Puchar Challenge w piłce siatkowej mężczyzn (2013/2014)
| |||
Szczegóły | |||
Organizator | Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej | ||
---|---|---|---|
Edycja | 7. | ||
Liczba zespołów | 65 | ||
Termin | 19.10.2013 – 30.03.2014 | ||
Zwycięzca | Fenerbahçe Grundig |
Puchar Challenge siatkarzy 2013/2014 - 7. sezon pucharu Challenge rozgrywanego od 2007 roku, organizowanego przez Europejską Konfederację Piłki Siatkowej (CEV) w ramach europejskich pucharów dla męskich klubowych zespołów siatkarskich "starego kontynentu".
System rozgrywek
Rozgrywki składały się z dwóch rund kwalifikacyjnych, 1/16 finału, 1/8 finału, 1/4 finału, półfinałów i finałów. Nie rozgrywane były mecze o 3. miejsce. W 1/16 finału do rozgrywek dołączyły drużyny, które odpadły w 1/16 finału Pucharu CEV.
We wszystkich rundach rozgrywa się dwumecze (mecz i rewanż). Według regulaminu o zwycięstwie w dwumeczu decyduje liczba zdobytych punktów. Punkty przyznawane są: przy wyniku 3:0 lub 3:1 - 3 punkty dla zwycięzcy, 0 punktów dla przegranego, zaś przy wyniku 3:2 - 2 punkty dla zwycięzcy, 1 punkt dla przegranego. W przypadku remisu punktowego o awansie decyduje dodatkowy "złoty" set rozegrany do 15 punktów. Set ten rozgrywa się bezpośrednio po zakończeniu ostatniego seta drugiego spotkania.
Drużyny uczestniczące
- UVC Holding Graz
- VC Euphony Asse-Lennik
- Kamunalnik Grodno
- Szachcior Soligorsk
- Stroitiel Mińsk
- MOK Jedinstvo Brčko
- OK Mladost Brčko
- Anorthosis Famagusta
- Nea Salamina Famagusta
- Pokka AE Karava
- Pärnu VK
- Hurrikaani-Loimaa
- Vammalan Lentopallo
- Chaumont VB 52 Haute-Marne
- AO Foinikas Syros
- Draisma Dynamo Apeldoorn
- Maccabi Tel Awiw
- CHEV Diekirch
- Førde VBK
- Nyborg VBK
- AZS Politechnika Warszawska
- AJ Fonte Bastardo
- Fakieł Nowy Urengoj
- Ştiinţa Explorări Baia Mare
- Crvena zvezda Belgrad
- Ribnica Kraljevo
- ŠK Chemes Humenné
- Calcit Kamnik
- Chênois Genève Volleyball
- TV Schönenwerd
- Fenerbahçe Grundig
- İstanbul Büyükşehir Belediyesi
- Fino Kaposvár SE
- Gorter-Kecskeméti RC
- Andreoli Latina
Drużyny, które odpadły z Pucharu CEV
- aon hotVolleys Wiedeń
- VCA Hypo Niederösterreich
- Precura Antwerpen
- MOK Osijek
- OK Mladost Marina Kaštela
- Selver Tallinn
- Kokkolan Tiikerit
- Nantes Rezé MV
- MGS Ethnikos Aleksandropolis
- Orion Volleybal Doetinchem
- Landstede Volleybal
- ACS Volei Municipal Zalău
- Volley Team UNICEF Bratislava
- Krymsoda Krasnoperekopsk
- Łokomotyw Charków
Rozgrywki
I runda
Data | Drużyna 1 | Wynik | Drużyna 2 | Sety |
---|---|---|---|---|
19.10.2013 | Gorter-Kecskeméti RC | 3:1 | OK Mladost Brčko | 25:19, 20:25, 25:18, 25:19 |
26.10.2013 | 1:3 | 20:25, 25:21, 22:25, 23:25, (13:15) | ||
26.10.2013 | Nyborg VBK | 0:3 | Kamunalnik Grodno | 21:25, 24:26, 19:25 |
27.10.2013 | 1:3 | 17:25, 21:25, 27:25, 24:26 [1] | ||
19.10.2013 | Fenerbahçe Grundig | 3:0 | Anorthosis Famagusta | 25:18, 25:20, 25:15 |
