 |
23. | Daniel Böhm | Niemcy | 4 (1+1+0+2) | 58:17,3 | +4:51,7 |
24. | Jakov Fak | Słowenia | 5 (1+1+1+2) | 58:25,6 | +5:00,0 |
25. | Simon Schempp | Niemcy | 3 (1+1+1+0) | 58:26,1 | +5:00,5 |
26. | Jeremy Finello | Szwajcaria | 2 (0+1+0+1) | 58:31,4 | +5:05,8 |
27. | Jean-Guillaume Béatrix | Francja | 5 (2+1+1+1) | 58:34,4 | +5:08,8 |
28. | Cornel Puchianu | Rumunia | 3 (0+1+0+2) | 58:34,5 | +5:08,9 |
29. | Tarjei Bø | Norwegia | 5 (1+2+0+2) | 58:47,9 | +5:22,3 |
30. | Władimir Iliew | Bułgaria | 5 (0+2+1+2) | 58:53,8 | +5:28,2 |
31. | Tobias Eberhard | Austria | 5 (1+2+0+2) | 59:05,8 | +5:40,2 |
32. | Tsukasa Kobonoki | Japonia | 1 (0+0+0+1) | 59:08,4 | +5:42,8 |
33. | Jaroslav Soukup | Czechy | 4 (1+0+0+3) | 59:15,8 | +5:50,2 |
34. | Roland Lessing | Estonia | 3 (1+1+1+0) | 59:26,6 | +6:01,0 |
35. | Andreas Birnbacher | Niemcy | 5 (1+0+2+2) | 59:54,0 | +6:28,4 |
36. | David Komatz | Austria | 4 (2+1+0+1) | 59:58,5 | +6:32,9 |
37. | Artem Tyszczenko | Ukraina | 2 (1+0+0+1) | 1:00:01,5 | +6:35,9 |
38. | Ahti Toivanen | Finlandia | 4 (1+1+0+2) | 1:00:01,8 | +6:36,2 |
39. | Simon Desthieux | Francja | 5 (0+2+0+3) | 1:00:16,7 | +6:51,1 |
40. | Tomáš Hasilla | Słowacja | 2 (0+2+0+0) | 1:00:17,4 | +6:51,8 |
41. | Kauri Kõiv | Estonia | 4 (0+0+3+1) | 1:00:18,0 | +6:52,4 |
42. | Timofiej Łapszyn | Rosja | 6 (2+1+1+2) | 1:00:19,7 | +6:54,1 |
43. | Daniel Mesotitsch | Austria | 6 (4+0+0+2) | 1:00:24,5 | +6:58,9 |
44. | Matej Kazár | Słowacja | 4 (1+1+1+1) | 1:00:26,3 | +7:00,7 |
45. | Jan Sawicki | Kazachstan | 5 (2+2+0+1) | 1:00:34,3 | +7:08,7 |
46. | Tomáš Krupčík | Czechy | 3 (1+0+0+2) | 1:00:37,3 | +7:11,7 |
47. | Uładzimir Czapielin | Białoruś | 4 (1+2+0+1) | 1:00:39,0 | +7:13,4 |
48. | Lukas Hofer | Austria | 4 (0+1+0+3) | 1:00:40,6 | +7:15,0 |
49. | Brendan Green | Kanada | 4 (2+2+0+0) | 1:00:49,1 | +7:23,5 |
50. | Michael Rösch | Belgia | 4 (1+1+0+2) | 1:01:01,7 | +7:36,1 |
. | ... | ... | ... | ... | ... |
70. | Łukasz Szczurek | Polska | 5 (2+2+1+0) | 1:03:06,1 | +9:40,5 |
78. | Krzysztof Pływaczyk | Polska | 5 (1+0+3+1) | 1:03:36,8 | +10:11,2 |
Bieg indywidualny kobiet
Pozycja | Zawodniczka | Reprezentacja | Pudła | Wynik | Strata |
---|---|---|---|---|---|
Darja Domraczewa | Białoruś | 2 (0+0+1+1) | 46:43,6 | — | |
Kaisa Mäkäräinen | Finlandia | 2 (0+1+1+0) | 47:11,5 | +27,9 | |
Wałentyna Semerenko | Ukraina | 0 (0+0+0+0) | 47:21,7 | +38,1 | |
4. | Nadieżda Skardino | Białoruś | 1 (0+0+0+1) | 48:47,9 | +2:04,3 |
5. | Veronika Vítková | Czechy | 3 (0+1+2+0) | 48:52,7 | +2:09,1 |
6. | Franziska Hildebrand | Niemcy | 2 (0+1+0+1) | 49:09,3 | +2:25,7 |
7. | Tiril Eckhoff | Norwegia | 3 (0+0+2+1) | 49:12,2 | +2:28,6 |
8. | Jekatierina Głazyrina | Rosja | 1 (0+1+0+0) | 49:19,1 | +2:35,5 |
9. | Elisabeth Högberg | Szwecja | 1 (0+1+0+0) | 49:23,0 | +2:39,4 |
10. | Sophie Boilley | Francja | 1 (0+0+0+1) | 49:51,4 | +3:07,8 |
11. | Olga Podczufarowa | Rosja | 1 (1+0+0+0) | 49:55,9 | +3:12,3 |
12. | Megan Heinicke | Kanada | 1 (0+1+0+0) | 50:14,7 | +3:31,1 |
13. | Enora Latuillière | Francja | 2 (0+2+0+0) | 50:18,5 | +3:34,9 |
14. | Weronika Nowakowska-Ziemniak | Polska | 3 (0+1+1+1) | 50:29,5 | +3:45,9 |
15. | Julija Dżima | Ukraina | 1 (0+0+0+1) | 50:30,1 | +3:46,5 |
16. | Rosanna Crawford | Kanada | 3 (1+0+0+2) | 50:35,6 | +3:52,0 |
