Ursynalia
Koncert zespołu Slayer podczas festiwalu Ursynalia 2012. | |
Lata aktywności | 1983-2008 pod nazwą Ursynalia, od 2009 Ursynalia – Warsaw Student Festival, potem ponownie pod nazwą Ursynalia |
---|---|
Data | maj-czerwiec (3 dni) |
Miejsce | Warszawa, Kampus Główny SGGW |
Organizator | Fundacja Paideia |
Tematyka | |
Strona internetowa |
Ten artykuł od 2022-10 wymaga modyfikacji na podstawie najświeższych informacji. |
Ursynalia[1] – coroczny festiwal odbywający się w Warszawie od 1983 r. zawsze na przełomie maja i czerwca. Jest to jeden z największych festiwali studenckich w Europie. Organizatorem imprezy w 2022 r. była Fundacja Paideia[1].
Historia Ursynaliów
Lata 1983 – 2004
Pierwsza impreza juwenaliowa pod hasłem Ursynalia odbyła się 28 maja 1983 r. Wydarzenie to przygotowywane było przez studentów SGGW jako sposób na miłe spędzenie wolnego weekendu. Studenci zorganizowali przegląd kabaretów studenckich, puszczali filmy, pomiędzy mieszkańcami akademików rozgrywały się zawody sportowe jak i artystyczne[2].
Ursynalia 2005
Ursynalia 2005 odbyły się w dniach 12 i 13 maja w ramach Juwenaliów Warszawskich. Organizatorom z 10 uczelni udało się po raz kolejny stworzyć ciekawy i bogaty program. Początek można uznać za poważny, bo ówczesne Ursynalia zainaugurowały trzy konferencje na temat wolontariatu, przedsiębiorczości oraz mediów studenckich. Kolejnymi elementami były impreza trzech żywiołów (ognia, wody i ziemi) oraz następujące po niej imprezy klubowe: koncert kapeli Bauagan Mistrzów w klubie Reserv’at (obecnie w miejscu mieści się klub Dziekanat) oraz międzynarodowe Flower Power Party w Club70. Drugi dzień Ursynaliów 2005 odbył się przy dźwiękach alternatywnych koncertów i tętniących życiem miasteczek organizacji studenckich. Przy tej edycji na naszej scenie pojawili się m.in. raperzy Fisz, Łona i O.S.T.R. oraz zespoły Papa Dance i Pudelsi. Muzycznym rarytasem był koncert pochodzącej z Wysp gwiazdy Transglobal Underground[3][4].
Ursynalia 2006
Ursynalia 2006 utrzymały swoją formułę sprzed roku – duża scena, różnorodni artyści często z tzw. „topu” oraz spora ilość atrakcji towarzyszących sprawiły, że o tej imprezie znów zrobiło się naprawdę głośno.
Na głównej scenie królowało gitarowe granie w różnych odmianach. Tłumnie zgromadzeni widzowie mogli usłyszeć takich artystów jak Perfect czy Dżem. Obok nich po raz drugi (i ostatni, jak na razie…) wystąpił reprezentant kultury hip-hop czyli znany łódzki raper O.S.T.R. Z obserwacji prowadzonych podczas imprezy oraz rozmów jakie przeprowadzono po koncertach z uczestnikami wydarzenia wynikało, że zabawa była niesamowita i że warto było pojawić się w tych dniach na kampusie SGGW. Tego typu liczne opinie zmobilizowały członków Samorządu Studentów SGGW do jeszcze większego wysiłku przy organizacji imprezy za rok, czyli Ursynaliów 2007[5][6].
Ursynalia 2007
Rok po sukcesie Ursynaliów 2006, w środku maja roku 2007 odbył się kolejny muzyczny weekend na kampusie SGGW. Organizatorzy bogatsi o doświadczenia zebrane z ubiegłych edycji włożyli mnóstwo wysiłku w to by przygotować imprezę jeszcze lepszą niż ta z roku 2006! I jak wynika z opinii uczestników ten cel udało im się osiągnąć. Ursynalia 2007, których głównym koordynatorem był Adam Zdanowski, ówczesny przewodniczący Samorządu Studentów SGGW, odniosły znaczący sukces. Na kampus SGGW w sobotni wieczór zawitało około 60 tys. ludzi! Liczba ta lekko zaskoczyła nawet samych organizatorów. Jednak nie ma co się dziwić skoro tego dnia imprezę kończył niezwykle energetyczny występ grupy Dżem.
