1986–19881. FC Saarbrücken52(5)
1992–19931. FC Nürnberg5(1)
1994–19951. FC Nürnberg14(0)
1978–1982 Austria15(1)

Reinhold Hintermaier (ur. 14 lutego 1956 w Altheim) – austriacki piłkarz grający na pozycji pomocnika.

Karierę piłkarską Hintermaier rozpoczął w klubie SK Altheim. Następnie przeszedł do SK VÖEST Linz. W sezonie 1973/1974 zadebiutował w jego barwach w austriackiej Bundeslidze i w swoim debiutanckim sezonie został mistrzem Austrii. W 1975 roku wywalczył z SK VÖEST wicemistrzostwo Austrii, a w 1978 roku zdobył z nim Puchar Austrii.

Latem 1979 roku Hintermaier przeszedł do 1. FC Nürnberg. 28 lipca 1979 zadebiutował w 2. Bundeslidze w przegranym 1:4 wyjazdowym meczu z 1. FC Saarbrücken. W 1980 roku wywalczył z Nürnberg awans do pierwszej ligi niemieckiej. W 1982 roku wystąpił w przegranym 2:4 finale Pucharu RFN z Bayernem Monachium.

W 1984 roku Hintermaier został piłkarzem Eintrachtu Brunszwik. W nim zadebiutował 21 września tamtego roku w zwycięskim 5:0 spotkaniu z Eintrachtem Frankfurt. W 1985 roku spadł z Eintrachtem do drugiej ligi.

W 1986 roku Hintermaier odszedł z Eintrachtu do 1. FC Saarbrücken. W 1988 roku zakończył w jego barwach karierę piłkarską, jednak w 1992 roku wrócił do uprawiania sportu i występował z przerwami w 1. FC Nürnberg. W 1995 roku ponownie ogłosił zakończenie kariery.

SezonKlubKrajRozgrywkiMeczeBramki
1973/74SK VÖEST LinzAustria Bundesliga??
1974/75SK VÖEST LinzAustria Bundesliga??
1994/951. FC NürnbergRFN 2. Bundesliga140

W reprezentacji Austrii Hintermaier zadebiutował 30 sierpnia 1978 roku w wygranym 2:0 spotkaniu eliminacji do Euro 80 z Norwegią. W 1982 roku był w kadrze Austrii na Mundialu w Hiszpanii. Na tym turnieju był podstawowym zawodnikiem i zagrał w 5 meczach: z Chile (1:0), z Algierią (2:0), z RFN (0:1), z Francją (0:1) i z Irlandią Północną (2:2 i gol w 67. minucie). Od 1978 do 1982 roku rozegrał w kadrze narodowej 15 meczów i strzelił jednego gola.