17. | Franziska Preuß | Niemcy | 2 (1+0+1+0) | 50:36,7 | +3:53,1 |
18. | Luise Kummer | Niemcy | 0 (0+0+0+0) | 50:37,2 | +3:53,6 |
19. | Marine Bolliet | Francja | 2 (1+1+0+0) | 50:37,5 | +3:53,9 |
20. | Jitka Landová | Czechy | 3 (0+1+0+2) | 50:39,6 | +3:56,0 |
21. | Susan Dunklee | Stany Zjednoczone | 3 (0+2+0+1) | 50:42,7 | +3:59,1 |
22. | Jana Romanowa | Rosja | 1 (1+0+0+0) | 50:43,2 | +3:59,6 |
23. | Jana Gereková | Słowacja | 2 (0+1+1+0) | 50:52,6 | +4:09,0 |
24. | Karolin Horchler | Niemcy | 0 (0+0+0+0) | 51:02,1 | +4:18,5 |
25. | Teja Gregorin | Słowenia | 3 (1+2+0+0) | 51:07,9 | +4:24,3 |
26. | Krystyna Guzik | Polska | 2 (1+0+1+0) | 51:14,2 | +4:30,6 |
27. | Darja Wirołajnen | Rosja | 3 (0+1+0+2) | 51:15,0 | +4:31,4 |
28. | Karin Oberhofer | Włochy | 4 (0+2+0+2) | 51:15,9 | +4:32,3 |
29. | Nicole Gontier | Włochy | 2 (0+0+1+1) | 51:17,9 | +4:34,3 |
30. | Nastassia Dubarezawa | Białoruś | 2 (0+2+0+0) | 51:19,0 | +4:35,4 |
31. | Mona Brorsson | Szwecja | 2 (1+1+0+0) | 51:29,4 | +4:45,8 |
32. | Magdalena Gwizdoń | Polska | 3 (0+0+1+2) | 51:37,0 | +4:53,4 |
33. | Jekatierina Szumiłowa | Rosja | 2 (0+2+0+0) | 51:46,2 | +5:02,6 |
34. | Fuyuko Suzuki | Japonia | 3 (1+1+1+0) | 51:47,1 | +5:03,5 |
35. | Elisa Gasparin | Szwajcaria | 3 (0+1+0+2) | 51:58,1 | +5:14,5 |
36. | Éva Tófalvi | Rumunia | 3 (0+1+1+1) | 52:04,2 | +5:20,6 |
37. | Olga Abramowa | Ukraina | 2 (0+1+1+0) | 52:07,0 | +5:23,4 |
38. | Lisa Theresa Hauser | Austria | 2 (0+0+1+1) | 52:22,7 | +5:39,1 |
39. | Vanessa Hinz | Niemcy | 3 (0+3+0+0) | 52:27,5 | +5:43,9 |
40. | Natalja Burdyga | Ukraina | 3 (1+0+0+2) | 52:39,9 | +5:56,3 |
41. | Anaïs Bescond | Francja | 4 (1+2+1+0) | 52:58,6 | +6:15,0 |
42. | Eva Puskarčíková | Czechy | 4 (0+0+0+4) | 53:04,4 | +6:20,8 |
43. | Katharina Innerhofer | Austria | 5 (0+1+1+3) | 53:08,3 | +6:24,7 |
44. | Monika Hojnisz | Polska | 5 (2+1+1+1) | 53:14,4 | +6:30,8 |
45. | Galina Wiszniewska | Kazachstan | 3 (1+1+0+1) | 53:17,1 | +6:33,5 |
46. | Luminița Pișcoran | Rumunia | 4 (0+2+0+2) | 53:28,3 | +6:44,7 |
47. | Andreja Mali | Słowenia | 4 (0+0+2+2) | 53:35,1 | +6:51,5 |
48. | Terézia Poliaková | Słowacja | 4 (2+1+0+1) | 53:40,4 | +6:56,8 |
49. | Kaia Wøien Nicolaisen | Norwegia | 4 (0+1+2+1) | 53:57,2 | +7:13,6 |
50. | Anaïs Chevalier | Francja | 5 (0+3+0+2) | 53:57,5 | +7:13,9 |
. | ... | ... | ... | ... | ... |
82. | Anna Mąka | Polska | 5 (0+4+0+0) | 57:24,3 | +10:40,7 |
Sprint mężczyzn
Pozycja | Zawodnik | Reprezentacja | Pudła | Wynik | Strata |
---|---|---|---|---|---|
Martin Fourcade | Francja | 0 (0+0) | 24:46,6 | — | |
Ondřej Moravec | Czechy | 0 (0+0) | 25:14,9 | +28,3 | |
Jakov Fak | Słowenia | 0 (0+0) | 25:15,3 | +28,7 | |
4. | Michal Šlesingr | Czechy | 0 (0+0) | 25:25,5 | +38,9 |
5. | Jewgienij Garaniczew | Rosja | 0 (0+0) | 25:31,6 | +45,0 |
6. | Anton Szypulin | Rosja | 1 (1+0) | 25:34,7 | +48,1 |
7. | Emil Hegle Svendsen | Norwegia | 1 (0+1) | 25:36,0 | +49,4 |
8. | Ole Einar Bjørndalen | Norwegia | 2 (1+1) | 25:43,2 | +56,6 |
9. | Nathan Smith | Kanada | 0 (0+0) | 25:46,9 | +1:00,3 |
10. | Simon Eder | Austria | 1 (0+1) | 25:49,0 | +1:02,4 |
11. | Simon Schempp | Niemcy | 1 (0+1) | 25:50,9 | +1:04,3 |
12. | Erik Lesser | Niemcy | 0 (0+0) | 25:54,9 | +1:08,3 |
