Włochy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1956
Kod MKOl | ITA | |||||
---|---|---|---|---|---|---|
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1956 Melbourne/Stockholm | ||||||
Chorąży | ||||||
Liczba zawodników | 129 w 13 dyscyplinach | |||||
|
Włochy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1956 reprezentowało 129 sportowców: 114 mężczyzn i 15 kobiet. Był to dwunasty start reprezentacji Włoch na letnich igrzyskach olimpijskich.
Zdobyte medale
Medal | Zawodnik | Dyscyplina | Konkurencja | Rezultat |
---|---|---|---|---|
Złoto | Ercole Baldini | Kolarstwo szosowe | wyścig ze startu wspólnego | 5:21:17 |
Złoto | Leandro Faggin Valentino Gasparella Antonio Domenicali Franco Gandini | Kolarstwo torowe | wyścig drużynowy na dochodzenie | 4:37,4 |
Złoto | Leandro Faggin | Kolarstwo torowe | wyścig na 1 km | 1:09,8 |
Złoto | Galliano Rossini | Strzelectwo | trap | 195 pkt |
Złoto | Carlo Pavesi | Szermierka | szpada indywidualnie mężczyzn | |
Złoto | Edoardo Mangiarotti Giuseppe Delfino Carlo Pavesi Franco Bertinetti Giorgio Anglesio Alberto Pellegrino | Szermierka | szpada drużynowo mężczyzn | |
Złoto | Alberto Winkler Romano Sgheiz Angelo Vanzin Franco Trincavelli Ivo Stefanoni | Wioślarstwo | czwórka ze sternikiem mężczyzn | |
Złoto | Edoardo Mangiarotti Manlio Di Rosa Giancarlo Bergamini Antonio Spallino Luigi Carpaneda Vittorio Lucarelli | Szermierka | floret drużynowo mężczyzn | |
Srebro | Franco Nenci | Boks | waga lekkopółśrednia | W finałowej walce przegrał z reprezentantem ZSRR Wladimirem Jengibarianem |
Srebro | Raimondo D’Inzeo | Jeździectwo | skoki przez przeszkody indywidualnie | 8 pkt |
Srebro | Raimondo D’Inzeo Piero D’Inzeo Salvatore Oppes | Jeździectwo | skoki przez przeszkody drużynowo | 66,00 pkt |
Srebro | Guglielmo Pesenti | Kolarstwo torowe | sprint mężczyzn | |
Srebro | Giancarlo Bergamini | Szermierka | floret indywidualnie mężczyzn | |
Srebro | Giuseppe Delfino | Szermierka | szpada indywidualnie mężczyzn | |
Srebro | Ignazio Fabra | Zapasy | styl klasyczny waga musza mężczyzn | |
Srebro | Agostino Straulino Nicolò Rode | Żeglarstwo | klasa Star | 5649 pkt |
Brąz | Giacomo Bozzano | Boks | waga ciężka | W półfinale uległ reprezentantowi ZSRR Lwowi Muchinowi |
Brąz | Piero D’Inzeo | Jeździectwo | skoki przez przeszkody indywidualnie | 11,00 pkt |
Brąz | Giuseppe Ogna Cesare Pinarello | Kolarstwo torowe | tandemy | W wyścigu o brązowy medal pokonały duet brytyjski Thompson / Brotherton |
Brąz | Ermanno Pignatti | Podnoszenie ciężarów | waga średnia | 382,5 kg |
Brąz | Alberto Pigaiani | Podnoszenie ciężarów | waga ciężka | 452,5 kg |
Brąz | Alessandro Ciceri | Strzelectwo | trap | 188 pkt |
Brąz | Antonio Spallino | Szermierka | floret indywidualnie mężczyzn | |
Brąz | Edoardo Mangiarotti | Szermierka | szpada indywidualnie mężczyzn | |
Brąz | Adelmo Bulgarelli | Zapasy | styl klasyczny waga ciężka mężczyzn |
Skład kadry
Boks
Mężczyźni
Zawodnik | Konkurencja | 1/16 | 1/8 | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Miejsce | ||
Salvatore Burruni | -51 kg | BYE | Stolnikow P | NQ | 9. | ||
