Stany Zjednoczone na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924
Kod MKOl | USA | |||||
---|---|---|---|---|---|---|
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1924 Paryż | ||||||
Chorąży | ||||||
Liczba zawodników | 299 w 108 konkurencjach w 18 dyscyplinach | |||||
|
Stany Zjednoczone na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924 reprezentowało 299 zawodników: 275 mężczyzn i dwadzieścia cztery kobiety. Był to 8 start reprezentacji USA na letnich igrzyskach olimpijskich.
Zdobyte medale
Medal | Zawodnik | Dyscyplina | Konkurencja | Rezultat |
---|---|---|---|---|
Złoto | Fidel LaBarba | Boks | waga musza | W finale pokonał Brytyjczyka James McKenzie |
Złoto | Jackson Scholz | Lekkoatletyka | Bieg na 200 m mężczyzn | 21,6 s[1] |
Złoto | Daniel Kinsey | Lekkoatletyka | Bieg na 110 m przez płotki | 15,0 s[1] |
Złoto | Morgan Taylor | Lekkoatletyka | Bieg na 400 m przez płotki | 52,6 s[1] |
Złoto | Louis Clarke, Frank Hussey, Alfred LeConey, Loren Murchison | Lekkoatletyka | Sztafeta 4 × 100 m | 41,0 s[1] |
Złoto | Commodore Cochran, William Stevenson, Oliver MacDonald, Alan Helffrich | Lekkoatletyka | Sztafeta 4 × 400 m | 3:16,0 min[1] |
Złoto | William DeHart Hubbard | Lekkoatletyka | Skok w dal mężczyzn | 7,44 m[1] |
Złoto | Harold Osborn | Lekkoatletyka | Skok wzwyż mężczyzn | 1,98m[1] |
Złoto | Lee Barnes | Lekkoatletyka | Skok o tyczce mężczyzn | 3,95 m[1] |
Złoto | Clarence Houser | Lekkoatletyka | Pchnięcie kulą mężczyzn | 14,99 m[1] |
Złoto | Clarence Houser | Lekkoatletyka | Rzut dyskiem mężczyzn | 46,15 m[1] |
Złoto | Fred Tootell | Lekkoatletyka | rzut młotem mężczyzn | 52,28 m[1] |
Złoto | Harold Osborn | Lekkoatletyka | Dziesięciobój | 7710,775 pkt[1] |
Złoto | Johnny Weissmuller | Pływanie | 100 m stylem dowolnym mężczyzn | 59,0 s[2] |
Złoto | Johnny Weissmuller | Pływanie | 400 m stylem dowolnym mężczyzn | 5:04,2 min[2] |
Złoto | Warren Kealoha | Pływanie | 100 m stylem grzbietowym mężczyzn | 1:13,2 min[2] |
Złoto | Bob Skelton | Pływanie | 200 m stylem klasycznym mężczyzn | 2:56,6 min[2] |
Złoto | Ralph Breyer, Harrison Glancy, Wallace O’Connor, Johnny Weissmuller, Richard Howell[3] | Pływanie | 4 × 200 metrów dowolnym | 9:53,4 min[2] |
Złoto | Ethel Lackie | Pływanie | 100 m stylem dowolnym kobiet | 1:12,4 min[4] |
Złoto | Martha Norelius | Pływanie | 400 m stylem dowolnym kobiet | 6:02,2 min[4] |
Złoto | Sybil Bauer | Pływanie | 100 m stylem grzbietowym kobiet | 1:23,2 min[4] |
Złoto | Euphrasia Donnelly, Gertrude Ederle, Ethel Lackie, Mariechen Wehselau | Pływanie | 4 × 100 metrów dowolnym | 4:58,8 min[4] |
Złoto | Philip Clark, Norman Cleaveland, Dudley DeGroot, Robert Devereaux, George Dixon, Charles Doe, Linn Farish, Edward Graff, Richard Hyland, Caesar Mannelli, John O’Neil, Jack Patrick, William Rogers, Rudy Scholz, Colby Slater, Norman Slater, Edward Turkington, Alan Williams, Alan Valentine | Rugby | ||
Złoto | Albert White | Skoki do wody | Trampolina mężczyzn | 696,4 pkt[5] |
Złoto | Albert White | Skoki do wody | Wieża skoki proste i złożone mężczyzn | 97,46 pkt[5] |
Złoto | Elizabeth Becker | Skoki do wody | Trampolina kobiet | 474,5 pkt[6] |
Złoto | Caroline Smith | Skoki do wody | Wieża kobiet | 33,2 pkt[6] |
Złoto | Henry Bailey | Strzelectwo | pistolet szybkostrzelny 25 m indywidualnie | 18 pkt |
Złoto | Morris Fisher | Strzelectwo | Karabin dowolny 600 m indywidualnie | 95 pkt |
Złoto | Raymond Coulter, Joseph Crockett, Morris Fisher, Sidney Hinds, Walter Stokes | Strzelectwo | Karabin dowolny drużynowo | 676 pkt[7] |
Złoto | John Boles | Strzelectwo | Biegnący jeleń strzał pojedynczy indywidualnie | 40 pkt |
Złoto | Frederick Etchen, Frank Hughes, Samuel Sharman, William Silkworth, John Noel, Clarence Platt | Strzelectwo | trap drużynowo | 363 pkt |
Złoto | Vincent Richards | Tenis ziemny | gra pojedyncza mężczyzn | w finale pokonał Francuza Henri Cochet 3:2[8] |
Złoto | Francis Hunter, Vincent Richards | Tenis ziemny | gra podwójna mężczyzn | w finale pokonali Francuzów Jacques Brugnon, Henri Cochet 3:2[9] |
Złoto | Helen Wills Moody | Tenis ziemny | gra pojedyncza kobiet | w finale pokonała Francuzkę Julie Vlasto 2:0[10] |
Złoto | Hazel Wightman, Helen Wills Moody | Tenis ziemny | gra podwójna kobiet | W finale pokonały Brytyjki 2:0[11] |
Złoto | Hazel Wightman, Richard N. Williams | Tenis ziemny | gra mieszana | W finale pokonali rodaków Marion Jessup, Vincent Richards 2:0[11] |
Złoto | Paul Costello, John B.Kelly | Wioślarstwo | Dwójka podwójna | 6:34,0 min[12] |
Złoto | Leonard Carpenter, Howard Kingsbury, Alfred Lindley, John Miller, James Rockefeller, Frederick Sheffield, Benjamin Spock, Alfred Wilson, Laurence Stoddard | Wioślarstwo | ósemka | 6:33,4 min[12] |
Złoto | Robin Reed | Zapasy | waga piórkowa styl wolny | |
Złoto | Russell Vis | Zapasy | waga lekka styl wolny | |
Złoto | John Spellman | Zapasy | waga półciężka styl wolny | |
Złoto | Harry Steel | Zapasy | waga ciężka styl wolny | |
Złoto | Jackie Fields | Boks na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924 | waga piórkowa | w finale pokonał rodaka Joseph Salas |
Złoto | Frank Kriz | Gimnastyka | skok przez konia wzdłuż | 9,98 pkt[13] |
Srebro | Salvatore Tripoli | Boks | waga kogucia | W finale uległ zawodnikowi z RPA William Smith |
Srebro | Jackson Scholz | Lekkoatletyka | Bieg na 100 m mężczyzn | 10.7 s[1] |
Srebro | Charles Paddock | Lekkoatletyka | Bieg na 200 m mężczyzn | 21,7 s[1] |
Srebro | Horatio Fitch | Lekkoatletyka | Bieg na 400 m mężczyzn | 48,4 s[1] |
Srebro | Earl Johnson, Arthur Studenroth, August Fager | Lekkoatletyka | Bieg przełajowy drużynowy | 14 pkt[1] |
