Wiktor Pasicznyk

Wiktor Pasicznyk
Ilustracja
Data urodzenia2 grudnia 1992
Reprezentacja Ukraina
Debiut w PŚ9 lutego 2013
Ałmaty (36. miejsce)
Pierwsze punkty w PŚ8 grudnia 2013
Lillehammer (25. miejsce)

Wiktor Wiktorowycz Pasicznyk (ukr. Віктор Вікторович Пасічник; ur. 2 grudnia 1992) – ukraiński kombinator norweski, uczestnik Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2014 oraz Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2018.

Wiktor Pasicznyk uprawia kombinację norweską, sporadycznie startując w zawodach międzynarodowych niższej rangi w skokach narciarskich i biegach narciarskich.

Osiągnięcia

Igrzyska olimpijskie

MiejsceDzieńRokMiejscowośćKonkurencjaWynik zwycięzcyStrataZwycięzca]
42.12 lutego2014Rosja SocziGundersen HS106/10 km23:50,2 min+3:41,3 minNiemcy Eric Frenzel
30.18 lutego2014Rosja SocziGundersen HS140/10 km23:27.5 min+2:10.1 minNorwegia Jørgen Gråbak
30.14 lutego2018Korea Południowa PjongczangGundersen HS109/10 km24:51,4 min+2:54,7 minNiemcy Eric Frenzel
23.20 lutego2018Korea Południowa PjongczangGundersen HS140/10 km23:52,5 min+2:47,1 minNiemcy Johannes Rydzek

Mistrzostwa świata

MiejsceDzieńRokMiejscowośćKonkurencjaWynik zwycięzcyStrataZwycięzca
40.22 lutego2013Włochy Val di FiemmeGundersen HS106/10 km29:13,2 min+2:58,9 minFrancja Jason Lamy Chappuis
35.28 lutego2013Włochy Val di FiemmeGundersen HS134/10 km27:22,8 min+3:49,6 minNiemcy Eric Frenzel
14.2 marca2013Włochy Val di FiemmeSprint drużynowy HS136/2x7,5 km[a]35:37,9 minLAP Francja
44.20 lutego2015Szwecja FalunGundersen HS100/10 km26:38,9 min+4:13,5 minNiemcy Johannes Rydzek
40.26 lutego2015Szwecja FalunGundersen HS134/10 km22:45,8 min+3:27,9 minAustria Bernhard Gruber
12.28 lutego2015Szwecja FalunSprint drużynowy HS134/2x7.5 km[b]38:31,6 min+6:20,7 min Francja
39.24 lutego2017Finlandia LahtiGundersen HS100/10 km26:19,6 min+3:08,8 minNiemcy Johannes Rydzek
30.1 marca2017Finlandia LahtiGundersen HS130/10 km26:41,6 min+3:42,5 minNiemcy Johannes Rydzek
14.3 marca2017Finlandia LahtiSprint drużynowy HS130/2x7,5 km[c]28:45,8 minLAP Niemcy
42.22 lutego2019Austria Seefeld in TirolGundersen HS130/10 km23:43,0 min+5:13,3 minNiemcy Eric Frenzel
13.24 lutego2019Austria Seefeld in TirolSprint drużynowy HS130/2x7,5 km[1]28:29,5 minLAP Niemcy
44.28 lutego2019Austria Seefeld in TirolGundersen HS109/10 km25:01,3 min+4:24,6 minNorwegia Jarl Magnus Riiber
46.26 lutego2021Niemcy OberstdorfGundersen HS106/10 km23:01,2 min+7:02,0 minNorwegia Jarl Magnus Riiber
11.28 lutego2021Niemcy OberstdorfSztafeta HS106/4x5 km[2]43:57,7 min+8:46,0 min Norwegia
43.4 marca2021Niemcy OberstdorfGundersen HS137/10 km23:11,1 min+8:59,3 minAustria Johannes Lamparter
12.6 marca2021Niemcy OberstdorfSprint drużynowy HS137/2x7,5 km[1]29:29,7LAP Austria

