Rejent (czasopismo)

Rejent
Częstotliwość

miesięcznik

Państwo

 Polska

Wydawca

Wydawnictwo Stowarzyszenia Notariuszy Rzeczypospolitej Polskiej

Organ prasowy

Stowarzyszenie Notariuszy Rzeczypospolitej Polskiej

Tematyka

prawo

Pierwszy numer

1991

Redaktor naczelny

Prof. nadzw. dr hab. Adam Bieranowski

Średni nakład

2700 egz.

Format

A5

ISSN

1230-669X

Strona internetowa

Rejent – miesięcznik wydawany przez Stowarzyszenie Notariuszy Rzeczypospolitej Polskiej i redagowany przez Romualda Sztyka (redaktora naczelnego – zm. 25 października 2014 r.)[1] nieprzerwanie od 1991 r.

Opis

Na swych łamach miesięcznik zamieszcza artykuły, glosy, recenzje dotykające tematyki szeroko rozumianego prawa obrotu nieruchomościami. Miesięcznik „Rejent” jest czasopismem naukowym, umieszczonym na liście czasopism naukowych Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz indeksowanym na międzynarodowej, specjalistycznej platformie promującej osiągnięcia nauki – Copernicus International. Głównym obszarem zainteresowania “Rejenta” są najbardziej aktualne problemy naukowo-badawcze z zakresu prawa prywatnego (przede wszystkim prawa rzeczowego, prawa kontraktów, prawa spadkowego, prawa rodzinnego, prawa spółek i prawa międzynarodowego prywatnego), a także innych dziedzin i dyscyplin prawniczych związanych z wykonywaniem zawodu notariusza (zwłaszcza ustroju notariatu, elektronicznego postępowania wieczystoksięgowego). Zgodnie z koncepcją merytoryczną czasopisma publikowane są w nim opracowania wyjaśniające nowe instytucje prawne oraz analizy odnoszące się do rozwiązań przyjętych w zagranicznych porządkach prawnych. Autorami tekstów zamieszczanych w „Rejencie” są wybitni przedstawiciele jurysprudencji i praktyki prawniczej, ale również młodzi naukowcy[2].

W skład rady programowej[3] wchodzą m.in. Edward Drozd, Aleksander Oleszko, Andrzej Mączyński. Redaktorem naczelnym jest Prof. nadzw. dr hab. Adam Bieranowski. Czasopismo znajduje się na liście czasopism punktowanych, udostępnionej w komunikacie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w części B z liczbą 8 punktów za lata 2013–2016 (1230-669X) (pozycja 2182)[4]. Pismo jest indeksowane w polskiej bazie IC Journals Master List i uzyskało wskaźnik 50.2 za rok 2015[5]. Czasopismo wydawane jest w nakładzie 2500 egzemplarzy.

Przypisy

  1. Gazeta.pl, Romuald Sztyk, http://nekrologi.wyborcza.pl/0,11,,293363,Romuald-Sztyk-kondolencje.html.
  2. Stowarzyszenie Notariuszy Rzeczypospolitej Polskiej, O CZASOPIŚMIE, http://www.rejent.com.pl/5949/O_czasopismie.
  3. Stowarzyszenie Notariuszy Rzeczypospolitej Polskiej, RADA PROGRAMOWA, http://www.rejent.com.pl/2764/Rada_Programowa.
  4. Zarchiwizowana kopia. [dostęp 2018-04-10]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-04-10)].
  5. ICI Journals Master List, journals.indexcopernicus.com [dostęp 2019-04-17].

Linki zewnętrzne

Media użyte na tej stronie