Puchar Świata w kombinacji norweskiej 2015/2016
| |||
Data | 5 grudnia 2015 | ||
---|---|---|---|
Miejsce rozpoczęcia | |||
Miejsce zakończenia | |||
Organizator | |||
Liczba konkurencji | 18 (22) | ||
Zwycięzcy | |||
Generalna | |||
Puchar Narodów | |||
Strona internetowa |
Sezon 2015/2016 Pucharu Świata w kombinacji norweskiej miał się rozpocząć 28 listopada 2015 w fińskiej Ruce, jednak ostatecznie rozpoczął się 5 grudnia 2015 w norweskim Lillehammer. Ostatnie zawody z tego cyklu zostały zaplanowane początkowo na 28 lutego 2016 we włoskim Val di Fiemme, jednak ostatecznie odbyły się 6 marca 2016 w niemieckim Schonach[1]. Kraje, w których odbywały się konkursy PŚ to Finlandia, Norwegia, Austria, Francja, Niemcy i Włochy. Finałowe zawody w Schonach składały się z dwóch serii skoków i biegu na 15 km.
Podczas trwania sezonu w kalendarzu PŚ doszło do następujących zmian:
- Konkursy w Ruce zostały odwołane z powodu silnego wiatru na skoczni i, wobec tego, braku możliwości przeprowadzenia konkursu skoków. Zastąpiły je dodatkowe konkursy w Trondheim[2] oraz w Lahti[3].
- Z powodu silnego wiatru pierwszy konkurs w Lillehammer został rozegrany metodą Gundersena, a nie jako konkurs drużynowy, zaś drugi z tego samego powodu został przeniesiony na skocznię HS100.
- Konkursy w Klingenthal zostały odwołane z powodu braku śniegu[4] - zastąpił je konkurs drużynowy w Schonach 4 marca 2016.
- Konkursy w Chaux-Neuve zostały opóźnione o tydzień, aby dać czas organizatorom przygotować trasy oraz skocznię[5].
- Bieg do trzecich zawodów w Seefeld został skrócony z 15km na 10km z powodu intensywnych opadów śniegu.
- Z powodu braku śniegu zawody w Schonach zostały przesunięte ze stycznia na marzec[1]. Planowany konkurs drużynowy zastąpiono konkursem indywidualnym.
Ostatecznie Puchar Świata wywalczył Niemiec Eric Frenzel, a Puchar Narodów zdobyli Niemcy.
Kalendarz i wyniki
Lp | Data | Miejscowość | Skocznia | Konkurencja | 1. miejsce | 2. miejsce | 3. miejsce |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Odwołano | |||||||
Odwołano | |||||||
1. | 5 grudnia 2015 | Lillehammer | Lysgårdsbakken | HS138/10 km[b] | Fabian Rießle | Akito Watabe | Ilkka Herola |
2. | 6 grudnia 2015 | HS100/10km[c] | Magnus Krog | Fabian Rießle | Lukas Klapfer | ||
3. | 19 grudnia 2015 | Ramsau am Dachstein | Mattensprunganlage | HS98/10 km | Magnus H. Moan | Magnus Krog | Jarl Magnus Riiber |
4. | 20 grudnia 2015 | HS98/10 km | Eric Frenzel | Jarl Magnus Riiber | Manuel Faißt | ||
Odwołano | |||||||
Odwołano | |||||||
5. | 23 stycznia 2016[e] | Chaux-Neuve | La Côté Feuillée | HS118/10 km | Eric Frenzel | Bernhard Gruber | Akito Watabe |
6. | 24 stycznia 2016[e] | HS118/10 km | Fabian Rießle | Eric Frenzel | Akito Watabe | ||
7. | 29 stycznia 2016 | Seefeld | Casino Arena | HS109/5 km | Eric Frenzel | Akito Watabe | Fabian Rießle |
8. | 30 stycznia 2016 | HS109/10 km | Eric Frenzel | Akito Watabe | Fabian Rießle | ||
9. | 31 stycznia 2016 | HS109/10 km[f] | Eric Frenzel | Akito Watabe | Fabian Rießle | ||
Nordic Combined Triple – klasyfikacja końcowa[6] | Eric Frenzel | Akito Watabe | Fabian Rießle | ||||
10. | 6 lutego 2016 | Oslo | Holmenkollbakken | HS134/10 km | Jarl Magnus Riiber | Akito Watabe | Eric Frenzel |
11. | 9 lutego 2016 | Trondheim | Granåsen | HS140/10 km[g] | Jørgen Gråbak | Eric Frenzel | Jarl Magnus Riiber |
