Puchar Kontynentalny w skokach narciarskich 1998/1999

Puchar Kontynentalny w skokach narciarskich 1998/1999
1997/19981999/2000
Data27 czerwca 1998 - 28 marca 1999
Miejsce rozpoczęciaVelenje
Miejsce zakończeniaRuka
OrganizatorFIS
Zwycięzcy
Puchar KontynentalnyNiemcy Roland Audenrieth

Puchar Kontynentalny w skokach narciarskich 1998/1999 – rozpoczął się 27 czerwca 1998 na skoczni Grajski grič w Velenje, a zakończył 28 marca 1999 w Ruce na dużym obiekcie Rukatunturi[1]. Na sezon ten zaplanowano 51 konkursów, spośród których najwięcej (jedenaście) miało odbyć się w Niemczech, natomiast siedem w Finlandii. Zwycięzcą cyklu został Niemiec Roland Audenrieth. Na pozostałych stopniach podium stanęli dwaj Norwegowie, Marius Småriset i Wilhelm Brenna[2]. Ostatni z nich był zwycięzcą największej liczby konkursów w sezonie. Zwyciężał pięciokrotnie, w tym raz w Lahti, dwukrotnie w Planicy i dwukrotnie w Vikersund.

Kalendarz i wyniki

Opracowano na podstawie[1][3][4].