Mario Sitri | -54 kg | BYE | Rashid W | Gilroy P | NQ | 5. | |
Agostino Cossia | -57 kg | BYE | Safronow P | NQ | 9. | ||
Franco Nenci | -63,5 kg | Gul W | Roth W | Marcilla W | Dumitrescu W | Jengibarian P | |
Franco Scisciani | -71 kg | N/A | Legrand W | Torres | NQ | 5. | |
Giulio Rinaldi | -75 kg | N/A | Andersen W | Szatkow P | NQ | 5. | |
Ottavio Panunzi | -81 kg | N/A | Collins W | Negrea | NQ | 5. | |
Giacomo Bozzano | >81 kg | N/A | Koski W | Nitzschke P | Muchin P | NQ |
Gimnastyka
Kobiety
Zawodniczka | Wyniki | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wielobój indywidualnie | Ćwiczenia wolne | Ćwiczenia na poręczach | Ćwiczenia na równoważni | Skoki | Wielobój drużynowy | przybory drużynowo | ||||||||
Wynik | Pozycja | Wynik | Pozycja | Wynik | Pozycja | Wynik | Pozycja | Wynik | Pozycja | Wynik | Pozycja | Wynik | Pozycja | |
Miranda Cicognani | 71,600 | 28. | 18,166 | 22. | 17,866 | 33. | 17,133 | 47. | 18,433 | 10. | 428,654 | 7. | 72,800 | 8. |
Luciana Reali | 70,933 | 37. | 17,466 | '56. | 17,866 | 33. | 17,400 | 41. | 18,200 | 20. | ||||
Rosella Cicognani | 70,766 | 42. | 17,866 | 39. | 17,433 | 43. | 17,433 | 39. | 18,033 | 32. | ||||
Elisa Calsi | 70,733 | 43. | 17,566 | 52. | 17,700 | 38. | 17,933 | 24. | 17,533 | 53. | ||||
Elena Lagorara | 70,700 | 44. | 17,666 | 51. | 17,433 | 43. | 17,300 | 44. | 18,300 | 12. | ||||
Luciana Lagorara | 69,700 | 50. | 17,533 | 53. | 17,100 | 50. | 17,133 | 47. | 17,933 | 39. |
Jeździectwo
Zawodnik | Koń | Konkurencja | Ujeżdżenie | Cross country | Skoki | Razem | Pozycja |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Giancarlo Gutierrez | Wiston | WKKW indywidualnie | -138,80 | 12,37 | -10,00 | -136,43 | 7. |
Adriano Capuzzo | Tuft of Heather | - 145,60 | 26,19 | -20,00 | -139,41 | 9. | |
Giuseppe Molinari | Uccello | -124,40 | -270,90 | -20,00 | -415,30 | 32. | |
Giancarlo Gutierrez Adriano Capuzzo Giuseppe Molinari | jak wyżej | WKKW drużynowo | -408,80 | -252,34 | -50,00 | -691,14 | 5. |
Zawodnik | Koń | Konkurencja | Runda 1 | Runda 2 | Łącznie | Pozycja | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Kary | Miejsce | Kary | Miejsce | |||||
Raimondo D’Inzeo | Merano | skoki indywidualnie | 8 | 3. | 0 | 1. | 8 | |
Piero D’Inzeo | Uruguay | 8,00 | 3. | 3,00 | 4. | 11,00 | ||
Salvatore Oppes | Pagoro | 23,00 | 26. | 24,00 | 26. | 47,00 | 24. | |
Raimondo D’Inzeo Piero D’Inzeo Salvatore Oppes | jak wyżej | skoki drużynowo | 39,00 | 3. | 27,00 | 2. | 66,00 |
Kolarstwo
Kolarstwo szosowe
Zawodnik | Konkurencja | Czas | Pozycja |
---|---|---|---|
Ercole Baldini | wyścig ze startu wspólnego (m) | 5:21:17 | |
Arnaldo Pambianco | 5:23:40 | 7. | |
Dino Bruni | 5:27:28 | 28. | |
Aurelio Cestari | 5:34:20 | 34. | |
Ercole Baldini Arnaldo Pambianco Dino Bruni Aurelio Cestari | jazda drużynowa na czas (m) | 36 pkt | 4. |
Kolarstwo torowe
Zawodnik | Konkurencja | Runda 1 | Repasaż | 1/8 finału | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał/3.miejsce | Pozycja |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Czas | Przeciwnik Czas | Przeciwnik Czas | Przeciwnik Czas | Przeciwnik Czas | Przeciwnik Czas | |||
