US Open 2014
Miejsce | |||
---|---|---|---|
Obiekt | |||
Nawierzchnia | Twarda | ||
Data | 25.08–08.09.2014 | ||
ATP Tour | |||
Kategoria | Wielki Szlem | ||
Pula nagród | 38 251 760 $ | ||
Drabinka | 128S/128Q/64D | ||
Dyrektor | David Brewer | ||
WTA Tour | |||
Kategoria | Wielki Szlem | ||
Pula nagród | 38 251 760 $ | ||
Drabinka | 128S/128Q/64D | ||
Dyrektor | David Brewer | ||
Zwycięzcy | |||
Gra pojedyncza mężczyzn Marin Čilić | |||
Gra podwójna mężczyzn Mike Bryan Bob Bryan | |||
Gra pojedyncza kobiet Serena Williams | |||
Gra podwójna kobiet Jekatierina Makarowa Jelena Wiesnina | |||
Gra mieszana Sania Mirza Bruno Soares | |||
| |||
Strona internetowa |
Wielki Szlem 2014 |
US Open 2014 – ostatni, czwarty w sezonie tenisowy turniej wielkoszlemowy, który odbył się pomiędzy 25 sierpnia a 8 września, tradycyjnie na twardych kortach nowojorskiego USTA Billie Jean King National Tennis Center. Była to 134. edycja rozgrywek. Pula nagród wynosiła 38 251 760 dolarów amerykańskich[1].
W grze pojedynczej mężczyzn wygrał Chorwat Marin Čilić, który pokonał Japończyka Keia Nishikoriego 6:3, 6:3, 6:3. Obaj nigdy nie grali w finale turnieju wielkoszlemowego. W rywalizacji kobiet zwyciężyła Amerykanka Serena Williams, która pokonała Dunkę Caroline Wozniacki 6:3, 6:3, zwyciężając trzeci raz z rzędu, a szósty raz w karierze w tej imprezie. W grze podwójnej mężczyzn wygrali bracia Bob i Mike Bryan, którzy w finale pokonali Hiszpanów Marcela Granollersa i Marca Lópeza 6:3, 6:4, a w deblu pań wygrały Rosjanki Jekatierina Makarowa i Jelena Wiesnina, które w finale wygrały ze szwajcarsko-włoską parą Martina Hingis/Flavia Pennetta 2:6, 6:3, 6:2. W grze mieszanej zwycięzcami w finale zostali reprezentantka Indii Sania Mirza i Brazylijczyk Bruno Soares, którzy w meczu o mistrzostwo pokonali Amerykankę Abigail Spears i Meksykanina Santiago Gonzáleza 6:1, 2:6, 11–9.
Australijczyk Omar Jasika wygrał rywalizację chłopców, dzięki wygranej nad Francuzem Quentinem Halysem 2:6, 7:5, 6:1, zaś w rywalizacji dziewcząt Czeszka Marie Bouzková pokonała w ostatnim meczu Ukrainkę Anhelinę Kalininę 6:4, 7:6(5). Jasika wraz z Japończykiem Naoki Nakagawą zwyciężyli w grze deblowej chłopców, pokonując Brazylijczyków Raphaela Matosa i João Menezesa 6:3, 7:6, natomiast w grze podwójnej dziewcząt Turczynka İpek Soylu ze Szwajcarką Jil Teichmann pokonały Białorusinkę Wierę Łapko i Słowaczkę Terezę Mihalíkovą 5:7, 6:2, 10–7.
Shingo Kunieda powtórzył wyczyn sprzed roku, wygrywając rywalizację w grze pojedynczej na wózkach, pokonując Argentyńczyka Gustavo Fernándeza 7:6(0), 6:4, zaś u kobiet wygrała Japonka Yui Kamiji, która w finale wygrała z Holenderką Aniek Van Koot 6:3, 6:3. Mistrzami debla na wózkach mężczyzn zostali Francuz Stéphane Houdet oraz Kunieda, którzy w meczu o mistrzostwo wygrali z Brytyjczykiem Gordonem Reidem i Holendrem Maikelem Scheffersem 6:2, 2:6, 7:6(4), natomiast w grze deblowej kobiet Kamiji i Brytyjka Jordanne Whiley pokonali Holenderki Jiske Griffioen i Aniek van Koot 6:4, 3:6, 6:3. W grze pojedynczej na quadach Brytyjczyk Andrew Lapthorne wygrał w finale z Amerykaninem Davidem Wagnerem 7:5, 6:2, a w deblu Amerykanie Wagner i Nicholas Taylor osiągnęli zwycięstwo po wygranej nad Lapthorne'em i zawodnikiem z RPA Lucasem Sitholem 6:3, 7:5.
