2007–2011 Turcja28(8)
W sumie:111(50)
  1. Aktualne na: 23 maja 2015.
  2. Aktualne na: 23 maja 2015.

Semih Şentürk (ur. 29 kwietnia 1983 w Izmirze) – turecki piłkarz, grający na pozycji napastnika w İstanbul Başakşehir. Mierzy 183 cm wzrostu i waży 78 kg.

W Şentürku pokładano nadzieję, że zostanie czołowym napastnikiem Fenerbahçe SK, ale jego talent jeszcze nie eksplodował. Nie jest graczem podstawowej jedenastki, ale gdy potrzeba to wchodzi z ławki i strzela bramki. Po zakończonym sezonie 2006/07 z klubu odeszli Ümit Özat i Tuncay Şanlı, dzięki czemu Semih został jednym z wicekapitanów Fenerbahçe SK. W sezonie 2001/02 grał na wypożyczeniu w klubie ze swojego rodzinnego miasta – Izmirsporze, którym rozegrał 22 spotkań i strzelił 3 bramki.

3 listopada 2007 na Şükrü Saracoğlu, Semih Şentürk przyczynił się do zwycięstwa nad Beşiktaşem JK. Było to pierwsze od 5 lat zwycięstwo Fenerbahçe SK na własnym stadionie nad klubem zza miedzy.

W sezonie 2007/2008 z 17 bramkami na koncie został królem strzelców tureckiej Superligi.

Zagrał w 56 spotkaniach młodzieżowej drużyny Fenerbahçe SK i strzelił w niej 63 bramki.

W młodzieżowej reprezentacji Turcji U-21 wystąpił 86 spotkaniach, strzelając 30 bramek. W pierwszej reprezentacji zadebiutował w 2006. Został powołany na Euro 2008, gdzie w ćwierćfinałowym spotkaniu z reprezentacją Chorwacji w 119. minucie Ivan Klasnić zdobył gola dla Chorwatów. Niespodziewanie na tuż przed końcowym gwizdkiem Semih Şentürk zdobył bramkę wyrównującą. W konkursie rzutów karnych Semihowi także udało się pokonać chorwackiego bramkarza Stipe Pletikosę i po wygranej serii jedenastek Turcja awansowała do półfinału. W półfinale z Niemcami wyrównał na 2:2 w 86. minucie, jednak Turcja przegrała 3:2.