Mistrzostwa świata juniorów

MiejsceDzieńRokMiejscowośćKonkurencjaWynik zwycięzcyStrataZwycięzca
49.27 stycznia2011Estonia OtepääGundersen HS100/10 km26:37,7 min+6:18,4 minNiemcy Johannes Rydzek
49.29 stycznia2011Estonia OtepääGundersen HS100/5 km12:44,5 min+3:56,7 minSłowenia Marjan Jelenko
22.22 lutego2012Turcja ErzurumGundersen HS109/10 km26:50,8 min+ 1:15,6 minWłochy Mattia Runggaldier
30.25 lutego2012Turcja ErzurumGundersen HS109/5 km12:52,9 min+ 1:37,8 minNorwegia Oeystein Granbu Lien

Puchar Świata

Miejsca w klasyfikacji generalnej

Miejsca w poszczególnych konkursach Pucharu Świata

Sezon 2012/2013
Lillehammer - Gundersen 10kmLillehammer - Penalty Race 10kmRuka - Gundersen 10kmRamsau - Gundersen 10kmRamsau - Gundersen 10kmSchonach - Gundersen 10kmChaux-Neuve - Gundersen 10kmSeefeld - Gundersen 10kmSeefeld - Gundersen 10kmKlingenthal - Gundersen 10kmKlingenthal - Penalty Race 10kmSoczi - Gundersen 10kmAłmaty - Gundersen 10kmAłmaty - Gundersen 10kmLahti - Gundersen 10kmOslo - Gundersen 10kmOslo - Gundersen 10kmpunkty
---------DNSDNSq3634---0
Sezon 2013/2014
Ruka – Gundersen 10kmLillehammer – Gundersen 10kmLillehammer – Gundersen 10kmRamsau – Gundersen 10kmSchonach – Gundersen 10kmSchonach – Gundersen 10kmCzajkowski – Gundersen 10kmCzajkowski – Gundersen 10kmChaux-Neuve – Gundersen 10kmSeefeld – Gundersen 5kmSeefeld – Gundersen 10kmSeefeld – Gundersen 15kmOberstdorf – Gundersen 10kmLahti – Gundersen 10kmTrondheim – Gundersen 10kmOslo – Gundersen 10kmFalun – Gundersen 10kmpunkty
374225---DNF19DNF--------18
Sezon 2015/2016
Lillehammer – Gundersen 10kmLillehammer – Gundersen 10kmRamsau – Gundersen 10kmRamsau – Gundersen 10kmChaux-Neuve – Gundersen 10kmChaux-Neuve – Gundersen 10kmSeefeld – Gundersen 5kmSeefeld – Gundersen 10kmSeefeld – Gundersen 15kmOslo – Gundersen 15kmTrondheim – Gundersen 10kmTrondheim – Gundersen 10kmLahti – Gundersen 10kmLahti – Gundersen 10kmKuopio – Gundersen 10kmVal di Fiemme – Gundersen 10kmVal di Fiemme – Gundersen 10kmSchonach – Gundersen 10kmSchonach – Gundersen 15kmpunkty
--DNF35--52------------0
Sezon 2016/2017
Ruka – Gundersen 10kmRuka – Gundersen 10kmLillehammer – Gundersen 10kmLillehammer – Gundersen 10kmRamsau – Gundersen 10kmRamsau – Gundersen 10kmLahti – Gundersen 10kmLahti – Gundersen 10kmVal di Fiemme – Gundersen 10kmVal di Fiemme – Gundersen 10kmChaux-Neuve – Gundersen 10kmChaux-Neuve – Gundersen 10kmSeefeld – Gundersen 5kmSeefeld – Gundersen 10kmSeefeld – Gundersen 15kmPjongczang – Gundersen 10kmPjongczang – Gundersen 10kmSapporo – Gundersen 10kmSapporo – Gundersen 10kmOslo – Gundersen 10kmTrondheim – Gundersen 10kmSchonach – Gundersen 10kmSchonach – Gundersen 15kmpunkty
--------3441-------------0
Sezon 2017/2018
Ruka – Gundersen 5kmRuka – Gundersen 10kmRuka – Gundersen 10kmLillehammer – Gundersen 10kmRamsau – Gundersen 10kmRamsau – Gundersen 10kmVal di Fiemme – Gundersen 10kmVal di Fiemme – Gundersen 10kmChaux-Neuve – Gundersen 10kmSeefeld – Gundersen 5kmSeefeld – Gundersen 10kmSeefeld – Gundersen 15kmHakuba – Gundersen 10kmHakuba – Gundersen 10kmLahti – Gundersen 10kmOslo – Gundersen 10kmTrondheim – Gundersen 10kmTrondheim – Gundersen 10kmKlingenthal – Gundersen 10kmKlingenthal – Gundersen 10kmSchonach – Gundersen 10kmSchonach – Gundersen 15kmpunkty
q4741-45DNFqq42---16DNF----qDNFq-15
Sezon 2018/2019
Ruka – Gundersen 10kmLillehammer – Gundersen 5kmLillehammer – Bieg masowy 10kmLillehammer – Gundersen 10kmRamsau – Gundersen 10kmRamsau – Gundersen 10kmOtepää - Gundersen 10kmOtepää - Gundersen 10kmVal di Fiemme – Gundersen 10kmVal di Fiemme – Gundersen 10kmChaux-Neuve – Gundersen 5kmChaux-Neuve – Gundersen 10kmChaux-Neuve – Gundersen 15kmTrondheim – Gundersen 10kmTrondheim – Gundersen 10kmKlingenthal – Gundersen 10kmKlingenthal – Gundersen 10kmLahti – Gundersen 10kmOslo – Gundersen 10kmSchonach – Gundersen 10kmSchonach – Gundersen 15kmpunkty
-304138DNSDNS39454340-----------1
Sezon 2020/2021
Ruka – Gundersen 5kmRuka – Gundersen 10kmRuka – Gundersen 10kmRamsau – Gundersen 10kmRamsau – Gundersen 10kmVal di Fiemme – Gundersen 10kmVal di Fiemme – Gundersen 10kmLahti – Gundersen 10kmSeefeld – Gundersen 5kmSeefeld – Gundersen 10kmSeefeld – Gundersen 15kmKlingenthal – Gundersen 10kmKlingenthal – Gundersen 10kmKlingenthal – Gundersen 10kmKlingenthal – Gundersen 10kmpunkty
---q50----------0
Legenda
1 2 3 4-10 11-30 poniżej 30

