VIVA World Cup 2010
| |||
Szczegóły | |||
Termin | |||
---|---|---|---|
Liczba meczów | 11 | ||
Liczba stadionów | 2 (w 2 miejscowościach) | ||
Liczba bramek | 31 | ||
Zwycięzca | Padania | ||
Król strzelców | Hydar Qaraman (5) |
VIVA World Cup 2010 - czwarte w historii rozgrywki o puchar Nelsona Mandeli. Turniej został zorganizowany przez Gozo (Malta).
Format rozgrywek
W turnieju wzięło udział 6 drużyn:
- Padania (Obrońca tytułu)
- Oksytania
- Iracki Kurdystan
- Prowansja
- Gozo (Gospodarz)
- reprezentacja Obojga Sycylii (Debiutant)
Drużyny zostały podzielone na dwie trójzespołowe grupy, z których dwie najlepsze drużyny zagrają w półfinałach o pozycje medalowe, natomiast drużyny z 3 miejsc rozegrają mecz o miejsca 5/6.
Stadiony
Miasto | Stadion | Pojemność | Mecze |
---|---|---|---|
Xewkija | Gozo Stadium | 4 000 | Grupa A (3), Półfinał, Mecz o 5 miejsce, Finał |
Sannat | Sannat Ground | 1 500 | Grupa B (3), Półfinał, Mecz o 3 miejsce |
Składy
Faza grupowa
Grupa A
Zespół | Pkt | M | W | R | P | Br+ | Br- | +/- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Padania | 6 | 2 | 2 | 0 | 0 | 3 | 1 | +2 |
Oksytania | 3 | 2 | 1 | 0 | 1 | 5 | 1 | +4 |
Gozo | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 1 | 7 | -6 |
31 maja 2010 20:15 | Gozo John Camilleri 40' | 1 : 2 1 : 1 | Padania 7' Mauro Nannini 83' Matteo Prandelli | Gozo Stadium, Xewkija Sędzia: Per-Anders Blind 1 Asystent: Karim Azad Hatim 2 Asystent: Lawrence Azzopardi Techniczny: Antonio Guido |
Gozo: M. Grima, J. Cefai, F. Apap, A. Simoncic (M. Azzopardi), D. Bogdanovic, C. Camilleri, J.P. Grima (D. Farrugia), J. Camilleri (M. Cordina), I. Adesina (J. Portelli), M. Stojanovic, A. Williams
Padania: M. Pedersoli, L. Taddeo, S. Tignonsini, L. Mosti, M. Rostirolla (A. Rota), F. Calandrelli, R. Cortinotis (A. Casse), M. Bertoni, V. Chiarotto (F. Valtolina), A.G. Motta (E. Pedersoli), M. S. Nannini (M. Prandelli)
1 czerwca 2010 19:30 | Oksytania | 0 : 1 0 : 0 | Padania 65' Simone Ghezzi | Gozo Stadium, Xewkija Sędzia: Karim Azad Hatim 1 Asystent: Joe Bajada 2 Asystent: Eucharist Portelli Techniczny: Claudio Guida |
Oksytania: J. Leban, A. Bachmann, M. Ballue (K. Foussereau), A. Beaure, S. Hernandez, N. Cayetano, J. Amiel (G. Soro), W. Alquier, B. Massare, J. Cantier (S. Taillan), N. De Sachy (E. Gamet)
Padania: A. Paoletti, E. Pedersoli, S. Baronchelli, S. Tignonsini, F. Calandrelli, S. Gervasoni (L. Mosti), A. Rota, M. Ravetto (S. Ghezzi), V. Chiarotto (F. Valtolina), A. Casse (M. Ganz), M. Prandelli (R. Cortinovis)
2 czerwca 2010 19:30 | Gozo | 0 : 5 0 : 2 | Oksytania | Gozo Stadium, Xewkija Sędzia: Per Ander Blind 1 Asystent: Luciano Casnati 2 Asystent: Karim Azad Hatim Techniczny: Claudio Guida |
Gozo: M. Grima (F. Vella), F. Apap (B. Meilak), M. Azzopardi, A. Simoncic, C. Camilleri, P. Buttigieg (D. Farrugia), J. Camilleri (R. Buttigieg), J. Portelli, I. Adesina (M. Cordina), M. Stojanovic, A. Williams
Oksytania: J. Leban (R. Veliat), B. Naumceuski, R. Danyach, M. Ballue (B. Massare), K. Feussereau, N. Cayetano (W. Alquier), C. Mouysset, S. Taillan (J. Cantier), B. Bastier, E. Gamet (J. Amiel), G. Soro.
