Short track na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2018 – 1500 m kobiet
| |||
Data | 17 lutego 2018 | ||
---|---|---|---|
Gospodarz | |||
Miejscowość | |||
Liczba zawodników | 36 | ||
Zwycięzcy | |||
I miejsce II miejsce III miejsce | Li Jinyu Kim Boutin | ||
Strona internetowa |
Short track na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2018 | ||
---|---|---|
500 m | mężczyźni | kobiety |
1000 m | mężczyźni | kobiety |
1500 m | mężczyźni | kobiety |
Sztafeta | mężczyźni | kobiety |
Kwalifikacje |
Bieg na 1500 m kobiet rozgrywany w ramach short tracku na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2018 odbył się 17 lutego w Gangneung Ice Arena w Gangneung[1].
Mistrzynią olimpijską została Koreanka Choi Min-jeong, na drugim miejscu uplasowała się Chinka Li Jinyu, a brąz przypadł Kim Boutin z Kanady. Jedyna startująca Polka - Magdalena Warakomska - odpadła w eliminacjach.
Terminarz
Data | Konkurencja | Godzina rozpoczęcia | |
---|---|---|---|
UTC+09:00 | CET | ||
17 lutego | Eliminacje | 19:00 | 11:00 |
Półfinały | 20:13 | 12:13 | |
Finał | 21:05 | 13:05 |
Wyniki
Eliminacje
Miejsce | Grupa | Zawodnik | Reprezentacja | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
1. | 1 | Arianna Fontana | Włochy | 2:28,494 | Q |
2. | 1 | Jorien ter Mors | Holandia | 2:28,587 | Q |
3. | 1 | Sumire Kikuchi | Japonia | 2:29,665 | Q |
4. | 1 | Kim Iong-a | Kazachstan | 2:29,875 | |
5. | 1 | Shim Suk-hee | Korea Południowa | 2:39,984 | |
1 | Sára Bácskai | Węgry | DSQ | ||
1. | 2 | Han Yutong | Chińska Republika Ludowa | 2:31,158 | Q |
2. | 2 | Marianne St-Gelais | Kanada | 2:31,274 | Q |
3. | 2 | Martina Valcepina | Włochy | 2:31,370 | Q |
4. | 2 | Kathryn Thomson | Wielka Brytania | 2:32,891 | |
5. | 2 | Anna Seidel | Niemcy | 2:56,976 | ADV |
2 | Jessica Kooreman | Stany Zjednoczone | DSQ | ||
1. | 3 | Suzanne Schulting | Holandia | 2:27,730 | Q |
2. | 3 | Deanna Lockett | Australia | 2:28,996 | Q |
3. | 3 | Charlotte Gilmartin | Wielka Brytania | 2:29,005 | Q |
4. | 3 | Michaela Sejpalová | Czechy | 2:30,012 | |
5. | 3 | Cheyenne Goh | Singapur | 2:36,971 | |
3 | Jekatierina Jefriemienkowa | Olimpijscy sportowcy z Rosji | DSQ | ||
1. | 4 | Kim A-lang | Korea Południowa | 2:20,891 | Q |
2. | 4 | Kim Boutin | Kanada | 2:21,149 | Q |
3. | 4 | Véronique Pierron | Francja | 2:22,119 | Q |
4. | 4 | Magdalena Warakomska | Polska | 2:23,693 | |
4 | Anastasija Krestowa | Kazachstan | DSQ | ||
4 | Yuki Kikuchi | Japonia | DSQ | ||
1. | 5 | Elise Christie | Wielka Brytania | 2:29,316 | Q |
2. | 5 | Zhou Yang | Chińska Republika Ludowa | 2:29,587 | Q |
3. | 5 | Valérie Maltais | Kanada | 2:29,877 | Q |
4. | 5 | Tifany Huot-Marchand | Francja | 2:29,996 | |
5. | 5 | Bianca Walter | Niemcy | 2:30,819 | |
6. | 5 | Maame Biney | Stany Zjednoczone | 2:31,819 | |
1. | 6 | Choi Min-jeong | Korea Południowa | 2:24,595 | Q |
2. | 6 | Petra Jászapáti | Węgry | 2:25,022 | Q |
3. | 6 | Li Jinyu | Chińska Republika Ludowa | 2:25,034 | Q |
4. | 6 | Sofia Proswirnowa | Olimpijscy sportowcy z Rosji | 2:25,553 | |
5. | 6 | Lana Gehring | Stany Zjednoczone | 2:27,336 | |
6. | 6 | Shione Kaminaga | Japonia | 2:28,719 |
Półfinały
- QA - awans do finału A
- QB - awans do finału B
Miejsce | Grupa | Zawodnik | Reprezentacja | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
1. | 1 | Kim A-lang | Korea Południowa | 2:22,691 | QA |
2. | 1 | Kim Boutin | Kanada | 2:22,799 | QA |
