1971Telford United (grający trener)
Dorobek medalowy
Mistrzostwa świata
złotoAnglia 1966

Ron Flowers, właśc. Ronald Flowers (ur. 28 lipca 1934 w Edlington, zm. 12 listopada 2021[1]) – angielski piłkarz występujący na pozycji pomocnika. Złoty medalista Mistrzostw Świata 1966, uczestnik Mistrzostw Świata 1962.

Karierę piłkarską rozpoczynał w Wolverhampton Wanderers w 1952. W barwach Wilków zadebiutował 20 września 1952 w meczu z Blackpool. Z Wilkami trzykrotnie zdobył mistrzostwo Anglii w 1954, 1958, 1959, Puchar Anglii w 1960 oraz trzykrotnie Tarczę Dobroczynności w 1954, 1959 i 1960. W 1965 spadł z Wolverhampton do drugiej ligi. W 1967 powrócił do Division One, lecz nie zagrał już w barwach Wilków, gdyż odszedł do trzecioligowego Northampton Town, gdzie w latach 1968–1969 pełnił rolę grającego trenera. Ogółem w latach 1952–1967 rozegrał w barwach Wilków 467 spotkań, w których zdobył 33 bramki. Ostatnie dwa lata kariery spędził w amatorskim klubie Telford United.

W reprezentacji Anglii zadebiutował 15 maja 1955 w przegranym 0:1 towarzyskim meczu z Francją. W 1962 uczestniczył w mistrzostwach świata 1962. Na turnieju w Chile wystąpił we wszystkich czterech meczach z Węgrami (bramka w 60. minucie), Argentyną (bramka w 18. minucie), Bułgarią i ćwierćfinale z Brazylią. Ostatni raz w reprezentacji wystąpił 29 czerwca 1966 w wygranym 6:1 towarzyskim meczu z Norwegią. Kilka dni później był rezerwowym na mistrzostwach świata 1966, które Anglia wygrała. Ogółem w reprezentacji rozegrał 49 spotkań, w których zdobył 10 bramek.