Srebro | Edward Gourdin | Lekkoatletyka | Skok w dal mężczyzn | 7,27 m[1] |
Srebro | Leroy Brown | Lekkoatletyka | Skok wzwyż mężczyzn | 1,95 m[1] |
Srebro | Glenn Graham | Lekkoatletyka | Skok o tyczce mężczyzn | 3,95 m[1] |
Srebro | Glenn Hartranft | Lekkoatletyka | Pchnięcie kulą mężczyzn | 14,89 m[1] |
Srebro | Matt McGrath | Lekkoatletyka | Rzut młotem mężczyzn | 50,84 m[1] |
Srebro | Emerson Norton | Lekkoatletyka | Dziesięciobój | 7350,895 pkt[1] |
Srebro | Duke Kahanamoku | Pływanie | 100 m stylem dowolnym mężczyzn | 1:01,4 min[2] |
Srebro | Paul Wyatt | Pływanie | 100 m stylem grzbietowym mężczyzn | 1:15,4 min[2] |
Srebro | Mariechen Wehselau | Pływanie | 100 m stylem dowolnym kobiet | 1:12,8 min[4] |
Srebro | Helen Wainwright | Pływanie | 400 m stylem dowolnym kobiet | 6:03,8 min[4] |
Srebro | Agnes Geraghty | Pływanie | 200 m stylem klasycznym kobiet | 3:34,0 min[4] |
Srebro | Elmer Boeseke, Tommy Hitchcock, Frederick Roe, Rodman Wanamaker | Polo | ||
Srebro | Pete Desjardins | Skoki do wody | Trampolina mężczyzn | 693,2 pkt[5] |
Srebro | David Fall | Skoki do wody | Wieża skoki proste i złożone mężczyzn | 97,30 pkt[5] |
Srebro | Aileen Riggin | Skoki do wody | Trampolina kobiet | 460,4 pkt[6] |
Srebro | Elizabeth Becker | Skoki do wody | Wieża kobiet | 33,4 pkt[6] |
Srebro | Marcus Dinwiddie | Strzelectwo | karabin leżąc 50 m indywidualnie | 396 pkt[7] |
Srebro | Carl Osburn | Strzelectwo | Karabin dowolny 600 m indywidualnie | 95 pkt |
Srebro | Marion Jessup, Vincent Richards | Tenis ziemny | gra mieszana | w finale ulegli rodakom Hazel Wightman, Richard N. Williams 0:2[11] |
Srebro | William Gilmore | Wioślarstwo | jedynka mężczyzn | 7:54,0 min[12] |
Srebro | Chester Newton | Zapasy | waga piórkowa styl wolny | |
Srebro | Joseph Salas | Boks | waga piórkowa | w finale uległ rodakowi Jackie Fields |
Brąz | Raymond Fee | Boks | waga musza | W walce o brązowy medal pokonał Włocha Rinaldo Castellenghi |
Brąz | Frederick Boylstein | Boks | waga lekka | W walce o brązowy medal pokonał Francuza Jean Tholey |
Brąz | Sloan Doak | Jeździectwo | WKKW indywidualnie | 1845,5 pkt[14] |
Brąz | Schuyler Enck | Lekkoatletyka | Bieg na 800 m mężczyzn | 1:52,9 min[1] |
Brąz | Clarence DeMar | Lekkoatletyka | Maraton | 2:48:14 h[1] |
Brąz | Ivan Riley | Lekkoatletyka | Bieg na 400 m przez płotki | 56,1 s[1] |
Brąz | Edward Kirby, William Cox, Willard Tibbetts | Lekkoatletyka | Bieg drużynowy na 3000 m | 25 pkt[1] |
Brąz | Earl Johnson | Lekkoatletyka | Bieg przełajowy indywidualnie | 35:21 min[1] |
Brąz | James Brooker | Lekkoatletyka | Skok o tyczce mężczyzn | 3,90 m[1] |
Brąz | Ralph Hills | Lekkoatletyka | Pchnięcie kulą mężczyzn | 14,64 m[1] |
Brąz | Thomas Lieb | Lekkoatletyka | Rzut dyskiem mężczyzn | 44,83 m[1] |
Brąz | Robert LeGendre | Lekkoatletyka | Pięciobój lekkoatletyczny | 18 pkt[1] |
Brąz | Eugene Oberst | Lekkoatletyka | Rzut oszczepem mężczyzn | 57,98 m[1] |
Brąz | Arthur Austin, Oliver Horn, Fred Lauer, George Mitchell, John Norton, Wally O’Connor, George Schroth, Herb Vollmer, Johnny Weissmuller, Elmer Collett, Jam Handy | Piłka wodna | turniej mężczyzn | w meczu o brązowy medal pokonali reprezentację Szwecji 3:2[15] |
Brąz | Samuel Kahanamoku | Pływanie | 100 m stylem dowolnym mężczyzn | 1:01,8 min[2] |
Brąz | William Kirschbaum | Pływanie | 200 m stylem klasycznym mężczyzn | 3:01,0 min[2] |
Brąz | Gertrude Ederle | Pływanie | 100 m stylem dowolnym kobiet | 1:14,2 min[4] |
Brąz | Gertrude Ederle | Pływanie | 400 m stylem dowolnym kobiet | 6:04,8 min[4] |
Brąz | Aileen Riggin | Pływanie | 100 m stylem grzbietowym kobiet | 1:28,2 min[4] |
Brąz | Clarence Pinkston | Skoki do wody | Trampolina mężczyzn | 653,0 pkt[5] |
Brąz | Clarence Pinkston | Skoki do wody | Wieża skoki proste i złożone mężczyzn | 94,60 pkt[5] |
Brąz | Caroline Fletcher | Skoki do wody | Trampolina kobiet | 436,4 pkt[6] |
Brąz | John Boles, Raymond Coulter, Dennis Fenton, Walter Stokes | Strzelectwo | Biegnący jeleń strzał pojedynczy drużynowo | 148 pkt[7] |
Brąz | Frank Hughes | Strzelectwo | trap indywidualnie | 97 pkt |
Brąz | Leon Butler, Harold Wilson, Edward Jennings | Wioślarstwo | Dwójka ze sternikiem | |
Brąz | Robert Gerhardt, Sidney Jelinek, Edward Mitchell, Henry Welsford, John Kennedy | Wioślarstwo | czwórka ze sternikiem | 7:23,0 min[12] |
Brąz | Bryan Hines | Zapasy | waga kogucia styl wolny |
Skład kadry
Boks
Zawodnik | Konkurencja | 1/16 | 1/8 | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Miejsce | ||
Fidel LaBarba | waga musza | Ernest Warwick W | Gaetano Lanzi W | Stephen Rennie W | Rinaldo Castellenghi W | James McKenzie W | |
Raymond Fee | Vicente Catada W | Oscar Bergström W | James McKenzie W | Rinaldo Castellenghi W[16] | |||
Salvatore Tripoli | waga kogucia | Carlos Usaveaga W | Les Tarrant W | Benjamín Pertuzzo W | Oscar Andrén W | William Smith P | |
Joseph Lazarus | Oscar Andrén P | Nie awansował | 9. | ||||
John „Jackie” Fields | waga piórkowa | Mossy Doyle W | Olaf Hansen W | Carlos Abarca W | Pedro Quartucci W | Joseph Salas W | |
Joseph Salas | Agnew Burlie W | Herman Levij W | Bruno Petrarca W | Jean Devergnies W | John „Jackie” Fields P | ||
Frederick Boylstein | waga lekka | George Shorter W | Alfred Genon W | Hans Jacob Nielsen P | Jean Tholey W[16] | ||
Ben Rothwell | James Kelleher W | Chris Graham W | Alfredo Copello P | Nie awansował | 5. | ||
Hugh Haggerty | waga półśrednia | Adam Świtek W | Jan Ertmański W | Douglas Lewis P | Nie awansował | 5. | |
Al Travers | Georges Doussot W | Edgar Christensen W | Héctor Méndez P | Nie awansował | 5. | ||