Guglielmo Pesenti | sprint | Masanés Markus 11,60 | N/A | Fouček | Ploog | Rousseau | ||
Cesare Pinarello Giuseppe Ogna | tandemy | Thompson Brotherton 10,8 | N/A | Ferguson Rossi 10,8 | Marchant Browne 10,8 | Thompson Brotherton 10,8 |
Zawodnik | Konkurencja | Czas | Pozycja |
---|---|---|---|
Leandro Faggin | wyścig na 1 km | 1:09,80 |
Zawodnik | Konkurencja | Eliminacje | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | Pozycja | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik | Czas | Przeciwnik | Czas | Przeciwnik | Czas | Przeciwnik | Czas | |||
Antonio Domenicali Franco Gandini Leandro Faggin Valentino Gasparella Virginio Pizzali | drużynowo | Związek Południowej Afryki | 4:44,08 | Czechosłowacja | b.d | Wielka Brytania | 4:40,6 | Francja | 4:37,4 |
Lekkoatletyka
Mężczyźni
Konkurencje biegowe
Zawodnik | Konkurencja | Eliminacje | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Miejsce | Wynik | Miejsce | Wynik | Miejsce | Wynik | Miejsce | ||
Mario Colarossi | 100 m | 11,14 | 4. | NQ | |||||
Luigi Gnocchi | 11,01 | 2. | 10,96 | 4. | NQ | ||||
Franco Galbiati | 11,13 | 3. | NQ | ||||||
Vincenzo Lombardo | 200 m | 21,94 | 2. | 21,53 | 4. | NQ | |||
Sergio D’Asnasch | 22,35 | 2. | 22,82 | 6. | NQ | ||||
Giovanni Ghiselli | 22,68 | 5. | NQ | ||||||
Gianfranco Baraldi | 800 m | 1:51,9 | 4. | N/A | NQ | ||||
1500 m | 3:52,0 | 6. | N/A | NQ | |||||
Giuseppe Lavelli | maraton | N/A | DNF | ||||||
Giovanni Ghiselli Franco Galbiati Luigi Gnocchi Vincenzo Lombardo | sztafeta 4 × 100 m | 40,9 | 2. | N/A | 41,1 | 3. | 40,3 | 4. | |
Giuseppe Dordoni | chód na 20 km | N/A | 1:35:00,4 | 9. | |||||
Abdon Pamich | N/A | 1:36:03,6 | 11. | ||||||
chód na 50 km | N/A | 4:39:00,0 | 4. |
Konkurencje techniczne
Zawodnik | Konkurencja | Kwalifikacje | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|
Wynik | Miejsce | Wynik | Miejsce | ||
Gianmario Roveraro | skok wzwyż | 1,88 | 23. | NQ | |
Silvano Meconi | pchnięcie kulą | 16,19 | 6. | 16,28 | 10. |
Adolfo Consolini | rzut dyskiem | 49,93 | 3. | 52,21 | 6. |
Giovanni Lievore | rzut oszczepem | 69,64 | 11. | 72,88 | 6. |
Giulio Chiesa | skok o tyczce | 4,15 | 2. | 4,15 | 9. |
Kobiety
Konkurencje biegowe
Zawodnik | Konkurencja | Eliminacje | Półfinał | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Miejsce | Wynik | Miejsce | Wynik | Miejsce | ||
Giuseppina Leone | 100 m | 11,8 | 1. | 12,1 | 3. | 11,9 | 5. |
Franca Peggion | 12,4 | 6. | NQ | ||||
Maria Musso | 12,2 | 5. | NQ | ||||
Giuseppina Leone | 200 m | 25,6 | 3. | NQ | |||
Letizia Bertoni | 25,2 | 3. | NQ | ||||
Milena Greppi | 80 m przez płotki | 12,3 | 5. | NQ | |||
Letizia Bertoni Milena Greppi Giuseppina Leone Maria Musso | sztafeta 4 × 100 m | 45,9 | 3. | N/A | 45,7 | 5. |
Konkurencje techniczne
Zawodnik | Konkurencja | Kwalifikacje | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|
Wynik | Miejsce | Wynik | Miejsce | ||
Paola Paternoster | rzut dyskiem | 42,88 | 11. | 42,83 | 11. |
rzut oszczepem | 42,68 | 15. | NQ |
Pięciobój nowoczesny
