Weronika Rosati

Weronika Rosati
Ilustracja
Weronika Rosati podczas 20. ceremonii wręczenia Orłów, marzec 2018
Imię i nazwiskoWeronika Anna Rosati
Data i miejsce urodzenia9 stycznia 1984
Warszawa
Zawódaktorka, działaczka społeczna, felietonistka
Lata aktywnościod 2000

Weronika Anna Rosati (ur. 9 stycznia 1984 w Warszawie) – polska aktorka, działaczka społeczna i felietonistka. Absolwentka Lee Strasberg Theatre and Film Institute oraz członkini Europejskiej Akademii Filmowej.

Swoją karierę aktorską zaczynała od epizodów w polskich serialach telewizyjnych. Popularność przyniosła jej rola Ani w serialu M jak miłość (2002–2005, od 2018). W filmie zadebiutowała w 2005 rolą Dżemmy w obrazie Patryka Vegi Pitbull; zagrała również w opartym na filmie serialu o tym samym tytule (2005–2008). Od tamtej pory wystąpiła w wielu polskich i międzynarodowych produkcjach filmowych i telewizyjnych, wcielając się głównie w role drugoplanowe. Była nominowana do Polskiej Nagrody Filmowej „Orzeł” w kategorii Najlepsza główna rola kobieca za rolę sanitariuszki „Pestki” w filmie Obława (2012).

Młodość

Weronika Anna Rosati urodziła się 9 stycznia 1984 w Warszawie[1][2], jako córka ekonomisty i polityka Dariusza Rosatiego (pół-Włocha) oraz projektantki mody Teresy Rosati[3]. Ma starszego o dwanaście lat brata, Marcina[4]. Podczas bierzmowania przyjęła imię Dolores[1]. Mając dwa lata wraz z rodziną wyjechała do Princeton, gdzie jej ojciec dostał posadę wykładowcy[5]. Kiedy miała sześć lat, zamieszkali na pięć lat w Szwajcarii[4][5].

Jako nastolatka uczęszczała do ogniska teatralnego działającego przy Teatrze Ochoty w Warszawie oraz uczyła się tańca i akrobatyki w teatrze Studio Buffo[6][7]. Przed napisaniem matury w ramach wyjątku została przyjęta do prywatnej policealnej Szkoły Aktorskiej im. Haliny i Jana Machulskich w Warszawie[8]. W 2003 dostała się na Wydział Aktorski PWSFTviT w Łodzi[6]. Po półtora roku studiów wzięła urlop dziekański, aby móc kontynuować pracę na planie serialu M jak miłość[8]. Ostatecznie zrezygnowała z tych studiów i wyjechała do Stanów Zjednoczonych[8]. Po wyjeździe uczyła się w Stella Adler Academy of Acting and Theatre, Lee Strasberg Theatre and Film Institute, Larry Moss Studio oraz Ivana Chubbuck Studio[4][6][8]. Studia w Lee Strasberg Theatre and Film Institute ukończyła i stała się dyplomowaną aktorką[9].

Kariera aktorska

Weronika Rosati, 2008

W wieku piętnastu lat zagrała zakonnicę u boku Leona Niemczyka w filmie, który nie został ostatecznie wydany[10]. Jej oficjalnym debiutem była rola „Niki” w serialu Klasa na obcasach w 2000[2]. Do 2005 grała głównie epizody w serialach telewizyjnych, takich jak Samo życie, Marzenia do spełnienia, As, Czego się boją faceci, czyli seks w mniejszym mieście oraz Tak czy nie?[2]. Większą rolę zagrała jedynie w serialu M jak miłość, w którym w latach 2002–2005 wcielała się w postać Ani, przyjaciółki Kingi Zduńskiej i dziewczyny Pawła Zduńskiego[2]. Przełom w jej karierze nastąpił w 2005, kiedy otrzymała jedną z głównych ról w filmie Patryka Vegi Pitbull[11]. W produkcji wcieliła się w Dżemmę i zagrała u boku Marcina Dorocińskiego oraz Janusza Gajosa[6]. Za tę rolę otrzymała dwie nominacje do Złotych Kaczek, przyznawanych przez czytelników magazynu „Film[12][13]. Na podstawie Pitbulla zrealizowano serial z jej udziałem o tym samym tytule, który emitowany był na antenie TVP2 w latach 2005–2008[2].

W 2006 Rosati pojawiła się w filmie Bezmiar sprawiedliwości, stanowiącym podstawę do miniserialu o tym samym tytule z 2011, w którym również wystąpiła[2]. W tym samym roku po raz pierwszy zagrała w międzynarodowej produkcji, filmie Inland Empire Davida Lyncha[14]. Rok później pojawiła się w dokumencie Lynch, przedstawiającym pracę na planie tego filmu[15]. Ponadto zagrała w jednym z odcinków serialu Kryminalni, w którym wcieliła się w postać Ani Lis[2]. W 2008 pojawiła się w serialach Daleko od noszy i Londyńczycy oraz dramacie Magdaleny Piekorz Senność[2][16]. Otrzymała również rolę w amerykańskim horrorze Dom (House), w którym zagrała żonę oficera, panią Lawdale[2][17]. W 2009 wcieliła się w rolę Anny w filmie Piotra Matwiejczyka Smutna[18]. Zagrała również w dwóch odcinkach serialu 39 i pół oraz rozpoczęła pracę na planie serialu Majka (2009–2010), w którym wcielała się w postać Dagmary Godzwon[2][19].

