Reprezentacja Polski w skokach narciarskich

Reprezentacja Polski w skokach narciarskich
Ilustracja
ZwiązekPolski Związek Narciarski
Menedżer generalnyPolska Apoloniusz Tajner
TrenerCzechy Michal Doležal
od 2019
Skrót FISPOL
Puchar Narodów1. miejsce, 2018 pkt[a]
Zawodnicy
Najwięcej zdobytych PŚAdam Małysz (4)
Najwięcej wygranych zawodów PŚAdam Małysz

Kamil Stoch (39)

Medale
Igrzyska olimpijskie
Gold medal.svgWojciech Fortuna, 1972
Kamil Stoch, 2014 (2x)
Kamil Stoch, 2018
Silver medal.svgAdam Małysz, 2002
Adam Małysz, 2010 (2x)
Bronze medal.svgAdam Małysz, 2002
Polska, 2018
Mistrzostwa świata
Gold medal world centered-2.svgWojciech Fortuna, 1972
Adam Małysz, 2001
Adam Małysz, 2003 (2x)
Adam Małysz, 2007
Kamil Stoch, 2013
Polska, 2017
Dawid Kubacki, 2019
Piotr Żyła, 2021
Silver medal world centered-2.svgStanisław Marusarz, 1938
Antoni Łaciak, 1962
Adam Małysz, 2001
Kamil Stoch, 2019
Bronze medal world centered-2.svgStanisław Gąsienica-Daniel, 1970
Adam Małysz, 2011
Polska, 2013
Polska, 2015
Piotr Żyła, 2017
Polska, 2021
Mistrzostwa świata w lotach
Silver medal blank.svgKamil Stoch, 2018
Bronze medal blank.svgPiotr Fijas, 1979
Polska, 2018, 2020
  1. Stan aktualny na 6 stycznia 2021r..

Reprezentacja Polski w skokach narciarskich – zespół skoczków narciarskich reprezentujący Rzeczpospolitą Polską w sportowych imprezach międzynarodowych wybrany przez trenerów.

W skład ustawowej kadry narodowej, dzielącej się na seniorską i juniorską wchodzą najlepsi skoczkowie z posezonowej listy rankingowej tworzonej na podstawie wyników zawodów przez Polski Związek Narciarski (PZN). Jednak reprezentacyjnym szkoleniem objęci są tylko wybrani do grup szkoleniowych (kadry A, młodzieżowej oraz juniorów) zawodnicy.

Kadra A zrzesza najlepszych zawodników, aby przygotować ich do startów w najważniejszych zawodach, przede wszystkim – igrzyskach olimpijskich, mistrzostwach świata oraz Pucharze Świata. Trenerem kadry jest od 24 marca 2019 Michal Doležal, wcześniej asystent trenera kadry A reprezentacji Polski, Stefana Horngachera.

Kadra młodzieżowa zastąpiła od sezonu 2008/09 kadrę B oraz dotychczasową kadrę młodzieżową (zwaną też kadrą C). W sezonie 2013/2014 w kadrze młodzieżowej znaleźli się głównie zawodnicy niebędący juniorami, natomiast została utworzona kadra juniorów, w której znaleźli się wyłącznie zawodnicy uprawnieni do startów w mistrzostwach świata tej kategorii wiekowej[1].

Zawodnicy z poszczególnych kadr nie mają ograniczeń co do występów w różnych zawodach, tak więc np.: skoczek kadry A może startować w Pucharze Kontynentalnym, a skoczek kadry młodzieżowej w Pucharze Świata; choć odrębne kadry ściślej przygotowują się do określonych zawodów. O tym, gdzie dany skoczek wystąpi, zależy od decyzji trenerów i od zależności regulaminowych danych zawodów (np. aby skoczek mógł wystąpić w Pucharze Świata, musi mieć na swoim koncie punkty Pucharu Kontynentalnego zdobyte w okresie ostatniego sezonu, lub punkty PŚ).

Przed sezonem 2013/2014 po raz pierwszy w historii powołana została kadra młodzieżowa kobiet, w której znalazły się Joanna Szwab i Magdalena Pałasz.

Reprezentacja Polski

W sezonie 2020/2021 w porównaniu z poprzednim połączono kadry A i B mężczyzn, tworząc jedną kadrę narodową. W maju 2020 ogłoszono, iż w dwóch kadrach męskich objętych centralnym szkoleniem znalazło się 18 zawodników, zaś 7 kolejnych umieszczono na liście rezerwowej[2]. Przed rozpoczęciem sezonu zimowego 2020/2021 Jarosław Krzak będący pierwotnie na liście rezerwowej został członkiem kadry narodowej[3][4].

Kadra kobiet składać się ma z 6 zawodniczek, 4 inne znalazły się na liście rezerwowej[2].

Kadra narodowa mężczyzn

Kadra narodowa młodzieżowa mężczyzn

Kadra narodowa młodzieżowa kobiet

Występy drużynowe

Starty Polski w konkursach drużynowych na igrzyskach olimpijskich

MiejsceDzieńRokMiejscowośćSkoczniaPunkt KHSSkładNajdłuższy skokNotaStrataZwycięzca
8.[5]17 lutego1998Japonia Nagano/HakubaOlimpijskaK-120[i]112,0 m (R. Mateja)684,2 pkt248,8 pktJaponia
6.[6]18 lutego2002Stany Zjednoczone Salt Lake City/Park CityUtah Olympic ParkK-120[ii]128,5 m (A. Małysz)848,1 pkt126,0 pktNiemcy
5.[7]20 lutego2006Włochy Turyn/PragelatoTrampolino a MonteK-125HS-140[iii]129,5 m (A. Małysz)894,4 pkt89,6 pktAustria
6.[8]22 lutego2010Kanada Vancouver/WhistlerWhistler Olympic ParkK-125HS-140[iv]139,5 m (A. Małysz)996,7 pkt111,2 pktAustria
4.[9]17 lutego2014Rosja Soczi/Krasnaja PolanaRusskije GorkiK-125HS-140[v]135,0 m (K. Stoch)1011,8 pkt29,3 pktNiemcy
3.Bronze medal.svg19 lutego2018Korea Południowa PjongczangAlpensia Jumping ParkK-125HS-142[vi]139,0 m (K. Stoch)1072,4 pkt26,1 pktNorwegia

Starty Polski w konkursach drużynowych na mistrzostwach świata

MiejsceDzieńRokMiejscowośćSkoczniaPunkt KHSSkładNajdłuższy skokNotaStrataZwycięzca
5.[10]22 lutego1970Czechosłowacja Szczyrbskie Jezioro[a]b.d.b.d.[vii]b.d.b.d.b.d.Czechosłowacja
14[10].26 lutego1982Norwegia OsloHolmenkollbakkenK-105[viii]92,5 m (P. Fijas)539,4 pkt179,1 pktNorwegia
13[11].15 lutego1987Niemcy OberstdorfSchattenbergschanzeK-90[ix]107,0 m (P. Fijas)508,2 pkt125,9 pktFinlandia
12[12].22 lutego1989Finlandia LahtiSalpausselkäK-114[x]98,5 m (J. Kowal)462,0 pkt183,0 pktFinlandia
10[13].27 lutego1997Norwegia TrondheimGranåsenK-120[xi]118,5 m (R. Mateja)641,6 pkt313,7 pktFinlandia
9.[14]23 lutego1999Austria BischofshofenPaul-Ausserleitner-SchanzeK-120[i]105,5 m (A. Małysz)549,2 pkt439,7 pktNiemcy
8.[15]24 lutego2001Finlandia LahtiSalpausselkäK-116[xii]122,5 m (A. Małysz)659,8 pkt280,0 pktNiemcy
5.[16]25 lutego2001Finlandia LahtiSalpausselkäK-90[xiii]95,5 m (A. Małysz)849,5 pkt104,0 pktAustria
7.[17]23 lutego2003Włochy PredazzoTrampolino Dal BenK-120[xiv]134,0 m (A. Małysz)898,4 pkt148,2 pktFinlandia
6.[18]20 lutego2005Niemcy OberstdorfSchattenbergschanzeK-90HS-100[xv]95,0 m (A. Małysz)859,0 pkt111,5 pktAustria
9.[19]26 lutego2005Niemcy OberstdorfSchattenbergschanzeK-120HS-137[xvi]136,5 m (A. Małysz)449,7 pkt687,6 pktAustria
5.[20]25 lutego2007Japonia SapporoŌkurayamaK-120HS-134[xvii]133,5 m (A. Małysz)857,2 pkt143,0 pktAustria
4.[21]28 lutego2009Czechy LiberecJeštědK-120HS-134[iv]127,0 m (S. Hula)972,1 pkt62,2 pktAustria
4.[22]27 lutego2011Norwegia OsloMidtstubakkenK-95HS-106[xviii]106,5 m (A. Małysz)953,0 pkt72,5 pktAustria
5.[23]5 marca2011Norwegia OsloHolmenkollbakkenK-120HS-134[xviii]135,5 m (A. Małysz)435,6 pkt64,4 pktAustria
3.FIS bronze medal.png2 marca2013Włochy PredazzoTrampolino Dal BenK-120HS-134[xix]134,0 m (K. Stoch)1121,0 pkt14,9 pktAustria
3.FIS bronze medal.png28 lutego2015Szwecja FalunLugnetK-120HS-134[xx]129,5 m (K. Stoch)848,1 pkt24,5 pktNorwegia
1.FIS gold medal.png4 marca2017Finlandia LahtiSalpausselkäK-116HS-130[xxi]130,5 m (P. Żyła, M. Kot i K. Stoch)1104,2 pkt
4.24 lutego2019Austria InnsbruckBergiselK-120HS-130[xxii]127,0 m (D. Kubacki)909,1 pkt78,4 pktNiemcy

Starty Polski w konkursach drużynowych mieszanych na mistrzostwach świata

MiejsceDzieńRokMiejscowośćSkoczniaPunkt KHSSkładNajdłuższy skokNotaStrataZwycięzca
6.2 marca2019Austria SeefeldToni-Seelos-OlympiaschanzeK-99HS-109[xxiii]112,0 m (D. Kubacki)914,9 pkt97,3 pktNiemcy
6.28 lutego2021Niemcy OberstdorfSchattenbergschanzeK-95HS-106[xxiv]103,0 m (D. Kubacki)837,6 pkt163,2 pktNiemcy

Starty Polski w konkursach drużynowych na mistrzostwach świata w lotach narciarskich

MiejsceDzieńRokMiejscowośćSkoczniaPunkt KHSSkładNajdłuższy skokNotaStrataZwycięzca
8.[24]22 lutego2004Słowenia PlanicaVelikankaK-185[xxv]207,5 m (A. Małysz)1386,8 pkt325,0 pktNorwegia
9.[25]15 stycznia2006Austria Tauplitz/Bad MitterndorfKulmK-185HS-203[iii]173,0 m (S. Hula)453,7 pkt1044,2 pktNorwegia
10.[26]24 lutego2008Niemcy OberstdorfIm. Heiniego KlopferaK-185HS-213[xviii]199,0 m (A. Małysz)573,8 pkt979,5 pktAustria
4.[27]21 marca2010Słowenia PlanicaLetalnicaK-185HS-215[iv]222,5 m (K. Stoch)1452,5 pkt188,9 pktAustria
7.[28]26 lutego2012Norwegia VikersundVikersundbakkenK-195HS-225[xxvi]232,5 m (P.Żyła)1444,5 pkt203,9 pktAustria
5.[29]17 stycznia2016Austria Tauplitz/Bad MitterndorfKulmK-200HS-225[xxvii]207,0 m (K. Stoch)1211,9 pkt255,8 pktNorwegia
3.FIS bronze medal.png21 stycznia2018Niemcy Oberstdorfim. Heiniego KlopferaK-200HS-235[xxii]221,5 m (D. Kubacki)1592,1 pkt70,1 pktNorwegia
3.FIS bronze medal.png13 grudnia2020Słowenia PlanicaLetalnicaK-200HS-240[xxviii]234,0 m (P. Żyła)1665,5 pkt62,2 pktNorwegia

Starty Polski w konkursach drużynowych Pucharu Świata

MiejsceDzieńRokMiejscowośćSkoczniaPunkt KHSSkładNajdłuższy skokNotaStrataZwycięzca
11.12 stycznia1992Włochy PredazzoTrampolino Dal BenK-120[xxix]106,5 m (Z. Klimowski)413,3 pkt244,3 pktAustria
13.28 marca1992Słowenia PlanicaBloudkova velikankaK-120[xxx]90,0 m (A. Moskal)178,9 pkt424,7 pktAustria
13.24 stycznia1993Włochy PredazzoTrampolino Dal BenK-120[xxxi]94,5 m (W. Skupień)171,9 pkt262,2 pktAustria
12.27 marca1993Słowenia PlanicaBloudkova velikankaK-120[xxxii]93,5 m (R. Zygmuntowicz)153,7 pkt223,4 pktJaponia
10.9 grudnia1995Słowenia PlanicaBloudkova velikankaK-120[xxxiii]116,0 m (W. Skupień)747,0 pkt253,9 pktFinlandia
8.2 marca1996Finlandia LahtiSalpausselkäK-114[xxxiv]125,5 m (A. Małysz)534,0 pkt415,9 pktJaponia
10.15 marca1996Norwegia OsloHolmenkollbakkenK-110[xxxiv]124,5 m (A. Małysz)621,7 pkt226,8 pktAustria
7.8 marca1997Finlandia LahtiSalpausselkäK-114[i]125,0 m (A. Małysz)681,5 pkt263,5 pktFinlandia
8.30 stycznia1999Niemcy WillingenMühlenkopfschanzeK-120[xxxv]109,5 m (R. Mateja)679,6 pkt296,9 pktJaponia
6.25 stycznia2000Japonia HakubaOlimpijskaK-120[i]115,0 m (A. Małysz)649,8 pkt243,4 pktFinlandia
7.4 marca2000Finlandia LahtiSalpausselkäK-116[xxxvi]105,5 m (G. Śliwka)593,1 pkt329,7 pktFinlandia
6.18 marca2000Słowenia PlanicaVelikankaK-185[xxxvi]185,0 m (W. Skupień)444,0 pkt328,8 pktNiemcy
6.25 listopada2000Finlandia KuopioPuijoK-120[xxxvi]114,5 m (A. Małysz)588,0 pkt143,4 pktNorwegia
5.2 lutego2001Niemcy WillingenMühlenkopfschanzeK-120[xxxvi]142,0 m (A. Małysz)797,1 pkt280,2 pktFinlandia
5.17 marca2001Słowenia PlanicaVelikankaK-185[i]218,5 m (A. Małysz)1411,5 pkt164,1 pktFinlandia
3.9 grudnia2001Austria VillachAlpenarenaK-90[xxxvii]99,0 m (A. Małysz)949,0 pkt19,5 pktFinlandia
7.13 stycznia2002Niemcy WillingenMühlenkopfschanzeK-120[xxxviii]136,5 m (A. Małysz)825,5 pkt315,8 pktAustria
10.27 stycznia2002Japonia SapporoŌkurayamaK-120[xxxix]110,5 m (G. Śliwka)568,2 pkt438,5 pktAustria
7.2 marca2002Finlandia LahtiSalpausselkäK-116[xl]125,5 m (A. Małysz)840,3 pkt182,3 pktFinlandia
9.23 marca2002Słowenia PlanicaVelikankaK-185[xli]219,5 m (A. Małysz)933,0 pkt679,7 pktFinlandia
6.8 marca2003Norwegia OsloHolmenkollbakkenK-115[xlii]126,5 m (A. Małysz)803,5 pkt105,0 pktAustria
7.15 lutego2004Niemcy WillingenMühlenkopfschanzeK-130[xliii]133,5 m (A. Małysz)814,6 pkt223,5 pktNorwegia
10.8 stycznia2005Niemcy WillingenMühlenkopfschanzeK-130HS-145[xliv]121,5 m (A. Małysz)265,1 pkt216,1 pktNiemcy
4.12 lutego2005Włochy PragelatoTrampolino a MonteK-125HS-140[xlv]125,0 m (A. Małysz)341,7 pkt87,0 pktAustria
8.5 marca2005Finlandia LahtiSalpausselkäK-116HS-130[xlvi]123,0 m (A. Małysz)802,5 pkt211,2 pktNorwegia
8.6 marca2006Finlandia LahtiSalpausselkäK-116HS-130[xlvii]124,0 m (K. Stoch)828,7 pkt218,0 pktAustria
7.7 marca2007Finlandia LahtiSalpausselkäK-116HS-130[xlviii]125,0 m (A. Małysz)844,5 pkt184,2 pktAustria
11.30 listopada2007Finlandia RukaRukatunturiK-120HS-142[xlviii]122,0 m (A. Małysz)413,7 pkt739,1 pktNorwegia
10.16 lutego2008Niemcy WillingenMühlenkopfschanzeK-130HS-145[xlix]137,0 m (A. Małysz)416,6 pkt635,8 pktNorwegia
7.29 listopada2008Finlandia RukaRukatunturiK-120HS-142[l]133,0 m (A. Małysz)437,2 pkt102,9 pktFinlandia
8.7 lutego2009Niemcy WillingenMühlenkopfschanzeK-130HS-145[li]127,5 m (A. Małysz)690,1 pkt212,8 pktAustria
6.7 marca2009Finlandia LahtiSalpausselkäK-116HS-130[lii]126,5 m (K. Stoch)877,5 pkt140,0 pktAustria
7.14 marca2009Norwegia VikersundVikersundbakkenK-185HS-207[lii]188,5 m (A. Małysz)1320,6 pkt222,9 pktAustria
2.21 marca2009Słowenia PlanicaLetalnicaK-185HS-215[lii]207,0 m (A. Małysz)761,9 pkt31,5 pktNorwegia
5.27 listopada2009Finlandia RukaRukatunturiK-120HS-142[liii]143,0 m (A. Małysz)978,7 pkt134,9 pktAustria
7.30 stycznia2010Niemcy Oberstdorfim. Heiniego KlopferaK-185HS-213[liv]202,5 m (A. Małysz)1286,0 pkt274,4 pktAustria
10.7 lutego2010Niemcy WillingenMühlenkopfschanzeK-130HS-145[lv]119,0 m (J. Kot)284,9 pkt680,6 pktNiemcy
4.6 marca2010Finlandia LahtiSalpausselkäK-116HS-130[lii]122,5 m (K. Stoch)456,4 pkt30,2 pktNorwegia
5.27 listopada2010Finlandia RukaRukatunturiK-120HS-142[lvi]140,0 m (A. Małysz)1029,0 pkt202,4 pktAustria
3.29 stycznia2011Niemcy WillingenMühlenkopfschanzeK-130HS-145[lvii]139,0 m (K. Stoch)1015,7 pkt56,1 pktAustria
6.6 lutego2011Niemcy Oberstdorfim. Heiniego KlopferaK-185HS-213[lvii]210,5 m (A. Małysz)1379,3 pkt199,8 pktAustria
3.12 marca2011Finlandia LahtiSalpausselkäK-116HS-130[lviii]131,5 m (A. Małysz)1028,3 pkt57,7 pktAustria
4.19 marca2011Słowenia PlanicaLetalnicaK-185HS-215[lix]210,0 m (P. Żyła)1449,7 pkt220,2 pktAustria
7.27 listopada2011Finlandia RukaRukatunturiK-120HS-142[lx]128,0 m (K. Stoch)318,4 pkt198,8 pktAustria
5.10 grudnia2011Czechy HarrachovČerťákK-125HS-142[lxi]132,0 m (P. Żyła)876,3 pkt117,4 pktNorwegia
7.12 lutego2012Niemcy WillingenMühlenkopfschanzeK-130HS-145[lxii]138,5 m (K. Miętus)900,2 pkt99,0 pktNorwegia
6.19 lutego2012Niemcy Oberstdorfim. Heiniego KlopferaK-185HS-213[lxii]217,0 m (P. Żyła)659,7 pkt72,8 pktSłowenia
3.3 marca2012Finlandia LahtiSalpausselkäK-90HS-97[lxiii]94,0 m (A. Zniszczoł)877,5 pkt14,1 pktAustria
5.17 marca2012Słowenia PlanicaLetalnicaK-185HS-215[lxiv]209,5 m (K. Stoch)1406,3 pkt213,0 pktAustria
11.30 listopada2012Finlandia RukaRukatunturiK-120HS-142[lxv]123,5 m (D. Kubacki)354,3 pkt749,8 pktNiemcy
2.11 stycznia2013Polska ZakopaneWielka KrokiewK-120HS-134[lxvi]133,0 m (M. Kot i K. Stoch)954,4 pkt9,1 pktSłowenia
5.9 lutego2013Niemcy WillingenMühlenkopfschanzeK-130HS-145[lxvii]140,0 m (K. Stoch)909,1 pkt81,3 pktSłowenia
6.17 lutego2013Niemcy OberstdorfIm. Heiniego KlopferaK-185HS-213[lxviii]197,5 m (K. Biegun)1279,6 pkt297,5 pktNorwegia
3.9 marca2013Finlandia LahtiSalpausselkäK-116HS-130[lxii]127,5 m (M. Kot)1036,2 pkt43,3 pktNiemcy
4.23 marca2013Słowenia PlanicaLetalnicaK-185HS-215[lxix]221,5 m (K. Stoch)1543,2 pkt18,6 pktSłowenia
4.23 listopada2013Niemcy KlingenthalVogtland ArenaK-125HS-140[lxx]141,0 m (K. Biegun)521,1 pkt19,5 pktSłowenia
4.18 stycznia2014Polska ZakopaneWielka KrokiewK-120HS-134[lxxi]132,5 m (K. Stoch i D. Kubacki)1026,7 pkt32,9 pktSłowenia
7.1 marca2014Finlandia LahtiSalpausselkäK-116HS-130[lxxii]130,5 m (M. Kot)886,7 pkt86,8 pktAustria
2.22 marca2014Słowenia PlanicaBloudkova velikankaK-125HS-139[lxxiii]141,0 m (P. Żyła)1007,6 pkt38,0 pktAustria
9.22 listopada2014Niemcy KlingenthalVogtland ArenaK-125HS-140[lxxiv]135,0 m (P. Żyła)477,2 pkt620,8 pktNiemcy
5.17 stycznia2015Polska ZakopaneWielka KrokiewK-120HS-134[lxxv]130,5 m (K. Stoch)987,8 pkt62,8 pktNiemcy
11.31 stycznia2015Niemcy WillingenMühlenkopfschanzeK-130HS-145[lxxvi]129,5 m (P. Żyła)289,1 pkt[30]668,8 pktSłowenia
4.7 marca2015Finlandia LahtiSalpausselkäK-116HS-130[xx]128,0 m (P. Żyła)1019,4 pkt49,7 pktNorwegia
4.21 marca2015Słowenia PlanicaLetalnicaK-200HS-225[lxxvi]230,5 m (P. Żyła)753,8 pkt94,6 pktSłowenia
6.21 listopada2015Niemcy KlingenthalVogtland ArenaK-125HS-140[lxxvii]128,0 m (J. Ziobro)869,0 pkt152,9 pktNiemcy
6.9 stycznia2016Niemcy WillingenMühlenkopfschanzeK-130HS-145[lxxviii]133,5 m (A. Stękała)463,7 pkt74,9 pktNiemcy
3.23 stycznia2016Polska ZakopaneWielka KrokiewK-120HS-134[lxxix]134,5 m (K. Stoch)1056,7 pkt65,7 pktNorwegia
6.6 lutego2016Norwegia OsloHolmenkollbakkenK-120HS-134[lxxx]129,5 m (A. Stękała)895,6 pkt82,1 pktSłowenia
6.22 lutego2016Finlandia KuopioPuijoK-120HS-127[lxxxi]126,0 m (P. Żyła)899,5 pkt157,7 pktNorwegia
6.19 marca2016Słowenia PlanicaLetalnicaK-200HS-225[lxxxii]222,5 m (A. Stękała)1472,1 pkt155,3 pktNorwegia
1.3 grudnia2016Niemcy KlingenthalVogtland ArenaK-125HS-140[lxxxiii]140,0 m (K. Stoch)1128,7 pkt
2.21 stycznia2017Polska ZakopaneWielka KrokiewK-120HS-134[lxxxiv]137,5 m (P. Żyła)1111,2 pkt5,1 pktNiemcy
1.28 stycznia2017Niemcy WillingenMühlenkopfschanzeK-130HS-145[xxi]138,0 m (P. Żyła)931,5 pkt
3.11 marca2017Norwegia OsloHolmenkollbakkenK-120HS-134[lxxxiii]132,5 m (P. Żyła)986,7 pkt13,0 pktAustria
2.18 marca2017Norwegia VikersundVikersundbakkenK-200HS-225[xxi]245,5 m (P. Żyła)1538,6 pkt34,0 pktNorwegia
3.25 marca2017Słowenia PlanicaLetalnicaK-200HS-225[xxi]251,5 m (K. Stoch)1493,8 pkt57,8 pktNorwegia
2.18 listopada2017Polska Wisłaim. Adama MałyszaK-120HS-134[xxi]127,0 m (K. Stoch)1006,5 pkt17,3 pktNorwegia
6.25 listopada2017Finlandia RukaRukatunturiK-120HS-142[xxi]138,0 m (K. Stoch)985,5 pkt198,7 pktNorwegia
2.9 grudnia2017Niemcy Titisee-NeustadtHochfirstschanzeK-125HS-142[lxxxiv]142,5 m (K. Stoch)1082,8 pkt0,8 pktNorwegia
1.27 stycznia2018Polska ZakopaneWielka KrokiewK-125HS-140[vi]141,5 m (K. Stoch)1092,0 pkt
2.3 marca2018Finlandia LahtiSalpausselkäK-116HS-130[vi]131,0 m (K. Stoch)1113,2 pkt11,3 pktNiemcy
2.10 marca2018Norwegia OsloHolmenkollbakkenK-120HS-134[vi]135,0 m (D. Kubacki)1039,8 pkt58,9 pktNorwegia
2.17 marca2018Norwegia VikersundVikersundbakkenK-200HS-240[xxii]234,0 m (K. Stoch)1301,7 pkt265,6 pktNorwegia
4.24 marca2018Słowenia PlanicaLetalnicaK-200HS-240[xxii]248,5 m (K. Stoch)1470,5 pkt149,7 pktNorwegia
1.17 listopada2018Polska Wisłaim. Adama MałyszaK-120HS-134[lxxxv]130,5 m (P. Żyła)1026,6 pkt
3.19 stycznia2019Polska ZakopaneWielka KrokiewK-125HS-140[lxxxvi]143,5 m (D. Kubacki)1117,2 pkt40,3 pktNiemcy
4.9 lutego2019Finlandia LahtiSalpausselkäK-116HS-130[lxxxvii]131,0 m (D. Kubacki)925,7 pkt27,9 pktAustria
1.15 lutego2019Niemcy WillingenMühlenkopfschanzeK-130HS-145[lxxxv]146,0 m (P. Żyła)979,4 pkt
4.9 marca2019Norwegia OsloHolmenkollbakkenK-120HS-134[lxxxv]133,0 m (D. Kubacki)440,9 pkt28,9 pktNorwegia
4.16 marca2019Norwegia VikersundVikersundbakkenK-200HS-240[lxxxv]232,0 m (P. Żyła)1546,2 pkt86,7 pktSłowenia
1.23 marca2019Słowenia PlanicaLetalnicaK-200HS-240[lxxxviii]242,5 m (P. Żyła)1627,8 pkt
3.23 listopada2019Polska Wisłaim. Adama MałyszaK-120HS-134[lxxxix]131,0 m (P. Żyła)990,9 pkt27,3 pktAustria
1.14 grudnia2019Niemcy KlingenthalVogtland ArenaK-125HS-140[lxxxix]145,0 m (P. Żyła)968,7 pkt
5.25 stycznia2020Polska ZakopaneWielka KrokiewK-125HS-140[lxxxix]139,5 m (D. Kubacki)1118,6 pkt63,6 pktNiemcy
6.29 lutego2020Finlandia LahtiSalpausselkäK-116HS-130[lxxxix]124,0 m (K. Stoch)917,3 pkt66,8 pktNiemcy
4.7 marca2020Norwegia OsloHolmenkollbakkenK-120HS-134[lxxxvi]134,5 m (D. Kubacki)950,0 pkt47,4 pktNorwegia
3.21 listopada2020Polska Wisłaim. Adama MałyszaK-120HS-134[xc]131,5 m (D. Kubacki)1061,5 pkt16,5 pktAustria
2.16 stycznia2021Polska ZakopaneWielka KrokiewK-125HS-140[xci]137,0 m (A. Stękała i P. Żyła)982,3 pkt8,9 pktAustria
2.23 stycznia2021Finlandia LahtiSalpausselkäK-116HS-130[xxviii]129,0 m (A. Stękała)1018,3 pkt5,9 pktNorwegia