W turnieju legend mężczyzn bracia John i Patrick McEnroe przegrali z triumfatorami Australijczykiem Pathem Cashem i Amerykaninem Toddem Martinem 5:7, 6:3, 10–8, zaś u w tej samej konkurencji kobiet zwycięstwo odniosły Amerykanka Martina Navrátilová oraz Czeszka Jana Novotná po wygranej nad amerykańskim duetem Tracy Austin i Gigi Fernández 6:4, 6:4. W turnieju pokazowym Amerykanie James Blake i John McEnroe wygrali 4:1, 1:1 z Amerykaninem Jimem Courierem i Szwedem Matsem Wilanderem.
Turnieje seniorskie
Gra pojedyncza mężczyzn
Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | |||||||||||||||||||||||
1 | Novak Đoković | 7 | 61 | 6 | 6 | ||||||||||||||||||||
8 | Andy Murray | 61 | 7 | 2 | 4 | ||||||||||||||||||||
1 | Novak Đoković | 4 | 6 | 64 | 3 | ||||||||||||||||||||
10 | Kei Nishikori | 6 | 1 | 7 | 6 | ||||||||||||||||||||
3 | Stan Wawrinka | 6 | 5 | 67 | 7 | 4 | |||||||||||||||||||
10 | Kei Nishikori | 3 | 7 | 7 | 65 | 6 | |||||||||||||||||||
10 | Kei Nishikori | 3 | 3 | 3 | |||||||||||||||||||||
14 | Marin Čilić | 6 | 6 | 6 | |||||||||||||||||||||
6 | Tomáš Berdych | 2 | 4 | 64 | |||||||||||||||||||||
14 | Marin Čilić | 6 | 6 | 7 | |||||||||||||||||||||
14 | Marin Čilić | 6 | 6 | 6 | |||||||||||||||||||||
2 | Roger Federer | 3 | 4 | 4 | |||||||||||||||||||||
20 | Gaël Monfils | 6 | 6 | 4 | 5 | 2 | |||||||||||||||||||
2 | Roger Federer | 4 | 3 | 6 | 7 | 6 |
Gra pojedyncza kobiet
Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | |||||||||||||||||
1 | Serena Williams | 6 | 6 | ||||||||||||||||
11 | Flavia Pennetta | 3 | 2 | ||||||||||||||||
1 | Serena Williams | 6 | 6 | ||||||||||||||||
17 | Jekatierina Makarowa | 1 | 3 | ||||||||||||||||
16 | Wiktoryja Azaranka | 4 | 2 | ||||||||||||||||
17 | Jekatierina Makarowa | 6 | 6 | ||||||||||||||||
1 | Serena Williams | 6 | 6 | ||||||||||||||||
10 | Caroline Wozniacki | 3 | 3 | ||||||||||||||||
Belinda Bencic | 2 | 1 | |||||||||||||||||
Peng Shuai | 6 | 6 | |||||||||||||||||
Peng Shuai | 61 | 3k | |||||||||||||||||
10 | Caroline Wozniacki | 7 | 4 | ||||||||||||||||
10 | Caroline Wozniacki | 6 | 6 | ||||||||||||||||
13 | Sara Errani | 0 | 1 |
Gra podwójna mężczyzn
Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | |||||||||||||||||
1 | Mike Bryan Bob Bryan | 6 | 4 | 6 | |||||||||||||||
7 | David Marrero Fernando Verdasco | 2 | 6 | 4 | |||||||||||||||
1 | Mike Bryan Bob Bryan | 6 | 4 | 6 | |||||||||||||||
Scott Lipsky Rajeev Ram | 4 | 6 | 3 | ||||||||||||||||
Scott Lipsky Rajeev Ram | 6 | 7 | |||||||||||||||||
12 | Eric Butorac Raven Klaasen | 3 | 64 | ||||||||||||||||
1 | Mike Bryan Bob Bryan | 6 | 6 | ||||||||||||||||
11 | Marcel Granollers Marc López | 3 | 4 | ||||||||||||||||
Carlos Berlocq Leonardo Mayer | 6 | 4 | 2 | ||||||||||||||||
4 | Ivan Dodig Marcelo Melo | 3 | 6 | 6 | |||||||||||||||
4 | Ivan Dodig Marcelo Melo | 4 | 4 | ||||||||||||||||
