LataReprezentacjaWyst.Gole
1944–1952 Urugwaj14(0)

Ubire (Uribe) Durán - piłkarz urugwajski, pomocnik.

Durán w 1942 roku grał w drużynie klubu CA Cerro, a w 1944 roku był już graczem klubu Rampla Juniors[1].

Jako piłkarz klubu Rampla Juniors wziął udział w turnieju Copa América 1946, gdzie Urugwaj zajął czwarte miejsce. Durán zagrał w czterech meczach - z Chile, Boliwią (tylko w pierwszej połowie - w przerwie zmienił go Alcides Mañay), Argentyną (w 73 minucie zmienił Obdulio Varelę) i Paragwajem (tylko w drugiej połowie - w przerwie zmienił Obdulio Varelę).

W 1950 roku razem z klubem Rampla Juniors wygrał turniej Copa Competencia. Zaliczany jest do najwybitniejszych graczy w historii klubu Rampla Juniors[2].

Durán grał także w argentyńskich klubach CA Lanús i CA Huracán - łącznie rozegrał w lidze argentyńskiej 53 mecze i zdobył 1 bramkę.

Durán od 14 maja 1944 roku do 16 kwietnia 1952 roku rozegrał w reprezentacji Urugwaju 14 meczów i nie zdobył żadnej bramki[3].

Bibliografia

• Tomasz Wołek, Encyklopedia piłkarska FUJI: Copa America. Historia mistrzostw Ameryki Południowej 1910-1995, Wydawnictwo GiA, Katowice 1995, ISBN 83-902751-2-0, str. 76-77

1. A.U.F. Página oficial de la Segunda División, www.futbolvida.com.uy [dostęp 2017-11-27] [zarchiwizowane z adresu 2012-05-06].
  2. Rampla Juniors se fue, pero promete volver - Noticias Uruguay LARED21, www.larepublica.com.uy [dostęp 2017-11-27] [zarchiwizowane z adresu 2012-09-06] (hiszp.).