Wielka Brytania na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1908
Kod MKOl | GBR | |||||
---|---|---|---|---|---|---|
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1908 Londyn | ||||||
Chorąży | Kynaston Studd | |||||
Liczba zawodników | 735 w 108 konkurencjach w 24 dyscyplinach | |||||
|
Wielką Brytanię na IV Letnich Igrzyskach Olimpijskich w roku 1908 w Londynie reprezentowało 735 sportowców (696 mężczyzn i 39 kobiet), startujących w 24 dyscyplinach. Reprezentacja Wielkiej Brytanii zdobyła 145 medali, co jest najlepszym wynikiem w całych dotychczasowych startach[1] na igrzyskach olimpijskich.
Zdobyte medale
Medal | Zawodnik | Dyscyplina | Konkurencja | Rezultat |
---|---|---|---|---|
Złoto | Harry Thomas | Boks | kategoria do 52,62 kg | w finale pokonał swojego rodaka Johna Condona |
Złoto | Richard Gunn | Boks | kategoria 57,15 kg | w finale pokonał Charlesa Morrisa |
Złoto | Frederick Grace | Boks | kategoria 63,5 kg | w finale pokonał Fredericka Spillera |
Złoto | John Douglas | Boks | kategoria średnia | w finale pokonał Snowy’ego Bakera z Australazji |
Złoto | Albert Oldman | Boks | kategoria ciężka | w finale pokonał Sydneya Evansa |
Złoto | Louis Baillon Harry Freeman Eric Green Gerald Logan Alan Noble Edgar Page Reggie Pridmore Percy Rees John Robinson Stanley Shoveller Harvey Wood | Hokej na trawie | turniej mężczyzn (jako drużyna Anglii) | w finale pokonali drużynę Irlandii 8-1 |
Złoto | Victor Johnson | Kolarstwo | wyścig na 660 jardów mężczyzn | 51,2 s |
Złoto | Leon Meredith Benjamin Jones Ernest Payne Clarence Kingsbury | Kolarstwo | wyścig na dochodzenie na 1980 jardów drużynowo | 2:18,60 |
Złoto | Benjamin Jones | Kolarstwo | wyścig na 5000 m mężczyzn | 8:36,20 |
Złoto | Clarence Kingsbury | Kolarstwo | wyścig na 20 km mężczyzn | 34:13,60 |
Złoto | Charles Bartlett | Kolarstwo | wyścig na 100 km mężczyzn | 2:41:48,60 h[2] |
Złoto | Wyndham Halswelle | Lekkoatletyka | bieg na 400 m mężczyzn | |
Złoto | Joseph Deakin Archie Robertson William Coales Harold Wilson | Lekkoatletyka | bieg na 3 mile mężczyzn drużynowo | |
Złoto | Emil Voigt | Lekkoatletyka | bieg na 5 mil mężczyzn | 25:11,20 |
Złoto | Arthur Russell | Lekkoatletyka | bieg na 3200 m z przeszkodami | 10:47,80 |
Złoto | George Larner | Lekkoatletyka | chód na 3500 m mężczyzn | 14:55,0 |
Złoto | George Larner | Lekkoatletyka | chód na 10 mil mężczyzn | 1:15:57,40 h[2] |
Złoto | Timothy Ahearne | Lekkoatletyka | trójskok mężczyzn | 14,92 m[2] |
Złoto | William Dod | Łucznictwo | runda podwójna mężczyzn | 815 pkt |
Złoto | Sybil Newall | Łucznictwo | runda podwójna kobiet | 688 pkt |
Złoto | Madge Syers-Cave | Łyżwiarstwo figurowe | solistki | |
Złoto | Horace Bailey Walter Corbett Herbert Smith Kenneth Hunt Frederick Chapman Robert Hawkes Arthur Berry Vivian Woodward Henry Stapley Clyde Purnell Harold Hardman | Piłka nożna | turniej mężczyzn | w finale pokonali drużynę Danii 2:0 |
Złoto | George Cornet Charles Forsyth George Nevinson Paul Radmilovic Charles Smith Thomas Thould George Wilkinson | Piłka wodna | turniej mężczyzn | w finale pokonali zespół Belgii 9:2 |
Złoto | Henry Taylor | Pływanie | 400 m stylem dowolnym mężczyzn | 5:36,80[2] |
Złoto | Henry Taylor | Pływanie | 1500 m stylem dowolnym mężczyzn | 22:48,4[2] |
Złoto | Henry Taylor John Derbyshire Paul Radmilovic William Foster | Pływanie | sztafeta 4 × 200 m stylem dowolnym | 10:55,6[2] |
Złoto | Frederick Holman | Pływanie | 200 m stylem klasycznym | 3:09,20[2] |
Złoto | George Miller Patteson Nickalls Herbert Wilson Charles Miller | Polo | turniej mężczyzn (jako drużyna Roehampton) | |
Złoto | Edward Barrett Frederick Goodfellow William Hirons Frederick Humphreys Albert Ireton Frederick Merriman Edwin Mills Jhon Shepherd | Przeciąganie liny | drużyna London City Police | |
Złoto | Evan Noel | Rackets | gra pojedyncza mężczyzn | |
Złoto | Vane Pennell John Jacob Astor | Rackets | gra podwójna mężczyzn | |
Złoto | Thomas Thornycroft Bernard Redwood John Field-Richards | Sporty motorowodne | Klasa B poniżej 60 stóp | 2:28:58,8 h |
Złoto | Thomas Thornycroft Bernard Redwood John Field-Richards | Sporty motorowodne | Klasa C – 6,5 – 8 m | 2:28:26 h |
Złoto | Joshua Millner | Strzelectwo | karabin dowolny 1000 jardów mężczyzn | 98 pkt |
Złoto | Arthur Carnell | Strzelectwo | karabin małokalibrowy leżąc 50 i 100 jardów mężczyzn | 387 pkt |
Złoto | Maurice Matthews Harry Humby William Pimm Edward Amoore | Strzelectwo | karabin małokalibrowy 50 i 100 jardów drużynowo | 771 pkt |
Złoto | William Styles | Strzelectwo | karabin małokalibrowy znikający obiekt 25 jardów | 45 pkt |
Złoto | John Fleming | Strzelectwo | karabin małokalibrowy obiekt poruszający się 25 jardów | |
Złoto | Alexander Maunder James Pike Charles Palmer John Postans Frank Moore Peter Easte | Strzelectwo | trap mężczyzn drużynowo | 407 pkt |
Złoto | Josiah Ritchie | Tenis ziemny | gra pojedyncza mężczyzn | |
Złoto | Arthur Gore | Tenis ziemny | halowa gra pojedyncza mężczyzn | |
Złoto | Arthur Gore Herbert Barrett | Tenis ziemny | halowa gra podwójna mężczyzn | |
Złoto | Reginald Doherty George Hillyard | Tenis ziemny | gra podwójna mężczyzn | |
Złoto | Dorothea Douglass Chambers | Tenis ziemny | gra pojedyncza kobiet | |
Złoto | Gwendoline Eastlake-Smith | Tenis ziemny | halowa gra pojedyncza kobiet | |
Złoto | Henry Blackstaffe | Wioślarstwo | jedynka mężczyzn | 9:26,00 |
Złoto | John Fenning Gordon Thomson | Wioślarstwo | dwójka bez sternika | 9:41,00 |
Złoto | Collier Cudmore James Angus Gillan Duncan Mackinnon John Somers-Smith | Wioślarstwo | czwórka bez sternika | 8:34,00 |
Złoto | Albert Gladstone Frederick Kelly Banner Johnstone Guy Nickalls Charles Burnell Ronald Sanderson Raymond Etherington-Smith Henry Bucknall Gilchrist Maclagan | Wioślarstwo | ósemka mężczyzn | 7:52,00 |
Złoto | George de Relwyskow | Zapasy | styl wolny kategoria lekka mężczyzn | w finale pokonał Williama Wooda |
Złoto | Stanley Bacon | Zapasy | styl wolny kategoria średnia mężczyzn | w finale pokonał George’a Relwyskowa |
Złoto | Con O’Kelly Sr. | Zapasy | styl wolny kategoria ciężka mężczyzn | w finale pokonał Norwega Jacoba Gundersena |
Złoto | Gilbert Laws Thomas McMeekin Charles Crichton | Żeglarstwo | Klasa jachtów 6 metrowych | na łodzi Dormy |
Złoto | Charles Rivett-Carnac Richard Dixon Frederick Bingley Frances Rivett-Carnac | Żeglarstwo | Klasa jachtów 7 metrowych | na łodzi Heroine |
Złoto | Blair Cochrane Arthur Wood Henry Sutton John Rhodes Charles Campbell | Żeglarstwo | klasa jachtów 8 metrowych | na łodzi Cobweb |
Złoto | Thomas Glen-Coats Arthur Downes John Downes John Buchanan David Dunlop John Mackenzie Thomas Tait James Bunten Albert Martin Robert Aspin | Żeglarstwo | Klasa jachtów 12 metrowych | na łodzi Hera |
Srebro | John Condon | Boks | kategoria 52,62 kg | w finale uległ rodakowi Henry’emu Thomasowi |
Srebro | Charles Morris | Boks | kategoria 57,15 kg | w finale uległ Richardowi Gunnowi |
Srebro | Frederick Spiller | Boks | kategoria do 63,50 kg | w finale uległ Frederickowi Grace’owi |
Srebro | Sydney Evans | Boks | kategoria ciężka | w finale uległ Albertowi Oldmanowi |
Srebro | Walter Tysall | Gimnastyka | wielobój mężczyzn indywidualnie | 312 pkt |
Srebro | Edward Allman-Smith Henry Brown Walter Campbell William Graham Richard Gregg Edward Holmes Robert Kennedy Harold Murphy John Preston Walter Peterson Charles Power Franks Robinson | Hokej na trawie | turniej mężczyzn (jako drużyna Irlandii) | w finale ulegli drużynie Anglii 1:8 |
Srebro | Eustace Miles | Jeu de paume | gra pojedyncza mężczyzn | w finale przegrał z Amerykaninem Jayem Goludem 0:3 |
Srebro | Benjamin Jones | Kolarstwo | wyścig na 20 km mężczyzn | |
Srebro | Frederick Hamlin Thomas Johnson | Kolarstwo | wyścig tandemów mężczyzn na 2000 m | |
Srebro | Charles Denny | Kolarstwo | wyścig na 100 km mężczyzn | |
Srebro | Gustav Alexander George Buckland Eric Dutton S.N. Hayes Wilfrid Johnson Edward Jones Reginald Martin Gerald Mason Johnson Parker-Smith Hubert Ramsey Charles Scott Norman Whitley | Lacrosse | turniej mężczyzn | w finale ulegli drużynie Kanady 10:14 |
Srebro | Harold Wilson | Lekkoatletyka | bieg na 1500 m mężczyzn | 4:03,6 |
Srebro | Edward Owen | Lekkoatletyka | bieg na 5 mil mężczyzn | 25:24,0 |
Srebro | Archie Robertson | Lekkoatletyka | bieg na 3200 m z przeszkodami | 10:48,8 |
Srebro | Ernest Webb | Lekkoatletyka | chód na 3500 m mężczyzn | 15:07,40 |
Srebro | Ernest Webb | Lekkoatletyka | chód na 10 mil mężczyzn | 1:17:31,0 h |
Srebro | Cornelius Leahy | Lekkoatletyka | skok wzwyż mężczyzn | 1,88 m |
Srebro | Denis Horgan | Lekkoatletyka | pchnięcie kulą mężczyzn | 13,62 m |
Srebro | Reginald Brooks-King | Łucznictwo | runda podwójna mężczyzn | 768 pkt |
Srebro | Lottie Dod | Łucznictwo | runda podwójna kobiet | 642 pkt |
Srebro | Arthur Cumming | Łyżwiarstwo figurowe | pokaz specjalny mężczyzn | |
Srebro | Phyllis Johnson James Johnson | Łyżwiarstwo figurowe | pary | |
Srebro | William Robinson | Pływanie | 200 m stylem klasycznym | 3:12,80 |
Srebro | Thomas Battersby | Pływanie | 1500 m stylem dowolnym | 22:51,20 |
Srebro | Hardress Lloyd John McCann Auston Rotheram Percy O’Reilly | Polo | turniej mężczyzn (jako drużyna Irlandii) | |
Srebro | Walter Buckmaster Frederick Freake Walter Jones John Wodehouse | Polo | turniej mężczyzn (jako drużyna Hurlingham) | |
Srebro | Thomas Butler James Clark William Greggan Alexander Kidd Daniel Lowey Patrick Philbin George Smith Thomas Swindlehurst | Przeciąganie liny | jako drużyna Liverpool Police Team | |
Srebro | Henry Leaf | Rackets | gra pojedyncza mężczyzn | |
Srebro | Edmund Bury Cecil Browning | Rackets | gra podwójna mężczyzn | |
