2018–2020ŁKS Łódź35(12)
W sumie:265(64)
2009 Polska U-213(0)
  1. Aktualne na: 27 czerwca 2019.

Rafał Kujawa (ur. 11 lipca 1988 w Łodzi) – polski piłkarz grający na pozycji napastnika. Swoją karierę zaczynał w juniorach ŁKS, aby następnie w sezonie 2006/2007 wystąpić w rezerwach tego klubu. W pierwszym składzie wystąpił w sezonie 2007/2008 w 9 meczach, strzelając jedną bramkę w przegranym 1:2 meczu z Groclinem Grodzisk Wielkopolski.

ŁKS Łódź

Rozegrane mecze w sezonie 2007/2008

W sezonie 2007/2008 Rafał Kujawa po raz pierwszy wystąpił w polskiej Ekstraklasie 3 listopada 2007 roku w przegranym meczu 0:1 przeciwko Wiśle Kraków, gdzie wszedł na boisko w 61 minucie zmieniając Marcina Klatta. W przegranym 1:2 meczu z 15 marca 2008 roku przeciwko Groclinowi wszedł z ławki rezerwowych zastępując w 70 minucie Gábor Vayera, a w 85 minucie strzelił swoją pierwszą bramkę w Ekstraklasie. Grał również przeciwko Zagłębiu Sosnowiec, Zagłębiu Lubin, Koronie Kielce, GKS-owi Bełchatów, Wiśle Kraków i Lechowi Poznań wchodząc z ławki rezerwowych. Swoje pierwsze spotkanie zaczynając w podstawowym składzie rozegrał 7 maja 2008 roku w zremisowanym 1:1 meczu przeciwko Ruchowi Chorzów. Dotąd na boiskach ekstraklasy spędził 183 minuty.

Rozegrane mecze w sezonie 2008/2009

W sezonie 2008/2009 Rafał Kujawa zdobył drugą swoją bramkę w lidze polskiej, strzelając ją GKS-owi Bełchatów podwyższając wynik na 2:0. Trzeciego gola zdobył w meczu przeciwko Lechii Gdańsk w Łodzi (2:1). Czwartego zaś, w wygranym przez ŁKS 4:3 meczu z Cracovią. Piąty padł w wygranym 3:1 meczu z Polonią Warszawa. W meczu z Lechem Poznań (1:1), Kujawa strzelił już swoją szóstą bramkę, a w wygranym meczu z Górnikiem Zabrze siódmą.

Kolejne sezony w barwach ŁKS

Kujawa dwa kolejne sezony spędził wraz z ŁKS-em na zapleczu ekstraklasy. Zarówno w pierwszym jak i w drugim sezonie rozegrał po 29 spotkań, strzelając przy tym w sumie, 10 bramek. ŁKS awansował do ekstraklasy, a Kujawa w sezonie 2011/2012 rozegrał 7 spotkań i strzelił 2 gole. Jego macierzysty klub spadł do I ligi a on postanowił kontynuować karierę gdzie indziej.

GKS Katowice, Pelikan, Termalica Bruk-Bet Nieciecza, Stomil Olsztyn

W kolejnych latach Kujawa bronił barw GKS-u Katowice (dwukrotnie), Pelikana Łowicz, Niecieczy oraz Stomilu Olsztyn. W kwietniu 2017, podczas jednego ze spotkań ligowych, zerwał więzadła krzyżowe w lewym kolanie, a kontuzja ta na dłuższy czas wyeliminowała go z gry[1].

Powrót do ŁKS

W grudniu 2017, po 5-letniej przerwie, Kujawa powrócił do swojego macierzystego klubu[2]. W dwa lata udało mu się awansować z II ligi do ekstraklasy. W tym czasie strzelił 12 bramek w 35 meczach. W maju 2019 przedłużył kontrakt z ŁKS[3].