Zawodnik | Konkurencja | Jazda konna | Szermierka | Strzelanie | Pływanie | Bieg przełajowy | Suma punktów | Pozycja | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Kary | M. | Punkty | wygrane | M. | Punkty | Wynik | M. | Punkty | Czas | M. | Punkty | Czas | M. | Punkty | ||||
Adriano Facchini | mężczyźni | 80 | 17. | 667,5 | 17 | 17. | 667,0 | 186 | 10. | 820 | 4:10,3 | 9. | 950 | 15:23,8 | 8. | 931,0 | 4035,5 | 15. |
Piłka wodna
|
|
Drużyna | Konkurencja | Faza grupowa | Faza finałowa | Pozycja | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Pozycja | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | |||
Włochy | turniej mężczyzn | Singapur 7:1 | Niemcy 4:2 | 1. | Niemcy 4:2[1] | ZSRR 2:3 | Węgry 0:4 | Stany Zjednoczone 3:2 | Jugosławia 1:2 | 4. |
Pływanie
Mężczyźni
Zawodnik | Konkurencja | Eliminacje | Półfinał | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Miejsce | Czas | Miejsce | Czas | Miejsce | ||
Paolo Pucci | 100 m dowolnym | 58,3 | 10. | 58,8 | 14. | NQ | |
Carlo Pedersoli | 58,5 | 14. | 59,0 | 16. | NQ | ||
Angelo Romani | 400 m dowolnym | 4:37,6 | 8. | N/A | 4:41,7 | 8. | |
Fritz Dennerlein Paolo Galletti Guido Elmi Angelo Romani | 4 × 100 m dowolnym | 8:43,1 | 8. | N/A | 8:46,2 | 7. |
Kobiety
Zawodniczka | Konkurencja | Eliminacje | Półfinał | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Miejsce | Czas | Miejsce | Czas | Miejsce | ||
Elena Zennaro | 200m klasycznym | 3:05,2 | 13. | N/A | NQ |
Podnoszenie ciężarów
Zawodnik | Konkurencja | Wyciskanie | Rwanie | Podrzut | Razem | Pozycja | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Pozycja | Wynik | Pozycja | Wynik | Pozycja | ||||
Sebastiano Mannironi | do 60 kg | 100 kg | 5. | 100 kg | 4. | DNF | |||
Luciano De Genova | do 67,5 kg | 107,5 kg | 9. | 100 kg | 11. | 122,5 kg | 17. | 330,0 kg | .16. |
Ermanno Pignatti | do 75 kg | 117,5 kg | 6. | 117,5 kg | 3. | 147,5 kg | 4. | 382,5 kg | |
Alberto Pigaiani | powyżej 90 kg | 150,0 kg | 3. | 130,0 kg | 5. | 172,5 kg | 3. | 452,5 kg |
Strzelectwo
Zawodnik | Konkurencja | Kwalifikacje | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|
Wynik | Pozycja | Wynik | Pozycja | ||
Michelangelo Borriello | pistolet 25 m | 567 | 12. | NQ | |
Claudio Fiorentini | pistolet 50 m | 540 | 9. | NQ | |
Carlo Varetto | karabin 3 postawy 50 m | 1135 | 26. | NQ | |
Galliano Rossini | trap | N/A | 195 | ||
Alessandro Ciceri | N/A | 188 |
Szermierka
- Mężczyźni
Zawodnik | Konkurencja | Runda 1 | Runda 2 | Półfinały | Finał | Pozycja | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik | Wynik | Przeciwnik | Wynik | Przeciwnik | Wynik | |||||
Giancarlo Bergamini | floret indywidualnie | Netter McCowage Paul Delaunois Somodi Sr Massini Krieger Paul[2] Delaunois[2] | P (0:5) P (0:5) P (3:5) W (5:2) W (5:4) W (5:2) w (5:0) P (4:5) W (5:4) | N/A | d’Oriola Gyuricza Jay Stratmann McCowage Osipow Paul | P (0:5) P (2:5) W (5:3) W (5:2) W (5:4) W (5:3) W (5:3) | d’Oriola Spallino Jay Gyuricza Netter Midler Paul Spallino[3] | W (5:3) W (5:4) P (4:5) W (5:3) P (4:5) W (5:3) W (5:3) W (5:4) | ||