Srebro | James Davey Frederick Dean Edward Jackett Richard Jackett E.J. Jones James Jose A. Lawrey C.R. Marshall Bert Solomon Barney Solomon Nicholas Tregurtha John Trevaskis Thomas Wedge A. Wilcocks Arthur Wilson | Rugby union | turniej mężczyzn | w finale przegrali z drużyną Australazji 3:32 |
Srebro | Edgar Amphlett Leaf Daniell Cecil Haig Robert Montgomerie Martin Holt Edgar Seligman | Szermierka | szpada mężczyzn drużynowo | |
Srebro | Walter Ellicott Charles Nix William Lane-Joynt Ted Ranken | Strzelectwo | Strzelanie do sylwetki jelenia pojedynczy strzał drużynowo | 85 pkt |
Srebro | Harcourt Ommundsen Fleetwood Varley Arthur Fulton Philip Richardson Walter Padgett John Martin | Strzelectwo | karabin wojskowy 200,500,600,800,900,1000 jardów drużynowo | 2496 pkt |
Srebro | Harry Humby | Strzelectwo | karabin małokalibrowy leżąc 50 i 100 jardów | 386 pkt |
Srebro | Maurice Matthews | Strzelectwo | karabin małokalibrowy obiekt poruszający się 25 jardów | 42 pkt |
Srebro | Harold Hawkins | Strzelectwo | karabin małokalibrowy znikający obiekt 25 jardów | |
Srebro | Ted Ranken | Strzelectwo | Strzelanie do sylwetki jelenia pojedynczy strzał | |
Srebro | Ted Ranken | Strzelectwo | Strzelanie do sylwetki jelenia runda podwójna | |
Srebro | Josiah Ritchie James Parke | Tenis ziemny | gra podwójna mężczyzn | |
Srebro | George Caridia | Tenis ziemny | halowa gra pojedyncza mężczyzn | |
Srebro | George Caridia George Simond | Tenis ziemny | halowa gra podwójna mężczyzn | |
Srebro | Penelpoe Boothby | Tenis ziemny | gra pojedyncza kobiet | |
Srebro | Angela Greene | Tenis ziemny | halowa gra pojedyncza kobiet | |
Srebro | Harold Barker Philip Filleul John Fenning Gordon Thomson | Wioślarstwo | czwórka bez sternika mężczyzn | |
Srebro | Alexander McCulloch | Wioślarstwo | jedynka mężczyzn | |
Srebro | George Fairbairn Philip Verdon | Wioślarstwo | dwójka bez sternika | |
Srebro | William Press | Zapasy | styl wolny kategoria kogucia mężczyzn | w finale uległ Amerykaninowi George’owi Mehnertowi |
Srebro | John Slim | Zapasy | styl wolny kategoria piórkowa mężczyzn | w finale uległ Amerykaninowi George’owi Dole’owi |
Srebro | William Wood | Zapasy | styl wolny kategoria lekka mężczyzn | w finale uległ George’owi de Relwyskowowi |
Srebro | George de Relwyskow | Zapasy | styl wolny kategoria średnia mężczyzn | w finale uległ Stanleyowi Baconowi |
Srebro | Charles MacIver Charles Ronald MacIver James Baxter William Davidson James Spence Thomas Littledale John Jellico Colin McLeod Robertson John Graham Kenion J.A. Gardiner | Żeglarstwo | Klasa jachtów 12 metrowych | na jachcie Mouchette |
Brąz | William Webb | Boks | kategoria 52,62 kg | |
Brąz | Hugh Roddin | Boks | kategoria 57,15 kg | |
Brąz | Harry Johnson | Boks | kategoria do 63,5 kg | |
Brąz | William Philo | Boks | kategoria średnia | |
Brąz | Francis Parks | Boks | kategoria ciężka | |
Brąz | Alexander Burt John Burt Alexander Denniston Charles Foulkes Hew Fraser James Harper-Orr Ivan Laing Hugh Neilson William Orchardson Norman Stevenson Hugh Walker | Hokej na trawie | turniej mężczyzn (jako drużyna Szkocji) | |
Brąz | Frederick Connah Llewellyn Evans Arthur Law Robert Lyne Wilfred Pallott Frederick Phillips Edwin Richards Charles Shepherd Philip Turnbull Bertrand Turnbull James Williams | Hokej na trawie | turniej mężczyzn (jako drużyna Walii) | |
Brąz | Neville Bulwer-Lytton | Jeu de paume | gra pojedyncza mężczyzn | w meczu o 3. miejsce pokonał Brytyjczyka Arthura Page’a 3:0 |
Brąz | Colin Brooks William Isaacs | Kolarstwo | wyścig tandemów mężczyzn na 2000 m | |
Brąz | Norman Hallows | Lekkoatletyka | bieg na 1500 m mężczyzn | 4:04,00 |
Brąz | Leonard Tremeer | Lekkoatletyka | bieg na 400 m przez płotki | 57,0 s |
Brąz | Edward Spencer | Lekkoatletyka | chód na 10 mil mężczyzn | 1:21:20,2 h |
Brąz | Beatrice Hill-Lowe | Łucznictwo | runda podwójna kobiet | 618 pkt |
Brąz | Madge Syers-Cave Edgar Syers | Łyżwiarstwo figurowe | pary | |
Brąz | Dorothy Greenhough-Smith | Łyżwiarstwo figurowe | solistki | |
Brąz | Herbert Haresnape | Pływanie | 100 m stylem grzbietowym | 1:27,0 |
Brąz | Edward Barrett | Zapasy | styl wolny kategoria ciężka (powyżej 73 kg) mężczyźni | |
Brąz | Walter Chaffe Joseph Dowler Ernest Ebbage Thomas Homewood Alexander Munro William Slade William Tammas James Woodget | Przeciąganie liny | jako drużyna K.Division Metropolitan Police Team | |
Brąz | John Jacob Astor | Rackets | gra pojedyncza mężczyzn | |
Brąz | Henry Brougham | Rackets | gra pojedyncza mężczyzn | |
Brąz | Evan Noel Henry Leaf | Rackets | gra podwójna mężczyzn | |
Brąz | Jesse Wallingford Geoffrey Coles Henry Lynch-Staunton Walter Ellicott | Strzelectwo | pistolet dowolny mężczyzn drużynowo | 1817 pkt |
Brąz | Maurice Blood | Strzelectwo | karabin dowolny 1000 jardów mężczyzn | 92 pkt |
Brąz | George Barnes | Strzelectwo | Karabin małokalibrowy leżąc 50 i 100 jardów | 385 pkt |
Brąz | Edward Amoore | Strzelectwo | karabin małokalibrowy znikający obiekt 25 jardów | |
Brąz | William Marsden | Strzelectwo | karabin małokalibrowy obiekt poruszający się 25 jardów | |
Brąz | Alexander Rogers | Strzelectwo | Strzelanie do sylwetki jelenia pojedynczy strzał | |
Brąz | Alexander Maunder | Strzelectwo | trap mężczyzn | 57 pkt |
Brąz | George Whitaker Gerald Skinner John Butt William Morris Harold Creasey Richard Hutton | Strzelectwo | trap mężczyzn drużynowo[3] | 372 pkt |
Brąz | Josiah Ritchie | Tenis ziemny | halowa gra pojedyncza mężczyzn | |
Brąz | Wilberforce Eaves | Tenis ziemny | gra pojedyncza mężczyzn | |
Brąz | Clement Cazalet Charles Dixon | Tenis ziemny | gra podwójna mężczyzn | |
Brąz | Joan Winch | Tenis ziemny | gra pojedyncza kobiet | |
Brąz | Frank Jerwood Eric Powell Oswald Carver Edward Williams Henry Goldsmith Harold Kitching John Burn Douglas Stuart Richard Boyle | Wioślarstwo | ósemka mężczyzn | |
Brąz | William McKie | Zapasy | styl wolny kategoria piórkowa mężczyzn | w walce o 3. miejsce pokonał rodaka Williama Tagga |
Brąz | Arthur Gingell | Zapasy | styl wolny kategoria lekka mężczyzn | w walce o 3. miejsce pokonał Brytyjczyka Williama MacKenziego |
Brąz | Frederick Beck | Zapasy | styl wolny kategoria średnia mężczyzn | |
Brąz | Philip Hunloke Alfred Hughes Frederick Hughes George Ratsey William Ward | Żeglarstwo | Klasa jachtów 8 metrowych | na łodzi Sorais-2 |
Skład kadry
Boks
Konkurencja | Zawodnik | 1 Runda | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał/3. miejsce | |
---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Miejsce | ||
waga kogucia | John Condon | Pierre Mazior W | William Webb W | Henry Thomas P | ||
William Webb | Henry Perry W | John Condon P | Nie awansował | |||
Henry Perry | William Webb P | Nie awansował | 4. | |||
Henry Thomas | Frank McGurk W | wolny los | John Condon W | |||
Frank McGurk | Henry Thomas P | Nie awansował | 4. | |||
waga piórkowa | Thomas Ringer | Louis Constant W | Richard Gunn P | Nie awansował | 4. | |
Richard Gunn | Étienne Poillot W | Thomas Ringer W | Charles Morris W | |||
Charles Morris | Edward Adams W | Hugh Roddin W | Richard Gunn P | |||
Hugh Roddin | John Lloyd W | Charles Morris P | Nie awansował | |||
Edward Adams | Charles Morris P | Nie awansował | 5. | |||
John Lloyd | Hugh Roddin P | Nie awansował | 5. | |||
waga lekka | Harry Johnson | Hemming Hansen W | Harold Holmes W | Frederick Spiller P | Niue awansował | |
Harold Holmes | André Bouvier W | Harry Johnson P | Nie awansował | 4. | ||
George Jessup | Frank Osborne W | Frederick Spiller P | Nie awansował | 4. | ||
Frank Osborne | George Jessup P | Nie awansował | 7. | |||
Frederick Spiller | Patrick Fee W | George Jessup W | Harry Johnson W | Frederick Grace W | ||
Patrick Fee | Frederick Spiller P | Nie awansował | 7. | |||
Frederick Grace | Edward Fearman W | Matt Wells W | wolny los | Frederick Spiller W | ||
Matt Wells | Waldemar Holberg W | Frederick Grace P | Nie awansował | 4. | ||
Edward Fearman | Frederick Grace P | Nie awansował | 7. | |||
waga średnia | William Childs | Gaston Aspa W | Reginald Baker P | Nie awansował | 5. | |
William Dees | Reginald Baker P | Nie awansował | 6. | |||
William Philo | Arthur Murdoch W | wolny los | Reginald Baker P | Nie awansował | ||
Arthur Murdoch | William Philo P | Nie awansował | 6. | |||
Ruben Warnes | Charles Morard W | wolny los | Johnny Douglas W | Nie awansował | 4 | |
Johnny Douglas | René Doudelle W | wolny los | Ruben Warnes W | Reginald Baker W | ||
waga ciężka | Sydney Evans | Albert Ireton W | Frederick Parks W | Albert Oldman W | ||
Albert Ireton | Sydney Evans P | Nie awansował | 5. | |||
Frederick Parks | Harold Brewer W | Sydney Evans P | Nie awansował | |||
Albert Oldman | Ian Myrams W | wolny los | Sydney Evans W | |||
Harold Brewer | Frederick Parks P | Nie awansował | 5. | |||
Ian Myrams | Albert Oldman P | Nie awansował | 5. |
Gimnastyka
Zawodnik | Konkurencja | Finał | |
---|---|---|---|
Wynik | Miejsce | ||
Walter Tysall | wielobój indywidualnie | 312 | |
Samuel Hodgetts | 266 | 6. | |
Edward Potts | 252,5 | 9. | |
George Bailey | 246 | 12. | |
Franklin Dick | 233,5 | 16. | |
Arthur Hodges | 233,5 | 16. | |
Edmund Aspinall | Nie ukończył konkurencji | ||
Otto Bauscher | Nie ukończył konkurencji | ||
Joseph Cook | Nie ukończył konkurencji | ||
Sidney Domville | Nie ukończył konkurencji | ||
E.Davson | Nie ukończył konkurencji | ||
William Fergus | Nie ukończył konkurencji | ||
A. V. Ford | Nie ukończył konkurencji | ||
James Graham | Nie ukończył konkurencji | ||
Robert Hanley | Nie ukończył konkurencji | ||
Leonard Hanson | Nie ukończył konkurencji | ||
G. Meade | Nie ukończył konkurencji | ||
C.H. Smith | Nie ukończył konkurencji | ||
J.A. Walters | Nie ukończył konkurencji | ||
W. Watters | Nie ukończył konkurencji |
|
|
|
|
|
Reprezentanci Wielkiej Brytanii zdobyli 196 punktów i zajęli 8. miejsce.