Starty Polski w konkursach drużyn mieszanych Pucharu Świata

MiejsceDzieńRokMiejscowośćSkoczniaPunkt KHSSkładNajdłuższy skokNotaStrataZwycięzca
14.6 grudnia2013Norwegia LillehammerLysgårdsbakkenK-90HS-100[xcii]98,0 m (M. Kot)331,8 pkt610,3 pktJaponia
7.20 lutego2021Rumunia RâșnovTrambulina Valea CărbunăriiK-90HS-97[xciii]95,0 m (K. Stoch i D. Kubacki)856,9 pkt111,8 pktNorwegia

Starty Polski w konkursach drużynowych Letniego Grand Prix

MiejsceDzieńRokMiejscowośćSkoczniaPunkt KHSSkładNajdłuższy skokNotaStrataZwycięzca
9.6 sierpnia1999Niemcy HinterzartenAdlerschanzeK-95[xciv]93,0 m (A. Małysz)784,5 pkt234,0 pktNiemcy
10.12 września1999Japonia HakubaOlimpijskaK-120[xcv]115,5 m (A. Małysz)583,4 pkt317,3 pktJaponia
9.5 sierpnia2000Niemcy HinterzartenAdlerschanzeK-95[xcvi]93,5 m (W. Skupień)772,0 pkt247,5 pktFinlandia
7.9 sierpnia2003Niemcy HinterzartenAdlerschanzeK-95[xcvii]100,5 m (W. Skupień)933,5 pkt247,5 pktAustria
3.1 sierpnia2004Niemcy HinterzartenAdlerschanzeK-95HS-108[xcviii]107,5 m (A. Małysz)1019,5 pkt53,5 pktAustria
6.5 września2004Polska ZakopaneWielka KrokiewK-120HS-134[xcix]127,5 m (R. Mateja)820,8 pkt161,0 pktNorwegia
6.6 sierpnia2005Niemcy HinterzartenAdlerschanzeK-95HS-108[c]102,5 m (A. Małysz)972,5 pkt90,5 pktNiemcy
5.5 sierpnia2006Niemcy HinterzartenAdlerschanzeK-95HS-108[ci]105,5 m (A. Małysz)973,0 pkt74,5 pktAustria
8.11 sierpnia2007Niemcy HinterzartenAdlerschanzeK-95HS-108[cii]104,5 m (A. Małysz)975,0 pkt88,0 pktAustria
7.26 lipca2008Niemcy HinterzartenAdlerschanzeK-95HS-108[ciii]99,5 m (A. Małysz)911,0 pkt106,5 pktAustria
7.8 sierpnia2009Niemcy HinterzartenAdlerschanzeK-95HS-108[civ]102,0 m (A. Małysz)1005,1 pkt50,0 pktAustria
1.7 sierpnia2010Niemcy HinterzartenAdlerschanzeK-95HS-108[cv]106,5 m (A. Małysz)1001,7 pkt
6.22 lipca2011Polska ZakopaneWielka KrokiewK-120HS-134[cvi]127,5 m (M.Kot)817,8 pkt156,5 pktAustria
2.6 sierpnia2011Niemcy HinterzartenAdlerschanzeK-95HS-108[cvii]103,0 m (K. Stoch)995,8 pkt15,5 pktAustria
2.20 lipca2012Polska Wisłaim. Adama MałyszaK-120HS-134[cvii]125,0 m (M. Kot)477,9 pkt1,3 pktSłowenia
1.2 sierpnia2013Polska Wisłaim. Adama MałyszaK-120HS-134[cviii]136,0 m (K. Stoch)1058,4 pkt
1.25 lipca2014Polska Wisłaim. Adama MałyszaK-120HS-134[cvii]133,0 m (K. Stoch)1061,5 pkt
1.31 lipca2015Polska Wisłaim. Adama MałyszaK-120HS-134[cix]133,5 m (D. Kubacki)1042,7 pkt
2.7 sierpnia2015Niemcy HinterzartenAdlerschanzeK-95HS-108[cix]99,5 m (K.Stoch, M. Kot i P. Żyła)968,7 pkt64,3 pktNiemcy
6.22 lipca2016Polska Wisłaim. Adama MałyszaK-120HS-134[cx]125,0 m (M. Kot)831,8 pkt78,4 pktNorwegia
1.14 lipca2017Polska Wisłaim. Adama MałyszaK-120HS-134[cxi]133,5 m (D. Kubacki)831,8 pkt
1.21 lipca2018Polska Wisłaim. Adama MałyszaK-120HS-134[cxii]136,0 m (P. Żyła)1073,3 pkt
1.20 lipca2019Polska Wisłaim. Adama MałyszaK-120HS-134[cxiii]134,5 m (K. Stoch)1094,1 pkt
2.17 sierpnia2019Polska ZakopaneWielka KrokiewK-125HS-140[lxxxix]142,0 m (D. Kubacki)951,1 pkt10,8 pktJaponia

Starty Polski w konkursach drużynowych na mistrzostwach świata juniorów

MiejsceDzieńRokMiejscowośćSkoczniaPunkt KHSSkładNajdłuższy skokNotaStrataZwycięzca
10.7 marca1991Niemcy Reit im WinklFranz-Haslberger-SchanzeK-85[cxiv]73,5 m (A. Młynarczyk)491,4 pkt115,4 pktCzechosłowacja
10.18 marca1992Finlandia VuokattiHyppyrimäkiK-81[cxv]67,0 m (W. Skupień)365,5 pkt204,9 pktFinlandia
10.3 marca1993Czechy HarrachovČerťákK-90[cxvi]88,5 m (W. Skupień)544,1 pkt314,9 pktFinlandia
10.27 stycznia1994Austria BreitenwangRaimund-Ertl-SchanzeK-85[cxvii]77,0 m (A. Małysz)577,0 pkt263,0 pktFinlandia
10.1 marca1995Szwecja GällivareDundretkullenK-90[cxviii]91,5 m (A. Małysz)651,0 pkt204,0 pktNiemcy
12.31 stycznia1996Włochy GallioTrampolino di PakstallK-92[cxix]93,5 m (A. Bojda)690,5 pkt171,0 pktNiemcy
13.12 lutego1997Kanada CalgaryAlberta Ski Jump AreaK-89[cxx]77,5 m (K. Długopolski)528,5 pkt291,5 pktSłowenia
11.20 lutego1998Szwajcaria Sankt MoritzOlympiaschanzeK-90[cxxi]88,0 m (A. Galica)564,0 pkt223,5 pktNiemcy
8.20 lutego1999Austria Saalfelden am Steinernen MeerBibergschanzenK-85[cxxii]87,0 m (M. Maciaś)859,0 pkt103,0 pktAustria
7.27 stycznia2000Słowacja Szczyrbskie JezioroMS 1970 BK-90[cxxiii]91,5 m (M. Bachleda)798,5 pkt118,5 pktAustria
8.20 lutego2001Polska KarpaczOrlinekK-85[cxxiv]82,0 m (T. Pochwała)772,0 pkt120,0 pktFinlandia
14.24 stycznia2002Niemcy SchonachLangenwaldschanzeK-90[cxxv]77,0 m (M. Rutkowski)417,5 pkt535,5 pktFinlandia
6.6 lutego2003Szwecja SollefteaHallstabackenK-108[cxxvi]109,5 m (J. Ciapała)779,2 pkt166,0 pktAustria
2.FIS silver medal.png5 lutego2004Norwegia StrynBjørkelibakkenK-90[cxxvii]97,0 m (M. Rutkowski)904,5 pkt50,5 pktAustria
2.FIS silver medal.png23 marca2005Finlandia RovaniemiOunasvaaraK-90HS-100[cxxviii]101,5 m (K. Stoch)978,0 pkt4,0 pktSłowenia
7.23 marca2006Słowenia KranjBauhenkK-100HS-109[cxxix]102,0 m (Ł. Rutkowski)772,7 pkt157,9 pktAustria
6.17 marca2007Słowenia PlanicaSrednija velikankaK-90HS-100[cxxx]93,0 m (Ł. Rutkowski i M. Kot)894,5 pkt86,5 pktSłowenia
3.FIS bronze medal.png29 lutego2008Polska ZakopaneŚrednia KrokiewK-85HS-94[cxxxi]90,0 m (Ł. Rutkowski)942,5 pkt28,5 pktNiemcy
3.FIS bronze medal.png6 lutego2009Słowacja Szczyrbskie JezioroMS 1970 BK-90HS-100[cxxxii]96,0 m (M. Kot)937,0 pkt44,5 pktAustria
5.30 stycznia2010Niemcy HinterzartenAdlerschanzeK-95HS-108[cxxxiii]102,0 m (G. Miętus)916,0 pkt114,5 pktAustria
4.30 stycznia2011Estonia OtepääTehvandiK-90HS-100[cxxxiv]93,0 m (T. Byrt)871,0 pkt49,5 pktAustria
2.FIS silver medal.png25 lutego2012Turcja ErzurumKiremitliktepeK-95HS-109[cxxxv]103,5 m (K. Murańka)985,5 pkt3,0 pktNorwegia
2.FIS silver medal.png26 stycznia2013Czechy LiberecJeštědK-90HS-100[cxxxvi]105,0 m (K. Murańka)1062,0 pkt24,5 pktSłowenia
1.FIS gold medal.png1 lutego2014Włochy Val di FiemmeTrampolino Dal BenK-95HS-106[cxxxvii]102,0 m (K. Biegun)1027,0 pkt
4.7 lutego2015Kazachstan AłmatyGornyj GigantK-95HS-106[cxxxviii]96,5 m (A. Stękała)817,6 pkt75,7 pktNorwegia
7.24 lutego2016Rumunia RâșnovTrambulina Valea CărbunăriiK-90HS-100[cxxxix]91,5 m (P. Kantyka)745,3 pkt121,4 pktNiemcy
5.3 lutego2017Stany Zjednoczone Park CityUtah Olympic ParkK-90HS-100[cxl]91,0 m (D. Kastelik i T. Pilch)866,4 pkt65,9 pktSłowenia
5.3 lutego2018Szwajcaria KanderstegNordic ArenaK-95HS-106[cxli]101,0 m (B. Czyż)997,0 pkt71,5 pktNiemcy
6.26 stycznia2019Finlandia LahtiSalpausselkäK-90HS-100[cxlii]92,5 m (P. Wąsek)882,3 pkt97,4 pktNiemcy
9.7 marca2020Niemcy OberwiesenthalFichtelbergschanzenK-95HS-105[cxliii]102,0 m (T. Pilch)309,9 pkt590,4 pktSłowenia

Starty Polski w konkursach drużyn mieszanych na mistrzostwach świata juniorów

MiejsceDzieńRokMiejscowośćSkoczniaPunkt KHSSkładNajdłuższy skokNotaStrataZwycięzca
11.24 lutego2016Rumunia RâșnovTrambulina Valea CărbunăriiK-90HS-100[cxliv]90,5 m (P. Kantyka)332,1 pkt550,7 pktSłowenia
7.5 lutego2017Stany Zjednoczone Park CityUtah Olympic ParkK-90HS-100[cxlv]89,5 m (P. Wąsek)778,2 pkt147,1 pktSłowenia
8.4 lutego2018Szwajcaria KanderstegNordic ArenaK-95HS-106[cxlvi]98,0 m (T. Pilch)615,6 pkt253,7 pktNorwegia
9.28 stycznia2019Finlandia LahtiSalpausselkäK-90HS-100[cxlvii]92,0 m (P. Wąsek)434,0 pkt550,4 pktRosja
7.8 marca2020Niemcy OberwiesenthalFichtelbergschanzenK-95HS-105[cxlviii]99,5 m (T. Pilch)879,9 pkt143,4 pktAustria

Starty Polski w konkursach drużynowych na uniwersjadzie

MiejsceDzieńRokMiejscowośćSkoczniaPunkt KHSSkładNajdłuższy skokNotaStrataZwycięzca
3.Bronze FISU.svg10 lutego1993Polska ZakopaneŚrednia KrokiewK-85[cxlix]80,5 m (J. Mądry)723,1 pkt123,1 pktAustria
5.10 lutego2001Polska ZakopaneŚrednia KrokiewK-85[cl]93,5 m (Ł. Kruczek)840,0 pkt44,5 pktSłowenia
3.Bronze FISU.svg18 stycznia2003Włochy TarvisioFratelli NogaraK-90[cli]95,5 m (K. Długopolski)684,0 pkt9,0 pktKorea Południowa
2.Silver FISU.svg14 stycznia2005Austria SeefeldToni-Seelos-OlympiaschanzeK-90HS-100[clii]99,0 m (M. Bachleda)729,5 pkt17,5 pktSłowenia
4.19 stycznia2007Włochy PragelatoTrampolino a MonteK-95HS-106[cliii]98,5 m (K. Długopolski)615,5 pkt101,5 pktAustria
4.25 lutego2009 YabuliDragon HillK-90HS-100[cliv]100,0 m (M. Bachleda)649,0 pkt77,5 pktKorea Południowa
3.Bronze FISU.svg3 lutego2011Turcja ErzurumKiremitliktepeK-95HS-109[clv]104,5 m (M. Kot)735,8 pkt7,2 pktJaponia
1.Gold FISU.svg18 grudnia2013Włochy PredazzoTrampolino Dal BenK-95HS-106[clvi]103,5 m (K. Biegun)755,5 pkt
3.Bronze FISU.svg1 lutego2015Słowacja Szczyrbskie JezioroMS 1970 BK-90HS-100[clvii]95,0 m (A. Zapotoczny)680,3 pkt42,9 pktRosja
3.Bronze FISU.svg5 lutego2017Kazachstan AłmatyGornyj GigantK-95HS-106[clviii]104,0 m (P. Kantyka)761,8 pkt28,1 pktRosja

Starty Polski w konkursach drużyn mieszanych na uniwersjadzie

MiejsceDzieńRokMiejscowośćSkoczniaPunkt KHSSkładNajdłuższy skokNotaStrataZwycięzca
5.4 lutego2017Kazachstan AłmatyGornyj GigantK-95HS-106[clix]101,0 m (P. Kantyka)413,5 pkt31,6 pktJaponia I