Antonio Spallino | Gyuricza Rudow Jay Goldsmith Ramos Uribe Sano | P (3:5) P (2:5) W (5:3) W (5:2) W (5:3) W (5:0) W (5:0) | N/A | Netter Paul Midler Verhalle Axelrod Sichel | 'W (5:4) W (5:2) W (5:2) P (2:5) W (5:1) W" (5:2) | d’Oriola Bergamini Jay Gyuricza Netter Midler Paul Bergamini[3] | P (1:5) P (4:5) W (5:4) W (5:3) W (5:1) W (5:1) W (5:2) P (4:5) | |||
Edoardo Mangiarotti | Sichel Osipow Axelrod Stratmann Dehez Lataste Blando Stratmann | P (2:5) P (3:5) P (1:5) W (5:2) W (5:0) W (5:2) W (5:0) P (4:5)[4] | N/A | NQ | ||||||
Edoardo Mangiarotti Giuseppe Delfino Carlo Pavesi Franco Bertinetti Giorgio Anglesio Alberto Pellegrino | floret drużynowo | Kolumbia Wielka Brytania | W (9:0) -[5] | N/A | Wielka Brytania Stany Zjednoczone | W (8:8) W (9:4) | Węgry Stany Zjednoczone Francja | W (8:8) W (9:7) W (9:7) | ||
Edoardo Mangiarotti | szpada indywidualnie | N/A | Pew Forssell Gretsch Rerrich Hoskyns Debeur | W (5:3) W (5:4) P (3:5) W (5:2) W (5:4) W (5:2) | Queyroux Balthazár Delfino Delaunois Forssell Shurtz Schmit | W (5:4) P (4:5) W (5:1) P (2:5) W (5:4) W (5:2) W (5:4) | Pavesi Delfino Pew Balthazár Queyroux Carleson Wiik Delfino[6] Pavesi[6] Delfino[7] Pavesi[7] | W (5:1) P (2:5) W (5:0) W (5:3) W (5:3) W (5:0) P (2:5) W (5:4) P (3:5) P (0:5) | ||
Carlo Pavesi | N/A | Carleson Queyroux Balthazár Czernuszewicz Hoitsma Achten | P (2:5) w (5:2) w (5:3) p (1:5) w (5:3) p (4:5) | Pew Carleson Wiik Mouyal Gretsch Rehbinder Sákovics Gretsch[8] | P (3:5) W (5:4) P (4:5) W (5:2) W (5:4) W (5:2) W (5:4) W (5:2) | Mangiarotti Delfino Pew Balthazár Queyroux Carleson Wiik Delfino[6] Mangiarotti[6] Delfino[7] Mangiarotti[7] | P (1:5) W (5:1) W (5:2) W (5:3) P (3:5) W (5:3) W (5:1) W (5:2) P (4:5) W (5:5) W (5:0) | |||
Giuseppe Delfino | N/A | Mouyal Delaunois Schmit Stratmann Jay Stone | P (2:5) W (5:2) W (5:4) W (5:3) W (5:1) W (5:4) | Queyroux Balthazár Delfino Delaunois Forssell Shurtz Schmit Delaunois[8] | P (4:5) W (5:5) P (1:5) P (5:5) W (5:4) W (5:2) W (5:1) W (5:2) | Mangiarotti Pavesi Pew Balthazár Queyroux Carleson Wiik Pavesi[6] Mangiarotti[6] Pavesi[7] Mangiarotti[7] | W (5:2) P (1:5) P (4:5) W (5:5) W (5:3) W (5:3) W (5:4) P (2:5) W (2:5) P (5:5) W (5:3) | |||
Edoardo Mangiarotti Giuseppe Delfino Carlo Pavesi Franco Bertinetti Giorgio Anglesio Alberto Pellegrino | szpada drużynowo | Australia Stany Zjednoczone Wielka Brytania | W (11:5) W (8:8)[9] – [5] | N/A | Belgia Węgry | W (8:8)[9] W (9:3) | Wielka Brytania Francja Węgry | W (10:6) W (15:1) W (9:3) | ||
Luigi Narduzzi | szabla indywidualnie | Goliardi Worth Ramos Sano Szoke | W W W W W | Gerevich Czeriepowskij Van Der Auwera Porebski Kuszewski Echeverry | | Kárpáti Pawłowski Lefèvre Czeriepowskij Stratmann Kwartler Darè | | Kárpáti Pawłowski Kuzniecow Lefèvre Gerevich Zabłocki Kovács | | |
Roberto Ferrari | Porebski Kwartler McKenzie Yanguas | | Kovács Lefèvre Kwartler Rylski Goliardi Ramos | | Kovács Gerevich Kuzniecow Zabłocki Roulot Worth Van Der Auwera | | NQ | |||
Gastone Darè | Hoskyns Fadgyas Van Der Auwera Asselin del Carmen | W W W W W | Pawłowski Worth Kuzniecow Cooperman Gamot Fadgyas | | Kárpáti Pawłowski Lefèvre Narduzzi Czeriepowskij Stratmann Kwartler | | NQ | |||