Jednak Dżem nie był jedyną gwiazdą tej edycji Ursynaliów. Jak w roku poprzednim sceną zawładnęły zespoły, których muzykę można włożyć do szerokiej szuflady z etykietką „rock”. Na scenie pojawiły się takie zespoły jak: T.Love, Wilki, Oddział Zamknięty, Lao Che, Acid Drinkers.
Sukces Ursynaliów 2007 był spowodowany nie tylko przez atrakcyjnych wykonawców na scenie ale również poprzez szereg imprez towarzyszących. Część z nich zaczęła się już na tydzień przed Ursynaliami, w celu przygotowania studentów SGGW (i nie tylko) na zbliżające się święto. Zaś w czasie samej imprezy uczestnicy mieli okazję skorzystać ze strefy Extreme Zone, czy też wziąć udział w zawodach sportowych.
A gdy już podsumowano imprezę, to dla Organizatorów stało się jasne, że zgodnie z maksymą „apetyt rośnie w miarę jedzenia” kolejne Ursynalia powinny znów być lepsze od wcześniejszej edycji[7][8].
Ursynalia 2008
Wiadomo było, że Ursynalia stały się wydarzeniem przyciągającym tłumy zarówno młodych jak i starszych osób. Jej stałe wpisanie do kalendarza majowych eventów dawały gwarancję znaczącej frekwencji.
Organizatorzy jednak nie chcieli spocząć na laurach i szukali pomysłu jak można by zwiększyć atrakcyjność tej największej imprezy na kampusie SGGW. Dlatego padł pomysł by po raz pierwszy zaprosić szerzej znany zespół z zagranicy. I to zadanie udało się wykonać!
Sukces z 2007 roku sprawił, że nowa ekipa – ponownie „pod wodzą” Adama Zdanowskiego – ruszyła energicznie do pracy. Ponieważ impreza miała rozmachem przyćmić wszystkie poprzednie edycje, to pierwsze rozmowy prowadzono już na początku listopada 2007 roku.
Jednak w miarę upływu dni i tygodni coraz więcej rzeczy stawało się wiadomych. Z początkiem roku ogłoszono, że Ursynalia odbędą się 16 i 17 maja na kampusie SGGW. Potem stopniowo kontraktowane były zespoły, które pojawiły się na Scenie Głównej. Nota bene bardzo dużej scenie, bo była to największa scena juwenaliowa w Polsce i jedna z większych w tej części Europy.
Zaś wracając do artystów to w kwestii dominującego nurtu muzycznego nic się nie zmieniło – Ursynalia pozostały wciąż związane z szeroko pojętym rockiem. Jednak swego rodzaju nowością było pojawienie się dwóch całkiem dobrze znanych zespołów z zagranicy. W piątek gwiazdą był pochodzący z Niemiec zespół H-Bloxxx (patrz sekcja wideo po lewej), a w sobotę zagrał znany w owym czasie młody włoski zespół Vanila Sky (ich utwór również znajdziesz w sekcji wideo). Publiczność z entuzjazmem przyjęła tych wykonawców. Nie byli to jedyni artyści, bo przecież na Scenie Głównej pojawili się jeszcze m.in. Hey, Dżem, Hunter, Enej, Farben Lehre oraz Jelonek.
Ursynalia 2008 oferowały również bardzo dużą ilość imprez towarzyszących. Ogólnowarszawska Olimpiada Akademików, Miasteczko Zdrowia, Miasteczko Kultury Studenckiej, zawody Strong Man dla (umięśnionych) studentów i Extreme Zone dla miłośników adrenaliny to tylko część przedsięwzięć, które miały miejsce w czasie omawianej edycji Ursynaliów.
Ursynalia 2008 były momentem wielu zmian. Po raz pierwszy impreza przybrała formułę przypominającą festiwale muzyczne. Konsekwencją tego było wprowadzenie do powszechnego użycia drugiej części nazwy czyli „Warsaw Student Festival”. Po raz pierwszy na naszej scenie zagrało dwóch znaczących wykonawców z zagranicy. Po raz pierwszy impreza została wyprodukowana w znacznym stopniu niezależnie od Porozumienia Uczelni Warszawskich, które do tego czasu co roku było głównym Organizatorem imprez juwenaliowych w Warszawie.