12. | 10 lutego 2016 | HS140/10 km | Eric Frenzel | Akito Watabe | Jørgen Gråbak | ||
13. | 19 lutego 2016 | Lahti | Salpausselkä | HS130/10 km | Eric Frenzel | Akito Watabe | Jan Schmid |
14. | 20 lutego 2016 | HS130/2x7,5 km | Niemcy | Austria | Austria | ||
15. | 21 lutego 2016 | HS130/10 km[g] | Fabian Rießle | Eric Frenzel | Akito Watabe | ||
16. | 23 lutego 2016 | Kuopio | Puijo | HS127/10 km | Johannes Rydzek | Akito Watabe | Wilhelm Denifl |
17. | 26 lutego 2016 | Val di Fiemme | Trampolino Dal Ben | HS134/2x7,5 km | Norwegia
| Niemcy
| Francja |
18. | 27 lutego 2016 | HS134/10 km | Bernhard Gruber | Eric Frenzel | Jørgen Gråbak | ||
19. | 28 lutego 2016 | HS134/10 km[f] | Magnus Krog | Jørgen Gråbak | Fabian Rießle | ||
20. | 4 marca 2016 | Schonach | Langenwaldschanze | HS106/4x5km[h] | Norwegia
| Niemcy | Austria |
21. | 5 marca 2016[e] | HS106/10 km | Eric Frenzel | Jan Schmid | Akito Watabe | ||
22. | 6 marca 2016[e] | HS106/15 km[i] | Jørgen Gråbak | Fabian Rießle | Lukas Klapfer | ||
Puchar Świata w kombinacji norweskiej 2015/2016 – klasyfikacja końcowa | Eric Frenzel | Akito Watabe | Fabian Rießle |
Statystyki indywidualne
Zawodnik | ||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wilhelm Denifl | 28 | 8 | 15 | 16 | — | — | 34 | 29 | 27 | — | 30 | 29 | 19 | 17 | 3 | 9 | 9 | 15 | 22 | |||||||||||||
Bernhard Flaschberger | — | — | q | 48 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 23 | — | |||||||||||||
Martin Fritz | — | — | — | — | — | — | 36 | 40 | — | — | — | — | — | — | — | — | 10 | — | — | |||||||||||||
Paul Gerstgraser | 50 | 27 | 30 | 33 | 29 | 16 | 35 | 31 | — | 33 | 39 | 43 | — | — | — | — | — | — | — | |||||||||||||
Lukas Greiderer | — | — | — | — | 24 | 28 | — | — | — | — | 21 | 20 | — | — | — | 14 | 23 | dsq2 | 18 | |||||||||||||
Bernhard Gruber | 4 | 4 | 12 | 43 | 2 | 12 | 17 | 10 | 10 | 4 | 13 | 18 | 7 | 14 | 21 | 1 | 21 | 16 | 4 | |||||||||||||
Lukas Klapfer | 12 | 3 | 10 | 12 | 8 | 11 | 9 | 6 | 11 | 10 | 23 | 23 | 9 | 9 | 8 | 5 | 5 | 10 | 3 | |||||||||||||
Harald Lemmerer | 23 | 22 | 42 | 44 | — | — | 39 | 32 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | |||||||||||||
Philipp Orter | 10 | 25 | 16 | 29 | dsq3 | 9 | 6 | 14 | 12 | 13 | 17 | 13 | 26 | 23 | 19 | 13 | 8 | 22 | 24 | |||||||||||||
Marco Pichlmayer | – | – | 36 | 46 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | |||||||||||||
David Pommer | – | – | – | 25 | 23 | 17 | 15 | dsq4 | — | dns | — | — | 30 | 26 | 22 | dns | — | — | — | |||||||||||||
Franz-Josef Rehrl | – | – | – | – | – | – | 25 | 28 | 23 | 29 | 32 | 14 | 17 | 16 | 15 | — | — | 40 | 15 | |||||||||||||
Sepp Schneider | – | – | q | 36 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | |||||||||||||
Mario Seidl | 13 | 19 | dns | – | 11 | 20 | 12 | 17 | 19 | 16 | 10 | 5 | 28 | 19 | 13 | 7 | 11 | 26 | 9 | |||||||||||||
Fabian Steindl | 16 | 35 | 20 | 22 | 25 | 30 | 22 | 33 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | |||||||||||||
Lukáš Daněk | – | – | – | – | – | – | – | – | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 43 | — | |||||||||||||
Miroslav Dvořák | – | – | – | – | dns | dns | 46 | dns | — | 41 | dns | 33 | 12 | 8 | — | 23 | 14 | 14 | 19 | |||||||||||||
Petr Kutal | – | – | 45 | q | 45 | 43 | 54 | — | — | — | — | — | 42 | dnf | — | 40 | 35 | — | — | |||||||||||||