Benjamin Funk | waga średnia | Raymond Jones W | Joseph Beecken P | Nie awansował | 9. | ||
Adolphe Lefkowitch | Leslie Black P | Nie awansował | 9. | ||||
Thomas Kirby | waga półciężka | Jean Welter W | Sverre Sørsdal P | Nie awansował | 5. | ||
George Mulholland | Charley Belanger W | Thyge Petersen P | Nie awansował | 5. | |||
Elery Greathouse | waga ciężka | Georges Galinat W | Alfredo Porzio P | Nie awansował | 5. | ||
Eddie Eagan | Arthur Clifton P | Nie awansował | 9. |
Gimnastyka
Zawodnik | Konkurencja | Finał | |
---|---|---|---|
Wynik | Miejsce | ||
Frank Kriz | wielobój indywidualnie | 100,293 | 19. |
Alfred Jochim | 95,090 | 31. | |
John Pearson | 89,852 | 37. | |
Frank Safandra | 86,953 | 41. | |
Curtis Rottman | 82,946 | 42. | |
Rudolph Novak | 77,593 | 46. | |
Max Wandrer | 76,320 | 48. | |
John Mais | 72,770 | 53. | |
Frank Kriz Alfred Jochim John Pearson Frank Safandra Curtis Rottman Rudolph Novak Max Wandrer John Mais | wielobój drużynowo | 715,177 | 5. |
Frank Kriz | skok przez konia wzdłuż | 9,98 | |
Max Wandrer | 9,85 | 5. | |
Al Jochim | 9,58 | 11. | |
Curtis Rottman | 9,58 | 11. | |
Frank Safandra | 7,66 | 29. | |
John Mais | 7,58 | 31. | |
John Pearson | 7,50 | 32. | |
Rudolph Novak | 7,00 | 43. | |
Frank Kriz | skok przez konia wszerz | 9,80 | 8. |
Max Wandrer | 9,65 | 15. | |
Al Jochim | 9,51 | 20. | |
John Mais | 9,26 | 26. | |
Curtis Rottman | 9,26 | 26. | |
John Pearson | 8,71 | 41. | |
Rudolph Novak | 8,40 | 49. | |
Frank Safandra | 3,00 | 70. | |
Al Jochim | ćwiczenia na poręczach | 19,860 | 30. |
Frank Kriz | 19,670 | 32. | |
John Pearson | 18,810 | 42. | |
Curtis Rottman | 18,540 | 44. | |
Frank Safandra | 18,350 | 46. | |
John Mais | 15,070 | 64. | |
Rudolph Novak | 14,900 | 65. | |
Max Wandrer | 14,890 | 66. | |
Frank Kriz | ćwiczenia na drążku | 17,500 | 18. |
Al Jochim | 17,060 | 23. | |
Curtis Rottman | 16,330 | 28. | |
John Mais | 13,930 | 45. | |
Frank Safandra | 12,900 | 50. | |
Max Wandrer | 10,240 | 66. | |
Rudolph Novak | 9,703 | 69. | |
John Pearson | 15,990 | 32. | |
Frank Safandra | ćwiczenia na kółkach | 17,583 | 35. |
Frank Kriz | 15,413 | 49. | |
Rudolph Novak | 15,160 | 51. | |
John Pearson | 13,746 | 58. | |
John Mais | 12,160 | 62. | |
Curtis Rottman | 11,910 | 63. | |
Max Wandrer | 10,00 | 67. | |
Al Jochim | 18,080 | 29. | |
Al Jochim | ćwiczenia na koniu z łękami | 19,000 | 12. |
Frank Kriz | 17,930 | 21. | |
Frank Safanda | 17,460 | 26. | |
Rudolph Novak | 15,430 | 39. | |
Curtis Rottman | 15,326 | 40. | |
John Pearson | 15,096 | 43. | |
Max Wandrer | 11,690 | 52. | |
John Mais | 11,770 | 50. | |
Frank Kriz | wspinanie po linie | 8,4 s | 6. |
John Pearson | 8,6 s | 10. | |
Frank Safandra | 8,8 s | 13. | |
Max Wandrer | 8,8 s | 13. | |
Rudolph Novak | 9,6 s | 31. | |
Curtis Rottman | 11,4 s | 51. | |
Al Jochim | 11,6 s | 55. | |
John Mais | 11,6 s | 55. |
Jeździectwo
Konkurencja | Zawodnik | Koń | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|
Punkty karne | Miejsce | ||||
Skoki indywidualnie | John Barry | Nigra | 27,25 | 25. | |
Sloan Doak | Joffre | 32,00 | 29. | ||
Frederic Bontecou | Ballymacshane | Nie ukończył konkurencji | |||
Vernon Padgett | Little Canada | Nie ukończył konkurencji | |||
Skoki drużynowo | John Barry Sloan Doak Frederic Bontecou Vernon Padgett | jak wyżej | – – – – | Nie ukończyli konkurencji |
Konkurencja | Zawodnik | Koń | Ujeżdżenie | Próba terenowa | Skoki | Razem | Pozycja |
---|---|---|---|---|---|---|---|
WKKW indywidualnie | Sloan Doak | Pathfinder | 156 | 1369,5 | 320 | 1845,5 | |
Frank Carr | Proctor | 154,0 | 1333,0 | 240 | 1727,00 | 8. | |
John Barry | Miss America | 126 | Nie ukończył biegu | Nie ukończył konkurencji | |||
Vernon Padgett | Brown Boy | 150 | Nie ukończył biegu | Nie ukończył konkurencji | |||
WKKW drużynowo | Sloan Doak Frank Carr John Barry Vernon Padgett | jak wyżej | punktacja jak wyżej | Nie ukończyli konkurencji |
Kolarstwo
Kolarstwo szosowe
Zawodnik | Konkurencja | Czas | Pozycja |
---|---|---|---|
John Boulicault | jazda indywidualna na czas | 7:15:51,6 | 33. |
Ignatius Gronkowski | 7:34:41,8 | 45. | |
Gustav Hentschel | 7:52:59,6 | 49. | |
Victor Hopkins | 8:29:02,0 | 58. | |
John Boulicault Ignatius Gronkowski Gustav Hentschel Victor Hopkins | jazda drużynowa na czas | 22:46:33,0 | 12. |
Kolarstwo torowe
Konkurencja | Zawodnik | Eliminacje | Repasaże | Ćwierćfinał | Repasaże | Półfinały | Finał | Pozycja | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik | Miejsce | Przeciwnik | Miejsce | Przeciwnik | Miejsce | Przeciwnik | Miejsce | Przeciwnik | Miejsce | Przeciwnik | Miejsce | |||
sprint | William Fenn | Ricardo Bermejo López Maurice Gillen | 1. | Jean Cugnot Pierre de Bruyne | 2. | Holger Guldager William Coppins Franciszek Szymczyk | 2. | Nie awansował | ||||||
50 km | William Fenn | Nie ukończył wyścigu | ||||||||||||
Ignatius Gronkowski | Nie ukończył wyścigu |
Lekkoatletyka
Konkurencje biegowe
Konkurencja | Zawodnik | Eliminacje | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Miejsce | Wynik | Miejsce | Wynik | Miejsce | Wynik | Miejsce | ||
100 m | Loren Murchison | 10,8 | 1. | 10,8 | 1. | 11,2 | 3. | 11,0 | 6. |
Charles Paddock | 11,2 | 1. | 10,8 | 1. | 10,7 | 2. | 10,9 | 5. | |
Chester Bowman | 11,0 | 1. | 10,8 | 1. | 10,7 | 3. | 10,9 | 4. | |
Jackson Scholz | 10,8 | 1. | 10,8 | 1. | 10,8 | 1. | 10,7 | ||
200 m | Bayes Norton | 21,8 | 1. | 22,3 | 2. | 22,1 | 3. | 22,0 | 5. |
Jackson Scholz | 22,4 | 1. | 21,8 | 1. | 21,8 | 1. | 21,6 | ||
Charles Paddock | 22,3 | 2. | 22,2 | 1. | 21,8 | 1. | 21,7 | ||
George Hill | 22,0 | 1. | 21,8 | 1. | 21,8 | 2. | 22,0 | 4. | |