13. | Andrejs Rastorgujevs | Łotwa | 1 (1+0) | 25:55,0 | +1:08,4 |
14. | Daniel Böhm | Niemcy | 0 (0+0) | 25:57,6 | +1:11,0 |
15. | Tarjei Bø | Norwegia | 2 (0+2) | 25:58,4 | +1:11,8 |
16. | Alexander Os | Norwegia | 1 (1+0) | 26:04,6 | +1:18,0 |
17. | Tim Burke | Stany Zjednoczone | 2 (1+1) | 26:04,8 | +1:18,2 |
18. | Aleksandr Paczenkin | Rosja | 1 (0+1) | 26:05,1 | +1:18,5 |
19. | Artem Pryma | Ukraina | 1 (1+0) | 26:06,5 | +1:19,9 |
20. | Jean-Guillaume Béatrix | Francja | 2 (0+2) | 26:12,1 | +1:25,5 |
21. | Dmitrij Małyszko | Rosja | 1 (0+1) | 26:13,5 | +1:26,9 |
22. | Andreas Birnbacher | Niemcy | 1 (1+0) | 26:14,9 | +1:28,3 |
23. | Lowell Bailey | Stany Zjednoczone | 1 (1+0) | 26:15,0 | +1:28,4 |
24. | Simon Fourcade | Francja | 2 (0+2) | 26:18,7 | +1:32,1 |
25. | Matej Kazár | Słowacja | 1 (0+1) | 26:19,4 | +1:32,8 |
26. | Klemen Bauer | Słowenia | 2 (1+1) | 26:21,3 | +1:34,7 |
27. | Arnd Peiffer | Niemcy | 1 (1+0) | 26:23,3 | +1:36,7 |
28. | Serhij Semenow | Ukraina | 2 (1+1) | 26:25,9 | +1:39,3 |
29. | David Komatz | Austria | 1 (0+1) | 26:26.7 | +1:40,1 |
30. | Dominik Landertinger | Austria | 2 (1+1) | 26:31,2 | +1:44,6 |
31. | Maksim Cwietkow | Rosja | 1 (0+1) | 26:32,4 | +1:45,8 |
32. | Daniel Mesotitsch | Austria | 2 (2+0) | 26:32,9 | +1:46,3 |
33. | Tomáš Krupčík | Czechy | 0 (0+0) | 26:35,0 | +1:48,4 |
34. | Lukas Hofer | Włochy | 2 (1+1) | 26:39,3 | +1:52,7 |
35. | Cornel Puchianu | Rumunia | 2 (1+1) | 26:39,8 | +1:53,2 |
36. | Fredrik Lindström | Szwecja | 2 (2+0) | 26:40,4 | +1:53,8 |
37. | Juryj Ladau | Białoruś | 1 (0+1) | 26:42,7 | +1:56,1 |
38. | Krasimir Anew | Bułgaria | 1 (1+0) | 26:46,4 | +1:59,8 |
39. | Tobias Eberhard | Austria | 1 (0+1) | 26:50,1 | +2:03,5 |
40. | Johannes Thingnes Bø | Norwegia | 4 (2+2) | 26:50,7 | +2:04,1 |
41. | Jan Sawicki | Kazachstan | 2 (0+2) | 26:50,8 | +2:04,2 |
42. | Timofiej Łapszyn | Rosja | 3 (1+2) | 26:52,8 | +2:06,2 |
43. | Quentin Fillon Maillet | Francja | 3 (1+2) | 26:52,9 | +2:06,3 |
44. | Tomáš Hasilla | Słowacja | 1 (1+0) | 26:56,7 | +2:10,1 |
45. | Vetle Sjåstad Christiansen | Norwegia | 1 (1+0) | 26:59,8 | +2:13,2 |
46. | Ahti Toivanen | Finlandia | 2 (1+1) | 27:00,3 | +2:13,7 |
47. | Peppe Femling | Szwecja | 2 (0+2) | 27:00,8 | +2:14,2 |
48. | Gaspard Cuenot | Szwajcaria | 1 (0+1) | 27:00,9 | +2:14,3 |
49. | Michal Krčmář | Czechy | 2 (1+1) | 27:04,2 | +2:17,6 |
50. | Florian Graf | Niemcy | 2 (0+2) | 27:08,9 | +2:22,3 |
. | ... | ... | ... | ... | ... |
78. | Łukasz Szczurek | Polska | 1 (1+0) | 28:08,9 | +3:22,3 |
86. | Krzysztof Pływaczyk | Polska | 2 (0+2) | 28:33,9 | +3:47,3 |
Sprint kobiet
Pozycja | Zawodniczka | Reprezentacja | Pudła | Wynik | Strata |
---|---|---|---|---|---|
Tiril Eckhoff | Norwegia | 1 (0+1) | 21:35,5 | — | |
Veronika Vítková | Czechy | 0 (0+0) | 21:40,1 | +4,6 | |
Kaisa Mäkäräinen | Finlandia | 2 (1+1) | 21:43,1 | +7,6 | |
4. | Dorothea Wierer | Włochy | 0 (0+0) | 21:44,9 | +9,4 |
5. | Darja Domraczewa | Białoruś | 1 (0+1) | 21:45,0 | +9,5 |
6. | Wałentyna Semerenko | Ukraina | 0 (0+0) | 22:01,3 | +25,8 |
7. | Teja Gregorin | Słowenia | 0 (0+0) | 22:18,9 | +43,4 |
8. | Karin Oberhofer | Włochy | 2 (0+2) | 22:22,0 | +46,5 |
9. | Franziska Hildebrand | Niemcy | 1 (0+1) | 22:22,3 | +46,8 |
10. | Enora Latuillière | Francja | 2 (1+1) | 22:24,0 | +48,5 |