11 | Marcel Granollers Marc López | 6 | 6 | ||||||||||||||||
11 | Marcel Granollers Marc López | 7 | 6 | ||||||||||||||||
2 | Alexander Peya Bruno Soares | 63 | 4 |
Gra podwójna kobiet
Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | |||||||||||||||||
Martina Hingis Flavia Pennetta | 6 | 6 | |||||||||||||||||
5 | Květa Peschke Katarina Srebotnik | 4 | 3 | ||||||||||||||||
Martina Hingis Flavia Pennetta | 6 | 6 | |||||||||||||||||
3 | Cara Black Sania Mirza | 2 | 4 | ||||||||||||||||
3 | Cara Black Sania Mirza | 6 | 1 | ||||||||||||||||
Zarina Dijas Xu Yifan | 1 | 0k | |||||||||||||||||
Martina Hingis Flavia Pennetta | 6 | 3 | 2 | ||||||||||||||||
4 | Jekatierina Makarowa Jelena Wiesnina | 2 | 6 | 6 | |||||||||||||||
Serena Williams Venus Williams | 65 | 4 | |||||||||||||||||
4 | Jekatierina Makarowa Jelena Wiesnina | 7 | 6 | ||||||||||||||||
4 | Jekatierina Makarowa Jelena Wiesnina | 7 | 6 | ||||||||||||||||
Kimiko Date-Krumm B. Záhlavová-Strýcová | 5 | 3 | |||||||||||||||||
8 | Andrea Hlaváčková Zheng Jie | 3 | 6 | 3 | |||||||||||||||
Kimiko Date-Krumm B. Záhlavová-Strýcová | 6 | 4 | 6 |
Gra mieszana
Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | |||||||||||||||||
1 | Sania Mirza Bruno Soares | 7 | 2 | 10 | |||||||||||||||
6 | Katarina Srebotnik Rohan Bopanna | 5 | 6 | 5 | |||||||||||||||
1 | Sania Mirza Bruno Soares | 7 | 4 | 10 | |||||||||||||||
Chan Yung-jan Ross Hutchins | 5 | 6 | 7 | ||||||||||||||||
Chan Yung-jan Ross Hutchins | 6 | 1 | |||||||||||||||||
Květa Peschke Marcin Matkowski | 3 | 2k | |||||||||||||||||
1 | Sania Mirza Bruno Soares | 6 | 2 | 11 | |||||||||||||||
Abigail Spears Santiago González | 1 | 6 | 9 | ||||||||||||||||
Abigail Spears Santiago González | 6 | 4 | 10 | ||||||||||||||||
3 | Cara Black Leander Paes | 4 | 6 | 8 | |||||||||||||||
Abigail Spears Santiago González | 6 | 6 | |||||||||||||||||
WC | Taylor Townsend Donald Young | 3 | 4 | ||||||||||||||||
Ashleigh Barty John Peers | 6 | 63 | 5 | ||||||||||||||||
WC | Taylor Townsend Donald Young | 2 | 7 | 10 |
Turnieje juniorskie
Gra pojedyncza chłopców
Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | |||||||||||||||||
1 | Andriej Rublow | 1 | 7 | 4 | |||||||||||||||
6 | Frances Tiafoe | 6 | 5 | 6 | |||||||||||||||
6 | Frances Tiafoe | 2 | 6 | 66 | |||||||||||||||
5 | Quentin Halys | 6 | 3 | 7 | |||||||||||||||
4 | Stefan Kozlov | 1k | |||||||||||||||||
5 | Quentin Halys | 3 | |||||||||||||||||
5 | Quentin Halys | 6 | 5 | 1 | |||||||||||||||
Omar Jasika | 2 | 7 | 6 | ||||||||||||||||
7 | Lee Duck-hee | 4 | 5 | ||||||||||||||||
Omar Jasika | 6 | 7 | |||||||||||||||||
Omar Jasika | 6 | 4 | |||||||||||||||||
Jan Choinski | 3 | 1k | |||||||||||||||||
Mikael Ymer | 2 | 6 | 3 | ||||||||||||||||
Jan Choinski | 6 | 3 | 6 |
Gra pojedyncza dziewcząt
Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | |||||||||||||||||
Greetje Minnen | 2 | 0 | |||||||||||||||||
WC | Katerina Stewart | 6 | 6 | ||||||||||||||||
WC | Katerina Stewart | 6 | 2 | 1 | |||||||||||||||
9 | Anhelina Kalinina | 4 | 6 | 6 | |||||||||||||||
3 | Iryna Szymanowicz | 4 | 3 | ||||||||||||||||
9 | Anhelina Kalinina | 6 | 6 | ||||||||||||||||
9 | Anhelina Kalinina | 4 | 65 | ||||||||||||||||
Marie Bouzková | 6 | 7 | |||||||||||||||||
Q | Caroline Dolehide | 6 | 7 | ||||||||||||||||
4 | Tornado Alicia Black | 3 | 5 | ||||||||||||||||
Q | Caroline Dolehide | 3 | 1 | ||||||||||||||||
Marie Bouzková | 6 | 6 | |||||||||||||||||
11 | Anna Kalinska | 2 | 2 | ||||||||||||||||
Marie Bouzková | 6 | 6 |
Gra podwójna chłopców
Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | |||||||||||||||||
Viktor Durasovic Nicolae Frunză | 7 | 6 | |||||||||||||||||
5 | Taylor Fritz Tim van Rijthoven | 5 | 4 | ||||||||||||||||
Viktor Durasovic Nicolae Frunză | 4 | 3 | |||||||||||||||||
Raphael Matos João Menezes | 6 | 6 | |||||||||||||||||
Raphael Matos João Menezes | 4 | 7 | 13 | ||||||||||||||||
8 | Lee Duck-hee Marc Polmans | 6 | 5 | 11 | |||||||||||||||
Raphael Matos João Menezes | 3 | 66 | |||||||||||||||||
6 | Omar Jasika Naoki Nakagawa | 6 | 7 | ||||||||||||||||
Filippo Baldi Lucas Miedler | 6 | 6 | |||||||||||||||||
Chung Yun-seong Hong Seong-chan | 3 | 4 | |||||||||||||||||
Filippo Baldi Lucas Miedler | 6 | 1 | 11 | ||||||||||||||||
6 | Omar Jasika Naoki Nakagawa | 2 | 6 | 13 | |||||||||||||||
6 | Omar Jasika Naoki Nakagawa | 6 | 1 | 10 | |||||||||||||||
2 | Orlando Luz Marcelo Zormann | 3 | 6 | 8 |
Gra podwójna dziewcząt
Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | |||||||||||||||||
1 | Catherine Bellis Markéta Vondroušová | w/o | |||||||||||||||||
7 | Viktória Kužmová Kristína Schmiedlová | ||||||||||||||||||
7 | Viktória Kužmová Kristína Schmiedlová | 3 | 1 | ||||||||||||||||
6 | İpek Soylu Jil Teichmann | 6 | 6 | ||||||||||||||||
Tami Grende Luisa Stefani | 2 | 5 | |||||||||||||||||
6 | İpek Soylu Jil Teichmann | 6 | 7 | ||||||||||||||||
6 | İpek Soylu Jil Teichmann | 5 | 6 | 10 | |||||||||||||||
Wiera Łapko Tereza Mihalíková | 7 | 2 | 7 | ||||||||||||||||
Maia Lumsden Fanny Stollár | |||||||||||||||||||
4 | Olga Fridman Jeļena Ostapenko | w/o | |||||||||||||||||
Maia Lumsden Fanny Stollár | 3 | 3 | |||||||||||||||||
Wiera Łapko Tereza Mihalíková | 6 | 6 | |||||||||||||||||
Wiera Łapko Tereza Mihalíková | 6 | 3 | 10 | ||||||||||||||||
Freya Christie Katie Swan | 4 | 6 | 4 |
Turnieje zawodników na wózkach
Gra pojedyncza mężczyzn na wózkach
Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | |||||||||||||||||
1 | Shingo Kunieda | 6 | 6 | ||||||||||||||||
Michaël Jeremiasz | 1 | 1 | |||||||||||||||||
1 | Shingo Kunieda | 7 | 7 | ||||||||||||||||
Nicolas Peifer | 5 | 65 | |||||||||||||||||