Ondřej Pažout | – | – | – | – | – | – | – | – | — | — | — | — | — | — | — | — | — | q | — | |||||||||||||
Tomáš Portyk | q1 | 39 | 17 | 10 | 12 | 14 | 30 | 25 | 20 | 27 | 18 | dns | — | — | — | — | — | dns | 25 | |||||||||||||
Martin Zeman | – | – | q | q | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | |||||||||||||
Kristjan Ilves | 44 | 51 | 33 | 24 | dns | 35 | 45 | dns | — | 42 | 43 | 42 | — | — | — | — | — | 38 | — | |||||||||||||
Han-Hendrik Piho | – | – | – | – | – | – | – | – | — | — | — | — | — | — | — | 34 | 24 | 39 | — | |||||||||||||
Kail Piho | – | – | – | – | – | – | – | – | — | 44 | 49 | 35 | q | dns | — | q | 28 | — | — | |||||||||||||
Karl-August Tiirmaa | 52 | dns | q | q | — | — | — | — | — | — | — | – | q | dns | dsq2 | — | — | — | — | |||||||||||||
Jim Härtull | 35 | 42 | 39 | q | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | |||||||||||||
Ilkka Herola | 3 | 14 | 8 | 30 | 17 | 10 | 14 | 21 | 18 | 8 | 15 | 4 | 8 | 6 | 6 | 17 | dsq3 | 12 | 7 | |||||||||||||
Matti Herola | 40 | 38 | — | — | — | — | — | — | — | 45 | 44 | 41 | 38 | dns | 30 | — | — | 44 | — | |||||||||||||
Eero Hirvonen | – | – | – | – | 32 | 39 | 40 | 39 | — | 36 | 35 | q | 25 | dns | — | — | — | 35 | — | |||||||||||||
Mikke Leinonen | 45 | 52 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 43 | 30 | 38 | — | — | — | — | |||||||||||||
Leevi Mutru | – | – | – | – | – | – | – | – | — | — | — | — | dsq2 | 36 | 31 | — | — | 37 | — | |||||||||||||
Jussi Salo | – | – | – | – | – | – | – | – | — | — | — | — | 39 | 32 | 35 | — | — | — | — | |||||||||||||
Tom Balland | – | – | 44 | 47 | 39 | 47 | dsq3 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | |||||||||||||
François Braud | 5 | 17 | 24 | 28 | 21 | 24 | 18 | 13 | 9 | 5 | 26 | 15 | 11 | 7 | 11 | 12 | dns | 11 | 17 | |||||||||||||
Hugo Buffard | 46 | 50 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | q | — | |||||||||||||
Antoine Gérard | – | – | dsq2 | q | — | — | — | — | — | 38 | 31 | 46 | 33 | 27 | 33 | 28 | 20 | 36 | — | |||||||||||||
Samuel Guy | – | – | – | – | 41 | 38 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | |||||||||||||
Geoffrey Lafarge | – | – | – | – | 40 | dsq2 | — | — | — | 32 | 34 | 36 | — | — | — | — | — | — | — | |||||||||||||
Maxime Laheurte | 18 | 24 | 23 | 32 | 22 | 18 | 21 | 16 | 14 | 21 | 19 | q5 | 13 | 12 | 16 | 20 | 17 | 18 | 13 | |||||||||||||
Laurent Muhlethaler | 42 | 53 | — | — | 33 | 41 | 31 | 38 | — | — | — | — | — | — | — | 37 | 31 | — | — | |||||||||||||
Taihei Katō | – | – | – | – | – | – | 41 | dns | — | 26 | 48 | 26 | 32 | 31 | 27 | — | — | — | — | |||||||||||||
Hideaki Nagai | 34 | 31 | 22 | 37 | 30 | 29 | 29 | 24 | 21 | 25 | 42 | 45 | 21 | dns | 32 | 18 | 7 | 9 | 27 | |||||||||||||
Aguri Shimizu | – | – | – | – | – | – | – | – | — | — | — | — | — | — | — | 29 | 22 | 24 | — | |||||||||||||
Akito Watabe | 2 | 6 | 5 | 9 | 3 | 3 | 2 | 2 | 2 | 2 | 4 | 2 | 2 | 3 | 2 | dns | dns | 3 | 10 | |||||||||||||
Yoshito Watabe | 24 | 34 | 28 | 41 | 27 | 22 | 16 | 36 | — | 24 | 20 | 8 | 34 | dns | 29 | 21 | dns | 17 | 26 | |||||||||||||
Takehiro Watanabe | 30 | 44 | 43 | 45 | 42 | 37 | 26 | 30 | 29 | 17 | 9 | 21 | 31 | dns | 18 | 15 | 16 | 29 | 30 | |||||||||||||
Gō Yamamoto | 48 | 54 | q | 49 | dsq2 | 42 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | |||||||||||||