11. | Marine Bolliet | Francja | 1 (1+0) | 22:43,7 | +1:08,2 |
12. | Rosanna Crawford | Kanada | 2 (1+1) | 22:45,8 | +1:10,3 |
13. | Olga Podczufarowa | Rosja | 1 (0+1) | 22:46,9 | +1:11,4 |
13. | Lisa Theresa Hauser | Austria | 0 (0+0) | 22:46,9 | +1:11,4 |
15. | Sophie Boilley | Francja | 1 (0+1) | 22:47,3 | +1:11,8 |
16. | Magdalena Gwizdoń | Polska | 2 (0+2) | 22:50,0 | +1:14,5 |
17. | Eva Puskarčíková | Czechy | 1 (0+1) | 22:51,3 | +1:15,8 |
18. | Anaïs Bescond | Francja | 1 (1+0) | 22:54,2 | +1:18,7 |
19. | Coline Varcin | Francja | 0 (0+0) | 22:54,8 | +1:19,3 |
20. | Jekatierina Głazyrina | Rosja | 1 (0+1) | 22:56,2 | +1:20,7 |
20. | Nadieżda Pisariewa | Białoruś | 0 (0+0) | 22:56,2 | +1:20,7 |
22. | Franziska Preuß | Niemcy | 2 (0+2) | 22:56,9 | +1:21,4 |
23. | Jitka Landová | Czechy | 1 (0+1) | 22:58,1 | +1:22,6 |
24. | Fanny Welle-Strand Horn | Norwegia | 2 (1+1) | 22:58,5 | +1:23,0 |
25. | Elisa Gasparin | Szwajcaria | 1 (0+1) | 23:00,1 | +1:24,6 |
26. | Olga Abramowa | Ukraina | 1 (0+1) | 23:00,3 | +1:24,8 |
27. | Darja Usanowa | Kazachstan | 1 (0+1) | 23:02,1 | +1:26,6 |
28. | Weronika Nowakowska-Ziemniak | Polska | 1 (0+1) | 23:04,1 | +1:28,6 |
29. | Gabriela Soukalová | Czechy | 3 (0+3) | 23:05,4 | +1:29,9 |
30. | Nadija Biełkina | Ukraina | 0 (1+1) | 23:05,6 | +1:30,1 |
31. | Andreja Mali | Słowenia | 1 (0+1) | 23:09,9 | +1:34,4 |
32. | Krystyna Guzik | Polska | 1 (0+1) | 23:11,6 | +1:36,1 |
33. | Desisława Stojanowa | Bułgaria | 0 (0+0) | 23:12,0 | +1:36,5 |
34. | Natalja Burdyga | Ukraina | 1 (0+1) | 23:15,9 | +1:40,4 |
35. | Jana Romanowa | Rosja | 3 (3+0) | 23:16,3 | +1:40,8 |
36. | Katharina Innerhofer | Austria | 1 (0+1) | 23:19,3 | +1:43,8 |
37. | Nicole Gontier | Włochy | 2 (0+2) | 23:23,3 | +1:47,5 |
38. | Lisa Vittozzi | Włochy | 0 (0+0) | 23:25,0 | +1:49,3 |
39. | Jana Gereková | Słowacja | 3 (2+1) | 23:29,8 | +1:54,5 |
40. | Luminița Pișcoran | Rumunia | 1 (0+1) | 23:30,0 | +1:55,9 |
41. | Susan Dunklee | Stany Zjednoczone | 3 (1+2) | 23:31,4 | +1:55,2 |
42. | Zhang Yan | Chiny | 0 (0+0) | 23:33,7 | +1:58,2 |
43. | Mona Brorsson | Szwecja | 1 (1+0) | 23:34,1 | +1:58,6 |
44. | Galina Wiszniewska | Kazachstan | 0 (0+0) | 23:34,9 | +1:59,4 |
45. | Karolin Horchler | Niemcy | 0 (0+0) | 23:39,1 | +2:03,6 |
46. | Jekatierina Szumiłowa | Rosja | 2 (0+2) | 23:40,5 | +2:05,0 |
47. | Elisabeth Högberg | Szwecja | 2 (1+1) | 23:40,6 | +2:06,1 |
48. | Terézia Poliaková | Słowacja | 1 (1+0) | 23:42,0 | +2:06,5 |
49. | Dunja Zdouc | Austria | 3 (0+3) | 23:42,2 | +2:06,7 |
50. | Lucie Charvátová | Czechy | 2 (1+1) | 23:42,4 | +2:06,9 |
. | ... | ... | ... | ... | ... |
75. | Monika Hojnisz | Polska | 3 (3+0) | 24:37,6 | +3:02,1 |
95. | Anna Mąka | Polska | 1 (0+1) | 26:34,4 | +4:58,9 |
Bieg pościgowy mężczyzn
Pozycja | Zawodnik | Reprezentacja | Pudła | Wynik | Strata |
---|---|---|---|---|---|
Martin Fourcade | Francja | 4 (2+1+0+1) | 33:54,9 | + | |
Anton Szypulin | Rosja | 1 (0+0+1+0) | 34:04,9 | +10,0 | |
Emil Hegle Svendsen | Norwegia | 2 (0+1+0+1) | 34:21,2 | +26,3 | |
4. | Jakov Fak | Słowenia | 3 (0+0+1+2) | 34:21,6 | +26,7 |
5. | Dominik Landertinger | Austria | 1 (0+0+0+1) | 34:21,7 | +26,8 |
6. | Simon Schempp | Niemcy | 1 (0+0+0+1) | 34:23,0 | +28,1 |