Roberto Ferrari Domenico Pace Mario Ravagnan Giuseppe Comini Luigi Narduzzi Gastone Darè | szabla drużynowo | Wielka Brytania Polska | W (8:8)[9] -[5] | N/A | ZSRR Francja | P (7:9) P (6:8) | NQ | 5. |
- Kobiety
Zawodnik | Konkurencja | Runda 1 | Półfinały | Finał | Pozycja | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik | Wynik | Przeciwnik | Wynik | Przeciwnik | Wynik | |||
Bruna Colombetti-Peroncini | floret indywidualnie | Romary Müller-Preis Roldán Orb-Lazăr Szytikowa Veronnet Joseph | P (3:4) W (4:3) P (3:4) W (4:1) W (4:1) P (3:4) W (4:2) | Lachmann Garilhe Müller-Preis Jefimowa Mitchell | [10] W (4:1) W (4:0) W (4:1) W (4:0) | Sheen Orb-Lazăr Garilhe Romary Delbarre Lachmann Müller-Preis | P (2:3) P (0:4) P (2:4) P (3:4) P 3:4) P (0:4) W (4:3) | 8. |
Velleda Cesari | Mitchell Jefimowa Dömölky Delbarre Glen-Haig O’Brien Delbarre[11] | P (2:4) P (4:0) W (4:1) W (4:1) P (3:4) W (4:2) P (2:4) | NQ |
Wioślarstwo
- Mężczyźni
Zawodnik | Konkurencja | Eliminacje | Repesaż | Półfinały | Finał | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | M. | Czas | M. | Czas | M. | Czas | M. | |||
Stefano Martinoli | M1x | 7:36,5 | 3. | 9:11,8 | 1. | 9:35,7 | 4. | NQ | ||
Alvaro Bianchi Maurizio Clerici | M2- | 7:41,2 | 3. | 8:07,4 | 2. | 9:11,1 | 4. | NQ | ||
Giuseppe Moioli Attilio Cantoni Giovanni Zucchi Abbondio Marcelli | M4- | 6:41,9 | 1. | N/A | 8:10,2 | 2. | 7:22,5 | 2. | ||
Alberto Winkler Romano Sgheiz Angelo Vanzin Franco Trincavelli Ivo Stefanoni | M4+ | 7:00,0 | 1. | N/A | 7:54,4 | 1. | 7:19,4 | |||
Antonio Amato Salvatore Nuvoli Cosimo Campioto Livio Tesconi Antonio Casuar Giancarlo Casalini Sergio Tagliapietra Arrigo Menicocci Vincenzo Rubolotta | M8+ | 6:09,5 | 3. | 7:17,4 | 2. | 7:19,8 | 4. | NQ |
Zapasy
Zawodnik | Konkurencja | Runda pierwsza | Runda druga | Runda trzecia | Runda czwarta | Runda piąta | Runda finałowa | Pozycja | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | ||||
Ignazio Fabra | -52 kg | Eğribaş W | Wilson W | Baranya W | Pîrvulescu W | N/A | Sołowjow | ||
Umberto Trippa | -62 kg | Polyák P | Popescu W | Dzeneladze P | NQ | 6. | |||
Adelmo Bulgarelli | + 87 kg | Kaplan P | Zammit W | Georgoulis W | Antonsson W | Parfenow P | Dietrich P | ||
Luigi Chinazzo | -52 kg | Akbas P | Khojastehpour P | NQ | |||||
Garibaldo Nizzola | -67 kg | Pandey W | Bielle W | Güngör W | Habibi P | NQ | 5. |
Żeglarstwo
Zawodnik | Konkurencja | Wyścig | Punkty | Finałowa pozycja | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | ||||
Adelchi Pelaschiar | Finn | 557 | 925 | 624 | 402 | 499 | 402 | 3409 | 7. | |
Agostino Straulino Nico Rode | Star | 703 | DSQ | 1180 | 703 | 703 | 1180 | 1180 | 5649 | |
Sergio Sorrentino Piero Gorgatto Annibale Pelaschiar | Dragon | DSQ | 1305 | 828 | 0 | 460 | 351 | 460 | 3404 | 6. |
Massimo Oberti Antonio Carattino Carlo Maria Spirito Antonio Cosentino | klasa 5,5m | 147 | 402 | 402 | 323 | 147 | 236 | 0 | 1677 | 7. |
Mario Capio Emilio Massino | klasa 12 m | 613 | 613 | 613 | 738 | 738 | 613 | 3928 | 4. |
Przypisy
- ↑ Zaliczony wynik z fazy grupowej.