Hokej na trawie
W turnieju wzięły udział 4 drużyny z Wielkiej Brytanii, występowały one jako reprezentacje: Anglii, Szkocji, Walii, Irlandii.
|
Reprezentacja Szkocji
|
Reprezentacja Walii
Reprezentacja Irlandii
|
|
Runda pierwsza
29 października 1908 | Anglia | 10:1 | Francja | |
29 października 1908 | Szkocja | 4:0 | Niemcy | |
Półfinały
29 października 1908 | Szkocja | 1:6 | Anglia | |
29 października 1908 | Irlandia | 3:1 | Walia | |
Finał
31 października 1908 | Anglia | 8:1 | Irlandia | |
Złoty medal zdobyła reprezentacja Anglii, srebrny – Irlandii, brązowe medale zdobyli reprezentanci Walii i Szkocji.
Jeu de paume
Zawodnik | 1 runda | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał Mecz o 3. miejsce | Miejsce |
---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | ||
Eustace Miles | Charles Sands W 3:0 (6:3, 6:3, 6:3) | Evan Noel W 3:0 (6:5, 6:1, 6:5) | Neville Bulwer-Lytton W 3:0 (6:4, 6:1, 6:4) | Jay Gould II P 0:3 (5:6, 4:6, 4:6) | |
Evan Noel | Charles Tatham W 3:0 (6:2, 6:3, 6:3) | Eustace Miles P 0:3 (5:6, 1:6, 5:6) | Nie awansował | 5. | |
Neville Bulwer-Lytton | Edwin Biedermann W 3:0 (6:5, 6:1, 6:2) | Eustace Miles P 0:3 (4:6, 1:6, 3:6) | Arthur Page W 3:0 (6:2, 6:4, 6:4) | ||
Charles Tatham | Evan Noel P 0:3 (2:6, 3:6, 3:6) | Nie awansował | 9. | ||
Edwin Biedermann | Neville Bulwer-Lytton P 0:3 (5:6, 1:6, 2:6) | Nie awansował | 5. | ||
Arthur Page | Arthur Palmer W 3:1 (5:6, 6:4, 6:5, 6:1) | Jay Gould II P 0:3 (1:6, 0:6, 0:6) | Neville Bulwer-Lytton P 0:3 (2:6, 4:6, 4:6) | 4. | |
Arthur Palmer | Arthur Page P 1:3 (6:5, 4:6, 5:6, 1:6) | Nie awansował | 5. | ||
Vane Pennell | William Cazalet W 3:0 (6:1, 6:4, 6:1) | Jay Gould II P 0:3 (3:6, 3:6, 2:6) | Nie awansował | 5. | |
William Cazalet | Vane Pennell P 0:3 (1:6, 4:6, 1:6) | Nie awansował | 9. |
Kolarstwo
Konkurencja | Zawodnik | Eliminacje | Półfinały | Finał | Pozycja | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik | Czas | Miejsce | Przeciwnik | Czas | Miejsce | Przeciwnik | Czas | Miejsce | |||
660 jardów | Benjamin Jones | Dorus Nijland | 59,0 | 1. | Karl Neumer Lucien Renard | b.d | 2. | Nie awansował | |||
William Bailey | Frederick McCarthy Pierre Seginaud | 50,8 | 1. | Émile Demangel Clarence Kingsbury Kolonia Przylądkowa Floris Venter | b.d | 3. | Nie awansował | ||||
Clarence Kingsbury | Richard Katzer Georgius Damen | 57,4 | 1. | Émile Demangel William Bailey Kolonia Przylądkowa Floris Venter | b.d | 2. | Nie awansował | ||||
Victor Johnson | Jean Patou Richard Villepontoux | 56,2 | 1. | Johannes van Spengen Paul Texier Walter Andrews | 59,2 | 1. | Émile Demangel Karl Neumer Daniel Flynn | 51,2 | 1. | ||
George Summers | Émile Demangel Andrew Hansson | b.d | 2. | Nie awansował | |||||||
Joe Lavery | Johannes van Spengen Hermann Martens | b.d | 3. | Nie awansował | |||||||
W.F. Magee | Karl Neumer Émile Maréchal Antonie Gerrits | b,d | 2. | Nie awansował | |||||||
Ernest Payne | André Poulain Jean Van Benthem | 57,2 | 1. | André Auffray Daniel Flynn George Cameron | b.d | 4. | Nie awansował | ||||
Daniel Flynn | Gerard Bosch van Drakenstein Paul Schulze | 55,0 | 1. | André Auffray Ernest Payne George Cameron | 54,8 | 1. | Émile Demangel Karl Neumer Victor Johnson | b.d | 4. | 4. | |
Gerald Anderson | Lucien Renard Gaston Dreyfus William Morton | b.d | 4. | Nie awansował | |||||||
Arthur J. Denny | André Auffray Kolonia Przylądkowa Philipus Freylinck | b.d | 2. | Nie awansował | |||||||
5000 m | Daniel Flynn | Johannes van Spengen Guglielmo Malatesta Pierre Seginaud William Bailey | b.d | 2. | Nie awansował | ||||||
William Bailey | Johannes van Spengen Guglielmo Malatesta Pierre Seginaud Daniel Flynn | Nie ukończył wyścigu | Nie awansował | ||||||||
Ernest Payne | Émile Marechal Frederick McCarthy Antonie Gerrits Émile Demangel | Nie ukończył wyścigu | Nie awansował | ||||||||
W.F. Magee | Gerard Bosch van Drakenstein Pierre Texier Kolonia Przylądkowa T.H.E. Passmore André Poulain | b.d | 2. | Nie awansował | |||||||
Benjamin Jones | Karl Neumer Cesare Zanzottera Georgius Damen Gaston Delaplane Max Götze J.L. Lavery Kolonia Przylądkowa Frank Shore Richard Villepontoux | 9:08,0 | 1. | Clarence Kingsbury Maurice Schilles André Auffray Émile Marechal Johannes van Spengen Gerard Bosch van Drakenstein | 8:36,2 | 1. | |||||
J.L. Lavery | Karl Neumer Cesare Zanzottera Georgius Damen Gaston Delaplane Max Götze Benjamin Jones Kolonia Przylądkowa Frank Shore Richard Villepontoux | b.d | 4. | Nie awansował | |||||||
Clarence Kingsbury | Guglielmo Morisetti Dorus Nijland G. Dreyfus Walter Andrews Albert Calvert | 8:53,0 | 1. | Benjamin Jones Maurice Schilles André Auffray Émile Marechal Johannes van Spengen Gerard Bosch van Drakenstein | b.d | 5. | 5. | ||||
Albert Calvert | Guglielmo Morisetti Dorus Nijland G. Dreyfus Walter Andrews Clarence Kingsbury | b.d | 5. | Nie awansował | |||||||
C. V. Clark | Maurice Schilles William Anderson Guillaume Coeckelberg Rudolf Katzer Georges Perrin Kolonia Przylądkowa Floris Venter | b.d | 2. | Nie awansował | |||||||
20 km | Leon Meredith | Hermann Martens Joseph Werbrouck André Lapize Georgius Damen Frederick McCarthy Pierre Hostein Rudolf Katzer Daniel Flynn | 33:21,0 | 1. | Clarence Kingsbury Benjamin Jones Louis Weintz François Bonnet Arthur Denny Andrew Hansson Octave Lapize Joseph Werbrouck | b.d | 5. | 5. | |||
Daniel Flynn | Hermann Martens Joseph Werbrouck André Lapize Georgius Damen Frederick McCarthy Pierre Hostein Rudolf Katzer Leon Meredith | Nie ukończył wyścigu | Nie awansował | ||||||||
Clarence Kingsbury | Paul Schulze Colin Brooks Floris Venter Georges Lutz Gerard Bosch van Drakenstein Walter Andrews Jean van Benthem | 32:33,8 | 1. | Leon Meredith Benjamin Jones Louis Weintz François Bonnet Arthur Denny Andrew Hansson Octave Lapize Joseph Werbrouck | 34:13,6 | 1. | |||||
Colin Brooks | Paul Schulze Clarence Kingsbury Kolonia Przylądkowa Floris Venter Georges Lutz Gerard Bosch van Drakenstein Walter Andrews Jean van Benthem | 32:34,0 | 2. | Nie awansował | |||||||
Herbert Bouffler | Louis Weintz Kolonia Przylądkowa Frank Shore Max Triebsch Harry Young Henri Cunault Dorus Nijland Frederick Hamlin | b.d | 4. | Nie awansował | |||||||
Frederick Hamlin | Louis Weintz Kolonia Przylądkowa Frank Shore Max Triebsch Harry Young Henri Cunault Dorus Nijland Herbert Bouffler | Nie ukończył wyścigu | Nie awansował | ||||||||
Benjamin Jones | Alwin Boldt George Cameron Kolonia Przylądkowa T.H.E. Passmore Octave Lapize Henri Baumler Johannes van Spengen W. Lower | 32:39,0 | 1. | Clarence Kingsbury Leon Meredith Louis Weintz François Bonnet Arthur Denny Andrew Hansson Octave Lapize Joseph Werbrouck | b.d | 2. | |||||
W. Lower | Alwin Boldt George Cameron Kolonia Przylądkowa T.H.E. Passmore Octave Lapize Henri Baumler Johannes van Spengen Benjamin Jones | Nie ukończył wyścigu | Nie awansował | ||||||||
David Robertson | Andrew Hansson William Anderson Ioannis Santorinaios Pierre Texier | 34:53,8 | 2. | Nie awansował | |||||||
Arthur J. Denny | Gustaf Westerberg Charles Avrillon Léon Couckelberg Guglielmo Morisetti | 33:40,6 | 1. | Clarence Kingsbury Leon Meredith Louis Weintz François Bonnet Benjamin Jones Andrew Hansson Octave Lapize Joseph Werbrouck | b.d | 5. | 5. | ||||
100 km | Sydney Bailey | G.C. Lutz Alwin Boldt Pierre Texier J.H. Bishop D.C. Robertson William Anderson Andrew Hansson François Bonnet Georgius Damen Gerard Bosch van Drakenstein André Lepère Harry Mussen J. Norman Rudolf Katzer Frederick McCarthy Ioannis Santorinaios | b.d | 2. | Charles Bartlett Charles Denny Octave Lapize William Pett Pierre Texier Walter Andrews D.C. Robertson Gustaf Westerberg J.H. Bishop François Bonnet Andrew Hansson G.C. Lutz Leon Meredith Harry Mussen Guillaume Coeckelberg Harry Young | b.d | 8. | 8. | |||
J.H. Bishop | G.C. Lutz Alwin Boldt Pierre Texier Sydney Bailey D.C. Robertson William Anderson Andrew Hansson François Bonnet Georgius Damen Gerard Bosch van Drakenstein André Lepère Harry Mussen J. Norman Rudolf Katzer Frederick McCarthy Ioannis Santorinaios | b.d | 5. | Charles Bartlett Charles Denny Octave Lapize William Pett Pierre Texier Walter Andrews D.C. Robertson Gustaf Westerberg Sydney Bailey François Bonnet Andrew Hansson G.C. Lutz Leon Meredith Harry Mussen Guillaume Coeckelberg Harry Young | Nie ukończył wyścigu | ||||||
D.C. Robertson | G.C. Lutz Alwin Boldt Pierre Texier Sydney Bailey J.H. Bishop William Anderson Andrew Hansson François Bonnet Georgius Damen Gerard Bosch van Drakenstein André Lepère Harry Mussen J. Norman Rudolf Katzer Frederick McCarthy Ioannis Santorinaios | b.d | 6. | Charles Bartlett Charles Denny Octave Lapize William Pett Pierre Texier Walter Andrews J.H. Bishop Gustaf Westerberg Sydney Bailey François Bonnet Andrew Hansson G.C. Lutz Leon Meredith Harry Mussen Guillaume Coeckelberg Harry Young | b.d | 7. | 7. | ||||
Harry Mussen | G.C. Lutz Alwin Boldt Pierre Texier Sydney Bailey J.H. Bishop William Anderson Andrew Hansson François Bonnet Georgius Damen Gerard Bosch van Drakenstein André Lepère D.C. Robertson J. Norman Rudolf Katzer Frederick McCarthy Ioannis Santorinaios | b.d | 7. | Charles Bartlett Charles Denny Octave Lapize William Pett Pierre Texier Walter Andrews J.H. Bishop Gustaf Westerberg Sydney Bailey François Bonnet Andrew Hansson G.C. Lutz Leon Meredith D.C. Robertson Guillaume Coeckelberg Harry Young | Nie ukończył wyścigu | ||||||