To, że Ursynalia 2008 można było zaliczyć do imprez bardzo udanych nie podlegało większej dyskusji. Jednak pojawił się wśród Organizatorów pewien problem: jak można utrzymać ten wysoki poziom? Co trzeba zrobić żeby Ursynalia 2009 były jeszcze bardziej atrakcyjne? Pytań było wiele, znalezienie odpowiedzi na nie niełatwe a czas płynął nieubłaganie. Jak się potem okaże Organizatorom udało się ostatecznie znaleźć klucz do kolejnego sukcesu[9][10][11].
Ursynalia 2009 – Warsaw Student Festival
Ursynalia 2009 były dużym krokiem krokiem w stronę przekształcenia imprezy studenckiej w profesjonalny festiwal muzyczny. Pierwszą zauważalną zmianą było wydłużenie imprezy do trzech dni.
Tym razem święto Studentów SGGW odbyło się nie jak zwykle w początkach miesiąca, lecz w ostatni weekend maja. Duża zmiana nastąpiła także w samej organizacji poszczególnych dni.
Imprezę podzielono tematycznie na piątkowy rock, sobotni alternative i niedzielny etno–folk. Także tym razem nie zabrakło czołowych gwiazd polskiej sceny muzycznej. Swój koncert dali m.in. Coma, Lao Che, Hunter, Audiofeels, Hurt Izrael, Jelonek i Żywiołak. Ursynalia 2009 tak jak rok wcześniej gościły również artystów zza granicy, gdyż w sobotę 30 maja zagrał brytyjski zespół Kosheen.
Rozszerzono także formułę sceniczną. Tym razem nie było jednej sceny, lecz trzy niezależne! Obok sceny głównej znalazła się po raz pierwszy Scena Młodych Talentów oraz namiot Muzyki Elektronicznej. Zwłaszcza ta ostatnia cieszyła się wielkim powodzeniem z racji na niespotykane dotąd na Juwenaliach połączenie topowych gwiazd muzyki z klubowymi rytmami.
Nie zabrakło także już charakterystycznych dla Juwenaliów SGGW Extreme Zone i zawodów sportowych, które organizowało środowisko AZS SGGW. Można było spróbować swoich sił w zmaganiach piłki plażowej, wziąć udział w Sztafecie Studentów z cennymi nagrodami, a poszukiwacze mocnych wrażeń mogli sprawdzić swoje nerwy dzięki dwóm dźwigom bungee. Ursynalia to jednakże nie tylko muzyczna ekspresja, lecz także mnogość projektów towarzyszących. W edycji 2009 można było odwiedzić Miasteczko Kultury Studenckiej czy też posłuchać brazylijskich rytmów na Planecie Latina[12][13].
Ursynalia 2010 – Warsaw Student Festival
Od paru lat Ursynalia przeobrażały się z dobrze znanych imprez juwenaliowych z klimatem rock i piwo w festiwal z prawdziwego zdarzenia. 2010 rok był kolejnym krokiem naprzód. Do występu na głównej scenie zaproszono 3 gwiazdy światowej sławy. Rozmach przedsięwzięcia wymagał dodatkowych środków finansowych (budżet Ursynaliów 2010 roku to prawie milion złotych). Nie wszystkie pieniądze pochodziły od uczelni i sponsorów. Dlatego pierwszy raz w 2010 roku pojawiły się płatne wejściówki. Impreza mimo wprowadzeniu biletu, liczyła wysoką frekwencję.
Dwa dni przed festiwalem perkusista gwiazdy Ursynaliów zespołu SUM41 złamał rękę. Musieli oni w ostatniej chwili odwołać swój występ, jak i całą europejską trasę i przełożyć go na inny termin. (Koncert odbył się 2 grudnia 2010 roku podczas zimowej edycji Ursynaliów). Ich miejsca zajęła COMA.
O 20:30 dawał koncert „Parov Stelar Band”. Kolejnymi gwiazdami byli „Jelonek”, oraz „Strachy na lachy”. W namiocie klubowym wystąpił Angelo Mike.