Starty Polski w konkursach drużynowych Pucharu Kontynentalnego

MiejsceDzieńRokMiejscowośćSkoczniaPunkt KHSSkładNajdłuższy skokNotaStrataZwycięzca
5.26 sierpnia2000Niemcy WinterbergSankt-Georg-SchanzeK-80[clx]80,5 m (T. Pochwała)831,5 pkt99,5 pktAustria
6.10 lutego2001Niemcy Titisee-NeustadtHochfirstschanzeK-120[clxi]133,5 m (T. Tajner)864,0 pkt295,8 pktAustria
5.5 sierpnia2001Niemcy OberstdorfSchattenbergschanzeK-90[clxii]96,0 m (T. Pochwała i W. Skupień)939,0 pkt42,0 pktNiemcy
8.17 lutego2002Słowenia PlanicaSrednija velikankaK-90[clxiii]89,0m (G. Śliwka)780,0 pkt204,0 pktSłowenia

Starty Polski w konkursach drużynowych Letniego Pucharu Kontynentalnego

MiejsceDzieńRokMiejscowośćSkoczniaPunkt KHSSkładNajdłuższy skokNotaStrataZwycięzca
3.4 sierpnia2002Niemcy OberstdorfSchattenbergschanzeK-90[clxiv]96,0 m (W. Skupień)908,0 pkt28,5 pktNiemcy

Osiągnięcia indywidualne

Miejsca polskich skoczków w czołowej „15” igrzysk olimpijskich

MiejsceDzieńRokMiejscowośćSkoczniaPunkt KHSZawodnikSkok 1Skok 2NotaStrataZwycięzca
12.12 lutego1932Stany Zjednoczone Lake PlacidMacKenzie IntervaleK-61Bronisław Czech56,0 m60,0 m200,7 pkt17,4 pktBirger Ruud
5.16 lutego1936III Rzesza Garmisch-PartenkirchenGroße OlympiaschanzeK-80Stanisław Marusarz73,0 m75,0 m221,6 pkt10,4 pktBirger Ruud
9.9 lutego1964Austria InnsbruckBergiselK-91Józef Przybyła92,5 m[31]87,5 m[31]211,3 pkt19,4 pktToralf Engan
15.9 lutego1964Austria InnsbruckBergiselK-91Piotr Wala86,5 m[31]88,0 m[31]205,5 pkt25,2 pktToralf Engan
12.18 lutego1968Francja Saint-Nizier[32]DauphineK-90Józef Przybyła98,0 m90,5 m199,2 pkt32,1 pktWładimir Biełousow
6.6 lutego1972Japonia SapporoMiyanomoriK-86Wojciech Fortuna82,0 m76,5 m222,0 pkt22,2 pktYukio Kasaya
1.Gold medal.svg11 lutego1972Japonia SapporoŌkurayamaK-110Wojciech Fortuna111,0 m87,5 m219,9 pkt
10.13 lutego1980Stany Zjednoczone Lake PlacidMacKenzie IntervaleK-86Stanisław Bobak86,0 m82,0 m242,2 pkt24,1 pktToni Innauer
14.23 lutego1980Stany Zjednoczone Lake PlacidMacKenzie IntervaleK-114Piotr Fijas107,0 m101,0 m226,1 pkt44,9 pktJouko Törmänen
7.12 lutego1984 SarajewoIgmanK-90Piotr Fijas87,0 m88,0 m204,5 pkt10,7 pktJens Weißflog
10.14 lutego1988Kanada CalgaryAlberta Ski Jump AreaK-89Piotr Fijas84,5 m80,0 m195,4 pkt33,7 pktMatti Nykänen
13.23 lutego1988Kanada CalgaryAlberta Ski Jump AreaK-114Piotr Fijas107,5 m102,0 m192,6 pkt31,4 pktMatti Nykänen
11.15 lutego1998Japonia Hakuba[33]OlimpijskaK-120Wojciech Skupień117,0 m125,5 m237,5 pkt34,8 pktKazuyoshi Funaki
3.Bronze medal.svg10 lutego2002Stany Zjednoczone Park City[34]Utah Olympic ParkK-90Adam Małysz98,5 m98,0 m263,0 pkt6,0 pktSimon Ammann
2.Silver medal.svg13 lutego2002Stany Zjednoczone Park City[34]Utah Olympic ParkK-120Adam Małysz131,0 m128,0 m269,7 pkt11,7 pktSimon Ammann
7.12 lutego2006Włochy Pragelato[35]Trampolino a MonteK-95HS-106Adam Małysz101,5 m102,5 m261,0 pkt5,5 pktLars Bystøl
14.18 lutego2006Włochy Pragelato[35]Trampolino a MonteK-125HS-140Adam Małysz123,0 m123,5 m222,7 pkt54,2 pktThomas Morgenstern
2.Silver medal.svg13 lutego2010Kanada Whistler[36]Whistler Olympic ParkK-95HS-106Adam Małysz103,5 m105,0 m269,5 pkt8,0 pktSimon Ammann
2.Silver medal.svg20 lutego2010Kanada Whistler[36]Whistler Olympic ParkK-125HS-140Adam Małysz137,0 m133,5 m269,4 pkt14,2 pktSimon Ammann
14.20 lutego2010Kanada Whistler[36]Whistler Olympic ParkK-125HS-140Kamil Stoch126,0 m123,5 m224,1 pkt59,5 pktSimon Ammann
1.Gold medal.svg9 lutego2014Rosja Krasnaja Polana[37]Russkije GorkiK-95HS-106Kamil Stoch105,5 m103,5 m278,0 pkt
7.9 lutego2014Rosja Krasnaja Polana[37]Russkije GorkiK-95HS-106Maciej Kot101,5 m98,5 m255,8 pkt22,2 pktKamil Stoch
13.9 lutego2014Rosja Krasnaja Polana[37]Russkije GorkiK-95HS-106Jan Ziobro101,0 m99,0 m252,4 pkt25,6 pktKamil Stoch
1.Gold medal.svg15 lutego2014Rosja Krasnaja Polana[37]Russkije GorkiK-125HS-140Kamil Stoch139,0 m132,5 m278,7 pkt
12.15 lutego2014Rosja Krasnaja Polana[37]Russkije GorkiK-125HS-140Maciej Kot126,0 m123,5 m250,4 pkt27,3 pktKamil Stoch
15.15 lutego2014Rosja Krasnaja Polana[37]Russkije GorkiK-125HS-140Jan Ziobro128,5 m129,5 m246,6 pkt32,1 pktKamil Stoch
4.10 lutego2018Korea Południowa PjongczangAlpensia Jumping ParkK-98HS-109Kamil Stoch106,5 m105,5 m249,3 pkt10,0 pktAndreas Wellinger
5.10 lutego2018Korea Południowa PjongczangAlpensia Jumping ParkK-98HS-109Stefan Hula111,0 m105,5 m248,8 pkt10,5 pktAndreas Wellinger
1.Gold medal.svg17 lutego2018Korea Południowa PjongczangAlpensia Jumping ParkK-125HS-142Kamil Stoch135,0 m136,5 m285,7 pkt
10.17 lutego2018Korea Południowa PjongczangAlpensia Jumping ParkK-125HS-142Dawid Kubacki134,5 m126,0 m258,0 pkt27,7 pktKamil Stoch
15.17 lutego2018Korea Południowa PjongczangAlpensia Jumping ParkK-125HS-142Stefan Hula132,0 m129,5 m253,4 pkt30,3 pktKamil Stoch

Miejsca polskich skoczków w czołowej „15” mistrzostw świata

MiejsceDzieńRokMiejscowośćSkoczniaPunkt KHSZawodnikSkok 1Skok 2NotaStrataZwycięzca
10.10 lutego1929II Rzeczpospolita ZakopaneWielka Krokiewb.d.Bronisław Czech50,0 m53,5 m208,7 pkt18,5 pktSigmund Ruud
8.8 lutego1933Austria InnsbruckBergiselb.d.Izydor Gąsienica Łuszczek57,0 m64,5 m200,0 pkt24,0 pktMarcel Reymond
4.13 lutego1935Czechosłowacja Szczyrbskie Jezioro[38]JarolimakK-55Stanisław Marusarz59,0 m57,0 m225,5 pkt6,2 pktBirger Ruud
11.13 lutego1935Czechosłowacja Szczyrbskie Jezioro[38]JarolimakK-55Bronisław Czech51,0 m55,5 m213,4 pkt18,3 pktBirger Ruud
12.12 lutego1937 Chamonix-Mont-BlancTremplin aux BossonsK-60Stanisław Marusarz57,0 m61,0 m207,7 pkt26,1 pktBirger Ruud
2.FIS silver medal.png27 lutego1938Finlandia LahtiSalpausselkäK-65Stanisław Marusarz66,0 m67,0 m226,2 pkt0,3 pktAsbjørn Ruud
5.11 lutego1939II Rzeczpospolita ZakopaneWielka KrokiewK-75Stanisław Marusarz74,0 m78,5 m219,5 pkt5,2 pktJosef Bradl
11.11 lutego1939II Rzeczpospolita ZakopaneWielka KrokiewK-75Jan Kula75,0 m74,0 m213,4 pkt11,3 pktJosef Bradl
2.FIS silver medal.png21 lutego1962 ZakopaneŚrednia KrokiewK-70Antoni Łaciak68,5 m71,5 m222,5 pkt1,1 pktToralf Engan
7.21 lutego1962 ZakopaneŚrednia KrokiewK-70Gustaw Bujok67,5 m71,0 m214,1 pkt19,5 pktToralf Engan
6.25 lutego1962 ZakopaneWielka KrokiewK-100Antoni Łaciak96,5 m94,5 m222,3 pkt19,1 pktHelmut Recknagel
8.25 lutego1962 ZakopaneWielka KrokiewK-100Piotr Wala94,5 m95,5 m217,8 pkt23,6 pktHelmut Recknagel
7.19 lutego1966Norwegia OsloMidtstubakkenK-75Ryszard Witke75,5 m72,0 m210,1 pkt24,5 pktBjørn Wirkola
13.19 lutego1966Norwegia OsloMidtstubakkenK-75Józef Przybyła78,0 m71,5 m207,8 pkt26,8 pktBjørn Wirkola
12.14 lutego1970Czechosłowacja Wysokie TatryMS 1970 BK-80Tadeusz Pawlusiak82,5 m77,5 m227,1 pkt13,5 pktGarij Napałkow
3.FIS bronze medal.png21 lutego1970Czechosłowacja Wysokie TatryMS 1970 AK-100Stanisław Gąsienica-Daniel92,0 m100,5 m211,8 pkt15,2 pktGarij Napałkow
10.16 lutego1974Szwecja FalunLugnetK-70Tadeusz Pawlusiak82,0 m82,5 m231,8 pkt27,1 pktHans-Georg Aschenbach
12.11 lutego1987Niemcy OberstdorfSchattenbergschanzeK-115Piotr Fijas103,5 m113,5 m196,8 pkt19,2 pktAndreas Felder
14.11 lutego1987Niemcy OberstdorfSchattenbergschanzeK-90Jan Kowal85,5 m86,5 m205,2 pkt19,2 pktJiří Parma
10.12 marca1995Kanada Thunder BayNormal ThunderK-90Adam Małysz85,0 m88,5 m217,5 pkt48,5 pktTakanobu Okabe
11.18 marca1995Kanada Thunder BayBig ThunderK-120Adam Małysz108,0 m115,5 m201,3 pkt71,3 pktTommy Ingebrigtsen
5.22 lutego1997Norwegia TrondheimGranåsenK-90Robert Mateja94,5 m98,5 m254,0 pkt9,5 pktJanne Ahonen
14.22 lutego1997Norwegia TrondheimGranåsenK-90Adam Małysz91,0 m95,5 m246,0 pkt17,5 pktJanne Ahonen
2.FIS silver medal.png19 lutego2001Finlandia LahtiSalpausselkäK-116Adam Małysz126,0 m128,5 m273,5 pkt2,8 pktMartin Schmitt
1.FIS gold medal.png23 lutego2001Finlandia LahtiSalpausselkäK-90Adam Małysz89,5 m98,0 m246,0 pkt
15.23 lutego2001Finlandia LahtiSalpausselkäK-90Wojciech Skupień84,5 m84,0 m201,0 pkt45,0 pktAdam Małysz
1.FIS gold medal.png22 lutego2003Włochy PredazzoTrampolino Dal BenK-120Adam Małysz134,0 m136,0 m289,0 pkt
1.FIS gold medal.png28 lutego2003Włochy PredazzoTrampolino Dal BenK-90Adam Małysz104,0 m107,5 m279,0 pkt
6.19 lutego2005Niemcy OberstdorfSchattenbergschanzeK-90HS-100Adam Małysz94,5 m93,0 m246,0 pkt10,0 pktRok Benkovič
11.25 lutego2005Niemcy OberstdorfSchattenbergschanzeK-120HS-137Adam Małysz138,5 m129,0 m280,5 pkt32,7 pktJanne Ahonen
4.24 lutego2007Japonia SapporoŌkurayamaK-120HS-134Adam Małysz123,0 m133,0 m258,3 pkt7,8 pktSimon Ammann
13.24 lutego2007Japonia SapporoŌkurayamaK-120HS-134Kamil Stoch117,5 m121,0 m221,3 pkt39,8 pktSimon Ammann
1.FIS gold medal.png3 marca2007Japonia SapporoMiyanomoriK-90HS-98Adam Małysz102,0 m99,5 m277,0 pkt
11.3 marca2007Japonia SapporoMiyanomoriK-90HS-98Kamil Stoch92,5 m93,0 m238,5 pkt38,5 pktAdam Małysz
4.21 lutego2009Czechy LiberecJeštědK-90HS-100Kamil Stoch99,5 m100,5 m270,0 pkt12,0 pktWolfgang Loitzl
12.27 lutego2009Czechy LiberecJeštědK-120HS-134Adam Małysz127,0 m127,6 pkt13,7 pktAndreas Küttel
3.FIS bronze medal.png26 lutego2011Norwegia OsloMidtstubakkenK-95HS-106Adam Małysz97,5 m102,0 m252,2 pkt17,0 pktThomas Morgenstern
6.26 lutego2011Norwegia OsloMidtstubakkenK-95HS-106Kamil Stoch94,0 m101,0 m240,5 pkt28,7 pktThomas Morgenstern
11.3 marca2011Norwegia OsloHolmenkollbakkenK-120HS-134Adam Małysz126,5 m130,5 m257,6 pkt19,9 pktGregor Schlierenzauer
8.23 lutego2013Włochy PredazzoTrampolino Dal BenK-95HS-106Kamil Stoch102,0 m97,0 m237,4 pkt15,2 pktAnders Bardal
11.23 lutego2013Włochy PredazzoTrampolino Dal BenK-95HS-106Maciej Kot101,5 m97,0 m234,7 pkt17,9 pktAnders Bardal
1.FIS gold medal.png28 lutego2013Włochy PredazzoTrampolino Dal BenK-120HS-134Kamil Stoch131,5 m130,0 m295,8 pkt
8.21 lutego2015Szwecja FalunLugnetK-90HS-100Jan Ziobro91,5 m91,5 m228,6 pkt24,1 pktRune Velta
9.26 lutego2015Szwecja FalunLugnetK-120HS-134Piotr Żyła123,0 m121,5 m229,8 pkt38,9 pktSeverin Freund
12.26 lutego2015Szwecja FalunLugnetK-120HS-134Kamil Stoch125,0 m124,5 m225,0 pkt43,7 pktSeverin Freund
4.25 lutego2017Finlandia LahtiSalpausselkäK-90HS-100Kamil Stoch96,5 m99,0 m262,5 pkt8,3 pktStefan Kraft
5.25 lutego2017Finlandia LahtiSalpausselkäK-90HS-100Maciej Kot95,0 m95,5 m255,1 pkt15,7 pktStefan Kraft
8.25 lutego2017Finlandia LahtiSalpausselkäK-90HS-100Dawid Kubacki96,5 m93,5 m251,5 pkt19,3 pktStefan Kraft
3.FIS bronze medal.png2 marca2017Finlandia LahtiSalpausselkäK-116HS-130Piotr Żyła127,5 m131,0 m276,7 pkt2,6 pktStefan Kraft
6.2 marca2017Finlandia LahtiSalpausselkäK-116HS-130Maciej Kot123,5 m126,5 m266,9 pkt12,4 pktStefan Kraft
7.2 marca2017Finlandia LahtiSalpausselkäK-116HS-130Kamil Stoch127,5 m124,5 m264,8 pkt14,5 pktStefan Kraft
8.2 marca2017Finlandia LahtiSalpausselkäK-116HS-130Dawid Kubacki128,5 m123,0 m263,8 pkt15,5 pktStefan Kraft
5.23 lutego2019Austria InnsbruckBergiselK-120HS-130Kamil Stoch128,5 m129,5 m259,4 pkt20,0 pktMarkus Eisenbichler
12.23 lutego2019Austria InnsbruckBergiselK-120HS-130Dawid Kubacki128,5 m125,5 m240,2 pkt39,2 pktMarkus Eisenbichler
1.FIS gold medal.png1 marca2019Austria SeefeldToni-Seelos-OlympiaschanzeK-99HS-109Dawid Kubacki93,0 m104,5 m218,3 pkt
2.FIS silver medal.png1 marca2019Austria SeefeldToni-Seelos-OlympiaschanzeK-99HS-109Kamil Stoch91,5 m101,5 m215,5 pkt2,8 pktDawid Kubacki
12.1 marca2019Austria SeefeldToni-Seelos-OlympiaschanzeK-99HS-109Stefan Hula88,0 m100,0 m205,8 pkt12,5 pktDawid Kubacki
1.FIS gold medal.png27 lutego2021Niemcy OberstdorfSchattenbergschanzeK-95HS-106Piotr Żyła105,0 m102,5 m268,8 pkt
5.27 lutego2021Niemcy OberstdorfSchattenbergschanzeK-95HS-106Dawid Kubacki102,0 m99,0 m257,1 pkt11,7 pktPiotr Żyła
4.5 marca2021Niemcy OberstdorfSchattenbergschanzeK-120HS-137Piotr Żyła130,5 m137,0 m264,4 pkt12,1 pktStefan Kraft
15.5 marca2021Niemcy OberstdorfSchattenbergschanzeK-120HS-137Dawid Kubacki130,5 m119,0 m235,8 pkt40,7 pktStefan Kraft

Miejsca polskich skoczków w czołowej „15” mistrzostw świata w lotach narciarskich

MiejsceDzieńRokMiejscowośćSkoczniaPunkt KHSZawodnikSkok 1Skok 2Skok 3Skok 4NotaStrataZwycięzca
3.FIS bronze medal.png17-18 marca1979 PlanicaVelikankaK-185Piotr Fijas149,0 m166,0 m152,0 m162,0 m704,5 pkt37,0 pktArmin Kogler
10.8-9 marca1986Austria Tauplitz/Bad MitterndorfKulmK-185Piotr Fijas136,0 m150,0 m171,0 m172,0 m657,5 pkt87,5 pktAndreas Felder
7.13-14 marca1988Niemcy Oberstdorfim. Heiniego KlopferaK-182Piotr Fijas169,0 m163,0 m334,0 pkt30,0 pktOle Gunnar Fidjestøl
14.10-11 lutego1996Austria Tauplitz/Bad MitterndorfKulmK-185Adam Małysz175,0 m168,0 m174,0 m176,0 m650,6 pkt87,5 pktAndreas Goldberger
11.21-22 lutego2004Słowenia PlanicaVelikankaK-185Adam Małysz187,5 m215,5 m203,5 m196,5 m777,1 pkt55,0 pktRoar Ljøkelsøy
9.22-23 lutego2008Niemcy Oberstdorfim. Heiniego KlopferaK-185HS-213Adam Małysz207,5 m211,5 m192,5 m196,0 m778,0 pkt57,4 pktGregor Schlierenzauer
4.19-21 marca2010Słowenia PlanicaVelikankaK-185HS-215Adam Małysz217,5 m215,0 m211,0 m211,5 m893,6 pkt42,2 pktSimon Ammann
10.24-25 lutego2012Norwegia VikersundVikersundbakkenK-195HS-225Kamil Stoch191,0 m211,5 m[39][39]353,9 pkt54,8 pktRobert Kranjec
5.14-15 marca2014Czechy HarrachovČerťákK-185HS-205Kamil Stoch186,0 m190,0 m[39][39]363,8 pkt27,2 pktSeverin Freund
10.14-15 marca2014Czechy HarrachovČerťákK-185HS-205Maciej Kot184,5 m183,5 m[39][39]347,8 pkt43,2 pktSeverin Freund
15.15-16 stycznia2016Austria Tauplitz/Bad MitterndorfKulmK-200HS-225Dawid Kubacki208,0 m200,5 m206,5 m[39]519,1 pkt121,0 pktPeter Prevc
2.FIS silver medal.png19-20 stycznia2018Niemcy Oberstdorfim. Heiniego KlopferaK-200HS-235Kamil Stoch230,0 m219,0 m211,5 m[39]638,6 pkt13,3 pktDaniel-André Tande
10.19-20 stycznia2018Niemcy Oberstdorfim. Heiniego KlopferaK-200HS-235Dawid Kubacki207,5 m208,0 m215,5 m[39]589,8 pkt62,1 pktDaniel-André Tande
13.19-20 stycznia2018Niemcy Oberstdorfim. Heiniego KlopferaK-200HS-235Stefan Hula193,0 m196,5 m192,5 m[39]550,0 pkt101,9 pktDaniel-André Tande
7.11-12 grudnia2020Słowenia PlanicaLetalnicaK-200HS-240Piotr Żyła221,5 m224,5 m227,0 m224,5 m828,6 pkt48,6 pktKarl Geiger
8.11-12 grudnia2020Słowenia PlanicaLetalnicaK-200HS-240Kamil Stoch213,0 m229,0 m223,0 m222,5 m808,5 pkt68,7 pktKarl Geiger
10.11-12 grudnia2020Słowenia PlanicaLetalnicaK-200HS-240Andrzej Stękała224,5 m215,5 m224,5 m212,0 m792,4 pkt84,8 pktKarl Geiger
15.11-12 grudnia2020Słowenia PlanicaLetalnicaK-200HS-240Dawid Kubacki219,0 m215,5 m211,0 m196,0 m754,4 pkt122,8 pktKarl Geiger