Wesley Savill | – | – | – | – | – | – | – | – | — | — | — | — | q | 397 | — | — | — | — | — | |||||||||||||
Kim Bong-joo | – | – | – | – | – | – | – | – | — | — | — | — | — | — | — | q | 417 | — | — | |||||||||||||
Park Je-un | – | – | – | – | – | – | – | – | — | — | — | — | — | — | — | q | 39 | — | — | |||||||||||||
Michael Dünkel | – | – | – | – | – | – | – | – | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 30 | — | |||||||||||||
Tino Edelmann | – | – | 4 | 14 | 18 | 23 | 24 | 11 | 15 | 40 | 29 | dnf | 23 | 22 | dns | dnf | dsq3 | — | — | |||||||||||||
Manuel Faißt | 6 | dns | 11 | 3 | 14 | 13 | 5 | 18 | 16 | 11 | 8 | 9 | 10 | dns | 17 | 22 | 19 | 7 | 14 | |||||||||||||
Eric Frenzel | 21 | 5 | 7 | 1 | 1 | 2 | 1 | 1 | 1 | 3 | 2 | 1 | 1 | 2 | 7 | 2 | 4 | 1 | 8 | |||||||||||||
Vinzenz Geiger | 31 | 18 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 42 | — | |||||||||||||
Tobias Haug | – | – | 34 | 17 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 32 | dns | 34 | — | |||||||||||||
Björn Kircheisen | 25 | 9 | 31 | 13 | — | — | 33 | 20 | 22 | 14 | 25 | 28 | 22 | dns | 28 | dns | — | — | — | |||||||||||||
Jakob Lange | 22 | 15 | 27 | 27 | 28 | 19 | 19 | 22 | dns | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | |||||||||||||
Fabian Rießle | 1 | 2 | 9 | 6 | 5 | 1 | 3 | 3 | 3 | 9 | 6 | 25 | 6 | 1 | 5 | 6 | 3 | 4 | 2 | |||||||||||||
Johannes Rydzek | 19 | 11 | 19 | 8 | 4 | 6 | 4 | 7 | 6 | 12 | 5 | 10 | 5 | 4 | 1 | 11 | dns | 6 | 6 | |||||||||||||
Anton Schlütter | – | – | – | – | 43 | 44 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 45 | — | |||||||||||||
Constantin Schnurr | – | – | – | – | – | – | – | – | — | — | — | — | — | — | — | — | — | q | — | |||||||||||||
Tobias Simon | – | – | – | – | – | – | – | – | — | — | — | — | — | — | — | — | dnf | 31 | — | |||||||||||||
Terence Weber | 17 | 29 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 33 | — | |||||||||||||
Espen Andersen | 32 | 37 | — | — | — | — | 28 | 26 | 26 | 28 | 41 | 37 | 27 | 20 | — | — | — | — | — | |||||||||||||
Jørgen Gråbak | 7 | 20 | 6 | 4 | 6 | 4 | 13 | 4 | 4 | 7 | 1 | 3 | 16 | dns | 4 | 3 | 2 | 5 | 1 | |||||||||||||
Audun Hokholt | – | – | – | – | – | – | – | – | — | — | 38 | 40 | — | — | — | — | — | — | — | |||||||||||||
Thomas Kjelbotn | 36 | 40 | — | — | — | — | — | — | — | — | 40 | 34 | — | — | — | — | — | — | — | |||||||||||||
Håvard Klemetsen | 14 | 16 | 14 | 7 | 9 | 5 | 8 | 15 | 17 | 34 | 7 | 7 | 4 | 13 | 24 | 16 | 15 | 20 | 16 | |||||||||||||
Mikko Kokslien | 15 | 10 | 21 | 19 | 26 | 27 | 38 | 27 | 25 | 22 | 27 | 22 | 20 | 21 | 20 | dnf | 12 | 8 | 20 | |||||||||||||
Magnus Krog | 8 | 1 | 2 | 5 | 31 | 15 | 23 | 5 | 5 | 20 | 22 | 19 | 14 | 10 | 10 | 4 | 1 | dsq9 | 11 | |||||||||||||
Magnus Hovdal Moan | 9 | 21 | 1 | 23 | 15 | 8 | dsq2 | — | — | 23 | 11 | 30 | 15 | 15 | 23 | 10 | 13 | 13 | 12 | |||||||||||||
Harald Johnas Riiber | 33 | dns | — | — | — | — | — | — | — | — | 33 | 39 | — | — | — | — | — | — | — | |||||||||||||
Jarl Magnus Riiber | dns | – | 3 | 2 | 10 | 7 | dsq4 | — | — | 1 | 3 | 12 | dsq6 | dns | — | — | — | — | — | |||||||||||||
Jan Schmid | q1 | 7 | 18 | 31 | 16 | dnf | 7 | 8 | 8 | 6 | 12 | 6 | 3 | 5 | 9 | 8 | 6 | 2 | 5 | |||||||||||||
Ole Martin Storlien | q1 | 47 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | |||||||||||||
Adam Cieślar | 27 | 23 | 25 | 39 | — | — | 37 | 42 | — | 37 | 37 | 24 | 29 | dns | — | 19 | 18 | 32 | — | |||||||||||||
