2014 Kazachstan2(0)
W sumie:27(5)
  1. Aktualne na: 13 września 2015.
  2. Aktualne na: 13 września 2015.

Stanisław Olegowicz Łunin (ros. Станисла́в Оле́гович Лу́нин, ur. 2 maja 1993, zm. 2 czerwca 2021[1]) – kazachski piłkarz grający na pozycji napastnika. Od 2014 był zawodnikiem klubu Kajrat Ałmaty.

Swoją karierę piłkarską Łunin rozpoczął w klubie Wostok Öskemen. W 2011 roku awansował do pierwszego zespołu. W Priemjer-Lidze zadebiutował 31 marca 2011 w przegranym 1:3 wyjazdowym meczu z Irtyszem Pawłodar. W Wostoku grał przez rok.

W 2012 roku Łunin przeszedł do Szachtiora Karaganda. Swój debiut w Szachtiorze zaliczył 10 marca 2012 w przegranym 0:1 wyjazdowym spotkaniu z Irtyszem Pawłodar. W sezonie 2012 wywalczył z Szachtiorem tytuł mistrza Kazachstanu. W 2013 roku zdobył Superpuchar Kazachstanu (zagrał w wygranym 3:2 meczu z FK Astana) oraz Puchar Kazachstanu (zagrał w wygranym 1:0 finale z FK Taraz). W zespole Szachtiora grał do połowy sezonu 2014.

W połowie 2014 roku Łunin przeszedł do Kajratu Ałmaty. Swój debiut w Kajracie zanotował 22 czerwca 2014 w wygranym 3:1 domowym meczu z Tobyłem Kostanaj. W listopadzie 2014 wystąpił w wygranym 4:1 finale krajowego pucharu z FK Aktöbe.