2020– Norwegia5(0)
W sumie:17(1)
  1. Aktualne na: 5 października 2021.
  2. Aktualne na: 5 października 2021.

Andreas Schjølberg Hanche-Olsen (ur. 17 stycznia 1997 w Bodø) – norweski piłkarz grający na pozycji środkowego obrońcy. Od 2020 jest zawodnikiem klubu KAA Gent.

Kariera piłkarska

Swoją karierę piłkarską Hanche-Olsen rozpoczął w klubie Stabæk Fotball. W latach 2013-2016 grał w nim w 2. divisjon. W 2016 roku awansował do pierwszego zespołu. 10 lipca 2016 zadebiutował w nim w Eliteserien w wygranym 2:1 wyjazdowym meczu z Lillestrøm SK. W Stabæku występował do połowy 2020 roku.

5 października 2020 roku Hanche-Olsen został zawodnikiem belgijskiego KAA Gent, do którego trafił za kwotę 800 tysięcy euro. W belgijskiej ekstraklasie zadebiutował 17 października 2020 w przegranym 2:5 wyjazdowym spotkaniu z Cercle Brugge. W 14. minucie tego meczu strzelił pierwszego gola w barwach Gent.