Szczepan Kupczak | 20 | 32 | dnf | — | — | — | — | — | — | — | — | — | dnf | 29 | — | dnf | dns | dns | — | |||||||||||||
Paweł Słowiok | 47 | 46 | — | 42 | — | — | 51 | — | — | 46 | q | 48 | — | — | — | — | — | — | — | |||||||||||||
Erniest Jachin | 43 | 45 | 35 | dns | 38 | 36 | 32 | 35 | — | dns | 45 | 44 | 37 | dns | 34 | 33 | 33 | — | — | |||||||||||||
Nijaz Nabiejew | – | – | – | – | – | – | – | – | — | — | — | — | 45 | dns | 37 | 39 | dnf | — | — | |||||||||||||
Gašper Berlot | dns | 36 | q | q | 36 | 40 | 44 | 45 | — | — | 46 | 47 | 40 | 38 | — | dns | 40 | — | — | |||||||||||||
Marjan Jelenko | q1 | 41 | 29 | 15 | 13 | 32 | 10 | 23 | 28 | 39 | 36 | 38 | dnf | dns | — | dns | dnf | q5 | — | |||||||||||||
Ben Berend | – | – | – | – | 46 | — | 43 | 44 | — | — | — | — | 44 | 33 | 36 | 38 | 34 | 41 | — | |||||||||||||
Bryan Fletcher | 11 | 30 | 26 | 26 | 19 | 25 | 20 | 9 | 7 | 15 | 14 | 17 | 36 | 25 | 12 | 26 | 25 | dns | 29 | |||||||||||||
Taylor Fletcher | 26 | 13 | 32 | 20 | 20 | 21 | 47 | 41 | — | 30 | 28 | 27 | 24 | 28 | 25 | 24 | 26 | 27 | 23 | |||||||||||||
Jasper Good | 51 | 49 | — | — | 44 | 45 | 50 | 46 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | |||||||||||||
Adam Loomis | 37 | 43 | 40 | 40 | 37 | 46 | 42 | 37 | — | 43 | 47 | q | q | 37 | — | 35 | 36 | q | — | |||||||||||||
Michael Ward | – | – | q | q | — | q | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | |||||||||||||
Tim Hug | 29 | 26 | 37 | 34 | 34 | 34 | 27 | 19 | 24 | 18 | 24 | 11 | 18 | 11 | 14 | 25 | 29 | 19 | 21 | |||||||||||||
Wiktor Pasicznyk | – | – | dnf | 35 | — | — | 52 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | |||||||||||||
Armin Bauer | 39 | 33 | — | — | 35 | 33 | 49 | 43 | — | 31 | q | 32 | 35 | 24 | dns | 30 | 27 | 25 | — | |||||||||||||
Raffaele Buzzi | – | – | – | – | – | – | – | – | — | — | — | — | 41 | 35 | — | 31 | 32 | 28 | — | |||||||||||||
Samuel Costa | – | – | 13 | 11 | 7 | 26 | 11 | 12 | 13 | 35 | 16 | 16 | dns | 18 | 26 | 27 | dsq8 | 21 | 28 | |||||||||||||
Manuel Maierhofer | 49 | 48 | 38 | 38 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 36 | 38 | — | — | |||||||||||||
Alessandro Pittin | 38 | 28 | 41 | 18 | q | q | 53 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | |||||||||||||
Lukas Runggaldier | 41 | 12 | dsq2 | 21 | q | 31 | 48 | 34 | — | dns | q | 31 | q | 34 | dns | dns | 30 | q | — | |||||||||||||
Mattia Runggaldier | – | – | – | – | – | – | – | – | — | — | — | — | — | — | — | 41 | 37 | — | — | |||||||||||||
1-3 4-30 poniżej 30 q – Zawodnik nie zakwalifikował się do konkursu głównego. dns – Zawodnik nie pojawił się na starcie biegu. dns – Zawodnik nie wystąpił w konkursie głównym. dsq – Zawodnik został zdyskwalifikowany w konkursie głównym. dnf – Zawodnik nie ukończył biegu. - – Zawodnik został nie zgłoszony do konkursu. | ||||||||||||||||||||||||||||||||
1 Dyskwalifikacja w rundzie prowizorycznej/kwalifikacjach z powodu niezgodnego z regulaminem sprzętu. 2 Dyskwalifikacja z powodu niezgodnego z regulaminem sprzętu. 3 Dyskwalifikacja z powodu za wczesnego wybiegnięcia na start podczas biegu. 4 Zawodnik został zdyskwalifikowany, ponieważ zapomniał umieścić na sobie transportera, który jest niezbędny podczas ścigania się po trasie biegowej[7][8]. 5 Zawodnik zgłoszony nie wystartował w kwalifikacjach. 6 Zawodnik pod koniec ostatniej rundy biegowej pomylił trasę, przez co został zdyskwalifikowany. 7 Zawodnik mimo ostatniego miejsca w stawce został dodatkowy zdublowany i nie miał zapisanego czasu. 8 Zawodnik został zdyskwalifikowany, ponieważ miał niewłaściwy numer startowy. 9 Zawodnik został zdyskwalifikowany, ponieważ najechał trasę innemu zawodnikowi, przez co go zablokował i uniemożliwił mu szybsze dojechanie do mety. |
