Liga Mistrzów w piłce siatkowej (2012/2013)
| |||
Szczegóły | |||
Organizator | Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej | ||
---|---|---|---|
Edycja | 13. | ||
Liczba zespołów | 28 | ||
Termin | 22.10.2012 – 18.03.2013 | ||
Zwycięzca | Lokomotiw Nowosybirsk |
Liga Mistrzów siatkarzy 2012/2013 (oficjalna nazwa: 2012/2013 CEV Volleyball Champions League) – 13. sezon Ligi Mistrzów rozgrywanej od 2000 roku (53. turniej ogólnie, wliczając Puchar Europy Mistrzów Krajowych), organizowanej przez Europejską Konfederację Piłki Siatkowej (CEV) w ramach europejskich pucharów dla 28 męskich klubowych zespołów siatkarskich "starego kontynentu".
System rozgrywek
Liga Mistrzów siatkarzy w sezonie 2012/2013 składała się z trzech rund: fazy grupowej, fazy play-off oraz Final Four[1].
- Faza grupowa: 28 drużyn podzielono na 7 grup. W poszczególnych grupach każda drużyna rozgrywa mecz i rewanż z pozostałymi.
- Faza play-off: składała się z rundy dwunastu i rundy sześciu. W rundzie dwunastu zespoły zostały podzielone na 6 par, tworząc drabinkę rozgrywek. Poszczególne pary rozgrywały dwumecz. O awansie decydowały kolejno: liczba wygranych spotkań, zwycięstwo w złotym secie granym do 15 punktów. Zwycięzcy awansowali do rundy sześciu, gdzie obowiązywały te same zasady co w poprzedniej rundzie.
- Final Four: uczestniczyli w nim gospodarz oraz zwycięzcy poszczególnych par z rundy sześciu. Final Four składało się z półfinałów, meczu o 3. miejsce oraz finału.
Drużyny uczestniczące
Podział miejsc w rozgrywkach
W sezonie 2012/2013 Ligi Mistrzów weźmie udział 28 zespołów z 15 federacji siatkarskich zrzeszonych w CEV. Liczba drużyn uczestniczących w Lidze Mistrzów ustalona została na podstawie rankingu CEV dla europejskich rozgrywek klubowych.
Liczba zespołów kwalifikujących się do Ligi Mistrzów w sezonie 2012/2013:
- 3 drużyny z federacji zajmującej miejsce 1 w rankingu,
- 2 drużyny z każdej z federacji zajmujących miejsca 2–7 w rankingu,
- 1 drużyna z każdej z federacji zajmujących miejsca 8–14 w rankingu,
- 2 dzikie karty przyznawane przez CEV.
Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej postanowiła przyznać cztery dodatkowe dzikie karty, zwiększając liczbę uczestników do 28.
Prawo udziału w rozgrywkach można było uzyskać poprzez:
- zajęcie odpowiedniego miejsca w rozgrywkach ligowych,
- zdobycie pucharu kraju.
Każda federacja miała prawo wyboru jednej z trzech opcji, aby wyłonić uczestników rozgrywek.