W sobotę zagrali: „Lipali”, „Buldog”, „The Futureheads”, „COMA”, „Kazik Na Żywo”. Tego dnia odbyły się wybory najpiękniejszej miss warszawskich uczelni oraz koncerty Sidneya Polaka, Ewy Farnej, ówczesnej laureatki 4 nagród Viva Comet i Lady Pank.
W specjalnej strefie Extreme Zone można było skoczyć na bungie. Na terenie festiwalu można też było wziąć udział w zawodach sportowych organizowanych przez AZS SGGW lub pobawić się podczas Olimpiady Akademików[14][15].
Ursynalia 2011 – Warsaw Student Festival
Ursynalia od lat są jednym z największych juwenaliów w Polsce i powoli przeobrażały się z lokalnej rockowej imprezy studenckiej w festiwal z prawdziwego zdarzenia. Rok 2011 był kolejnym krokiem naprzód. Do występu na głównej scenie zaproszono aż 9 gwiazd światowego formatu. Rozmach przedsięwzięcia wymagał dodatkowych środków finansowych. Nie wszystkie pieniądze pochodziły od uczelni i sponsorów, dlatego uczestnictwo w Ursynaliach było płatne. Line-up festiwalu był na tyle interesujący, że impreza mimo płatnego uczestnictwa dopisała niesamowitą frekwencją.
Ursynalia w roku 2011 po raz pierwszy odbyły się w ciągu tygodnia (środa – piątek), a nie tak jak w poprzednich latach w weekendy.
W środę 1 czerwca od godziny 15:00 zaczęły się tworzyć pierwsze kółka fanów muzyki siedzących na trawie i oczekujących na występy swoich idoli. O godzinie 20:00 teren festiwalowy był już praktycznie wypełniony uczestnikami festiwalu. Na scenie wtedy swój występ rozpoczynał zespół Stillwell, w którego skład wchodzą muzycy Korna i P.O.D. Tego wieczora na scenie można było podziwiać także takie zespoły jak: Proletaryat, Carrion, Sickroom, Jelonek oraz KORN. Na scenie klubowej można było wysłuchać koncertu Grubsona, oraz soundsystemu DJ Abdoola i Numer Raz.
Koncerty czwartkowe były również obfite w gwiazdy polskie, jak i zagraniczne. Sen Zu, Olaf Deriglasoff, Perfect, GUANO APES oraz Alter Bridge stanęli na wysokości zadania i porwali festiwalową publiczność. Na scenie klubowej drugiego dnia festiwalu można było spotkać Martijna Ten Veldena znanego z utworu „I wish you would”.
Piątek miał charakter dnia luźniejszego. Program tego dnia nieco wyciszał podniosłe nastroje z poprzednich nocy. Podczas trzeciego i zarazem ostatniego dnia na scenie głównej wystąpiły takie zespoły jak: Afromental, Oedipus, Jamal, Young Guns, Turboweekend oraz Simple Plan. Ten ostatni zespół dał fenomenalny koncert, nawiązał widoczny kontakt z publicznością, a wokalista zamienił słowa w jednej z piosenek na polskie wyrazy, co bardzo spodobało się festiwalowej publiczności.
Podczas Ursynaliów nie zabrakło też licznych atrakcji i projektów towarzyszących.
Każdy z zainteresowanych mógł zapoznać się z produktami firmy Microsoft oraz pograć ze znajomymi na konsolach tej firmy. Na każdego uczestnika Ursynaliów czekało wielkie wesołe miasteczko, gdzie mógł miło spędzić czas pomiędzy poszczególnymi koncertami. Na terenie festiwalu można też było wziąć udział w zawodach sportowych organizowanych przez AZS SGGW (turniej Beach Tennisa, siatkówki, etc.) lub pobawić się podczas Olimpiady Akademików, z szalonymi dyscyplinami i konkursami, gdzie można było wygrać stół bilardowy[16][17].
Ursynalia 2012 – Warsaw Student Festival
Ursynalia 2012 były 29 edycją festiwalu studenckiego Ursynalia – Warsaw Student Festival, która odbyła się na terenie Kampusu SGGW w dniach 1-3 czerwca 2012 roku. Po raz kolejny studenci SGGW udowodnili całej Polsce, że potrafią zorganizować festiwal światowej rangi i największy festiwal studencki w Europie.