- ↑ a b Pojedynek barażowy o miejsca 3-5.
- ↑ a b Pojedynek barażowy o miejsce 2-3.
- ↑ Baraż o miejsca 4-5.
- ↑ a b c Pojedynek nie został rozegrany z uwagi na awans obu reprezentacji do dalszej fazy.
- ↑ a b c d e f Baraż nr 1 o miejsca 1-3
- ↑ a b c d e f Baraż nr 2 o miejsca 1-3
- ↑ a b Pojedynek barażowy o miejsce 4-5.
- ↑ a b c Decydowała liczba trafień.
- ↑ Pojedynek nie odbył się
- ↑ Baraż o 4 miejsce.
Bibliografia
- Italy at the 1956 Melbourne Summer Games (ang.). olympedia.org. [dostęp 2020-09-01].
- Oficial Report 1956 (ang.). la84foundation.org. [dostęp 2018-09-22].
Media użyte na tej stronie
Pictograms of Olympic sports - Cycling (road). This is unofficial sample picture. Images of official Olympic pictograms for 1948 Summer Olympics and all Summer Olympics since 1964 can be found in corresponding Official Reports.
Pictograms of Olympic sports - Shooting. This is unofficial sample picture. Images of official Olympic pictograms for 1948 Summer Olympics and all Summer Olympics since 1964 can be found in corresponding Official Reports.
Pictograms of Olympic sports - Fencing. This is unofficial sample picture. Images of official Olympic pictograms for 1948 Summer Olympics and all Summer Olympics since 1964 can be found in corresponding Official Reports.
Pictograms of Olympic sports - Rowing. This is unofficial sample picture. Images of official Olympic pictograms for 1948 Summer Olympics and all Summer Olympics since 1964 can be found in corresponding Official Reports.
Autor: B1mbo, Licencja: CC BY-SA 2.5
Draw of a silver medal, based in Olympic rings.svg.
- The joining of the rings is not correct drawn.
Pictograms of Olympic sports - Boxing. This is unofficial sample picture. Images of official Olympic pictograms for 1948 Summer Olympics and all Summer Olympics since 1964 can be found in corresponding Official Reports.
Pictograms of Olympic sports - Wrestling. This is unofficial sample picture. Images of official Olympic pictograms for 1948 Summer Olympics and all Summer Olympics since 1964 can be found in corresponding Official Reports.
Autor: B1mbo, Licencja: CC BY-SA 2.5
Drawing of a bronze medal, based on Olympic rings.svg.
Pictograms of Olympic sports - Weightlifting. This is unofficial sample picture. Images of official Olympic pictograms for 1948 Summer Olympics and all Summer Olympics since 1964 can be found in corresponding Official Reports.
The flag of Navassa Island is simply the United States flag. It does not have a "local" flag or "unofficial" flag; it is an uninhabited island. The version with a profile view was based on Flags of the World and as a fictional design has no status warranting a place on any Wiki. It was made up by a random person with no connection to the island, it has never flown on the island, and it has never received any sort of recognition or validation by any authority. The person quoted on that page has no authority to bestow a flag, "unofficial" or otherwise, on the island.
The Canadian Red Ensign used between 1921 and 1957.