26.10.2013 | 3:1 | 25:17, 25:15, 24:26, 25:21 |
II runda
Data | Drużyna 1 | Wynik | Drużyna 2 | Sety |
---|---|---|---|---|
06.11.2013 | Andreoli Latina | 3:0 | ŠK Chemes Humenné | 25:13, 25:18, 25:21 |
27.11.2013 | 3:0 | 26:24, 25:18, 28:26 | ||
07.11.2013 | Pärnu VK | 3:0 | Chênois Genève Volleyball | 25:23, 25:18, 25:18 |
28.11.2013 | 3:0 | 25:22, 25:22, 25:13 | ||
05.11.2013 | UVC Holding Graz | 3:0 | Fino Kaposvár SE | 25:20, 25:19, 25:21 |
27.11.2013 | 3:1 | 18:25, 25:23, 25:17, 25:18 | ||
06.11.2013 | MOK Jedinstvo Brčko | 0:3 | Calcit Kamnik | 28:30, 23:25, 20:25 |
27.11.2013 | 2:3 | 29:27, 22:25, 25:22, 21:25, 9:15 | ||
06.11.2013 | Maccabi Tel Awiw | 1:3 | İstanbul Büyükşehir Belediyesi | 29:27, 10:25, 26:28, 22:25 |
27.11.2013 | 0:3 | 15:25, 23:25, 23:25 | ||
05.11.2013 | Pokka AE Karava | 1:3 | TV Schönenwerd | 22:25, 17:25, 25:19, 21:25 |
27.11.2013 | 1:3 | 19:25, 19:25, 25:23, 19:25 | ||
06.11.2013 | Draisma Dynamo Apeldoorn | 1:3 | Kamunalnik Grodno | 16:25, 25:19, 19:25, 22:25 |
27.11.2013 | 0:3 | 25:27, 16:25, 25:27 | ||
05.11.2013 | AJ Fonte Bastardo | 2:3 | VC Euphony Asse-Lennik | 25:23, 25:22, 22:25, 25:27, 9:15 |
27.11.2013 | 0:3 | 21:25, 22:25, 23:25 | ||
06.11.2013 | Førde VBK | 0:3 | Fakieł Nowy Urengoj | 18:25, 18:25, 14:25 |
27.11.2013 | 0:3 | 15:25, 11:25, 17:25 | ||
07.11.2013 | Nea Salamina Famagusta | 2:3 | OK Mladost Brčko | 25:17, 25:19, 14:25, 19:25, 8:15 |
28.11.2013 | 0:3 | 16:25, 13:25, 14:25 | ||
05.11.2013 | Crvena zvezda Belgrad | 3:1 | Hurrikaani-Loimaa | 25:21, 25:22, 23:25, 25:23 |
26.11.2013 | 2:3 | 21:25, 25:21, 19:25, 25:19, 14:16 | ||
05.11.2013 | CHEV Diekirch | 0:3 | Chaumont VB 52 Haute-Marne | 9:25, 16:25, 14:25 |
26.11.2013 | 0:3 | 14:25, 16:25, 19:25 | ||
06.11.2013 | Szachcior Soligorsk | 3:1 | AO Foinikas Syros | 25:19, 23:25, 25:21, 25:19 |
27.11.2013 | 3:0 | 25:22, 25:23, 25:22 | ||
06.11.2013 | Ştiinţa Explorări Baia Mare | 1:3 | Stroitiel Mińsk | 25:20, 12:25, 20:25, 19:25 |
27.11.2013 | 1:3 | 34:32, 25:27, 18:25, 18:25 | ||
06.11.2013 | Ribnica Kraljevo | 1:3 | Vammalan Lentopallo | 22:25, 24:26, 30:28, 20:25 |
28.11.2013 | 0:3 | 14:25, 16:25, 27:29 | ||
05.11.2013 | AZS Politechnika Warszawska | 0:3 | Fenerbahçe Grundig | 17:25, 17:25, 14:25 |
28.11.2013 | 1:3 | 18:25, 33:31, 17:25, 18:25 |
III runda
Data | Drużyna 1 | Wynik | Drużyna 2 | Sety |
---|---|---|---|---|
11.12.2013 | Andreoli Latina | 3:0 | Precura Antwerpen | 26:24, 25:19, 27:25 |
18.12.2013 | 0:3 | 25:27, 22:25, 16:25, (15:10) | ||
12.12.2013 | Pärnu VK | 3:0 | Volley Team UNICEF Bratislava | walkower |
18.12.2013 | 3:0 | walkower | ||
10.12.2013 | UVC Holding Graz | 2:3 | Selver Tallinn | 22:25, 23:25, 25:23, 26:24, 14:16 |
19.12.2013 | 0:3 | 14:25, 22:25, 11:25 | ||
11.12.2013 | VCA Hypo Niederösterreich | 0:3 | Calcit Kamnik | 13:25, 14:25, 26:28 |
18.12.2013 | 0:3 | 18:25, 20:25, 22:25 | ||
