Star Wars: Dziedzictwo
Częstotliwość | miesięcznik |
---|---|
Państwo | ![]() |
Wydawca | Dark Horse Comics |
Pierwszy numer | 7 czerwca 2006 |
Ostatni numer | 18 sierpnia 2010 |
Redaktor naczelny | Randy Stradley |
Liczba stron | 32-40 |
Star Wars: Legacy (Gwiezdne Wojny: Dziedzictwo) – seria komiksów osadzonych w uniwersum Gwiezdnych wojen, wydawana w latach 2006-10 w USA w formie miesięcznika. W serii ukazało się 50 numerów, zebranych w 10 tomach, które od 2008 roku ukazują się także w Polsce. Od grudnia 2010 r. w USA wydawana jest sześcioodcinkowa seria Legacy: War (pol. Dziedzictwo: Wojna), stanowiąca dokończenie opowiedzianej historii. Autorami obu serii są John Ostrander i Jan Duursema.
Akcja komiksu rozpoczyna się 130 lat po Bitwie o Yavin. Główną postacią serii jest Cade Skywalker, potomek Luke'a Skywalkera, który odrzucił swoje dziedzictwo i został piratem.
Opis fabuły
Dominującą siłą w galaktyce jest zreformowane Imperium Galaktyczne, państwo już nie totalitarne, ale autorytarne, w którym właśnie dochodzi do przewrotu, w wyniku którego władzę przejmuje Nowy Zakon Sithów. Dowodzone przez nich siły atakują Akademię Jedi na Ossusie, dokonując masakry i zabijając wśród wielu także mistrza Kola Skywalkera. Świadkiem tych zdarzeń jest jego nastoletni syn, Cade. Po bitwie zostaje on odnaleziony w przestrzeni kosmicznej nad planetą przez piratów i staje się członkiem ich załogi.
Tymczasem prawowity imperator Roan Fel nie zamierza składać broni. Wraz z wierną mu częścią sił Imperium rozpoczyna wojnę przeciwko Sithom, nawiązuje też niełatwą współpracę z ostatnią flotą niedawno pokonanego wroga, Sojuszu Galaktycznego. Na tle tych wydarzeń dorosły już Cade prowadzi życie pirata, ale dziedzictwo Skywalkerów nie da o sobie zapomnieć. Zwłaszcza że przywódca Sithów, Darth Krayt, ma co do niego własne plany.
Linki zewnętrzne
Media użyte na tej stronie
The flag of Navassa Island is simply the United States flag. It does not have a "local" flag or "unofficial" flag; it is an uninhabited island. The version with a profile view was based on Flags of the World and as a fictional design has no status warranting a place on any Wiki. It was made up by a random person with no connection to the island, it has never flown on the island, and it has never received any sort of recognition or validation by any authority. The person quoted on that page has no authority to bestow a flag, "unofficial" or otherwise, on the island.