400 m | Ray Robertson | 50,2 | 1. | 49,5 | 3. | Nie awansował | |||
Eric Wilson | 49,6 | 1. | 48,8 | 3. | Nie awansował | ||||
John C. Taylor | 50,8 | 1. | 50,4 | 2. | 48,7 | 3. | 1:07,0 | 5. | |
Horatio Fitch | 52,0 | 1. | 49,0 | 1. | 47,8 | 1. | 48,4 | ||
800 m | Bill Richardson | 1:59,6 | 2. | 1:55,0 | 2. | 1:53,8 | 5. | ||
Schuyler Enck | 1:58,6 | 3. | 1:57,6 | 2. | 1:53,0 | ||||
John Watters | 1:59,8 | 2. | 1:57,4 | 3. | 1:54,8 | 7. | |||
Ray Dodge | b.d | 3. | 1:57,0 | 1. | 1:54,2 | 6. | |||
1500 m | William Spencer | 4:08,4 | 3. | Nie awansował | |||||
Ray Watson | 4:17,9 | 2. | 4:00,0 | 7. | |||||
Ray Buker | 4:12,8 | 2. | 3:58,6 | 5. | |||||
Lloyd Hahn | 4:06,8 | 1. | 3:59,0 | 6. | |||||
5000 m | Eastman Doolittle | b.d | 7. | Nie awansował | |||||
Harold Phelps | b.d | 6. | Nie awansował | ||||||
John Romig | 15:14,6 | 1. | 15:12,4 | 4. | |||||
George Lermond | b.d | 8. | Nie awansował | ||||||
10 000 m | Earl Johnson | 32:17,0 | 8. | ||||||
John Gray | b.d | 15. | |||||||
Verne Booth | Nie ukończył biegu | ||||||||
Wayne Johnson | Nie ukończył biegu | ||||||||
3000 m z przeszkodami | Russell Payne | b.d | 5. | Nie awansował | |||||
Mike Devaney | b.d | 2. | 10:01,0 | 7. | |||||
Marvin Rick | 10:11,0 | 2. | 9:56,4 | 4. | |||||
110 m przez płotki | George Guthrie | 15,8 | 1. | 15,2 | 1. | Dyskwalifikacja | |||
Daniel Kinsey | 15,4 | 1. | 15,4 | 1. | 15,0 | ||||
Pitch Johnson | 16,6 | 1. | 15,8 | 3. | Nie awansował | ||||
Karl Anderson | 15,4 | 2. | 15,4 | 2. | b.d | 5. | |||
400 m przez płotki | Morgan Taylor | 55,8 | 1. | 54,9 | 2. | 52,6 | |||
Charles Brookins | 54,8 | 1. | 54,6 | 1. | Dyskwalifikacja | ||||
Chan Coulter | 55,0 | 1. | 58,6 | 4. | Nie awansował | ||||
Ivan Riley | 55,4 | 1. | 56,6 | 1. | 54,2 | ||||
sztafeta 4 × 100 m mężczyzn | Louis Clarke Frank Hussey Alfred LeConey Loren Murchison | 41,2 | 1. | 41,0 | 1. | 41,0 | |||
sztafeta 4 × 400 m mężczyzn | Commodore Cochran William Stevenson Oliver MacDonald Alan Helffrich | 3:27,0 | 1. | 3:16,0 | |||||
bieg 3000 m drużynowo | William Cox Edward Kirby Willard Tibbetts | 9 pkt | 1. | 25 pkt | |||||
maraton | Clarence DeMar | 2:48:14,0 | |||||||
Frank Wendling | 3:05:09,8 | 16. | |||||||
Frank Zuna | 3:05:52,2 | 18. | |||||||
William Churchill | 3:19:18,0 | 23. | |||||||
Charles Mellor | 3:24:07,0 | 25. | |||||||
Ralph Williams | Nie ukończył biegu | ||||||||
chód na 10 km | Harry Hinkel | b.d | 3. | 50:16,8 | 9. | ||||
Charles Foster | Dyskwalifikacja | Nie awansował | |||||||
bieg przełajowy | Earl Johnson | 35:21,0 | |||||||
Arthur Studenroth | 36:45,4 | 6. | |||||||
August Fager | 37:40,6 | 8. | |||||||
James Henigan | 38:00,0 | 11. | |||||||
John Gray | Nie ukończył biegu | ||||||||
Verne Booth | Nie ukończył biegu | ||||||||
bieg przełajowy drużynowo | Earl Johnson Arthur Studenroth August Fager | 14 pkt |
Konkurencje techniczne
Konkurencja | Zawodnik | Eliminacje | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|
Wynik | Miejsce | Wynik | Miejsce | ||
skok w dal | DeHart Hubbard | 7,12 | 3. | 7,445 | |
Albert Rose | 6,855 | 9. | Nie awansował | ||
William Comins | Nie zaliczył żadnej odległości | Nie awansował | |||
Edward Gourdin | 7,19 | 2. | 7,275 | ||
trójskok | Earle Wilson | 14,235 | 7. | Nie awansował | |
DeHart Hubbard | Nie zaliczył żadnej odległości | Nie awansował | |||
Merwin Graham | 14,00 | 9. | Nie awansował | ||
skok wzwyż | Tom Poo | 1,83 | 1. | 1,88 | 4. |
Harold Osborn | 1,83 | 1. | 1,98 | ||
Robert Juday | Nie zaliczył żadnej wysokości | Nie awansował | |||
Leroy Brown | 1,83 | 1. | 1,95 | ||
skok o tyczce | Lee Barnes | 3,66 | 1. | 3,95 | |
James Brooker | 3,66 | 1. | 3,90 | ||
Glen Graham | 3,66 | 1. | 3,95 | ||
Ralph Spearow | 3,66 | 1. | 3,70 | 6. | |
pchnięcie kulą | Bud Houser | 14,995 | 1. | 14,995 | |
Ralph Hills | 14,505 | 2. | 14,64 | ||
Glenn Hartranft | 14,405 | 4. | 14,895 | ||
Norman Anderson | 14,29 | 5. | 14,29 | 5. | |
rzut dyskiem | Thomas Lieb | 44,83 | 3. | 44,8, | |
Augustus Pope | 44,42 | 4. | 44,42 | 4. | |
Glenn Hartranft | 42,49 | 6. | 42,49 | 6. | |
Bud Houser | 46,155 | 1. | 46,155 | ||
rzut młotem | Fred Tootell | 50,60 | 1. | 53,285 | |
Matt McGrath | 47,075 | 4. | 50,84 | ||
James McEachern | 44,935 | 6. | 45,225 | 6. | |
Jack Merchant | 41,455 | 9. | Nie awansował | ||
rzut oszczepem | Eugene Oberst | 57,98 | 3. | 57,98 | |
Lee Priester | 54,51 | 11. | Nie awansował | ||
William Neufeld | 56,96 | 4. | 56,96 | 5. | |
Homer Welchel | 52,98 | 12. | Nie awansował |
Zawodnik | Konkurencje | Wyniki | Punkty | Miejsce | |
---|---|---|---|---|---|
Brutus Hamilton | pięciobój | skok w dal | 6,83 | 4 | 4. |
rzut oszczepem | 48,96 | 8 | 8. | ||
Bieg na 200 m | 24,4 | 18 | 18. | ||
rzut dyskiem | 37,70 | 3 | 3. | ||
Bieg na 1500 m | – | – | – | ||
Finał | 24 | 7. | |||
Robert LeGendre | skok w dal | 7,765 | 1 | 1. | |
rzut oszczepem | 48,04 | 11 | 11. | ||
Bieg na 200 m | 23,0 | 1 | 1. | ||
rzut dyskiem | 36,76 | 4 | 4. | ||
Bieg na 1500 m | 4:52,6 | 3 | 3. | ||
Finał | 18 | ||||
Morton Kaer | skok w dal | 6,96 | 2 | 2. | |
rzut oszczepem | 50,20 | 6 | 6. | ||
Bieg na 200 m | 23,0 | 1 | 1. | ||
rzut dyskiem | 32,70 | 10 | 10. | ||
Bieg na 1500 m | 5:38,6 | 6 | 6. | ||
Finał | 24 | 5. | |||
Clifford Argue | skok w dal | 6,46 | 11 | 11. | |
rzut oszczepem | 41,84 | 20 | 20. | ||
Bieg na 200 m | 23,4 | 5 | 5. | ||
rzut dyskiem | Nie stanął na starcie | ||||
Bieg na 1500 m | – | – | – | ||
Finał | 36 | 12. | |||
Harold Osborn | dziesięciobój | bieg 100 m | 11,2 | 857,2 | 1. |
skok w dal | 6,92 | 833,40 | 3. | ||
pchnięcie kulą | 11,435 | 609,5 | 8. | ||