3. | 1 | Han Yutong | Chińska Republika Ludowa | 2:22,826 | QB |
4. | 1 | Martina Valcepina | Włochy | 2:24,171 | QB |
5. | 1 | Véronique Pierron | Francja | 2:28,023 | |
6. | 1 | Anna Seidel | Niemcy | 3:00,658 | |
1 | Marianne St-Gelais | Kanada | DSQ | ||
1. | 2 | Jorien ter Mors | Holandia | 2:34,385 | QA |
2. | 2 | Arianna Fontana | Włochy | 2:34,489 | QA |
3. | 2 | Sumire Kikuchi | Japonia | 2:34,526 | QB |
4. | 2 | Suzanne Schulting | Holandia | 2:34,632 | QB |
5. | 2 | Charlotte Gilmartin | Wielka Brytania | 3:00,691 | |
6. | 2 | Deanna Lockett | Australia | 3:01,928 | |
1. | 3 | Choi Min-jeong | Korea Południowa | 2:22,295 | QA |
2. | 3 | Petra Jászapáti | Węgry | 2:23,210 | QA |
3. | 3 | Zhou Yang | Chińska Republika Ludowa | 2:23,485 | QB |
4. | 3 | Li Jinyu | Chińska Republika Ludowa | 2:33,005 | ADV |
3 | Valérie Maltais | Kanada | DSQ | ||
3 | Elise Christie | Wielka Brytania | DSQ |
Finał
Finał B
Miejsce | Zawodnik | Reprezentacja | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1. | Zhou Yang | Chińska Republika Ludowa | 2:35,241 | |
2. | Han Yutong | Chińska Republika Ludowa | 2:36,548 | |
3. | Suzanne Schulting | Holandia | 2:37,163 | |
4. | Sumire Kikuchi | Japonia | 2:54,450 | |
Martina Valcepina | Włochy | DSQ |
Finał A
Miejsce | Zawodnik | Reprezentacja | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1. | Choi Min-jeong | Korea Południowa | 2:24,948 | |
2. | Li Jinyu | Chińska Republika Ludowa | 2:25,703 | |
3. | Kim Boutin | Kanada | 2:25,834 | |
4. | Kim A-lang | Korea Południowa | 2:25,941 | |
5. | Jorien ter Mors | Holandia | 2:25,955 | |
6. | Petra Jászapáti | Węgry | 2:26,138 | |
7. | Arianna Fontana | Włochy | 2:27,475 |
Przypisy
- ↑ Pyeongchang 2018 Olympic Winter Games Competition Schedule (ang.). pyeongchang2018.com. [dostęp 2018-02-18].
Bibliografia
- Wyniki eliminacji. www.pyeongchang2018.com. [dostęp 2018-02-18].
- Wyniki półfinałów. www.pyeongchang2018.com. [dostęp 2018-02-18].
- Wyniki finałów. www.pyeongchang2018.com. [dostęp 2018-02-18]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-02-18)].
Media użyte na tej stronie
Autor: https://phabricator.wikimedia.org/diffusion/GOJU/browse/master/AUTHORS.txt, Licencja: MIT
An icon from the OOjs UI MediaWiki lib.
Autor: https://phabricator.wikimedia.org/diffusion/GOJU/browse/master/AUTHORS.txt, Licencja: MIT
An icon from the OOjs UI MediaWiki lib.
The flag of Navassa Island is simply the United States flag. It does not have a "local" flag or "unofficial" flag; it is an uninhabited island. The version with a profile view was based on Flags of the World and as a fictional design has no status warranting a place on any Wiki. It was made up by a random person with no connection to the island, it has never flown on the island, and it has never received any sort of recognition or validation by any authority. The person quoted on that page has no authority to bestow a flag, "unofficial" or otherwise, on the island.
Olympic Movement flag
Proportions 2:3, created 1913, adopted 1914, first used 1920.
- Colors as per http://fairspielen.de/wp-content/uploads/2015/09/Annexe-3-Olympism_and_the_Olympic_Symbol_-_Principles_and_Usages_Guide-1.pdf
- blue: PMS 3005C
- yellow: PMS 137C
- black: PMS 426C
- green: PMS 355C
- red: PMS 192C
- Dimensions of the rings taken from http://fairspielen.de/wp-content/uploads/2015/09/Annexe-3-Olympism_and_the_Olympic_Symbol_-_Principles_and_Usages_Guide-1.pdf