Ranking | Federacje | Opcja | Rozkład drużyn | Uwagi | ||
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Włochy | A | mistrz kraju | następny najlepszy | następny najlepszy | |
B | mistrz kraju | następny najlepszy | następny najlepszy | jeśli mistrz lub wicemistrz kraju jest również zdobywcą pucharu kraju | ||
C | mistrz kraju | następny najlepszy | zdobywca pucharu | jeśli zdobywca pucharu zajął miejsce w lidze nieupoważniające do gry w Lidze Mistrzów (tj. 4 i niższe) | ||
2-7 | Grecja • Rosja • Polska • Belgia • Turcja • Francja | A | mistrz kraju | następny najlepszy | ||
B | mistrz kraju | następny najlepszy | jeśli mistrz lub wicemistrz kraju jest również zdobywcą pucharu kraju | |||
C | mistrz kraju | zdobywca pucharu | jeśli zdobywca pucharu zajął miejsce w lidze nieupoważniające do gry w Lidze Mistrzów (tj. 3 i niższe) | |||
8-14 | Niemcy • Austria • Hiszpania • Słowenia • Serbia • Rumunia • Czechy | A | mistrz kraju |
Ranking CEV
Ranking | Państwo | Punkty[3] | |
---|---|---|---|
1 | Włochy | 503,66 | 3 |
2 | Grecja | 349,66 | 2 |
3 | Rosja | 345,99 | 2 |
4 | Polska | 340,67 | 2 |
5 | Belgia | 307,33 | 2 |
6 | Turcja | 307,00 | 2 |
7 | Francja | 304,01 | 2 |
8 | Niemcy | 279,33 | 1 |
9 | Austria | 269,00 | 1 |
10 | Hiszpania | 263,67 | 1 |
11 | Słowenia | 244,33 | 1 |
12 | Serbia | 199,00 | 1 |
13 | Rumunia | 163,00 | 1 |
14 | Czechy | 161,00 | 1 |
Dzikie karty | 2 | ||
Oznaczenia:
|
Uczestnicy
Oficjalna lista drużyn biorących udział w Lidze Mistrzów ogłoszona została 21 maja 2012 roku. Do rozgrywek swoich reprezentantów nie wystawił Grecki Związek Piłki Siatkowej. Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej (CEV) postanowiła dodatkowo zwiększyć liczbę uczestników do 28, z tego względu przyznała łącznie osiem dzikich kart[4].
Państwo | Drużyna |
---|---|
Austria | Hypo Tirol Volleyballteam (L1) |
Belgia | Noliko Maaseik (L1 + P1) |
VC Euphony Asse-Lennik (L2) | |
Czechy | VK Jihostroj České Budějovice (L1) |
Francja | Tours VB (L1) |
Arago de Sète (L3) | |
Hiszpania | CAI Voleibol Teruel (L1 + P1) |
Niemcy | Berlin Recycling Volleys (L1) |
Polska | Asseco Resovia Rzeszów (L1) |
PGE Skra Bełchatów (L2 + P1) | |
Rosja | Zenit Kazań (L1) |
Lokomotiw Nowosybirsk (L4 + P1) | |
Rumunia | Remat Zalău (L1 + P1) |
Serbia | Crvena zvezda Belgrad (L1) |
Słowenia | ACH Volley Lublana (L1 + P1) |
Turcja | Fenerbahçe Grundig (L1 + P1) |
Arkas Spor Izmir (L2) | |
Włochy | Lube Banca Marche Macerata (L1) |
Itas Diatec Trentino (L2 + P1) | |
Bre Banca Lannutti Cuneo (L3) | |
Dzikie karty | |
Belgia | Knack Roeselare (L4) |
Bułgaria | Marek Junion-Iwkoni Dupnica (L1) |
Czarnogóra | Budvanska Rivijera Budva (L1 + P1) |
Niemcy | Generali Haching (L2) |
VfB Friedrichshafen (L3 + P1) | |
Polska | ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (L3) |
Rosja | Dinamo Moskwa (L2) |
Rumunia | Tomis Konstanca (L2) |
Losowanie grup
Losowanie grup odbyło się 29 czerwca 2012 roku w Wiedniu w trakcie Gali Europejskiej Siatkówki[5]. Drużyny podzielone zostały na cztery koszyki[6].