Nicolas Peifer | 2 | 6 | 6 | ||||||||||||||||
Maikel Scheffers | 6 | 1 | 1 | ||||||||||||||||
1 | Shingo Kunieda | 7 | 6 | ||||||||||||||||
Gustavo Fernández | 60 | 4 | |||||||||||||||||
Gustavo Fernández | 6 | 3 | 6 | ||||||||||||||||
Gordon Reid | 4 | 6 | 3 | ||||||||||||||||
Gustavo Fernández | 7 | 6 | |||||||||||||||||
2 | Stéphane Houdet | 61 | 1 | ||||||||||||||||
Joachim Gerard | 6 | 65 | 5 | ||||||||||||||||
2 | Stéphane Houdet | 3 | 7 | 7 |
Gra pojedyncza kobiet na wózkach
Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | |||||||||||||||||
1 | Yui Kamiji | 6 | 6 | ||||||||||||||||
Sharon Walraven | 1 | 3 | |||||||||||||||||
1 | Yui Kamiji | 3 | 6 | 6 | |||||||||||||||
Jiske Griffioen | 6 | 2 | 3 | ||||||||||||||||
Jiske Griffioen | 6 | 6 | |||||||||||||||||
Sabine Ellerbrock | 1 | 1 | |||||||||||||||||
1 | Yui Kamiji | 6 | 6 | ||||||||||||||||
2 | Aniek Van Koot | 3 | 3 | ||||||||||||||||
Marjolein Buis | 6 | 6 | |||||||||||||||||
Jordanne Whiley | 1 | 4 | |||||||||||||||||
Marjolein Buis | 1 | 3 | |||||||||||||||||
2 | Aniek Van Koot | 6 | 6 | ||||||||||||||||
Kgothatso Montjane | 2 | 0 | |||||||||||||||||
2 | Aniek Van Koot | 6 | 6 |
Gra pojedyncza na quadach
Finał | ||||||
David Wagner | 5 | 2 | ||||
Andrew Lapthorne | 7 | 6 |
Gra podwójna mężczyzn na wózkach
Półfinały | Finał | ||||||||||||
1 | Stéphane Houdet Shingo Kunieda | 6 | 6 | ||||||||||
Gustavo Fernández Joachim Gerard | 1 | 2 | 1 | Stéphane Houdet Shingo Kunieda | 6 | 2 | 7 | ||||||
Michaël Jeremiasz Nicolas Peifer | 4 | 6 | 4 | 2 | Gordon Reid Maikel Scheffers | 2 | 6 | 64 | |||||
2 | Gordon Reid Maikel Scheffers | 6 | 3 | 6 |
Gra podwójna kobiet na wózkach
Półfinały | Finał | ||||||||||||
1 | Yui Kamiji Jordanne Whiley | ||||||||||||
Sabine Ellerbrock Kgothatso Montjane | w/o | 1 | Yui Kamiji Jordanne Whiley | 6 | 3 | 6 | |||||||
Marjolein Buis Sharon Walraven | 0 | 3 | 2 | Jiske Griffioen Aniek van Koot | 4 | 6 | 3 | ||||||
2 | Jiske Griffioen Aniek van Koot | 6 | 6 |
Gra podwójna na quadach
Finał | ||||||
1 | Nicholas Taylor David Wagner | 6 | 7 | |||
2 | Andrew Lapthorne Lucas Sithole | 3 | 5 |
Turnieje legend
Turniej legend mężczyzn
Finał | ||||||
Pat Cash Todd Martin | 5 | 6 | 10 | |||
John McEnroe Patrick McEnroe | 7 | 3 | 8 |
Turniej legend kobiet
Finał | ||||||
Martina Navrátilová Jana Novotná | 6 | 6 | ||||
Tracy Austin Gigi Fernández | 4 | 4 |
Turniej pokazowy
Finał | ||||||
James Blake John McEnroe | 4 | 1 | ||||
Jim Courier Mats Wilander | 1 | 1 |
Rezygnacje
Z udziału w zawodach zrezygnowali następujący zawodnicy:
- Rafael Nadal[2]
- Juan Martín del Potro[3]
- Ołeksandr Dołhopołow[4]
- Nicolás Almagro[4]
- Tommy Haas[5]
- Li Na[6]
Dzikie karty
Amerykańska federacja tenisowa przyznała dzikie karty zawodnikom, którzy nie uzyskali bezpośredniego awansu do turnieju głównego.
