2016 Rosja U-192(1)
2017 Rosja U-212(0)
W sumie:4(1)
  1. Aktualne na: 1 sierpnia 2019.

Timur Abduraszytowicz Żamaletdinow (ros. Тимур Абдурашитович Жамалетдинов, ur. 21 maja 1997 w Moskwie) – rosyjski piłkarz narodowości kumyckiej występujący na pozycji napastnika w rosyjskim klubie FK Ufa.

Kariera klubowa

Wychowanek szkółki Lokomotiwu Moskwa, od 2014 w kadrach CSKA Moskwa[1]. 9 kwietnia 2017 zadebiutował w Premier-Lidze w zremisowanym 1:1 meczu przeciwko FK Krasnodar. W sezonie 2017/18 w spotkaniu wyjazdowym z Amkarem Perm strzelił swojego pierwszego gola dla CSKA. 12 września 2017, w pierwszej rundzie fazy grupowej Ligi Mistrzów 2017/18, zdobył zwycięskiego gola przeciwko SL Benfica (2:1)[2]. W lipcu 2018 wywalczył z CSKA Superpuchar Rosji, wchodząc na boisko w 27. minucie dogrywki meczu finałowego z Lokomotiwem Moskwa (1:0)[3].

W styczniu 2019 został na okres 6 miesięcy wypożyczony do Lecha Poznań[4]. 20.04.2019 w meczu z Jagiellonią Białystok strzelił swoją pierwszą bramkę dla Lecha[5]. W czerwcu 2019 wypożyczenie zostało przedłużone na kolejny sezon[6].

12 sierpnia 2020, przeniósł się do FK Ufa, na zasadzie wolnego transferu[7].

W 2016 rozegrał 2 spotkania w reprezentacji Rosji U-19. W 2017 występował w kadrze U-21[8].