Grupa B
Zespół | Pkt | M | W | R | P | Br+ | Br- | +/- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Iracki Kurdystan | 6 | 2 | 2 | 0 | 0 | 7 | 3 | +4 |
reprezentacja Obojga Sycylii | 3 | 2 | 1 | 0 | 1 | 2 | 4 | -2 |
Prowansja | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 2 | 4 | -2 |
31 maja 2010 17:30 | Iracki Kurdystan Shkar Mushin 21' Hydar Qaraman 51', 55' Karzan Abdullah 83' | 4 : 1 1 : 0 | reprezentacja Obojga Sycylii 67' Pietro Cappuccilli | Sannat Ground, Sannat Sędzia: Aaron Refalo 1 Asystent: Joe Bajada 2 Asystent: Eucharist Portelli Techniczny: Georgi Radu |
Iracki Kurdystan: D.H. Hamed, H. Hamakhan, S. Haseebweli, A. Schakormirdan, H. Seyamnd, N.Y. Shukri (A. Aziztahir), B. Abdulkarim (H. Noorduldeen), D. Rahman, S. Muhsin (K. Mohammed), H. Qaraman (P. Abdulradha), A. Ayad (K. Abdullah)
reprezentacja Obojga Sycylii: R. Izzo, M. Capezzuto, G. Baghara, G.L. Espositio, V. Basso (R. Di Giacomo), D. Macari, A. De Luca, M. Altieri (P. Cappuccilli), E. Velardi, B. Rea, A. Bonavolonta (E. Lepre)
1 czerwca 2010 17:30 | Prowansja | 0 : 1 0 : 1 | reprezentacja Obojga Sycylii 5' (k) Pietro Cappuccilli | Sannat Ground, Sannat Sędzia: Luciano Casnati 1 Asystent: Antonio Guida 2 Asystent: Per-Anders Blind Techniczny: Mario Mazzoleni |
Prowansja: D. Larsonnier, T. Gossot (J. Perrin), S. Tognarelli, Y. Attar, K. Bouaqoua (B. Benattar), Y. Liset, N. Guendouz, O. Naffati (J. Fiala), N. Ramdane, B. Borchesi (S. Juan), C. Benchaa (J. Zeroual)
reprezentacja Obojga Sycylii: R. Izzo, M. Capezzuto, G. Baghara (M. Zamparelli), G.L. Espositio, D. Macari (E. Lepre), V. Basso (F. Balestra), A. De Luca, E. Velardi, B. Rea (A. Bonavolonta), P. Cappuccilli, R. De Giacomo
2 czerwca 2010 17:30 | Iracki Kurdystan Hydar Qaraman 31', 90+5' Deyar Rahman 35' | 3 : 2 2 : 2 | Prowansja 19', 39' Bruno Borghesi | Sannat Ground, Sannat Sędzia: Antonio Guida 1 Asystent: Aaron Fenech 2 Asystent: Joe Bajada Techniczny: Mario Mazzoleni |
Iracki Kurdystan: A. Othman, H. Qaraman, B. Abdulkarim (S. Haseeb), P. Abdulradha (S. Aziz), H. Seyamand, F. Haidar, S. Muhsin (H. Nooruldeen), A. Aziz (N. Shukri), K. Abdullah (A. Ayad), M. Hamakhan, D. Rahman
Prowansja: D. Larsonnier, S. Tognarelli, B. Benattar, Y. Liset (J. Perrin), N. Guendouz, N. Ramdane (S. Juan), B. Borghesi, J. Fiala, C. Benchaa, K. Bourqoua, T. Gossot
Faza finałowa
Półfinały
4 czerwca 2010 17:30 | Padania | 2 : 0 0 : 0 | reprezentacja Obojga Sycylii | Gozo Stadium, Xewkija Sędzia: Hatim Karim Azad Asystent 1: Luciano Casnati Asystent 2: Aaron Fenech Techniczny: Joe Bajada |
Padania: M. Pedersoli, E. Pedersoli, S. Tignionsini, M. Bertoni, L. Taddeo, R. Cortinovis (A. Casse), L. Mosti (M. Rostirolla), V. Chiarotto (M. Ganz), A.G. Motta, M.S. Nannini (M. Prandelli), S. Ghezzi (A. Rota)
rep. Obojga Sycylii: R. Izzo, F. Maresca (M. Zamparelli), A. Valerio, G.L. Esposito, M. Capezzuto, D. Macari (M. Altieri), E. Velardi, A. Deluca (B. Rea), A. Bonavolonta (F. Balestra), P. Cappuccilli, R. Di Giacomo
4 czerwca 2010 19:30 | Iracki Kurdystan Hydar Qamaran 71' Karzan Mohammed 82' | 2 : 1 1 : 1 | Oksytania 37' Eric Gamet | Gozo Stadium, Xewkija Sędzia: Antonio Guida Asystent 1: Joe Bajada Asystent 2: Per-Anders Blind Techniczny: Mario Mazzoleni |
Iracki Kurdystan: D. Hamed, M. Hamakhan, S. Haseeb, A. Schakor, H. Seyamand, B. Abdulkarim, N. Shukri (A. Aziz), D. Rahman (F. Haidar), S. Muhsin (H. Nooruldeen), H. Qarman, A. Ayad (K. Mohammed)
