2011 Rosja B3(0)
2016 Rosja1(0)
W sumie:10(0)
  1. Aktualne na: 13 stycznia 2022.

Sosłan Totrazowicz Dżanajew (ros. Сослан Тотразович Джанаев, oset. Джанайты Тотразы фырт Сослан, ur. 13 marca 1987 w Ordżonkidze) – rosyjski piłkarz narodowości osetyjskiej grający na pozycji bramkarza. Od 2019 zawodnik PFK Soczi.

Karierę piłkarską Dżanajew rozpoczął w CSKA Moskwa, pomimo iż pochodzi z miasta Ordżonkidze, zwanym obecnie Władykaukaz, gdzie był członkiem szkółki Ałanii. W 2005 awansował do kadry pierwszego zespołu CSKA, jednak był tam trzecim bramkarzem i przegrywał rywalizację o miejsce w składzie z Igorem Akinfiejewem oraz Wieniaminem Mandrykinem. W barwach CSKA nie zdołał zadebiutować w Premier Lidze, toteż w 2007 odszedł do KAMAZ Nabierieżnyje Czełny i przez rok bronił jego bramki w Pierwszej Dywizji.

W 2008 Dżanajew został bramkarzem Spartaka Moskwa. W sezonie 2008 nie rozegrał żadnego spotkania, będąc dublerem Stipego Pletikosy. Swój debiut w Premier Lidze zanotował w następnym sezonie, 18 kwietnia 2009 w wygranym 2:0 domowym meczu z Terekiem Grozny.

W połowie 2010 Dżanajew został wypożyczony do Tereka, w którym zadebiutował 23 października w meczu z Saturnem Ramienskoje (0:1). W Tereku grał do 2012. W 2013 został wypożyczony do Ałanii Władykaukaz, a w połowie 2013 wrócił do Spartaka Moskwa. W 2014 przeszedł do FK Rostów.