 -  – zawodnik nie wystartował
 q  – zawodnik nie zakwalifikował się DNF – zawodnik nie ukończył biegu
DNS – zawodnik nie wystartował do biegu

Puchar Kontynentalny

Miejsca w klasyfikacji generalnej

Letnie Grand Prix

Miejsca w klasyfikacji generalnej

Uwagi

  1. Skład drużyny: Wiktor Pasicznyk, Witalij Kaliniczenko
  2. Skład drużyny: Rusłan Bałanda, Wiktor Pasicznyk
  3. Skład drużyny: Dmytro Mazurczuk, Wiktor Pasicznyk
  4. Zgodnie z regulaminem LGP 2017 do końcowej klasyfikacji zaliczani byli tylko zawodnicy, którzy wystartowali we wszystkich zawodach. W nawiasie podano lokatę zawodnika nie uwzględniając tej reguły.

Przypisy

  1. a b Skład drużyny: Wiktor Pasicznyk, Dmytro Mazurczuk
  2. Skład drużyny: Wiktor Pasicznyk, Dmytro Mazurczuk, Witalij Hrebeniuk, Ołeksandr Szumbareć

Bibliografia

  • Profil w bazie FIS (kombinacja norweska) (ang.)
  • Profil w bazie FIS (skoki narciarskie) (ang.)

Media użyte na tej stronie