Po raz trzeci Ursynalia były imprezą biletowaną. To właśnie dzięki wpływom ze sprzedaży biletów udało się stworzyć podziwiany przez wielu lineup i zapewnić występy gwiazd światowego formatu: Limp Bizkit, Slayer, Billy Talent, In Flames, Nightwish i innych. Pierwszy raz na festiwalu zagościły dwie sceny: Main Stage oraz Open Stage. Main Stage to duża scena (jedna z największych w Polsce), na której odbyły się koncerty między innymi wyżej wymienionych zespołów. Open Stage to druga, mniejsza scena, która zastąpiła Namiot Klubowy znany z poprzednich edycji. Open Stage stała się alternatywą dla Main Stage, sceną na której gościły wszystkie gatunki. Warto wspomnieć, że Open Stage miała takie same wymiary jak Scena Główna Ursynaliów w 2010 roku. Przez trzy festiwalowe dni Ursynalia odwiedziło 120 tysięcy uczestników, a na dwóch scenach można było podziwiać ponad 50 zespołów. Lineup tegorocznych Ursynaliów został oceniony zarówno przez media, jak i polskich artystów jako jeden z najlepszych lineupów festiwalowych 2012 roku. Dodatkowo po raz pierwszy powstało w pełni profesjonalne i wyposażone pole namiotowe na 1500 osób.
W piątek 1 czerwca już od godziny 10:00 na terenie Kampusu SGGW można było spotkać pierwszych festiwalowiczów, którzy wyczekiwali godziny 15:00, aby móc wejść na teren festiwalu. O godzinie 20:00 odbyło się oficjalne otwarcie festiwalu, w którym udział brały Władze SGGW oraz studenci przygotowujący festiwal. Tuż po oficjalnym otwarciu na scenie pojawił się SLAYER. Po występie amerykańskiej legendy thrash metalu okazję do zagrania na Main Stage miał finalista Konkursu Kapel – zespół Chassis jako support ostatniej gwiazdy tego dnia – Limp Bizkit. Równolegle do Main Stage odbywały się koncerty na Open Stage, gdzie wystąpili The Pryzmats, Fisz & Emade, Projekt TABASKO, DJ Procop, Benassi Bros feat. Dhany oraz Paul Johns.
W sobotę pogoda była podobna do piątkowej – było około 17 st. C. Na dużej scenie wystąpili Oediups, przy których piosenkach można było bawić się podczas Ursynaliów 2011, Hunter, My Riot, Illusion, Orbita Wiru, In Flames oraz headliner drugiego dnia – Nightwish. W tym samym czasie na małej scenie odbył się pokaz tańca Szkoły Riviera oraz wystąpili Warszafski Deszcz, Poparzeni Kawą Trzy oraz Modestep jako główna gwiazda „mniejszej sceny”, gromadząc prawdziwe tłumy. Ilością festiwalowiczów pod sceną zaskoczeni byli sami muzycy z Modestep.
Niedziela tak jak w latach ubiegłych była dniem lżejszym pod względem muzycznym niż dwa poprzednie. Na dużej scenie można było podziwiać Armię, Gojirę, Mastodona, Jelonka, który tradycyjnie świętował z nami swoje urodziny oraz headlinera ostatniego dnia festiwalu – zespół Billy Talent. Open Stage gościła takie gwiazdy jak: Dzień Zapłaty, George Borowski – wirtuoza gitary oraz AWOLNATION.
29. edycja Ursynaliów była także obfita w liczne atrakcje i projekty towarzyszące. Wiele atrakcji czekało na uczestników w aktywnościach zorganizowanych przez sponsora głównego Lecha, na festiwalowiczów czekało m.in. słynne Silnet Party. Wszyscy zainteresowani mieli także okazję zapoznać się z produktami firmy Intel oraz Microsoft w specjalnie zaaranżowanej strefie. Frugo przygotowało kino pod chmurką, gdzie odpoczywając na leżakach można było oglądać filmy na wielkim telebimie. Na uczestników Ursynaliów czekało także wielkie wesołe miasteczko położone niedaleko Main Stage. Na terenie festiwalu nie zabrakło też zawodów sportowych organizowanych przez AZS SGGW. Turniej Beach Tennis’a, siatkówki, Olimpiada Akademików z szalonymi dyscyplinami i konkursami oraz Dzień Wiejski, gdzie ubijano masło oraz przeciągano traktor przyciągnęły wielu uczestników.