skok wzwyż | 1,97 | 1056 | 1. | ||
bieg 400 m | 53,2 | 812,0 | 8. | ||
rzut dyskiem | 34,510 | 593,4 | 7. | ||
bieg na 110 m przez płotki | 16,0 | 905 | 1. | ||
skok o tyczce | 3,50 | 757,0 | 2. | ||
rzut oszczepem | 46,69 | 606,475 | 8. | ||
bieg na 1500 m | 4:50,0 | 680,8 | 2. | ||
Finał | 7710,775 | ||||
Emerson Norton | bieg 100 m | 11,6 | 762,0 | 8. | |
skok w dal | 6,92 | 833,4 | 2. | ||
pchnięcie kulą | 13,04 | 770,0 | 3. | ||
skok wzwyż | 1,92 | 986 | 2. | ||
bieg 400 m | 53,0 | 819,52 | 5. | ||
rzut dyskiem | 33,110 | 540,20 | 10. | ||
bieg na 110 m przez płotki | 16,6 | 848 | 2. | ||
skok o tyczce | 3,80 | 919,0 | 1. | ||
rzut oszczepem | 42,09 | 479,975 | 14. | ||
bieg na 1500 m | 5:38,0 | 392,8 | 24. | ||
Finał | 7350,895 | ||||
Harry Frieda | bieg 100 m | 11,6 | 762,0 | 8. | |
skok w dal | 5,940 | 593,3 | 31. | ||
pchnięcie kulą | 11,01 | 567,0 | 12. | ||
skok wzwyż | 1,60 | 538 | 21. | ||
bieg 400 m | 54,0 | 781,92 | 12. | ||
rzut dyskiem | 35,095 | 615,63 | 5. | ||
bieg na 110 m przez płotki | 19,0 | 620 | 23. | ||
skok o tyczce | 3,40 | 703,0 | 4. | ||
rzut oszczepem | 54,90 | 832,25 | 2. | ||
bieg na 1500 m | 5:02,6 | 605,2 | 12. | ||
Finał | 6618,3 | 8. | |||
Otto Anderson | bieg 100 m | 11,8 | 714,4 | 20. | |
skok w dal | Nie zaliczył żadnej odległości | ||||
pchnięcie kulą | – | – | – | ||
skok wzwyż | – | – | – | ||
bieg 400 m | – | – | – | ||
rzut dyskiem | – | – | – | ||
bieg na 110 m przez płotki | – | – | – | ||
skok o tyczce | – | – | – | ||
rzut oszczepem | – | – | – | ||
bieg na 1500 m | – | – | – | ||
Finał | Nie ukończył konkurencji |
Pięciobój nowoczesny
Zawodnik | Konkurencja | Strzelanie | Pływanie | Szermierka | Jazda konna | Bieg przełajowy | Suma punktów | Pozycja | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | M. | Punkty | Czas | M. | Punkty | Wynik | M. | Wynik | M. | Punkty | Czas | M. | Punkty | ||||
Ernest Harmon | indywidualnie | 182 | 5 | 5. | 8:30,4 | 37 | 37. | 30,5 | 30. | 40,5 | 32 | 32. | 15:01,0 | 26 | 26. | 130,5 | 31. |
George Bare | 169 | 16 | 16. | 6:15,8 | 15 | 15. | 26,5 | 26. | 132 | 6 | 6. | 13:45,0 | 13 | 13. | 76,5 | 11. | |
Frederick Pitts | 134 | 33 | 33. | 6:45,8 | 25 | 25. | 26,5 | 26. | – | 36 | – | 14:15,0 | 18 | 18. | 138,5 | 34. | |
Don Scott | 131 | 34 | 34. | 7:56,0 | 33 | 33. | 22,5 | 22. | 114 | 14 | 14. | 13:20,0 | 8 | 8. | 111,5 | 26. |
Piłka nożna
|
|
Runda 1
25 maja 1924 17:15 | Stany Zjednoczone Straden 15' (k.) | 1–0 | Estonia | Stade Pershing, Vincennes Widzów: 8,110 Sędzia: Paul Putz (BEL) |
Runda 2
29 maja 1924 17:00 | Urugwaj | 3–0 | Stany Zjednoczone | Stade Bergeyre Widzów: 10,455 Sędzia: Charles Barette (BEL) |
Reprezentacja Stanów Zjednoczonych została sklasyfikowana na 9. miejscu.
Piłka wodna
- Reprezentacja mężczyzn
|
|
Turniej główny Runda 1
13 lipca 1924 | Francja | 3:1 | Stany Zjednoczone | ||
17:00 | |||||
Turniej o srebrny medal Półfinał
18 lipca 1924 | Stany Zjednoczone | 4:2 | Holandia | ||
17:00 | |||||
Finał
20 lipca 1924 | Belgia | 2:1 | Stany Zjednoczone | ||
10:30 | |||||
Turniej o brązowy medal Finał
20 lipca 1924 | Stany Zjednoczone | 3:2 | Szwecja | ||
17:00 | |||||
Reprezentacja Stanów Zjednoczonych zdobyła brązowy medal.
Pływanie
Mężczyźni
Konkurencja | Zawodnik | Eliminacje | Półfinał | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Miejsce | Czas | Miejsce | Czas | Miejsce | ||
100 m dowolnym | Duke Kahanamoku | 1:04,2 | 2. | 1:01,6 | 1. | 1:01,4 | |
Samuel Kahanamoku | 1:03,2 | 1. | 1:02,2 | 2. | 1:01,8 | ||
Johnny Weissmuller | 1:03,8 | 1. | 1:00,8 | 1. | 59,0 | ||
400 m dowolnym | Ralph Breyer | 5:22,4 | 1. | Nie stanął na starcie | Nie awansował | ||
Johnny Weissmuller | 5:22,2 | 1. | 5:13,6 | 1. | 5:04,2 | ||
Lester Smith | 5:32,4 | 1. | 5:37,6 | 3. | Nie awansował | ||
1500 m dowolnym | Adam Smith | 22:48,8 | 2. | 22:39,8 | 4. | Nie awansował | |
Dick Howell | 22:48,2 | 3. | Nie stanął na starcie | Nie awansował | |||
100 m grzbietowym | Warren Kealoha | 1:13,4 | 1. | 1:13,6 | 1. | 1:13,2 | |
Henry Luning | Dyskwalifikacja | Nie awansował | |||||
Paul Wyatt | 1:19,4 | 1. | 1:17,0 | 2. | 1:15,4 | ||
200 m klasycznym | Bob Skelton | 2:56,0 | 1. | 3:00,2 | 1. | 2:56,6 | |
Bill Kirschbaum | 3:01,0 | 1. | 3:02,6 | 2. | 3:01,0 | ||
4 × 200 m dowolnym | Ralph Breyer Harrison Glancy Richard Howell James O’Connor Johnny Weissmuller[17] | 10:41,6 | 1. | 9:59,4 | 1. | 9:53,4 |
Kobiety
Konkurencja | Zawodnik | Eliminacje | Półfinał | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Miejsce | Czas | Miejsce | Czas | Miejsce | ||
100 m dowolnym | Mariechen Wehselau | 1:12,2 | 1. | 1:15,2 | 1. | 1:12,8 | |
Ethel Lackie | 1:12,8 | 1. | 1:16,0 | 2. | 1:12,4 | ||
Gertrude Ederle | 1:12,6 | 1. | 1:15,4 | 1. | 1:14,2 | ||
400 m dowolnym | Gertrude Ederle | 6:12,2 | 1. | 6:23,8 | 1. | 6:04,8 | |
Martha Norelius | 6:23,2 | 1. | 6:26,6 | 2. | 6:02,2 | ||
Helen Wainwright | 6:46,8 | 1. | 6:19,6 | 1. | 6:03,8 | ||
100 m grzbietowym | Sybil Bauer | 1:24,0 | 1. | 1:23,2 | |||
Florence Chambers | 1:32,0 | 3. | 1:30,8 | 4. | |||
Aileen Riggin | 1:29,6 | 1. | 1:28,2 | ||||
200 m klasycznym | Agnes Geraghty | 3:27,6 | 1. | 3:34,0 | |||
Eleanor Coleman | 3:39,2 | 3. | Nie awansowała | ||||
Matilda Scheurich | 3:41,2 | 3. | Nie awansowała | ||||
4 × 100 m dowolnym | Euphrasia Donnelly Gertrude Ederle Ethel Lackie Mariechen Wehselau | 4:58,8 |
Polo
|
Wyniki
- Stany Zjednoczone – Francja 13:1
- Stany Zjednoczone – Hiszpania 15:2
- Stany Zjednoczone – Wielka Brytania 10:2
- Argentyna – Stany Zjednoczone 6:5
Reprezentacja Stanów Zjednoczonych zdobyła srebrny medal.
Rugby union
W turnieju wzięły udział trzy zespoły.
