2011–2012 Hiszpania U-179(0)
2015 Hiszpania U-214(0)
W sumie:19(2)
  1. Aktualne na: 4 września 2022.

Samuel Castillejo Azuaga (ur. 18 stycznia 1995 w Máladze) – hiszpański piłkarz, występujący na pozycji napastnika w hiszpańskim klubie Valencia CF.

Kariera

Castillejo jest wychowankiem Málagi CF. W pierwszym zespole zadebiutował 29 sierpnia 2014 roku w przegranym 3:0 spotkaniu z Valencią. Na boisku pojawił się w 57. minucie zmieniając Juanmiego[1]. Pierwszego gola podobnie jak debiut zaliczył w meczu przeciwko Valencii - dokładnie 2 lutego 2015 roku. Jego gol dał Máladze trzy punkty[2]. W całym sezonie 2014/2015 zanotował 34 występów, w których strzelił jedną bramkę.

1 lipca 2015 roku został oficjalnie nowym zawodnikiem Villarrealu. Kwota transferu wyniosła 8 milionów euro. Debiut w nowym klubie zanotował 23 sierpnia 2015 roku w zremisowanym 1:1 meczu z Realem Betis. Przebywał na boisku 77 minut[3]. Pierwszego gola dla Villarrealu strzelił 28 lutego 2016 roku w wygranym 3:0 spotkaniu z Levante[4]. Grał w tym klubie do sezonu 2017/2018, który może uznać za najbardziej udany - strzelił 6 bramek w 30 meczach ligowych.

W sierpniu 2018 roku ogłoszono, że Castillejo został nowym zawodnikiem A.C. Milan. Kwota transferu wyniosła około 25 milionów euro. Debiut w nowej lidze zaliczył 31 sierpnia 2018 roku w wygranym 2:1 spotkaniu z AS Romą. Pojawił się na boisku w 81. minucie zmieniając Hakana Çalhanoğlu[5]. Pierwszego gola w barwach Milanu zdobył parę kolejek później w wygranym 4:1 spotkaniu z US Sassuolo. Castillejo podwyższył wynik na 3:0 w 60. minucie[6].

Ogólnie w karierze211172424331027922

1. Valencia CF - Málaga CF, 29 sie 2014 - LaLiga, [w:] baza Transfermarkt (protokoły meczowe) [online] [dostęp 2019-02-11].
  2. Málaga CF - Valencia CF, 2 lut 2015 - LaLiga, [w:] baza Transfermarkt (protokoły meczowe) [online] [dostęp 2019-02-11].
  3. Real Betis Balompié - Villarreal CF, 23 sie 2015 - LaLiga, [w:] baza Transfermarkt (protokoły meczowe) [online] [dostęp 2019-02-11].
  4. Villarreal CF - Levante UD, 28 lut 2016 - LaLiga, [w:] baza Transfermarkt (protokoły meczowe) [online] [dostęp 2019-02-11].
  5. AC Milan - AS Roma, 31 sie 2018 - Serie A, [w:] baza Transfermarkt (protokoły meczowe) [online] [dostęp 2019-02-11].
  6. US Sassuolo - AC Milan, 30 wrz 2018 - Serie A, [w:] baza Transfermarkt (protokoły meczowe) [online] [dostęp 2019-02-11].