J. Norman | G.C. Lutz Alwin Boldt Pierre Texier Sydney Bailey J.H. Bishop William Anderson Andrew Hansson François Bonnet Georgius Damen Gerard Bosch van Drakenstein André Lepère D.C. Robertson Harry Mussen Rudolf Katzer Frederick McCarthy Ioannis Santorinaios | b.d | 7. | Nie awansował | |||||||
Leon Meredith | Gustaf Westerberg Charles Bartlett Guillaume Coeckelberg Octave Lapize Walter Andrews William Pett Charles Denny Harry Young Cesare Zanzottera Charles Avrillon H. Cunault Bruno Götze Pierre Hostein Robert Jolly Jean Madelaine Guglielmo Malatesta Hermann Martens William Morton Dorus Nijland David Noon Battista Parini T.H.E. Passmore Paul Schulze Max Triebsch Louis Weintz | 2:43:15,4 | 1. | Charles Bartlett Charles Denny Octave Lapize William Pett Pierre Texier Walter Andrews J.H. Bishop Gustaf Westerberg Sydney Bailey François Bonnet Andrew Hansson G.C. Lutz D.C. Robertson Harry Mussen Guillaume Coeckelberg Harry Young | Nie ukończył wyścigu | ||||||
Charles Bartlett | Gustaf Westerberg Leon Meredith Guillaume Coeckelberg Octave Lapize Walter Andrews William Pett Charles Denny Harry Young Cesare Zanzottera Charles Avrillon H. Cunault Bruno Götze Pierre Hostein Robert Jolly Jean Madelaine Guglielmo Malatesta Hermann Martens William Morton Dorus Nijland David Noon Battista Parini Kolonia Przylądkowa T.H.E. Passmore Paul Schulze Max Triebsch Louis Weintz | b.d | 2. | Leon Meredith Charles Denny Octave Lapize William Pett Pierre Texier Walter Andrews J.H. Bishop Gustaf Westerberg Sydney Bailey François Bonnet Andrew Hansson G.C. Lutz D.C. Robertson Harry Mussen Guillaume Coeckelberg Harry Young | 2:41:48,6 | 1. | |||||
William Pett | Gustaf Westerberg Leon Meredith Guillaume Coeckelberg Octave Lapize Walter Andrews Charles Bartlett Charles Denny Harry Young Cesare Zanzottera Charles Avrillon H. Cunault Bruno Götze Pierre Hostein Robert Jolly Jean Madelaine Guglielmo Malatesta Hermann Martens William Morton Dorus Nijland David Noon Battista Parini Kolonia Przylądkowa T.H.E. Passmore Paul Schulze Max Triebsch Louis Weintz | b.d | 6. | Leon Meredith Charles Denny Octave Lapize Charles Bartlett Pierre Texier Walter Andrews J.H. Bishop Gustaf Westerberg Sydney Bailey François Bonnet Andrew Hansson G.C. Lutz D.C. Robertson Harry Mussen Guillaume Coeckelberg Harry Young | b.d | 4. | 4. | ||||
Charles Denny | Gustaf Westerberg Leon Meredith Guillaume Coeckelberg Octave Lapize Walter Andrews Charles Bartlett William Pett Harry Young Cesare Zanzottera Charles Avrillon H. Cunault Bruno Götze Pierre Hostein Robert Jolly Jean Madelaine Guglielmo Malatesta Hermann Martens William Morton Dorus Nijland David Noon Battista Parini Kolonia Przylądkowa T.H.E. Passmore Paul Schulze Max Triebsch Louis Weintz | b.d | 7. | Leon Meredith William Pett Octave Lapize Charles Bartlett Pierre Texier Walter Andrews J.H. Bishop Gustaf Westerberg Sydney Bailey François Bonnet Andrew Hansson G.C. Lutz D.C. Robertson Harry Mussen Guillaume Coeckelberg Harry Young | b.d | 2. | |||||
Robert Jolly | Gustaf Westerberg Leon Meredith Guillaume Coeckelberg Octave Lapize Walter Andrews Charles Bartlett William Pett Harry Young Cesare Zanzottera Charles Avrillon H. Cunault Bruno Götze Pierre Hostein Charles Denny Jean Madelaine Guglielmo Malatesta Hermann Martens William Morton Dorus Nijland David Noon Battista Parini Kolonia Przylądkowa T.H.E. Passmore Paul Schulze Max Triebsch Louis Weintz | NIe ukończył wyścigu | Nie awansował | ||||||||
David Noon | Gustaf Westerberg Leon Meredith Guillaume Coeckelberg Octave Lapize Walter Andrews Charles Bartlett William Pett Harry Young Cesare Zanzottera Charles Avrillon H. Cunault Bruno Götze Pierre Hostein Charles Denny Jean Madelaine Guglielmo Malatesta Hermann Martens William Morton Dorus Nijland Robert Jolly Battista Parini Kolonia Przylądkowa T.H.E. Passmore Paul Schulze Max Triebsch Louis Weintz | Nie ukończył wyścigu | Nie awansował | ||||||||
Sprint | Victor Johnson | Gerard Bosch van Drakenstein Guglielmo Malatesta | 1:33,8 | 1. | Karl Neumer Kolonia Przylądkowa Floris Venter Pierre Texier | 1:27,4 | 1. | Benjamin Jones Clarence Kingsbury Maurice Schilles | Przekroczono limit czasu | ||
Thomas Matthews | Kolonia Przylądkowa Floris Venter André Poulain | b.d | 3. | Nie awansował | |||||||
Daniel Flynn | Paul Schulze Pierre Seginaud Frederick McCarthy | 1:30,2 | 1. | Maurice Schilles George Cameron Ernest Payne | b.d | 3. | Nie awansował | ||||
Ernest Payne | Dorus Nijland | 1:32,0 | 1. | Maurice Schilles George Cameron Daniel Flynn | b.d | 4. | Nie awansował | ||||
W.F. Magee | Hermann Martens Johannes van Spengen | Przekroczony limit czasu | Nie awansował | ||||||||
William Bailey | Richard Villepontoux Karl Neumer | b.d | 3. | Nie awansował | |||||||
Herbert Crowther | George Cameron Kolonia Przylądkowa Philipus Frylink G. Dreyfus | b.d | 3. | Nie awansował | |||||||
Benjamin Jones | Émile Marechal Bruno Götze | 1:35,0 | 1. | Émile Demangel J.L. Lavery | 1:40,8 | 1. | Victor Johnson Clarence Kingsbury Maurice Schilles | Przekroczono limit czasu | |||
George Summers | Pierre Texier Louis Weintz | b.d | 2. | Nie awansował | |||||||
J.L. Lavery | Antonie Gerrits | 1:41,0 | 1. | Émile Demangel Benjamin Jones | b.d | 3. | Nie awansował | ||||
Clarence Kingsbury | Gaston Delaplane | 1:27,4 | 1. | André Auffray Guglielmo Morisetti | 1:35,6 | 1. | Benjamin Jones Victor Johnson Maurice Schilles | Przekroczono limit czasu | |||
tandemy | Colin Brooks William Isaacs | Alwin Boldt Hermann Martens | 3:09,4 | 1. | Frederick Hamlin Horace Johnson Max Götze Otto Götze Léon Coeckelberg Jean Patou | b.d | 2. | Frederick Hamlin Horace Johnson André Auffray Maurice Schilles | b.d | 3. | |
Horace Johnson Frederick Hamlin | Marc Texier, Pierre Texier | 3:14,8 | 1, | Colin Brooks William Isaacs Max Götze Otto Götze Léon Coeckelberg Jean Patou | 2:42,2 | 1. | Colin Brooks William Isaacs André Auffray Maurice Schilles | b.d | 2. | ||
Cecil McKaig Edward Piercy | Charles Avrillon Joseph Guyader Max Götze Otto Götze | b.d | 3. | Nie awansowali | |||||||
John Barnard Arthur Rushen | Léon Coeckelberg Jean Patou Andrew Hansson Gustaf Westerberg | b.d | 2. | André Auffray Maurice Schilles John Matthews Leonard Meredith François Bonnet Octave Lapize | b.d | 3. | Nie awansowali | ||||
R. Jolly J. Norman | François Bonnet Octave Lapize | b.d | 2. | Nie awansowali | |||||||
John Matthews Leonard Meredith | Frederick McCarthy William Morton Gaston Dreyfus André Poulain | 2:43,2 | 1. | André Auffray Maurice Schilles John Barnard Arthur Rushen François Bonnet Octave Lapize | b.d | 2. | Nie awansowali | ||||
wyścig drużynowy | Benjamin Jones Clarence Kingsbury Leon Meredith Ernest Payne | Belgia | Walkower | Kanada | 2:19,6 | 1. | Cesarstwo Niemieckie | 2:18,6 | 1. |
Lacrosse
|
|
Ponieważ zgłosiły się tylko dwie drużyny rozegrano tylko finał.
24 października 1908 | Kanada | 14:10 1:5 2:6 7:9 | Wielka Brytania | |
Lekkoatletyka
Konkurencje biegowe
Konkurencja | Zawodnik | Eliminacje | Półfinał | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Miejsce | Wynik | Miejsce | Wynik | Miejsce | ||
100 m | John George | 11,6 | 1. | b.d | 4. | Nie awansował | |
Denis Murray | b.d | 3. | Nie awansował | ||||
Henry Harmer | Nie ukończył biegu | Nie awansował | |||||
Robert Duncan | 11,4 | 1. | b.d | 4. | Nie awansował | ||
William Murray | b.d | 4. | Nie awansował | ||||
John Morton | 11,2 | 1. | b.d | 3. | Nie awansował | ||
M. Chapman | 11,3 | 2. | Nie awansował | ||||
Henry Pankhurst | 11,5 | 2. | Nie awansował | ||||
Harold Watson | b.d | 3. | Nie awansował | ||||
James Stark | 11,8 | 1. | b.d | 3. | Nie awansował | ||
Patrick Roche | 11,4 | 1. | b.d | 3. | Nie awansował | ||
200 m | John George | 23,4 | 1. | b.d | 3. | Nie awansował | |
Patrick Roche | 22,8 | 1. | 22,6 | 2. | Nie awansował | ||
Robert Duncan | 23,1 | 2. | Nie awansował | ||||
Samuel Hurdsfield | 23,6 | 1. | b.d | 4. | Nie awansował | ||
Henry Pankhurst | b.d | 3. | Nie awansował | ||||
James Stark | b.d | 3. | Nie awansował | ||||
John Morton | 23,1 | 2. | Nie awansował | ||||
Lionel Reed | 23,2 | 1. | 22,8 | 2. | Nie awansował | ||
George Hawkins | 22,8 | 1. | 22,6 | 1. | 22,9 | 4. | |
400 m | Edwin Montague | 50,2 | 1. | 49,8 | 2. | Nie awansował | |
Edward Ryle | Walk ower | b.d | 3. | Nie awansował | |||
George Nicol | 50,8 | 1. | b.d | 3. | Nie awansował | ||
Noel Godfrey Chavasse | b.d | 3. | Nie awansował | ||||
Christopher Maude Chavasse | 50,7 | 2. | Nie awansował | ||||
Arthur Astley | b.d | 2. | Nie awansował | ||||
Alan Patterson | 50,6 | 2. | Nie awansował | ||||
Charles Davies | 50,4 | 1. | 49,8 | 2. | Nie awansował | ||
R.C. Robb | 52,5 | 2. | Nie awansował | ||||
Wyndham Halswelle | 49,4 | 1. | 48,4 | 1. | 50,0 | ||
G. W. Young | 52,4 | 1. | b.d | 4. | Nie awansował | ||
800 m | George Butterfield | 1:58,9 | 2. | Nie awansował | |||
Frederick Ashford | Nie ukończył biegu | Nie awansował | |||||
James Lintott | 1:58,8 | 2. | Nie awansował | ||||
John W. Lee | 2:01,7 | 2. | Nie awansował | ||||
George Morphy | b.d | 3. | Nie awansował | ||||
L.J. Manogue | Nie ukończył biegu | Nie awansował | |||||
Arthur Astley | 1:59,9 | 2. | Nie awansował | ||||
Theodore Just | 1:57,8 | 1. | 1:56,4 | 5. | |||