7. | Andreas Birnbacher | Niemcy | 1 (0+0+0+1) | 34:26,5 | +31,6 |
8. | Alexander Os | Norwegia | 1 (0+0+0+1) | 34:37,9 | +43,0 |
9. | Jean-Guillaume Béatrix | Francja | 2 (0+0+1+1) | 34:51,9 | +57,0 |
10. | Ole Einar Bjørndalen | Norwegia | 3 (0+0+2+1) | 34:58,1 | +1:03,2 |
11. | Jewgienij Garaniczew | Rosja | 3 (0+0+3+0) | 35:02,6 | +1:07,7 |
12. | Klemen Bauer | Słowenia | 2 (0+0+1+1) | 35:09,9 | +1:15,0 |
13. | Fredrik Lindström | Szwecja | 1 (0+0+0+1) | 35:21,5 | +1:26,6 |
14. | Tarjei Bø | Norwegia | 5 (1+1+1+2) | 35:24,8 | +1:29,9 |
15. | Vetle Sjåstad Christiansen | Norwegia | 0 (0+0+0+0) | 35:25,0 | +1:30,1 |
16. | Nathan Smith | Kanada | 3 (0+0+0+3) | 35:25,8 | +1:30,9 |
17. | Lowell Bailey | Stany Zjednoczone | 3 (0+0+2+1) | 35:30,6 | +1:35,7 |
18. | Arnd Peiffer | Niemcy | 3 (0+0+1+2) | 35:30,7 | +1:35,8 |
19. | Michal Šlesingr | Czechy | 5 (0+2+1+2) | 35:47,4 | +1:52,5 |
20. | Ondřej Moravec | Czechy | 5 (1+1+1+2) | 35:50,0 | +1:55,1 |
21. | Tomáš Krupčík | Czechy | 1 (0+0+1+0) | 35:56,7 | +2:01,8 |
22. | Krasimir Anew | Bułgaria | 1 (0+1+0+0) | 36:01,5 | +2:06,6 |
23. | Erik Lesser | Niemcy | 5 (1+1+1+2) | 36:03,8 | +2:08,9 |
24. | Simon Eder | Austria | 5 (1+0+3+1) | 36:05,2 | +2:10,3 |
25. | Daniel Mesotitsch | Austria | 1 (0+0+0+1) | 36:05,4 | +2:10,5 |
26. | Quentin Fillon Maillet | Francja | 3 (2+0+0+1) | 36:06,1 | +2:11,2 |
27. | Jan Sawicki | Kazachstan | 2 (0+1+1+0) | 36:14,7 | +2:19,8 |
28. | Andrejs Rastorgujevs | Łotwa | 6 (0+1+3+2) | 36:23,2 | +2:28,3 |
29. | Maksim Cwietkow | Rosja | 3 (0+0+2+1) | 36:24,2 | +2:29,3 |
30. | Johannes Thingnes Bø | Norwegia | 5 (0+0+2+3) | 36:26,0 | +2:31,1 |
31. | Timofiej Łapszyn | Rosja | 5 (2+1+1+1) | 36:27,1 | +2:32,2 |
32. | Lukas Hofer | Włochy | 3 (0+0+1+2) | 36:34,9 | +2:40,0 |
33. | Daniel Böhm | Niemcy | 4 (0+0+2+2) | 36:39,5 | +2:44,6 |
34. | Simon Fourcade | Francja | 5 (0+3+0+2) | 36:49,5 | +2:54,7 |
35. | Tim Burke | Stany Zjednoczone | 6 (1+0+2+3) | 36:49,8 | +2:54,9 |
36. | Serhij Semenow | Ukraina | 5 (1+0+1+3) | 36:53,6 | +2:58,5 |
37. | Władimir Iliew | Bułgaria | 2 (1+0+0+1) | 37:03,4 | +3:08,5 |
38. | Artem Pryma | Ukraina | 6 (1+2+3+0) | 37:04,3 | +3:09,4 |
39. | Juryj Ladau | Białoruś | 3 (0+1+2+0) | 37:09,9 | +3:15,0 |
40. | David Komatz | Austria | 3 (2+1+0+0) | 37:14,0 | +3:19,1 |
41. | Aleksandr Paczenkin | Rosja | 7 (3+1+1+2) | 37:40,2 | +3:45,3 |
42. | Florian Graf | Niemcy | 4 (0+0+2+2) | 37:41,1 | +3:46,2 |
43. | Michal Krčmář | Czechy | 4 (1+2+0+1) | 37:41,7 | +3:46,8 |
44. | Dmitrij Małyszko | Rosja | 6 (2+2+0+2) | 37:46,9 | +3:52,0 |
45. | Cornel Puchianu | Rumunia | 7 (0+2+3+2) | 38:08,9 | +4:14,0 |
46. | Leif Nordgren | Stany Zjednoczone | 4 (1+0+1+2) | 38:23,4 | +4:28,5 |
47. | Uładzimir Czapielin | Białoruś | 6 (0+3+1+2) | 38:26,9 | +4:32,0 |
48. | Sven Grossegger | Austria | 5 (0+0+3+2) | 38:29,1 | +4:34,2 |
49. | Aleksandr Żyrnyj | Ukraina | 4 (1+1+1+1) | 38:34,2 | +4:39,3 |
50. | Tobias Arwidson | Szwecja | 4 (0+2+1+1) | 38:43,5 | +4:48,6 |
Bieg pościgowy kobiet
Pozycja | Zawodniczka | Reprezentacja | Pudła | Wynik | Strata |
---|---|---|---|---|---|
Kaisa Mäkäräinen | Finlandia | 3 (1+1+0+1) | 35:01,7 | – | |
Wałentyna Semerenko | Ukraina | 4 (1+0+2+1) | 35:49,6 | 47,9 | |
Dorothea Wierer | Włochy | 4 (1+1+0+2) | 35:50,0 | 48,3 | |
