Ronde van Vlaanderen 2010

94. edycja kolarskiego wyścigu Dookoła Flandrii odbyła się 4 kwietnia 2010 roku. Wyścig wygrał Szwajcar Fabian Cancellara z grupy Team Saxo Bank.

Szwajcar zaatakował razem z Belgiem Tomem Boonenem na około 90 kilometrów przed metą, a na jednym z podjazdów 17 km przed metą oderwał się od Belga i metę minął samotnie z ponad minutową przewagą nad Boonenem i ponad dwuminutową nad innym Belgiem Philippe'em Gilbertem. W wyścigu wzięło udział 198 kolarzy, ukończyło 95. Jedyny startujący Polak Marcin Sapa z Lampre, nie ukończył.

Trasa

Trasa liczyła 261,9 km. Start wyścigu miał miejsce w Brugii, meta znajdowała się w Ninove.