Ivo Fairbairn-Crawford | 1:57,8 | 1. | Nie ukończył biegu | ||||
Harold Holding | 1:58,5 | 3. | Nie awansował | ||||
1500 m | Francis Knott | b.d | 4. | Nie awansował | |||
Joseph M. Smith | b.d | 5. | Nie awansował | ||||
George Butterfield | 4:11,8 | 3. | Nie awansował | ||||
John W. Lee | 4:12,4 | 4. | Nie awansował | ||||
Norman Hallows | 4:03,4 | 1. | 4:04,0 | ||||
Vincent Loney | 4:08,4 | 1. | Nie ukończył biegu | ||||
John McGough | 4:16,4 | 3. | Nie awansował | ||||
Joseph Deakin | 4:13,6 | 1. | 4:07,9 | 6. | |||
Harold Wilson | 4:11,4 | 1. | 4:03,6 | ||||
Ivo Fairbairn-Crawford | 4:09,2 | 1. | 4:07,6 | 5. | |||
110 m przez płotki | Alfred Healey | 15,8 | 1. | 15,9 | 2. | Nie awansował | |
Arthur Halligan | 17,1 | 2. | Nie awansował | ||||
Oswald Groenings | 16,4 | 1. | b.d | 4. | Nie awansował | ||
Laurence Kiely | Walkower | b.d | 3. | Nie awansował | |||
Kenneth Powell | 16,2 | 2. | Nie awansował | ||||
David Walters | 17,8 | 1. | 16,9 | 3. | Nie awansował | ||
William Knyvett | Walkower | 15,6 | 2. | Nie awansował | |||
Timothy Ahearne | Walkower | b.d | 4. | Nie awansował | |||
Eric Hussey | 16,8 | 1. | 16,5 | 2. | Nie awansował | ||
Cecil Kinahan | 16,8 | 1. | 17,5 | 2. | Nie awansował | ||
Edward Leader | 16,1 | 2. | Nie awansował | ||||
400 m przez płotki | John Densham | 59,0 | 2. | Nie awansował | |||
Frederick Harmer | Walkower | 1:00,3 | 2. | Nie awansował | |||
G. Burton | Nie awansował | Nie ukończył biegu | Nie awansował | ||||
Oswald Groenings | Walkower | Nie ukończył biegu | Nie awansował | ||||
Wyatt Gould | Walkower | b.d | 3. | Nie awansował | |||
Jimmy Tremeer | Walkower | 1:00,6 | 1. | 57,0 | |||
Leslie Burton | 1:00,4 | 1. | 59,8 | 1. | 58,0 | 4. | |
3200 m przez przeszkody | Arthur Russell | 10:56,2 | 1. | 10:47,8 | |||
Archie Robertson | 11:10,0 | 1. | 10:48,4 | ||||
Guy Holdaway | 11:18,8 | 1. | 11:26,0 | 4. | |||
Harry Sewell | 11:30,2 | 1. | b.d | 5. | |||
W. Grantham | Nie ukończył biegu | Nie awansował | |||||
Joseph Kinchin | 11:44,0 | 2. | Nie awansował | ||||
Richard Yorke | Dyskwalifikacja | Nie awansował | |||||
Henry Barker | Nie ukończył biegu | Nie awansował | |||||
Joseph English | Nie ukończył biegu | Nie awansował | |||||
Frank Buckley | Nie ukończył biegu | Nie awansował | |||||
Thomas Downing | Dyskwalifikacja | Nie awansował | |||||
sztafeta olimpijska | George Hawkins Henry Pankhurst Edwin Montague Theodore Just | 3:32,0 | 2. | Nie awansowali | |||
3 mile drużynowo | William Coales Joseph Deakin Archie Robertson Harold Wilson Norman Hallows | 6 pkt | 1. | 6 pkt | |||
5 mil | Edward Owen | 26:12,0 | 1. | 25:24,0 | |||
Samuel Stevenson | 26:17,0 | 3. | Nie awansował | ||||
Archie Robertson | 25:50,2 | 1. | 26:13,0 | 5. | |||
Joseph Deakin | Nie ukończył biegu | Nie awansował | |||||
James Murphy | 25:59,2 | 1. | Nie ukończył biegu | ||||
Emil Voigt | 26:13,4 | 1. | 25:11,2 | ||||
William Coales | Nie ukończył biegu | Nie awansował | |||||
maraton | William Clarke | 3:16:08,6 | 12. | ||||
Ernest Barnes | 3:17:30,8 | 13. | |||||
Frederick Lord | 3:19:08,8 | 15. | |||||
James Beale | 3:20:14,0 | 17. | |||||
Samuel Stevenson | Nie stanął na starcie | ||||||
Fred Appleby | Nie ukończył biegu | ||||||
Jack Price | Nie ukończył biegu | ||||||
Frederic Thompson | nie ukończył biegu | ||||||
Harry Barrett | Nie ukończył biegu | ||||||
Alexander Duncan | Nie ukończył biegu | ||||||
Thomas Jack | Nie ukończył biegu | ||||||
Albert Wyatt | nie ukończył biegu | ||||||
chód na 3500 m | George Larner | 15:32,0 | 1. | 14:55,0 | |||
William Palmer | 16:33,0 | 3. | Nie ukończył biegu | ||||
Sydney Sarel | 17:06,0 | 5. | Nie awansował | ||||
William Brown | Dyskwalifikacja | Nie awansował | |||||
Ernest Webb | 15:17,2 | 1. | 15:07,4 | ||||
Richard Quinn | Dyskwalifikacja | Nie awansował | |||||
John J. Reid | Dyskwalifikacja | Nie awansował | |||||
Richard Harrison | 16:04,4 | 2. | Dyskwalifikacja | ||||
Ernest Larner | 16:10,0 | 4. | Nie awansował | ||||
John Butler | 16:17,0 | 5. | Nie awansował | ||||
chód na 10 mil | Ernest Webb | 1:20:18,8 | 1. | 1:17:31,0 | |||
Frank Carter | 1:21:25,4 | 2. | 1:21:20,2 | 4. | |||
Ernest Larner | 1:21:25,4 | 2. | 1:24:26,2 | 5. | |||
Edward Spencer | 1:21:25,4 | 2. | 1:21:20,2 | ||||
Thomas Hammond | 1:23:44,0 | 6. | Nie awansował | ||||
Alfred Yeoumans | Dyskwalifikacja | Nie awansował | |||||
George Larner | 1:18:19,0 | 1. | 1:15:57,4 | ||||
Richard Harrison | 1:18:21,2 | 2. | Nie ukończył biegu | ||||
William Palmer | 1:19:04,0 | 4. | b.d | 6. | |||
Gadwin Withers | 1:19:22,4 | 5. | Nie awansował | ||||
Sydney Schofield | 1:21:07,4 | 6. | Nie awansował | ||||
John Butler | Nie ukończył biegu | Nie awansował |
Konkurencje techniczne
Zawodnik | Konkurencja | Finał | |
---|---|---|---|
Wynik | Miejsce | ||
Timothy Ahearne | skok w dal | 6,72 | 8. |
Denis Murray | 6,71 | 9. | |
Charles Williams | 6,65 | 11. | |
Alfred Bellerby | 6,44 | 16. | |
Wilfred Bleaden | 6,43 | 17. | |
William Watt | 6,42 | 18. | |
Lionel Cornish | b.d | 21. | |
Timothy Ahearne | trójskok | 14,92 | |
Cyril Dugmore | 13,31 | 11. | |
Michael Dineen | 13,23 | 12. | |
George Mayberry | b.d | 18. | |
Cornelius Leahy | skok wzwyż | 1,88 | |
Patrick Leahy | 1,78 | 9. | |
Edward Leader | 1,77 | 10. | |
Haswell Wilson | 1,77 | 10. | |
Al Bellerby | 1,59 | 20. | |
Lionel Cornish | skok w dal z miejsca | b.d | 7. |
Wilfred Bleaden | b.d | 7. | |
Timothy Ahearne | b.d | 7. | |
Walter Henderson | b.d | 7. | |
Frederick Kitching | b.d | 7. | |
Lancelot Stafford | b.d | 7. | |
Walter Henderson | skok wzwyż z miejsca | 1,42 | 8. |
Lancelot Stafford | 1,32 | 17. | |
Alfred Flaxman | b.d | 19. | |
Denis Horgan | pchnięcie kulą | 13,62 | |
Edward Barrett | 12,89 | 5. | |
John Barrett | b.d | 9. | |
Henry Alan Leeke | b.d | 9. | |
Tom Nicolson | b.d | 9. | |
Edward Barrett | rzut dyskiem | b.d | 12. |
Michael Collins | b.d | 12. | |
Alfred Flaxman | b.d | 12. | |
Walter Henderson | b.d | 12. | |
Henry Leeke | b.d | 12. | |
Ernest May | b.d | 12. | |
John Murray | b.d | 12. | |
Tom Nicolson | rzut młotem | 48,09 | 4. |
Alan Fyffe | 37,35 | 9. | |
Henry Alan Leeke | b.d | 10. | |
Robert Lindsay-Watson | b.d | 10. | |
Ernest May | b.d | 10. | |
John Murray | b.d | 10. | |
Henry Leeke | rzut oszczepem | b.d | 8. |
Ernest May | b.d | 8. | |
Jimmy Tremeer | b.d | 8. | |
John Barrett | rzut dyskiem greckim | b.d | 11. |
Alfred Flaxman | b.d | 11. | |
Walter Henderson | b.d | 11. | |
Henry Leeke | b.d | 11. | |
Ernest May | b.d | 11. | |
Edward Barrett | rzut oszczepem w stylu wolnym | b.d | 10. |
Alfred Flaxman | b.d | 10. | |
Walter Henderson | b.d | 10. | |
Henry Leeke | b.d | 10. | |
Ernest May | b.d | 10. |
Łucznictwo
Zawodnik | Konkurencja | Finał | |
---|---|---|---|
Wynik | Miejsce | ||
William Dod | runda podwójna mężczyzn | 815 | |
Reginald Brooks-King | 768 | ||
John Penrose | 709 | 4. | |
John Bridges | 687 | 5. | |
Harold James | 652 | 6. | |
Theodore Robinson | 647 | 7. | |
Hugh Nesham | 643 | 8. | |
John Keyworth | 622 | 9. | |
Charles Keene | 543 | 10. | |
Capel Pownall | 532 | 11. | |
John Stopford | 530 | 12. | |
Robert Backhouse | 516 | 13. | |
Robert Heathcote | 476 | 14. | |
Geoffrey Cornewall | 430 | 15. | |
Charles Coates | 413 | 18. | |
Richard Bagnall-Oakeley | 374 | 21. | |
John Keyworth | runda kontynentalna mężczyzn | 190 | 12. |
Queenie Newall | runda podwójna kobiet | 688 | |
Lottie Dod | 642 | ||
Beatrice Hill-Lowe | 618 | ||
Jessie Wadworth | 605 | 4. | |
Dora Honnywill | 587 | 5. | |
S. H. Armitage | 582 | 6. | |
V. W. H. Priestley-Foster | 553 | 7. | |
Lillian Wilson | 534 | 8. | |
Brenda Wadworth | 522 | 9. | |
M. Boddam-Whetham | 510 | 10. | |
Louisa Nott-Bower | 503 | 11. | |
Gertrude Appleyard | 503 | 12. | |
Norma Robertson | 500 | 13. | |
Margaret Weedon | 498 | 14. | |
Albertine Thackwell | 484 | 15. | |
Doris E. Day | 483 | 16. | |
K. G. Mudge | 465 | 17. | |
S. C. Babington | 451 | 18. | |
Christine Cadman | 427 | 19. | |
Martina Hyde | 419 | 20. | |
Sarah Leonard | 410 | 21. | |
Ina Wood | 387 | 22. | |
J. Vance | 385 | 23. | |
H. Rushton | 323 | 24. | |
Hilda Williams | 316 | 25. |
Łyżwiarstwo figurowe
Zawodnik | Konkurencja | Wynik | Pozycja |
---|---|---|---|
Madge Syers | Solistki | 252,5 | |
Dorothy Greenhough-Smith | 192,1 | ||
Gwendolyn Lycett | 164,0 | 5. | |
J. Keiller Greig | Soliści | 310,9 | 4. |
Albert March | 232,0 | 5. | |
Herbert Yglesias | Nie ukończył konkurencji | ||
Arthur Cumming | pokaz specjalny | 32,8 | |
Geoffrey Hall-Say | 20,8 | ||
Phyllis Johnson James H. Johnson | Pary | 10,30 | |
Madge Syers Edgar Syers | 9,60 |
Piłka nożna
|
|
Reprezentacja Wielkiej Brytanii zdobyła złoty medal.
Pierwsza runda
20 października 1908 | Wielka Brytania Harold Stapley 15', ??' Vivian Woodward ??', ??' Arthur Berry ??' Frederick Chapman ??' Clyde Purnell ??', ??', ??', ??' Robert Hawkes ??', ??' | 12 : 1 (7:0) | Szwecja 65' Gustaf Bergström | White City Stadium, Londyn Widzów: 2000 Sędzia: John Ibbotson |
Półfinał
22 października 1908 | Wielka Brytania Harold Stapley 37', 60', 64', 75' | 4 : 0 (1:0) | Holandia | White City Stadium, Londyn Widzów: 6000 Sędzia: John Howcroft |
Finał
24 października 1908 | Wielka Brytania | 2 : 0 (1:0) | Dania | White City Stadium, Londyn Widzów: 8000 Sędzia: John Lewis |
Piłka wodna
|
|
Reprezentanci Wielkiej Brytanii zdobyli złoty medal.