W 2010 wystąpiła w czarnej komedii Piotrek trzynastego w roli Andżeliny[2]. Ponadto była jednym z producentów tego filmu[20]. W tym samym roku zagrała w siedmiu odcinkach serialu Czas honoru, w którym wcieliła się w Rojzę, Żydówkę pracującą w warsztacie futrzarskim w getcie[2][21]. Pod koniec 2010 wygrała casting do roli w amerykańskiej produkcji telewizyjnej stacji HBO – serialu Luck (2012), w którym zagrała krupierkę Naomi[22]. W 2011 wcieliła się w postać Magdaleny we francuskim filmie telewizyjnym Dame de pique, pojawiła się w nominowanym do Oscara dramacie wojennym Agnieszki Holland W ciemności oraz wystąpiła w roli dziennikarki Anny we francuskim filmie Spisek (Largo Winch II)[2][23][24]. Ponadto użyczyła głosu „Suce”, psu głównej bohaterki komedii Wojna żeńsko-męska[2].

Weronika Rosati, 2016

W 2012 zagrała w dramacie wojennym Marcina Krzyształowicza Obława, w którym wcieliła się w postać sanitariuszki „Pestki”. Na ekranie ponownie pojawiła się u boku Marcina Dorocińskiego; partnerował jej również Maciej Stuhr[25]. W opinii recenzentki „RzeczpospolitejBarbary Hollender swoim występem w Obławie „udowodniła, że czas spojrzeć na nią jak na interesującą aktorkę, a nie bohaterkę rubryk towarzyskich”[26]. Za tę rolę otrzymała nominację do Polskiej Nagrody Filmowej „Orzeł” w kategorii Najlepsza główna rola kobieca[27]. W 2012 Rosati pojawiła się również w amerykańskich produkcjach kinowych: Iceman: Historia mordercy (The Iceman), Twardziele (Stand Up Guys) oraz Kula w łeb (Bullet to the Head)[2]. Ponadto wystąpiła w 107. odcinku serialu Ojciec Mateusz[2]. W 2013 dołączyła do obsady serialu Piąty Stadion, w którym grała kelnerkę Gabrielę Kądzik; rok wcześniej pojawiła się w nim gościnnie jako Julie[2]. W 2013 dołączyła również do stałej obsady siódmego sezonu serialu Hotel 52 w roli Marii Jordan[2][28]. Ponadto wcieliła się w dubbingową rolę Dottie w polskojęzycznej wersji animowanego filmu Samoloty[29]. Pojawiła się także w jednym z odcinków serialu Agenci NCIS (NCIS: Naval Criminal Invastigative Service) oraz zagrała w filmach Bitwa roku (Battle of the Year) i Last Vegas[2]. W 2013 została laureatką nagrody im. Poli Negri „Politka” na 7. Przeglądzie Twórczości Filmowej „Pola i inni” w Lipnie[30].

Jej kolejnym projektem był dramat psychologiczny Krzysztofa Zanussiego Obce ciało, w którym wcieliła się w rolę Miry Tkacz, asystentki Kris granej przez Agnieszkę Grochowską[2][31]. Jego premiera odbyła się we wrześniu 2014 na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto[32]. Również w 2014 po raz kolejny użyczyła swojego głosu w polskojęzycznych wersjach animowanych produkcji: Gangu Wiewióra oraz drugiej części SamolotówSamoloty 2[33][34]. Pojawiła się także w miniserialu Agnieszki Holland Dziecko Rosemary (Rosemary’s Baby) w epizodycznej roli dziewczyny z klubu nocnego o imieniu Ginger[35]. W 2015 otrzymała rolę Kamili Miłek w serialu Strażacy, który emitowany był na antenie TVP1[2][36]. W tym samym roku wystąpiła w jednym z odcinków ostatniej serii Prawa Agaty, a także pojawiła się w dwóch odcinkach serialu Detektyw (True Detective)[2][37]. Ponadto użyczyła swojego głosu postaci pani Karpinski w oryginalnej wersji językowej meksykańskiego filmu animowanego Max & Me, który nie został wydany[38].

Weronika Rosati na gali wręczenia Orłów, 20 marca 2017

Rok 2016 rozpoczęła od występów w amerykańskich produkcjach telewizyjnych: Nie z tego świata (Supernatural) oraz Objazd (The Detour), w których zagrała kolejno francuską agentkę Delphine Seydoux i Oksanę[2][39]. Pojawiła się także w serialu Powiedz tak! oraz podłożyła głos księżniczce o imieniu Shallia w polskojęzycznej wersji filmu Nowe przygody Aladyna[2][40]. Ponadto zagrała Louise McVay, żonę kapitana Charlesa McVaya granego przez Nicolasa Cage’a w filmie wojennym Ostatnia misja USS Indianapolis (USS Indianapolis: Men of Courage), który wyreżyserował Mario Van Peebles[2][41]. W 2017 wcieliła się w kilkuodcinkową rolę Misi Antczak w kryminalno-kostiumowym serialu stacji TVN Belle Epoque[2][42]. W tym samym roku zagrała również jedną z głównych ról w komedii romantycznej Ryszarda Zatorskiego Porady na zdrady oraz dołączyła do obsady serialu Diagnoza, w którym wcieliła się w postać Beaty Leśniewskiej, siostry głównej bohaterki granej przez Maję Ostaszewską[2][43][44]. Ponadto zagrała w serialach Komisarz Alex i Ultraviolet oraz pojawiła się w filmie Szron (Frost)[2][45][46].

W 2018 wystąpiła w komedii romantycznej Bartłomieja Ignaciuka Podatek od miłości w roli żony jednego z głównych bohaterów[47]. W tym samym roku, po 13 latach, wróciła do serialu M jak miłość, ponownie wcielając się w postać Anny[48]. Na początku 2019 wystąpiła gościnnie w serialu Echo serca jako Renata, matka pięcioletniego Tomka cierpiącego na wrodzoną wadę serca[49]. W tym samym roku swoją premierę miał obraz Marthy Coolidge Znajdę cię (I’ll Find You; tytuł roboczy: Music, War and Love), którego akcja toczy się w latach 30. i 40. XX wieku. Film kręcony był w 2015, a Rosati zagrała w nim panią Huber, żonę generała Hubera[50][51]. Również w 2019 do emisji trafił serial Zawsze warto, w którym aktorka wciela się w jedną z głównych bohaterek, prawniczkę Martę[52].