This image has compared for accuracy (mainly colors) using an image from World Statesmen. The only change is making the maple leaves green from red. This image has compared for accuracy (mainly colors) using an image from World Statesmen. The most recent version of this image has changed the harp into one with a female figure; see [http://flagspot.net/flags/ca-1921.html FOTW
Flaga Finlandii
Pictograms of Olympic sports - Gymnastics (artistic). This is unofficial sample picture. Images of official Olympic pictograms for 1948 Summer Olympics and all Summer Olympics since 1964 can be found in corresponding Official Reports.
Łatwo można dodać ramkę naokoło tej grafiki
Pictograms of Olympic sports – . This is an unofficial sample picture. Images of official Olympic pictograms for 1948 Summer Olympics and all Summer Olympics since 1964 can be found in corresponding Official Reports.
Pictograms of Olympic sports - Water polo. This is unofficial sample picture. Images of official Olympic pictograms for 1948 Summer Olympics and all Summer Olympics since 1964 can be found in corresponding Official Reports.
Flag of the Socialist Federal Republic of Yugoslavia (1946-1992).
The design (blazon) is defined in Article 4 of the Constitution for the Republic of Yugoslavia (1946). [1]
Flag of the Socialist Federal Republic of Yugoslavia (1946-1992).
The design (blazon) is defined in Article 4 of the Constitution for the Republic of Yugoslavia (1946). [1]
Pictograms of Olympic sports - Swimming. This is unofficial sample picture. Images of official Olympic pictograms for 1948 Summer Olympics and all Summer Olympics since 1964 can be found in corresponding Official Reports.
An icon that represents a bronze medal
Flag of Hungary from mid/late 1946 to 20 August 1949 and from 12 November 1956 to 23 May 1957.
The Flag of India. The colours are saffron, white and green. The navy blue wheel in the center of the flag has a diameter approximately the width of the white band and is called Ashoka's Dharma Chakra, with 24 spokes (after Ashoka, the Great). Each spoke depicts one hour of the day, portraying the prevalence of righteousness all 24 hours of it.
Olympic Rings without "rims" (gaps between the rings), As used, eg. in the logos of the 2008 and 2016 Olympics. The colour scheme applied here pertains to the 2016 Olympics in Rio de Janeiro.
Olympic Rings without "rims" (gaps between the rings), As used, eg. in the logos of the 2008 and 2016 Olympics. The colour scheme applied here pertains to the 2016 Olympics in Rio de Janeiro.
Autor: User:Zscout370 (Return Fire), Licencja: CC BY-SA 4.0
Flag of the Crown Colony of Singapore (1946-1952).
Flag of Romania (24 September 1952 - 21 August 1965)
Construction sheet of the Flag of Romania as depicted in Decree nr. 972 from 5 November 1968.
- l = 2/3 × L
- C = 1/3 × L
- S = 2/5 × l
Autor: B1mbo, Licencja: CC BY-SA 2.5
Drawing of a gold medal, based on Olympic rings.svg.
Pictograms of Olympic sports - Cycling (road). This is unofficial sample picture. Images of official Olympic pictograms for 1948 Summer Olympics and all Summer Olympics since 1964 can be found in corresponding Official Reports.
Pictograms of Olympic sports - Sailing. This is unofficial sample picture. Images of official Olympic pictograms for 1948 Summer Olympics and all Summer Olympics since 1964 can be found in corresponding Official Reports.
Pictograms of Olympic sports - Cycling (track). This is unofficial sample picture. Images of official Olympic pictograms for 1948 Summer Olympics and all Summer Olympics since 1964 can be found in corresponding Official Reports.
Flag of Italy from 1946 to 2003, when exact colors were specified.
Pictograms of Olympic sports - Modern pentathlon. This is unofficial sample picture. Images of official Olympic pictograms for 1948 Summer Olympics and all Summer Olympics since 1964 can be found in corresponding Official Reports.
Pictograms of Olympic sports - Gymnastics (artistic). This is unofficial sample picture. Images of official Olympic pictograms for 1948 Summer Olympics and all Summer Olympics since 1964 can be found in corresponding Official Reports.
Flag of South Africa, also known as the Oranje-Blanje-Blou, used from 31 maja 1928 until 27 kwietnia 1994
Flag of the unified Team of Germany for the Olympic Games, 1960–1968.
Sport records icon to be used for Olympic records.
Pictograma de los juegos ecuestres.