Finał
22 lipca 1908 | Belgia | 2:9 | Wielka Brytania | ||
Pływanie
Zawodnik | Konkurencja | Eliminacje | Półfinał | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Miejsce | Czas | Miejsce | Czas | Miejsce | ||
Addin Tyldesley | 100 m dowolnym | 1:12,0 | 2. | b.d | 5. | Nie awansował | |
John Derbyshire | 1:12,6 | 2. | Nie awansował | ||||
George Innocent | b.d | 3. | Nie awansował | ||||
Paul Radmilovic | 1:13,2 | 2. | b.d | 5. | Nie awansował | ||
Wilfred Edwards | 1:15,8 | 1. | b.d | 5. | Nie awansował | ||
George Dockrell | 1:13,2 | 1. | 1:11,4 | 3. | Nie awansował | ||
Sydney Battersby | 400 m dowolnym | 5:48,8 | 1. | b.d | 3. | Nie awansował | |
Willie Foster | 5:54,8 | 1. | 5:52,2 | 2. | b.d | 4. | |
Sam Blatherwick | 6:16,8 | 2. | Nie awansował | ||||
Paul Radmilovic | 6:10,0 | 1. | b.d | 3. | Nie awansował | ||
Henry Taylor | 5:42,2 | 1. | 5:41,0 | 2. | 5:36,8 | ||
William Haynes | 6:21,2 | 2. | Nie awansował | ||||
Arthur Sharp | 8:00,4 | 2. | Nie awansował | ||||
Paul Radmilovic | 1500 m dowolnym | 25:02,4 | 1. | b.d | 4. | Nie awansował | |
Sam Blatherwick | 25:15,4 | 2. | Nie awansował | ||||
Lewis Moist | 26:52,0 | 1. | b.d | 4. | Nie awansował | ||
Sydney Battersby | 23:42,8 | 1. | 23:23,0 | 1. | 22:51,2 | ||
John Jarvis | 25:51,6 | 1. | Nie ukończył wyścigu | Nie awansował | |||
Richard Hassell | 28:14,8 | 3. | Nie awansował | ||||
Henry Taylor | 23:24,4 | 1. | 22:54,0 | 1. | 22:48,4 | ||
Willie Foster | 24:33,4 | 1. | b.d | 3. | Nie awansował | ||
Frederick Unwin | 100 m grzbietowym | 1:30,0 | 2. | Nie awansował | |||
Sidney Willis | 1:34,4 | 2. | Nie awansował | ||||
Colin Lewis | 1:30,2 | 1. | b.d | 4. | Nie awansował | ||
Herbert Haresnape | 1:26,2 | 1. | 1:28,8 | 2. | 1:27,0 | ||
Stanley Parvin | 1:35,2 | 1. | b.d | 4. | Nie awansował | ||
John Taylor | 1:25,8 | 1. | b.d | 3. | Nie awansował | ||
Eric Seaward | b.d | 3. | Nie awansował | ||||
Frank Naylor | 200 m klasycznym | b.d | 4. | Nie awansował | |||
Fred Holman | 3:10,6 | 1. | 3:10,0 | 1. | 3:09,2 | ||
Arthur Davies | b.d | 3. | Nie awansował | ||||
Sydney Gooday | b.d | 3. | Nie awansował | ||||
William Robinson | 3:13,0 | 1. | 3:11,8 | 1. | 3:12,8 | ||
Percy Courtman | 3:18,4 | 2. | Nie awansował | ||||
William Foster Paul Radmilovic John Derbyshire Henry Taylor | 4 × 200 m dowolnym | 10:53,4 | 1. | 10:55,6 |
Polo
Zespół Roehamton
|
Zespół Hurlingham
|
Zespół Irlandii
|
Wyniki
Złoty medal zdobył zespół Roehampton, a zespoły Hurlingham oraz Irlandii zdobyły medale srebrne.
Przeciąganie liny
Reprezentanci Wielkiej Brytanii wystąpili w trzech zespołach Zespół City of London Police
Zespół Liverpool Police
|
|
Zespół Metropolitan Police „K” Division
|
|
Złoty medal zdobył zespół City of London Police, srebrny – Liverpool Police, brązowy – Metropolitan Police „K” Division
Racquets
Konkurencja | Zawodnik | 1 runda | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | Pozycja | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik | Wynik | Przeciwnik | Wynik | Przeciwnik | Wynik | Przeciwnik | Wynik | |||
Singiel | Evan Noel | Cecil Browning | W (3:1) | Vane Pennell | W (3:0) | Henry Brougham | W (3:0) | Henry Leaf | W (walkower) | |
Cecil Browning | Evan Noel | P (1:3) | Nie awansował | 6. | ||||||
Vane Pennell | Evan Noel | P (0:3) | Nie awansował | 5. | ||||||
Henry Brougham | Evan Noel | P (0:3) | Nie awansował | |||||||
Henry Leaf | John Jacob Astor | W (3:0) | Evan Noel | P (walkower) | ||||||
John Jacob Astor | Henry Leaf | P (0:3) | Nie awansował | |||||||
Debel | John Jacob Astor Vane Pennell | Henry Leaf Evan Noel | W (4:2) | Cecil Browning Edmund Bury | W (4:1) | |||||
Henry Leaf Evan Noel | John Jacob Astor Vane Pennell | P (2:4) | Nie awansowali | |||||||
Cecil Browning Edmund Bury | John Jacob Astor Vane Pennell | P (1:4) |
Rugby union
|
|
Rozegrano tylko jeden mecz, ponieważ do rywalizacji przystąpiły tylko dwie drużyny.
26 października 1908 15:15 sędzia: Frank Potter-Irwin | Australazja | 32 – 3 | Wielka Brytania | White City Stadium, Londyn |
Punkty: Hickey (1P) Carmichael (4pd, 1K) McCabe (2P) Carroll (2P) Richards (1P) McKivat (1P) | (13 – 0) | Punkty: Bert Solomon (1P) |
Skoki do wody
Konkurencja | Zawodnik | Eliminacje | Półfinał | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Pozycja | Wynik | Pozycja | Wynik | Pozycja | ||
trampolina 3 m | Harry Crank | 70,3 | 4. | Nie awansował | |||
Anthony Beckett | 67,5 | 5. | Nie awansował | ||||
Harold Clarke | 78,6 | 2. | 81,1 | 4. | Nie awansował | ||
Anthony Taylor | 58,8 | 3. | Nie awansował | ||||
Frank Errington | 70,83 | 2. | 72,6 | 5. | Nie awansował | ||
William Hoare | 67,8 | 5. | Nie awansował | ||||
Herbert Pott | 82,5 | 1. | 79,6 | 3. | Nie awansował | ||
William Bull | 66,0 | 3. | Nie awansował | ||||
Harold Smyrk | 78,3 | 3. | Nie awansował | ||||
Thomas Cross | 64,5 | 4. | Nie awansował | ||||
wieża 10 m | Harold Goodworth | 76,0 | 2. | 59,48 | 4. | Nie awansował | |
James Aldous | 68,0 | 5. | Nie awansował | ||||
William Hoare | 65,2 | 3. | Nie awansował | ||||
William Webb | 57,7 | 4. | Nie awansował | ||||
Thomas Collins | 56,5 | 5. | Nie awansował | ||||
George Cane | 73,1 | 3. | Nie awansował | ||||
Thomas Harrington | 53,15 | 6. | Nie awansował |
Sporty motorowodne
Konkurencja | Łódź | Załoga | Czas | Pozycja |
---|---|---|---|---|
Klasa A Open | Dylan | A.G. Fentiman Thomas Scott-Ellis | Nie ukończyli konkurencji | |
Wolseley-Siddely | George Clowes Hugh Grosvenor Joseph Frederick Laycock G.H. Atkinson | Nie ukończyli konkurencji | ||
Klasa B poniżej 60 stóp | Gyrinus | John Field-Richards Bernard Boverton Redwood Isaac Thomas Thornycroft | b.d | |
Quicksilver | John Marshall Gorham | Nie ukończył konkurencji | ||
Klasa C 6,4 – 8 m | Gyrinus | John Field-Richards Bernard Boverton Redwood Isaac Thomas Thornycroft | b.d | |
Sea Dog | Thomas Weston Warwick Wright | Nie ukończyli konkurencji |
Strzelectwo
Konkurencja | Zawodnik | Finał | |
---|---|---|---|
Wynik | Pozycja | ||
karabin dowolny 1000 jardów | Joshua Millner | 98 | |
Maurice Blood | 92 | ||
Richard Barnett | 92 | 4. | |
Ted Ranken | 92 | 4. | |
Thomas Caldwell | 91 | 6. | |
John Sellars | 91 | 6. | |
Thomas Fremantle | 87 | 16. | |
Peter Whitehead | 86 | 19. | |
John Hopton | 84 | 24. | |
Alexander Rogers | 82 | 28. | |
karabin dowolny 3 pozycje | Jesse Wallingford | 828 | 10. |
Maurice Blood | 825 | 11. | |
Alexander Jackson | 771 | 20. | |
Robert Hawkins | 752 | 26. | |
Henry Chaney | 671 | 40. | |
karabin dowolny 3 pozycje drużynowo | Jesse Wallingford Harold Hawkins Charles Churcher Thomas Raddall John Bostock Robert Brown | 4355 | 6. |
karabin wojskowy drużynowo | Harcourt Ommundsen Fleetwood Varley Arthur Fulton Philip Richardson William Padgett John Martin | 2497 | |
karabin małokalibrowy 50 i 100 jardów leżąc | Arthur Carnell | 387 | |
Harold Humby | 386 | ||
George Barnes | 385 | ||
Maurice Matthews | 384 | 4. | |
Edward Amoore | 383 | 5. | |
William Pimm | 379 | 6. | |
Albert Taylor | 376 | 7. | |
Harold Hawkins | 374 | 8. | |
Jack Warner | 373 | 9. | |
Arthur Wilde | 370 | 10. | |
James Milne | 368 | 12. | |
William Milne | 363 | 14. | |
Philip Plater | 391 | Nie sklasyfikowany | |
karabin małokalibrowy ruchoma tarcza | John Fleming | 24 | |
Maurice Matthews | 24 | ||
William Marsden | 24 | ||
Edward Newitt | 24 | 4. | |
Philip Plater | 22 | 5. | |
William Pimm | 21 | 6. | |
William Milne | 21 | 7. | |
William Styles | 17 | 9. | |
Arthur Wilde | 13 | 10. | |
James Milne | 12 | 13. | |
Edward Amoore | 3 | 19. | |
Harold Hawkins | 3 | 19. | |
karabin małokalibrowy znikająca tarcza | William Styles | 45 | |
Harold Hawkins | 45 | ||
Edward Amoore | 45 | ||
William Milne | 45 | 4. | |
James Milne | 45 | 5. | |
Arthur Wilde | 45 | 6. | |
Harold Humby | 45 | 8. | |
John Fleming | 42 | 9. | |
Maurice Matthews | 42 | 9. | |
Edward Newitt | 42 | 9. | |
William Pimm | 39 | 15. | |
Philip Plater | 39 | 15. | |
karabin małokalibrowy 50 i 100 jardów drużynowo | Maurice Matthews Harold Humby William Pimm Edward Amoore | 771 | |
runda pojedyncza – sylwetka jelenia | Ted Ranken | 24 | |
Alexander Rogers | 24 | ||
Maurice Blood | 23 | 4. | |
Albert Kempster | 22 | 5. | |
James Cowan | 21 | 6. | |
William Russell Lane-Joynt | 21 | 6. | |
Joshua Millner | 20 | 9. | |
Charles Nix | 19 | 10. | |
William Ellicott | 16 | 12. | |
runda podwójna – sylwetka jelenia | Ted Ranken | 46 | |
Maurice Blood | 34 | 4. | |
Albert Kempster | 34 | 5. | |
William Ellicott | 33 | 6. | |
Alexander Rogers | 33 | 6. | |
John Bashford | 25 | 9. | |
James Cowan | 24 | 10. | |
Charles Nix | 22 | 11. | |
William Russell Lane-Joynt | 20 | 13. | |
Joshua Millner | 15 | 15. | |
runda pojedyncza – sylwetka jelenia drużynowo | Charles Nix William Russell Lane-Joynt William Ellicott Ted Ranken | 85 | |
pistolet dowolny indywidualnie | Jesse Wallingford | 467 | 5. |
William Ellicott | 458 | 7. | |
Geoffrey Coles | 449 | 11. | |
Henry Lynch-Staunton | 443 | 13. | |
William Russell Lane-Joynt | 442 | 14. | |
William Newton | 440 | 16. | |
Charles Wirgman | 425 | 23. | |
Peter Jones | 407 | 28. | |
James Le Fevre | 399 | 31. | |
Henry Munday | 358 | 39. | |
John Bashford | 329 | 42. | |
pistolet dowolny drużynowo | Jesse Wallingford Geoffrey Coles Henry Lynch-Staunton William Ellicott | 1817 | |
trap indywidualnie | Alexander Maunder | 57 | |
Charles Palmer | 55 | 5. | |
Richard Hutton | 53 | 7. | |
Frank Moore | 52 | 10. | |
George Whitaker | 51 | 11. | |
James Pike | 50 | 12. | |
Harold Creasey | 46 | 17. | |
Peter Easte | 46 | 17. | |
Gerald Merlin | 45 | 19. | |
William Morris | 44 | 20. | |
John Butt | 26 | 24. | |
trap drużynowo | Alexander Maunder James Pike Charles Palmer John Postans Frank Moore Peter Easte | 407 | |
George Whitaker Gerald Skinner John Butt William Morris Harold Creasey Richard Hutton | 372 |
Szermierka
Konkurencja | Zawodnik | Eliminacje | Runda 1 | Półfinały | Finał | Repasaż | Walka o 3. miejsce | Pozycja | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik | Wynik | Przeciwnik | Wynik | Przeciwnik | Wynik | Przeciwnik | Wynik | Przeciwnik | Wynik | Przeciwnik | Wynik | |||
szpada drużynowo | Leaf Daniell Martin Holt Robert Montgomerie Edgar Seligman Cecil Haig Edgar Amphlett | Holandia | W | Cesarstwo Niemieckie | W | Francja | P | Nie awansowali | Dania | W | Belgia | W |
Tenis ziemny
Konkurencja | Zawodnik | 1 runda | 2 runda | 3 runda | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | Miejsce |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | |||