Na 2020 zaplanowane są premiery dwóch filmów z jej udziałem: Brigitte Bardot cudowna Lecha Majewskiego, w którym zagrała postać inspirowaną Elizabeth Taylor w roli Kleopatry oraz Wonder Żenia w reżyserii Małgorzaty Szumowskiej[53][54]. Zagrała również Francuzkę Eve w filmie Andrew Stevensa Send It; data premiery tego projektu nie jest znana[53][55].

Pozostałe przedsięwzięcia

W 2004 wzięła udział w kampanii reklamowej szamponu do włosów „Pantene” marki Procter & Gamble[56]. W 2007 została ambasadorką linii kosmetyków „Sin Skin” polskiej marki Dr Irena Eris, obejmującej preparaty pielęgnacyjne do twarzy oraz perfumy[57][58].

Brała udział w programach rozrywkowych: Ranking gwiazd (2008)[59] oraz Taniec z gwiazdami (2009)[60]. Ponadto wystąpiła w teledyskach do utworów: „Bless Me” Raya Wilsona (2009), „Broń, Panie broń” Poli (2009) oraz „This Woman’s Work” Pati Sokół (2012)[61][62][63].

W 2010 rozpoczęła współpracę z serwisem Stopklatka.pl dla którego pisała artykuły o tematyce filmowej[64]. Jej felietony były publikowane również w miesięczniku „Film”, dwutygodnikach „Show” i „Party”, tygodniku „Wprost” oraz serwisie Plejada.pl[6][65][66]. W 2013 została reporterką Dzień dobry TVN[67]. Jej reportaże filmowe wyemitowano kolejno 30 marca 2013, 5 kwietnia 2013, 24 listopada 2013 oraz 4 i 10 maja 2014[68].

W 2014 sygnowała swoim nazwiskiem perfumy „Femme” marki Avon[69]. W 2015 zasiadła w jury jednego z odcinków drugiej edycji programu Project Runway[70]. W marcu 2018 poprowadziła ostatni odcinek pierwszej serii programu SNL Polska[71].

Jest ambasadorką linii ubrań „For Weronika” swojej matki Teresy Rosati[72].

Działalność na rzecz kobiet

W czerwcu 2018 wzięła udział w akcji platformy Showmax, Na początku było słowo, przeciwko mowie nienawiści w internecie wobec kobiet, przeprowadzonej na rzecz fundacji Centrum Praw Kobiet[73]. Pod koniec tego roku rozpoczęła akcję mającą na celu nagłośnienie problemów, z jakimi borykają się samotne matki, co znalazło szeroki oddźwięk w polskich mediach[74][75].

W 2019 jej wyznanie o byciu ofiarą przemocy domowej według komentujących „wzmocniło polską odsłonę Me Too[76]. W tym samym roku założyła fundację „Siła Kobiety” oferującą pomoc kobietom będącym ofiarami przemocy domowej[77]. Za swoją działalność na rzecz kobiet we wrześniu 2019 została nagrodzona w plebiscycie Kobieta Roku Glamour w kategorii Aktywizm[78]. W tym samym miesiącu wzięła udział w 11. Kongresie Kobiet, podczas którego uczestniczyła w panelach dotyczących przemocy w rodzinie oraz samotnego macierzyństwa[79][80]. W styczniu 2020 na zaproszenie Organizacji Narodów Zjednoczonych udzieliła wywiadu na temat problemu przemocy domowej w ramach strefy medialnej Celów Zrównoważonego Rozwoju podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos[81].

Życie prywatne

Była związana z dziennikarzem Mariuszem Maxem Kolonką. W 2005 razem pojawili się na okładce magazynu „Gala”, któremu wspólnie udzielili wywiadu, potwierdzając jednocześnie swój związek[82]. W latach 2007–2008 spotykała się z reżyserem Andrzejem Żuławskim[83]. Rozstanie z nim ogłosiła w sierpniu 2008, wystosowując do prasy oficjalne oświadczenie[7]. W 2013 związała się z aktorem Piotrem Adamczykiem. We wrześniu tego roku była pasażerem prowadzonego przez niego samochodu, który uległ wypadkowi[84]. Aktorka w wypadku doznała kontuzji nogi, wskutek czego przeszła kilka operacji i była regularnie rehabilitowana przez kilka następnych lat[85]. W lipcu 2015 w wywiadzie dla dwutygodnika „Viva!” potwierdziła swoje rozstanie z Adamczykiem[86].

W 2016 związała się z ortopedą Robertem Śmigielskim, z którym ma córkę Elizabeth Valentinę (ur. 11 grudnia 2017)[87][88][89]. W 2018 para rozstała się; byli zaręczeni[90][91]. Na początku 2019 Rosati wyznała, że Śmigielski stosował wobec niej przemoc[91]. Ich batalia sądowa była szczegółowo dokumentowana przez media[92].

Aktorka była jedną ze „100 najcenniejszych gwiazd polskiego show-biznesu” według danych magazynu „Forbes Polska” w latach 2012–2014; jej wizerunek został wyceniony przez reklamodawców na: 313 tys. zł w 2012 (84. miejsce), 285 tys. zł w 2013 (85. miejsce) i ok. 210 tys. zł w 2014 (83. miejsce)[93][94][95].

Proces przeciwko Andrzejowi Żuławskiemu

W lutym 2010 nakładem Wydawnictwa Krytyki Politycznej ukazał się pamiętnik Andrzeja Żuławskiego pod tytułem Nocnik, w którym Rosati miała zostać ukryta pod postacią Esterki[83]. W marcu aktorka założyła proces sądowy przeciwko Żuławskiemu oraz wydawcy książki, żądając od nich 200 tysięcy złotych zadośćuczynienia, przeprosin w mediach za naruszenie jej prawa do prywatności i godności jako kobiety oraz zaprzestania dalszego naruszania jej dóbr osobistych poprzez usunięcie z ewentualnych dalszych wydań książki fragmentów dotyczących jej osoby lub całkowity zakaz jej rozpowszechniania[96]. W lipcu 2010 Sąd Okręgowy w Warszawie (SO) zakazał publikacji książki do czasu zakończenia procesu cywilnego[97].