Koszyk 1 | Koszyk 2 | Koszyk 3 | Koszyk 4 |
---|---|---|---|
Rozgrywki
Faza grupowa
awans do fazy play-off
relegacja do Pucharu CEV
gospodarz turnieju finałowego
Grupa A
Tabela
Źródło: cev.lu |
|
Wyniki spotkań
Data | Godzina | Drużyna 1 | Wynik | Drużyna 2 | Set 1 | Set 2 | Set 3 | Set 4 | Set 5 | Widzów | Raport |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
24.10.2012 | 19:00 | Zenit Kazań | 3:0 | Knack Roeselare | 25:22 | 25:18 | 25:22 | 2900 | 1 | ||
24.10.2012 | 20:25 | Hypo Tirol Volleyballteam | 2:3 | VfB Friedrichshafen | 25:19 | 25:16 | 20:25 | 23:25 | 9:15 | 1100 | 2 |
31.10.2012 | 20:30 | VfB Friedrichshafen | 0:3 | Zenit Kazań | 17:25 | 21:25 | 22:25 | 3100 | 3 | ||
31.10.2012 | 20:30 | Knack Roeselare | 3:0 | Hypo Tirol Volleyballteam | 25:22 | 25:12 | 25:14 | 1500 | 4 | ||
14.11.2012 | 19:00 | Zenit Kazań | 3:0 | Hypo Tirol Volleyballteam | 25:10 | 25:16 | 34:32 | 3000 | 5 | ||
14.11.2012 | 20:30 | Knack Roeselare | 3:1 | VfB Friedrichshafen | 26:24 | 22:25 | 25:20 | 25:23 | 1550 | 6 | |
21.11.2012 | 20:30 | VfB Friedrichshafen | 3:2 | Knack Roeselare | 15:25 | 20:25 | 25:18 | 25:22 | 16:14 | 2600 | 7 |
21.11.2012 | 20:25 | Hypo Tirol Volleyballteam | 0:3 | Zenit Kazań | 23:25 | 21:25 | 17:25 | 1050 | 8 | ||
05.12.2012 | 20:25 | Hypo Tirol Volleyballteam | 2:3 | Knack Roeselare | 23:25 | 25:17 | 25:18 | 21:25 | 11:15 | 825 | 9 |
05.12.2012 | 20:00 | Zenit Kazań | 3:0 | VfB Friedrichshafen | 25:20 | 25:17 | 25:17 | 3000 | 10 | ||
12.12.2012 | 20:30 | VfB Friedrichshafen | 2:3 | Hypo Tirol Volleyballteam | 20:25 | 22:25 | 25:21 | 25:17 | 12:15 | 1500 | 11 |
12.12.2012 | 20:30 | Knack Roeselare | 0:3 | Zenit Kazań | 17:25 | 14:25 | 26:28 | 1887 | 12 |
Grupa B
Tabela
Źródło: cev.lu |
|
Wyniki spotkań
Grupa C
Tabela
Źródło: cev.lu |
|
Wyniki spotkań
Data | Godzina | Drużyna 1 | Wynik | Drużyna 2 | Set 1 | Set 2 | Set 3 | Set 4 | Set 5 | Widzów | Raport |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
25.10.2012 | 20:30 | Itas Diatec Trentino | 3:0 | Crvena zvezda Belgrad | 25:18 | 25:17 | 25:20 | 2026 | 25 | ||
23.10.2012 | 18:00 | ZAKSA Kędzierzyn-Koźle | 3:0 | Tours VB | 26:24 | 25:19 | 25:16 | 1100 | 26 | ||
01.11.2012 | 19:00 | Tours VB | 0:3 | Itas Diatec Trentino | 19:25 | 16:25 | 23:25 | 2900 | 27 | ||
30.10.2012 | 20:00 | Crvena zvezda Belgrad | 0:3 | ZAKSA Kędzierzyn-Koźle | 18:25 | 15:25 | 19:25 | 1200 | 28 | ||
14.11.2012 | 20:30 | Itas Diatec Trentino | 3:0 | ZAKSA Kędzierzyn-Koźle | 25:22 | 25:22 | 25:22 | 2050 | 29 | ||
13.11.2012 | 20:00 | Crvena zvezda Belgrad | 0:3 | Tours VB | 21:25 | 13:25 | 18:25 | 1000 | 30 | ||
22.11.2012 | 20:30 | Tours VB | 3:0 | Crvena zvezda Belgrad | 25:18 | 25:15 | 25:22 | 2500 | 31 | ||
