Stopka redakcyjna

Stopka redakcyjna książki na odwrocie jej strony tytułowej
Stopki redakcyjne trzech książek opublikowanych w okresie PRL. Podkreślone sygnatury cenzorów z Głównego Urzędu Kontroli Prasy, Publikacji i Widowisk.
Informacja o prawach autorskich w stopce encyklopedii "Der Neue Brockhaus"

Stopka redakcyjna (wydawnicza), impressum – informacja o składzie redakcji, adresie, telefonach, adresie e-mail itp. Stopka jest wyodrębniona graficznie i umieszczana zwykle u dołu ostatniej kolumny czasopisma. Stopką redakcyjną (wydawniczą) nazywa się także dane wydawnicze i drukarskie, znajdujące się zwykle na odwrocie strony tytułowej lub na końcu książek.

W stopce redakcyjnej mogą też znaleźć się informacje na temat praw autorskich wydawnictwa.

W wydawnictwach firmowanych przez Kościół katolicki oraz w książkach i czasopismach wydawanych w Polsce przed 1990 umieszczana bywała także adnotacja cenzury (albo cenzury kościelnej) dopuszczająca wydawnictwo do druku (imprimatur).

Zobacz też

Media użyte na tej stronie

Historia Polski-stopka.jpg
Autor: unknown, Licencja: CC BY-SA 2.5
Stopki redakcyjne.JPG
Autor: KGGucwa, Licencja: CC BY-SA 3.0
Stopki redakcyjne książek wydanych w okresie PRL. Od góry: 1) "Mini rozmówki francuskie" - W. Piechocki, Alina Wójcik, 1983, 2) "Wymowa francuska" - Antoni Platkow, 1988, 3) "W 80 dni dookoła świata" - Juliusz Verne, 1969. Podkreślone sygnatury cenzorów z Głównego Urzędu Kontroli Prasy, Publikacji i Widowisk.