11 maja 1924 15:30 | Rumunia | 0–37 | Stany Zjednoczone | Stade olympique de Colombes, Colombes widzów: 6225 |
Relacja | Punkty: Cleaveland 3 (P) Hyland 12 (4P) Patrick 9 (3P) Doe 13 (5pd, K) |
18 maja 1924 15:30 sędzia: Albert Freethy | Francja | 3–17 | Stany Zjednoczone | Stade olympique de Colombes, Colombes widzów: 21 389 |
Punkty: Galau 3 (P) | (0–3) Relacja | Punkty: Farish 6 (2P) Mannelli 3 (P) Patrick 3 (P) Rogers 3 (P) Doe 2 (pd) |
Skoki do wody
Mężczyźni
Konkurencja | Zawodnik | Eliminacje | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|
Wynik | Pozycja | Wynik | Pozycja | ||
wieża 10 m | Clarence Pinkston | 507,5 | 1. | 473 | |
Albert White | 491,8 | 1. | 487,3 | ||
David Fall | 472,9 | 1. | 486,5 | ||
trampolina 3m | Clarence Pinkston | 672 | 1. | 653,0 | |
Albert White | 681,9 | 1. | 696,4 | ||
Pete Desjardins | 662,8 | 1. | 693,2 | ||
skoki standard i dowolne | Pete Desjardins | 155 | 2. | 141 | 6. |
Clarence Pinkston | 157 | 2. | 125 | 9. | |
Ben Thrash | 146 | 2. | 145 | 4. |
Kobiety
Konkurencja | Zawodnik | Eliminacje | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|
Wynik | Pozycja | Wynik | Pozycja | ||
wieża 10 m | Elizabeth Becker | 161 | 1. | 167 | |
Helen Meany | 152 | 3. | 148 | 5. | |
Caroline Smith | 160 | 1. | 166 | ||
trampolina 3 m | Elizabeth Becker | 482,4 | 1. | 474,5 | |
Aileen Riggin | 439,3 | 2. | 460,4 | ||
Caroline Fletcher | 446,6 | 1. | 436,4 |
Strzelectwo
Konkurencja | Zawodnik | Finał | |
---|---|---|---|
Wynik | Pozycja | ||
pistolet szybkostrzelny 25 m | Henry Bailey | 18 | |
Bernard Betke | 17 | 9. | |
Willam Frazer | 17 | 9. | |
William Whaling | 17 | 9. | |
karabin małokalibrowy leżąc 50 m | Marcus Dinwiddie | 396 | |
Walter Stokes | 390 | 10. | |
John Boles | 389 | 12. | |
John Grier | 389 | 12. | |
karabin dowolny 600 m leżąc | Bud Fisher | 95 | |
Carl Osburn | 95 | ||
Walter Stokes | 92 | 4. | |
Dennis Fenton | 82 | 24. | |
karabin dowolny drużynowo | Morris Fisher Walter Stokes Joseph Crockett Raymond Coulter Sidney Hinds | 676 | |
runda pojedyncza – sylwetka jelenia | John Boles | 40 | |
Walter Stokes | 35 | 10. | |
Dennis Fenton | 34 | 12. | |
Raymond Coulter | 32 | 17. | |
runda podwójna – sylwetka jelenia | John Boles | 64 | 7. |
Raymond Coulter | 62 | 9. | |
Walter Stokes | 60 | 12. | |
Dennis Fenton | 49 | 24. | |
runda pojedyncza – sylwetka jelenia drużynowo | John Boles Walter Stokes Raymond Coulter Dennis Fenton | 148 | |
runda podwójna – sylwetka jelenia drużynowo | John Boles Walter Stokes Raymond Coulter Dennis Fenton | 233 | 5. |
trap indywidualnie | Frank Hughes | 97 | |
Samuel Sharman | 96 | 6. | |
W.H. Fauwcett | 91 | 18. | |
Frederick Etchen | 89 | 24. | |
trap drużynowo | Frank Hughes Samuel Sharman William Silkworth Frederick Etchen John Noel Clarence Platt | 363 |
Szermierka
Mężczyźni
Konkurencja | Zawodnik | 1 runda | 2 runda | Ćwierćfinał | Półfinały | Finał | Pozycja | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik | Wynik | Przeciwnik | Wynik | Przeciwnik | Wynik | Przeciwnik | Wynik | Przeciwnik | Wynik | |||
szpada indywidualnie | George Calnan | Ernest Gevers Gustaf Lindblom Konstantinos Nikolopoulos Joseph Misrahi Frederico Paredes Pieter von Boven Viggo Stilling-Andersen Johan Falkenberg Carlos Miguel | Charles Delporte Domingo Garcia Raoul Heide Luis Lucchetti Ivan Osiier Roger Ducret Gustaf Lindblom Krikor Agathon Frederico Paredes Martin Holt | Nie awansował | ||||||||
George Breed | Charles Delporte Charles Biscoe Virgilio Mantegazza Carl Gripenstedt Krikor Agathon Domingo Mendy Constantin Antoniades Josef Jungmann Miguel Zabalza | Ramón Fonst Carl Gripenstedt Henri Jacquet Léon Tom Émile Cornereau Peter Ryefelt Ruimondo Ferro Wouter Brouwer Pedro Nazar | Nie awansował | |||||||||
Allan Milner | Eugène Empeyta Armand Massard Ivan Osiier Martin Holt Luis Lucchetti Ramíro Mañalich Salvador Quesada Santos Ferreira | Frédéric Fitting Renzo Compagna Paul Anspach Mário de Lopez Tryfon Triantafyllakos Armand Massard Willem Hubert Conrado Rolando Robert Frater Bror Lagercrantz | Virgilio Mantegazza Georges Buchard Armand Massard Paul Anspach Peter Ryefelt Ernest Gevers Charles Biscoe Eugène Empeyta Ramón Fonst Domingo Garcia Carl Gripenstedt | Nie awansował | ||||||||
Arthur Lyon | Émile Cornereau Sigurd Akre Ruimondo Ferro Willem Hubert Wenceslao Paunero Peter Ryefelt Robert Montgomerie Jan Tille | Nie awansował | ||||||||||
szpada drużynowo | George Breed George Calnan Arthur Lyon Allan Milner William Russell Leon Shore Donald Waldhaus | Francja Szwecja | W | Belgia Szwajcaria | W | Francja Portugalia | P | Nie awansowali | ||||
floret indywidualnie | Harold Bloomer | Frédéric Fitting Robert Montgomerie Ernst Huber | P P W | Maurice Van Damme Frithjof Lorentzen Gil de Andrade Nicolaas Nederpeld Pedro Mendy | P P P W P | Nie awansował | ||||||
Burke Boyce | Jacques Coutrot Frederick Sherriff Sigurd Akre Gilberto Tellechea | P W P W | Philippe Cattiau Domingo Mendy Jens Berthelsen Émile Dufranc | P W P P | Nie awansował | |||||||
George Calnan | Edgar Seligman Adrianus de Jong Erik Sjøqvist Félix de Pomés | P W W W | Robert Montgomerie Roger Ducret Horacio Casco Diego Díez John Albaret | P W W W W | Edgar Seligman Roger Ducret Ivan Osiier Charles Crahay Manuel Queiróz | W P P W W | Philippe Cattiau Edgar Seligman Jacques Coutrot Balthasar De Beukelaer Frithjof Lorentzen | P P P P W | Nie awansował | |||
Thomas Jeter | Ivan Osiier Domingo Mendy Balthasar De Beukelaer | P | Nie awansował | |||||||||
floret drużynowo | Philip Allison Burke Boyce George Breed George Calnan Thomas Jeter Alfred Walker | Argentyna Holandia | W | Francja Dania | P P | Nie awansowali | ||||||
szabla indywidualnie | Ernest Gignoux | Horacio Casco Jules Maés Conrado Rolando Bino Bini Cornelis Ekkart Svend Munck | P P P W W W | Nie awansował | ||||||||
Chauncey McPherson | Roger Ducret Ivan Osiier Robin Dalglish Zoltán Schenker Jan van der Wiel Manuel Toledo | P P P W P W | Nie awansował | |||||||||
Arthur Lyon | Giulio Sarrocchi Ödön Tersztyánszky Marc Perrodon Carmelo Merlo Archibald Corble Fernando Guillén Joanis Jeorjadis | P P P P P W P | Nie awansował | |||||||||
Laurence Castner | Omer Berck Marcello Bertinetti Maarten van Dulm Rafael Fernández Julián de Olivares | P W W P W | Roger Ducret Marcello Bertinetti Zoltán Schenker Adrianus de Jong Raúl Sola Omer Berck Robin Dalglish Domingo Mendy | P P P P P W P P | Nie awansował | |||||||
szabla drużynowo | Laurence Castner Edwin Fullinwider Ernest Gignoux Arthur Lyon Chauncey McPherson Joseph Parker Albert Strauss Harold Van Buskirk | Holandia Urugwaj Polska | P W W | Węgry Włochy Belgia | P P | Nie awansowali |