4. | Darja Domraczewa | Białoruś | 5 (1+0+3+1) | 36:10,1 | 1:08,4 |
5. | Teja Gregorin | Słowenia | 2 (1+0+1+0) | 36:16,0 | 1:14,3 |
6. | Tiril Eckhoff | Norwegia | 7 (2+0+2+3) | 36:19,8 | 1:18,1 |
7. | Veronika Vítková | Czechy | 5 (1+0+3+1) | 36:22,3 | 1:20,6 |
8. | Marine Bolliet | Francja | 2 (0+1+0+1) | 36:27,4 | 1:25,7 |
9. | Jekatierina Głazyrina | Rosja | 2 (0+1+0+1) | 36:31,7 | 1:30,0 |
10. | Franziska Hildebrand | Niemcy | 3 (2+0+1+0) | 36:39,6 | 1:37,9 |
11. | Karin Oberhofer | Włochy | 5 (1+1+2+1) | 36:42,5 | 1:40,8 |
12. | Anaïs Bescond | Francja | 3 (0+2+1+0) | 36:43,2 | 1:41,5 |
13. | Franziska Preuß | Niemcy | 3 (1+0+1+1) | 36:45,6 | 1:43,9 |
14. | Rosanna Crawford | Kanada | 4 (1+1+1+1) | 36:50,0 | 1:48,3 |
15. | Olga Podczufarowa | Rosja | 4 (1+1+0+2) | 36:51,2 | 1:49,5 |
16. | Jana Romanowa | Rosja | 2 (0+1+0+1) | 36:54,9 | 1:53,2 |
17. | Eva Puskarčíková | Czechy | 3 (1+0+2+0) | 36:58,5 | 1:56,8 |
18. | Jitka Landová | Czechy | 3 (0+1+1+1) | 37:14,1 | 2:12,4 |
19. | Susan Dunklee | Stany Zjednoczone | 3 (0+2+1+0) | 37:31,8 | 2:30,1 |
20. | Natalja Burdyga | Ukraina | 3 (0+0+2+1) | 37:40,6 | 2:38,9 |
21. | Gabriela Soukalová | Czechy | 4 (0+0+1+3) | 37:45,6 | 2:43,9 |
22. | Nadieżda Pisariewa | Białoruś | 3 (0+0+1+2) | 37:52,1 | 2:50,4 |
23. | Elise Ringen | Norwegia | 3 (0+0+1+2) | 37:55,5 | 2:53,8 |
24. | Andreja Mali | Słowenia | 4 (0+0+2+2) | 38:07,0 | 3:05,3 |
25. | Jekatierina Szumiłowa | Rosja | 3 (1+0+1+1) | 38:14,7 | 3:13,0 |
26. | Sophie Boilley | Francja | 4 (1+1+1+1) | 38:14,9 | 3:13,2 |
27. | Lisa Vittozzi | Włochy | 0 (0+0+0+0) | 38:17,0 | 3:15,3 |
28. | Fanny Welle-Strand Horn | Norwegia | 7 (1+1+3+2) | 38:18,9 | 3:27,2 |
29. | Mona Brorsson | Szwecja | 2 (0+1+1+0) | 38:31,4 | 3:29,7 |
30. | Darja Usanowa | Kazachstan | 6 (1+3+1+1) | 38:46,9 | 3:45,2 |
31. | Darja Wirołajnen | Rosja | 4 (1+1+2+0) | 38:47,8 | 3:46,1 |
32. | Lisa Theresa Hauser | Austria | 5 (1+1+3+0) | 38:51,3 | 3:49,6 |
33. | Dunja Zdouc | Austria | 3 (1+1+0+1) | 38:52,8 | 3:51,1 |
34. | Nastassia Dubarezawa | Białoruś | 4 (0+1+1+2) | 38:54,6 | 3:52,9 |
35. | Enora Latuillière | Francja | 9 (2+2+3+2) | 39:11,6 | 4:09,9 |
36. | Marte Olsbu | Norwegia | 4 (1+2+1+0) | 39:13,6 | 4:11,9 |
37. | Desisława Stojanowa | Bułgaria | 4 (1+1+1+1) | 39:19,4 | 4:17,7 |
38. | Olga Jakuszowa | Rosja | 5 (0+2+2+1) | 39:20,9 | 4:19,2 |
39. | Vanessa Hinz | Niemcy | 5 (0+0+3+2) | 39:24,0 | 4:22,3 |
40. | Coline Varcin | Francja | 6 (2+0+2+2) | 39:29,2 | 4:27,5 |
41. | Galina Wiszniewska | Kazachstan | 4 (2+2+0+0) | 39:29,3 | 4:27,6 |
42. | Nadija Biełkina | Ukraina | 6 (2+1+2+1) | 39:36,6 | 4:34,9 |
43. | Mari Laukkanen | Finlandia | 6 (1+2+2+1) | 39:45,6 | 4:43,9 |
44. | Elisa Gasparin | Szwajcaria | 7 (1+2+3+1) | 39:48,4 | 4:46,7 |
45. | Jana Gereková | Słowacja | 6 (2+1+3+0) | 39:48,6 | 4:46,9 |
46. | Nicole Gontier | Włochy | 7 (2+2+1+2) | 39:49,9 | 4:48,2 |
47. | Magdalena Gwizdoń | Polska | 8 (4+0+3+1) | 39:54,5 | 4:52,8 |
48. | Weronika Nowakowska-Ziemniak | Polska | 8 (3+1+2+2) | 40:02,8 | 5:01,1 |
49. | Krystyna Guzik | Polska | 8 (1+1+4+2) | 40:07,6 | 5:05,9 |
50. | Katharina Innerhofer | Austria | 8 (1+3+3+1) | 40:14,1 | 5:12,4 |
. | ... | ... | ... | ... | ... |
Sztafeta mieszana
Do zawodów zgłoszonych zostało 23 sztafety.
