2007 Gruzja U-215(0)
2009–2020 Gruzja44(6)
W sumie:49(6)
  1. Aktualne na: 23 lutego 2021.

Wladimer Dwaliszwili (gruz. ვლადიმერ დვალიშვილი, ur. 20 kwietnia 1986 w Tbilisi) – gruziński piłkarz występujący na pozycji napastnika w Dinamo Batumi, reprezentant Gruzji w latach 2009–2020.

Karierę piłkarską Dwaliszwili rozpoczął w klubie Iberia Tbilisi. W 2004 roku trafił do pierwszej drużyny Dinamo Tbilisi i wtedy też zadebiutował w jej barwach w pierwszej lidze gruzińskiej. W swoim debiutanckim sezonie wywalczył z Dinamem mistrzostwo Gruzji. Na początku 2006 roku odszedł do Dinama Batumi, a latem tamtego roku ponownie zmienił klub i przeszedł do Olimpi Rustawi. W sezonie 2006/07 został po raz drugi w karierze mistrzem kraju.

Wladimer Dwaliszwili w koszulce Pogoni Szczecin

W zimowym oknie transferowym 2008 roku Dwaliszwili został piłkarzem łotewskiego Skonto FC. W rozgrywkach Virslīgi grał przez półtora roku i strzelił w tym okresie 22 gole w 42 meczach. Latem 2009 roku został zawodnikiem izraelskiego Maccabi Hajfa[1]. W jego barwach zadebiutował 22 sierpnia 2009 w wygranym 2:1 spotkaniu z Hapoelem Akka. Tydzień później w meczu z Hapoelem Ra’ananna (3:1) strzelił pierwszego gola w lidze izraelskiej. Ogółem w sezonie 2009/10 zdobył 16 bramek i był drugim najskuteczniejszym graczem Maccabi obok Szlomiego Arbeitmana.

11 stycznia 2012 podpisał dwuipółletni kontrakt z Polonią Warszawa[2]. 15 lutego 2013 przeniósł się do Legii Warszawa[3]. 12 sierpnia 2014 odszedł z warszawskiego klubu za porozumieniem stron[4], a dzień później podpisał dwuletni kontrakt z duńskim Odense[5]. 27 sierpnia 2015 został zawodnikiem Pogoni Szczecin[6]. Piłkarz w szczecińskim klubie występował przez jeden sezon zdobywając w tym czasie 3 bramki. 9 lipca 2016 został zawodnikiem gruzińskiego Dinama Tbilisi[7].

W swojej karierze Dwaliszwili występował w młodzieżowej reprezentacji Gruzji U-21. W seniorskiej reprezentacji Gruzji zadebiutował 6 czerwca 2009 w przegranym 1:2 towarzyskim spotkaniu z Mołdawią. 14 października 2009 w meczu eliminacji Mistrzostw Świata 2010 z Bułgarią (2:6) strzelił pierwszego gola w kadrze narodowej.