Kobiety
Konkurencja | Zawodnik | 1 runda | Ćwierćfinał | Półfinały | Finał | Pozycja | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik | Wynik | Przeciwnik | Wynik | Przeciwnik | Wynik | Przeciwnik | Wynik | |||
floret indywidualnie | Irma Hopper | Ellen Osiier Gladys Davies E. Fitting Elsa Hellquist Yvonne Conte Johanna Stokhuyzen-de Jong | P W P P P W | Nie awansowała | ||||||
Adelaide Gehrig | Grete Heckscher Fernande Tassy Gizella Tary S. Bonnard Alice Walker | P P P W W | Nie awansowała |
Tenis ziemny
Konkurencja | Zawodnik | 1 runda | 2 runda | 3 runda | 4 runda | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | Miejsce |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | |||
Singiel (m) | Vincent Richards | Victor de Laveleye W 3:0 (6:2,6:4,4:0) | Mohammed Sleem W 3:2 (8:6,2:6,6:4,4:6,6:2) | Manuel Alonso W 3:1 (7:5,10:8,2:6,6:3) | René Lacoste W 3:2 (8:6,4:6,1:6,6:2,6:3) | Umberto De Morpurgo W 3:1 (6:3,3:6,6:1,6:4) | Henri Cochet W 3:2 (6:4,6:4,5:7,4:6,6:2) | ||
Richard N. Williams | Sayed Hadi W 3:0 (6:0,6:2,6:1) | Pavel Macenauer W 3:2 (6:2,4:6,3:6,6:2,6:1) | Béla von Kehrling W 3:2 (6:4,3:6,6:3,4:6,6:3) | Henri Cochet P 1:3 (7:5,3:6,2:6,4:6) | Nie awansował | 5. | |||
Watson Washburn | Clemente Serventi W 3:0 (6:4,6:3,6:4) | Gheorghe Lupu W 3:0 (6:2,6:3,6:4) | Christiaan van Lennep W 3:1 (2:6,6:1,6:1,6:2) | Sydney Jacob P 1:3 (1:6,4:6,10:8,2:6) | Nie awansował | 9. | |||
Francis Hunter | Arne Grahn W 3:0 (6:3,6:0,6:2) | Arturo Hortal W 3:0 (6:3,6:3,6:1) | Jean Washer P 2:3 (6:2,6:1,2:6,1:6,4:6) | Nie awansował | 17. | ||||
debel (m) | Francis Hunter Vincent Richards | Nicolae Mișu Misu Stern W (w/o) | James Bayley James Willard W 3:0 (6:1,6:2,6:2) | Jan Koželuh Ladislav Žemla W 3:0 (6:2,6:3,6:4) | José Alonso Manuel Alonso W 3:0 (6:4,6:4,6:3) | Jean Borotra René Lacoste W 3:2 (6:2,6:3,0:6,5:7,6:3) | Jacques Brugnon Henri Cochet W 3:2 (4:6,6:2,6:3,2:6,6:3) | ||
Richard N. Williams Watson Washburn | Lajos Göncz Kálmán Kirchmayr W 3:0 (6:1,6:0,6:0) | Ernst Gottlieb Friedrich Rohrer W 3:0 (6:3,6:2,6:1) | Erik Tegner Einer Ulrich W 3:0 (6:4,6:4,12:10) | John Condon Ivie Richardson P 2:3 (6:4,9:11,6:4,4:6,4:6) | Nie awansowali | 5. | |||
singiel (k) | Helen Wills Moody | wolny los | Phyllis Satterthwaite W 2:0 (6:1,6:1) | Molla Mallory W 2:0 (6:2,6:3) | Germaine Golding W 2:0 (6:2,6:1) | Julie Vlasto W 2:0 (6:2,6:2) | |||
Marion Jessup | wolny los | Rosa Torras W 2:0 (6:2,6:0) | Kathleen McKane P 0:2 (2:6,0:6) | Nie awansowała | 5. | ||||
Eleanor Goss | wolny los | Julie Vlasto P 1:2 (3:6,6:2,4;6) | Nie awansowała | 9. | |||||
Lillian Scharman | Lili de Alvarez P 0:2 (2:6,2:6) | Nie awansowała | 17. | ||||||
debel (k) | Helen Wills Moody Hazel Wightman | wolny los | wolny los | Dorothy Shepherd-Barron Evelyn Colyer W 2:1 (6:3,1:6,7:5) | Phyllis Covell Kathleen McKane W 2:0 (7:5,8:6) | ||||
Marion Jessup Eleanor Goss | Phyllis Covell Kathleen McKane P 0:2 (1:6,2:6) | Nie awansowały | 11. | ||||||
mikst | Hazel Wightman Richard N. Williams | Suzanne Lenglen Henri Cochet W (w/o) | Lena Valaoritou-Skaramaga Avgoustos Zerlentis W 2:0 (6:2,6:1) | Sigrid Fick Henning Müller W 2:0 (8:6,6:2) | Kathleen McKane John Brian Gilbert W 2:1 (2:6,8:6,6:1) | Marion Jessup Vincent Richards W 2:0 (6:2,6:3) | |||
Marion Jessup Vincent Richards | Marguerite Billout Jean Borotra W 2:0 (6:3,6:1) | Molla Mallory Jack Nielsen W 2:0 (6:3,6:2) | Lilí Álvarez Eduardo Flaquer W 2:0 (6:3,6:1) | Cornelia Bouman Hendrik Timmer W 2:0 (6:3,6:0) | Hazel Wightman Richard N. Williams P 0:2 (2:6,3:6) |
Wioślarstwo
Konkurencja | Zawodnik | Półfinał | Finał | Pozycja | ||
---|---|---|---|---|---|---|
Czas | M. | Czas | M. | |||
Jedynka | William Gilmore | 7:03,2 | 1. | 7:54,0 | 2. | |
Dwójka podwójna | Paul Costello Jack Kelly | 6:34,0 | 1. | 6:34,0 | 1. | |
dwójka ze sternikiem | Leon Butler Edward Jennings Harold Wilson | b.d | 2. | b.d | 3. | |
Czwórka ze sternikiem | Robert Gerhardt Sidney Jelinek John Kennedy Edward Mitchell Henry Welsford | 7:19,0 | 1. | b.d | 3. | |
ósemka | Leonard Carpenter Howard Kingsbury Alfred Lindley John Miller James Rockefeller Frederick Sheffield Laurence Stoddard Benjamin Spock Alfred Wilson | 5:51,0 | 1. | 6:33,4 | 1. |
Zapasy
Styl wolny
Konkurencja | Zawodnik | 1/8 finału | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | Miejsce |
---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | |||
styl wolny waga kogucia | Charles MacWilliam | Axel Larsson p | Nie awansował | |||
Bryant Hines | Joseph Dillen W | Kustaa Pihlajamäki p[18] Axel Larsson W[19] | Kaarlo Mäkinen p[20] Gaston Ducayla W[20] | |||
styl wolny waga piórkowa | Chester Newton | Hans Hansson W | Rasmus Torgensen W | Edvard Huupponen W[18] Anton Koolmann W[20] | Robin Reed p[18] Katsutoshi Naitō W[20] | |
Robin Reed | Anton Koolmann W | Katsutoshi Naitō W | Clifford Chilcott W | Hans Hansson W | ||
styl wolny waga lekka | Russell Vis | William Montgomery W | Émile Pouvroux W | Arvo Haavisto W | Volmar Wikström W | |
Perry Martter | Alfred Praks p | Nie awansował | ||||
styl wolny waga półśrednia | Guy Lookabough | Otto Müller W | James Davis W | Donald Stockton W[18] Eino Leino P[20] | Hermann Gehri p[18] | 7. |
William Johnson | Hermann Gehri p | G. Fichu W[20] James Davis W[19] | Eino Leino p[20] Otto MüllerP[19] | 4. | ||
styl wolny waga średnia | Walter Wright | Vilho Pekkala p | Nie awansował | |||
Herschel Smith | Svend Nielsen W | Vilho Pekkala p | Nie awansował | |||
styl wolny waga półciężka | John Spellman | Walter Wilson W | George Rumple W | Calle Westergren W | Johan Svensson W | |
Charles Strack | Charles Courant P | Nie awansował | ||||
styl wolny waga ciężka | Roger Flanders | Ernst Nilsson p | Nie awansował | |||
Harry Steel | Archie MacDonald W | Henri Wernli W | Ernst Nilsson W |
Przypisy
- ↑ a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z aa ab ac ad ae af Athletics – Olympic Games 1924 results. the-sports.org. [dostęp 2016-08-08]. (ang.).
- ↑ a b c d e f g h i Swimming – Olympic Games 1924 results Men. the-sports.org. [dostęp 2016-08-08]. (ang.).
- ↑ Startował w eliminacjach i półfinale.
- ↑ a b c d e f g h i j Swimming – Olympic games 1924 results Women. the-sports.org. [dostęp 2016-08-08]. (ang.).
- ↑ a b c d e f Diving Olympic Games 1924 results Men. the-sports.org. [dostęp 2016-08-08]. (ang.).
- ↑ a b c d e Diving Olympic Games 1924 results Women. the-sports.org. [dostęp 2016-08-08]. (ang.).
- ↑ a b c Shootong sports – Olympic Games 1924 results. the-sports.org. [dostęp 2016-08-08]. (ang.).