Miejsca polskich skoczków w czołowej „15” końcowych klasyfikacji Pucharu Świata

MiejsceSezonZawodnikPunktyStartyZawody"1""3""10""30"StrataZwycięzca
3.Bronze medal with cup.svg1979/80Stanisław Bobak130 pkt152514914108 pktHubert Neuper
14.1984/85Piotr Fijas69 pkt112201510155 pktMatti Nykänen
15.1985/86Piotr Fijas84 pkt192513915166 pktMatti Nykänen
7.1995/96Adam Małysz751 pkt2628141222665 pktAndreas Goldberger
10.1996/97Adam Małysz612 pkt192424718800 pktPrimož Peterka
1.FIS Crystal Globe.svg2000/01Adam Małysz1531 pkt202111141820
1.FIS Crystal Globe.svg2001/02Adam Małysz1475 pkt20227142020
1.FIS Crystal Globe.svg2002/03Adam Małysz1357 pkt25273102225
12.2003/04Adam Małysz525 pkt162304715791 pktJanne Ahonen
4.2004/05Adam Małysz1201 pkt2628491926514 pktJanne Ahonen
9.2005/06Adam Małysz634 pkt1722121117517 pktJakub Janda
1.FIS Crystal Globe.svg2006/07Adam Małysz1453 pkt24249132022
12.2007/08Adam Małysz632 pkt25270013221162 pktThomas Morgenstern
13.2008/09Adam Małysz549 pkt2027039191534 pktGregor Schlierenzauer
5.2009/10Adam Małysz842 pkt1923061519807 pktSimon Ammann
3.Bronze medal with cup.svg2010/11Adam Małysz1153 pkt2626192225604 pktThomas Morgenstern
10.2010/11Kamil Stoch739 pkt24263310231018 pktThomas Morgenstern
5.2011/12Kamil Stoch1078 pkt2626271824247 pktAnders Bardal
3.Bronze medal with cup.svg2012/13Kamil Stoch953 pkt2327251722667 pktGregor Schlierenzauer
15.2012/13Piotr Żyła485 pkt2427128181135 pktGregor Schlierenzauer
1.FIS Crystal Globe.svg2013/14Kamil Stoch1420 pkt26286122125
9.2014/15Kamil Stoch820 pkt1831251317909 pktSeverin Freund
2.Silver medal with cup.svg2016/17Kamil Stoch1524 pkt26267122226141 pktStefan Kraft
5.2016/17Maciej Kot985 pkt2626231526680 pktStefan Kraft
11.2016/17Piotr Żyła634 pkt26260113261031 pktStefan Kraft
1.FIS Crystal Globe.svg2017/18Kamil Stoch1443 pkt22229131821
9.2017/18Dawid Kubacki633 pkt2222031221810 pktKamil Stoch
13.2017/18Stefan Hula431 pkt2222005201012 pktKamil Stoch
3.Bronze medal with cup.svg2018/19Kamil Stoch1288 pkt2828292127797 pktRyōyū Kobayashi
4.2018/19Piotr Żyła1131 pkt2828072026954 pktRyōyū Kobayashi
5.2018/19Dawid Kubacki988 pkt28281615271097 pktRyōyū Kobayashi
4.2019/20Dawid Kubacki1169 pkt27273101825490 pktStefan Kraft
5.2019/20Kamil Stoch1031 pkt2727351827628 pktStefan Kraft
11.2019/20Piotr Żyła617 pkt27271113221042 pktStefan Kraft

Miejsca na podium w konkursach Pucharu Świata

Miejsca polskich skoczków w czołowej „15” końcowych klasyfikacji Turnieju Czterech Skoczni

MiejsceSezonZawodnikPunkty"1""3""10""30"StrataZwycięzca
9.1956/57Władysław Tajner810,9 pkt001455,1 pktPentti Uotinen
15.1957/58Stanisław Gąsienica-Daniel797,0 pkt000465,1 pktHelmut Recknagel
5.1961/62Antoni Wieczorek839,4 pkt002425,7 pktEino Kirjonen
7.1962/63Antoni Łaciak759,9 pkt0014110,8 pktToralf Engan
7.1963/64Józef Przybyła828,2 pkt023339,0 pktVeikko Kankkonen
5.1964/65Józef Przybyła703,0 pkt012467,5 pktTorgeir Brandtzæg
11.1964/65Ryszard Witke779,0 pkt001467,5 pktTorgeir Brandtzæg
10.1965/66Piotr Wala782,2 pkt001487,3 pktVeikko Kankkonen
9.1966/67Józef Przybyła811,9 pkt001498,1 pktBjørn Wirkola
10.1967/68Ryszard Witke791,0 pkt001385,8 pktBjørn Wirkola
15.1970/71Stanisław Gąsienica-Daniel837,4 pkt0013108,4 pktJiří Raška
11.1973/74Tadeusz Pawlusiak860,8 pkt0024110,0 pktHans-Georg Aschenbach
5.1974/75Stanisław Bobak839,4 pkt012439,6 pktWilli Pürstl
6.1975/76Stanisław Bobak851,4 pkt012468,8 pktJochen Danneberg
10.1978/79Piotr Fijas737,2 pkt011378,4 pktPentti Kokkonen
8.1979/80Piotr Fijas886,2 pkt012453,9 pktHubert Neuper
13.1982/83Piotr Fijas911,4 pkt001378,4 pktMatti Nykänen
7.1984/85Piotr Fijas793,2 pkt012462,1 pktJens Weißflog
7.1985/86Piotr Fijas792,0 pkt013445,3 pktErnst Vettori
8.1996/97Adam Małysz891,5 pkt012480,0 pktPrimož Peterka
1.Gold medal with cup.svg2000/01Adam Małysz1045,9 pkt2344
13.2000/01Wojciech Skupień751,3 pkt0004294,6 pktAdam Małysz
4.2001/02Adam Małysz992,8 pkt024484,8 pktSven Hannawald
3.Bronze medal with cup.svg2002/03Adam Małysz959,7 pkt013440,2 pktJanne Ahonen
15.2003/04Adam Małysz908,6 pkt0014158,0 pktSigurd Pettersen
4.2004/05Adam Małysz985,3 pkt023458,0 pktJanne Ahonen
7.2006/07Adam Małysz906,5 pkt013455,4 pktAnders Jacobsen
15.2006/07Kamil Stoch810,9 pkt0014151,0 pktAnders Jacobsen
4.2007/08Adam Małysz979,9 pkt0034105,9 pktJanne Ahonen
9.2009/10Adam Małysz979,9 pkt002494,3 pktAndreas Kofler
6.2010/11Adam Małysz875,2 pkt023483,6 pktThomas Morgenstern
15.2010/11Kamil Stoch810,4 pkt0014148,4 pktThomas Morgenstern
8.2011/12Kamil Stoch843,0 pkt003490,8 pktGregor Schlierenzauer
4.2012/13Kamil Stoch1027,2 pkt013473,0 pktGregor Schlierenzauer
7.2013/14Kamil Stoch938,2 pkt013474,4 pktThomas Diethart
12.2013/14Maciej Kot858,5 pkt0004154,1 pktThomas Diethart
10.2014/15Kamil Stoch1009,4 pkt002497,3 pktStefan Kraft
1.Gold medal with cup.svg2016/17Kamil Stoch997,8 pkt1344
2.Silver medal with cup.svg2016/17Piotr Żyła962,5 pkt014435,3 pktKamil Stoch
4.2016/17Maciej Kot934,3 pkt003463,5 pktKamil Stoch
15.2016/17Dawid Kubacki875,6 pkt0004122,2 pktKamil Stoch
1.Gold medal with cup.svg2017/18Kamil Stoch1108,8 pkt4444
6.2017/18Dawid Kubacki1003,0 pkt0124105,8 pktKamil Stoch
12.2017/18Stefan Hula957,0 pkt0014151,8 pktKamil Stoch
15.2017/18Piotr Żyła914,5 pkt0004194,3 pktKamil Stoch
4.2018/19Dawid Kubacki1010,8 pkt023487,2 pktRyōyū Kobayashi
6.2018/19Kamil Stoch994,0 pkt0034104,0 pktRyōyū Kobayashi
1.Gold medal with cup.svg2019/20Dawid Kubacki1131,6 pkt1444
13.2019/20Kamil Stoch1023,6 pkt0004108,0 pktDawid Kubacki
14.2019/20Piotr Żyła1016,7 pkt0014114,9 pktDawid Kubacki
1.Gold medal with cup.svg2020/21Kamil Stoch1110,6 pkt2344
3.Bronze medal with cup.svg2020/21Dawid Kubacki1057,8 pkt122452,8 pktKamil Stoch
5.2020/21Piotr Żyła1037,2 pkt013473,4 pktKamil Stoch
6.2020/21Andrzej Stękała1032,5 pkt003478,1 pktKamil Stoch

Zwycięstwa w konkursach Turnieju Czterech Skoczni

NrDzieńRokMiejscowośćSkoczniaPunkt KHSZawodnikSkok 1Skok 2Nota
1.4 stycznia2001Austria InnsbruckBergiselK-108Adam Małysz111,5 m118,5 m259,2 pkt
2.6 stycznia2001Austria Bischofshofenim. Paula AusserleitneraK-120Adam Małysz127,0 m134,0 m274,8 pkt
3.6 stycznia2017Austria Bischofshofenim. Paula AusserleitneraK-125HS-140Kamil Stoch134,5 m138,5 m289,2 pkt
4.30 grudnia2017Niemcy OberstdorfSchattenbergschanzeK-120HS-137Kamil Stoch126,0 m137,0 m279,7 pkt
5.1 stycznia2018Niemcy Garmisch-PartenkirchenGroße OlympiaschanzeK-125HS-140Kamil Stoch135,5 m139,5 m283,4 pkt
6.4 stycznia2018Austria InnsbruckBergiselK-120HS-130Kamil Stoch130,0 m128,5 m270,1 pkt
7.6 stycznia2018Austria Bischofshofenim. Paula AusserleitneraK-125HS-140Kamil Stoch132,5 m137,0 m275,6 pkt
8.6 stycznia2020Austria Bischofshofenim. Paula AusserleitneraK-125HS-142Dawid Kubacki143,0 m140,5 m300,9 pkt
9.1 stycznia2021Niemcy Garmisch-PartenkirchenGroße OlympiaschanzeK-125HS-140Dawid Kubacki139,0 m144,0 m282,1 pkt
10.3 stycznia2021Austria InnsbruckBergiselK-120HS-128Kamil Stoch127,5 m130,0 m261,6 pkt
11.6 stycznia2021Austria Bischofshofenim. Paula AusserleitneraK-125HS-142Kamil Stoch139,0 m140,0 m300,7 pkt

Miejsca polskich skoczków w czołowej „15” końcowych klasyfikacji Letniego Grand Prix

MiejsceSezonZawodnikLiczba punktówLiczba startówZawody"1""3""10""30"StrataZwycięzca
6.1996Adam Małysz133 pkt55022372 pktAri-Pekka Nikkola
1.2001Adam Małysz397 pkt771377
12.2001Wojciech Skupień136 pkt770027261 pktAdam Małysz
10.2002Adam Małysz126 pkt360033434 pktAndreas Widhölzl
1.2004Adam Małysz520 pkt774567
11.2005Kamil Stoch166 pkt780027440 pktJakub Janda
1.2006Adam Małysz545 pkt7104577
2.2007Adam Małysz460 pkt6101566109 pktThomas Morgenstern
12.2007Kamil Stoch181 pkt7101126368 pktThomas Morgenstern
14.2008Łukasz Rutkowski146 pkt8100117524 pktGregor Schlierenzauer
3.2009Adam Małysz294 pkt690346243 pktSimon Ammann
2.2010Kamil Stoch500 pkt69366630 pktDaiki Itō
3.2010Adam Małysz480 pkt79346650 pktDaiki Itō
5.2010Dawid Kubacki348 pkt990268182 pktDaiki Itō
2.2011Kamil Stoch505 pkt8112678115 pktThomas Morgenstern
5.2011Piotr Żyła298 pkt9110248322 pktThomas Morgenstern
9.2011Maciej Kot222 pkt8110048398 pktThomas Morgenstern
5.2012Maciej Kot310 pkt592245139 pktAndreas Wank
8.2012Dawid Kubacki222 pkt790146221 pktAndreas Wank
5.2013Krzysztof Biegun290 pkt6111256150 pktAndreas Wellinger
8.2013Maciej Kot248 pkt5110255192 pktAndreas Wellinger
9.2013Kamil Stoch227 pkt5111144213 pktAndreas Wellinger
5.2014Piotr Żyła224 pkt590235197 pktJernej Damjan
5.2015Dawid Kubacki281 pkt5112245280 pktKento Sakuyama
9.2015Piotr Żyła232 pkt7110137329 pktKento Sakuyama
9.2015Kamil Stoch232 pkt7110166329 pktKento Sakuyama
1.2016Maciej Kot580 pkt6105666
3.2016Kamil Stoch315 pkt6100356265 pktMaciej Kot
13.2016Dawid Kubacki186 pkt6100135394 pktMaciej Kot
1.2017Dawid Kubacki500 pkt595555
4.2017Maciej Kot270 pkt590245230 pktDawid Kubacki
8.2017Piotr Żyła200 pkt590234300 pktDawid Kubacki
10.2017Stefan Hula175 pkt590045325 pktDawid Kubacki
3.2018Piotr Żyła382 pkt691356173 pktJewgienij Klimow
4.2018Kamil Stoch376 pkt693346179 pktJewgienij Klimow
8.2018Dawid Kubacki257 pkt690166298 pktJewgienij Klimow
9.2018Stefan Hula197 pkt690056358 pktJewgienij Klimow
11.2018Jakub Wolny166 pkt690046389 pktJewgienij Klimow
15.2018Maciej Kot113 pkt690026442 pktJewgienij Klimow
1.2019Dawid Kubacki305 pkt481344
8.2019Piotr Żyła205 pkt480244100 pktDawid Kubacki
15.2019Kamil Stoch376 pkt481114167 pktDawid Kubacki

Zwycięstwa w konkursach

NrDzieńRokMiejscowośćSkoczniaPunkt KHSZawodnikSkok 1Skok 2Nota
1.11 sierpnia2001Niemcy HinterzartenAdlerschanzeK-95Adam Małysz106,0 m103,5 m272,5 pkt
2.31 lipca2004Niemcy HinterzartenAdlerschanzeK-95HS-108Adam Małysz110,5 m105,0 m277,5 pkt
3.7 sierpnia2004Francja CourchevelTremplin Le PrazK-120HS-132Adam Małysz128,0 m126,0 m257,7 pkt
4.4 września2004Polska ZakopaneWielka KrokiewK-120HS-134Adam Małysz134,0 m124,0 m267,9 pkt
5.8 września2004Włochy PredazzoTrampolino Dal BenK-120HS-134Adam Małysz134,0 m129,5 m274,8 pkt
6.8 sierpnia2006Włochy PredazzoTrampolino Dal BenK-120HS-134Adam Małysz128,5 m129,0 m265,5 pkt
7.26 sierpnia2006Polska ZakopaneWielka KrokiewK-120HS-134Adam Małysz127,0 m128,0 m257,0 pkt
8.30 września2006Niemcy KlingenthalVogtland ArenaK-125HS-140Adam Małysz131,0 m135,5 m262,7 pkt
9.3 października2006Niemcy Oberhofim. Hansa RenneraK-120HS-140Adam Małysz132,5 m135,5 m285,9 pkt
10.25 sierpnia2007Polska ZakopaneWielka KrokiewK-120HS-134Adam Małysz139,5 m133,5 m296,4 pkt
11.3 października2007Niemcy Oberhofim. Hansa RenneraK-120HS-140Kamil Stoch135,0 m140,0 m295,5 pkt
12.8 sierpnia2010Niemcy HinterzartenAdlerschanzeK-95HS-108Adam Małysz103,5 m107,0 m265,7 pkt
13.20 sierpnia2010Polska Wisłaim. Adama MałyszaK-120HS-134Adam Małysz131,0 m129,0 m269,9 pkt
14.21 sierpnia2010Polska Wisłaim. Adama MałyszaK-120HS-134Kamil Stoch131,0 m129,0 m261,5 pkt
15.29 sierpnia2010Japonia HakubaOlimpijskaK-120HS-131Kamil Stoch129,5 m130,5 m282,3 pkt
16.1 października2010Czechy LiberecJeštědK-120HS-134Adam Małysz126,0 m127,5 m273,1 pkt
17.3 października2010Niemcy KlingenthalVogtland ArenaK-125HS-140Kamil Stoch133,5 m143,5 m260,7 pkt
18.14 sierpnia2011Szwajcaria Einsiedelnim. Andreasa KüttelaK-105HS-117Kamil Stoch118,0 m137,0 pkt
19.3 października2011Niemcy KlingenthalVogtland ArenaK-125HS-140Kamil Stoch140,5 m135,5 m279,3 pkt
20.21 lipca2012Polska Wisłaim. Adama MałyszaK-120HS-134Maciej Kot128,0 m123,0 m252,2 pkt
21.30 września2012Austria HinzenbachAigner-SchanzeK-85HS-94Maciej Kot87,5 m88,5 m230,1 pkt
22.17 sierpnia2013Szwajcaria Einsiedelnim. Andreasa KüttelaK-105HS-117Kamil Stoch116,0 m113,0 m263,7 pkt
23.23 sierpnia2013Japonia HakubaOlimpijskaK-120HS-131Krzysztof Biegun130,0 m129,0 m264,6 pkt
24.1 sierpnia2015Polska Wisłaim. Adama MałyszaK-120HS-134Dawid Kubacki130,0 m133,0 m274,9 pkt
25.8 sierpnia2015Niemcy HinterzartenAdlerschanzeK-95HS-108Dawid Kubacki103,5 m100,5 m266,5 pkt
26.16 lipca2016Francja CourchevelTremplin Le PrazK-120HS-132Maciej Kot129,5 m126,5 m275,1 pkt
27.23 lipca2016Polska Wisłaim. Adama MałyszaK-120HS-134Maciej Kot133,5 m127,0 m250,3 pkt
28.6 sierpnia2016Szwajcaria Einsiedelnim. Andreasa KüttelaK-105HS-117Maciej Kot115,0 m118,0 m277,0 pkt
29.1 października2016Austria HinzenbachAigner-SchanzeK-85HS-94Maciej Kot92,0 m93,0 m257,2 pkt
30.2 października2016Niemcy KlingenthalVogtland ArenaK-125HS-140Maciej Kot140,0 m143,5 m283,3 pkt
31.15 lipca2017Polska Wisłaim. Adama MałyszaK-120HS-134Dawid Kubacki128,0 m132,5 m255,6 pkt
32.29 lipca2017Niemcy HinterzartenAdlerschanzeK-95HS-108Dawid Kubacki105,0 m104,5 m283,3 pkt
33.12 sierpnia2017Francja CourchevelTremplin Le PrazK-120HS-132Dawid Kubacki133,5 m127,0 m274,2 pkt
34.1 października2017Austria HinzenbachAigner-SchanzeK-85HS-94Dawid Kubacki88,5 m94,5 m251,9 pkt
35.3 października2017Niemcy KlingenthalVogtland ArenaK-125HS-140Dawid Kubacki140,0 m130,0 m262,5 pkt
36.22 lipca2018Polska Wisłaim. Adama MałyszaK-120HS-134Kamil Stoch132,0 m126,5 m280,6 pkt
37.28 lipca2018Niemcy HinterzartenAdlerschanzeK-95HS-108Kamil Stoch110,0 m106,5 m271,1 pkt
38.4 sierpnia2018Szwajcaria Einsiedelnim. Andreasa KüttelaK-105HS-117Kamil Stoch114,5 m112,5 m267,3 pkt[b]
39.4 sierpnia2018Szwajcaria Einsiedelnim. Andreasa KüttelaK-105HS-117Piotr Żyła115,0 m112,5 m267,3 pkt[c]
40.18 sierpnia2019Polska ZakopaneWielka KrokiewK-125HS-140Kamil Stoch137,5 m132,5 m250,8 pkt
41.29 września2019Austria HinzenbachAigner-SchanzeK-85HS-90Dawid Kubacki92,0 m86,0 m244,4 pkt
42.22 sierpnia2020Polska Wisłaim. Adama MałyszaK-120HS-134Dawid Kubacki126,5 m128,0 m275,6 pkt
43.23 sierpnia2020Polska Wisłaim. Adama MałyszaK-120HS-134Dawid Kubacki131,5 m127,0 m275,9 pkt

Miejsca polskich skoczków w czołowej „15” końcowych klasyfikacji Turnieju Czterech Narodów