Konkursy drużynowe
Zawodnik | |||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2 | 4 | 3 | |||||||||||||||||
Bernhard Flaschberger | – | – | + | ||||||||||||||||
Bernhard Gruber | + | + | + | ||||||||||||||||
Lukas Klapfer | + | + | + | ||||||||||||||||
Philipp Orter | – | – | + | ||||||||||||||||
3 | 8 | 3 | |||||||||||||||||
Bernhard Flaschberger | – | – | + | ||||||||||||||||
Bernhard Gruber | – | – | + | ||||||||||||||||
Lukas Klapfer | – | – | + | ||||||||||||||||
Philipp Orter | + | + | + | ||||||||||||||||
Franz-Josef Rehrl | + | – | – | ||||||||||||||||
Mario Seidl | – | + | – | ||||||||||||||||
DNS | DNS | 8 | |||||||||||||||||
Lukáš Daněk | – | – | + | ||||||||||||||||
Miroslav Dvořák | + | + | + | ||||||||||||||||
Petr Kutal | + | + | – | ||||||||||||||||
Ondřej Pažout | – | – | + | ||||||||||||||||
Tomáš Portyk | – | – | + | ||||||||||||||||
134 | 143 | – | |||||||||||||||||
Han-Hendrik Piho | – | + | – | ||||||||||||||||
Kail Piho | + | + | – | ||||||||||||||||
Karl-August Tiirmaa | + | – | – | ||||||||||||||||
10 | – | 7 | |||||||||||||||||
Ilkka Herola | – | – | + | ||||||||||||||||
Matti Herola | + | – | + | ||||||||||||||||
Eero Hirvonen | – | – | + | ||||||||||||||||
Leevi Mutru | – | – | + | ||||||||||||||||
Jussi Salo | + | – | – | ||||||||||||||||
11 | – | 7 | |||||||||||||||||
Ilkka Herola | – | – | + | ||||||||||||||||
Matti Herola | – | – | + | ||||||||||||||||
Eero Hirvonen | – | – | + | ||||||||||||||||
Mikke Leinonen | + | – | – | ||||||||||||||||
Leevi Mutru | + | – | + | ||||||||||||||||
6 | 3 | 5 | |||||||||||||||||
François Braud | + | + | + | ||||||||||||||||
Hugo Buffard | – | – | + | ||||||||||||||||
Antoine Gérard | – | – | + | ||||||||||||||||
Maxime Laheurte | + | + | + | ||||||||||||||||
6 | 12 | 5 | |||||||||||||||||
François Braud | + | – | + | ||||||||||||||||
Hugo Buffard | – | – | + | ||||||||||||||||
Antoine Gérard | – | + | + | ||||||||||||||||
Maxime Laheurte | + | – | + | ||||||||||||||||
Laurent Muhlethaler | – | + | – | ||||||||||||||||
143 | 7 | 4 | |||||||||||||||||
Hideaki Nagai | + | + | + | ||||||||||||||||
Akito Watabe | – | – | + | ||||||||||||||||
Yoshito Watabe | – | + | + | ||||||||||||||||
Takehiro Watanabe | + | – | + | ||||||||||||||||
8 | DNF | 4 | |||||||||||||||||
Hideaki Nagai | – | – | + | ||||||||||||||||
Aguri Shimizu | + | + | – | ||||||||||||||||
Akito Watabe | – | – | + | ||||||||||||||||
Yoshito Watabe | + | – | + | ||||||||||||||||
Takehiro Watanabe | – | + | + | ||||||||||||||||
– | 153 | – | |||||||||||||||||
Kim Bong-joo | – | + | – | ||||||||||||||||
Park Je-un | – | + | – | ||||||||||||||||
1 | 2 | 2 | |||||||||||||||||
Tino Edelmann | – | + | – | ||||||||||||||||
Manuel Faißt | – | – | + | ||||||||||||||||
Eric Frenzel | – | – | + | ||||||||||||||||
Tobias Haug | – | + | – | ||||||||||||||||
Fabian Rießle | + | – | + | ||||||||||||||||
Johannes Rydzek | + | – | + | ||||||||||||||||
