Ryobi
Państwo | |
---|---|
Data założenia | 1943 |
RYOBI – producent akumulatorowych i przewodowych elektronarzędzi przeznaczonych do zastosowań w domu. Jest częścią globalnego koncernu Techtronic Industries. Urządzenia RYOBI są sprzedawane w 22 krajach Europy, a także w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Meksyku i Japonii. Marka dysponuje szerokim asortymentem urządzeń DIY, w których wykorzystano technologie ONE+ czy MAX POWER.
Historia marki
Firma RYOBI Seisakusho Co., Ltd. (od 1973 roku RYOBI Limited) została założona w 1943 roku w Japonii. Początkowo zajmowała się wyrobem i sprzedażą wyrobów żeliwnych[1]. W 1968 roku w ramach RYOBI Power Tools rozpoczęła produkcję elektronarzędzi[2].
Od 2000 roku elektronarzędzia RYOBI są produkowane na licencji RYOBI Ltd. przez międzynarodową grupę Techtronic Industries (TTI). Działa ona od 1985 roku, a od 1990 roku jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Hong Kongu. TTI to lider globalnego rynku narzędzi DIY przeznaczonych do domu i ogrodu. Od 1987 roku zajmuje się produkcją sprzętów akumulatorowych[3][4].
W portfolio grupy znajduje się wiele marek, takich jak Milwaukee, AEG, Homelite, VAX czy Hoover. W 2021 roku wyroby TTI osiągnęły rekordowy poziom sprzedaży wynoszący 13,2 mld dolarów. W pierwszej połowie 2022 roku koncern zatrudniał na całym świecie ponad 47 tys. pracowników[5].
RYOBI w Polsce
Marka RYOBI na polskim rynku pojawiła się w 1997 roku. Obecnie produkowane przez nią elektronarzędzia można nabyć w Internecie, a także w sieciach i placówkach handlowych zlokalizowanych na terenie całej Polski. Każdy wyrób jest objęty 3-letnią gwarancją. Marka dysponuje gamą narzędzi przydatnych dla majsterkowiczów, rzemieślników, pasjonatów ogrodów czy hobbystów, w tym wędkarzy i miłośników żeglowania[6].
Technologie
RYOBI dysponuje własnymi ośrodkami badawczo-rozwojowymi, które są zlokalizowane w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii oraz Hong Kongu. Prowadzone są tam prace nad ulepszaniem wyrobów i stosowaniem zaawansowanych systemów. Produkcja elektronarzędzi RYOBI jest prowadzona w USA. Wykorzystywane są identyczne technologie jak w przypadku marki Milwaukee[7].
ONE+
To system dostępny w bezprzewodowych elektronarzędziach RYOBI, w którym jeden akumulator może być stosowany w wielu urządzeniach. Producent oferuje możliwość zakupu zestawu startowego wraz z baterią i ładowarką, do którego można dołączać kolejne sprzęty już bez zasilania. Drugą opcją jest wybór produktu „zerowego” i dodanie do niego akumulatora lub ładowarki. W ramach systemu RYOBI ONE+ dostępne są akumulatory o pojemności od 1,3 do 9,0 Ah[8][9].
MAX POWER
To technologia bazująca na akumulatorach Lithium+ High Energy z ulepszonym przepływ energii oraz ogniwami, w których ograniczono emisję ciepła o 25% oraz zmniejszono poziom hałasu i wibracji.
Technologia hybrydowa
Częścią systemu RYOBI ONE+ są narzędzia hybrydowe, w których zastosowano akumulatory oraz napęd elektryczny. Po rozładowaniu baterii kosiarkę, podkaszarkę czy dmuchawę można podłączyć do prądu. Z kolei w sytuacji, gdy zabrakło prądu, można skorzystać z zasilania akumulatorowego[10].
Inne technologie
RYOBI stosuje w swoich elektronarzędziach wiele innych systemów, w tym:
- IntelliCell – akumulatory automatycznie zarządzają poziomem mocy w celu zapewnienia optymalnych osiągów i wydłużenia czasu pracy,
- Expand-It – optymalizacja prędkości pracy w czasie koszenia,
- AutoShift – automatyczna regulacja prędkości pracy w trakcie wiercenia,
- TouchStart – szybkie uruchamianie podkaszarki dzięki jednemu przyciskowi[4].
CSR
RYOBI aktywnie działa w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu. Oferując wydajne elektronarzędzia akumulatorowe, przyczynia się do oszczędności energii i zasobów oraz redukcji emisji zanieczyszczeń do atmosfery. Jako część koncernu TTI RYOBI promuje dobre praktyki w zakresie zarządzania oraz praw człowieka. Uczestniczy w inicjatywach związanych z przeciwdziałaniem praktykom korupcyjnym czy monopolowym, zrównoważonym rozwojem w ramach łańcuchów dostaw oraz bezpieczeństwem danych[11].
Przypisy
- ↑ Historia RYOBI, (ang.) Ryobi-group.co. [dostęp 2022-10-17] .
- ↑ Historia firmy, (ang.) Ryobi-group.co. [dostęp 2022-10-17] .
- ↑ Historia firmy, (ang.) Ttigroup.com. [dostęp 2022-10-17] .
- ↑ a b O RYOBI, Pl.ryobitools.eu. [dostęp 2022-10-17] .
- ↑ Profil firmy, (ang.) Ttigroup.com. [dostęp 2022-10-17] .
- ↑ Jakub Borowiec , Elektronarzędzia RYOBI – opinie, co to za firma?, Budujemysami.pl. [dostęp 2022-10-17] .
- ↑ RYOBI, Hobbydom.pl. [dostęp 2022-10-17] .
- ↑ A. Młyński , Opinie na temat firmy Ryobi i ich narzędzi, Budujemytutaj.pl [dostęp 2022-10-17] .
- ↑ ONE+. Jedna bateria, Dinstal.pl [dostęp 2022-10-17] .
- ↑ Narzędzia hybrydowe Ryobi bez ograniczeń, Narzedzia.pl [dostęp 2022-10-17] .
- ↑ Environmental, Social and Governance. Report 2021, Ttigroup.com [dostęp 2022-10-17] .
Linki zewnętrzne
Media użyte na tej stronie
Autor: Pawwar87, Licencja: CC BY-SA 4.0
Akumulatory RYOBI High Energy