MiejsceSezonZawodnikLiczba punktówLiczba startówZawody"1""3""10""30"StrataZwycięzca
2.Silver medal with cup.svg2006Adam Małysz994,3 pkt4412447,7 pktAndreas Kofler
2.Silver medal with cup.svg2007Adam Małysz1014,7 pkt4404443,1 pktThomas Morgenstern
15.2008Maciej Kot780,7 pkt440004132,5 pktGregor Schlierenzauer
2.Silver medal with cup.svg2009Adam Małysz1002 pkt44023422,1 pktSimon Ammann
1.Gold medal with cup.svg2010Adam Małysz648,6 pkt331233
8.2010Dawid Kubacki587,3 pkt33002361,3 pktAdam Małysz
12.2010Stefan Hula558,3 pkt33000390,3 pktAdam Małysz

Zwycięstwa w konkursach

NrDzieńRokMiejscowośćSkoczniaPunkt KHSZawodnikSkok 1Skok 2Nota
1.[40]8 sierpnia2006Włochy Val di Fiemme/PredazzoTrampolino Dal BenK-120HS-134Adam Małysz128,5 m129,0 m265,5 pkt
2.[41]8 sierpnia2010Niemcy HinterzartenAdlerschanzeK-95HS-108Adam Małysz103,5 m107,0 m265,6 pkt

Miejsca polskich skoczków w czołowej „15” końcowych klasyfikacji Pucharu Kontynentalnego

MiejsceSezonZawodnikPunktyStartyZawody"1""3""10""30"StrataZwycięzca
8.2005/2006Rafał Śliż478 pkt153113711593 pktAnders Bardal
12.2009/2010Rafał Śliż445 pkt152615610702 pktDavid Unterberger
8.2012/2013Jan Ziobro548 pkt2027041115119 pktAnže Semenič
14.2013/2014Stefan Hula339 pkt202401417464 pktManuel Fettner
8.2014/2015Dawid Kubacki466 pkt8262578435 pktAnže Semenič
15.2014/2015Maciej Kot403 pkt13261359498 pktAnže Semenič
7.2017/2018Tomasz Pilch575 pkt172823815527 pktMarius Lindvik
2.2018/2019Aleksander Zniszczoł895 pkt212834152082 pktClemens Aigner
15.2018/2019Andrzej Stękała394 pkt252802618583 pktClemens Aigner
12.2019/2020Paweł Wąsek363 pkt182103514722 pktClemens Leitner
13.2019/2020Maciej Kot358 pkt9212259727 pktClemens Leitner

Zwycięstwa w konkursach

NrDzieńRokMiejscowośćSkoczniaPunkt KHSZawodnikSkok 1Skok 2Nota
1.[42]23 lutego1992Polska SzczyrkSalmopolb.d.Wojciech Skupień80,0 m102,0 pkt
2.[43]10 marca1994Polska ZakopaneŚrednia KrokiewK-85Wojciech Skupień81,0 m91,0 m234,5 pkt
3.[44]13 marca1994Słowacja Szczyrbskie JezioroMS 1970 AK-120Wojciech Skupień126,0 m122,8 pkt
4.[45]7 stycznia1996Austria Bad GoisernKalmberg-SchanzeK-90Adam Małysz88,0 m92,5 m235,5 pkt
5.[46]10 marca1996Szwecja FalunLugnetK-115Adam Małysz121,5 m117,0 m287,0 pkt
6.[47]26 września1996Korea Południowa MujuMuju ResortK-120Adam Małysz124,0 m120,5 m240,6 pkt
7.[48]27 września1996Korea Południowa MujuMuju ResortK-90Adam Małysz102,5 m92,5 m264,0 pkt
8.[49]17 sierpnia1997Polska ZakopaneŚrednia KrokiewK-85Wojciech Skupień86,5 m87,5 m237,5 pkt
9.[50]24 stycznia1998Czechy LiberecJeštědK-120Robert Mateja122,5 m130,0 m256,5 pkt
10.[51]16 sierpnia1998Polska ZakopaneŚrednia KrokiewK-85Robert Mateja86,5 m85,0 m235,5 pkt
11.[52]29 lipca2000Niemcy OberstdorfSchattenbergschanzeK-90Adam Małysz95,0 m96,5 m255,5 pkt
12.[53]26 stycznia2003Niemcy Titisee-NeustadtHochfirstschanzeK-120Robert Mateja139,0 m137,0 m299,3 pkt
13.[54]3 stycznia2004Słowenia PlanicaBloudkova velikankaK-130Mateusz Rutkowski102,5 m97,0 m272,5 pkt
14.[55]28 grudnia2004Szwajcaria EngelbergGross-Titlis-SchanzeK-125HS-137Paweł Urbański118,5 m[39]99,4 pkt
15.[56]15 stycznia2006Japonia SapporoŌkurayamaK-120HS-134Rafał Śliż122,0 m132,0 m254,7 pkt
16.[57]4 lutego2006Austria VillachAlpenarenaK-90HS-98Piotr Żyła96,5 m99,0 m264,0 pkt
17.[58]12 stycznia2007Japonia SapporoMiyanomoriK-90HS-100Wojciech Skupień90,5 m98,0 m244,0 pkt
18.[59]11 marca2007Norwegia VikersundVikersundbakkenK-90HS-100Robert Mateja92,0 m99,5 m247,5 pkt
19.[60]25 stycznia2009Słowenia KranjBauhenkK-100HS-109Rafał Śliż109,0 m110,0 m263,7 pkt
20.[61]20 grudnia2009Estonia OtepääTehvandiK-90HS-98Grzegorz Miętus85,5 m99,0 m238,5 pkt
21.[62]27 lutego2010Polska Wisłaim. Adama MałyszaK-120HS-134Adam Małysz126,5 m126,5 m255,4 pkt
22.[63]13 marca2010Finlandia RukaRukatunturiK-120HS-142Rafał Śliż139,0 m144,5 m308,8 pkt
23.[64]3 lutego2013Słowenia PlanicaBloudkova velikankaK-125HS-139Stefan Hula129,0 m130,0 m245,7 pkt
24.[65]7 lutego2014Stany Zjednoczone Iron MountainPine MountainK-120HS-133Klemens Murańka129,5 m127,0 m251,5 pkt
25.[66]10 stycznia2015Polska Wisłaim. Adama MałyszaK-120HS-134Jan Ziobro120,5 m123,9 pkt
26.[67]11 stycznia2015Polska Wisłaim. Adama MałyszaK-120HS-134Maciej Kot125,0 m126,1 pkt
27.[68]25 stycznia2015Słowenia PlanicaBloudkova velikankaK-125HS-139Klemens Murańka141,5 m130,8 pkt
28.[69]31 stycznia2015Polska ZakopaneWielka KrokiewK-120HS-134Dawid Kubacki125,0 m124,5 m260,3 pkt
29.[70]7 lutego2015Niemcy BrotterodeInselbergschanzeK-105HS-117Krzysztof Biegun112,5 m118,0 m272,9 pkt
30.[71]7 marca2015Austria SeefeldToni-Seelos-OlympiaschanzeK-99HS-109Dawid Kubacki100,5 m104,0 m245,3 pkt
31.[72]11 grudnia2015Norwegia RenaRenabakkeneK-99HS-111Andrzej Stękała111,0 m106,0 m277,7 pkt
32.[73]27 lutego2016Niemcy BrotterodeInselbergschanzeK-105HS-117Bartłomiej Kłusek114,0 m113,6 pkt
33.[74]9 grudnia2017Kanada WhistlerWhistler Olympic ParkK-95HS-104Tomasz Pilch102,5 m101,0 m267,7 pkt
34.[75]16 grudnia2017Finlandia RukaRukatunturiK-120HS-142Tomasz Pilch131,5 m143,5 m298,3 pkt
35.[76]17 marca2019Polska ZakopaneWielka KrokiewK-125HS-140Aleksander Zniszczoł138,5 m134,5 m259,6 pkt
36.[77]23 marca2019Rosja CzajkowskijSnieżynkaK-95HS-102Aleksander Zniszczoł101,0 m101,5 m249,8 pkt
37.[78]24 marca2019Rosja CzajkowskijSnieżynkaK-125HS-140Aleksander Zniszczoł138,0 m133,5 m274,6 pkt
38.[79]26 stycznia2020Japonia SapporoŌkurayamaK-123HS-137Klemens Murańka138,0 m133,0 m225,3 pkt
39.[80]22 lutego2020Włochy PredazzoTrampolino Dal BenK-95HS-104Maciej Kot101,0 m104,0 m281,1 pkt
40.[81]23 lutego2020Włochy PredazzoTrampolino Dal BenK-95HS-104Maciej Kot103,0 m104,0 m274,3 pkt
41.[82]27 grudnia2020Szwajcaria EngelbergGross-Titlis-SchanzeK-125HS-140Jakub Wolny127,0 m133,5 m271,4 pkt

Miejsca polskich skoczków w czołowej „15” końcowych klasyfikacji Letniego Pucharu Kontynentalnego

MiejsceSezonZawodnikLiczba punktówLiczba startówZawody"1""3""10""30"StrataZwycięzca
4.2003Marcin Bachleda331 pkt1010225860 pktBine Norčič
15.2003Wojciech Skupień157 pkt4100134234 pktBine Norčič
1.2004Robert Mateja480 pkt881478
8.2004Adam Małysz200 pkt282222280 pktRobert Mateja
1.2005Marcin Bachleda759 pkt1213351212
6.2005Stefan Hula307 pkt121301411452 pktMarcin Bachleda
7.2005Wojciech Skupień290 pkt4132244469 pktMarcin Bachleda
15.2006Wojciech Skupień165 pkt880037245 pktStefan Thurnbichler
8.2007Marcin Bachleda163 pkt590135289 pktBastian Kaltenböck
15.2008Maciej Kot145 pkt3111122314 pktDaniel Lackner
3.2009Marcin Bachleda429 pkt711237751 pktRobert Kranjec
9.2009Stefan Hula192 pkt4111224288 pktRobert Kranjec
12.2009Adam Małysz160 pkt2110222320 pktRobert Kranjec
1.2010Kamil Stoch680 pkt7156777
4.2010Stefan Hula364 pkt7150366316 pktKamil Stoch
9.2010Marcin Bachleda230 pkt1115003950 pktKamil Stoch
11.2010Rafał Śliż226 pkt8151227454 pktKamil Stoch
12.2010Krzysztof Miętus226 pkt7150146454 pktKamil Stoch
1.2011Aleksander Zniszczoł541 pkt101012910
5.2011Piotr Żyła272 pkt4102244269 pktAleksander Zniszczoł
11.2011Bartłomiej Kłusek155 pkt101000210486 pktAleksander Zniszczoł
8.2012Dawid Kubacki240 pkt5140345502 pktJan Matura
3.2013Krzysztof Biegun292 pkt4101344117 pktMarinus Kraus
4.2013Klemens Murańka273 pkt6102235136 pktMarinus Kraus
13.2013Bartłomiej Kłusek157 pkt6100045252 pktMarinus Kraus
14.2013Aleksander Zniszczoł148 pkt6100035261 pktMarinus Kraus
15.2013Jan Ziobro126 pkt4100133283 pktMarinus Kraus
1.2014Jakub Wolny515 pkt101433710
15.2014Aleksander Zniszczoł185 pkt10140038330 pktJakub Wolny
2.2015Dawid Kubacki446 pkt814238859 pktDaniel-André Tande
3.2015Maciej Kot404 pkt8140477101 pktDaniel-André Tande
5.2015Stefan Hula325 pkt101401610180 pktDaniel-André Tande
7.2015Klemens Murańka312 pkt4142344193 pktDaniel-André Tande
8.2015Przemysław Kantyka283 pkt8140158222 pktDaniel-André Tande
2.2016Jan Ziobro438 pkt121403911180 pktMarkus Eisenbichler
5.2016Aleksander Zniszczoł337 pkt141412512281 pktMarkus Eisenbichler
1.2017Klemens Murańka700 pkt1313251213
8.2017Aleksander Zniszczoł267 pkt131311311433 pktKlemens Murańka
4.2018Aleksander Zniszczoł410 pkt131312713404 pktPhilipp Aschenwald
8.2018Przemysław Kantyka277 pkt131300313537 pktPhilipp Aschenwald
15.2018Tomasz Pilch165 pkt13130039649 pktPhilipp Aschenwald
1.2019Klemens Murańka724 pkt121637912
6.2019Stefan Hula316 pkt8160268408 pktKlemens Murańka
10.2019Andrzej Stękała260 pkt12160147464 pktKlemens Murańka
12.2019Paweł Wąsek256 pkt8161248468 pktKlemens Murańka
14.2019Aleksander Zniszczoł226 pkt8160067498 pktKlemens Murańka
6.2020Aleksander Zniszczoł72 pkt220012128 pktMartin Hamann
12.2020Stefan Hula46 pkt220012154 pktMartin Hamann
13.2020Klemens Murańka42 pkt220012158 pktMartin Hamann
13.2020Tomasz Pilch42 pkt220002158 pktMartin Hamann
15.2020Paweł Wąsek37 pkt220012163 pktMartin Hamann

Zwycięstwa w konkursach

NrDzieńRokMiejscowośćSkoczniaPunkt KHSZawodnikSkok 1Skok 2Nota
1.20 lipca2003Kanada CalgaryOlimpijskaK-89Marcin Bachleda92,5 m95,0 m249,0 pkt
2.26 lipca2003Stany Zjednoczone Park CityUtah Olympic ParkK-120Marcin Bachleda128,5 m134,5 m259,9 pkt
3.24 lipca2004Niemcy OberstdorfSchattenbergschanzeK-120HS-137Adam Małysz136,0 m134,0 m285,0 pkt
4.25 lipca2004Niemcy OberstdorfSchattenbergschanzeK-120HS-137Adam Małysz135,0 m130,0 m278,0 pkt
5.15 sierpnia2004Austria RamsauMattensprunganlageK-90HS-98Robert Mateja99,0 m93,5 m254,0 pkt
6.9 lipca2005Słowenia VelenjeGrajski gričK-85HS-94Marcin Bachleda89,0 m90,0 m249,5 pkt
7.24 lipca2005Szwajcaria EinsiedelnAndreas Küttel-SchanzeK-105HS-117Marcin Bachleda112,5 m108,5 m252,8 pkt
8.1 października2005Stany Zjednoczone Park CityUtah Olympic ParkK-120HS-134Wojciech Skupień122,5 m120,0 m229,0 pkt
9.2 października2005Stany Zjednoczone Park CityUtah Olympic ParkK-120HS-134Marcin Bachleda137,5 m140,5 pkt
10.8 października2005Stany Zjednoczone Lake PlacidMacKenzie IntervaleK-90HS-100Wojciech Skupień94,5 m97,5 m257,0 pkt
11.6 lipca2008Słowenia KranjBauhenkK-100HS-109Maciej Kot110,5 m104,5 m259,5 pkt
12.3 września2009Korea Południowa PjongczangAlpensia Jumping ParkK-98HS-109Stefan Hula100,0 m100,5 m242,5 pkt
13.12 września2009Polska Wisłaim. Adama MałyszaK-120HS-134Marcin Bachleda127,0 m129,0 m261,3 pkt
14.13 września2009Polska Wisłaim. Adama MałyszaK-120HS-134Marcin Bachleda132,0 m134,0 m278,8 pkt
15.3 lipca2010Słowenia KranjBauhenkK-100HS-109Kamil Stoch107,5 m111,0 m266,3 pkt
16.4 lipca2010Słowenia VelenjeGrajski gričK-85HS-94Kamil Stoch93,5 m90,0 m255,5 pkt
17.9 lipca2010Niemcy Garmisch-PartenkirchenGroße OlympiaschanzeK-125HS-140Kamil Stoch138,0 m138,9 pkt
18.10 lipca2010Niemcy Garmisch-PartenkirchenGroße OlympiaschanzeK-125HS-140Kamil Stoch134,0 m132,5 m259,2 pkt
19.18 września2010Norwegia OsloMidtstubakkenK-95HS-106Rafał Śliż108,5 m97,0 m256,5 pkt
20.25 września2010Kazachstan AłmatyGornyj GigantK-125HS-140Kamil Stoch137,0 m136,5 m273,3 pkt
21.26 września2010Kazachstan AłmatyGornyj GigantK-95HS-105Kamil Stoch102,5 m103,5 m257,0 pkt
22.10 września2011Norwegia TrondheimGranåsenK-123HS-140Aleksander Zniszczoł136,0 m128,5 m257,3 pkt
23.24 września2011Niemcy KlingenthalVogtland ArenaK-125HS-140Piotr Żyła135,0 m142,5 m280,0 pkt
24.25 września2011Niemcy KlingenthalVogtland ArenaK-125HS-140Piotr Żyła130,0 m132,0 m248,6 pkt
25.29 czerwca2013Austria StamsBrunnentalschanzenK-105HS-115Krzysztof Biegun113,0 m106,0 m243,7 pkt
26.21 września2013Niemcy KlingenthalVogtland ArenaK-125HS-140Klemens Murańka133,5 m132,5 m256,3 pkt
27.22 września2013Niemcy KlingenthalVogtland ArenaK-125HS-140Klemens Murańka131,0 m144,0 m274,0 pkt
28.2 sierpnia2014Polska Wisłaim. Adama MałyszaK-120HS-134Piotr Żyła128,0 m128,0 m269,3 pkt
29.14 września2014Niemcy KlingenthalVogtland ArenaK-125HS-140Jakub Wolny143,5 m133,4 pkt
30.20 września2014Austria StamsBrunnentalschanzenK-105HS-115Jakub Wolny112,5 m112,5 m261,8 pkt
31.21 września2014Austria StamsBrunnentalschanzenK-105HS-115Jakub Wolny112,0 m116,0 m250,5 pkt
32.4 lipca2015Słowenia KranjBauhenkK-100HS-109Dawid Kubacki109,5 m112,5 m292,9 pkt
33.5 lipca2015Słowenia KranjBauhenkK-100HS-109Dawid Kubacki107,0 m111,5 m246,3 pkt
34.9 sierpnia2015Polska Wisłaim. Adama MałyszaK-120HS-134Klemens Murańka126,0 m121,5 m224,9 pkt
35.28 sierpnia2015Czechy Frenštát pod RadhoštěmAreal HorečkyK-95HS-106Klemens Murańka98,0 m97,0 m233,6 pkt
36.26 sierpnia2016Czechy Frenštát pod RadhoštěmAreal HorečkyK-95HS-106Aleksander Zniszczoł101,5 m101,5 m247,3 pkt
37.7 lipca2017Słowenia KranjBauhenkK-100HS-109Klemens Murańka108,0 m112,0 m284,7 pkt
38.8 lipca2017Słowenia KranjBauhenkK-100HS-109Klemens Murańka108,5 m108,5 m253,6 pkt
39.18 sierpnia2017Polska SzczyrkSkaliteK-95HS-106Aleksander Zniszczoł99,0 m100,5 m250,8 pkt
40.30 września2018Niemcy KlingenthalVogtland ArenaK-125HS-140Aleksander Zniszczoł134,0 m136,0 m263,7 pkt
41.10 sierpnia2019Polska Wisłaim. Adama MałyszaK-120HS-134Klemens Murańka125,5 m128,0 m257,8 pkt
42.11 sierpnia2019Polska Wisłaim. Adama MałyszaK-120HS-134Klemens Murańka131,0 m134,0 m265,4 pkt
43.17 sierpnia2019Czechy Frenštát pod RadhoštěmAreal HorečkyK-95HS-106Paweł Wąsek100,0 m103,5 m245,3 pkt
44.14 września2019Norwegia LillehammerLysgårdsbakkenK-123HS-140Klemens Murańka135,0 m119,1 pkt

Miejsca polskich skoczków w czołowej „15” końcowych klasyfikacji Pucharu Europy

MiejsceSezonZawodnikPunktyStartyZawody"1""3""10""30"StrataZwycięzca
12.1987/1988Zbigniew Klimowski62 pkt423111290 pktWerner Haim
10.1988/1989Jan Kowal45 pkt3181133106 pktHarald Rodlauer

Zwycięstwa w konkursach

NrDzieńRokMiejscowośćSkoczniaPunkt KZawodnikSkok 1Skok 2Nota
1.16 stycznia1981Francja ChamonixTremplin aux BossonsK-90Stanisław Bobak93,5 m90,5 m249,8 pkt
2.18 stycznia1981Szwajcaria Le BrassusChirurgienneK-104Stanisław Bobak96,0 m103,0 m243,5 pkt
3.5 lutego1984 TravnikVlašić SkakalnicaK-87Bogdan Zwijacz84,5 m81,0 m220,9 pkt
4.22 stycznia1988Niemcy WillingenMühlenkopfschanzeb.d.Zbigniew Klimowskib.d.b.d.b.d.
5.23 marca1989Polska SzczyrkSalmopolb.d.Jan Kowal84,0 m84,5 m222,2 pkt
6.23 lutego1992Polska SzczyrkSalmopolb.d.Wojciech Skupień80,0 m102,0 pkt

