2018–2021 Anglia U-2112(6)
W sumie:39(22)
  1. Aktualne na: 31 sierpnia 2021.
  2. Aktualne na: 31 sierpnia 2021.

Reiss Nelson (ur. 10 grudnia 1999 w Londynie) – angielski piłkarz pochodzenia zimbabwejskiego grający na pozycji napastnika w holenderskim klubie Feyenoord.

Życiorys

Jest wychowankiem londyńskiego Arsenalu F.C., w czasach juniorskich trenował także w klubie Lewisham Borough. 20 stycznia 2018 zadebiutował w barwach Arsenalu w Premier League – miało to miejsce w wygranym 4:1 meczu z Crystal Palace[1]. Grał w nim od 72. minuty, gdy zmienił Mesuta Özila[2]. 31 sierpnia 2018 został wypożyczony do niemieckiego TSG 1899 Hoffenheim[3]. W Bundeslidze zagrał po raz pierwszy 15 września 2018 w przegranym 1:2 spotkaniu z Fortuną Düsseldorf[1]. Do gry wszedł w 72. minucie, zastępując Stefana Poscha. W 86. minucie zdobył debiutanckiego gola[4].

Arsenal U-23

• Premier League 2: 2017/18

Arsenal

1. a b Reiss Nelson, [w:] baza Transfermarkt (zawodnicy–debiuty) [online] [dostęp 2019-02-11].
  2. FC Arsenal - Crystal Palace, 20 sty 2018 - Premier League, [w:] baza Transfermarkt (protokoły meczowe) [online] [dostęp 2019-02-11].
  3. Reiss Nelson, [w:] baza Transfermarkt (zawodnicy–transfery) [online] [dostęp 2019-02-11].
  4. Fortuna Düsseldorf - TSG 1899 Hoffenheim, 15 wrz 2018 - 1. Bundesliga, [w:] baza Transfermarkt (protokoły meczowe) [online] [dostęp 2019-02-11].