W lutym 2014 SO wydał orzeczenie, w którym nakazał pozwanym oficjalnie przeprosić powódkę oraz wypłacić na jej rzecz 100 tysięcy złotych zadośćuczynienia za możliwość identyfikowania z nią fikcyjnej bohaterki książki i przez to przypisanie aktorce „cech obraźliwych i fałszywych”[98]. Sąd stwierdził jednak, że nie ma potrzeby wycofywania książki ze sprzedaży, gdyż prawie cały jej nakład został wyprzedany jeszcze przed wydaniem zakazu rozpowszechniania jej, a więc „skutek już nastąpił”[99]. Od tego wyroku obie strony sporu złożyły apelację, jednak 22 maja 2015 sąd apelacyjny w Warszawie wydał wyrok prawomocny podtrzymujący wyrok I instancji z 2014[99].

Filmografia

Filmy

RokTytułRolaInformacje
2005PitbullDżemma
2006Inland Empirekurtyzananiewymieniona w napisach końcowych
Bezmiar sprawiedliwościprotokolantka
2007Lynchkobieta w fabrycefilm dokumentalny
2008Sennośćpraktykantka
Dompani Lawdaletyt. oryg. House
2009SmutnaAnna
2010Piotrek trzynastegoAndżelinarównież współproducentka filmu
2011SpisekAnnatyt. oryg. Largo Winch II
Wojna żeńsko-męska„Suka”głos
Dame de piqueMagdalenafilm telewizyjny
W ciemnościkobieta z dzieckiem
2012Obława„Pestka”
Iceman: Historia mordercyLivityt. oryg. The Iceman
TwardzieleIrenatyt. oryg. Stand Up Guys
Kula w łebLolatyt. oryg. Bullet to the Head
2013SamolotyDottiefilm animowany, polski dubbing, tyt. oryg. Planes
Bitwa rokuJolenetyt. oryg. Battle of the Year
Last VegasVeronica
2014Gang WiewióraIlonafilm animowany, polski dubbing, tyt. oryg. The Nut Job
Samoloty 2Dottiefilm animowany, polski dubbing, tyt. oryg. Planes: Fire & Rescue
Obce ciałoMira Tkacz
2016Nowe przygody AladynaShalliapolski dubbing, tyt. oryg. Les Nouvelles Aventures d’Aladin
Ostatnia misja USS IndianapolisLouise McVaytyt. oryg. USS Indianapolis: Men of Courage
2017Porady na zdradyBeata Woltyńska
Szrontyt. oryg. Frost; niewymieniona w napisach końcowych
2018Podatek od miłościżona Ryszarda
2019Znajdę ciępani Hubertyt. oryg. I’ll Find You

Seriale

RokTytułRolaInformacje
2000Klasa na obcasach„Niki”
2001Marzenia do spełnieniaWeronika
2002–2005,
od 2018
M jak miłośćAnna Waszkiewicz
2002AsMatylda Roszakminiserial, odc. 1
2003Samo życieBeata vel Ujmaodc. 155–156, 172–173
Czego się boją faceci, czyli seks w mniejszym mieścieDominikaodc. 4–6, 13
2003–2004Tak czy nie?Basia Barniłowskaminiserial, odc. 1–12
2005–2008PitbullDżemmaodc. 1–31
2007KryminalniAnia Lisodc. 79
2008Daleko od noszysiostra Basen po operacji plastycznejodc. 161
LondyńczycyWeronika Foxodc. 8–9, 11
200939 i półOlaodc. 35, 37
2009–2010MajkaDagmara Godzwon
2010Czas honoruRojzaodc. 28–29, 31–32, 35–36, 38
2011Bezmiar sprawiedliwościprotokolantkaminiserial
2012LuckNaomiodc. 4, 7–9
Piąty Stadion Na żywoJulieodc. 16
Ojciec MateuszMarzena Krygerodc. 107
2013Spokojnie, to tylko ekonomia!uczestniczka testu ekonomicznegoodc. 19–20
2013–2014Piąty StadionGabriela Kądzikodc. 62, 66–69, 72–74, 85, 88–89, 93, 98–99, 114, 117, 119–120, 122, 124, 135, 137–138, 141, 144
2013Agenci NCISRivka Davidtyt. oryg. NCIS: Naval Criminal Invastigative Service, odc. 231
Hotel 52Maria Jordanodc. 80–86, 89–91
2014Dziecko RosemaryGingerminiserial, tyt. oryg. Rosemary’s Baby, odc. 1
2015–2016StrażacyKamila Miłekodc. 1–2, 5–8, 10–20
2015Prawo AgatyKamila Braunodc. 92
DetektywAgnestyt. oryg. True Detective, odc. 10–11
2016Nie z tego świataDelphine Seydouxtyt. oryg. Supernatural, odc. 232
Powiedz tak!Sandraodc. 8–10
ObjazdOksanatyt. oryg. The Detour, odc. 5–6
2017Belle EpoqueMisia Antczakodc. 1–3, 6
Komisarz AlexMaja von Hertzenbach-Przybyszodc. 123
Ultraviolet„Limbo”odc. 7
2017–2019DiagnozaBeata Leśniewskaodc. 8–9, 25–26, 47
2019Echo sercaRenataodc. 3
od 2019Zawsze wartoMarta Kulesza