- ↑ Tennis – Tourmament Men’s. the-sports.org. [dostęp 2016-08-08]. (ang.).
- ↑ Tennis – Tourmament Men’s. the-sports.org. (ang.).
- ↑ Tennis – Tourmament Men’s. the-sports.org. [dostęp 2016-08-08]. (ang.).
- ↑ a b c Tennis – Tourmament Men’s. the-sports.org. [dostęp 2016-08-08]. (ang.).
- ↑ a b c d Rowing Olumpic Games 1924 results. the-sports.org. [dostęp 2016-08-08]. (ang.).
- ↑ Gymnastic Olympic Games 1924 results. the-sports.org. [dostęp 2016-08-08]. (ang.).
- ↑ Equestrian – Olympic Games 1924 results Mixed. the-sports.org. [dostęp 2016-08-08]. (ang.).
- ↑ Water Polo Men’s Olympic Games 1924. the-sports.org. [dostęp 2016-08-08]. (ang.).
- ↑ a b Walka o brązowy medal.
- ↑ Płynął w wyścigu finałowym.
- ↑ a b c d e Walka stoczona w turnieju głównym.
- ↑ a b c Walka stoczona w turnieju o brązowy medal.
- ↑ a b c d e f g Walka stoczona w turnieju o srebrny medal.
Bibliografia
- United States at the 1924 Paris Summer Games. Sports-reference.com. [dostęp 2016-08-08]. [zarchiwizowane z tego adresu (2013-09-21)]. (ang.).
- LA84 Foundation – official olympic reports. la84foundation.org. [dostęp 2016-08-08]. (ang.).
Media użyte na tej stronie
US Flag with 48 stars. In use for 47 years from July 4, 1912, to July 3, 1959.
Autor: B1mbo, Licencja: CC BY-SA 2.5
Drawing of a gold medal, based on Olympic rings.svg.
Pictograms of Olympic sports - Boxing. This is unofficial sample picture. Images of official Olympic pictograms for 1948 Summer Olympics and all Summer Olympics since 1964 can be found in corresponding Official Reports.
Pictograms of Olympic sports – . This is an unofficial sample picture. Images of official Olympic pictograms for 1948 Summer Olympics and all Summer Olympics since 1964 can be found in corresponding Official Reports.
Pictograms of Olympic sports - Swimming. This is unofficial sample picture. Images of official Olympic pictograms for 1948 Summer Olympics and all Summer Olympics since 1964 can be found in corresponding Official Reports.
Pictograms of Olympic sports - Rugby union. This is unofficial sample picture. Images of official Olympic pictograms for 1948 Summer Olympics and all Summer Olympics since 1964 can be found in corresponding Official Reports.
Pictograms of Olympic sports - Shooting. This is unofficial sample picture. Images of official Olympic pictograms for 1948 Summer Olympics and all Summer Olympics since 1964 can be found in corresponding Official Reports.
Pictograms of Olympic sports - Tennis. This is unofficial sample picture. Images of official Olympic pictograms for 1948 Summer Olympics and all Summer Olympics since 1964 can be found in corresponding Official Reports.
Pictograms of Olympic sports - Rowing. This is unofficial sample picture. Images of official Olympic pictograms for 1948 Summer Olympics and all Summer Olympics since 1964 can be found in corresponding Official Reports.
Pictograms of Olympic sports - Wrestling. This is unofficial sample picture. Images of official Olympic pictograms for 1948 Summer Olympics and all Summer Olympics since 1964 can be found in corresponding Official Reports.
Pictograms of Olympic sports - Gymnastics (artistic). This is unofficial sample picture. Images of official Olympic pictograms for 1948 Summer Olympics and all Summer Olympics since 1964 can be found in corresponding Official Reports.
Autor: B1mbo, Licencja: CC BY-SA 2.5
Draw of a silver medal, based in Olympic rings.svg.
- The joining of the rings is not correct drawn.
Autor: B1mbo, Licencja: CC BY-SA 2.5
Drawing of a bronze medal, based on Olympic rings.svg.
Pictograma de los juegos ecuestres.
Pictograms of Olympic sports - Water polo. This is unofficial sample picture. Images of official Olympic pictograms for 1948 Summer Olympics and all Summer Olympics since 1964 can be found in corresponding Official Reports.
Autor: F l a n k e r, Licencja: CC BY-SA 2.5
Łatwo można dodać ramkę naokoło tej grafiki
Łatwo można dodać ramkę naokoło tej grafiki
Autor: Fornax, Licencja: CC BY-SA 3.0
South African Red Ensign from 1912 until 1951.
Pictograms of Olympic sports - Cycling (road). This is unofficial sample picture. Images of official Olympic pictograms for 1948 Summer Olympics and all Summer Olympics since 1964 can be found in corresponding Official Reports.
Pictograms of Olympic sports - Cycling (track). This is unofficial sample picture. Images of official Olympic pictograms for 1948 Summer Olympics and all Summer Olympics since 1964 can be found in corresponding Official Reports.
Pictograms of Olympic sports - Football. This is unofficial sample picture. Images of official Olympic pictograms for 1948 Summer Olympics and all Summer Olympics since 1964 can be found in corresponding Official Reports.
The flag of Navassa Island is simply the United States flag. It does not have a "local" flag or "unofficial" flag; it is an uninhabited island. The version with a profile view was based on Flags of the World and as a fictional design has no status warranting a place on any Wiki. It was made up by a random person with no connection to the island, it has never flown on the island, and it has never received any sort of recognition or validation by any authority. The person quoted on that page has no authority to bestow a flag, "unofficial" or otherwise, on the island.
Autor: Derived from image:soccer ball.svg, this version made by User:Ed g2s., Licencja: CC0
A soccer ball with shade.
Autor: previous version User:Ignaciogavira ; current version HansenBCN, designs from SanchoPanzaXXI, Licencja: CC-BY-SA-3.0
Flag of Spain (1785-1873 and 1875-1931)
Pictograms of Olympic sports - Fencing. This is unofficial sample picture. Images of official Olympic pictograms for 1948 Summer Olympics and all Summer Olympics since 1964 can be found in corresponding Official Reports.
Flag of Portugal, created by Columbano Bordalo Pinheiro (1857-1929), officially adopted by Portuguese government in June 30th 1911 (in use since about November 1910). Color shades matching the RGB values officially reccomended here. (PMS values should be used for direct ink or textile; CMYK for 4-color offset printing on paper; this is an image for screen display, RGB should be used.)
Flag of Hungary from 6 November 1915 to 29 November 1918 and from August 1919 until mid/late 1946.
The Star of India Red Ensign
Flaga Finlandii
Autor: Pedro A. Gracia Fajardo, escudo de Manual de Imagen Institucional de la Administración General del Estado, Licencja: CC0
Flaga Hiszpanii
Olympic Rings without "rims" (gaps between the rings), As used, eg. in the logos of the 2008 and 2016 Olympics. The colour scheme applied here pertains to the 2016 Olympics in Rio de Janeiro.
Olympic Rings without "rims" (gaps between the rings), As used, eg. in the logos of the 2008 and 2016 Olympics. The colour scheme applied here pertains to the 2016 Olympics in Rio de Janeiro.
flag of the Kingdom of Egypt (1922–1953) and the Republic of Egypt (1953–1958).
Pictograms of Olympic sports - Cycling (road). This is unofficial sample picture. Images of official Olympic pictograms for 1948 Summer Olympics and all Summer Olympics since 1964 can be found in corresponding Official Reports.
Pictograms of Olympic sports - Polo. This is unofficial sample picture. Images of official Olympic pictograms for 1948 Summer Olympics and all Summer Olympics since 1964 can be found in corresponding Official Reports.
Pictograms of Olympic sports - Modern pentathlon. This is unofficial sample picture. Images of official Olympic pictograms for 1948 Summer Olympics and all Summer Olympics since 1964 can be found in corresponding Official Reports.
Pictograms of Olympic sports - Gymnastics (artistic). This is unofficial sample picture. Images of official Olympic pictograms for 1948 Summer Olympics and all Summer Olympics since 1964 can be found in corresponding Official Reports.
Pictograms of Olympic sports - Rugby union. This is unofficial sample picture. Images of official Olympic pictograms for 1948 Summer Olympics and all Summer Olympics since 1964 can be found in corresponding Official Reports.
Flag of the United Principalities of Romania (1862 - 1866)
Pictograms of Olympic sports - Diving. This is unofficial sample picture. Images of official Olympic pictograms for 1948 Summer Olympics and all Summer Olympics since 1964 can be found in corresponding Official Reports.