Romuald Lango

Romuald Lango
Państwo działania

 Polska

profesor nauk medycznych
Specjalność: anestezjologia i intensywna terapia[1]
Alma Mater

Akademia Medyczna w Gdańsku

Doktorat

25 czerwca 1998[1]

Habilitacja

7 kwietnia 2005[1]

Profesura

22 czerwca 2016[1]

Romuald Langopolski anestezjolog, dr hab. nauk medycznych, profesor Katedry Anestezjologii i Intensywnej Terapii Wydziału Lekarskiego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego[1][2].

Życiorys

W 1988 ukończył studia medyczne w Akademii Medycznej w Gdańsku[1], 25 czerwca 1998 obronił pracę doktorską Ocena wysokoobjętościowej ciągłej żylno-żylnej hemofiltracji w leczeniu ostrej niewydolności nerek u chorych z zespołem niewydolności wielonarządowej po operacjach kardiochirurgicznych lub w przebiegu zawału mięśnia sercowego, 7 kwietnia 2005 habilitował się na podstawie pracy zatytułowanej Ocena wpływu L-karnityny i propionylo-L-karnityny na metabolizm mięśnia sercowego i funkcję układu krążenia w okresie okołooperacyjnym u chorych z cukrzycą poddanych pomostowaniu naczyń wieńcowych w krążeniu pozaustrojowym[1][2]. 22 czerwca 2016 uzyskał tytuł profesora nauk medycznych[1].

Był profesorem nadzwyczajnym w Katedrze Anestezjologii i Intensywnej Terapii na Wydziale Lekarskim z Oddziałem Stomatologicznym Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego i w Instytucie Nauk o Zdrowiu na Wydziale Matematycznym i Przyrodniczym Akademii Pomorskiej w Słupsku[1].

Jest członkiem Rady Dyscypliny Naukowej - Nauk Medycznych Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego i profesorem w Katedrze Anestezjologii i Intensywnej Terapii na Wydziale Lekarskim Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego[1].

Przypisy

  1. a b c d e f g h i j Prof. dr hab. Romuald Lango, [w:] baza „Ludzie nauki” portalu Nauka Polska (OPI) [online] [dostęp 2022-10-26].
  2. a b Kierownik: prof. dr hab. Romuald Lango. informator.gumed.edu.pl. [dostęp 2022-10-26].

Media użyte na tej stronie