11.12.2013 | İstanbul Büyükşehir Belediyesi | 3:0 | OK Mladost Marina Kaštela | 25:23, 25:18, 25:20 |
17.12.2013 | 3:0 | 25:13, 25:20, 25:21 | ||
11.12.2013 | aon hotVolleys Wiedeń | 3:0 | TV Schönenwerd | 25:18, 25:23, 27:25 |
18.12.2013 | 2:3 | 25:17, 25:22, 15:25, 19:25, 11:15 | ||
11.12.2013 | MGS Ethnikos Aleksandropolis | 3:1 | Kamunalnik Grodno | 25:22, 26:24, 20:25, 31:29 |
17.12.2013 | 2:3 | 24:26, 17:25, 25:19, 25:14, 12:15 | ||
10.12.2013 | Volejbal Brno | 2:3 | VC Euphony Asse-Lennik | 17:25, 25:20, 27:25, 18:25, 8:15 |
27.12.2013 | 2:3 | 27:25, 32:30, 17:25, 11:25, 9:15 | ||
10.12.2013 | Fakieł Nowy Urengoj | 3:2 | Nantes Rezé MV | 19:25, 22:25, 25:19, 25:23, 15:12 |
18.12.2013 | 1:3 | 21:25, 23:25, 25:22, 12:25 | ||
11.12.2013 | Kokkolan Tiikerit | 3:0 | OK Mladost Brčko | 25:20, 25:13, 25:14 |
18.12.2013 | 3:0 | 28:26, 25:22, 25:22 | ||
10.12.2013 | ACS Volei Municipal Zalău | 3:0 | Crvena zvezda Belgrad | 25:21, 25:21, 25:20 |
17.12.2013 | 0:3 | 13:25, 24:26, 22:25, (11:15) | ||
12.12.2013 | Krymsoda Krasnoperekopsk | 2:3 | Chaumont VB 52 Haute-Marne | 26:28, 27:25, 22:25, 25:18, 13:15 |
18.12.2013 | 0:3 | 23:25, 22:25, 14:25 | ||
10.12.2013 | Orion Volleybal Doetinchem | 1:3 | Szachcior Soligorsk | 23:25, 18:25, 25:20, 19:25 |
19.12.2013 | 0:3 | 23:25, 18:25, 17:25 | ||
11.12.2013 | Landstede Volleybal | 0:3 | Stroitiel Mińsk | 19:25, 19:25, 12:25 |
18.12.2013 | 2:3 | 13:25, 25:23, 21:25, 25:17, 14:16 | ||
11.12.2013 | MOK Osijek | 0:3 | Vammalan Lentopallo | 16:25, 19:25, 16:25 |
18.12.2013 | 0:3 | 15:25, 16:25, 11:25 | ||
11.12.2013 | Łokomotyw Charków | 3:2 | Fenerbahçe Grundig | 25:16, 18:25, 17:25, 25:22, 15:6 |
19.12.2013 | 1:3 | 21:25, 25:23, 16:25, 19:25 |
1/8 finału
Data | Drużyna 1 | Wynik | Drużyna 2 | Sety |
---|---|---|---|---|
15.01.2014 | Pärnu VK | 0:3 | Andreoli Latina | 19:25, 19:25, 11:25 |
22.01.2014 | 0:3 | 20:25, 28:30, 18:25 | ||
14.01.2014 | Calcit Kamnik | 3:1 | Selver Tallinn | 25:20, 25:22, 17:25, 25:20 |
23.01.2014 | 2:3 | 25:15, 16:25, 25:23, 21:25, 10:15 | ||
15.01.2014 | İstanbul Büyükşehir Belediyesi | 3:0 | aon hotVolleys Wiedeń | 25:14, 25:21, 25:13 |
21.01.2014 | 3:1 | 25:21, 25:17, 23:25, 25:19 | ||
15.01.2014 | MGS Ethnikos Aleksandropolis | 3:0 | VC Euphony Asse-Lennik | 25:18, 25:17, 25:22 |
22.01.2014 | 1:3 | 21:25, 29:27, 16:25, 19:25, (12:15) | ||
15.01.2014 | Kokkolan Tiikerit | 3:0 | Nantes Rezé MV | 25:19, 25:22, 25:20 |
22.01.2014 | 0:3 | 28:30, 20:25, 15:25, (13:15) | ||
15.01.2014 | Chaumont VB 52 Haute-Marne | 2:3 | Crvena zvezda Belgrad | 25:20, 22:25, 25:22, 23:25, 13:15 |
22.01.2014 | 1:3 | 25:16, 19:25, 16:25 24:26 | ||
15.01.2014 | Stroitiel Mińsk | 3:1 | Szachcior Soligorsk | 25:23, 18:25, 26:24, 25:17 |
22.01.2014 | 3:1 | 25:19, 20:25, 27:25, 28:26 | ||
15.01.2014 | Fenerbahçe Grundig | 3:0 | Vammalan Lentopallo | 25:23, 32:30, 25:17 |
22.01.2014 | 2:3 | 16:25, 25:21, 25:17, 23:25, 15:17 |