4 | 9 | 2 | |||||||||||||||||
Tino Edelmann | + | – | – | ||||||||||||||||
Manuel Faißt | + | – | + | ||||||||||||||||
Eric Frenzel | – | – | + | ||||||||||||||||
Björn Kircheisen | – | + | – | ||||||||||||||||
Fabian Rießle | – | – | + | ||||||||||||||||
Johannes Rydzek | – | – | + | ||||||||||||||||
Tobias Simon | – | + | – | ||||||||||||||||
DNF2 | 1 | 1 | |||||||||||||||||
Jørgen Gråbak | – | + | + | ||||||||||||||||
Magnus Krog | – | + | + | ||||||||||||||||
Magnus H. Moan | – | – | + | ||||||||||||||||
Jarl Magnus Riiber | + | – | – | ||||||||||||||||
Jan Schmid | + | – | + | ||||||||||||||||
5 | 5 | 1 | |||||||||||||||||
Jørgen Gråbak | + | – | + | ||||||||||||||||
Håvard Klemetsen | + | – | – | ||||||||||||||||
Magnus Krog | – | – | + | ||||||||||||||||
Magnus H. Moan | – | + | + | ||||||||||||||||
Jan Schmid | – | + | + | ||||||||||||||||
9 | DNS | – | |||||||||||||||||
Adam Cieślar | + | + | – | ||||||||||||||||
Szczepan Kupczak | + | + | – | ||||||||||||||||
153 | 13 | – | |||||||||||||||||
Erniest Jachin | + | + | – | ||||||||||||||||
Nijaz Nabiejew | + | + | – | ||||||||||||||||
DNS | 10 | – | |||||||||||||||||
Gašper Berlot | + | + | – | ||||||||||||||||
Marjan Jelenko | + | + | – | ||||||||||||||||
DNS | 6 | 9 | |||||||||||||||||
Ben Berend | – | – | + | ||||||||||||||||
Bryan Fletcher | + | + | – | ||||||||||||||||
Taylor Fletcher | + | + | + | ||||||||||||||||
Adam Loomis | – | – | + | ||||||||||||||||
Ben Loomis | – | – | + | ||||||||||||||||
DNS1 | DNF | 9 | |||||||||||||||||
Ben Berend | + | + | + | ||||||||||||||||
Taylor Fletcher | – | – | + | ||||||||||||||||
Adam Loomis | + | + | + | ||||||||||||||||
Ben Loomis | – | – | + | ||||||||||||||||
7 | DNS | 6 | |||||||||||||||||
Armin Bauer | + | + | + | ||||||||||||||||
Raffaele Buzzi | – | – | + | ||||||||||||||||
Samuel Costa | + | + | + | ||||||||||||||||
Manuel Maierhofer | – | – | + | ||||||||||||||||
12 | 11 | 6 | |||||||||||||||||
Armin Bauer | – | – | + | ||||||||||||||||
Raffaele Buzzi | + | – | + | ||||||||||||||||
Samuel Costa | – | – | + | ||||||||||||||||
Manuel Maierhofer | – | + | + | ||||||||||||||||
Lukas Runggaldier | + | + | – | ||||||||||||||||
Sklasyfikowane miejsca DNS – Drużyna nie pojawiła się na starcie biegu. DNF – Drużyna nie ukończyła biegu. – – Drużyna została nie zgłoszona do konkursu. | |||||||||||||||||||
1 Adam Loomis, skaczący jako pierwszy w drugiej drużynie amerykańskiej został zdyskwalifikowany z powodu za wczesnego skoku (przed zielonym światłem), przez co drużyna ze Stanów Zjednoczonych po serii skoków została sklasyfikowana na ostatnim miejscu . 2 Pierwsza drużyna norweska nie ukończyła biegu z powodu nagłej kontuzji Jarla Magnusa Riibera na trasie. 3 Zawodnicy zostali zdublowani już po połowie trasy przez co nie dobiegli do mety, ale zostali sklasyfikowani. 4 Zawodnicy zostali zdublowani przez co nie dobiegli do mety, ale zostali sklasyfikowani. |
Klasyfikacja generalna
Klasyfikacja Pucharu Narodów
Lp. | Drużyna | Punkty |
---|---|---|
1. | Niemcy | 4662 |
2. | Norwegia | 4317 |
3. | Austria | 3019 |
4. | Japonia | 1858 |
5. | Francja | 1100 |
6. | Finlandia | 606 |
7. | Włochy | 558 |
8. | Stany Zjednoczone | 440 |
9. | Czechy | 289 |
10. | Szwajcaria | 158 |
11. | Polska | 115 |
12. | Słowenia | 111 |
13. | Estonia | 17 |
Uwagi
- ↑ a b Konkurs odwołany z powodu silnego wiatru.