Gra pojedyncza mężczyzn[7] | Gra pojedyncza kobiet[7] |
Gra podwójna mężczyzn[8]
| Gra podwójna kobiet[9] | Gra mieszana[10] |
Kwalifikanci
Zawodnikom z miejsc niezapewniających bezpośredniego udziału w turnieju przysługuje prawo startu w kwalifikacjach, zarówno w singlu i deblu kobiet, jak i mężczyzn.
|
Obrońcy tytułów
Tabela prezentuje obrońców tytułu oraz mistrzów z roku 2014.
Konkurencja | Obrońcy tytułu | Mistrzowie 2014 |
gra pojedyncza mężczyzn | Rafael Nadal | Marin Čilić |
gra pojedyncza kobiet | Serena Williams | Serena Williams |
gra podwójna mężczyzn | Leander Paes Radek Štěpánek | Mike Bryan Bob Bryan |
gra podwójna kobiet | Andrea Hlaváčková Lucie Hradecká | Jekatierina Makarowa Jelena Wiesnina |
gra mieszana | Andrea Hlaváčková Maks Mirny | Sania Mirza Bruno Soares |
gra pojedyncza chłopców | Borna Ćorić | Omar Jasika |
gra pojedyncza dziewcząt | Ana Konjuh | Marie Bouzková |
gra podwójna chłopców | Kamil Majchrzak Martin Redlicki | Omar Jasika Naoki Nakagawa |
gra podwójna dziewcząt | Barbora Krejčíková Kateřina Siniaková | İpek Soylu Jil Teichmann |
gra pojedyncza mężczyzn na wózkach | Stéphane Houdet | Shingo Kunieda |
gra pojedyncza kobiet na wózkach | Aniek van Koot | Yui Kamiji |
gra pojedyncza na quadach | Lucas Sithole | Andrew Lapthorne |
gra podwójna mężczyzn na wózkach | Michaël Jeremiasz Maikel Scheffers | Stéphane Houdet Shingo Kunieda |
gra podwójna kobiet na wózkach | Jiske Griffioen Aniek van Koot | Yui Kamiji Jordanne Whiley |
gra podwójna na quadach | Nicholas Taylor David Wagner | Nicholas Taylor David Wagner |
turniej legend mężczyzn | John McEnroe Patrick McEnroe | Pat Cash Todd Martin |
turniej legend kobiet | Martina Navrátilová Rennae Stubbs | Martina Navrátilová Jana Novotná |
turniej pokazowy | Chris Evert Monica Seles | James Blake John McEnroe |
Porażki rozstawionych
Poniższe tabele prezentują porażki zawodników z rozstawieniem z podziałem na dzień zawodów, datę i rundę, w której tenisista odpadł.