Miejsca polskich skoczków w czołowej „15” końcowych klasyfikacji FIS Cup

MiejsceSezonZawodnikLiczba punktówLiczba startówZawody"1""3""10""30"StrataZwycięzca
2.2005/2006Wojciech Skupień350 pkt5212355179 pktMario Innauer
10.2005/2006Rafał Śliż200 pkt2212222329 pktMario Innauer
10.2005/2006Dawid Kowal200 pkt5210135329 pktMario Innauer
15.2006/2007Krzysztof Miętus153 pkt6150126438 pktNicolas Fettner
3.2007/2008Łukasz Rutkowski360 pkt4152444169 pktMarkus Eggenhofer
15.2007/2008Dawid Kubacki193 pkt10150049336 pktMarkus Eggenhofer
4.2008/2009Dawid Kubacki282 pkt5221345395 pktFelix Brodauf
11.2008/2009Grzegorz Miętus234 pkt8220237443 pktFelix Brodauf
13.2008/2009Dawid Kowal231 pkt7220237446 pktFelix Brodauf
6.2009/2010Jan Ziobro388 pkt9260289474 pktFelix Brodauf
15.2009/2010Jakub Kot274 pkt5261255588 pktFelix Brodauf
4.2013/2014Adam Ruda293 pkt824125757 pktMarco Grigoli
1.2014/2015Andrzej Stękała910 pkt1727481115
3.2014/2015Przemysław Kantyka712 pkt1927031418198 pktAndrzej Stękała
4.2014/2015Krzysztof Leja548 pkt152703815362 pktAndrzej Stękała
5.2014/2015Łukasz Podżorski535 pkt192704819375 pktAndrzej Stękała
7.2014/2015Adam Ruda423 pkt152701814487 pktAndrzej Stękała
9.2014/2015Dawid Jarząbek366 pkt192701517544 pktAndrzej Stękała
4.2015/2016Jakub Kot380 pkt6242266416 pktDanny Queck
6.2015/2016Adam Ruda347 pkt152401612449 pktDanny Queck
10.2015/2016Krzysztof Leja295 pkt152401213501 pktDanny Queck
14.2015/2016Andrzej Stękała269 pkt6241236527 pktDanny Queck
1.2016/2017Paweł Wąsek542 pkt162014812
7.2016/2017Dominik Kastelik349 pkt132002510193 pktPaweł Wąsek
11.2016/2017Jan Ziobro269 pkt4202234273 pktPaweł Wąsek
4.2017/2018Przemysław Kantyka395 pkt122102611262 pktElias Tollinger
15.2018/2019Kacper Juroszek222 pkt121800311304 pktFabian Seidl
4.2019/2020Adam Niżnik509 pkt142203913288 pktTim Fuchs

Zwycięstwa w konkursach

NrDzieńRokMiejscowośćSkoczniaPunkt KHSZawodnikSkok 1Skok 2Nota
1.24 września2005Austria BischofshofenLaideregg-SchanzeK-65HS-78Wojciech Skupień72,5 m71,0 m258,4 pkt
2.25 września2005Austria BischofshofenLaideregg-SchanzeK-65HS-78Wojciech Skupień71,0 m74,0 m263,5 pkt
3.26 listopada2005Szwajcaria Sankt MoritzOlympiaschanzeK-95HS-100Rafał Śliż97,0 m98,0 m234,5 pkt
4.27 listopada2005Szwajcaria Sankt MoritzOlympiaschanzeK-95HS-100Rafał Śliż97,0 m101,0 m237,5 pkt
5.17 lutego2007Polska ZakopaneŚrednia KrokiewK-85HS-94Maciej Kot85,0 m86,5 m228,0 pkt
6.13 stycznia2008Niemcy LauschaMarktiegelschanzeK-92HS-102Łukasz Rutkowski101,5 m104,0 m271,0 pkt
7.16 lutego2008Polska SzczyrkSkaliteK-95HS-106Łukasz Rutkowski104,0 m100,0 m254,5 pkt
8.17 lutego2008Polska SzczyrkSkaliteK-95HS-106Piotr Żyła104,5 m135,5 pkt
9.20 grudnia2008Słowacja Szczyrbskie JezioroMS 1970 BK-90HS-100Dawid Kubacki89,5 m98,0 m241,5 pkt
10.7 sierpnia2009Włochy PredazzoTrampolino Dal BenK-95HS-106Jakub Kot101,0 m100,0 m252,5 pkt
11.16 stycznia2010Polska SzczyrkSkaliteK-95HS-106Klemens Murańka101,5 m102,5 m260,5 pkt
12[83].17 stycznia2010Polska SzczyrkSkaliteK-95HS-106Grzegorz Miętus103,5 m94,5 m248,0 pkt
13[84].17 stycznia2010Polska SzczyrkSkaliteK-95HS-106Klemens Murańka107,0 m95,5 m248,0 pkt
14.28 lipca2013Polska SzczyrkSkaliteK-95HS-106Wojciech Gąsienica-Kotelnicki102,5 m100,0 m254,5 pkt
15.18 sierpnia2013Polska ZakopaneWielka KrokiewK-120HS-134Adam Ruda128,5 m139,5 m273,4 pkt
16.30 sierpnia2013Czechy Frenštát pod RadhoštěmAreal HorečkyK-95HS-106Rafał Śliż104,0 m96,0 m243,0 pkt
17.7 września2014Szwajcaria EinsiedelnAndreas Küttel-SchanzeK-105HS-117Andrzej Stękała114,5 m107,5 m248,1 pkt
18.20 września2014Polska SzczyrkSkaliteK-95HS-106Andrzej Zapotoczny96,5 m99,0 m240,0 pkt
19.21 września2014Polska SzczyrkSkaliteK-95HS-106Andrzej Stękała102,5 m96,5 m248,0 pkt
20.10 stycznia2015Polska ZakopaneWielka KrokiewK-120HS-134Andrzej Stękała127,5 m130,5 m264,4 pkt
21.21 lutego2015Niemcy HinterzartenAdlerschanzeK-95HS-108Andrzej Stękała106,0 m102,0 m266,5 pkt
22.27 września2015Rumunia RâșnovTrambulina Valea CărbunăriiK-90HS-100Andrzej Stękała92,5 m95,5 m245,5 pkt
23.6 lutego2016Kanada WhistlerWhistler Olympic ParkK-95HS-106Jakub Kot97,0 m103,0 m247,0 pkt
24.7 lutego2016Kanada WhistlerWhistler Olympic ParkK-95HS-106Jakub Kot99,0 m101,0 m249,5 pkt
25.18 sierpnia2016Finlandia KuopioPuijoK-120HS-127Jan Ziobro127,5 m123,5 m240,4 pkt
26.19 sierpnia2016Finlandia KuopioPuijoK-120HS-127Jan Ziobro123,0 m126,5 m243,8 pkt
27.2 października2016Rumunia RâșnovTrambulina Valea CărbunăriiK-90HS-100Paweł Wąsek100,0 m98,5 m271,0 pkt
28.10 lutego2018Niemcy BreitenbergBaptist-Kitzlinger-SchanzeK-74HS-78Tomasz Pilch80,0 m79,5 m253,8 pkt
29.11 lutego2018Niemcy BreitenbergBaptist-Kitzlinger-SchanzeK-74HS-78Tomasz Pilch76,0 m79,5 m242,5 pkt

Miejsca polskich skoczków w czołowej „15” mistrzostw świata juniorów

MiejsceDzieńRokMiejscowośćSkoczniaPunkt KHSZawodnikSkok 1Skok 2NotaStrataZwycięzca
7.16 lutego1985Szwajcaria TäschMattertalschanzeb.d.Jan Kowal95,0 m95,0 m193,4 pkt7,6 pktWerner Haim
14.16 lutego1985Szwajcaria TäschMattertalschanzeb.d.Robert Witke96,5 m90,5 m184,2 pkt16,8 pktWerner Haim
5.21 marca1992Finlandia VuokattiHyppyrimäkiK-81Wojciech Skupień71,0 m72,5 m179,4 pkt38,2 pktToni Nieminen
8.21 marca1992Finlandia VuokattiHyppyrimäkiK-81Stanisław Styrczula67,0 m72,0 m168,2 pkt49,4 pktToni Nieminen
4.5 marca1993Czechy HarrachovČerťákK-90Wojciech Skupień87,5 m86,5 m216,9 pkt16,3 pktJanne Ahonen
13.5 marca1993Czechy HarrachovČerťákK-90Robert Zygmuntowicz80,0 m86,0 m195,6 pkt27,6 pktJanne Ahonen
10.4 marca1995Szwecja GällivareDundretkullenK-90Adam Małysz87,0 m88,0 m222,0 pkt34,0 pktTommy Ingebrigtsen
13.24 stycznia1998Szwajcaria Sankt MoritzOlympiaschanzeK-90Krystian Długopolski83,0 m86,0 m187,5 pkt44,0 pktWolfgang Loitzl
11.6 lutego1999Austria Saalfelden am Steinernen MeerBibergschanzeK-85Grzegorz Sobczyk85,5 m77,5 m212,5 pkt26,5 pktKazuki Nishishita
15.6 lutego1999Austria Saalfelden am Steinernen MeerBibergschanzeK-85Marcin Bachleda91,0 m71,0 m209,0 pkt30,0 pktKazuki Nishishita
6.3 lutego2001Polska KarpaczOrlinekK-85Tomasz Pochwała82,5 m54,0 m215,5 pkt30,5 pktVeli-Matti Lindström
1.FIS gold medal.png7 lutego2004Norwegia StrynBjørkelibakkenK-90Mateusz Rutkowski104,5 m95,5 m273,5 pkt
13.7 lutego2004Norwegia StrynBjørkelibakkenK-90Stefan Hula88,0 m89,5 m223,5 pkt50,0 pktMateusz Rutkowski
8.25 marca2005Finlandia RovaniemiOunasvaaraK-90HS-100Kamil Stoch95,0 m96,0 m[85]232,5 pkt19,5 pktJoonas Ikonen
13.25 marca2005Finlandia RovaniemiOunasvaaraK-90HS-100Piotr Żyła89,5 m88,0 m223,5 pkt28,5 pktJoonas Ikonen
4.2 lutego2006Słowenia KranjBauhenkK-100HS-109Łukasz Rutkowski111,0 m102,5 m245,8 pkt13,8 pktGregor Schlierenzauer
15.15 marca2007Słowenia PlanicaSrednija velikankaK-90HS-100Maciej Kot90,5 m92,0 m230,5 pkt37,5 pktRoman Koudelka
4.27 lutego2008Polska ZakopaneŚrednia KrokiewK-85HS-94Łukasz Rutkowski94,0 m86,0 m241,0 pkt10,5 pktAndreas Wank
7.27 lutego2008Polska ZakopaneŚrednia KrokiewK-85HS-94Maciej Kot88,0 m85,5 m235,0 pkt16,5 pktAndreas Wank
2.FIS silver medal.png5 lutego2009Słowacja Szczyrbskie JezioroMS 1970 BK-90HS-100Maciej Kot92,5 m96,5 m249,0 pkt4,0 pktLukas Müller
11.28 stycznia2011Estonia OtepääTehvandiK-90HS-98Klemens Murańka89,5 m90,0 m226,5 pkt28,5 pktWładimir Zografski
2.FIS silver medal.png23 lutego2012Turcja ErzurumKiremitliktepeK-95HS-109Aleksander Zniszczoł107,5 m109,5 m280,5 pkt6,0 pktNejc Dežman
6.23 lutego2012Turcja ErzurumKiremitliktepeK-95HS-109Klemens Murańka103,5 m105,5 m263,5 pkt23,0 pktNejc Dežman
14.23 lutego2012Turcja ErzurumKiremitliktepeK-95HS-109Tomasz Byrt101,0 m102,0 m254,5 pkt32,0 pktNejc Dežman
15.23 lutego2012Turcja ErzurumKiremitliktepeK-95HS-109Bartłomiej Kłusek104,0 m99,0 m251,5 pkt35,0 pktNejc Dežman
2.FIS silver medal.png24 stycznia2013Czechy LiberecJeštědK-90HS-100Klemens Murańka101,0 m96,0 m264,0 pkt19,5 pktJaka Hvala
4.24 stycznia2013Czechy LiberecJeštědK-90HS-100Bartłomiej Kłusek99,0 m96,5 m258,0 pkt25,5 pktJaka Hvala
9.24 stycznia2013Czechy LiberecJeštědK-90HS-100Aleksander Zniszczoł95,5 m95,5 m245,5 pkt38,0 pktJaka Hvala
1.FIS gold medal.png31 stycznia2014Włochy PredazzoTrampolino Dal BenK-95HS-106Jakub Wolny91,0 m99,0 m231,5 pkt
6.31 stycznia2014Włochy PredazzoTrampolino Dal BenK-95HS-106Krzysztof Biegun90,0 m97,0 m224,2 pkt7,3 pktJakub Wolny
8.31 stycznia2014Włochy PredazzoTrampolino Dal BenK-95HS-106Klemens Murańka85,5 m102,0 m218,0 pkt13,5 pktJakub Wolny
13.31 stycznia2014Włochy PredazzoTrampolino Dal BenK-95HS-106Aleksander Zniszczoł84,5 m99,5 m211,8 pkt19,7 pktJakub Wolny
10.5 lutego2015Kazachstan AłmatyGornyj GigantK-95HS-106Przemysław Kantyka98,5 m98,0 m252,8 pkt17,1 pktJohann André Forfang
12.23 lutego2016Rumunia RâșnovTrambulina Valea CărbunăriiK-90HS-100Przemysław Kantyka93,0 m89,0 m220,5 pkt28,5 pktDavid Siegel
7.1 lutego2017Stany Zjednoczone Park CityUtah Olympic ParkK-90HS-100Paweł Wąsek95,0 m91,5 m251,4 pkt11,8 pktViktor Polášek
4.1 lutego2018Szwajcaria KanderstegNordic ArenaK-95HS-106Tomasz Pilch100,5 m93,0 m266,9 pkt24,5 pktMarius Lindvik
6.24 stycznia2019Finlandia LahtiSalpausselkäK-90HS-100Paweł Wąsek95,0 m93,0 m239,3 pkt12,8 pktThomas Aasen Markeng
9.5 marca2020Niemcy OberwiesenthalFichtelbergschanzenK-95HS-105Tomasz Pilch102,5 m90,0 m211,4 pkt26,9 pktPeter Resinger

Miejsca polskich skoczków w czołowej „15” mistrzostw Europy juniorów

MiejsceDzieńRokMiejscowośćSkoczniaPunkt KZawodnikSkok 1Skok 2NotaStrataZwycięzca
6.4 lutego1968Francja MorezTremplin de la Doyeb.d.Stanisław Łukaszczyk65,5 m64,0 m199,9 pkt12,0 pktKnut Kongsgaard
7.4 lutego1968Francja MorezTremplin de la Doyeb.d.Stanisław Gąsienica-Daniel66,5 m63,5 m199,2 pkt12,7 pktKnut Kongsgaard
3.Bronze medal with cup.svg2 marca1969Szwecja BollnäsBollebergetK-60Adam Krzysztofiakb.d.b.d.207,9 pkt6,2 pktHans-Georg Aschenbach
6.2 marca1969Szwecja BollnäsBollebergetK-60Stanisław Gąsienica-Danielb.d.b.d.202,0 pkt12,1 pktHans-Georg Aschenbach
14.7 lutego1971Niemcy NesselwangHans-Riefler-SchanzeK-70Apoloniusz Tajner70,0 m70,5 m181,0 pkt64,0 pktJurij Kalinin
6.26 lutego1972Włochy TarvisioFratelli NogaraK-70Józef Tajner70,5 m70,0 m197,8 pkt21,1 pktAleksander Karapusow
8.26 lutego1972Włochy TarvisioFratelli NogaraK-70Apoloniusz Tajner68,5 m68,5 m187,7 pkt31,2 pktAleksander Karapusow
12.2 marca1974Francja AutransLe ClaretK-70Andrzej Zarycki68,5 m73,5 m183,1 pkt29,4 pktJürgen Eckstein
5.23 lutego1975Finlandia LietoParmaK-82Andrzej Zarycki72,0 m67,5 m200,9 pkt24,4 pktToni Innauer
15.29 lutego1976Czechosłowacja LiberecJeštědb.d.Piotr Fijas77,5 m66,5 m183,1 pkt63,6 pktToni Innauer

Miejsca polskich skoczków w czołowej „15” uniwersjady

MiejsceDzieńRokMiejscowośćSkoczniaPunkt KHSZawodnikSkok 1Skok 2NotaStrataZwycięzca
3.Bronze FISU.svg16 lutego1964Czechosłowacja Szpindlerowy MłynSvatý PetrK-70Andrzej Sztolf75,5 m76,0 m220,4 pkt12,3 pktBaldur Preiml
4.16 lutego1964Czechosłowacja Szpindlerowy MłynSvatý PetrK-70Ryszard Witke76,5 m76,5 m219,7 pkt13,0 pktBaldur Preiml
12.16 lutego1964Czechosłowacja Szpindlerowy MłynSvatý PetrK-70Franciszek Kłaput73,0 m71,5 m199,0 pkt33,7 pktBaldur Preiml
2.Silver FISU.svg11 lutego1966Włochy SestriereLago LosettaK-60Andrzej Sztolf63,0 m64,0 m208,0 pkt10,9 pktYukio Kasaya
10.11 lutego1966Włochy SestriereLago LosettaK-60Franciszek Kłaput60,0 m58,5 m180,9 pkt38,0 pktYukio Kasaya
2.Silver FISU.svg11 marca1989 SofiaChernia KosK-70Jarosław Mądry84,5 m83,5 m203,6 pkt17,4 pktHeiko Hunger
2.Silver FISU.svg7 lutego1993Polska ZakopaneŚrednia KrokiewK-85Bartłomiej Gąsienica-Sieczka78,5 m81,5 m210,0 pkt7,8 pktNaoto Itō
6.7 lutego1993Polska ZakopaneŚrednia KrokiewK-85Jarosław Mądry75,5 m80,0 m191,8 pkt26,0 pktNaoto Itō
8.7 lutego1993Polska ZakopaneŚrednia KrokiewK-85Stanisław Ustupski75,0 m74,5 m178,2 pkt39,6 pktNaoto Itō
6.14 lutego1993Polska ZakopaneWielka KrokiewK-116Jarosław Mądry108,0 m102,5 m188,9 pkt40,7 pktYukitaka Fukita
10.14 lutego1993Polska ZakopaneWielka KrokiewK-116Bartłomiej Gąsienica-Sieczka97,0 m89,0 m144,6 pkt85,0 pktYukitaka Fukita
1.Gold FISU.svg26 stycznia1997Korea Południowa MujuChonjuK-90Łukasz Kruczek100,0 m92,5 m253,5 pkt
11.2 lutego1997Korea Południowa MujuChonjuK-120Łukasz Kruczek119,5 m118,0 m224,0 pkt56,1 pktYoshiharu Ikeda
1.Gold FISU.svg23 stycznia1999Słowacja Szczyrbskie JezioroMS 1970 BK-90Łukasz Kruczek89,0 m88,5 m229,5 pktFabian Ebenhoch[86]
6.29 stycznia1999Słowacja Szczyrbskie JezioroMS 1970 AK-120Łukasz Kruczek116,0 m108,3 pktSiarhiej Babrou
1.Gold FISU.svg9 lutego2001Polska ZakopaneŚrednia KrokiewK-85Łukasz Kruczek89,5 m92,5 m249,0 pkt
11.9 lutego2001Polska ZakopaneŚrednia KrokiewK-85Krystian Długopolski80,5 m84,0 m215,5 pkt33,5Łukasz Kruczek
12.9 lutego2001Polska ZakopaneŚrednia KrokiewK-85Mariusz Maciaś78,5 m86,0 m215,0 pkt34,0Łukasz Kruczek
1.Gold FISU.svg13 lutego2001Polska ZakopaneWielka KrokiewK-120Łukasz Kruczek124,5 m100,0 m198,6 pkt
3.Bronze FISU.svg17 stycznia2003Włochy TarvisioFratelli NogaraK-90Krystian Długopolski92,5 m88,0 m229,5 pkt15,5 pktKang Chil-ku
9.17 stycznia2003Włochy TarvisioFratelli NogaraK-90Łukasz Kruczek88,5 m84,5 m212,5 pkt32,5 pktKang Chil-ku
10.17 stycznia2003Włochy TarvisioFratelli NogaraK-90Grzegorz Śliwka88,5 m82,5 m207,5 pkt37,5 pktKang Chil-ku
6.22 stycznia2003Austria BischofshofenPaul-Ausserleitner-SchanzeK-120Krystian Długopolski119,0 m114,0 m212,9 pkt27,1 pktJernej Damjan
8.22 stycznia2003Austria BischofshofenPaul-Ausserleitner-SchanzeK-120Tomasz Pochwała117,5 m113,0 m204,9 pkt35,1 pktJernej Damjan
9.22 stycznia2003Austria BischofshofenPaul-Ausserleitner-SchanzeK-120Łukasz Kruczek118,0 m108,0 m201,8 pkt38,2 pktJernej Damjan
10.22 stycznia2003Austria BischofshofenPaul-Ausserleitner-SchanzeK-120Grzegorz Śliwka109,0 m116,0 m197,5 pkt42,5 pktJernej Damjan
8.13 stycznia2005Austria SeefeldToni-Seelos-OlympiaschanzeK-99HS-109Krystian Długopolski89,5 m89,5 m227,0 pkt28,0 pktManuel Fettner
7.19 stycznia2005Austria InnsbruckBergiselK-120HS-130Rafał Śliż119,5 m120,5 m227,0 pkt25,2 pktManuel Fettner
8.19 stycznia2005Austria InnsbruckBergiselK-120HS-130Krystian Długopolski118,5 m120,0 m225,3 pkt26,9 pktManuel Fettner
9.19 stycznia2005Austria InnsbruckBergiselK-120HS-130Marcin Bachleda121,0 m115,5 m221,7 pkt30,5 pktManuel Fettner
15.19 stycznia2007Włochy PragelatoTrampolino a MonteK-95HS-106Krystian Długopolski93,5 m96,5 m227,0 pkt38,5 pktDmitrij Ipatow
2.Silver FISU.svg21 lutego2009 YabuliDragon HillK-90HS-100Marcin Bachleda97,0 m96,5 m257,5 pkt3,5 pktKim Hyun-ki
10.23 lutego2009 YabuliDragon HillK-125HS-140Marcin Bachleda128,0 m105,0 m193,9 pkt53,9 pktDavid Unterberger
11.23 lutego2009 YabuliDragon HillK-125HS-140Tomisław Tajner111,5 m121,0 m190,0 pkt57,8 pktDavid Unterberger
2.Silver FISU.svg29 stycznia2011Turcja ErzurumKiremitliktepeK-125HS-140Maciej Kot135,0 m139,5 m281,9 pkt3,8 pktMatej Dobovšek
13.29 stycznia2011Turcja ErzurumKiremitliktepeK-125HS-140Jakub Kot116,5 m126,0 m235,0 pkt50,7 pktMatej Dobovšek
2.Silver FISU.svg31 stycznia2011Turcja ErzurumKiremitliktepeK-95HS-109Maciej Kot101,0 m99,5 m254,9 pkt14,1 pktMatej Dobovšek
2.Silver FISU.svg14 grudnia2013Włochy PredazzoTrampolino Dal BenK-95HS-106Krzysztof Biegun100,0 m101,5 m267,2 pkt3,1 pktSami Niemi
7.14 grudnia2013Włochy PredazzoTrampolino Dal BenK-95HS-106Bartłomiej Kłusek102,0 m88,5 m248,8 pkt21,5 pktSami Niemi
9.14 grudnia2013Włochy PredazzoTrampolino Dal BenK-95HS-106Andrzej Zapotoczny95,0 m102,5 m247,3 pkt23,0 pktSami Niemi
10.14 grudnia2013Włochy PredazzoTrampolino Dal BenK-95HS-106Aleksander Zniszczoł95,5 m102,0 m247,2 pkt23,1 pktSami Niemi
1.Gold FISU.svg20 grudnia2013Włochy PredazzoTrampolino Dal BenK-120HS-134Krzysztof Biegun129,0 m127,0 m278,6 pkt
8.20 grudnia2013Włochy PredazzoTrampolino Dal BenK-120HS-134Aleksander Zniszczoł122,0 m122,5 m250,7 pkt27,9 pktKrzysztof Biegun
9.20 grudnia2013Włochy PredazzoTrampolino Dal BenK-120HS-134Bartłomiej Kłusek120,5 m127,5 m249,7 pkt28,9 pktKrzysztof Biegun
7.27 stycznia2015Słowacja Szczyrbskie JezioroMS 1970 BK-90HS-100Stanisław Biela91,5 m91,0 m228,0 pkt20,8 pktWładimir Zografski
8.27 stycznia2015Słowacja Szczyrbskie JezioroMS 1970 BK-90HS-100Andrzej Zapotoczny89,0 m91,0 m224,8 pkt24,0 pktWładimir Zografski
15.27 stycznia2015Słowacja Szczyrbskie JezioroMS 1970 BK-90HS-100Jakub Kot87,5 m88,0 m212,1 pkt36,7 pktWładimir Zografski
7.1 lutego2017Kazachstan AłmatyGornyj GigantK-95HS-106Przemysław Kantyka98,0 m97,0 m252,8 pkt13,0 pktNaoki Nakamura
14.1 lutego2017Kazachstan AłmatyGornyj GigantK-95HS-106Stanisław Biela96,5 m95,0 m247,5 pkt18,3 pktNaoki Nakamura