- ↑ Konkurs rozegrany metodą Gundersena z powodu silnego wiatru.
- ↑ Konkurs przeniesiony na skocznię HS100 z powodu silnego wiatru.
- ↑ a b Konkurs odwołany z powodu wysokich temperatur i braku śniegu.
- ↑ a b c d Konkurs przeniesiony z powodu wysokich temperatur i braku śniegu.
- ↑ a b Początkowo miał się odbyć bieg na dystansie 15 km.
- ↑ a b Konkurs dodatkowy w miejsce jednego z odwołanych konkursów w Ruce.
- ↑ Konkurs dodatkowy w miejsce odwołanych konkursów w Klinegnthal.
- ↑ Początkowo tego dnia planowano konkurs drużynowy, jednak zmieniono plany z powodu przesunięcia zawodów.
Przypisy
- ↑ a b Międzynarodowa Federacja Narciarska: Schonach gospodarzem finałów Pucharu Świata. fis-ski.com, 2016-01-15. [dostęp 2016-01-15].
- ↑ Międzynarodowa Federacja Narciarska: Jeden konkurs z Ruki w Trondheim. fis-ski.com, 2015-12-17. [dostęp 2015-12-17].
- ↑ Międzynarodowa Federacja Narciarska: Drugi odwołany konkurs w Ruce przeniesiony do Lahti. fis-ski.com, 2016-01-18. [dostęp 2016-01-18].
- ↑ Międzynarodowa Federacja Narciarska: Zawody w Klingenthal odwołane z powodu braku śniegu. fis-ski.com, 2015-12-21. [dostęp 2015-12-21].
- ↑ Międzynarodowa Federacja Narciarska: Puchar Świata w Chaux-Neuve opóźniony o tydzień. fis-ski.com, 2016-01-07. [dostęp 2016-01-07].
- ↑ Za zawody w Seefeld w dniach 29 i 30 stycznia będzie przyznawana połowa standardowych punktów, a za konkurs 31 stycznia podwójna liczba punktów.
- ↑ Nordische Kombination: Frenzel siegt in Seefeld zum neunten Mal in Folge. spiegel.de, 2016-01-29. [dostęp 2016-03-31].
- ↑ Zehnter Sieg in Serie in Seefeld. orf.at, 2016-01-30. [dostęp 2016-03-31].
Bibliografia
Media użyte na tej stronie
Autor: https://phabricator.wikimedia.org/diffusion/GOJU/browse/master/AUTHORS.txt, Licencja: MIT
An icon from the OOjs UI MediaWiki lib.
Autor: https://phabricator.wikimedia.org/diffusion/GOJU/browse/master/AUTHORS.txt, Licencja: MIT
An icon from the OOjs UI MediaWiki lib.
Flaga Finlandii
The flag of Navassa Island is simply the United States flag. It does not have a "local" flag or "unofficial" flag; it is an uninhabited island. The version with a profile view was based on Flags of the World and as a fictional design has no status warranting a place on any Wiki. It was made up by a random person with no connection to the island, it has never flown on the island, and it has never received any sort of recognition or validation by any authority. The person quoted on that page has no authority to bestow a flag, "unofficial" or otherwise, on the island.
Autor: Fanmalysza, Licencja: CC BY-SA 4.0
Trofeum narciarskich Pucharów Świata (FIS)