Oksytania: J. Leban, B. Naumceuski (A. Backmann), M. Ballue, A. Beaure, G. Hernandez, N. Cayetano, W. Alquier, J. Amiel, S. Taillan (B. Massare), G. Soro, E. Gamet
O 5 miejsce
4 czerwca 2010 15:30 | Gozo Rodney Buttigieg 59' John Camilleri 89' | 2 : 1 0 : 1 | Prowansja 19' Stephane Juan | Sannat Ground, Sannat Sędzia: Aaron Fenech Asystent 1: Eucharist Portelli Asystent 2: Per-Anders Blind Techniczny: Gheorghie Radu |
Gozo: M. Grima, J. Cefai, F. Apap, A. Portelli (A. Simoncic), M. Cordina (I. Adesina), R. Buttigieg, J. Camilleri, J. Portelli, S. Bajada, M. Stojanovic, A. Williams
Prowansja: T. Gossot, S. Tognarelli (T. Rarcade), B. Benattar, Y. Attar, J. Perrin (K. Bourqoua), N. Guendouz (Y. Liset), S. Juan, B. Borghesi (N. Ramdane), J, Zeroual, J. Fiala, C. Benchaa
O 3 miejsce
5 czerwca 2010 14:00 | Oksytania Sebastien Taillan 28' Eric Gamet 90+3' | 2 : 0 | reprezentacja Obojga Sycylii | Sannat Ground, Sannat Sędzia: Luciano Casnati Asystent 1: Vincent Cassar Asystent 2: Lawrence Azzopardi Techniczny: Gheorghi Radu |
Oksytania: R. Veziat, A. Bachmann, R. Danyach (G. Soro), K. Foussereau, C. Mouysset, N. Cayetano, B. Massare, J. Cantier, B. Bastier, S. Taillan (G. Hernandez), N. Desachy (E. Gamet)
rep. Obojga Sycylii: D. Fiorenzano, G. Baghara, A. Paracolli, F. Maresca (A. Valerio), A. De Luca (A. Bonavolonta), D. Macari (B. Rea), V. Basso, E. Velardi, F. Balestra, P. Cappuccilli, E. Lepre
Finał
5 czerwca 2010 18:00 | Padania Luca Mosti 24' | 1 : 0 | Iracki Kurdystan | Gozo Stadium, Xewkija Sędzia: Mario Mazzoleni Asystent 1: Luciano Casnati Asystent 2: Azhad Hatim Karim Techniczny: Joe Bajada |
Padania: M. Pedersoli, E. Pedersoli, S. Beronchelli, S. Tignonsini, F. Calandrelli, A.G. Motta, L. Mosti, V. Chiarotto, A. Casse, M.S. Nannini, M. Prandelli
Kurdystan: D. Hamed, M. Hamakhan, A. Schakor, H. Seyamand, A. Ayad, A. Qaraman, B. Abdulkarim, D. Rahman, F. Haidar, A. Aziz, H. Nooruldeen
Końcowa klasyfikacja
lp | zespół | M | Z | R | P | B+ | B- | +/- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Padania | 4 | 4 | 0 | 0 | 6 | 1 | +5 | |
Iracki Kurdystan | 4 | 3 | 0 | 1 | 9 | 5 | +4 | |
Oksytania | 4 | 2 | 0 | 2 | 8 | 3 | +5 | |
4 | Reprezentacja Obojga Sycylii | 4 | 1 | 0 | 3 | 2 | 8 | -6 |
5 | Gozo | 3 | 1 | 0 | 2 | 3 | 8 | -5 |
6 | Prowansja | 3 | 0 | 0 | 3 | 3 | 6 | -3 |
Bibliografia
- arogeraldes.blogspot.com
- roonba.20.forumer.com. roonba.20.forumer.com. [zarchiwizowane z tego adresu (2010-05-01)].
- vivaworldcup.info. vivaworldcup.info. [zarchiwizowane z tego adresu (2007-02-12)].
- maltafootball.com
Media użyte na tej stronie
Pictograms of Olympic sports - Football. This is unofficial sample picture. Images of official Olympic pictograms for 1948 Summer Olympics and all Summer Olympics since 1964 can be found in corresponding Official Reports.
Autor: https://phabricator.wikimedia.org/diffusion/GOJU/browse/master/AUTHORS.txt, Licencja: MIT
An icon from the OOjs UI MediaWiki lib.
Autor: https://phabricator.wikimedia.org/diffusion/GOJU/browse/master/AUTHORS.txt, Licencja: MIT
An icon from the OOjs UI MediaWiki lib.
Flag of Occitania
Autor: Derived from image:soccer ball.svg, this version made by User:Ed g2s., Licencja: CC0
A soccer ball with shade.
Autor: Patricia.fidi, Licencja: CC0
Flag of the region Provence in France
Autor: Sannita, Licencja: CC BY 3.0
Flag of Gozo (vectorialization of a .png image made by User:S.Azzopardi).
Flag of Occitània
Łatwo można dodać ramkę naokoło tej grafiki