Nagrody i nominacje

RokNagroda/KonkursKategoriaRezultat
2005Róże GaliPiękne pary (z Mariuszem Maxem Kolonką)Nominacja[100]
2006Viva! Najpiękniejsi 2005Najpiękniejsza PolkaNominacja[101]
2008Viva! Najpiękniejsi 2007Nominacja[102]
2009Viva! Najpiękniejsi 2008Nominacja[103]
2011Kobieta Roku GlamourAktorkaNominacja[104]
Złote KaczkiNajlepsza kochanka kina sensacyjnego (za rolę w filmie Pitbull)Nominacja[12]
2012Viva! Najpiękniejsi 2011Najpiękniejsza PolkaNominacja[105]
Złote KaczkiNajlepsza aktorka polskich filmów sensacyjnych (za rolę w filmie Pitbull)Nominacja[13]
2013Viva! Najpiękniejsi 2012Najpiękniejsza PolkaNominacja[106]
OrłyNajlepsza główna rola kobieca (za rolę w filmie Obława)Nominacja[27]
Nagroda im. Poli Negri „Politka”Wygrana[30]
Plejada Top TenKariera bez granicWygrana[107]
Róże GaliFilm (za rolę w filmie Obława)Nominacja[108]
2014Viva! Najpiękniejsi 2013Najpiękniejsza PolkaNominacja[109]
2015Węże 2015Najgorszy duet na ekranie (z Agnieszką Grochowską; za rolę w filmie Obce ciało)Nominacja[110]
2016Gwiazdy Plejady 2016Gwiazda styluNominacja[111]
2018Węże 2018Najgorsza rola żeńska (za rolę w filmie Porady na zdrady)Nominacja[112]
2019Kobieta Roku GlamourAktywizm (za działalność na rzecz kobiet)Wygrana[78]
Róże GaliOnline (za wspieranie samotnych matek i powołanie w tym celu fundacji)Nominacja[113]
2020Superbohaterka „Wysokich Obcasów” 2019Nominacja[114]

