2010–2016Korona Kielce176(6)
2016–Bruk-Bet Termalica Nieciecza132(7)
2008–2009 Bośnia i Hercegowina3(0)
  1. Aktualne na: 5 czerwca 2021.

Vlastimir Jovanović (ur. 3 kwietnia 1985 w Doboju) – bośniacki piłkarz występujący na pozycji defensywnego pomocnika w klubie Bruk-Bet Termalica Nieciecza, reprezentant kraju.

Vlastimir Jovanović rozpoczynał piłkarską karierę w FK Sloga Doboj, w którym występował w sezonie 2005/2006. W 2006 roku został piłkarzem FK Slavija Sarajewo. Barwy tego klubu reprezentował przez następne cztery lata i był jego podstawowym zawodnikiem; strzelił także sześć goli w Premijer liga. Wraz z bośniackim zespołem występował ponadto w rozgrywkach Pucharu Intertoto (cztery mecze i jedna bramka)[1]. W lipcu 2009 roku związał się umową z tureckim Vestel Manisaspor, lecz nie rozegrał w nim żadnego spotkania i szybko wrócił do FK Slavija[2][3]. 22 lipca 2010 roku podpisał trzyletni kontrakt z Koroną Kielce[4]. Zadebiutował w niej 7 sierpnia tego roku w zremisowanym meczu z Zagłębiem Lubin (1:1). W sezonie 2010/2011 był podstawowym graczem kieleckiego klubu, zdobył także jednego gola – w przegranym pojedynku z Lechią Gdańsk[5].

Reprezentacja

W reprezentacji Bośni i Hercegowiny Jovanović zadebiutował 30 stycznia 2008 roku w przegranym spotkaniu z Japonią (0:3), które odbyło się w Tokio. Zagrał w nim od pierwszych minut, a po przerwie został zastąpiony przez Amera Jugo[6]. W czerwcu 2008 roku wystąpił w pojedynku z Azerbejdżanem, a rok później w meczu z Uzbekistanem[7].

1. Vlastimir Jovanović (ang.). uefa.com. [dostęp 2012-01-17].
  2. Jovanović Manisaspor’da! (tur.). htspor.com. [dostęp 2012-01-17]. [zarchiwizowane z tego adresu (2009-07-04)].
  3. Vlastimir Jovanović, Manisaspor’da (tur.). timeturk.com. [dostęp 2012-01-17].
  4. Vlastimir Jovanović piłkarzem Korony (pol.). 90minut.pl. [dostęp 2012-01-17].
  5. Vlastimir Jovanović → Sezon 2010/2011 (pol.). 90minut.pl. [dostęp 2012-01-17].
  6. Japan - BiH 3:0 (bośn.). nfsbih.net. [dostęp 2012-01-17]. [zarchiwizowane z tego adresu (2011-01-01)].
  7. Vlastimir Jovanović (ang.). eu-football.info. [dostęp 2012-01-17].

Autor: Zbigniew Luchciński / ksppolonia.pl, Licencja: CC BY 2.0
Euzebiusz Smolarek (right) of Polonia Warszawa versus Vlastimir Jovanović (left) of Korona Kielce during an Ekstraklasa match