21.11.2012 | 18:00 | ZAKSA Kędzierzyn-Koźle | 1:3 | Itas Diatec Trentino | 24:26 | 15:25 | 25:16 | 23:25 | 2960 | 32 | |
06.12.2012 | 18:00 | ZAKSA Kędzierzyn-Koźle | 3:0 | Crvena zvezda Belgrad | 25:23 | 25:19 | 25:14 | 1100 | 33 | ||
05.12.2012 | 20:30 | Itas Diatec Trentino | 3:0 | Tours VB | 25:23 | 25:21 | 25:16 | 2075 | 34 | ||
12.12.2012 | 19:00 | Tours VB | 1:3 | ZAKSA Kędzierzyn-Koźle | 23:25 | 18:25 | 23:25 | 21:25 | 2400 | 35 | |
12.12.2012 | 20:00 | Crvena zvezda Belgrad | 1:3 | Itas Diatec Trentino | 18:25 | 19:25 | 25:23 | 23:25 | 1400 | 36 |
Grupa D
Tabela
Źródło: cev.lu |
|
Wyniki spotkań
Data | Godzina | Drużyna 1 | Wynik | Drużyna 2 | Set 1 | Set 2 | Set 3 | Set 4 | Set 5 | Widzów | Raport |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
24.10.2012 | 20:30 | ACH Volley Lublana | 2:3 | Generali Haching | 25:19 | 22:25 | 23:25 | 25:19 | 15:17 | 3500 | 37 |
24.10.2012 | 20:30 | VC Euphony Asse-Lennik | 0:3 | Lube Banca Marche Macerata | 17:25 | 22:25 | 22:25 | 1250 | 38 | ||
01.11.2012 | 18:00 | Lube Banca Marche Macerata | 3:0 | ACH Volley Lublana | 26:24 | 25:13 | 25:15 | 2100 | 39 | ||
31.10.2012 | 19:30 | Generali Haching | 3:1 | VC Euphony Asse-Lennik | 23:25 | 25:23 | 25:21 | 25:19 | 1022 | 40 | |
14.11.2012 | 20:30 | ACH Volley Lublana | 3:0 | VC Euphony Asse-Lennik | 25:19 | 25:15 | 25:15 | 4000 | 41 | ||
14.11.2012 | 19:30 | Generali Haching | 0:3 | Lube Banca Marche Macerata | 20:25 | 24:26 | 19:25 | 1100 | 42 | ||
21.11.2012 | 20:30 | Lube Banca Marche Macerata | 3:0 | Generali Haching | 25:23 | 25:15 | 25:20 | 1587 | 43 | ||
21.11.2012 | 20:30 | VC Euphony Asse-Lennik | 0:3 | ACH Volley Lublana | 14:25 | 19:25 | 17:25 | 1000 | 44 | ||
05.12.2012 | 20:30 | VC Euphony Asse-Lennik | 1:3 | Generali Haching | 21:25 | 19:25 | 25:18 | 24:26 | 650 | 45 | |
05.12.2012 | 20:30 | ACH Volley Lublana | 3:1 | Lube Banca Marche Macerata | 25:23 | 25:13 | 22:25 | 25:23 | 5500 | 46 | |
12.12.2012 | 20:30 | Lube Banca Marche Macerata | 3:0 | VC Euphony Asse-Lennik | 25:13 | 25:10 | 25:20 | 1532 | 47 | ||
12.12.2012 | 19:30 | Generali Haching | 1:3 | ACH Volley Lublana | 28:30 | 20:25 | 25:17 | 25:18 | 1112 | 48 |
Grupa E
Tabela
Źródło: cev.lu |
|
Wyniki spotkań
Data | Godzina | Drużyna 1 | Wynik | Drużyna 2 | Set 1 | Set 2 | Set 3 | Set 4 | Set 5 | Widzów | Raport |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
23.10.2012 | 19:00 | Dinamo Moskwa | 3:0 | Tomis Konstanca | 25:21 | 28:26 | 25:20 | 2000 | 49 | ||
24.10.2012 | 18:00 | PGE Skra Bełchatów | 3:0 | Fenerbahçe Grundig | 25:21 | 25:14 | 27:25 | 50 | |||
31.10.2012 | 20:00 | Fenerbahçe Grundig | 1:3 | Dinamo Moskwa | 18:25 | 23:25 | 25:23 | 21:25 | 1115 | 51 | |
01.11.2012 | 20:30 | Tomis Konstanca | 0:3 | PGE Skra Bełchatów | 20:25 | 19:25 | 20:25 | 1800 | 52 | ||