Przypisy

 1. a b Nie przestanę wierzyć w ludzi. Gala.pl, 2009-01-23. [dostęp 2016-01-21]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-08-31)].
 2. a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z aa ab Weronika Rosati w bazie filmpolski.pl
 3. Krystyna Lubelska: Rodzina Rosatich. „Polityka”, 2008-12-28. [dostęp 2016-04-08]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-04-09)].
 4. a b c Monika Kotowska: Toksyczna miłość Teresy i Weroniki Rosati. Polki.pl. [dostęp 2016-04-10]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-05-17)].
 5. a b Joanna Łazarz: Stawiam na siebie. Interia.pl, 2010-10-24. [dostęp 2018-05-17]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-05-17)].
 6. a b c d e Współpraca z Weroniką Rosati. Agencja Aqua-PR, 2015-06-15. [dostęp 2016-04-07]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-05-17)].
 7. a b Anna Bejca: Podwójne życie Weroniki Rosati. Polki.pl. [dostęp 2016-04-08]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-05-17)].
 8. a b c d Liliana Śnieg-Czaplewska: Weronika Rosati – Dziewczyna grzechu warta. Polki.pl. s. 2/5. [zarchiwizowane z tego adresu (2010-05-05)].
 9. Kamila (Weronika Rosati). tvp.pl, 2015-01-28. [dostęp 2016-04-07]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-05-17)].
 10. Weronika Rosati o ważnych chwilach i osobach w swoim życiu. Polska Agencja Prasowa, 2017-05-07. [dostęp 2017-07-23]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-05-17)].
 11. Pitbull. Internetowa Baza Filmu Polskiego. [dostęp 2018-05-19]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-05-18)].
 12. a b Cztery Złote Kaczki dla filmu „Sala samobójców”. tvp.pl, 2011-11-22. [dostęp 2018-05-17]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-05-17)].
 13. a b Złote Kaczki 2012 rozdane. „Wprost”, 2012-11-26. [dostęp 2018-05-17]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-05-17)].
 14. Weronika Rosati wystąpiła u Davida Lyncha. Wirtualne Media, 2006-01-24. [dostęp 2016-04-11]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-05-17)].
 15. Rob Humanick: Lynch (ang.). „Slant Magazine”, 2007-10-25. [dostęp 2016-04-11]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-05-17)].
 16. „Senność” Piekorz w październiku. Mamy pierwsze fotosy. Stopklatka.pl, 2008-07-24. [dostęp 2016-04-11]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-04-23)].
 17. House (2008) (ang.). Rotten Tomatoes. [dostęp 2018-05-17]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-05-17)].
 18. Smutna. Internetowa Baza Filmu Polskiego. [dostęp 2018-05-18]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-05-18)].
 19. „Po prostu Majka” następczynią „Brzyduli” w TVN-ie. Wirtualne Media, 2009-06-26. [dostęp 2018-05-17]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-05-17)].
 20. Weronika Rosati produkuje parodię horroru. Stopklatka.pl, 2009-05-13. [dostęp 2016-04-11]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-04-11)].
 21. Czy pamiętacie, że.... tvp.pl, 2013-02-08. [dostęp 2016-04-11]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-05-17)].
 22. Gabriela Urbańska: Weronika Rosati w megaprodukcji Michaela Manna. Stowarzyszenie Filmowców Polskich, 2011-12-21. [dostęp 2018-05-17]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-05-17)].
 23. W ciemności. Internetowa Baza Filmu Polskiego. [dostęp 2018-05-18]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-05-18)].
 24. Spisek. Canal+ Polska. [dostęp 2018-05-18]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-05-18)].
 25. Rosati, Stuhr i Dorociński w „Obławie”. Interia.pl, 2013-09-28. [dostęp 2016-04-11]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-05-17)].
 26. Barbara Hollender: Obława Marcina Krzyształowicza – recenzja filmu. „Rzeczpospolita”, 2012-10-16. [dostęp 2018-05-17]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-05-17)].
 27. a b Orły 2013: Nominacje ogłoszone!. Interia.pl, 2013-02-07. [dostęp 2018-05-17]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-05-17)].
 28. Weronika Rosati dołącza do obsady „Hotelu 52”. Stopklatka.pl, 2013-06-17. [dostęp 2016-04-11]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-04-11)].
 29. Weronika Rosati w dubbingu „Samolotów”. Interia.pl, 2013-08-07. [dostęp 2018-05-17]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-05-17)].
 30. a b Weronika Rosati nagrodzona na festiwalu Poli Negri. tvp.pl, 2013-05-24. [dostęp 2016-01-09]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-05-18)].
 31. Buzek kontra Grochowska i Rosati. Interia.pl, 2013-05-24. [dostęp 2018-05-18]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-05-18)].
 32. Premiera „Obcego ciała” na MFF w Toronto. Polski Instytut Sztuki Filmowej, 2014-09-04. [dostęp 2016-04-06]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-04-06)].
 33. „Gang Wiewióra”: uroczysta premiera w Warszawie. Onet.pl, 2013-06-24. [dostęp 2016-04-11]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-05-18)].
 34. „Samoloty 2” premierowo w kinach sieci Multikino!. Elbląski Dziennik Internetowy, 2014-07-16. [dostęp 2018-05-17]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-05-17)].
 35. Tomasz Bielenia: Agnieszka Holland o „Dziecku Rosemary”: Krew akceptują, gorzej z seksem. Interia.pl, 2015-04-26. [dostęp 2018-05-17]. [zarchiwizowane z tego adresu (2015-07-03)].
 36. Świetna obsada, dynamiczne akcje i miłość, „Strażacy” – nowy serial na wiosnę w TVP1. TVP Info, 2015-02-09. [dostęp 2016-04-11]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-05-18)].
 37. Weronika Rosati w serialu „Detektyw”. Onet.pl, 2015-07-06. [dostęp 2016-04-11]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-02-14)].
 38. „Max & Me”: Adamczyk i Rosati w meksykańskim filmie animowanym. Onet.pl, 2015-01-19. [dostęp 2017-07-22]. [zarchiwizowane z tego adresu (2015-03-18)].
 39. Weronika Rosati w amerykańskim serialu „Supernatural”. Interia.pl, 2016-02-17. [dostęp 2018-05-19]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-05-19)].
 40. „Nowe przygody Aladyna”: Weronika Rosati księżniczką. Wirtualna Polska, 2016-07-27. [dostęp 2016-08-20]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-05-18)].
 41. Weronika Rosati na planie filmu „USS Indianapolis: Man of Courage”. Onet.pl, 2015-08-08. [dostęp 2016-04-11]. [zarchiwizowane z tego adresu (2015-08-12)].
 42. „Belle Epoque” – nowy serial kostiumowo-kryminalny TVN. Wirtualne Media, 2016-11-21. [dostęp 2018-05-19]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-11-23)].
 43. Weronika Rosati w komedii romantycznej. Stowarzyszenie Filmowców Polskich, 2016-06-22. [dostęp 2018-05-19]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-05-19)].