Lp. | Reprezentacja | Zawodnicy | Strzelanie | Czas zawodnika | Czas drużyny | Strata | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | ||||||
Francja | Anaïs Bescond | 0+0 | 0+3 | 18:20,6 | 1:15:05,5 | — | |
Anaïs Chevalier | 0+3 | 0+2 | 19:26,8 | ||||
Simon Fourcade | 0+1 | 0+0 | 19:13,2 | ||||
Martin Fourcade | 0+0 | 0+2 | 18:04,9 | ||||
Norwegia | Synnøve Solemdal | 0+3 | 1+3 | 19:39,0 | 1:15:05,5 | +0,0 | |
Tiril Eckhoff | 0+1 | 0+1 | 18:27,2 | ||||
Vetle Sjåstad Christiansen | 0+0 | 0+3 | 18:46,3 | ||||
Lars Helge Birkeland | 0+0 | 0+0 | 18:13,2 | ||||
Niemcy | Franziska Hildebrand | 0+2 | 0+0 | 18:27,0 | 1:15:05,5 | +0,0 | |
Franziska Preuß | 0+1 | 0+3 | 19:02,3 | ||||
Arnd Peiffer | 0+2 | 0+1 | 19:06,7 | ||||
Simon Schempp | 0+0 | 0+0 | 18:29,7 | ||||
4. | Ukraina | Natalja Burdyga | 0+0 | 0+3 | 18:42,4 | 1:15:37,1 | +31,6 |
Wałentyna Semerenko | 0+2 | 0+3 | 19:00,8 | ||||
Dmytro Pidruczny | 0+1 | 0+3 | 19:11,9 | ||||
Serhij Semenow | 0+1 | 0+1 | 18:42,0 | ||||
5. | Włochy | Karin Oberhofer | 0+0 | 0+1 | 18:04,9 | 1:15:50,7 | +45,2 |
Nicole Gontier | 0+1 | 0+1 | 19:08,9 | ||||
Markus Windisch | 0+1 | 2+3 | 20:09,5 | ||||
Lukas Hofer | 0+0 | 0+2 | 18:27,4 | ||||
6. | Słowenia | Andreja Mali | 0+2 | 0+1 | 18:46,4 | 1:15:51,0 | +45,5 |
Teja Gregorin | 0+0 | 0+0 | 18:58,3 | ||||
Klemen Bauer | 0+2 | 0+0 | 18:41,6 | ||||
Jakov Fak | 0+1 | 1+3 | 19:24,7 | ||||
7. | Stany Zjednoczone | Susan Dunklee | 0+0 | 0+2 | 18:05,9 | 1:15:54,1 | +48,6 |
Annelies Cook | 0+2 | 0+0 | 19:43,2 | ||||
Tim Burke | 0+1 | 0+2 | 19:02,9 | ||||
Lowell Bailey | 0+0 | 0+3 | 19:02,1 | ||||
8. | Austria | Lisa Theresa Hauser | 0+0 | 0+0 | 18:27,6 | 1:15:55,9 | +50,4 |
Katharina Innerhofer | 1+3 | 0+2 | 20:16,2 | ||||
Simon Eder | 0+2 | 0+0 | 18:45,0 | ||||
Dominik Landertinger | 0+0 | 0+2 | 18:27,1 | ||||
9. | Czechy | Veronika Vítková | 0+1 | 0+2 | 18:04,7 | 1:15:59,4 | +53,9 |
Eva Puskarčíková | 0+2 | 0+2 | 19:36,5 | ||||
Michal Šlesingr | 0+0 | 0+3 | 18:43,4 | ||||
Ondřej Moravec | 0+2 | 0+1 | 19:34,8 | ||||
10. | Szwecja | Elisabeth Högberg | 0+0 | 0+3 | 18:45,2 | 1:16:00,5 | +55,0 |
Mona Brorsson | 0+1 | 0+2 | 19:17,2 | ||||
Tobias Arwidson | 0+2 | 0+0 | 19:43,2 | ||||
Fredrik Lindström | 0+0 | 0+0 | 18:14,9 | ||||
11. | Białoruś | Nadieżda Skardino | 1+3 | 0+1 | 19:29,9 | 1:16:02,9 | +57,4 |
Darja Domraczewa | 0+0 | 0+0 | 17:39,5 | ||||
Uładzimir Czapielin | 0+3 | 1+3 | 19:42,3 | ||||
Juryj Ladau | 0+0 | 0+3 | 19:11,2 | ||||
12. | Rosja | Jekatierina Głazyrina | 0+3 | 0+2 | 18:52,4 | 1:16:03,2 | +57,7 |
Jana Romanowa | 0+0 | 0+0 | 18:27,9 | ||||
Jewgienij Garaniczew | 0+1 | 0+3 | 19:58,8 | ||||
Timofiej Łapszyn | 0+1 | 0+3 | 18:44,1 | ||||
13. | Szwajcaria | Elisa Gasparin | 0+0 | 0+2 | 19:13,2 | 1:16:55,1 | +1:49,6 |
Aita Gasparin | 0+0 | 0+1 | 19:32,7 | ||||
Benjamin Weger | 0+1 | 0+1 | 18:56,8 | ||||
Ivan Joller | 0+1 | 0+1 | 19:12,4 | ||||
14. | Polska | Krystyna Guzik | 0+0 | 0+1 | 18:33,1 | 1:17:34,4 | +2:28,9 |
Magdalena Gwizdoń | 0+1 | 0+1 | 19:01,9 | ||||
Łukasz Szczurek | 0+3 | 0+0 | 19:44,7 | ||||
Krzysztof Pływaczyk | 0+1 | 0+1 | 20:14,7 | ||||
15. | Kazachstan | Galina Wiszniewska | 0+2 | 0+1 | 19:26,8 | 1:18:25,0 | +3:19,5 |