Osiągnięcia w skokach kobiet

Starty Polski w konkursach drużynowych na mistrzostwach świata

MiejsceDzieńRokMiejscowośćSkoczniaPunkt KHSSkładNajdłuższy skokNotaStrataZwycięzca
7.26 lutego2021Niemcy OberstdorfSchattenbergschanzeK-95HS-106[clxv]87,5 m (A. Twardosz)631,2 pkt328,1 pktAustria

Starty Polski w konkursach drużynowych na mistrzostwach świata juniorów

MiejsceDzieńRokMiejscowośćSkoczniaPunkt KHSSkładNajdłuższy skokNotaStrataZwycięzca
9.3 lutego2018Szwajcaria KanderstegNordic ArenaK-95HS-106[clxvi]81,5 m (K. Rajda)163,5 pkt569,6 pktSłowenia
8.26 stycznia2019Finlandia LahtiSalpausselkäK-90HS-100[clxvii]85,5 m (K. Karpiel)701,4 pkt210,8 pktRosja
7.7 marca2020Niemcy OberwiesenthalFichtelbergschanzenK-95HS-105[clxviii]95,0 m (K. Rajda)642,1 pkt158,6 pktAustria
6.12 lutego2021Finlandia LahtiSalpausselkäK-90HS-100[clxix]88,0 m (A. Twardosz)749,0 pkt134,6 pktAustria

Miejsca polskich skoczkiń w czołowej „15” końcowych klasyfikacji Pucharu Kontynentalnego kobiet

MiejsceSezonZawodnikPunktyStartyZawody"1""3""10""30"StrataZwycięzca
14[87].2013/2014Joanna Szwab120 pkt260122178 pktNina Lussi
13[88].2017/2018Magdalena Pałasz84 pkt460024331 pktLidija Jakowlewa
2[89].2018/2019Kamila Karpiel239 pkt4602447 pktKatra Komar
13[89].2018/2019Kinga Rajda155 pkt46004491 pktKatra Komar

Miejsca polskich skoczkiń w czołowej „15” końcowych klasyfikacji FIS Cup

MiejsceSezonZawodnikLiczba punktówLiczba startówZawody"1""3""10""30"StrataZwycięzca
13.2012/2013Joanna Szwab72 pkt240022140 pktSofja Tichonowa
13.2014/2015Magdalena Pałasz126 pkt6100016309 pktGianina Ernst
1.2015/2016Kinga Rajda376 pkt881467
4.2015/2016Magdalena Pałasz201 pkt680146175 pktKinga Rajda
9.2015/2016Joanna Szwab163 pkt680046213 pktKinga Rajda
14.2015/2016Paulina Cieślar132 pkt480024244 pktKinga Rajda
2.2016/2017Kinga Rajda350 pkt6132346151 pktDaniela Haralambie
15.2016/2017Anna Twardosz153 pkt7130027332 pktDaniela Haralambie
6.[90]2017/2018Kamila Karpiel247 pkt6130246333 pktNika Križnar
7.[90]2017/2018Anna Twardosz224 pkt8130048356 pktNika Križnar
10.[90]2017/2018Kinga Rajda203 pkt8130128377 pktNika Križnar
7.[91]2018/2019Anna Twardosz191 pkt6120225295 pktDaniela Haralambie
5.2019/2020Kinga Rajda339 pkt8161278310 pktKlára Ulrichová

Zwycięstwa w konkursach

NrDzieńRokMiejscowośćSkoczniaPunkt KHSZawodnikSkok 1Skok 2Nota
1.29 sierpnia2015Polska SzczyrkSkaliteK-95HS-106Kinga Rajda81,0 m84,5 m170,0 pkt
2.9 lipca2016Polska SzczyrkSkaliteK-95HS-106Kinga Rajda90,0 m97,5 m210,5 pkt
3.10 lipca2016Polska SzczyrkSkaliteK-95HS-106Kinga Rajda96,0 m88,5 m211,0 pkt
4.22 grudnia2019Niemcy OberwiesenthalFichtelbergschanzenK-95HS-105Kinga Rajda97,0 m99,0 m231,7 pkt

Miejsca polskich skoczkiń w czołowej „15” mistrzostw świata juniorek

MiejsceDzieńRokMiejscowośćSkoczniaPunkt KHSZawodnikSkok 1Skok 2NotaStrataZwycięzca
12.23 lutego2016Rumunia RâșnovTrambulina Valea CărbunăriiK-90HS-100Kinga Rajda77,5 m86,0 m164,8 pkt44,2 pktChiara Hölzl
13.1 lutego2017Stany Zjednoczone Park CityUtah Olympic ParkK-90HS-100Kinga Rajda80,5 m84,0 m195,6 pkt44,2 pktManuela Malsiner
8.5 marca2020Niemcy OberwiesenthalFichtelbergschanzenK-95HS-105Kinga Rajda83,5 m100,0 m192,8 pkt46,1 pktMarita Kramer
8.11 lutego2021Finlandia LahtiSalpausselkäK-90HS-100Anna Twardosz84,0 m85,0 m190,0 pkt49,0 pktThea Minyan Bjørseth

Miejsca polskich skoczkiń w czołowej „15” uniwersjady

MiejsceDzieńRokMiejscowośćSkoczniaPunkt KHSZawodnikSkok 1Skok 2NotaStrataZwycięzca
6.1 lutego2017Kazachstan AłmatyGornyj GigantK-95HS-106Magdalena Pałasz90,5 m82,5 m177,4 pkt35,2 pktHaruka Iwasa

Miejsca polskich skoczkiń w czołowej „15” igrzyskach olimpijskich młodzieży

MiejsceDzieńRokMiejscowośćSkoczniaPunkt KHSZawodnikSkok 1Skok 2NotaStrataZwycięzca
14.14 stycznia2012Austria SeefeldToni-Seelos-OlympiaschanzeK-68HS-75Magdalena Pałasz40,5 m43,5 m77,7 pkt191,6 pktSara Takanashi
7.16 lutego2016Norwegia LillehammerLysgårdsbakkenK-90HS-100Kinga Rajda83,5 m84,5 m181,7 pkt67,6 pktEma Klinec

Trenerzy męskiej reprezentacji

Lp.TrenerLataŹródła
1. Mieczysław Kozdruń1950–1967
2. Antoni Wieczorek1967–1969
3. Janusz Fortecki1969–1976
4.Polska Tadeusz Kołder1976–1981
5.Polska Lech Nadarkiewicz1981–1990/91
6.Polska Jarosław Węgrzynkiewicz1990/91–1992[92]
7.Polska Piotr Pawlusiak1992–1994[93]
8.Czechy Pavel Mikeska00.10.1994–06.01.1999
9.Polska Piotr Fijas10.01.1999–30.04.1999
10.Polska Apoloniusz Tajner01.06.1999–30.04.2004
11.Austria Heinz Kuttin30.04.2004–30.04.2006
12.Finlandia Hannu Lepistö30.04.2006–11.03.2008
Polska Łukasz Kruczek11.03.2008–28.03.2008
13.Polska Łukasz Kruczek28.03.2008–24.03.2016
14.Austria Stefan Horngacher24.03.2016–24.03.2019
15.Czechy Michal Doležal24.03.2019–

Uwagi

  1. Konkurs nieoficjalny, pokazowy
  2. Ex aequo z Piotrem Żyłą
  3. Ex aequo z Kamilem Stochem

Składy drużyn

  1. a b c d e Skład zespołu: Łukasz Kruczek, Adam Małysz, Robert Mateja, Wojciech Skupień
  2. Skład zespołu: Adam Małysz, Robert Mateja, Tomasz Pochwała, Tomisław Tajner
  3. a b Skład zespołu: Stefan Hula, Adam Małysz, Robert Mateja, Kamil Stoch
  4. a b c Skład zespołu: Stefan Hula, Adam Małysz, Łukasz Rutkowski, Kamil Stoch
  5. Skład zespołu: Maciej Kot, Piotr Żyła, Jan Ziobro, Kamil Stoch
  6. a b c d Skład zespołu: Maciej Kot, Stefan Hula, Dawid Kubacki, Kamil Stoch
  7. Skład zespołu: Tadeusz Pawlusiak, Stanisław Gąsienica-Daniel, Józef Przybyła, Adam Krzysztofiak
  8. Skład zespołu: Piotr Fijas, Stanisław Kawulok, Bogdan Zwijacz (W konkursie drużynowym liczyły się trzy najlepsze wyniki. Możliwe więc były zespoły trzyosobowe)
  9. Skład zespołu: Tadeusz Bafia, Zbigniew Klimowski, Jan Kowal, Piotr Fijas
  10. Skład zespołu: Jan Kowal, Jarosław Mądry, Bogdan Papierz (W konkursie drużynowym liczyły się trzy najlepsze wyniki. Możliwe więc były zespoły trzyosobowe.)
  11. Skład zespołu: Krystian Długopolski, Adam Małysz, Robert Mateja, Wojciech Skupień
  12. Skład zespołu: Marcin Bachleda, Adam Małysz, Robert Mateja, Wojciech Skupień
  13. Skład zespołu: Adam Małysz, Robert Mateja, Tomasz Pochwała, Wojciech Skupień
  14. Skład zespołu: Marcin Bachleda, Adam Małysz, Robert Mateja, Tomisław Tajner
  15. Skład zespołu: Marcin Bachleda, Adam Małysz, Robert Mateja, Kamil Stoch
  16. Skład zespołu: Marcin Bachleda, Adam Małysz, Mateusz Rutkowski, Kamil Stoch
  17. Skład zespołu:Adam Małysz, Robert Mateja, Kamil Stoch, Piotr Żyła
  18. a b c Skład zespołu: Stefan Hula, Adam Małysz, Kamil Stoch, Piotr Żyła
  19. Skład zespołu: Maciej Kot, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Kamil Stoch
  20. a b Skład zespołu: Piotr Żyła, Klemens Murańka, Jan Ziobro, Kamil Stoch
  21. a b c d e f Skład zespołu: Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Maciej Kot, Kamil Stoch
  22. a b c d Skład zespołu: Piotr Żyła, Stefan Hula, Dawid Kubacki, Kamil Stoch
  23. Skład zespołu: Kinga Rajda, Dawid Kubacki, Kamila Karpiel, Kamil Stoch
  24. Skład zespołu: Anna Twardosz, Piotr Żyła, Kamila Karpiel, Dawid Kubacki]
  25. Skład zespołu: Adam Małysz, Robert Mateja, Mateusz Rutkowski, Wojciech Skupień
  26. Skład zespołu: Maciej Kot, Piotr Żyła, Krzysztof Miętus, Kamil Stoch
  27. Skład zespołu: Kamil Stoch, Klemens Murańka, Dawid Kubacki, Stefan Hula
  28. a b Skład zespołu: Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Kamil Stoch, Dawid Kubacki
  29. Skład zespołu: Zbigniew Klimowski, Jan Kowal, Jarosław Mądry, Alojzy Moskal
  30. Skład zespołu: Zbigniew Klimowski, Jan Kowal, Andrzej Młynarczyk, Alojzy Moskal
  31. Skład zespołu: Andrzej Młynarczyk, Wojciech Skupień, Stanisław Styrczula, Robert Zygmuntowicz
  32. Skład zespołu: Robert Mateja, Bartłomiej Gąsienica-Sieczka, Wojciech Skupień, Robert Zygmuntowicz
  33. Skład zespołu: Marek Gwóźdź, Adam Małysz, Robert Mateja, Wojciech Skupień
  34. a b Skład zespołu: Aleksander Bojda, Marek Gwóźdź, Adam Małysz, Wojciech Skupień
  35. Skład zespołu: Adam Małysz, Robert Mateja, Andrzej Młynarczyk, Wojciech Skupień
  36. a b c d Skład zespołu: Robert Mateja, Adam Małysz, Wojciech Skupień, Grzegorz Śliwka
  37. Skład zespołu: Robert Mateja, Wojciech Skupień, Łukasz Kruczek, Adam Małysz
  38. Skład zespołu: Robert Mateja, Tomasz Pochwała, Łukasz Kruczek, Adam Małysz
  39. Skład zespołu: Tomisław Tajner, Krystian Długopolski, Grzegorz Śliwka, Marcin Bachleda
  40. Skład zespołu: Tomisław Tajner, Marcin Bachleda, Tomasz Pochwała, Adam Małysz
  41. Skład zespołu: Robert Mateja, Łukasz Kruczek, Tomisław Tajner, Adam Małysz
  42. Skład zespołu: Robert Mateja, Tomasz Pochwała, Marcin Bachleda, Adam Małysz
  43. Skład zespołu: Wojciech Skupień, Robert Mateja, Mateusz Rutkowski, Adam Małysz
  44. Skład zespołu: Robert Mateja, Stefan Hula, Mateusz Rutkowski, Adam Małysz
  45. Skład zespołu: Kamil Stoch, Marcin Bachleda, Mateusz Rutkowski, Adam Małysz
  46. Skład zespołu: Robert Mateja, Kamil Stoch, Marcin Bachleda, Adam Małysz
  47. Skład zespołu: Kamil Stoch, Stefan Hula, Robert Mateja, Adam Małysz
  48. a b Skład zespołu: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Maciej Kot, Adam Małysz
  49. Skład zespołu: Kamil Stoch, Maciej Kot, Stefan Hula, Adam Małysz
  50. Skład zespołu: Kamil Stoch, Marcin Bachleda, Stefan Hula, Adam Małysz
  51. Skład zespołu: Rafał Śliż, Kamil Stoch, Stefan Hula, Adam Małysz
  52. a b c d Skład zespołu: Kamil Stoch, Łukasz Rutkowski, Stefan Hula, Adam Małysz
  53. Skład zespołu: Kamil Stoch, Krzysztof Miętus, Piotr Żyła, Adam Małysz
  54. Skład zespołu: Łukasz Rutkowski, Jakub Kot, Marcin Bachleda, Adam Małysz
  55. Skład zespołu: Jakub Kot, Andrzej Zapotoczny, Grzegorz Miętus, Marcin Bachleda
  56. Skład zespołu: Kamil Stoch, Marcin Bachleda, Krzysztof Miętus, Adam Małysz
  57. a b Skład zespołu: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Stefan Hula, Adam Małysz
  58. Skład zespołu: Tomasz Byrt, Piotr Żyła, Kamil Stoch, Adam Małysz
  59. Skład zespołu: Stefan Hula, Piotr Żyła, Kamil Stoch, Adam Małysz
  60. Skład zespołu: Jan Ziobro, Piotr Żyła, Krzysztof Miętus, Kamil Stoch
  61. Skład zespołu: Stefan Hula, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Kamil Stoch
  62. a b c Maciej Kot, Piotr Żyła, Krzysztof Miętus, Kamil Stoch
  63. Skład zespołu: Maciej Kot, Klemens Murańka, Aleksander Zniszczoł, Kamil Stoch
  64. Skład zespołu: Maciej Kot, Piotr Żyła, Aleksander Zniszczoł, Kamil Stoch
  65. Skład zespołu: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Maciej Kot
  66. Skład zespołu: Piotr Żyła, Maciej Kot, Krzysztof Miętus, Kamil Stoch
  67. Skład zespołu: Piotr Żyła, Krzysztof Miętus, Dawid Kubacki, Kamil Stoch
  68. Skład zespołu: Krzysztof Biegun, Jan Ziobro, Aleksander Zniszczoł, Klemens Murańka
  69. Skład zespołu: Piotr Żyła, Maciej Kot, Krzysztof Miętus, Kamil Stoch
  70. Skład zespołu: Piotr Żyła, Krzysztof Biegun, Dawid Kubacki, Kamil Stoch
  71. Skład zespołu: Klemens Murańka, Dawid Kubacki, Jan Ziobro, Kamil Stoch
  72. Skład zespołu: Dawid Kubacki, Maciej Kot, Jan Ziobro, Kamil Stoch
  73. Skład zespołu: Maciej Kot, Piotr Żyła, Klemens Murańka, Kamil Stoch
  74. Skład zespołu: Piotr Żyła, Stefan Hula, Dawid Kubacki, Jan Ziobro
  75. Skład zespołu: Piotr Żyła, Aleksander Zniszczoł, Dawid Kubacki, Kamil Stoch
  76. a b Skład zespołu: Piotr Żyła, Aleksander Zniszczoł, Klemens Murańka, Kamil Stoch
  77. Skład zespołu: Maciej Kot, Klemens Murańka, Jan Ziobro, Kamil Stoch
  78. Skład zespołu: Jakub Wolny, Andrzej Stękała, Maciej Kot, Stefan Hula
  79. Skład zespołu: Andrzej Stękała, Maciej Kot, Stefan Hula, Kamil Stoch
  80. Skład zespołu: Kamil Stoch, Andrzej Stękała, Dawid Kubacki, Stefan Hula
  81. Skład zespołu: Andrzej Stękała, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Stefan Hula
  82. Skład zespołu: Maciej Kot, Andrzej Stękała, Stefan Hula, Kamil Stoch
  83. a b Skład zespołu: Piotr Żyła, Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Maciej Kot
  84. a b Skład zespołu: Piotr Żyła, Maciej Kot, Dawid Kubacki, Kamil Stoch
  85. a b c d Skład zespołu: Piotr Żyła, Jakub Wolny, Dawid Kubacki, Kamil Stoch
  86. a b Skład zespołu: Piotr Żyła, Maciej Kot, Kamil Stoch, Dawid Kubacki
  87. Skład zespołu: Jakub Wolny, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Kamil Stoch
  88. Skład zespołu: Jakub Wolny, Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła
  89. a b c d e Skład zespołu: Piotr Żyła, Jakub Wolny, Kamil Stoch, Dawid Kubacki
  90. Skład zespołu: Piotr Żyła, Klemens Murańka, Dawid Kubacki, Kamil Stoch
  91. Skład zespołu: Piotr Żyła, Kamil Stoch, Andrzej Stękała, Dawid Kubacki
  92. Skład zespołu: Joanna Szwab, Maciej Kot, Magdalena Pałasz, Kamil Stoch
  93. Skład zespołu: Anna Twardosz, Kamil Stoch, Kamila Karpiel, Dawid Kubacki
  94. Skład zespołu: Łukasz Kruczek, Krystian Długopolski, Wojciech Skupień, Adam Małysz
  95. Skład zespołu: Krystian Długopolski, Łukasz Kruczek, Adam Małysz, Robert Mateja
  96. Skład zespołu: Tomasz Pochwała, Adam Małysz, Robert Mateja, Wojciech Skupień
  97. Skład zespołu: Wojciech Tajner, Grzegorz Sobczyk, Tomisław Tajner, Wojciech Skupień
  98. Skład zespołu: Wojciech Tajner, Robert Mateja, Mateusz Rutkowski, Adam Małysz
  99. Skład zespołu: Robert Mateja, Wojciech Skupień, Wojciech Tajner, Adam Małysz
  100. Skład zespołu: Robert Mateja, Krystian Długopolski, Rafał Śliż, Adam Małysz
  101. Skład zespołu: Stefan Hula, Piotr Żyła, Kamil Stoch, Adam Małysz
  102. Skład zespołu: Piotr Żyła, Kamil Stoch, Maciej Kot, Adam Małysz
  103. Skład zespołu: Maciej Kot, Marcin Bachleda, Stefan Hula, Adam Małysz
  104. Skład zespołu: Kamil Stoch, Maciej Kot, Marcin Bachleda, Adam Małysz
  105. Skład zespołu: Maciej Kot, Krzysztof Miętus, Dawid Kubacki, Adam Małysz
  106. Skład zespołu: Maciej Kot, Krzysztof Miętus, Dawid Kubacki, Kamil Stoch
  107. a b c Skład zespołu: Maciej Kot, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Kamil Stoch
  108. Skład zespołu: Maciej Kot, Krzysztof Biegun, Dawid Kubacki, Kamil Stoch
  109. a b Skład zespołu: Maciej Kot, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Kamil Stoch
  110. Skład zespołu: Klemens Murańka, Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Maciej Kot
  111. Skład zespołu: Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Maciej Kot
  112. Skład zespołu: Maciej Kot, Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Piotr Żyła
  113. Skład zespołu: Piotr Żyła, Aleksander Zniszczoł, Kamil Stoch, Dawid Kubacki
  114. Skład zespołu: Bartłomiej Gąsienica-Sieczka, Robert Mateja, Andrzej Młynarczyk, Stanisław Styrczula
  115. Skład zespołu: Robert Mateja, Stanisław Styrczula, Wojciech Skupień
  116. Skład zespołu: Mariusz Dunat, Wojciech Skupień, Mariusz Szturc, Robert Zygmuntowicz
  117. Skład zespołu: Adam Małysz, Wojciech Skupień, Władysław Styrczula, Robert Zygmuntowicz
  118. Skład zespołu: Aleksander Bojda, Adam Małysz, Mirosław Grzybowski, Marek Gwóźdź
  119. Skład zespołu: Aleksander Bojda, Andrzej Galica, Andrzej Karpiel, Marcin Sitarz
  120. Skład zespołu: Daniel Bachleda, Krystian Długopolski, Andrzej Galica, Grzegorz Śliwka
  121. Skład zespołu: Krystian Długopolski, Andrzej Galica, Mariusz Maciaś, Grzegorz Śliwka
  122. Skład zespołu: Marcin Bachleda, Mariusz Maciaś, Grzegorz Sobczyk, Tomisław Tajner
  123. Skład zespołu: Marcin Bachleda, Paweł Kruczek, Grzegorz Śliwka, Tomisław Tajner
  124. Skład zespołu: Tomisław Tajner, Kamil Stoch, Paweł Kruczek, Tomasz Pochwała
  125. Skład zespołu: Marcin Mąka, Stefan Hula, Krzysztof Styrczula, Mateusz Rutkowski (Stefan Hula został zdyskwalifikowany za nieprzepisowy kombinezon)
  126. Skład zespołu: Andrzej Dorula, Jan Ciapała, Kamil Stoch, Mateusz Rutkowski
  127. Skład zespołu: Dawid Kowal, Stefan Hula, Kamil Stoch, Mateusz Rutkowski
  128. Skład zespołu: Wojciech Topór, Paweł Urbański, Piotr Żyła, Kamil Stoch
  129. Skład zespołu: Dawid Kubacki, Sebastian Toczek, Dawid Kowal, Łukasz Rutkowski
  130. Skład zespołu: Kamil Kowal, Maciej Kot, Krzysztof Miętus, Łukasz Rutkowski
  131. Skład zespołu: Krzysztof Miętus, Dawid Kowal, Maciej Kot, Łukasz Rutkowski
  132. Skład zespołu: Jakub Kot, Maciej Kot, Grzegorz Miętus, Andrzej Zapotoczny
  133. Skład zespołu: Dawid Kubacki, Klemens Murańka, Grzegorz Miętus, Krzysztof Miętus
  134. Skład zespołu: Krzysztof Miętus, Tomasz Byrt, Klemens Murańka, Andrzej Zapotoczny
  135. Skład zespołu: Klemens Murańka, Tomasz Byrt, Bartłomiej Kłusek, Aleksander Zniszczoł
  136. Skład zespołu: Bartłomiej Kłusek, Krzysztof Biegun, Aleksander Zniszczoł, Klemens Murańka
  137. Skład zespołu: Jakub Wolny, Krzysztof Biegun, Aleksander Zniszczoł, Klemens Murańka
  138. Skład zespołu: Krzysztof Leja, Adam Ruda, Andrzej Stękała, Przemysław Kantyka
  139. Skład zespołu: Łukasz Podżorski, Krzysztof Leja, Dominik Kastelik, Przemysław Kantyka
  140. Skład zespołu: Dominik Kastelik, Bartosz Czyż, Tomasz Pilch, Paweł Wąsek
  141. Skład zespołu: Bartosz Czyż, Kacper Juroszek, Paweł Wąsek, Tomasz Pilch
  142. Skład zespołu: Tomasz Pilch, Kacper Juroszek, Adam Niżnik, Paweł Wąsek
  143. Skład zespołu: Adam Niżnik, Mateusz Gruszka, Kacper Juroszek, Tomasz Pilch
  144. Skład zespołu: Joanna Szwab, Łukasz Podżorski, Kinga Rajda, Przemysław Kantyka
  145. Skład zespołu: Kinga Rajda, Dawid Jarząbek, Anna Twardosz, Paweł Wąsek
  146. Skład zespołu: Kinga Rajda, Paweł Wąsek, Joanna Kil, Tomasz Pilch
  147. Skład zespołu: Kinga Rajda, Tomasz Pilch, Kamila Karpiel, Paweł Wąsek
  148. Skład zespołu: Kamila Karpiel, Adam Niżnik, Kinga Rajda, Tomasz Pilch
  149. Skład zespołu: Marek Tucznio, Stanisław Ustupski, Jarosław Mądry, Bartłomiej Gąsienica-Sieczka
  150. Skład zespołu: Mariusz Maciaś, Marcin Sitarz, Krystian Długopolski, Łukasz Kruczek
  151. Skład zespołu: Grzegorz Śliwka, Łukasz Kruczek, Krystian Długopolski
  152. Skład zespołu: Grzegorz Sobczyk, Rafał Śliż, Marcin Bachleda, Krystian Długopolski
  153. Skład zespołu: Krzysztof Styrczula, Tomisław Tajner, Krystian Długopolski
  154. Skład zespołu: Tomisław Tajner, Tomasz Pochwała, Marcin Bachleda
  155. Skład zespołu: Jakub Kot, Wojciech Gąsienica-Kotelnicki, Maciej Kot
  156. Skład zespołu: Aleksander Zniszczoł, Bartłomiej Kłusek, Krzysztof Biegun
  157. Skład zespołu: Andrzej Zapotoczny, Stanisław Biela, Jakub Kot
  158. Skład zespołu: Krzysztof Miętus, Stanisław Biela, Przemysław Kantyka
  159. Skład zespołu: Magdalena Pałasz, Przemysław Kantyka
  160. Skład zespołu: Marcin Bachleda, Łukasz Kruczek, Robert Mateja, Tomasz Pochwała
  161. Skład zespołu: Paweł Kruczek, Maciej Maciusiak, Grzegorz Śliwka, Tomisław Tajner
  162. Skład zespołu: Marcin Bachleda, Łukasz Kruczek, Tomasz Pochwała, Wojciech Skupień
  163. Skład zespołu: Marcin Bachleda, Maciej Maciusiak, Grzegorz Sobczyk, Grzegorz Śliwka
  164. Skład zespołu: Łukasz Kruczek, Tomisław Tajner, Wojciech Skupień, Marcin Bachleda
  165. Skład zespołu: Anna Twardosz, Kinga Rajda, Joanna Szwab, Kamila Karpiel
  166. Skład zespołu: Kinga Rajda, Joanna Kil, Kamila Karpiel, Anna Twardosz
  167. Skład zespołu: Anna Twardosz, Kinga Rajda, Joanna Kil, Kamila Karpiel
  168. Skład zespołu: Kinga Rajda, Nicole Konderla, Kamila Karpiel, Anna Twardosz
  169. Skład zespołu: Anna Twardosz, Nicole Konderla, Wiktoria Przybyła, Kamila Karpiel