LpDataMiejscowośćSkoczniaPunkt KUwagi1. miejsce2. miejsce3. miejsce
1.27 czerwca 1998Słowenia VelenjeGrajski gričK-85-Słowenia Primož PeterkaSłowenia Peter ŽontaSłowenia Damjan Fras
Czechy Jan Doležal
2.28 czerwca 1998Słowenia VelenjeGrajski gričK-85-Słowenia Primož PeterkaSłowenia Peter ŽontaSłowenia Damjan Fras
3.25 lipca 1998Niemcy BerchtesgadenKälbersteinschanzeK-90-Niemcy Sven HannawaldNiemcy Alexander HerrNiemcy Ronny Hornschuh
4.26 lipca 1998Austria VillachAlpenarenaK-90-Szwajcaria Marco SteinauerNiemcy Alexander HerrAustria Matthias Wallner
5.1 sierpnia 1998Niemcy OberstdorfSchattenbergschanzeK-90-Szwajcaria Sylvain FreiholzNiemcy Olaf HegenbarthAustria Roland Wakolm
6.2 sierpnia 1998Niemcy OberstdorfSchattenbergschanzeK-90-Niemcy Martin SchmittNiemcy Sven HannawaldCzechy František Jež
7.15 sierpnia 1998Polska ZakopaneŚrednia KrokiewK-85-Austria Falko KrismayrCzechy Jakub Janda
Słowenia Jaka Grosar
8.16 sierpnia 1998Polska ZakopaneŚrednia KrokiewK-85-Polska Robert MatejaAustria Roland Schraml
Austria Gerhard Gattinger
9.20 sierpnia 1998Norwegia RælingenMarikollenK-88-Norwegia Roar LjøkelsøyNorwegia Arne SneliNorwegia Kristian Brenden
Norwegia Egil Grønn
10.17 grudnia 1998Finlandia KuopioPuijoK-120-Finlandia Toni NieminenFinlandia Risto JussilainenFinlandia Veli-Matti Lindström
11.19 grudnia 1998Finlandia LahtiSalpausselkäK-116-Norwegia Wilhelm BrennaFinlandia Janne VäätäinenFinlandia Veli-Matti Lindström
12.20 grudnia 1998Finlandia LahtiSalpausselkäK-116-Finlandia Janne VäätäinenFinlandia Veli-Matti LindströmNorwegia Marius Småriset
13.26 grudnia 1998Szwajcaria Sankt MoritzOlympiaschanzeK-95-Szwajcaria Sylvain FreiholzNorwegia Marius SmårisetSzwajcaria Marco Steinauer
14.3 stycznia 1999Szwajcaria EngelbergGross-Titlis-SchanzeK-120-Słowenia Primož Urh-ZupanNorwegia Bjørn Einar RomørenSłowenia Jure Radelj
15.9 stycznia 1999Austria Bad GoisernKalmberg-SchanzeK-90-Austria Fabian EbenhochAustria Martin KochSłowenia Rolando Kaligaro
16.10 stycznia 1999Austria Bad GoisernKalmberg-SchanzeK-90-Słowenia Primož Urh-ZupanNorwegia Marius Småriset
Austria Martin Koch
17.15 stycznia 1999Japonia SapporoMiyanomoriK-90-Japonia Jin’ya NishikataJaponia Kazuki Nishishita
Japonia Yukitaka Fukita
18.16 stycznia 1999Japonia SapporoŌkurayamaK-120-Japonia Jin’ya NishikataJaponia Kazuki NishishitaNorwegia Kjell Erik Sagbakken
19.17 stycznia 1999Japonia SapporoŌkurayamaK-120-Japonia Yasuhiko ŌtaJaponia Yutaka KatayamaNorwegia Kjell Erik Sagbakken
20.16 stycznia 1999Niemcy LauschaMarktiegelschanzeK-92-Norwegia Tom Aage AarnesStany Zjednoczone Alan Alborn
Niemcy Roland Audenrieth
21.17 stycznia 1999Niemcy LauschaMarktiegelschanzeK-92-Niemcy Roland AudenriethSłowenia Bine NorčičNorwegia Aril Carlson
22.23 stycznia 1999Włochy GallioPakstallK-95-Słowenia Miha RihtarWłochy Roberto CeconStany Zjednoczone Alan Alborn
23.24 stycznia 1999Włochy GallioPakstallK-95-Finlandia Ville KanteeNorwegia Marius SmårisetNiemcy Georg Späth
Szwajcaria Marco Steinauer
24.29 stycznia 1999Niemcy Reit im WinklFranz-Haslberger-SchanzeK-90-Finlandia Pekka SalminenFinlandia Veli-Matti LindströmAustria Wilfried Eberharter
25.30 stycznia 1999Austria SaalfeldenBibergschanzeK-85-Austria Stefan KaiserAustria Florian LieglSłowenia Gašper Čavlovič
26.31 stycznia 1999Niemcy RuhpoldingZirmbergschanzeK-108-Niemcy Roland AudenriethFinlandia Veli-Matti LindströmSłowenia Gašper Čavlovič
27.6 lutego 1999Niemcy BraunlageWurmbergschanzeK-80-Norwegia Aril CarlsonAustria Roland Wakolm
Austria Martin Zimmermann
28.7 lutego 1999Niemcy BraunlageWurmbergschanzeK-80-Austria Falko KrismayrNorwegia Marius SmårisetSłowenia Robert Kranjec
29.20 lutego 1999Stany Zjednoczone WestbySnowflakeK-106-Austria Bernhard MetzlerNiemcy Leif FreySłowenia Urban Franc
30.20 lutego 1999Słowenia PlanicaBloudkova velikankaK-120-Norwegia Wilhelm BrennaNorwegia Tore SneliAustria Wilfried Eberharter
31.21 lutego 1999Stany Zjednoczone WestbySnowflakeK-106-Japonia Yūsuke KanekoAustria Fabian EbenhochSłowenia Urban Franc
32.21 lutego 1999Słowenia PlanicaBloudkova velikankaK-120-Norwegia Wilhelm BrennaNorwegia Tore SneliAustria Martin Koch
33.27 lutego 1999[a]Stany Zjednoczone Iron MountainPine MountainK-120-Japonia Yūsuke KanekoNiemcy Roland AudenriethStany Zjednoczone Rhys Hecox
34.27 lutego 1999Niemcy Titisee-NeustadtHochfirstschanzeK-113TSchAustria Matthias WallnerFinlandia Matti HautamäkiNorwegia Olav Magne Dønnem
35.28 lutego 1999Niemcy Schönwald im SchwarzwaldAdlerschanzeK-83TSchNiemcy Gerd SiegmundKorea Południowa Choi Yong-jikNiemcy Michael Uhrmann
Turniej Schwarzwaldzki – klasyfikacja końcowaFinlandia Matti HautamäkiAustria Martin KochNiemcy Gerd Siegmund
36.5 marca 1999[b]Stany Zjednoczone IshpemingSuicide HillK-90-Japonia Yukitaka FukitaNiemcy Roland AudenriethAustria Fabian Ebenhoch
37.6 marca 1999[b]Stany Zjednoczone IshpemingSuicide HillK-90-Niemcy Roland AudenriethFinlandia Jani SaloAustria Bernhard Metzler
38.7 marca 1999[b]Stany Zjednoczone IshpemingSuicide HillK-90-Austria Fabian EbenhochNiemcy Roland AudenriethAustria Bernhard Metzler
39.7 marca 1999Japonia SapporoŌkurayamaK-120-Japonia Katsutoshi ChibaJaponia Jin’ya NishikataJaponia Kenji Suda
40.10 marca 1999Japonia ZaōYamagataK-90-Japonia Kazuki NishishitaJaponia Yūsuke KanekoJaponia Jin’ya Nishikata
41.10 marca 1999Francja CourchevelTremplin Le PrazK-120-Norwegia Tore SneliPolska Wojciech SkupieńSłowenia Miha Rihtar
42.11 marca 1999Japonia ZaōYamagataK-90-Japonia Kazuki NishishitaJaponia Katsutoshi ChibaAustria Thomas Hörl
43.11 marca 1999Francja CourchevelTremplin Le PrazK-90-Norwegia Olav Magne DønnemFrancja Rémi SantiagoWłochy Ivan Lunardi
44.12 marca 1999Norwegia VikersundVikersundbakkenK-90-Norwegia Wilhelm Brenna
Norwegia Kjell Erik Sagbakken
Stany Zjednoczone Rhys Hecox
45.13 marca 1999Norwegia VikersundVikersundbakkenK-90-Norwegia Wilhelm BrennaNorwegia Espen BredesenNorwegia Sturle Holseter
46.20 marca 1999Szwecja HedeHedebackenK-90-Finlandia Toni NieminenNiemcy Dirk ElseFinlandia Akseli Lajunen
47.21 marca 1999Szwecja HedeHedebackenK-90-Norwegia Tom Aage AarnesFinlandia Akseli LajunenJaponia Yoshiharu Ikeda
48.24 marca 1999Finlandia KuopioPuijoK-120-Stany Zjednoczone Rhys HecoxNorwegia Olav Magne DønnemFinlandia Jussi Hautamäki
49.26 marca 1999Finlandia RovaniemiOunasvaaraK-90-Finlandia Jussi HautamäkiFinlandia Pekka SalminenJaponia Yoshiharu Ikeda
50.27 marca 1999Finlandia RukaRukatunturiK-120-Finlandia Jussi HautamäkiFinlandia Juha-Matti RuuskanenFinlandia Tami Kiuru
51.28 marca 1999Finlandia RukaRukatunturiK-120-Finlandia Tami KiuruNiemcy Roland AudenriethNiemcy Michael Uhrmann