14.11.2012 | 20:30 | PGE Skra Bełchatów | 3:1 | Dinamo Moskwa | 25:21 | 25:16 | 19:25 | 25:18 | 12180 | 53 | |
15.11.2012 | 20:30 | Tomis Konstanca | 3:0 | Fenerbahçe Grundig | 25:18 | 25:23 | 25:20 | 1950 | 54 | ||
21.11.2012 | 20:00 | Fenerbahçe Grundig | 3:2 | Tomis Konstanca | 25:18 | 24:26 | 25:23 | 20:25 | 15:8 | 1217 | 55 |
22.11.2012 | 19:00 | Dinamo Moskwa | 1:3 | PGE Skra Bełchatów | 16:25 | 25:22 | 25:27 | 21:25 | 2000 | 56 | |
05.12.2012 | 20:30 | PGE Skra Bełchatów | 3:0 | Tomis Konstanca | 25:23 | 25:21 | 25:11 | 57 | |||
05.12.2012 | 18:00 | Dinamo Moskwa | 3:1 | Fenerbahçe Grundig | 24:26 | 25:23 | 27:25 | 25:16 | 2400 | 58 | |
12.12.2012 | 19:30 | Fenerbahçe Grundig | 1:3 | PGE Skra Bełchatów | 28:26 | 17:25 | 17:25 | 17:25 | 500 | 59 | |
12.12.2012 | 20:30 | Tomis Konstanca | 0:3 | Dinamo Moskwa | 18:25 | 22:25 | 18:25 | 1000 | 60 |
Grupa F
Tabela
Źródło: cev.lu |
|
Wyniki spotkań
Data | Godzina | Drużyna 1 | Wynik | Drużyna 2 | Set 1 | Set 2 | Set 3 | Set 4 | Set 5 | Widzów | Raport |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
24.10.2012 | 19:00 | Arkas Spor Izmir | 3:1 | Marek Junion-Iwkoni Dupnica | 25:13 | 25:19 | 16:25 | 25:23 | 1250 | 61 | |
23.10.2012 | 20:30 | Noliko Maaseik | 3:0 | CAI Voleibol Teruel | 27:25 | 30:28 | 25:22 | 1600 | 62 | ||
31.10.2012 | 20:00 | CAI Voleibol Teruel | 2:3 | Arkas Spor | 25:19 | 23:25 | 19:25 | 25:21 | 11:25 | 1300 | 63 |
31.10.2012 | 19:30 | Marek Union Ivkoni Dupnica | 0:3 | Noliko Maaseik | 15:25 | 23:25 | 19:25 | 1400 | 64 | ||
13.11.2012 | 19:00 | Arkas Spor | 1:3 | Noliko Maaseik | 25:22 | 16:25 | 25:27 | 17:25 | 1300 | 65 | |
15.11.2012 | 19:30 | Marek Union Ivkoni Dupnica | 3:1 | CAI Voleibol Teruel | 26:28 | 25:23 | 25:20 | 25:19 | 1000 | 66 | |
21.11.2012 | 20:15 | CAI Voleibol Teruel | 3:2 | Marek Union Ivkoni Dupnica | 26:28 | 25:23 | 20:25 | 25:19 | 15:12 | 1200 | 67 |
20.11.2012 | 20:30 | Noliko Maaseik | 3:2 | Arkas Spor | 21:25 | 25:23 | 25:18 | 26:28 | 15:13 | 2300 | 68 |
04.12.2012 | 20:30 | Noliko Maaseik | 3:0 | Marek Union Ivkoni Dupnica | 25:15 | 25:14 | 32:30 | 1500 | 69 | ||
04.12.2012 | 19:00 | Arkas Spor | 3:1 | CAI Voleibol Teruel | 25:19 | 21:25 | 25:20 | 25:23 | 3000 | 70 | |
12.12.2012 | 20:15 | CAI Voleibol Teruel | 0:3 | Noliko Maaseik | 16:25 | 22:25 | 22:25 | 1100 | 71 | ||
12.12.2012 | 18:00 | Marek Union Ivkoni Dupnica | 2:3 | Arkas Spor | 26:24 | 26:28 | 25:23 | 23:25 | 12:15 | 1180 | 72 |
Grupa G
Tabela
Źródło: cev.lu |
|
Wyniki spotkań
Data | Godzina | Drużyna 1 | Wynik | Drużyna 2 | Set 1 | Set 2 | Set 3 | Set 4 | Set 5 | Widzów | Raport |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
25.10.2012 | 20:30 | Arago de Sète | 1:3 | Asseco Resovia | 23:25 | 22:25 | 25:13 | 19:25 | 2000 | 73 | |