W miesiącach październik – listopad odbyło się głosowanie w konkursie „European Festival Awards” w kategorii „Najlepszy Średniej Wielkości Festiwal”, który odbył się w 2012 roku w Europie. Ursynalia 2012 dostały się do najlepszej dziesiątki w swojej kategorii, tzw. „shortlist” i oczekują na ogłoszenie zwycięzcy, które będzie miało miejsce 9 stycznia 2013 roku w Groningen w Holandii[18][19][20][21].
Treść tej sekcji może nie być zgodna z zasadami neutralnego punktu widzenia. Dokładniejsze informacje o tym, co należy poprawić, być może znajdują się w dyskusji tej sekcji. Po wyeliminowaniu niedoskonałości należy usunąć szablon {{Dopracować}} z tej sekcji. |
Ursynalia 2013 – Warsaw Student Festival
Jubileuszowa, 30. edycja Ursynaliów odbyła się w dniach 31 maja – 2 czerwca 2013.
Ursynalia 2014 – Warsaw Student Festival
Ursynalia 2014 odbyły się w dniach 30-31 maja 2014.
Ursynalia 2015 – Warsaw Student Festival
Ursynalia 2015 odbyły się w dniach 29-30 maja 2015.
Artyści
2015
- Warszawa, Kampus Główny SGGW
- 29 maja:
- Monster Energy Stage: The Sixpounder, Jelonek, Skindred, Chemia, Epica, Coma
- Open Stage: Cathleen, Call the Sun, Slim Motion, Domowe Melodie, Piękni i Młodzi, Farben Lehre, Kamil Bednarek
- 30 maja:
- Monster Energy Stage: Unearth, Venflon, Hatebreed, Napalm Death, Guano Apes, The Qemists
- Open Stage: Inpersona, TBA, Westwood, Antyradio Cover Band, Blue Horizon, Miro, Sokół i Marysia Starosta
2014
- Warszawa, Kampus Główny SGGW
- 30 maja:
- Lech Stage: Buka, Koniec Świata, Rahim, Dubioza kolektiv, Jelonek, Hurricane Dean
- Monster Energy Stage: Dive, Chopin Died, Seven on Seven, Scream Your Name
- 31 maja:
- Lech Stage: Orkiestra Reprezentacyjna SGGW, Noko, Deyacoda, Hunter, Mastodon
- Monster Energy Stage: Vervax, Crimson Rockets, The Sixpounder, OCN
2013
- Warszawa, Kampus Główny SGGW
- 31 maja:
- Main Stage: Frog'n'Dog, Dead by April, Soilwork, Hunter, The Sixpounder, Motörhead, Bullet for My Valentine
- Open Stage: Transsexdisco, Lostbone, Frontside, Poparzeni Kawą Trzy, Luxtorpeda, Enej, Pendulum
- 1 czerwca:
- Main Stage: Seven on Seven, Hedfirst, Parkway Drive, Chemia, Venflon, HIM, 3 Doors Down
- Open Stage: Icona, Minerals, Corruption, Mesajah, Jelonek, Gentleman & The Evolution, DJ Procop
- 2 czerwca:
- Main Stage: Magnificent Muttley, Infernal Bizarre, Mama Selita, Royal Republic, Ukeje, TSA
- Open Stage: Splot, Audioshock, Katy Carr and the Aviators, Friction
2012
- Warszawa, Kampus Główny SGGW
- 1 czerwca:
- Main Stage: Limp Bizkit, Slayer, Luxtorpeda, Lipali, AmetriA, Noko, Sandaless, Chassis
- Open Stage: Tabasko, Fisz Emade, The Pryzmats, Dj Procop, Benassi Bros. feat. Dhany, Paul Johns
- 2 czerwca:
- Main Stage: Nightwish, In Flames, My Riot, Oedipus, Illusion, Hunter, Orbita Wiru, At the Lake
- Open Stage: Modestep, Poparzeni Kawą Trzy, Warszafski Deszcz, Jaco G
- 3 czerwca:
- Main Stage: Billy Talent, Mastodon, Gojira, Jelonek, Armia, Believe, Holden Avenue