Darja Usanowa | 0+1 | 0+3 | 19:26,7 | ||||
Jan Sawicki | 0+1 | 0+3 | 19:17,3 | ||||
Aleksandr Trifonow | 0+2 | 0+0 | 20:14,2 | ||||
16. | Słowacja | Jana Gereková | 0+0 | 0+3 | 18:15,8 | 1:18:46,6 | +3:41,1 |
Terézia Poliaková | 2+3 | 0+1 | 21:01,2 | ||||
Matej Kazár | 0+0 | 0+0 | 19:00,6 | ||||
Martin Otčenáš | 1+3 | 0+2 | 20:29,0 | ||||
17. | Kanada | Rosanna Crawford | 0+0 | 0+1 | 18:07,6 | 1:18:46,9 | +3:41,4 |
Zina Kocher | 0+3 | 2+3 | 20:59,1 | ||||
Nathan Smith | 0+0 | 0+1 | 19:36,2 | ||||
Marc Andre Bedard | 0+0 | 0+2 | 20:04,0 | ||||
18. | Bułgaria | Emilija Jordanowa | 0+1 | 0+1 | 19:27,0 | 1:19:16,8 | +4:11,3 |
Desisława Stojanowa | 0+0 | 0+2 | 20:00,9 | ||||
Krasimir Anew | 0+0 | 1+3 | 19:52,4 | ||||
Iwan Złatew | 0+1 | 0+3 | 19:56,5 | ||||
19. | Finlandia | Kaisa Mäkäräinen | 0+3 | 0+0 | 18:02,7 | 1:19:26,2 | +4:20,7 |
Sanna Markkanen | 0+1 | 1+3 | 21:15,5 | ||||
Ahti Toivanen | 0+2 | 0+3 | 19:56,7 | ||||
Olli Hiidensalo | 0+3 | 0+2 | 20:11,3 | ||||
20. | Rumunia | Réka Ferencz | 0+1 | 0+2 | 20:10,8 | 1:19:33,2 | +4:27,7 |
Luminița Pișcoran | 0+1 | 0+3 | 19:49,5 | ||||
George Buta | 0+2 | 0+3 | 20:19,3 | ||||
Cornel Puchianu | 0+0 | 0+2 | 19:13,6 | ||||
21. | Estonia | Kadri Lehtla | 0+2 | 0+0 | 19:37,8 | 1:20:20,5 | +5:15,0 |
Grete Gaim | 0+1 | 0+2 | 21:24,7 | ||||
Kauri Kõiv | 0+0 | 0+3 | 19:50,8 | ||||
Roland Lessing | 0+0 | 0+2 | 19:27,2 | ||||
LPD | Litwa | Natalija Kočergina | 0+3 | 0+2 | 21:11,3 | ||
Marija Kaznačenko | 0+3 | 1+3 | 22:23,1 | ||||
Tomas Kaukėnas | 0+1 | 0+1 | 19:38,3 | ||||
Karol Dąbrowski | 0+0 | 0+0 | |||||
LPD | Wielka Brytania | Amanda Lightfoot | 0+1 | 0+1 | 18:54,2 | ||
Nerys Jones | 0+2 | 5+3 | 29:44,4 | ||||
Lee-Steve Jackson | 0+2 | 0+2 | 20:21,6 | ||||
Marcel Laponder | 0+2 | 0+2 |
Klasyfikacje po zawodach w Östersund
Klasyfikacje generalne | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Klasyfikacje sprintu | |||||||||||||||||||||||||
|
|
Klasyfikacje biegu indywidualnego | |||||||||||||||||||||||||
|
|
Klasyfikacje biegu pościgowego | |||||||||||||||||||||||||
|
|
Bibliografia
- BMW IBU World Cup Biathlon 1 (ang.). [dostęp 2014-11-15].
Media użyte na tej stronie
Autor: Alexrk2, Licencja: CC BY-SA 3.0
Ta mapa została stworzona za pomocą GeoTools.
Autor: https://phabricator.wikimedia.org/diffusion/GOJU/browse/master/AUTHORS.txt, Licencja: MIT
An icon from the OOjs UI MediaWiki lib.
Flaga Finlandii
An icon that represents a gold medal
An icon that represents a silver medal
An icon that represents a bronze medal
The flag of Navassa Island is simply the United States flag. It does not have a "local" flag or "unofficial" flag; it is an uninhabited island. The version with a profile view was based on Flags of the World and as a fictional design has no status warranting a place on any Wiki. It was made up by a random person with no connection to the island, it has never flown on the island, and it has never received any sort of recognition or validation by any authority. The person quoted on that page has no authority to bestow a flag, "unofficial" or otherwise, on the island.
Pictograms of Olympic sports - Biathlon