23.10.2012 | 19:00 | Remat Zalău | 0:3 | Bre Banca Lannutti Cuneo | 30:32 | 20:25 | 18:25 | 600 | 74 | ||
31.10.2012 | 20:30 | Bre Banca Lannutti Cuneo | 3:0 | Arago de Sète | 25:17 | 25:23 | 25:23 | 1075 | 75 | ||
31.10.2012 | 20:30 | Asseco Resovia | 3:0 | Remat Zalău | 25:17 | 25:23 | 25:21 | 3800 | 76 | ||
15.11.2012 | 20:30 | Arago de Sète | 3:0 | Remat Zalău | 25:19 | 25:19 | 25:22 | 1100 | 77 | ||
14.11.2012 | 18:00 | Asseco Resovia | 0:3 | Bre Banca Lannutti Cuneo | 18:25 | 23:25 | 20:25 | 4500 | 78 | ||
20.11.2012 | 20:30 | Bre Banca Lannutti Cuneo | 3:1 | Asseco Resovia | 25:19 | 14:25 | 25:16 | 29:27 | 1120 | 79 | |
21.11.2012 | 19:00 | Remat Zalău | 2:3 | Arago de Sète | 18:25 | 25:23 | 22:25 | 25:16 | 10:15 | 1200 | 80 |
05.12.2012 | 19:00 | Remat Zalău | 0:3 | Asseco Resovia | 24:26 | 24:26 | 22:25 | 1000 | 81 | ||
06.12.2012 | 20:30 | Arago de Sète | 0:3 | Bre Banca Lannutti Cuneo | 16:25 | 22:25 | 16:25 | 2000 | 82 | ||
12.12.2012 | 20:30 | Bre Banca Lannutti Cuneo | 3:1 | Remat Zalău | 29:31 | 25:20 | 25:12 | 25:18 | 1178 | 83 | |
12.12.2012 | 18:00 | Asseco Resovia | 3:0 | Arago de Sète | 26:24 | 25:14 | 25:16 | 4000 | 84 |
Faza play-off
Runda 12
Data | Godzina | Drużyna 1 | Wynik | Drużyna 2 | Set 1 | Set 2 | Set 3 | Set 4 | Set 5 | Widzów | Raport |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
16.01.2013 | 19:30 | Berlin Recycling Volleys | 2:3 | Zenit Kazań | 25:27 | 25:23 | 25:17 | 16:25 | 16:18 | 6821 | [1] |
22.01.2013 | 19:00 | 2:3 | 15:25 | 25:21 | 30:28 | 13:25 | 14:16 | 4900 | [2] | ||
15.01.2013 | 18:00 | Dinamo Moskwa | 3:2 | Itas Diatec Trentino | 25:21 | 25:23 | 20:25 | 17:25 | 15:12 | 3000 | [3] |
23.01.2013 | 20:30 | 0:31 | 19:25 | 18:25 | 12:25 | 3557 | [4] | ||||
16.01.2013 | 20:30 | ZAKSA Kędzierzyn-Koźle | 3:0 | Noliko Maaseik | 25:16 | 29:27 | 27:25 | 2400 | [5] | ||
22.01.2013 | 20:30 | 3:2 | 22:25 | 25:18 | 18:25 | 33:31 | 15:13 | 2700 | [6] | ||
15.01.2013 | 19.00 | Arkas Spor Izmir | 1:3 | PGE Skra Bełchatów | 22:25 | 25:23 | 20:25 | 13:25 | 4000 | [7] | |
23.01.2013 | 18.00 | 3:22 | 25:14 | 21:25 | 25:22 | 18:25 | 20:18 | 11800 | [8] | ||
15.01.2013 | 18:00 | Asseco Resovia Rzeszów | 0:3 | Lube Banca Marche Macerata | 23:25 | 24:26 | 19:25 | 4500 | [9] | ||
23.01.2013 | 20:30 | 1:3 | 23:25 | 18:25 | 25:23 | 18:25 | 1970 | [10] | |||
15.01.2013 | 18:00 | ACH Volley Lublana | 0:3 | Bre Banca Lannutti Cuneo | 23:25 | 17:25 | 23:25 | 3750 | [11] | ||
22.01.2013 | 20:30 | 1:3 | 16:25 | 21:25 | 26:24 | 16:25 | 1066 | [12] | |||
Po lewej gospodarze pierwszych meczów. 1 złoty set: 15:12 2 złoty set: 15:12 |
Runda 6
Data | Godzina | Drużyna 1 | Wynik | Drużyna 2 | Set 1 | Set 2 | Set 3 | Set 4 | Set 5 | Widzów | Raport |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