- Open Stage: George Borowski, Awolnation, Dzień Zapłaty
2011
- Warszawa, Kampus Główny SGGW
- 1 czerwca:
- 2 czerwca:
- Scena Główna: Guano Apes, Alter Bridge, Perfect, Olaf Deriglasoff, Sen Zu
- Namiot Klubowy: Martijn Ten Velden,
- 3 czerwca:
- Scena Główna: Simple Plan, Turboweekend, Oedipus, Young Guns, Jamal, Afromental
- Namiot Klubowy: Mafia Mike,
2010
- Warszawa, Kampus Główny SGGW
- 28 maja:
- Scena Główna: Parov Stelar, Strachy na lachy, Jelonek
- Namiot Klubowy: Angelo Mike,
- 29 maja:
- Scena Główna: Lipali, Buldog, Futureheads, Coma, Kazik na Żywo
- Namiot Klubowy: Duże Pe,
- 30 maja:
- Scena Główna: Sidney Polak, Ewa Farna, Lady Pank
- Namiot Klubowy: Tuniziano,
2009
- Warszawa, Kampus Główny SGGW
- 29 maja:
- 30 maja:
- Scena Główna: Kosheen, Izrael, AudioFeels, Lao Che, Koniec Świata, Dubska, Skangur, DoriFi
- Mała Scena: Sensithief, D.E.M., S.H.E., Kolorofon, Monkey Flip, Dziurawej Pół Czekolady, Avogardo
- 31 maja:
- Scena Główna: Village Kollektiv, Jelonek, At The Lake, Żywiołak, Dikanda, Czeremszyna, Folkoperacja, Strefa Mocnych Wiatrów
2008
- Warszawa, Kampus Główny SGGW
- 9 maja: Vanilla Sky, Hunter, Farben Lehre, Zee, Orkiestra Dni Naszych, Stan Miłości I Zaufania, SL stereo, dżewo, Sen Zu, At the Lake
- 10 maja: Big Cyc, Hey, H-Blockx, Hurt, PlatEAU, Enej, no smoki, Michał Jelonek, Good Day, Weed, Night Rider
2007
- Warszawa, Kampus Główny SGGW
- 11 maja: Wilki, Oddział Zamknięty, Acid Drinkers, Wrinkled Fred, Mierwa
- 12 maja: Dżem, T.Love, Lao Che, Power of Trinity, Bramafan
2006
- Warszawa, Kampus Główny SGGW
- 12 maja: IRA, Coma, Hunter, Ametria, Minerwa, Archeon, Liquid Sanity
- 13 maja: Dżem, Lady Pank, Happysad, Indios Bravos, Power of Trinity, Mama Selita
2005
- Warszawa, Kampus Główny SGGW
- 12-13 maja: Tede, O.S.T.R., Afro Kolektyw, Łona, The Elements, Tworzywo Sztuczne, Pudelsi, Transglobal Underground, Papa Dance
Zobacz też
Przypisy
- ↑ a b Regulamin, ursynalia.pl [dostęp 2022-10-30] .
- ↑ Wyborcza.pl, warszawa.wyborcza.pl [dostęp 2017-11-27] .
- ↑ JUWENALIA 2005 NA SGGW – URSYNALIA - 13 maja - Juwenalia - Warszawa 2005 - dział po zajęciach Studencki Informator Regionalny - Warszawa - Student NEWS, studentnews.pl [dostęp 2017-11-27] (pol.).
- ↑ Ursynalia 2012 – Warsaw Student Festival – Juwenalia Warszawskie – Ursynalia 2005
- ↑ civril.pl :: Zobacz temat – Ursynalia – 12-13.05.2006 – Warszawa
- ↑ Ursynalia 2012 – Warsaw Student Festival – Juwenalia Warszawskie – Ursynalia 2006
- ↑ Ursynalia w Kampus Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego (Warszawa) w dniu 11 Maj 2007 — Last.fm, www.lastfm.pl [dostęp 2017-11-27] (pol.).
- ↑ Ursynalia 2012 – Warsaw Student Festival – Juwenalia Warszawskie – Ursynalia 2007
- ↑ Ursynalia '08 w Kampus Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego (Warszawa) w dniu 9 Maj 2008 — Last.fm, www.lastfm.pl [dostęp 2017-11-27] (pol.).