Przypisy

  1. Alicja Kosman: Znamy skład grup szkoleniowych PZN na sezon 2013/14. pzn.pl, 2013-05-22. [dostęp 2013-05-22].
  2. a b Dominik Formela: Kadra A i B połączą siły w sezonie 2020/21!. skijumping.pl, 2020-05-01. [dostęp 2020-05-01].
  3. Tomasz Kalemba: Powiększona kadra polskich skoczków, debiutant przepadł w kwalifikacjach. onet.pl, 2020-11-20. [dostęp 2020-11-21].
  4. PZN - Polski Związek Narciarski. pzn.pl. [dostęp 2020-11-21]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-11-21)].
  5. Nagano / Hakuba, Zimowe Igrzyska Olimpijskie 1998 (pol.). Skokinarciarskie.pl. [dostęp 2011-05-16].
  6. RESULTS / RÉSULTATS TEAM K120 – FINAL ROUND K120 PAR ÉQUIPE – MANCHE FINALE (ang.). FIS-ski. [dostęp 2015-02-01].
  7. FINAL RESULTS / RÉSULTATS DÉFINITIFS PRAGELATO MON 20 FEB 2006 / LUN 20 FEV 2006 (ang.). [dostęp 2015-02-01].
  8. FINAL RESULTS / RÉSULTATS DÉFINITIFS MON 22 FEB 2010 / LUN 22 FÉV 2010 (ang.). [dostęp 2015-02-01].
  9. FINAL RESULTS MON 17 FEB 2014 (ang.). [dostęp 2014-02-17].
  10. a b Adrian Dworakowski: Polacy w konkursach drużynowych. Skijumping.pl, 2009-12-01. [dostęp 2011-05-15].
  11. Oberstdorf, Mistrzostwa Świata 1987 (pol.). Skokinarciarskie.pl. [dostęp 2011-05-15].
  12. Lahti FIN 1989.02.22 MS Dr (pol.). wyniki-skoki.hostingasp.pl. [dostęp 2015-02-01].
  13. Trondheim, Mistrzostwa Świata 1997 (pol.). Skokinarciarskie.pl. [dostęp 2011-05-15].
  14. Ramsau / Bischofshofen, Mistrzostwa Świata 1999 (pol.). Skokinarciarskie.pl. [dostęp 2011-05-15].
  15. Lahti, Mistrzostwa Świata 2001 (pol.). Skokinarciarskie.pl. [dostęp 2011-05-15].
  16. Lahti, Mistrzostwa Świata 2001 (pol.). Skokinarciarskie.pl. [dostęp 2011-05-15].
  17. Predazzo, Mistrzostwa Świata 2003 (pol.). Skokinarciarskie.pl. [dostęp 2011-05-15].
  18. Oberstdorf, Mistrzostwa Świata 2005 (pol.). Skokinarciarskie.pl. [dostęp 2011-05-15].
  19. Oberstdorf, Mistrzostwa Świata 2005 (pol.). Skokinarciarskie.pl. [dostęp 2011-05-15].
  20. Paweł Stawowczyk: MŚ: Austria zdobywa złoto (pol.). Skokinarciarskie.pl, 2007-02-2005. [dostęp 2011-05-15].
  21. Andrzej Mysiak: MŚ: Austria najlepsza, Polska tuż za podium! (pol.). Skokinarciarskie.pl, 2009-02-28. [dostęp 2011-05-15].
  22. Oslo, Mistrzostwa Świata 2011 (pol.). Skokinarciarskie.pl. [dostęp 2011-05-15].
  23. Oslo, Mistrzostwa Świata 2011 (pol.). Skokinarciarskie.pl. [dostęp 2011-05-15].
  24. Planica, Mistrzostwa Świata w lotach 2004 (pol.). Skokinarciarskie.pl. [dostęp 2011-05-16].
  25. Bad Mitterndorf, Mistrzostwa Świata w lotach 2006 (pol.). Skokinarciarskie.pl. [dostęp 2011-05-16].
  26. Oberstdorf, Mistrzostwa Świata w lotach 2008 (pol.). Skokinarciarskie.pl. [dostęp 2011-05-16].
  27. Planica, Mistrzostwa Świata w lotach 2010 (pol.). Skokinarciarskie.pl. [dostęp 2011-05-16].
  28. Vikersund, Mistrzostwa Świata w lotach 2012 (ang.). Fis-ski.com. [dostęp 2012-02-26].
  29. Tauplitz, Mistrzostwa Świata w lotach 2016 (ang.). Fis-ski.com. [dostęp 2016-01-17].
  30. Kamil Stoch oddał skok na odległość 134,5 m. Został jednak zdyskwalifikowany za nieprzepisowy kombinezon
  31. a b c d Podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich 1964 zawodnicy oddawali trzy skoki, z czego zaliczano dwie najlepsze próby.
  32. Głównym miastem igrzysk było Grenoble.
  33. Głównym miastem igrzysk było Nagano.
  34. a b Głównym miastem igrzysk było Salt Lake City.
  35. a b Głównym miastem igrzysk był Turyn.
  36. a b c Głównym miastem igrzysk było Vancouver.
  37. a b c d e f Głównym miastem igrzysk było Soczi.
  38. a b Mistrzostwa świata były organizowane w Wysokich Tatrach
  39. a b c d e f g h i j k Seria konkursowa została odwołana.
  40. FIS Grand Prix Ski-Jumping 2nd Grand Prix Competition Val di Fiemme Plastic (ITA) (ang.). [dostęp 2015-02-01].
  41. FIS Grand Prix Ski-Jumping 1nd Grand Prix Competition Hinterzarten (GER) (ang.). [dostęp 2015-02-01].
  42. Szczyrk POL 1992.02.23 EC (pol.). [dostęp 2014-03-12].
  43. Zakopane POL 1994.03.10 COC (pol.). [dostęp 2014-03-12].
  44. Strbske Pleso SVK 1994.03.13 COC (pol.). [dostęp 2014-03-12].
  45. Bad Goisern AUT 1996.01.07 COC (pol.). [dostęp 2014-03-12].
  46. Falun SWE 1996.03.10 COC (pol.). [dostęp 2014-03-12].
  47. Muju KOR 1996.09.26 COC (pol.). [dostęp 2014-03-12].
  48. Muju KOR 1996.09.27 COC (pol.). [dostęp 2014-03-12].
  49. Zakopane POL 1997.08.17 COC (pol.). [dostęp 2014-03-12].
  50. Liberec CZE 1998.01.24 COC (pol.). [dostęp 2014-03-12].
  51. Zakopane POL 1998.08.16 COC (pol.). [dostęp 2014-03-12].
  52. Oberstdorf GER 2000.07.29 COC (pol.). [dostęp 2014-03-12].
  53. Titisee-Neustadt GER 2003.01.26 COC/SchTu (pol.). [dostęp 2015-02-01].
  54. FIS Continental Cup Ski-Jumping 6th COC Competition Planica (SVN) (ang.). [dostęp 2015-02-01].
  55. FIS Continental Cup Ski-Jumping 9th FIS COC Competition Engelberg (CHE) (ang.). [dostęp 2015-02-01].
  56. FIS COC Ski-Jumping 2005/2006 14th Continental Cup Competition Sapporo (JPN) (ang.). [dostęp 2015-02-01].
  57. FIS COC Ski-Jumping 2005/2006 19th Continental Cup Competition Villach (AUT) (ang.). [dostęp 2015-02-01].
  58. FIS Continental Cup Ski-Jumping 11th Competition Sapporo (JPN) (ang.). [dostęp 2015-02-01].
  59. FIS Continental Cup Ski-Jumping 29th Competition Vikersund (NOR) (ang.). [dostęp 2015-02-01].
  60. FIS Continental Cup Ski Jumping 17th Continental Cup Competition Kranj (SLO) (ang.). [dostęp 2015-02-01].
  61. FIS Continental Cup Ski Jumping 6th Continental Cup Competition Otepaa (EST) (ang.). [dostęp 2015-02-01].
  62. FIS Continental Cup Ski Jumping 24th Continental Cup Competition Wisła (POL) (ang.). [dostęp 2015-02-01].
  63. FIS Continental Cup Ski Jumping 28th Continental Cup Competition Kuusamo (FIN) (ang.). [dostęp 2015-02-01].
  64. FIS Continental Cup Ski Jumping 19th Continental Cup Competition Planica (SLO) (ang.). [dostęp 2015-02-01].
  65. FIS Continental Cup Ski Jumping 20th Continental Cup Competition Iron Mountain,MI (USA) (ang.). [dostęp 2014-03-12].
  66. FIS Continental Cup Ski Jumping 8th Continental Cup Competition Wisla (POL) (ang.). [dostęp 2015-01-10].
  67. FIS Continental Cup Ski Jumping 8th Continental Cup Competition Wisla (POL) (ang.). [dostęp 2015-01-11].
  68. FIS Continental Cup Ski Jumping 14th Continental Cup Competition Planica (SLO) (ang.). [dostęp 2015-01-25].
  69. FIS Continental Cup Ski Jumping 15th Continental Cup Competition Zakopane (POL) (ang.). [dostęp 2015-02-01].
  70. FIS Continental Cup Ski Jumping 17th Continental Cup Competition Brotterode (GER) (ang.). [dostęp 2015-02-08].
  71. FIS Continental Cup Ski Jumping 27th Continental Cup Competition Casino Arena Seefeld (AUT) (ang.). [dostęp 2015-03-07].
  72. FIS Continental Cup Ski Jumping – 1st Continental Cup Competition – Rena (NOR) – LARGE HILL INDIVIDUAL – OFFICIAL RESULTS – FRI 11 DEC 2015 (ang.). data.fis-ski.com, 2015-12-11. [dostęp 2015-12-11].
  73. FIS Continental Cup Ski Jumping – 1st Continental Cup Competition – Rena (NOR) – LARGE HILL INDIVIDUAL – OFFICIAL RESULTS – FRI 11 DEC 2015 (ang.). data.fis-ski.com, 2015-12-11. [dostęp 2017-04-01].
  74. FIS Continental Cup Ski Jumping – 1st Continental Cup Competition – Whistler Olympic Park (CAN) – NORMAL HILL INDIVIDUAL – OFFICIAL RESULTS – SAT 09 DEC 2017 (ang.). data.fis-ski.com, 2017-12-09. [dostęp 2018-03-18].
  75. FIS Continental Cup Ski Jumping – 3rd Continental Cup Competition – Ruka (FIN) – LARGE HILL INDIVIDUAL – OFFICIAL RESULTS – SAT 16 DEC 2017 (ang.). data.fis-ski.com, 2017-12-16. [dostęp 2018-03-18].
  76. Continental Cup – Zakopane (POL) (ang.). fis-ski.com, 2019-03-17. [dostęp 2019-03-17].
  77. Continental Cup – Chaikovsky (RUS) (ang.). fis-ski.com, 2019-03-23. [dostęp 2019-03-24].
  78. Continental Cup – Chaikovsky (RUS) (ang.). fis-ski.com, 2019-03-24. [dostęp 2019-03-24].
  79. Continental Cup – Sapporo Okurayama (JPN) (ang.). fis-ski.com, 2020-01-26. [dostęp 2020-01-26].
  80. Continental Cup – Val di Fiemme (ITA) (ang.). fis-ski.com, 2020-02-22. [dostęp 2020-02-23].
  81. Continental Cup – Val di Fiemme (ITA) (ang.). fis-ski.com, 2020-02-23. [dostęp 2020-02-23].
  82. Continental Cup – Engelberg (SUI) (ang.). fis-ski.com, 2020-12-27. [dostęp 2021-01-01].
  83. ex aequo z Klemensem Murańką
  84. ex aequo z Grzegorzem Miętusem
  85. Skok zakończony upadkiem.
  86. Wręczono dwa złote medale.
  87. Cup Standings (ang.). [dostęp 2014-03-16].
  88. Puchar Kontynentalny kobiet 2017/2018, Skokinarciarskie.pl [dostęp 2019-03-05] (pol.).
  89. a b Puchar Kontynentalny kobiet 2018/2019, Skokinarciarskie.pl [dostęp 2019-03-05] (pol.).
  90. a b c FIS Cup kobiet 2017/2018, Skokinarciarskie.pl [dostęp 2019-03-05] (pol.).
  91. FIS Cup kobiet 2018/2019, Skokinarciarskie.pl [dostęp 2019-03-05] (pol.).
  92. Mikołaj Szuszkiewicz: Cierpliwość jest najważniejsza (pol.). Hill Size Magazine, 2017-03-03. [dostęp 2017-09-10].
  93. Zmarł Piotr Pawlusiak (pol.). pzn.pl, 2017-09-07. [dostęp 2017-09-07].

Zobacz też

Linki zewnętrzne