06.02.2013 | 19:00 | Zenit Kazań | 3:0 | Dinamo Moskwa | 25:19 | 25:22 | 25:18 | 4700 | [13] | ||
13.02.2012 | 19:00 | 3:0 | 25:23 | 25:18 | 25:22 | 3000 | [14] | ||||
05.02.2013 | 18:00 | ZAKSA Kędzierzyn-Koźle | 3:2 | Arkas Spor Izmir | 25:19 | 22:25 | 25:20 | 22:25 | 15:9 | 2860 | [15] |
12.02.2013 | 19:00 | 3:1 | 25:23 | 25:21 | 21:25 | 25:19 | 5300 | [16] | |||
06.02.2013 | 20:30 | Lube Banca Marche Macerata | 3:0 | Bre Banca Lannutti Cuneo | 25:17 | 25:17 | 25:22 | 2230 | [17] | ||
13.02.2013 | 20:30 | 2:31 | 17:25 | 19:25 | 25:22 | 25:21 | 8:15 | 2853 | [18] | ||
Po lewej gospodarze pierwszych meczów. 1 złoty set: 7:15 |
Final Four
Półfinały | Finały | ||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Lokomotiw Nowosybirsk | 3 | ||||||||||||||||||
Zenit Kazań | 2 | ||||||||||||||||||
Lokomotiw Nowosybirsk | 3 | ||||||||||||||||||
Bre Banca Lannutti Cuneo | 2 | ||||||||||||||||||
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle | 2 | ||||||||||||||||||
Bre Banca Lannutti Cuneo | 3 | ||||||||||||||||||
Zenit Kazań | 3 | ||||||||||||||||||
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle | 1 |
Półfinały
Data | Godzina | Drużyna 1 | Wynik | Drużyna 2 | Set 1 | Set 2 | Set 3 | Set 4 | Set 5 | Widzów | Raport |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
16.03.2012 | 10:30 | Lokomotiw Nowosybirsk | 3:2 | Zenit Kazań | 19:25 | 25:20 | 22:25 | 25:16 | 15:12 | 5200 | [19] |
16.03.2012 | 13:30 | ZAKSA Kędzierzyn-Koźle | 2:3 | Bre Banca Lannutti Cuneo | 26:24 | 20:25 | 20:25 | 25:23 | 10:15 | 4200 | [20] |
Mecz o 3. miejsce
Data | Godzina | Drużyna 1 | Wynik | Drużyna 2 | Set 1 | Set 2 | Set 3 | Set 4 | Set 5 | Widzów | Raport |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
17.03.2012 | 11:30 | Zenit Kazań | 3:1 | ZAKSA Kędzierzyn-Koźle | 25:22 | 22:25 | 25:20 | 25:17 | 5300 | [21] |
Finał
Data | Godzina | Drużyna 1 | Wynik | Drużyna 2 | Set 1 | Set 2 | Set 3 | Set 4 | Set 5 | Widzów | Raport |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
17.03.2012 | 14:30 | Lokomotiw Nowosybirsk | 3:2 | Bre Banca Lannutti Cuneo | 22:25 | 26:24 | 25:23 | 20:25 | 16:14 | 5400 | [22] |
Nagrody indywidualne
Najlepszy zawodnik (MVP) | Najlepszy punktujący | Najlepszy atakujący | Najlepszy blokujący | Najlepszy zagrywający | Najlepszy przyjmujący | Najlepszy libero | Najlepszy rozgrywający |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Marcus Nilsson (Lokomotiw Nowosybirsk) | Marcus Nilsson (Lokomotiw Nowosybirsk) | Antonin Rouzier (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle) | David Lee (Zenit Kazań) | Felipe Luiz Fonteles (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle) | Jurij Bierieżko (Zenit Kazań) | Daniele De Pandis (Bre Banca Lannutti Cuneo) | Aleksandr But´ko (Lokomotiw Nowosybirsk) |