Singiel (m) | Wilberforce Eaves | Rolf Kinzl W 3:0 (6:1,6:1,6:0) | Wolny los | Moritz von Bissing W 3:0 (8:6,7:5,7:5) | Charles Dixon W 3:0 (6:3,7:5,6:3) | Josiah Ritchie P 1:3 (6:2,1:6,4:6,1:6) | Nie awansował | |
Charles Dixon | Friedrich Wilhelm Rahe W 3:0 (6:2,7:5,6:4) | Dezső Lauber W 3:0 (6:1,6:0,6:0) | Bohuslav Hykš W 3:0 (6:1,6:2,6:3) | Wilberforce Eaves P 0:3 (3:6,5:7,3:6) | Nie awansował | 5. | ||
Kenneth Powell | Otto Froitzheim P 0:3 (3:6,1:6,4:6) | Nie awansował | 26. | |||||
Josiah Ritchie | Victor Gauntlett P 3:0 (6:1,6:4,6:1) | Walter Crawley W 3:0 (6:1,6:2,6:1) | Maurice Germot W 2:0 (6:0,6:0,krecz) | Wilberforce Eaves W 3:1 (2:6,6:1,6:4,6:1) | Otto Froitzheim W 3:0 (7:5,6:3,6:4) | |||
Walter Crawley | wolny los | Josiah Ritchie P 0:3 (1:6,2:6,1:6) | Nie awansował | 9. | ||||
George Caridia | Harold Kitson W 3:0 (6:1,6:3,6:1) | Richard Powell W 3:1 (6:4,3:6,6:4,6:2) | Otto Froitzheim P 1:3 (4:6,1:6,7:5,1:6) | Nie awansował | 5. | |||
James Parke | Ede Tóth W 3:0 (6:1,6:3,6:2) | Otto Froitzheim P 0:3 (4:6,9:11,4:6) | Nie awansował | 9. | ||||
singiel (k) | Agnes Morton | Alice Greene W 2:0 (8:6,6:2) | Dorothea Chambers P 0:2 (2:6,3:6) | Nie awansowała | 4. | |||
Alice Greene | Agnes Morton P 0:2 (6:8,2:6) | Nie awansował | 5. | |||||
Dorothea Chambers | Agnes Morton W 2:0 (6:2,6:3) | Joan Winch W 2:0 (6:1,6:1) | Dora Boothby W 2:0 (6:1,7:5) | |||||
Joan Winch | Dorothea Chambers P 0:2 (1:6,1:6) | Nie awansował | ||||||
Dora Boothby | Dorothea Chambers P 0:2 (1:6,5:7) | |||||||
debel (m) | Walter Crawley Kenneth Powell | James Foulkes Richard Powell W 3:0 (7:5,6:3,6:2) | George Hillyard Reginald Doherty P 1:3 (8:10,1:6,9:7,5:7) | Nie awansowali | 4. | |||
Clement Cazalet Charles Dixon | Christiaan van Lennep Roelof van Lennep W 3:1 (6:4,6:0,3:6,6:2) | Vincent Gauntlett Harold Kitson W 3:2 (6:2,5:7,2:6,6:3,6:3) | George Hillyard Reginald Doherty P 2:3 (7:5,6:2,4:6,15:17,4:6) | Nie awansowali | ||||
Josiah Ritchie James Parke | Jenő von Zsigmondy Ede Tóth W 3:0 (6:1,6:0,6:3) | Felix Pipes Arthur Zborzil W 3:0 (7:5,6:4,6:2) | Wolny los | George Hillyard Reginald Doherty P 0:3 (7:9,5:7,7:9) | ||||
George Hillyard Reginald Doherty | Walter Crawley Kenneth Powell W 3:1 (10:8,6:1,7:9,7:5) | Clement Cazalet Charles Dixon W 3:2 (5:7,2:6,6:4,17:15,6:4) | Josiah Ritchie James Parke W 3:0 (9:7,7:5,9:7) | |||||
singiel w hali (m) | Lionel Escombe | Gunnar Setterwall P 0:3 (2:6,3:6,1:6) | Nie awansował | 7. | ||||
Arthur Gore | Wolny los | Josiah Ritchie W 3:2 (4:6,6:3,5:7,6:1,6:4) | George Caridia W 3:0 (6:3,7:5,6:4) | |||||
Josiah Ritchie | Arthur Gore P 2:3 (6:4,3:6,7:5,1:6,4:6) | Nie awansował | ||||||
George Caridia | Gunnar Setterwall W 3:0 (6:2,6:1,6:1) | Wilberforce Eaves W 1:0 (7:5,krecz) | Arthur Gore P 0:3 (3:6,5:7,4:6) | |||||
Wilberforce Eaves | Wollmar Boström W 3:0 (7:5,6:2,9:7) | George Caridia P 0:1 (5:7,krecz) | Nie awansował | 4. | ||||
Singiel w hali (k) | Gwendoline Eastlake-Smith | Violet Pinkney W 2:0 (7:5,7:5) | Elsa Wallenberg W 2:0 (6:4,6:4) | Alice Greene W 2:1 (6:2,4:6,6:0) | ||||
Violet Pinkney | Gwendoline Eastlake-Smith P 0:2 (5:7,5:7) | Nie awansowała | 5. | |||||
Alice Greene | Dora Boothby W 2:0 (6:2,6:2) | Märtha Adlerstråhle W 2:0 (1:6,3:6) | Gwendoline Eastlake-Smith P 1:2 (2:6,6:4,0:6) | |||||
Mildred Coles | Elsa Wallenberg P 1:2 (9:11,6:4,krecz) | Nie awansowała | 5. | |||||
Dora Boothby | Alice Greene P 0:2 (2:6,2:6) | Nie awansowała | 5. | |||||
debel w hali (m) | Arthur Gore Herbert Barrett | Wolny los | Josiah Ritchie Lionel Escombe W 3:1 (0:6,6:4,6:3,6:3) | George Simond George Caridia W 3:1 (6:2,2:6,6:3,6:3) | ||||
Josiah Ritchie Lionel Escombe | Wolny los | Arthur Gore Herbert Barrett P 1:3 (6:0,4:6,3:6,3:6) | Gunnar Setterwall Wollmar Boström P 2:3 (6:4,3:6,6:1,0:6,3:6) | 4. | ||||
George Simond George Caridia | George Hillyard Wilberforce Eaves W 3:2 (2:6,7:9,6:4,10:8,6:4) | Gunnar Setterwall Wollmar Boström W 3:1 (6:4,9:7,2:6,6:2) | Arthur Gore Herbert Barrett P 0:0 (0:0,0:0) | |||||
George Hillyard Wilberforce Eaves | George Simond George Caridia P 2:3 (6:2,9:7,4:6,8:10,4:6) | Nie awansowali | 5. |
Wioślarstwo
Konkurencja | Zawodnik | Runda 1 | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | Pozycja | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | M. | Czas | M. | Czas | M. | Czas | M. | |||
M1x | Harry Blackstaffe | 10:03,0 | 1. | 10:14,0 | 1. | 9:26,0 | 1. | |||
Alexander McCulloch | 10:08,0 | 1. | 10:22,0 | 1. | 9:27,5 | 2. | ||||
M2- | John Fenning Gordon Thomson | 9:46,0 | 1. | 9:41,0 | 1. | |||||
George Fairbairn Philip Verdon | 11:05,0 | 1. | b.d | 2. | ||||||
M4- | Collier Cudmore James Angus Gillan Duncan Mackinnon John Somers-Smith | 8:34,0 | 1. | 8:34,0 | 1. | |||||
Philip Filleul Harold Barker John Fenning Gordon Thomson | 9:04,0 | 1. | b.d | 2. | ||||||
M8+ | Albert Gladstone Frederick Kelly Banner Johnstone Guy Nickalls Charles Burnell Ronald Sanderson Raymond Etherington-Smith Henry Bucknall Gilchrist Maclagan | 8:10,0 | 1. | 8:12,0 | 1. | 7:52,0 | 1. | |||
Frank Jerwood Eric Powell Oswald Carver Edward Williams Henry Goldsmith Harold Kitching John Burn Douglas Stuart Richard Boyle | 8:25,9 | 2. | Nie awansowali |
Zapasy
Konkurencja | Zawodnik | 1/16 finału | 1/8 finału | Ćwierćfinał | Półfinały | Finał Walka o 3.miejsce | Miejsce |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | |||
styl klasyczny waga lekka | Edward Blount | wolny los | Gunnar Persson p | Nie awansował | 9. | ||
George Faulkner | Wolny los | Anders Møller p | Nie awansował | 9. | |||
Arthur Hawkins | Christian Carlsen W | Ödön Radvány p | Nie awansował | 9. | |||
William Wood | Karel Halík W | József Maróthy p | Nie awansował | 9. | |||
George MacKenzie | Gustaf Malmström p | Nie awansował | 17. | ||||
Arthur Rose | József Maróthy p | Nie awansował | 17. | ||||
William Ruff | Ödön Radvány p | Nie awansował | 17. | ||||
Andrew Whittingstall | Anders Møller p | Nie awansował | 17. | ||||
styl klasyczny waga średnia | Edgar Bacon | Wolny los | Johannes Eriksen p | Nie awansował | 9. | ||
Frederick Beck | Harry Challstorp W | Mauritz Andersson p | Nie awansował | 9. | |||
George Bradshaw | Wolny los | Frithiof Mårtensson p | Nie awansował | 9. | |||
Stanley Bacon | Mauritz Andersson p | Nie awansował | 17. | ||||
styl klasyczny waga półciężka | Arthur Banbrook | Wolny los | August Meesen W | Carl Jensen p | Nie awansował | 5. | |
Charles Brown | Wolny los | Marcel Dubois P | Nie awansował | 9. | |||
Edward Nixson | Wolny los | Yrjö Saarela p | Nie awansował | 9. | |||
Walter West | Miroslav Šustera W | Verner Weckman p | Nie awansował | 9. | |||
Harold Foskett | Marcel Dubois p | Nie awansował | 17. | ||||
styl klasyczny waga ciężka | Edward Barrett | Hugó Payr p | Nie awansował | 5. | |||
Frederick Humphreys | Aleksandr Pietrow p | Nie awansował | 5. | ||||
styl wolny waga kogucia | William Press | Harold Whiterall W | Bruce Sansom W | Frederick Tomkins W | George Mehnert p | ||
Harry Sprenger | wolny los | George Mehnert p | Nie awansował | 5. | |||
Harold Whiterall | William Press p | Nie awansował | 9. | ||||
Frank Davis | Frank Knight W | Aubert Coté p | Nie awansował | 5. | |||
Frank Knight | Frank Davis p | Nie awansował | 9. | ||||
Bruce Sansom | George Schwan W | William Press p | Nie awansował | 5. | |||
George Schwan | Bruce Sansom p | Nie awansował | 9. | ||||
Frederick Tomkins | William Cox W | George Saunders W | William Press p | Aubert Coté P | 4. | ||
William Cox | Frederick Tomkins p | Nie awansował | 9. | ||||
James Cox | Frederic Tomkins p | Nie awansował | 9. | ||||
George Saunders | James Cox W | Frederic Tomkins p | Nie awansował | 5. | |||
styl wolny waga piórkowa | Percy Cockings | George Dole p | Nie awansował | 9. | |||
James Webster | William Adams W | George Dole p | Nie awansował | 5. | |||
William Adams | James Webster p | Nie awansował | 9. | ||||
William McKie | wolany los | James White W | George Dole p | William Tagg W | |||
James White | William Jones W | William McKie p | Nie awansował | 5. | |||
William Jones | James White p | Nie awansował | 9. | ||||
James Slim | wolny los | Sidney Peake W | William Tagg W | George Dole p | |||
Sidney Peake | wolny los | James Slim p | Nie awansował | 5. | |||
William Tagg | wolny los | Arthur Goddard W | James Slim p | William McKie P | 4. | ||
Arthur Goddard | Richard Couch W | William Tagg p | Nie awansował | 5. | |||
Richard Couch | Arthur Goddard p | Nie awansował | 9. | ||||
styl wolny waga lekka | George de Relwyskow | William Henson W | William ShepHerd W | Albert Gingell W | William Wood W | ||
William Henson | George de Relwyskow p | Nie awansował | 9. | ||||
William Shepherd | wolany los | George de Relwyskow p | Nie awansował | 5. | |||
Albert Gingell | wolny los | Herbert Baillie W | George de Relwyskow p | George McKenzie W | |||
Herbert Baillie | wolny los | Albert Gingell p | Nie awansował | 5. | |||
William Wood | George Faulkner W | John Krug W | George McKenzie W | George de Relwyskow p | |||
George Faulkner | William Wood p | Nie awansował | 9. | ||||
Joseph Hoy | John Krug p | Nie awansował | 9. | ||||
George MacKenzie | Wolny los | James MacKenzie W | William Wood p | Albert Gingell P | 4. | ||
James MacKenzie | Wolny los | George MacKenzie p | Nie awansował | 5. | |||
styl wolny waga średnia | Stanley Bacon | Henry Chenery W | Aubrey Coleman W | Frederick Beck W | George de Relwyskow W | ||
Henry Chenery | Stanley Bacon p | Nie awansował | 9. | ||||
Aubrey Coleman | Arthur Wallis W | Stanley Bacon p | nie awansował | 5. | |||
Arthur Wallis | Aubery Coleman p | Nie awansował | 9. | ||||
Frederick Beck | wolny los | Frederico Narganes W | Stanley Bacon p | Carl Andersson W | |||
George de Relwyskow | Harry Challstrop W | Edgar Bacon W | Carl Andersson W | Stanley Bacon p | |||
Edgar Bacon | George Bradshaw W | George de Relwyskow p | Nie awansował | 5. | |||
George Bradshaw | Edgar Bacon p | Nie awansował | 9. | ||||
styl wolny waga ciężka | Con O’Kelly Sr. | Lee Talbott W | Harlod Foskett W | Edward Barrett W | Jacob Gundersen W | ||
Harold Foskett | Wolny los | Con O’Kelly Sr. p | Nie awansował | 5. | |||
Edward Barrett | Wolny los | Charles Brown W | Con O’Kelly Sr. p | Edward Nixson W | |||
Walter West | Jacob Gundersen p | Nie awansował | 9. | ||||
Frederick Humphreys | Wolny los | Jacob Gundersen p | Nie awansował | 5. | |||
