Wimbledon 2010: mecz Mahut–Isner

Wynik na tablicy wraz z tenisistami na koniec meczu

Podczas Wimbledonu 2010 w pierwszej rundzie turnieju spotkali Francuz Nicolas Mahut (149. ATP) i Amerykanin John Isner (19. ATP). Mecz przeszedł do historii jako najdłuższy mecz tenisowy w historii tego sportu.

Przebieg spotkania

Spotkanie rozpoczęło się 22 czerwca 2010 o godzinie 18:18 GMT na All England Lawn Tennis and Croquet Club na korcie nr 18.

Po rozegraniu 4 setów przy stanie 4:6, 6:3, 7:6(7), 6:7(3) o godzinie 21:07 GMT mecz został po raz pierwszy przerwany z powodu późnej godziny.

Spotkanie zostało wznowione następnego dnia o 14:05 GMT i oficjalnie o godzinie 17:45 GMT stało się najdłuższym meczem tenisowym w historii. Po kolejnych 3,5 godzinach ponownie zostało przerwane przy stanie 4:6, 6:3, 7:6(7), 6:7(3), 59:59.

24 czerwca, o godzinie 16:48 GMT, po meczu trwającym 11 godzin i 5 minut, John Isner pokonał Nicolasa Mahuta 6:4, 3:6, 6:7(7), 7:6(3), 70:68.

Zanim Nicolas Mahut awansował do turnieju głównego, stoczył trzy pojedynki w kwalifikacjach. Najpierw pokonał Franka Dancevica 6:3, 6:0, w drugiej rundzie zwyciężył z Alexem Bogdanovicem 3:6, 6:3, 24:22, następnie po pięciosetowym meczu wygrał ze Stefanem Koubkiem 6:7(8), 3:6, 6:3, 6:4, 6:4.

W następnej edycji rozgrywek Mahut i Isner ponownie spotkali się w meczu pierwszej rundy. Tym razem Amerykanin pokonał Francuza w trzech setach – 7:6(4), 6:2, 7:6(6)[1].

• Najwięcej asów serwisowych w secie: John Isner 84, Nicolas Mahut 78
    • Poprzedni rekord: 51 Ivo Karlović w meczu Pucharu Davisa przeciwko Radkowi Štěpánkowi[3].