- ↑ Ursynalia 2008: studenci przejęli SGGW! - NaszeMiasto.pl, warszawa.naszemiasto.pl [dostęp 2017-11-27] (pol.).
- ↑ Ursynalia 2012 – Warsaw Student Festival – Juwenalia Warszawskie – Ursynalia 2008
- ↑ Ursynalia 2009 w Kampus Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego (Warszawa) w dniu 29 Maj 2009 — Last.fm, www.lastfm.pl [dostęp 2017-11-27] (pol.).
- ↑ Ursynalia 2012 – Warsaw Student Festival – Juwenalia Warszawskie – Ursynalia 2009
- ↑ Ursynalia - Warsaw Student Festival 2010 w Kampus Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego (Warszawa) w dniu 28 Maj 2010 — Last.fm, www.lastfm.pl [dostęp 2017-11-27] (pol.).
- ↑ Ursynalia 2012 – Warsaw Student Festival – Juwenalia Warszawskie – Dojazd na festiwal za pomocą komunikacji miejskiej
- ↑ Ursynalia 2011 - Warsaw Student Festival w Kampus Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego (Warszawa) w dniu 1 Czerw 2011 — Last.fm, www.lastfm.pl [dostęp 2017-11-27] (pol.).
- ↑ Ursynalia 2012 – Warsaw Student Festival – Juwenalia Warszawskie – Dojazd na festiwal własnym samochodem
- ↑ Ursynalia - Warsaw Student Festival 2012 w Kampus Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego (Warszawa) w dniu 1 Czerw 2012 — Last.fm, www.lastfm.pl [dostęp 2017-11-27] (pol.).
- ↑ Ursynalia 2012. Tak bawili się uczestnicy pierwszego dnia festiwalu [zdjęcia] - NaszeMiasto.pl, warszawa.naszemiasto.pl [dostęp 2017-11-27] (pol.).
- ↑ URSYNALIA 2012: 1-3 czerwca - Szczegółowy program, ATRAKCJE, gwiazdy, koncerty, CENNIK biletów - SE.pl, www.se.pl [dostęp 2017-11-27] (pol.).
- ↑ [https://web.archive.org/web/20121114222419/http://eu.festivalawards.com/news/final-shortlists-announced The final shortlists announced ...]
Linki zewnętrzne
Media użyte na tej stronie
Autor:
- Unbalanced scales.svg: Booyabazooka
- derivative work: Mareklug talk
Ikonka wagi o nie zrównoważonych szalach, gdzie lżejsza szala została nieco podkoloryzowana gwoli dalszego podkreślenia zaistnienia braku równowagi
(c) Adam Kliczek / Wikipedia, CC BY-SA 3.0 pl
Crowd surfing podczas koncertu zespołu Luxtorpeda. Ursynalia 2012, Warszawa.
(c) Adam Kliczek, CC BY-SA 3.0
Toy Sanders - wokalista i basista zespołu Mastodon podczas koncertu na festiwalu Ursynalia 2012.
Autor:
Jeśli chcesz wykorzystać to zdjęcie, proszę o jego podpisanie w następujący sposób: | ||
autor: Adam Kliczek, http://memoriesstay.com (CC-BY-SA-3.0) | ||
W przypadku zamieszczenia zdjęcia na stronie internetowej, poproszę o przesłanie informacji mailowej z adresem tej strony. | ||
Kontakt ze mną: adam.kliczekgmail.com | ||
|
Tom Araya, wokalista i basista zespołu Slayer. Festiwal Ursynalia 2012, Warszawa.
An outdated clock with a serious icon
Autor:
Jeśli chcesz wykorzystać to zdjęcie, proszę o jego podpisanie w następujący sposób: | ||
autor: Adam Kliczek, http://memoriesstay.com (CC-BY-SA-3.0) | ||
W przypadku zamieszczenia zdjęcia na stronie internetowej, poproszę o przesłanie informacji mailowej z adresem tej strony. | ||
Kontakt ze mną: adam.kliczekgmail.com | ||
|
Zespół Slayer podczas koncertu na Ursynaliach 2012, Warszawa.
(c) Adam Kliczek / Wikipedia, CC BY-SA 3.0 pl
Jakub Łuczak, wokalista i gitarzysta zespołu Ametria. Ursynalia 2012, Warszawa.