Gra pojedyncza mężczyzn
Dzień | Data | Etap | Zwycięzca | Pokonany | Wynik |
1 | 25 sierpnia | 1 runda | Nick Kyrgios | Michaił Jużny (21) | 7:5, 7:6(4), 2:6, 7:6(1) |
Benoît Paire | Julien Benneteau (24) | 7:6(4), 5:7, 6:4, 4:6, 6:4 | |||
2 | 26 sierpnia | Borna Ćorić (Q) | Lukáš Rosol (29) | 6:4, 6:1, 6:2 | |
3 | 27 sierpnia | Tejmuraz Gabaszwili | Santiago Giraldo (27) | 6:3, 1:6, 7:6(6), 6:3 | |
2 runda | Blaž Kavčič | Jérémy Chardy (30) | 6:2, 7:6(6), 6:3 | ||
4 | 28 sierpnia | Sam Querrey | Guillermo García-López (28) | 6:3, 6:4, 6:4 | |
Andriej Kuzniecow | Fernando Verdasco (31) | 6:3, 4:6, 4:6, 7:5, 6:3 | |||
5 | 29 sierpnia | Dominic Thiem | Ernests Gulbis (11) | 4:6, 3:6, 6:4, 6:3, 6:3 | |
Adrian Mannarino | Fabio Fognini (15) | 6:3, 6:4, 6:1 | |||
Marcel Granollers | Ivo Karlović (25) | 7:6(6), 6:7(3), 7:6(5), 3:6, 6:4 | |||
David Goffin | João Sousa (32) | 6:4, 6:2, 6:0 | |||
6 | 30 sierpnia | 3 runda | Kei Nishikori (10) | Leonardo Mayer (23) | 6:4, 6:2, 6:3 |
Philipp Kohlschreiber (22) | John Isner (13) | 7:6(4), 4:6, 7:6(2), 7:6(4) | |||
7 | 31 sierpnia | Gilles Simon (26) | David Ferrer (4) | 6:3, 3:6, 6:1, 6:3 | |
Gaël Monfils (20) | Richard Gasquet (12) | 6:4, 6:2, 6:2 | |||
Marin Čilić (14) | Kevin Anderson (18) | 6:3, 3:6, 6:3, 6:4 | |||
Dominic Thiem | Feliciano López (19) | 6:4, 6:2, 6:3 | |||
8 | 1 września | 4 runda | Kei Nishikori (10) | Milos Raonic (5) | 4:6, 7:6(4), 6:7(6), 7:5, 6:4 |
Andy Murray (8) | Jo-Wilfried Tsonga (9) | 7:5, 7:5, 6:4 | |||
Stan Wawrinka (3) | Tommy Robredo (16) | 7:5, 4:6, 7:6(7), 6:2 | |||
Novak Đoković (1) | Philipp Kohlschreiber (22) | 6:1, 7:5, 6:4 | |||
9 | 2 września | Gaël Monfils (20) | Grigor Dimitrow (7) | 7:5, 7:6(6), 7:5 | |
Roger Federer (2) | Roberto Bautista-Agut (17) | 6:4, 6:3, 6:2 | |||
Marin Čilić (14) | Gilles Simon (26) | 5:7, 7:6(3), 6:4, 3:6, 6:3 | |||
10 | 3 września | Ćwierćfinał | Kei Nishikori (10) | Stanislas Wawrinka (3) | 3:6, 7:5, 7:6(7), 6:7(5), 6:4 |
Novak Đoković (1) | Andy Murray (8) | 7:6(1), 6:7(1), 6:2, 6:4 | |||
11 | 4 września | Marin Čilić (14) | Tomáš Berdych (6) | 6:2, 6:4, 7:6(4) | |
Roger Federer (2) | Gaël Monfils (20) | 4:6, 3:6, 6:4, 7:5, 6:2 | |||
13 | 6 września | Półfinał | Kei Nishikori (10) | Novak Đoković (1) | 6:4, 1:6, 7:6(4), 6:3 |
Marin Čilić (14) | Roger Federer (2) | 6:3, 6:4, 6:4 | |||
15 | 8 września | Finał | Marin Čilić (14) | Kei Nishikori (10) | 6:3, 6:3, 6:3 |
Gra pojedyncza kobiet
Gra podwójna mężczyzn
Gra podwójna kobiet
Gra mieszana
Dzień | Data | Etap | Zwycięzcy | Pokonani | Wynik |
3 | 27 sierpnia | 1 runda | Chan Yung-jan Ross Hutchins | Kristina Mladenovic Daniel Nestor (4) | 7:6(5), 3:6, 10–5 |
4 | 28 sierpnia | Christina McHale Stefan Kozlov (WC) | Julia Görges Nenad Zimonjić (7) | 7:5, 2:6, 12–10 | |
5 | 29 sierpnia | Anastasija Rodionowa Robert Farah | Raquel Kops-Jones Juan Sebastián Cabal (8) | 4:6, 6:3, 10–5 | |
Chan Hao-ching Maks Mirny | Lucie Hradecká Horia Tecău (5) | 6:3, 6:3 | |||
7 | 31 sierpnia | 2 runda | Taylor Townsend Donald Young (WC) | Andrea Hlaváčková Alexander Peya (2) | 6:3, 6:3 |
8 | 1 września | Ćwierćfinał | Abigail Spears Santiago González | Cara Black Leander Paes (3) | 6:4, 4:6, 10–8 |
Sania Mirza Bruno Soares (1) | Katarina Srebotnik Rohan Bopanna (6) | 7:5, 2:6, 10–5 |
Przypisy
- ↑ Prize money (ang.). usopen.org. [dostęp 2014-08-21].
