Valencia CF (1. tytuł)

Statystyki turnieju
Mecze

2

Mecze o Superpuchar Europy 1980 zostały rozegrane 25 listopada i 17 grudnia 1980 roku pomiędzy Nottingham Forest, zwycięzcą Pucharu Europy Mistrzów Klubowych 1979/1980 oraz Valencią, triumfatorem Pucharu Zdobywców Pucharów 1979/1980. Valencia wygrała dwumecz stosunkiem bramek strzelonych na wyjeździe (w dwumeczu padł wynik 2:2), tym samym wygrywając Superpuchar Europy po raz pierwszy w historii klubu.

Pierwszy mecz

Pierwsze spotkanie finału odbyło się 25 listopada 1980 na City Ground w Nottingham. Frekwencja na stadionie wyniosła 12 463 widzów. Mecz sędziował Alexis Ponnet z Belgii. Mecz zakończył się zwycięstwem Nottingham Forest 2:1. Bramki dla Nottingham Forest strzelił Ian Bowyer w 57. i 89. minucie. Bramkę dla Valencii zdobył Darío Felman w 47. minucie.

Drugi mecz

Drugie spotkanie finału odbyło się 17 grudnia 1980 na Estadi Luis Casanova w Walencji. Frekwencja na stadionie wyniosła 45 000 widzów. Mecz sędziował Franz Wöhrer z Austrii. Mecz zakończył się zwycięstwem Walencji 1:0 po bramce Fernando Moreny w 25. minucie.

Pierwszy Tytuł

1. Nottingham Forest - Valencia CF, 25 lis 1980 - UEFA Super Cup, [w:] baza Transfermarkt (protokoły meczowe) [online] [dostęp 2020-12-09].
  2. Valencia CF - Nottingham Forest, 17 gru 1980 - UEFA Super Cup, [w:] baza Transfermarkt (protokoły meczowe) [online] [dostęp 2020-12-09].