Klasyfikacja końcowa
Miejsce | Drużyna |
---|---|
Lokomotiw Nowosybirsk | |
Bre Banca Lannutti Cuneo | |
Zenit Kazań | |
4. | ZAKSA Kędzierzyn-Koźle |
Przypisy
- ↑ Chapter 1 - Competition Regulations (ang.). cev.lu. [dostęp 2012-09-16]. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-01-14)].
- ↑ Attribution of places for the 2013 European Cups (ang.). cev.lu. [dostęp 2012-07-03]. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-01-14)].
- ↑ Ranking obejmuje sezony 2008/2009, 2009/2010 i 2010/2011.
- ↑ All records are broken, 28 teams join next edition of men's Champions League (ang.). cev.lu. [dostęp 2012-07-03]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-03-05)].
- ↑ Great Volleyball night in Vienna as CL preliminary Pools are drawn (ang.). cev.lu. [dostęp 2012-07-03]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-03-05)].
- ↑ Skra i Resovia w pierwszym koszyku (pol.). siatka.org. [dostęp 2012-07-03].
Bibliografia
- 2013 CEV Volleyball Champions League - Men (ang.). cev.lu. [dostęp 2012-07-03]. [zarchiwizowane z tego adresu (2013-01-27)].
Media użyte na tej stronie
Pictograms of Olympic sports - Volleyball (indoor). This is unofficial sample picture. Images of official Olympic pictograms for 1948 Summer Olympics and all Summer Olympics since 1964 can be found in corresponding Official Reports.
Autor: https://phabricator.wikimedia.org/diffusion/GOJU/browse/master/AUTHORS.txt, Licencja: MIT
An icon from the OOjs UI MediaWiki lib.
Autor: https://phabricator.wikimedia.org/diffusion/GOJU/browse/master/AUTHORS.txt, Licencja: MIT
An icon from the OOjs UI MediaWiki lib.
Autor: Pedro A. Gracia Fajardo, escudo de Manual de Imagen Institucional de la Administración General del Estado, Licencja: CC0
Flaga Hiszpanii
The flag of Navassa Island is simply the United States flag. It does not have a "local" flag or "unofficial" flag; it is an uninhabited island. The version with a profile view was based on Flags of the World and as a fictional design has no status warranting a place on any Wiki. It was made up by a random person with no connection to the island, it has never flown on the island, and it has never received any sort of recognition or validation by any authority. The person quoted on that page has no authority to bestow a flag, "unofficial" or otherwise, on the island.
Autor:
- Gold_medal_world_centered.svg by Maix
- derivative work: Mboro (talk)
A gold medal with a globe icon
Autor:
- Silver_medal_world_centered.svg by Maix
- derivative work: Mboro (talk)
A silver medal with a globe icon
Autor:
- Bronze_medal_world_centered.svg by Maix
- derivative work: Mboro (talk)
A bronze medal with a globe icon