Edward Nixson | Wolny los | Lawrence Bruce W | Jacob Gundersen p | Edward Barrett W | 4. | ||
Lawrence Bruce | Arthur Banbrook W | Edward Nixson p | nie awansował | 5. | |||
Arthur Banbrook | Lawrence Bruce p | Nie awansował | 9. | ||||
Charles Brown | wolny los | Edward Barrett p | Nie awansował | 5. |
Żeglarstwo
Zawodnik | Konkurencja | Wyścig | Punkty | Finałowa pozycja | ||
---|---|---|---|---|---|---|
Wyścig I miejsce | Wyścig II miejsce | Wyścig III miejsce | ||||
Gilbert Laws Thomas McMeekin Charles Crichton | klasa 6 metrów | 1. | 1. | 1. | 7 | |
Johan Leuchars William Leuchars Frank Smith | 2. | 3. | 4. | 3 | 4. | |
Charles Rivett-Carnac Norman Bingley Richard Dixon Frances Rivett-Carnac | klasa 7 metrów | 1. | 1. | 6 | ||
Blair Cochrane Charles Campbell John Rhodes Henry Sutton Arthur Wood | klasa 8 metrów | 1. | 1. | 4. | 6 | |
Philip Hunloke Alfred Hughes Frederick Hughes George Ratsey William Ward Constance Lewes | 2. | 3. | 2. | 5 | ||
Thomas Glen-Coats John Downes John Aspin John Buchanan James Bunten Arthur Downes David Dunlop John Mackenzie Albert Martin Thomas Tait | klasa 12 metrów | 1. | 1. | 6 | ||
Charles MacIver James Kenion John Adam James Baxter William Davidson John Jellico Thomas Littledale Charles Ronald MacIver Colin McLeod Robertson James Spence | 2. | 2. | 4 |
Przypisy
Bibliografia
- Great Britain at the 1908 London Summer Games (ang.). Sports-reference.com. [dostęp 2012-03-30]. [zarchiwizowane z tego adresu (26 marca 2009)].
- LA84 Foundation – official olympic reports (ang.). la84foundation.org. [dostęp 2015-10-31]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-06-16)].
Media użyte na tej stronie
Autor: B1mbo, Licencja: CC BY-SA 2.5
Drawing of a gold medal, based on Olympic rings.svg.
Pictograms of Olympic sports - Boxing. This is unofficial sample picture. Images of official Olympic pictograms for 1948 Summer Olympics and all Summer Olympics since 1964 can be found in corresponding Official Reports.
Pictograms of Olympic sports - Cycling (road). This is unofficial sample picture. Images of official Olympic pictograms for 1948 Summer Olympics and all Summer Olympics since 1964 can be found in corresponding Official Reports.
Pictograms of Olympic sports - Cycling (road). This is unofficial sample picture. Images of official Olympic pictograms for 1948 Summer Olympics and all Summer Olympics since 1964 can be found in corresponding Official Reports.
Pictograms of Olympic sports – . This is an unofficial sample picture. Images of official Olympic pictograms for 1948 Summer Olympics and all Summer Olympics since 1964 can be found in corresponding Official Reports.
Pictograms of Olympic sports - Figure skating
Pictograms of Olympic sports - Football. This is unofficial sample picture. Images of official Olympic pictograms for 1948 Summer Olympics and all Summer Olympics since 1964 can be found in corresponding Official Reports.
Pictograms of Olympic sports - Swimming. This is unofficial sample picture. Images of official Olympic pictograms for 1948 Summer Olympics and all Summer Olympics since 1964 can be found in corresponding Official Reports.
Pictograms of Olympic sports - Shooting. This is unofficial sample picture. Images of official Olympic pictograms for 1948 Summer Olympics and all Summer Olympics since 1964 can be found in corresponding Official Reports.
Pictograms of Olympic sports - Tennis. This is unofficial sample picture. Images of official Olympic pictograms for 1948 Summer Olympics and all Summer Olympics since 1964 can be found in corresponding Official Reports.
Pictograms of Olympic sports - Rowing. This is unofficial sample picture. Images of official Olympic pictograms for 1948 Summer Olympics and all Summer Olympics since 1964 can be found in corresponding Official Reports.
Pictograms of Olympic sports - Wrestling. This is unofficial sample picture. Images of official Olympic pictograms for 1948 Summer Olympics and all Summer Olympics since 1964 can be found in corresponding Official Reports.
Pictograms of Olympic sports - Sailing. This is unofficial sample picture. Images of official Olympic pictograms for 1948 Summer Olympics and all Summer Olympics since 1964 can be found in corresponding Official Reports.
Autor: B1mbo, Licencja: CC BY-SA 2.5
Draw of a silver medal, based in Olympic rings.svg.
- The joining of the rings is not correct drawn.
Pictograms of Olympic sports - Gymnastics (artistic). This is unofficial sample picture. Images of official Olympic pictograms for 1948 Summer Olympics and all Summer Olympics since 1964 can be found in corresponding Official Reports.
Pictograms of Olympic sports - Rugby union. This is unofficial sample picture. Images of official Olympic pictograms for 1948 Summer Olympics and all Summer Olympics since 1964 can be found in corresponding Official Reports.
Pictograms of Olympic sports - Fencing. This is unofficial sample picture. Images of official Olympic pictograms for 1948 Summer Olympics and all Summer Olympics since 1964 can be found in corresponding Official Reports.
Autor: B1mbo, Licencja: CC BY-SA 2.5
Drawing of a bronze medal, based on Olympic rings.svg.
Flag used in 1908–12 Olympic games to represent Australasian team
Flag of England. Saint George's cross (a red cross on a white background), used as the Flag of England, the Italian city of Genoa and various other places.
Bundesflagge und Handelsflagge des Norddeutschen Bundes (1866-1871) und Reichsflagge des Deutschen Reiches (1871-1918)
Bundesflagge und Handelsflagge des Norddeutschen Bundes (1866-1871) und Reichsflagge des Deutschen Reiches (1871-1918)
Autor: F l a n k e r, Licencja: CC BY-SA 2.5
Łatwo można dodać ramkę naokoło tej grafiki
Autor: Derived from image:soccer ball.svg, this version made by User:Ed g2s., Licencja: CC0
A soccer ball with shade.
Pictograms of Olympic sports - Diving. This is unofficial sample picture. Images of official Olympic pictograms for 1948 Summer Olympics and all Summer Olympics since 1964 can be found in corresponding Official Reports.
A variant of the flag of the Kingdom of Hungary used between 6 November 1915 to 29 November 1918.
Autor: Fornax, Licencja: CC BY-SA 3.0
South African Red Ensign from 1912 until 1951.
↑ Civil flag or Landesfarben of the Habsburg monarchy (1700-1806)
↑ Merchant ensign of the Habsburg monarchy (from 1730 to 1750)
↑ Flag of the Austrian Empire (1804-1867)
↑ Civil flag used in Cisleithania part of Austria-Hungary (1867-1918)
House colours of the House of Habsburg
The flag of Navassa Island is simply the United States flag. It does not have a "local" flag or "unofficial" flag; it is an uninhabited island. The version with a profile view was based on Flags of the World and as a fictional design has no status warranting a place on any Wiki. It was made up by a random person with no connection to the island, it has never flown on the island, and it has never received any sort of recognition or validation by any authority. The person quoted on that page has no authority to bestow a flag, "unofficial" or otherwise, on the island.
Olympic Rings without "rims" (gaps between the rings), As used, eg. in the logos of the 2008 and 2016 Olympics. The colour scheme applied here pertains to the 2016 Olympics in Rio de Janeiro.
Olympic Rings without "rims" (gaps between the rings), As used, eg. in the logos of the 2008 and 2016 Olympics. The colour scheme applied here pertains to the 2016 Olympics in Rio de Janeiro.
US Flag with 45 stars. In use 4 July 1896–3 July 1908. Created by jacobolus using Adobe Illustrator, and released into the public domain. This flag was used during the Spanish-American War.
Pictograms of Olympic sports - Field hockey. This is unofficial sample picture. Images of official Olympic pictograms for 1948 Summer Olympics and all Summer Olympics since 1964 can be found in corresponding Official Reports.
Pictograms of Olympic sports - Polo. This is unofficial sample picture. Images of official Olympic pictograms for 1948 Summer Olympics and all Summer Olympics since 1964 can be found in corresponding Official Reports.
Pictograms of Olympic sports - Gymnastics (artistic). This is unofficial sample picture. Images of official Olympic pictograms for 1948 Summer Olympics and all Summer Olympics since 1964 can be found in corresponding Official Reports.
This is "Saint Patrick's saltire", the third component of the Union Flag. It represents Ireland and is called "Saint Patrick's cross/saltire", though whether this was originally an authentic symbol of Saint Patrick is historically quite doubtful.
Pictograms of Olympic sports - Water polo. This is unofficial sample picture. Images of official Olympic pictograms for 1948 Summer Olympics and all Summer Olympics since 1964 can be found in corresponding Official Reports.
Pictograms of Olympic sports - Water motorsports. This is unofficial sample picture. Images of official Olympic pictograms for 1948 Summer Olympics and all Summer Olympics since 1964 can be found in corresponding Official Reports.
Pictograms of Olympic sports - Rugby union. This is unofficial sample picture. Images of official Olympic pictograms for 1948 Summer Olympics and all Summer Olympics since 1964 can be found in corresponding Official Reports.
Pictograms of Olympic sports - Tug of war. This is unofficial sample picture. Images of official Olympic pictograms for 1948 Summer Olympics and all Summer Olympics since 1964 can be found in corresponding Official Reports.
Pictograms of Olympic sports - Archery. This is unofficial sample picture. Images of official Olympic pictograms for 1948 Summer Olympics and all Summer Olympics since 1964 can be found in corresponding Official Reports.
Pictograms of Olympic sports - Lacrosse. This is unofficial sample picture. Images of official Olympic pictograms for 1948 Summer Olympics and all Summer Olympics since 1964 can be found in corresponding Official Reports.
Pictograms of Olympic sports - Jeu de paume. This is unofficial sample picture. Images of official Olympic pictograms for 1948 Summer Olympics and all Summer Olympics since 1964 can be found in corresponding Official Reports.
Pictograms of Olympic sports - Raquets. This is unofficial sample picture. Images of official Olympic pictograms for 1948 Summer Olympics and all Summer Olympics since 1964 can be found in corresponding Official Reports.