 44. „Diagnoza” od 5 września w TVN. „Tajemnica i obsada aktorska największą siłą serialu”. Wirtualne Media, 2017-08-10. [dostęp 2018-05-19]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-05-19)].
 45. Weronika Rosati, Katarzyna Herman i Mateusz Damięcki w obsadzie serialu „Ultraviolet”. Premiera 25 października w AXN. Wirtualne Media, 2017-08-30. [dostęp 2017-08-30]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-05-19)].
 46. „Szron”: Polska koprodukcja na festiwalu w Cannes. Interia.pl, 2017-04-20. [dostęp 2017-04-22]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-05-29)].
 47. Podatek od miłości. Internetowa Baza Filmu Polskiego. [dostęp 2018-05-19]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-05-18)].
 48. Weronika Rosati na planie „M jak miłość”. Onet.pl, 2018-09-11. [dostęp 2018-10-06]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-10-06)].
 49. Echo serca. Internetowa Baza Filmu Polskiego. [dostęp 2019-01-25]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-01-25)].
 50. Trwają zdjęcia do filmu „Music, War and Love”. Polski Instytut Sztuki Filmowej, 2015-11-13. [dostęp 2018-05-18]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-04-12)].
 51. Film „Znajdę Cię” Marthy Coolidge na prestiżowym festiwalu filmowym na Sycylii. „Gazeta Prawna”, 2019-05-23. [dostęp 2019-05-27]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-05-27)].
 52. „Zawsze warto”: Nowy serial w wiosennej ramówce Polsatu. Polsat, 2018-12-19. [dostęp 2018-12-19]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-12-19)].
 53. a b Kamil Piłaszewicz: Weronika Rosati: Jeżeli spotykam innych pasjonatów, to uwielbiam pracę na planie. „Rzeczpospolita”, 2019-07-16. [dostęp 2019-12-17]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-07-17)].
 54. Weronika Rosati z gwiazdą „Stranger Things” w filmie Małgorzaty Szumowskiej. Onet.pl, 2019-12-17. [dostęp 2019-12-17]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-12-17)].
 55. Małgorzata Pyrko: Weronika Rosati: Pracuję i żyję w Polsce. Interia.pl, 2018-08-27. [dostęp 2018-11-04]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-11-04)].
 56. Weronika Rosati i Agnieszka Maciąg w reklamie nowej linii Pantene. MMP24, 2004-12-22. [dostęp 2016-01-09]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-03-05)].
 57. HealthWay autorem kampanii nowej linii kosmetyków Dr Irena Eris. Wirtualne Media, 2007-09-09. [dostęp 2014-10-12]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-05-19)].
 58. Weronika Rosati reklamuje perfumy Dr Irena Eris. Wirtualne Media, 2008-11-06. [dostęp 2014-10-12]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-05-19)].
 59. Jesień w Polsacie. Stopklatka.pl, 2008-08-12. [dostęp 2018-05-19]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-05-19)].
 60. „Taniec z gwiazdami” już po raz dziesiąty, kto zatańczy tym razem?. Wirtualne Media, 2009-08-25. [dostęp 2014-10-12]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-05-19)].
 61. Ray Wilson – Bless me. Onet.pl, 2009-03-26. [dostęp 2016-01-21]. [zarchiwizowane z tego adresu (2015-04-21)].
 62. Pola – Broń, Panie broń. Tuba.pl, 2009-06-09. [dostęp 2016-04-10]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-05-19)].
 63. Zobacz teledysk Pati Sokol – Woman’s Work! W teledysku nowa dziewczyna Nergala całuje się z... Weroniką Rosati!. Radio Eska, 2012-03-28. [dostęp 2016-01-21]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-02-04)].
 64. Weronika Rosati pisze o filmowych boginiach. Wirtualne Media, 2010-06-15. [dostęp 2016-04-06]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-05-19)].
 65. Liliana Śnieg-Czaplewska: Weronika Rosati – Dziewczyna grzechu warta. Polki.pl. s. 5/5. [zarchiwizowane z tego adresu (2010-05-05)].
 66. Weronika Rosati. To się państwu spodoba. „Wprost”. Nr 49/2016 (1765), s. 104, 2016-12-05. Jacek Pochłopień. PMPG Polskie Media. ISSN 0209-1747. 
 67. Sobota w DDTVN: Weronika Rosati została reporterką!. TVN, 2013-03-29. [dostęp 2016-04-06]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-04-09)].
 68. Weronika Rosati w rozmowie z autorką sagi „Zmierzch”. TVN, 2013-03-30. [dostęp 2016-04-06]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-04-09)].
  Weronika Rosati w rozmowie z Diane Kruger. TVN, 2013-04-05. [dostęp 2016-04-06]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-04-09)].
  Michael Douglas chwali rolę Weroniki Rosati. TVN, 2013-11-24. [dostęp 2016-04-06]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-04-09)].
  Depp i Mara dla Dzień Dobry TVN. TVN, 2014-05-04. [dostęp 2016-04-06]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-04-28)].
  Morgan Freeman: „Przekonały mnie pieniądze”. TVN, 2014-05-10. [dostęp 2016-04-06]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-04-09)].
 69. Weronika Rosati reklamuje nowe perfumy Avon. Wirtualne Media, 2014-01-21. [dostęp 2016-01-09]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-05-19)].
 70. Project Runway: relacja z odcinka 9 – ubrania dla najbliższych. „Glamour”, 2015-04-30. [dostęp 2018-05-19]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-05-19)].
 71. Weronika Rosati w finale pierwszego sezonu SNL Polska. Interia.pl, 2018-03-19. [dostęp 2018-12-30]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-12-30)].
 72. Wielki sukces w Beverly Hills!. Apart, 2010-11-17. [dostęp 2016-04-06]. [zarchiwizowane z tego adresu (2015-03-12)].
 73. Hanna Lis, Weronika Rosati i Małgorzata Rozenek-Majdan walczą z hejterami w akcji Showmax. Wirtualne Media, 2018-06-08. [dostęp 2019-06-09]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-07-09)].
 74. Hanna Szcześniak: Weronika Rosati o samotnym macierzyństwie. „Kobiety nie powinny być tak traktowane”. Wirtualna Polska, 2018-11-08. [dostęp 2018-12-22]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-12-22)].
 75. Sylwia Jakulewicz: Środa broni Rosati: Kończy się ludzka a zwłaszcza kobieca solidarność. Onet.pl, 2018-12-22. [dostęp 2018-12-22]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-12-22)].
 76. Iga Dzieciuchowicz: Odwaga Weroniki Rosati. Jak wyznanie aktorki wzmocniło polską odsłonę MeToo. Codziennik Feministyczny, 2019-03-13. [dostęp 2019-03-13]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-03-13)].
 77. Weronika Rosati mówi stop przemocy, zakłada fundację i pomaga kobietom!. TVN, 2019-06-13. [dostęp 2019-06-13]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-06-13)].
 78. a b Kobieta Roku Glamour 2019 i Mężczyzna Roku Glamour 2019 – poznajcie laureatów!. „Glamour”, 2019-09-17. [dostęp 2019-09-18]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-09-18)].