Ćwierćfinały
Data | Drużyna 1 | Wynik | Drużyna 2 | Sety |
---|---|---|---|---|
05.02.2014 | Calcit Kamnik | 1:3 | Andreoli Latina | 13:25, 21:25, 25:22, 17:25 |
12.02.2014 | 0:3 | 16:25, 18:25, 21:25 | ||
05.02.2014 | VC Euphony Asse-Lennik | 3:2 | İstanbul Büyükşehir Belediyesi | 20:25, 25:21, 21:25, 25:17, 15:13 |
13.02.2014 | 0:3 | 20:25, 23:25, 18:25 | ||
04.02.2014 | Crvena zvezda Belgrad | 1:3 | Nantes Rezé MV | 20:25, 21:25, 25:21, 24:26 |
12.02.2014 | 0:3 | 23:25, 20:25, 30:32 | ||
15.01.2014 | Stroitiel Mińsk | 2:3 | Fenerbahçe Grundig | 22:25, 25:22, 25:19, 14:25, 13:15 |
12.02.2014 | 0:3 | 23:25, 20:25, 13:25 |
Półfinały
Data | Drużyna 1 | Wynik | Drużyna 2 | Sety |
---|---|---|---|---|
26.02.2014 | Andreoli Latina | 3:0 | İstanbul Büyükşehir Belediyesi | 25:18, 25:13, 25:22 |
02.03.2014 | 2:3 | 36:34, 16:25, 21:25, 25:19, 15:13 | ||
26.02.2014 | Fenerbahçe Grundig | 3:1 | Nantes Rezé MV | 25:21, 25:17, 20:25, 25:15 |
01.03.2014 | 3:0 | 25:13, 25:16, 25:18 |
Finał
Data | Drużyna 1 | Wynik | Drużyna 2 | Sety |
---|---|---|---|---|
26.03.2014 | Andreoli Latina | 3:2 | Fenerbahçe Grundig | 30:32, 18:25, 26:24, 25:21, 16:14 |
29.03.2014 | 0:3 | 22:25, 19:25, 17:25 |
Klasyfikacja końcowa
Miejsce | Drużyna |
---|---|
Fenerbahçe Grundig | |
Andreoli Latina | |
3-4 | İstanbul Büyükşehir Belediyesi |
Nantes Rezé MV |
Przypisy
- ↑ Oba mecze rozegrano w Bergen.
Bibliografia
- www.cev.lu (ang.). [dostęp 2014-06-30]. [zarchiwizowane z tego adresu (2014-07-18)].
Media użyte na tej stronie
Pictograms of Olympic sports - Volleyball (indoor). This is unofficial sample picture. Images of official Olympic pictograms for 1948 Summer Olympics and all Summer Olympics since 1964 can be found in corresponding Official Reports.
Autor: https://phabricator.wikimedia.org/diffusion/GOJU/browse/master/AUTHORS.txt, Licencja: MIT
An icon from the OOjs UI MediaWiki lib.
Autor: https://phabricator.wikimedia.org/diffusion/GOJU/browse/master/AUTHORS.txt, Licencja: MIT
An icon from the OOjs UI MediaWiki lib.
Flaga Finlandii
Flag of Israel. Shows a Magen David (“Shield of David”) between two stripes. The Shield of David is a traditional Jewish symbol. The stripes symbolize a Jewish prayer shawl (tallit).
Flag of Portugal, created by Columbano Bordalo Pinheiro (1857-1929), officially adopted by Portuguese government in June 30th 1911 (in use since about November 1910). Color shades matching the RGB values officially reccomended here. (PMS values should be used for direct ink or textile; CMYK for 4-color offset printing on paper; this is an image for screen display, RGB should be used.)
Łatwo można dodać ramkę naokoło tej grafiki
Autor:
- Gold_medal_world_centered.svg by Maix
- derivative work: Mboro (talk)
A gold medal with a globe icon
Autor:
- Silver_medal_world_centered.svg by Maix
- derivative work: Mboro (talk)
A silver medal with a globe icon