- ↑ Rafael Nadal nie zagra w US Open! (pol.). sportowefakty.pl. [dostęp 2014-08-18].
- ↑ US Open: Wycofał się Del Potro, Nadal nie podjął jeszcze decyzji (pol.). przegladsportowy.pl. [dostęp 2014-08-16]. [zarchiwizowane z tego adresu (2014-08-21)].
- ↑ a b Almagro i Dołgopołow nie zagrają w US Open (pol.). tenisplus.pl. [dostęp 2014-07-20]. [zarchiwizowane z tego adresu (2014-08-21)].
- ↑ Marcos Baghdatis in main Open draw (ang.). espn.go.com. [dostęp 2014-07-30].
- ↑ Na Li zrezygnowała ze startu w US Open! (pol.). sportowefakty.pl. [dostęp 2014-07-31].
- ↑ a b Organizatorzy US Open przyznali dzikie karty do turnieju singla mężczyzn i kobiet (pol.). sportowefakty.pl. [dostęp 2014-08-15].
- ↑ Men's Doubles Wild Cards (ang.). usta.com. [dostęp 2014-08-26].
- ↑ Women's Doubles Wild Cards (ang.). usta.com. [dostęp 2014-08-26].
- ↑ Mixed Doubles Wild Cards (ang.). usta.com. [dostęp 2014-08-26].
Media użyte na tej stronie
The flag of Navassa Island is simply the United States flag. It does not have a "local" flag or "unofficial" flag; it is an uninhabited island. The version with a profile view was based on Flags of the World and as a fictional design has no status warranting a place on any Wiki. It was made up by a random person with no connection to the island, it has never flown on the island, and it has never received any sort of recognition or validation by any authority. The person quoted on that page has no authority to bestow a flag, "unofficial" or otherwise, on the island.
Łatwo można dodać ramkę naokoło tej grafiki
The Flag of India. The colours are saffron, white and green. The navy blue wheel in the center of the flag has a diameter approximately the width of the white band and is called Ashoka's Dharma Chakra, with 24 spokes (after Ashoka, the Great). Each spoke depicts one hour of the day, portraying the prevalence of righteousness all 24 hours of it.
Autor: https://phabricator.wikimedia.org/diffusion/GOJU/browse/master/AUTHORS.txt, Licencja: MIT
An icon from the OOjs UI MediaWiki lib.
Autor: https://phabricator.wikimedia.org/diffusion/GOJU/browse/master/AUTHORS.txt, Licencja: MIT
An icon from the OOjs UI MediaWiki lib.
Autor: Pedro A. Gracia Fajardo, escudo de Manual de Imagen Institucional de la Administración General del Estado, Licencja: CC0
Flaga Hiszpanii
Chinese Taipei Olympic Flag. According to the official website of Chinese Taipei Olympic Committee, Blue Sky(circle) & White Sun(triangles) above the Olympic rings is neither the National Emblem of the Republic of China, nor the Party Emblem of Kuomintang (KMT), but a design in between, where the triangles do not extend to the edge of the blue circle, as registered at International Olympic Committee in 1981 and digitally rendered in 2013. Besides, the blue outline of the five-petaled plum blossom is broader than the red one. Moreover, the CMYK code of the blue one and the Blue Sky & White Sun is "C100-M100-Y0-K0", and different from the Olympic rings (C100-M25-Y0-K0). Note that it's the only version recognized by IOC.
bendera Indonesia
Flag of Portugal, created by Columbano Bordalo Pinheiro (1857-1929), officially adopted by Portuguese government in June 30th 1911 (in use since about November 1910). Color shades matching the RGB values officially reccomended here. (PMS values should be used for direct ink or textile; CMYK for 4-color offset printing on paper; this is an image for screen display, RGB should be used.)
Flag of New Zealand. Specification: http://www.mch.govt.nz/nzflag/description.html , quoting New Zealand Gazette, 27 June 1902.