 79. Paula Szewczyk: Weronika Rosati na XI Kongresie Kobiet: Gdybym nie miała dziecka, pewnie tkwiłabym w przemocowym związku do dziś. „Wysokie Obcasy”, 2019-09-20. [dostęp 2019-09-21].
 80. Paula Szewczyk: Kongres Kobiet: Rodzina bez ojca? Trudno. Ważne, by dziecko nie miało poczucia, że mu czegoś brakuje. „Wysokie Obcasy”, 2019-09-20. [dostęp 2019-09-21].
 81. Magdalena Keler: Weronika Rosati w Davos o przemocy: Jeśli chcesz zmienić prawo, najpierw musisz zmienić mentalność. „Wysokie Obcasy”, 2020-01-22. [dostęp 2020-01-23].
 82. Weronika Rosati i Mariusz Max Kolonko. Onet.pl, 2005-01-24. [dostęp 2014-10-12]. [zarchiwizowane z tego adresu (2014-10-18)].
 83. a b Miłość według Żuławskiego. „Gazeta Krakowska”, 2011-06-17. [dostęp 2014-10-12]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-04-09)].
 84. Piotr Adamczyk i Weronika Rosati mieli wypadek w Malewszczyźnie. „Kurier Lubelski”, 2013-09-17. [dostęp 2017-04-23]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-05-19)].
 85. Wypadek Weroniki Rosati na Zamojszczyźnie. Piotr A. nie odpowie za czyn?. „Kurier Lubelski”, 2016-08-29. [dostęp 2017-04-23]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-05-19)].
 86. Jej związek z Adamczykiem rozpadł się przez jej problemy ze zdrowiem?. Gala.pl, 2015-07-16. [dostęp 2016-04-08]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-04-09)].
 87. Weronika Rosati jest w ciąży!. „Viva!”, 2017-07-20. [dostęp 2017-07-20]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-05-19)].
 88. Weronika Rosati po raz pierwszy po porodzie! Aktorka podzieliła się z fanami wzruszającym zdjęciem z córką. „Viva!”, 2017-12-20. [dostęp 2018-05-19]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-05-19)].
 89. Weronika Rosati wyjaśnia, dlaczego zmieniła nazwisko córki. „Zostałam zastraszona i sterroryzowana”. „Wprost”, 2019-05-06. [dostęp 2019-05-07]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-05-07)].
 90. To oficjalne! Weronika Rosati rozstała się z Robertem Śmigielskim. „Viva!”, 2018-06-28. [dostęp 2018-07-01]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-07-01)].
 91. a b Magdalena Środa: Weronika Rosati i pan doktor. Historia z warszawskiego apartamentu. „Wysokie Obcasy”, 2019-03-07. [dostęp 2019-03-09].
 92. Konrad Szczęsny: Rosati, Chajzer, Sekielski... Tymi skandalami w 2019 roku żyła Polska. „Viva!”, 2019-12-29. [dostęp 2020-01-09]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-01-09)].
 93. 100 najcenniejszych gwiazd polskiego show-biznesu 2012: RANKING Forbes. „Forbes”. [dostęp 2014-10-12]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-04-09)].
 94. Najcenniejsze gwiazdy polskiego show-biznesu 2013. „Forbes”. [dostęp 2014-10-12]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-04-09)].
 95. Najcenniejsze gwiazdy polskiego show-biznsu 2014. „Forbes”. [dostęp 2014-10-12]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-04-09)].
 96. Będzie biegły literaturoznawca w procesie Weronika Rosati – Andrzej Żuławski. Onet.pl, 2012-06-19. [dostęp 2013-12-17]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-03-04)].
 97. Zakaz publikacji książki Andrzeja Żuławskiego. „Newsweek Polska”, 2010-07-15. [dostęp 2016-04-15]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-04-24)].
 98. Weronika Rosati wygrała proces wytoczony za książkę A. Żuławskiego. Gazeta.pl, 2014-02-19. [dostęp 2014-02-21]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-06-11)].
 99. a b Rosati wygrywa proces z Żuławskim. „Nie ma niczym nieograniczonej wolności słowa”. TVN24.pl, 2015-05-23. [dostęp 2015-09-20]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-04-09)].
 100. „Róże Gali” przyznane. Wirtualne Media, 2005-11-30. [dostęp 2014-10-12]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-05-19)].
 101. Najpiękniejsze Polki 2005. Interia.pl, 2005-11-18. [dostęp 2018-05-19]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-05-19)].
 102. Najpiękniejsze Polki 2007. Interia.pl, 2007-11-19. [dostęp 2018-05-19]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-05-19)].
 103. Czytelnicy „Vivy!” po raz siódmy wybiorą najpiękniejszych. Wirtualne Media, 2008-11-27. [dostęp 2014-10-12]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-05-19)].
 104. Doda, Rusin i Mucha z szansami na tytuł Kobiety Roku „Glamour”. Wirtualne Media, 2011-05-13. [dostęp 2014-10-12]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-05-19)].
 105. „Viva!” łączy swój plebiscyt z akcją charytatywną. Wirtualne Media, 2011-11-10. [dostęp 2014-10-12]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-05-19)].
 106. Viva! Najpiękniejsi 2012. tvp.pl, 2013-01-31. [dostęp 2018-05-19]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-05-19)].
 107. Plejada TOP10 – nagrody wręczone. Onet.pl, 2013-05-20. [dostęp 2016-04-09]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-04-09)].
 108. Agata Młynarska, Doda, Edyta Górniak i Nergal mają szanse na „Róże Gali”. Wirtualne Media, 2013-10-25. [dostęp 2018-05-19]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-05-19)].
 109. Czytelnicy „Vivy!” po raz 11. wybiorą najpiękniejsze gwiazdy. Wirtualne Media, 2013-12-19. [dostęp 2018-05-19]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-05-19)].
 110. Węże 2015: oto lista nominowanych. Onet.pl, 2015-03-04. [dostęp 2018-05-19]. [zarchiwizowane z tego adresu (2015-03-06)].
 111. Plebiscyt Gwiazdy Plejady. Plejada.pl. [dostęp 2016-05-01]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-05-01)].
 112. „PolandJa” i „Botoks” – najgorsze polskie filmy, czyli nominacje do Węży 2018. Wirtualne Media, 2018-03-07. [dostęp 2018-05-19]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-05-19)].
 113. Róże Gali 2019: Cielecka, Staszczyk, Szczygieł i Zawierucha wśród nominowanych. Onet.pl, 2019-10-07. [dostęp 2019-10-07]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-10-07)].
 114. Superbohaterka „Wysokich Obcasów” 2019. Zapraszamy do udziału w plebiscycie. „Wysokie Obcasy”, 2020-02-11. [dostęp 2020-02-25]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-02-25)].

Linki zewnętrzne

Media użyte na tej stronie

00 Rosati Weronika (cropped).jpg
Autor: Kontrola, Licencja: CC BY-SA 4.0
Rosati Weronika (2016) photo by J.Pijarowski
Weronika Rosati 2018.jpg
Autor: Fryta 73, Licencja: CC BY-SA 2.0
Polish actress Weronika Rosati in 2018
Commons-logo.svg
The Wikimedia Commons logo, SVG version.
Weronika Rosati by Foksal.jpg
Autor: Andrzej Piasecki, Foksal Web Studio, http://www.foksal.com.pl, Licencja: CC-BY-SA-3.0
Weronika Rosati
Wikimedal POL.svg
Autor: Olek Remesz (wiki-pl: Orem, commons: Orem), Licencja: CC-BY-SA-3.0
Wikimedal, ze wstążką w kolorach polskiej flagi. Symbol Artykułu na Medal na Polskiej Wikipedii.
Wikiquote-logo.svg
SVG version of the Wikiquote logo.