Klasyfikacja generalna

Sześćdziesięciu najlepszych zawodników[2]

MiejsceZawodnikPunkty
1.Niemcy Roland Audenrieth1208
2.Norwegia Marius Småriset833
3.Norwegia Wilhelm Brenna824
4.Austria Fabian Ebenhoch736
5.Austria Martin Koch728
6.Niemcy Michael Uhrmann658
7.Niemcy Dirk Else571
8.Norwegia Tom Aage Aarnes525
9.Austria Falko Krismayr516
10.Słowenia Robert Kranjec514
11.Norwegia Kjell Erik Sagbakken496
12.Niemcy Leif Frey483
13.Japonia Yasuhiko Ōta465
14.Szwajcaria Marco Steinauer463
15.Japonia Kazuki Nishishita460
16.Austria Matthias Wallner454
17.Finlandia Toni Nieminen452
18.Słowenia Jure Radelj449
19.Finlandia Pekka Salminen445
20.Japonia Yūsuke Kaneko431
MiejsceZawodnikPunkty
21.Norwegia Tore Sneli423
22.Austria Bernhard Metzler417
23.Norwegia Olav Magne Dønnem413
24.Japonia Yukitaka Fukita408
25.Japonia Jin’ya Nishikata401
26.Finlandia Veli-Matti Lindström384
27.Austria Roland Wakolm378
28.Japonia Katsutoshi Chiba377
29.Słowenia Rolando Kaligaro375
30.Austria Wilfried Eberharter363
31.Słowenia Miha Rihtar359
32.Niemcy Georg Späth353
33.Niemcy Olaf Hegenbarth352
34.Słowenia Urban Franc334
35.Norwegia Sturle Holseter316
35.Finlandia Tami Kiuru359
37.Norwegia Bjørn Einar Romøren312
38.Austria Karl-Heinz Dorner298
39.Stany Zjednoczone Rhys Hecox297
40.Austria Gerhard Gattinger292
MiejsceZawodnikPunkty
40.Finlandia Matti Hautamäki292
42.Finlandia Jussi Hautamäki281
43.Finlandia Janne Väätäinen274
44.Słowenia Peter Žonta265
45.Stany Zjednoczone Alan Alborn260
46.Finlandia Akseli Lajunen253
47.Japonia Yoshiharu Ikeda246
47.Czechy František Jež246
49.Niemcy Klaus Allgayer235
50.Szwajcaria Sylvain Freiholz232
51.Słowenia Bine Norčič227
52.Finlandia Pasi Hyytiä225
53.Francja Rémi Santiago223
54.Niemcy Sven Hannawald220
55.Finlandia Jani Mylläri218
55.Słowenia Primož Urh-Zupan218
57.Austria Thomas Hörl217
58.Norwegia Aril Carlson211
59.Norwegia Daniel Forfang204
59.Austria Martin Zimmermann204

Sklasyfikowanych zostało 301 zawodników z 20 krajów. Spośród nich najwięcej reprezentowało Norwegię (51) i Japonię (48).

Uwagi

  1. Jedno ze źródeł podaje datę 20 lutego 1999 jako datę rozegrania konkursu w Iron Mountain.
  2. a b c Jedno ze źródeł podaje, że konkursy w Ishpeming zostały rozegrane w dniach 27-28 lutego 1999.

Przypisy

  1. a b 1998-99 FIS Continental Cup Ski-Jumping (jap.). skijumping-db.net [web.archive.org], 2008-08-30. [dostęp 2012-04-16].
  2. a b FIS-Ski - standings: Continental Cup 1999 (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2016-07-03].
  3. Adam Kwieciński: Wybór zawodów – Typ zawodów: Puchar Kontynentalny, Sezon: 1999. [dostęp 2016-07-03].
  4. SJ_20130325 (ang.). skisprungschanzen.com, 2013-03-25. s. 37. [dostęp 2014-03-10].

Media użyte na tej stronie